Nominace Adama Vyplela do doplňující volby Kontrolní komise

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty

Moderátor: Predsedajici

Podporuji nominaci Adama Vyplela do doplňující volby Kontrolní komise

Anketa končí za 26 črc 2020, 16:24

Ano
44
80%
Ne
6
11%
Zdržuji se
5
9%

Celkem hlasujících: 55 - Celkem hlasů: 55

Marketa.Gregorova
Zahraniční odbor
Profese: europoslankyňa
Dal poděkování: 974 poděkování
Dostal poděkování: 2804 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nominace Adama Vyplela do doplňující volby Kontrolní komise

Příspěvek od Marketa.Gregorova »

Vážené celostátní fórum,

již množství voleb v nedávných měsících jsem si namáhala hlavu, koho schopného podpořit, zapojit, emancipovat - aniž by se na mě ten člověk naštval. .) Hodně mluvíme o personální krizi, nedostatku členů majících čas a chuť vnitrostranické funkce zastávat, mám tedy stálou potřebu pomoci.

Mně se včera podařilo získat mlčení @Adam.Vyplel na můj návrh, jestli by nechtěl zkusit kandidovat do kontrolní komise. To je asi nejblíž souhlasu, co jsem mohla doufat, a zakládám mu tedy nominaci. .) Je samozřejmě plně na něm, zdali ji přijme. Výkop jsem nicméně udělat chtěla. A to především proto, že Adama znám z našeho Jihomoravského kraje, mám vysokou důvěru v jeho morální kredit, pirátské srdce, inteligenci i schopnost tuhle funkci zastávat a chtěla bych, aby lidé jako on dostávali tento typ "popostrčení". Ti nejschopnější o sobě totiž běžně pochybují nejvíce. .)

Vykopávám tedy anketku a zbytek případného představení nechávám na Ejdym!
Europoslankyňa.
O morálce: OFFTOPICObrázek

Viktor.Derka
Rozhodčí komise
Profese: Právník, doktorand veřejného práva
Dal poděkování: 529 poděkování
Dostal poděkování: 1133 poděkování

Re: Nominace Adama Vyplela do doplňující volby Kontrolní komise

Příspěvek od Viktor.Derka »

Ejdy je gut boi
Tito uživatelé poděkovali autorovi Viktor.Derka za příspěvky (celkem 4):
Petr.Springinsfeld, Dan.Lestina, Adam.Jaros, Michaela.Nepejchalova

David.Wagner
Vedoucí zahraničního odboru
Profese: vykonavatel vůle
Dal poděkování: 539 poděkování
Dostal poděkování: 4040 poděkování

Příspěvek od David.Wagner »

Já bych moc chtěl Adama poprosit, aby to vzal. Nejenom, že na to má, ale taky má velmi vzácnou vlastnost "není v žádném aktuálním sporu" a to je něco, co může KK velmi pomoci.

Lukas.Dolezal
Zahraniční odbor
Profese: Politolog, student Evropských studií
Dal poděkování: 1819 poděkování
Dostal poděkování: 1292 poděkování

Příspěvek od Lukas.Dolezal »

Souhlasím s tím, co tu napsala Markéta a podporuju Ejdyho nominaci. Vnímám ho jako člověka, který dokáže věci posuzovat nestranně, bez vlivu osobních (ne)sympatií.
Člen MS Brno, KS Jihomoravský kraj a mediálního odboru JmK 🏴‍☠️, vedoucí pracovní skupiny Duševní zdraví, člen zahraničního odboru 🌍, člen předsednictva PP-EU 🇪🇺 , koordinátor pro PP-FI 🇫🇮, PP-IS 🇮🇸, PP-NO 🇳🇴 a PP-SE 🇸🇪.
lukas.dolezal@pirati.cz
lukas.dolezal@european-pirateparty.eu

Adam.Vyplel
Kontrolní komise
Profese: vodopohodář
Dal poděkování: 231 poděkování
Dostal poděkování: 495 poděkování

Příspěvek od Adam.Vyplel »

Ahoj všichni.

