Nominace Alice Hamalové na vedoucí AO

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty

Moderátor: Predsedajici

Nominuji Alici Hamalovou na vedoucí Administrativního odboru?

Pro
62
59%
Proti
33
31%
Zdržuji se
10
10%

Celkem hlasujících: 99 - Celkem hlasů: 105

Dalibor.Zahora
Republikový výbor
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 27671 poděkování
Dostal poděkování: 13437 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Alice Hamalové na vedoucí AO

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

David.Wagner píše:
20 srp 2020, 22:39
No, nebudu lhát, mít dva manžele ve vedení odborů taky nevidím jako ideální, ale pokud celé měsíce nikoho nemáme tak se mi to skoro zdá jako hratelná možnost.
A taky to třeba někoho "vyprovokuje" k další kandidatuře, aby byla možnost výběru. ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 6):
Martin.Stanek, David.Wagner, Ivor.Kollar, Jan.Hamal.Dvorak, Alice.Hamalova, Jiri.Snizek
pirátský migrant, zakládající člen a taky Emil Havran více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Alice.Hamalova
Vedoucí administrativního odboru
Profese: chemik/úředník
Dal poděkování: 175 poděkování
Dostal poděkování: 183 poděkování

Příspěvek od Alice.Hamalova »

Vážené celostátní fórum,

potvrzuji svou kandidaturu na pozici vedoucí AO. Velice děkuji Lucii Spáčilové za nominaci, milé slova i cenné informace, které mi pomohly se rozhodnout.

Moje aktuální prezentace na lide.pirati.cz:
Osobní profil - https://lide.pirati.cz/personProfile/1311/
Pirátký profil - https://lide.pirati.cz/personProfile/1312/

Způsob výkonu funkce

Bude mi chvíli trvat, než se zapracuji, ale předpisů se nebojím a nebude to poprvé, co jsem zjišťovala na nové pozici jak co funguje a proč. Doufám, že mi Lucie Spáčilová, Martin Kučera i Vojta Pikal pomohou se rozkoukat co nejrychleji a že Lucie neodmítne mne zastupovat.

Kromě povinností AO vyplývajících z organizačního řádu (tedy běžného provozu), si myslím, že bude potřeba investovat do:
  • Lepšího systému pro OVK, na kterém již delší dobu pracují Lucie se Standou Štiplem
  • Lepší evidenci členů a příznivců, kde budeme muset vysvětlit technickému odboru, co je vlastně třeba
  • Zavedení elektronické přihlášky (u které se stále čeká na to, až technický odbor sjednotí databáze uživatelů)
  • Popsání dobré praxe při ochraně osobních údajů a kontroly jejího dodržování (nepotřebujeme na všechno hned NDA, často postačí prokazatelné proškolení, které je možné udělat i online)
Administrativní odbor je dlouhodobě poddimenzován a pokud se má strana rozrůst na 10 tisíc členů a má-li získat letos dalších sto krajských zastupitelů a v příštím roce dvakrát větší klub ve sněmovně, musí mít fungující administrativní zázemí, které se s takovým náporem dokáže vypořádat. A to včetně zastupitelnosti a s možností odjet občas na klidnou dovolenou, což dnes prostě není možné.

Vím o tom, že na vedoucího administrativního odboru čeká i několik kostlivců ve skříni v podobě Wiki (a oldwiki), nebo Redminu, který běžel několik let bez jasné koncepce. Je také poměrně vysoká šance, že se bude administrativní odbor muset aktivněji zapojit do formulování rozvojových požadavků na některé technické systémy.

Ze své práce jako vedoucí a později dohledu nad prací koordinátorů v Praze vím, že potřebujeme lépe zdokumentovat stávající praxi. Sama jsem si také jako členka předsednictva prošla celou řadou nejasných situací, kde by mi pomohl explicitnější návod na správný postup. Ráda bych tedy pořídila praktický manuál pro předsednictva.

Co se týče moderování na fóru, roli vedoucího vidím spíše jako dohled nad správným postupem. Chtěla bych vytvořit kvalitní tým moderátorů, který dokáže zaškolit i další zájemce - napřáklad z řad předsednictev.

Když to shrnu, hlavní důraz bych chtěla dát na:
  • Vylepšení stranických systémů a zjednodušení práce s nimi
  • Aktuální a kvalitní informační zdroje
  • Vzdělávání ve spolupráci s PO
  • Vytvoření fungujícího týmu
  • Vypořádání se s kostlivci ve skříni
Způsobilost k funkci
  • Jsem pečlivá a trpělivá.
  • Mám za sebou spolupráci s AO v rámci výkonu funkce místopředsedkyně MS a KS. Díky tomu a dlouhodobého zájmu o vnitřní fungování strany se celkem orientuji.
  • Funkci vedoucí menšího týmu jsem vykonávala v minulosti opakovaně.
  • Připravovala jsem metodiku a manuály. Zaškolovala jsem kolegy na práci se systémy, administrativu i dodržování postupů. Při školení se zaměřuji na důvody, nejen na to, co se má dělat.
  • Běžně jsem pracovala s legislativou a technickými normami.
  • Mám praxi s přípravou projektů, rozpočtováním a hospodařením a to nejenom u Pirátů.
Předem vám děkuji za podporu. Zároveň se omlouvám - až do konce tohoto měsíce jsem na rodinné dovolené a nebudu schopna zde odpovídat v plné kvalitě.

