KF Vys 10/2020 Informování krajského fóra o VŘ KoKS

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Předsedající, PKS Vysočina

Uživatelský avatar
Pavel.Knezik
Předseda/předsedkyně krajského sdružení
Příspěvky: 477
Registrován: 08 lis 2018, 06:37
Profese: IT Administrator
Bydliště: Pelhřimov
Dal poděkování: 576 poděkování
Dostal poděkování: 629 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Vys 10/2020 Informování krajského fóra o VŘ KoKS

Příspěvek od Pavel.Knezik »

Milan.Dadourek píše: 03 srp 2020, 20:30 Přece ale musím upozornit (i v zájmu poskytnutí prostoru pro pár nádechů a výdechů), že by nemělo být zapomenuto, že výsledkem tohoto jednání by mělo být rozhodnutí o navrženém usnesení:
Krajské fórum ukládá předsednictvu KS Vysočina, aby v souladu se zásadami transparentnosti řádně informovali členskou základnu o výběrovém řízení na nového koordinátora krajského sdružení.
Bylo by proto dobré zabývat se argumenty, proč navržené usnesení podpořit či nepodpořit, jak by mělo být naplněno, případně zda by mělo být ve věci přijato nějaké usnesení jiné.
Dekuji @Milan.Dadourek, ze se snazi vratit diskuzi smerem informovani o probehlem vyberovem rizeni na koordinátora krajského sdružení.
Dale dekuji @Ondra.kl, za nasmerovani na pochopeni postaveni KoKS.

Jak to vypada jsem na zacatku dlouhe cesty legislativniho molochu piratu, ale poslusne hlasim, ze se tim docela statecne prokousavam.

Me zjisteni jsou, ale nasledujici:

Organ strany - v nasem pripade Personalni odbor vypsal vyberove rizeni na: Krajský koordinátor/ka - Vysočina
viewtopic.php?p=695828#p695828

Zde zustava otazkou co je napsane na pracovni smlouve a s kym byla(bude) uzavrena.
(ke smlouve nemam zatim pristup, ale predpokladam ze u trasparentni strany jakou jsou Pirati to nebude problem)
Predpokladam, ale ze to bude s Ceskou piratskou stranou v zastoupeni samostatneho odboru Personalniho.

Cili je to zamestnanec - Ceske piratske strany a podrizeny je Personalnimu odboru (pracuje pro personalni odbor)
A potvrzuje to i stranka Personalniho odboru kde se pise:
Krajští koordinátoři jsou začleněni pod personální odbor.
https://wiki.pirati.cz/po/start
(ostatně je i placen z rozpočtu PO [a koho chleba jíš toho píseň zpívej - omlouvam se nemohl jsem si odpustit vtipek])

dle meho pochopeni stanov a organizacni struktury vyplyva ze:

1) funkce jako takova je mimo samostatnou organizacni jednotku Krajskeho Sdruzeni Vysocina
a jeji definice je nasledujici:

Je to zamestnanec - Ceske piratske strany - podrizeny - Personalnimu odboru - pusobici v oblasti Kraje Vysocina

Zde bych se ohradil proti zazitemu nespravne pouzivanemu nazvu KoKS (Koordinator Krajskeho Sdruzeni),
samotny nazev je zavadejici a nepravdivy, protoze tato funkce pusobi jen pro oblast Vysociny (jako definice uzemniho celku).
A to i potvrzuje spravny nazev tematu inzeratu od PO cili: Krajský koordinátor/ka - Vysočina
(Nebylo tam hledame: Koordinator/ka Krajskeho sdruzeni)

Spravne oznaceni dle meho je: Koordinator pro oblast Kraje Vysocina
(pripadne Koordinator Ceske piraske strany pro oblast Kraje Vysocina)

2) Jakykoliv koordinator by nemel ze sve pozice pouzivat nasledujici vyraz: Zastupuji Krajske Sdruzeni Vysocina
nejdej boze Koordinator Krajskeho Sdruzeni Vysocina !!!!

Zastupce organizacni jednotky Krajskeho Sdruzeni je predseda, predsednictvo, kteremu je samozrejme nadrazeno Krajske forum.

