KF LBK 36/2020 - Změna v pořadí na kandidátce

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Předsedající, KoKS Liberecký kraj, PKS Liberecký kraj, Odbor LbK - administrativni

Zamčeno
Uživatelský avatar
Ondrej.Kolek
Příspěvky: 1878
Registrován: 20 pro 2011, 17:05
Profese: chemik (manažer vývoje)
Bydliště: Praha 3
Dal poděkování: 1652 poděkování
Dostal poděkování: 1326 poděkování

Re: KF LBK 36/2020 - Změna v pořadí na kandidátce

Příspěvek od Ondrej.Kolek »

Děkuju @Martin.Kucera za pomoc a nestranné posouzení a předsedování tohoto jednání. Jako navrhovatel prosím o jeho ukončení, pokud to lze. Mrzí mě, že jsi tomu musel věnovat čas a žes byl svědkem tohoto zasmrádlého prádla. Každopádně nestojím o pokračování této nechutnosti, ze které se mi reálně zvedal přes den žaludek.

Další jednání není třeba z jasného důvodu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Kolek za příspěvek:
Helena.Vondrakova

"Podle ovoce poznáte dobrý či špatný strom"

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18635
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33830 poděkování

Re: KF LBK 36/2020 - Změna v pořadí na kandidátce

Příspěvek od Martin.Kucera »

Vzhledem k odstoupení Ondřeje Kolka z kandidátky se jednání stává bezpředmětným (není koho s kým prohazovat), takže končí.

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Helena.Vondrakova
Administrativní odbor
Příspěvky: 898
Registrován: 18 dub 2018, 09:50
Profese: Scrum Master
Bydliště: Pulečný
Dal poděkování: 946 poděkování
Dostal poděkování: 823 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF LBK 36/2020 - Změna v pořadí na kandidátce

Příspěvek od Helena.Vondrakova »

Vaclav.Zidek píše: 29 črc 2020, 14:21 Tak mi to nedá a shrnu to (klidně jen pro sebe, jeslti jsem to dobře pochopil).

Zmocněnec - členové PKS (především předseda) zodpovědní za politickou práci KS, nechají celou administrativní přípravu kandidátky (což je dle mne politická zodpovědnost) na nové koordinátorce (není člen, neabsolvovala žádné volby v této funkci) a když na posledních chvíli KoDo zjistí, že zmocněnec nemůže být, tak Jana to vezme na sebe (jen pro jistotu - nedávám KoDo za tuhle situaci vinu).

Uzavření kandidátní listiny - KoDo musí jet do Prahy za předsedou KS, aby ji podepsal kandidátní listinu (na které je na 41. pozici) a jet zpět OFFTOPIC(fakt platíme KoDo jako poslíčka?)

Pak @Ondrej.Kolek zjistí, že jeho místo na kandidátce není podle jeho přání a neváhá zapojit do toho všeho člena RP, KF, pak podle výsledku Janu s cestou 500 km, RV - které tu změnu bude muset schválit. OFFTOPIC(vlastně vytvoří práci pro několik desítek lidí a zároveň v nákladech několik tisíc a až stovek člověko hodin na splnění deminima před hlasováním a cestování)

Měl bych pro to jeden výraz, ale nechci se dostat do hádky, tak svou domněnku polknu.


Jen prosba, Ondro nebylo by pro všechny lepší odstoupit z tohoto požadavku a mávnout nad tím rukou?

EDIT - překlep
EDIT 2 - opravdu jsi pozici na kandidátní listině zjistil náhodou, tedy jsi dal souhlas (podpis) s něčím co jsi nečetl?
Já to taky shrnu (klidně jen pro tebe).
Před volbami do komunálu v roce 2018 jsem se jako zmocněnec přihlásila já a přišlo mi to jako logický krok, protože jsem jako jediná zastávala placenou funkci kraji. Nebyla jsem na kandidátce a nebyl to problém. Karolínu jsem na fakt, že to ona dělat nemůže upozornila před nějakou dobou a znovu jí to zopakovala, když mi na dotaz (na poslední chvíli), zda sehnala za Janu Schlegelovou, která už to dělat nechce, nějakého zmocněnce, odpověděla, že to bude dělat ona sama.