Děkuji za projevenou podporu a založení nominace. Po osobní rozvaze zde stručně a snad pro všechny i výstižně předkládám moje předpoklady, proč nominaci přijímám a proč do toho jdu.

Pracuji jako projektant a téměř denně se setkávám z úředními vyjadřeními dotčených správních orgánů (nejen státní správy). Stejně často i pro tyto orgány připravuji podklady pro jejich vyjádření. Jde prakticky o splnění nějakých odborných náležitostí daných zákonem a prováděcími předpisy, a nějaké idealismy jdou v podstatě stranou. Stejná je i práce v KK. Důležité je každý případ popsat a odpovědět na základní otázky co, kdo, kdy, kde, jak; dále se může přidat proč, popř. kde došlo k jakému porušení předpisu. Zásadně nejde o dodání vlastního pohledu na daný případ.

Co se týče časové dotace, kolik do toho chci vložit. Rozhodl jsem se, že v rámci organizace mého volného času, který je pro mě velmi cenný, nehodlám pracovat nárazově, ale řekněme si vyhradím pravidelně jedno odpoledne týdně cca 2-3 hod. Neočekávejte proto, že do druhého dne něco vyřeším.

Děkuji za pozornost a pokud vám to dává smysl, zvažte prosím moji podporu.

Ejdy

Lukas.Dolezal
Zahraniční odbor
Profese: Politolog, student Evropských studií
Dal poděkování: 1819 poděkování
Dostal poděkování: 1292 poděkování

Příspěvek od Lukas.Dolezal »

Ahoj Ejdy,
díky za představení a přijetí nominace. Moje otázka směřuje k tomu, jaké postupy/opatření bys udělal, aby nedocházelo ke konfliktům mezi členy Pirátské strany a KK (a naopak)? Je podle Tebe v pořádku, aby člen(ka) KK sděloval(a) osobní názory na jiné Piráty? Jde se vyhnout tomu, aby člen(ka) KK mohl(a) říct svůj názor bez toho, aby byl(a) obviněn(a) z předpojatosti? Díky za odpovědi.

EDIT: upravena první a přidána druhá a třetí otázka.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Dolezal za příspěvky (celkem 2):
Vojtech.Pikal, Romana.Korosi
Člen MS Brno, KS Jihomoravský kraj a mediálního odboru JmK 🏴‍☠️, vedoucí pracovní skupiny Duševní zdraví, člen zahraničního odboru 🌍, člen předsednictva PP-EU 🇪🇺 , koordinátor pro PP-FI 🇫🇮, PP-IS 🇮🇸, PP-NO 🇳🇴 a PP-SE 🇸🇪.
lukas.dolezal@pirati.cz
lukas.dolezal@european-pirateparty.eu

Jan.Zavadil
Člen KS Praha
Profese: Product Manager
Dal poděkování: 2357 poděkování
Dostal poděkování: 981 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan.Zavadil »

Adam.Vyplel píše:
25 črc 2020, 22:44
...
Ahoj,

vím, že již jsi nominací získal, nicméně doufám, že diskuze bude probíhat nadále a bude prostor klást další dotazy, a proto se s nimi připojím :)

Ve vláknech ostatních nominovaných se probírala často:

1) jejich vize, jakou o své činnosti v KK mají, jak by funkci chtěli vykonávat, jak vidí poslání KK a jak k němu chtějí přispět,
2) zda-li spatřují nějaké mezery v jejím dosavadním fungování a případně jak by je chtěli (do budoucna) zaplnit nebo korigovat,
3) jaký spatřují prostor pro smír v činnosti KK, a zda-li byl dosud tento institut využíván přiměřeně/málo/hodně.