Predsednictvo Kraje Vysocina (jako organ znaly mistnich pomeru cili oblasti Vysocina) - bylo prizvano do vyberoveho rizeni Personalnim odborem.
Vyberove rizeni neridilo, nevyhlasilo jeho vznik a konec a nakonec ani zastupci PKS nepodepisuji s vyhercem smlouvu.

Proto, jak si Milane spravne podotknul, je na snade zda podporovat usneseni, ktere nedava v nasem pripade moc smyl.
Dle meho by o probehlem vyberovem rizeni mel informovat jeho zadavatel a to: Personalni odbor

Proto podavam předsedajicimu nasledujici návrh na usnesení:
Protože Předsednictvo Krajského sdružení Vysočina nebylo zadavatelem výběrového řízení na pozici Koordinátora/ky Krajského Sdružení.
Které i jako takové neproběhlo. Nemá tak PKS o čem informovat.
Navrhuji proto ukončit toto jednání bez přijetí usnesení.

Navrhovateli původního usnesení doporučuji obrátit se na zadavatele v našem případě: Personální odbor.
Případně se může zástupců PKS Vysočina dotázat na jeho/jejich počínání jako člena výberove komise.

Na zaver jeste jednu vec:
Nejvyssim organem strany je celostatni forum, kterym i ja - Pavel Knezik jsem clenem.
A ze sve pozice clena mam dle stanov nasledujici prava:

(7) Člen strany má právo

a) být informován o činnosti strany, zejména všech věcných usneseních orgánů, která se ho přímo týkají, a obsazení orgánů strany,
b) svobodně vyjadřovat své názory a obhajovat je, podílet se na projednávání vnitřních záležitostí strany,
c) podílet se na utváření politiky strany,
d) obracet se na jiné členy a orgány strany se svými návrhy, iniciativami, otázkami a připomínkami,
e) účastnit se s hlasovacím právem rozhodování orgánů, jichž je členem,
f) být volen a případně být delegován do stranických orgánů a funkcí,
g) být navržen za kandidáta pro volby do veřejných funkcí; kandidatura může vyžadovat splnění dalších kritérií, jako například získání podpory stanoveného počtu členů České pirátské strany.

Takze je podle me, zcela korektni, ze kritizuji práci stranickych organu. Zvlaste, kdyz dle meho nazoru, je prostor ke zlepseni.

PS:
V prispevcich take zaznelo ze koordinator by mela byt funkce apoliticka a nemel by tak mit pristup k prime moci.

Vyvstava take nekolik otazek:
1) je korektni ze napr. vlivem okolnosti - koordinator zastava/l fukci koordinatora a zaroven Predsedu ci mistopredsedu - Krajskeho sdruzeni?
2) je korektni aby koordinator byl v nejake politicke funkci jako zastupce strany? Napriklad zastupitelem obce, kraje pripadne poslancem?

PS2: Ve vyjadreni KK se pise ze:
(citace ze zapisu KK)
Všichni členové PKS uvedli, že Eva Nováková je relevantní kandidát při prvním výběru z kandidátů.
Pouze Pavel Knežik byl proti.

>> Pokud Knežik byl proti - neuvedli samozřejmě všichni členové PKS že je relevatní kandidát.
Protože když jsem se naposled díval tak Knežik byl stále, součástí tohoto PKS. ;-)

S přatelským pozdravem "Tas a Pal"

P.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Knezik za příspěvky (celkem 5):
Miroslav.Vacha, Petr.Kozel, Zdenka.Liskova, Jan.Brizdala, Hana.Hajnova
Uživatelský avatar
Tereza.Maskova
Člen KS Vysočina
Příspěvky: 79
Registrován: 05 zář 2019, 17:07
Profese: Zdravotní sestra
Dal poděkování: 304 poděkování
Dostal poděkování: 283 poděkování

Re: KF Vys 10/2020 Informování krajského fóra o VŘ KoKS

Příspěvek od Tereza.Maskova »

OFFTOPICJe možný, že jsem to pochopila úplně blbě?! Myslím tedy náplň funkce koordinátora. Prosím upřesněte mi někdo, nakolik je funkce koordinátora spíše funkcí administrativní až úřednickou (práce pro PO) a nakolik je to práce s lidmi (nováčky, dobrovolníky, zájemci, aktivní setkávání se s nimi, jejich podpora, školení..)? Jako stačí klidně hrubej odhad. Já jsem se domnívala - že dejme tomu 20 : 80. S tím, že chápu, že se obojí mírně prolíná.