KoDo úkoluje PKS a PO. Pokud máš nějaký problém s náplní práce, obrať se, prosím, na příslušné orgány.

Ondra od začátku podmiňoval svou kandidaturu posledním místem. Odstoupením několika členů kandidátky se dostal na jiné místo. Na poslední místo chtělo víc lidí, ale jediný Ondřej se domluvil s člověkem, který na posledním místě v tom okamžiku byl, zjistil si jaké formální kroky k tomu povedou a začal jednat.
KF mu to neumožnilo a vzhledem k tomu, že 45. místo byla podmínka kandidatury, odstoupil z kandidátky.

OFFTOPICAno, zastávám se Ondřeje a on mě. Jsme si blízcí. Zjistili jsme to, když jsme se viděli poprvé, a vedlo to k několika letům společného soužití. Tehdy by nás ani nenapadlo, že jednou se tomu bude říkat mocenský boj.

OFFTOPICMám to tak, že volitelných je 5-7 členů kandidátky a ostatní svou přítomností kandidátku podporují. Myslím si, že by se k nim měli chovat s respektem, protože ti ostatní "makají, aby ti první vydělali." To se bohužel neděje a pro ne pro sebe, nýbrž pro první pětku, doufám, že Ondra byl poslední, kdo z kandidátky odstoupil. Času je dost.

"Think big, act small, fail fast, learn rapidly."
Helena Vondráková,
tel.: 6O5 136 828

Uživatelský avatar
Jana.Schlegelova
Člen KS Liberecký kraj
Příspěvky: 529
Registrován: 17 led 2018, 10:17
Profese: OSVČ, spolumajitelka sijemehrave.cz
Bydliště: Liberec
Dal poděkování: 606 poděkování
Dostal poděkování: 539 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF LBK 36/2020 - Změna v pořadí na kandidátce

Příspěvek od Jana.Schlegelova »

@Helena.Vondrakova jako člen PKS sis toho asi nevšimla, ale jednání už je uzamčeno. Takže to shrnutí by správně nemělo být tady, ale třeba zas v nějaké následné diskuzi...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Schlegelova za příspěvek:
Helena.Vondrakova
”My, co jsme vypluli, nemůžem zpátky - tak jako do láhví šampusu zátky." (M. Horáček)
Uživatelský avatar
Helena.Vondrakova
Administrativní odbor
Příspěvky: 898
Registrován: 18 dub 2018, 09:50
Profese: Scrum Master
Bydliště: Pulečný
Dal poděkování: 946 poděkování
Dostal poděkování: 823 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF LBK 36/2020 - Změna v pořadí na kandidátce

Příspěvek od Helena.Vondrakova »

Jana.Schlegelova píše: 30 črc 2020, 21:10 @Helena.Vondrakova jako člen PKS sis toho asi nevšimla, ale jednání už je uzamčeno. Takže to shrnutí by správně nemělo být tady, ale třeba zas v nějaké následné diskuzi...
Nevšimla, děkuji. Myslela jsem si, že když je zamčené, tak pro všechny. Pořád se mám, co učit..

"Think big, act small, fail fast, learn rapidly."
Helena Vondráková,
tel.: 6O5 136 828

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18635
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33830 poděkování

Re: KF LBK 36/2020 - Změna v pořadí na kandidátce

Příspěvek od Martin.Kucera »

I kdyby zamcene nebylo, tak jsem vyslovne napsal. ze jednani konci. Tudiz do nej uz nikdo nema psat. A obzvlast clenove PKS, coby predsedajici KF, by meli jit prikladem.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvek:
Helena.Vondrakova

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Liberecký kraj“