Lucie.Spacilova
Člen KS Olomoucký kraj
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 765 poděkování
Dostal poděkování: 504 poděkování

Příspěvek od Lucie.Spacilova »

Já moc děkuji @Alice.Hamalova za tvoji řeč, je skvělá a stále trvám na tom, že tě podporuji převážně proto, že by ti málokdo uměl konkurovat.
A také stále trvám na tom, že s Tebou budu ráda tvořit tým, tedy přijímám roli zástupce. Čímž zcela dojde k rozptýlení pochyb o tom, že nejde oddělit profesní a osobní život. Přestože sama velmi dobře vím, že to jde :). Stejně jako umíme diskutovat s někým kdo má jiný názor a mít ho za přítele, měli bychom umět přijmout výzvu a dát profesní šanci, bez ohledu na osobní vztahy.
A mám na Tebe jen jeden dotaz. Mám ti hlídat doručení nominace nebo si ho doručíš sama? :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lucie.Spacilova za příspěvek:
Eva.Novakova
„Talent je nesmírně důležitý. Tým, který má nejlepšího individuálního hráče, často vyhraje. Tato šance se ale znásobuje, když tito hráči spolupracují na strategii, kterou společně vyvíjí.“ (Elon Musk)

Martin.Stanek
Předseda místního sdružení
Profese: geolog
Dal poděkování: 1401 poděkování
Dostal poděkování: 537 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Stanek »

Alice je fajn, že se o vedení AO hlásíš ty, tedy člověk s přehledem v předpisech i v dění na mnoha různých úrovních strany a se zápalem pro pirátskou věc.
Rád bych se zeptal, jak to uděláš s časem. Jsi teď v PKS a, co mě vrtá hlavou víc, jsi zastupitelkou na P8 vč. členství ve výboru a komisi. Na P8 akčních lidí rozhodně není přebytek v porovnání s "nezbytně" obsaditelnými fcemi ať už veřejnými nebo vnitrostranickými. S tím souvisí i můj dotaz v hlavním vlákně: kolik času chceš věnovat AO? Dostaneš za to zaplaceno tak, abys měla volné ruce i pro závazky na P8? Nehledě na čas a peníze, energie člověka není nevyčerpatelná, hlavně psychická; vidíme ze zkušenosti, že můžeš být lákavým terčem různých a někdy nevlídných výpadů. Dáš to, aniž bychom tě museli za pár měsíců křísit? Mám o tebe starost, rád pomůžu, ale bude to především na tobě...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Stanek za příspěvky (celkem 7):
Lucie.Spacilova, Michal.Novak, Vojtech.Pikal, Antonino, Jan.Zavadil, Helena.Buchtova, Ondrej.Profant

Antonino
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Profese: manažer & lektor
Dal poděkování: 1471 poděkování
Dostal poděkování: 1736 poděkování

Příspěvek od Antonino »

Co se týče toho možného střetu zájmů, já jsem do toho jinde a jindy dost kriticky vrtal, tak si dovolím poznámku. Ten střed zájmů je v podstatě systémové riziko a podstatné je, aby se o něm vědělo (to se ví) a nějak monitorovalo/sledovalo a v případě, že by hrozilo nějaké jeho naplnění, tak aby se eliminovalo (viz třeba návrh Lucie Spáčilové). A kdybych byl v pozici těch dvou osob, tak bych byl v tom raději hyperkorektní než "jen" korektní. Ale jestli je Alice Hamalová, kterou neznám, tak dobrý kandidát, což tu myslím nikdo nezpochybnil, tak by ta rodinná vazba (což imho není nepotismus, protože nejde o možnost zneužití pozice nadřízenosti - zaměstnávání svých příbuzných apod.), tak by byla škoda ji automaticky vyřadit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Antonino za příspěvky (celkem 3):
Lucie.Spacilova, Vit.Jurasek, Alice.Hamalova
Antonino Milicia "Když se dva perou, Babiš se směje"

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Dal poděkování: 25798 poděkování
Dostal poděkování: 21576 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta »

Alice.Hamalova píše:
21 srp 2020, 11:35
Vím o tom, že na vedoucího administrativního odboru čeká i několik kostlivců ve skříni v podobě Wiki (a oldwiki)
Nějaké kostlivce už jsem začal pohřbívat a troufnu si říct, že wiki docela ovládám, tak pokud budeš mít zájem, jsem ochoten ti s wiki pomoci. OFFTOPICA dokonce by mi vyhovovalo, že to nebudu já, kdo rozhodne, co zůstane a co zmizí. ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Robert.Magni
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Vojtech.Pikal
Administrátor fóra
Profese: poslanec, informatik
Dal poděkování: 30307 poděkování
Dostal poděkování: 23533 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Oznámení moderátora:
Provedl jsem nějakou základním moderaci tohoto vlákna.