Ráda bych požádala @Vit.Zacek aby nastínil přesněji, jak by si představoval aby PKS informavalo členy KF o probíhajících problémech ohledně VŘ, když jim to bylo zakázáno přímo PO? Mě nějaký rozumný způsob zatím uniká. Aby PKS splnilo nařízení PO o nezveřejňování, ale zároveň bylo transparentní, jak by to mělo vypadat? Třeba ta cesta je a bylo by fajn ji pro příště znát. Díky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tereza.Maskova za příspěvek:
Zdenka.Liskova
Zlatá střední cesta! Aneb hledat rovnováhu vždy a ve všem.
Uživatelský avatar
Jan.Posvar
Republikový výbor
Příspěvky: 1694
Registrován: 11 čer 2010, 11:33
Profese: Programátor
Bydliště: Havlíčkův Brod
Dal poděkování: 1802 poděkování
Dostal poděkování: 2108 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Vys 10/2020 Informování krajského fóra o VŘ KoKS

Příspěvek od Jan.Posvar »

No, PO nám nic nezakázalo a naopak výsledek VŘ, hodnocení výběrové komise je veřejné. Stejně tak vyjádření komise kontrolní. Zápisy s uzavřených jednání budou zveřejněny, až se Ondra vrátí z dovolené, bo pominuly důvody neveřejnosti. Jediné, do čeho nelze jen tak nahlížet, je emailová komunikace, ale to lze taky nějak zprostředkovat, když bude vůle.

EDIT: teda shodli jsme se, že není fajn zatahovat účastníka VŘ do debaty o VŘ a Jana také požádala, abychom stáhli zápis z jednání 16.6., ale nebylo to příkazem
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Posvar za příspěvky (celkem 2):
Eva.Novakova, Dalibor.Zahora

místopředseda KS Vysočina
Facebook

Uživatelský avatar
Vit.Zacek
Republikový výbor
Příspěvky: 501
Registrován: 17 kvě 2018, 00:37
Profese: student ekonomie
Bydliště: Jihlava
Dal poděkování: 923 poděkování
Dostal poděkování: 646 poděkování

Re: KF Vys 10/2020 Informování krajského fóra o VŘ KoKS

Příspěvek od Vit.Zacek »

Milan.Dadourek píše: 03 srp 2020, 20:30 Vážení přátelé,

nechci rušit vaši debatu, neboť asi do určité míry naplňuje poptávku po informování, kterou vyjádřila skupina členů svým podnětem.

Přece ale musím upozornit (i v zájmu poskytnutí prostoru pro pár nádechů a výdechů), že by nemělo být zapomenuto, že výsledkem tohoto jednání by mělo být rozhodnutí o navrženém usnesení:
Krajské fórum ukládá předsednictvu KS Vysočina, aby v souladu se zásadami transparentnosti řádně informovali členskou základnu o výběrovém řízení na nového koordinátora krajského sdružení.
Bylo by proto dobré zabývat se argumenty, proč navržené usnesení podpořit či nepodpořit, jak by mělo být naplněno, případně zda by mělo být ve věci přijato nějaké usnesení jiné.
Je mi jasné, že podle jednacího řádu a zvyklostí by se diskuze měla týkat spíše usnesení a diskuze k výběrku by měla následovat až potom. Jak už jsem ale psal výše, tak schválení samotného usnesení není mým hlavním cílem. Myslím si, že už samotná podpora členů, která dala vzniknout tomuto jednání stačí k tomu, aby předsednictvo poskytlo kompletní informace k VŘ a až se tak stane, tak už nebude třeba usnesení. Takže pro úsporu času a sil bych navrhoval, abychom se mírně odklonili od běžného průběhu.
Proto, jak si Milane spravne podotknul, je na snade zda podporovat usneseni, ktere nedava v nasem pripade moc smyl.
Dle meho by o probehlem vyberovem rizeni mel informovat jeho zadavatel a to: Personalni odbor

Proto podavam předsedajicimu nasledujici návrh na usnesení:
Protože Předsednictvo Krajského sdružení Vysočina nebylo zadavatelem výběrového řízení na pozici Koordinátora/ky Krajského Sdružení.
Které i jako takové neproběhlo. Nemá tak PKS o čem informovat.
Navrhuji proto ukončit toto jednání bez přijetí usnesení.
Navrhovateli původního usnesení doporučuji obrátit se na zadavatele v našem případě: Personální odbor.
Případně se může zástupců PKS Vysočina dotázat na jeho/jejich počínání jako člena výberove komise.
Usnesení jsem směřoval na PKS, protože mi jde především o průběh ze strany PKS (žádost o zrušení, protahování celého procesu, vznesené námitky atd.).
Naposledy upravil(a) Vit.Zacek dne 04 srp 2020, 01:05, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vit.Zacek za příspěvek:
Dalibor.Zahora
Uživatelský avatar
Vit.Zacek
Republikový výbor
Příspěvky: 501
Registrován: 17 kvě 2018, 00:37
Profese: student ekonomie
Bydliště: Jihlava
Dal poděkování: 923 poděkování
Dostal poděkování: 646 poděkování

Re: KF Vys 10/2020 Informování krajského fóra o VŘ KoKS

Příspěvek od Vit.Zacek »

Tereza.Maskova píše: 03 srp 2020, 23:33 OFFTOPICJe možný, že jsem to pochopila úplně blbě?! Myslím tedy náplň funkce koordinátora. Prosím upřesněte mi někdo, nakolik je funkce koordinátora spíše funkcí administrativní až úřednickou (práce pro PO) a nakolik je to práce s lidmi (nováčky, dobrovolníky, zájemci, aktivní setkávání se s nimi, jejich podpora, školení..)? Jako stačí klidně hrubej odhad. Já jsem se domnívala - že dejme tomu 20 : 80. S tím, že chápu, že se obojí mírně prolíná.

Ráda bych požádala @Vit.Zacek aby nastínil přesněji, jak by si představoval aby PKS informavalo členy KF o probíhajících problémech ohledně VŘ, když jim to bylo zakázáno přímo PO? Mě nějaký rozumný způsob zatím uniká. Aby PKS splnilo nařízení PO o nezveřejňování, ale zároveň bylo transparentní, jak by to mělo vypadat? Třeba ta cesta je a bylo by fajn ji pro příště znát. Díky.
Ideálně jednání KFka, ale ta přes léto nejsou, takže mě napadá asi Zulip nebo newsleter, případně vlákno na fóru.

Nemyslím tím zveřejňovat zápisy, ale jen info co se děje, kde to vázne a jak se to řeší.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vit.Zacek za příspěvky (celkem 2):
Tereza.Maskova, Eva.Novakova
Uživatelský avatar
Tereza.Maskova
Člen KS Vysočina
Příspěvky: 79
Registrován: 05 zář 2019, 17:07
Profese: Zdravotní sestra
Dal poděkování: 304 poděkování
Dostal poděkování: 283 poděkování

Re: KF Vys 10/2020 Informování krajského fóra o VŘ KoKS

Příspěvek od Tereza.Maskova »

Vit.Zacek píše: 04 srp 2020, 00:45
Tereza.Maskova píše: 03 srp 2020, 23:33 OFFTOPICJe možný, že jsem to pochopila úplně blbě?! Myslím tedy náplň funkce koordinátora. Prosím upřesněte mi někdo, nakolik je funkce koordinátora spíše funkcí administrativní až úřednickou (práce pro PO) a nakolik je to práce s lidmi (nováčky, dobrovolníky, zájemci, aktivní setkávání se s nimi, jejich podpora, školení..)? Jako stačí klidně hrubej odhad. Já jsem se domnívala - že dejme tomu 20 : 80. S tím, že chápu, že se obojí mírně prolíná.