Odděleno byla diskuze vyvolaná tím, že Petr Vileta nemá brýle a filozofování nad kandidaturou Františka Pudila a Lucie Spáčilové.
viewtopic.php?f=350&t=53429

Diskuzi ohledně nepotismu jsem se rozhodl ponechat, ale kdyby se nějak rozjela do obecnosti, tak ji také můžu odstřihnout.
Rozdám i nějaké napomenutí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 7):
Martin.Morong, Michaela.Nepejchalova, Jan.Bednarik, Lucie.Spacilova, Bara.Soukupova, Alice.Hamalova, Robert.Magni
člen RP, AO, PO, ZO, FT; člen AO OlK, vedoucí MRT Demokracie
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj|Profil|fb| Tel: 776635258
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“[1]

Dalibor.Zahora
Republikový výbor
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 27671 poděkování
Dostal poděkování: 13437 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Otázka: Objevují se tendence odbory rušit či oslabovat a začleňovat je pod centrální správu či pod vedení placených zaměstnanců.
Jako případná vedoucí odboru by si o takových změnách uvažovala, podporovala je nebo by si naopak proti nim vystupovala?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 4):
Dan.Lestina, Petr.Vileta, Vit.Jurasek, Helena.Buchtova
pirátský migrant, zakládající člen a taky Emil Havran více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Frantisek.Pudil
Člen KS Praha
Profese: OSVČ Potápěč fotograf
Dal poděkování: 54 poděkování
Dostal poděkování: 117 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frantisek.Pudil »

"Rozdám i nějaké napomenutí."
Mám dotaz: jak poznám, že se napomenutí týká mne? Tedy pokud se mne týkalo? I když jsem se snažil nezavdat k napomenutí důvod.
F. Pudil
Oznámení moderátora:
Uživatel byl napomenut za porušení pravidel fóra - "Příspěvky pouze off topic nejsou povoleny."; moderace není předmětem této diskuze.
Naposledy upravil(a) Vojtech.Pikal dne 23 srp 2020, 13:29, celkem upraveno 1 x.
Důvod: moderace

Romana.Klimesova
Člen KS Praha
Profese: herečka
Dal poděkování: 109 poděkování
Dostal poděkování: 327 poděkování

Příspěvek od Romana.Klimesova »

Ahoj Pirátstvo

Když jsem viděla tuto nominaci, napadlo mě jako první " ..a tak by třeba právě tuhle funkci vykonávala lépe, než svou funkci dosavadní"... - Alice má v PKS Praha na starosti práci s lidmi ...
Jenže to,že by někdo mohl dělat něco lépe, než něco jiného, neznamená, že je vhodný adept.

Čuchám několik problémů, protože jsem Alici poznala po pracovní stránce.
Prvním je tendence vytvářet zbytečné a umělé problémy tam,kde nejsou.
Druhým je tendence šířit kolem sebe auru přetíženosti.
Ani jeden jev z mého pohledu nepatří k pirátství , do jakékokoliv práce a obecně vůbec do života, natož na nějakou vedoucí funkci.

Za poslední rok poslouchám jen - a to i od členů PKS - "Alice toho má moc"
Pokud toho má "moc" nyní, jako členka PKS a členka dozorčí rady, jak bude zvládat roli vedoucího AO ?

Co se Alici upřít nedá je preciznost.
Bohužel mám dojem, že je jí spíše na škodu, protože díky ní věci drhnou a nefungují splavně - mnoho zkušeností mám. V okamžiku,kdy něco potřebuji ,aby se hnulo, nestane se to. Alice se vždy ozve až 14 dní poté, kdy už je věc dávno vyřešena.

Jezdím nyní po republice a mluvím s lidmi všude možně.
Na TO jsem neslyšela JEDINOU chválu. ba naopak.
A intuitivně čuchám, že na AO bych v případě zvolení Alice slyšela to samé.
Plus se k tomu přidají hejty o tom, že ty důležité složky ve straně ovládají manželé.
Jako by jich bylo málo :-(
Těch hejtů pochopitelně.

Vím, že skupina lidí, která si přeje profesionály na vedoucích pozicích odborů, je ještě stále v menšině.
Navíc ani sama nevím o vhodném kandidátovi.
Takže to dopadne jako vždycky " dá se to prvnímu,kdo jde okolo, protože to nikdo dělat nechce"
Tohle mi přijde vůbec nejhorší situace, protože pak na klíčových pozicích máme lidi neschopné a nekompetentní.

Než tohle, raději bych znovu otevřela otázku toho, zdali bychom konečně mohli začít přemýšlet v duchu " jsme druhou nejsilnější politickou stranou, zasloužíme si odborné vedení odborů, můžeme si dovolit lidi schopné zaplatit a chceme je " :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Romana.Klimesova za příspěvky (celkem 2):
Frantisek.Pudil, Tomas.Marik

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Uzamčené členské podněty“