Ráda bych požádala @Vit.Zacek aby nastínil přesněji, jak by si představoval aby PKS informavalo členy KF o probíhajících problémech ohledně VŘ, když jim to bylo zakázáno přímo PO? Mě nějaký rozumný způsob zatím uniká. Aby PKS splnilo nařízení PO o nezveřejňování, ale zároveň bylo transparentní, jak by to mělo vypadat? Třeba ta cesta je a bylo by fajn ji pro příště znát. Díky.
Ideálně jednání KFka, ale ta přes léto nejsou, takže mě napadá asi Zulip nebo newsleter, případně vlákno na fóru.

Nemyslím tím zveřejňovat zápisy, ale jen info co se děje, kde to vázne a jak se to řeší.
Takže (za předpokladu, že opravdu není nikým uvaleno na informace embrago ) by stačilo pouze rámcově informovat v bodech? "Proběhlo výběrové řízení, s tímto výsledkem, PKS má problém s...a proto podstupuje věc k projednání KK" ? Jestli ano, vidím trochu jeden problém a to množství vznášených dotazů, nejasností, debat. Na druhou stranu, ty byly stejně ;) takže za mě, já bych to uvítala. Považuji ale za nutné zvolit jasně dané místo, postup - protože třeba Zulip nesleduje zrovna moc členů. Newsletter nevím jak často vychází, neb mi nechodí OFFTOPICjdu zjistit proč a co s tím můžu udělat a nedalo by se v něm asi reagovat, respektive doplňovat jak věc postupuje.
Kdyby takovýto postup zamezil šíření mylných informací a interpretací (nakázal/požádal PO neposkytovat informace) a nebo dokonce zkrátil dobu kdy se problém řeší, protože by se okolnosti prodiskutovali dříve, tento návrh podpořím.
Zlatá střední cesta! Aneb hledat rovnováhu vždy a ve všem.
Uživatelský avatar
Milan.Dadourek
Rozhodčí komise
Příspěvky: 1736
Registrován: 11 pro 2017, 18:11
Profese: Ochrana přírody, trochuprávník, bača
Bydliště: Počítky 3, 591 01
Dal poděkování: 4564 poděkování
Dostal poděkování: 4384 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Vys 10/2020 Informování krajského fóra o VŘ KoKS

Příspěvek od Milan.Dadourek »

Pavel.Knezik píše: 03 srp 2020, 22:19 ... Proto podavam předsedajicimu nasledujici návrh na usnesení:
OFFTOPIC
[teze]
Protože Předsednictvo Krajského sdružení Vysočina nebylo zadavatelem výběrového řízení na pozici Koordinátora/ky Krajského Sdružení.
Které i jako takové neproběhlo. Nemá tak PKS o čem informovat.
Navrhuji proto ukončit toto jednání bez přijetí usnesení. [/teze]
...
Omlouvám se - měl jsem možná na začátku uvést, že n-jdř předpokládá, že v rozhodujícím hlasování bude dána možnost hlasovat proti všem návrhům. Viz OFFTOPIC
§ 10 Rozhodující hlasování
...
(4) Rozhodující hlasování musí umožňovat hlasování proti všem návrhům (například vhozením prázdného lístku či zdržením se).30
(Poznámka pod čarou 30: Tento požadavek je možné splnit též zařazením hlasovací možnosti „Ukončit jednání bez přijetí usnesení“ či obdobné.)
...
(7) Pro přijetí návrhu jej musí podpořit nadpoloviční většina hlasujících. Pokud KF v rozhodujícím hlasování
nepřijme žádný návrh, má se za to, že přijalo návrh na ukončení jednání bez přijetí usnesení.

Zařadím tedy do hlasování možnost
Ukončit jednání bez přijetí usnesení
a pro přehlednost upravím úvodní příspěvek.

Pokud bys trval na plném znění (nebo jiném) tebou navrženého usnesení, je pro jeho zařazení potřeba podpora skupiny členů. Dostatečné je návrh uvést v samostatném příspěvku a požádat o jeho podporu palci (v jednání stačí 5 palců, což je s tebou 6 členů).

EDIT: Aha, tak úvodní příspěvek neupravím, páč k tomu nemám práva :lol: OFFTOPICLeda by mě PKS nechalo zařadit mezi moderátory, ale kvůli jednomu jednání to asi nemá cenu. Tak jsem alespoň zde upravil formát.
Vit.Zacek píše: 04 srp 2020, 00:32 Je mi jasné, že podle jednacího řádu a zvyklostí by se diskuze měla týkat spíše usnesení a diskuze k výběrku by měla následovat až potom. Jak už jsem ale psal výše, tak schválení samotného usnesení není mým hlavním cílem. Myslím si, že už samotná podpora členů, která dala vzniknout tomuto jednání stačí k tomu, aby předsednictvo poskytlo kompletní informace k VŘ a až se tak stane, tak už nebude třeba usnesení. Takže pro úsporu času a sil bych navrhoval, abychom se mírně odklonili od běžného průběhu. ...
Pokud s tím nemají problém ostatní, akceptuji :). Nechtěl jsem "vyříkání si" brzdit. Jen se snažím dbát, aby nezapadl předmět jednání.
OFFTOPIC
PS Případně nesouhlasící mohou navrhnout jiný postup.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Milan.Dadourek za příspěvek:
Eva.Novakova

Ještě se nestalo, aby to nějak nedopadlo. Vlasta Burian -- Profil -- Neužívám FB

Uživatelský avatar
Blanka.Lednicka
Krajský zastupitel
Příspěvky: 695
Registrován: 08 čer 2019, 18:52
Profese: OSVČ - rodopisec
Bydliště: Olešná u HB
Dal poděkování: 1001 poděkování
Dostal poděkování: 1243 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Vys 10/2020 Informování krajského fóra o VŘ KoKS

Příspěvek od Blanka.Lednicka »

Doplněn zápis a odkaz na záznam z jednání PKS a PO 16. 6. 2020: viewtopic.php?p=703417#p703417

Další zápisy budou doplněny postupně - Ondra, který nám zápisy dělá, má tenhle týden ještě dovolenou. O doplnění zápisů zde budu informovat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Blanka.Lednicka za příspěvky (celkem 2):
Eva.Novakova, Jan.Posvar

Blanka Lednická
KS Vysočina

Uživatelský avatar
Miroslav.Vacha
Místní předsednictvo
Příspěvky: 194
Registrován: 16 pro 2017, 21:07
Profese: Zdravotnický záchranář
Dal poděkování: 444 poděkování
Dostal poděkování: 367 poděkování

Re: KF Vys 10/2020 Informování krajského fóra o VŘ KoKS

Příspěvek od Miroslav.Vacha »

Dnes bude v rámci jednání PKS na Jitsi bod vyjádření k VŘ. Pokud máte zájem situaci prodiskutovat, přijďte. Zkušenost z celého toho procesu ukazuje, že je to mnohem lepší, efektivnější a
rychlejší než si zkoušet porozumět psaným textem. Také je možné tento bod - vyjádření k VŘ - zopakovat kdykoli v budoucnu.
ucp.php?i=pm&mode=view&f=0&p=213438
Tito uživatelé poděkovali autorovi Miroslav.Vacha za příspěvky (celkem 4):
Blanka.Lednicka, Eva.Novakova, Jan.Posvar, Zdenka.Liskova
"Jednej, mluv a mysli ustavičně tak, jako by ses už měl rozloučit se životem."
Marcus Aurelius

Jsem li sháněn, k dispozici zde: miroslav.vacha@pirati.cz
Uživatelský avatar
Jan.Brizdala
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 875
Registrován: 29 kvě 2018, 21:03
Profese: Radní Kraje Vysočina
Bydliště: Třebíč
Dal poděkování: 779 poděkování
Dostal poděkování: 1582 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Vys 10/2020 Informování krajského fóra o VŘ KoKS

Příspěvek od Jan.Brizdala »

Jan.Posvar píše: 03 srp 2020, 18:57
Jan.Brizdala píše: 03 srp 2020, 18:38
Eva.Novakova píše: 03 srp 2020, 15:54zadání úkolů nám nebylo zasláno předem;
- to nebylo ani u VŘ na VM a nikdo neprotestoval, předpokládám, že otázky na pohovor si analogicky měl každý možnost připravit vlastní
Já dokonce připravil v zastoupení úlohu pro uchazeče na pohovor, ale @Jan.Posvar ho nezadal.
Dopředu jsem ti dal vědět, že to nezadám, protože jsem měl o úlohách pochyby, neb se spíš hodili do druhého kola a nikoliv do osobních pohovorů. Vytiskl jsem je a předal Blance s Janou, jestli se toho neujmou.
Jan.Brizdala píše: 03 srp 2020, 18:38
Eva.Novakova píše: 03 srp 2020, 15:54Při prvotním hodnocení přihlášených kandidátů z hlediska přijatelnosti (ano × ne) jsem byl zaskočen, když jsem v tabulce u konkrétní kandidátky viděl sugestivní “ano!” zapsané ze strany vedoucí PO a končící KoKS, která byla rovněž účastnicí výběrové komise a sama ve svých příspěvcích přiznávala nadstandardní vztahy s touto kandidátkou.
- nevím, co jsou nadstandardní vztahy ani nerozumím tomu, jak se měly projevit při VŘ
Jeden z členů komise (nebudu jmenovat, třeba se sám přihlásí) dokonce řekl, že sám žasl, když viděl, jak ti někdo z výše uvedených "nastřílel rovnou plné počty bodů v některých položkách při pohovoru". Navíc se často řešilo neobjektivní hodnocení dřívějších úkolů.
Měl jsem pocit, že jsme žasli všichni včetně mě a načež došlo k debatě o tom, že se takhle nehodnotí. Výsledek si dotyčný hodnotící opravil. Možná by se hodilo si informace ověřovat z více zdrojů.
Jan.Brizdala píše: 03 srp 2020, 18:38
Eva.Novakova píše: 03 srp 2020, 15:54Při hodnocení dalších úkolů uchazečů jsem opakovaně připomínkoval z mého pohledu neférové bodové hodnocení, kdy konkrétní uchazečka dostala 4,5 bodů z 5 (90 %) za řešení úkolu, kde měla vypsat kontakty na členy krajského předsednictva a přitom měla správně jen 2 z 5.
- máš pravdu, měla jsem tam překlepy a část adres tak byla špatně. Bylo to způsobeno tím, že mi e-mail s úkoly přišel o 6-7 minut později, i když jsem pravidelně aktualizovala inbox. Ano, ukazuje to, že ve stresu dělám chyby. Stejně jako každý, včetně tebe. S chybou se dá pracovat. Snížení hodnocení bylo adekvátní, a za chybu, kterou přiznávám naprosto akceptovatelné.
Podotýkám, že i když jsem námitku zasílal opakovaně, nedostal jsem k tomu vůbec žádnou odpověď. Až když se celá akce začala více řešit, dozvěděl jsem se, že podle Jany "to nestálo za řeč". To, že e-mail přišel později, bych ale reklamoval u odesílatele, který to měl na zodpovědnost.
Na to jsem ti odpovídal já, že to je evidentní překlep, který lze tolerovat. Odpověď si tedy dostal.
=> Prosím o doložení, kdy si mě předem informoval, že mé úlohy nezadáš.
=> Slyšel jsem tedy od tebe tu část, že si žasl. Neslyšel jsem část, že se dotyčný člen/dotyčná členka komise opravil/a. Podle dílčího bodového hodnocení to byla oprava spíše kosmetická, "aby to nevypadalo úplně blbě"
=> Ty si nebyl organizátor výběrového řízení ani hodnotitel toho úkolu, mohl si říct svůj názor, ale nikoliv vysvětlení.
Jan Břížďala
místopředseda KS Vysočina, člen MS Třebíč
Radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu, informatiky a komunikačních technologií
Profil na wiki.pirati.cz
Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Vysočina“