Předem díky, pokud si najdeš čas na osvětlení a přednesení svých názorů na uvedená témata :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Zavadil za příspěvky (celkem 2):
Lukas.Dolezal, Pavel.Moravec
“There are naive questions, tedious questions, ill-phrased questions, questions put after inadequate self-criticism. But every question is a cry to understand the world. There is no such thing as a dumb question.” Carl Sagan

Adam.Vyplel
Kontrolní komise

Lukas.Dolezal píše:
25 črc 2020, 22:49
Ahoj Ejdy,
díky za představení a přijetí nominace. Moje otázka směřuje k tomu, jaké postupy/opatření bys udělal, aby nedocházelo ke konfliktům mezi členy Pirátské strany a KK (a naopak)? Je podle Tebe v pořádku, aby člen(ka) KK sděloval(a) osobní názory na jiné Piráty? Jde se vyhnout tomu, aby člen(ka) KK mohl(a) říct svůj názor bez toho, aby byl(a) obviněn(a) z předpojatosti? Díky za odpovědi.

EDIT: upravena první a přidána druhá a třetí otázka.
1. KK je kotrolní orgán a neměla by být v defenzivní roli tím, že se bude snažit předcházet konfliktům. Konflikt nevidím ve vztahu KK-člen, ale spíše člen-člen KK. Nějak mě nenapdají nějaké postupy, které by tomu 100% zamezily.
2. Ano, je to v pořádku, pokud se to neprojeví do práce v KK, např. účelovým ohýbáním případu.
3. Imho nejde, ale problém vidím až při opakovaném nařčení.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Vyplel za příspěvky (celkem 2):
Adam.Jaros, Lukas.Dolezal

Adam.Vyplel
Kontrolní komise

Jan.Zavadil píše:
27 črc 2020, 20:50
Adam.Vyplel píše:
25 črc 2020, 22:44
...
Ahoj,

vím, že již jsi nominací získal, nicméně doufám, že diskuze bude probíhat nadále a bude prostor klást další dotazy, a proto se s nimi připojím :)

Ve vláknech ostatních nominovaných se probírala často:

1) jejich vize, jakou o své činnosti v KK mají, jak by funkci chtěli vykonávat, jak vidí poslání KK a jak k němu chtějí přispět,
2) zda-li spatřují nějaké mezery v jejím dosavadním fungování a případně jak by je chtěli (do budoucna) zaplnit nebo korigovat,
3) jaký spatřují prostor pro smír v činnosti KK, a zda-li byl dosud tento institut využíván přiměřeně/málo/hodně.

Předem díky, pokud si najdeš čas na osvětlení a přednesení svých názorů na uvedená témata :)
1. Tak nějak jsem to popsal v kandidátské řeči. Prostě je to činnost sběru dat a informací a jejich posuzování. Nic víc nic míň.
2. Mezery ve fungování asi ne, spíše bych apeloval na zdržení se nadbytečných komentářů o čemkoli. Ono to dnes v době facebookové k tomu svádí, ale přece jen bychom měli usilovat o určitou profesionalitu (aka zdrženlivost a zdravý úsudek :))
3. Nemám udělanou statistiku využití, ale pokud by smír měl být použit, záleží hlavně na tom, zda je k tomu vůle dotčených stran, a zda je smír vhodné řešení (třeba pokud se ukáže že něco bylo spácháno neúmyslně), tak potom, proč ne :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Vyplel za příspěvky (celkem 2):
Adam.Jaros, Jan.Zavadil

Adam.Vyplel
Kontrolní komise

Milan.Dadourek píše:
17 črc 2020, 08:42
Ahoj,
chtěl bych se kandidátů zeptat:

1) Jak se díváte na princip legality ve vztahu ke KK - je KK povinna "stíhat" každý prohřešek, o který zavadí? OFFTOPIC(Osobně si myslím, že dle čl. 13 odst. 2 Stanov to tak nevypadá - když navíc RŘ považuje za přednostní řešení smír, ale nevím.)

2) Měla by KK hodnotit subjektivní stránku činu a volit třeba různé postupy? OFFTOPIC(Nechci vypadat jako zkoušející - dá se to najít pod znaky trestného činu.) Nebo vždy stejně - zcela podle toho, co se stalo?

Láďa mi na druhou otázku už odpovídal ve svém nominačním vlákněm. Ale dovolím si přenést diskusi sem.
Ladislav.Dvorak píše:
12 črc 2020, 22:22
... Myslím si, že KK by měla jednat vždy stejně, subjektivní stránku věci by měla řešit až RK
Já bych byl asi rád, kdyby KK rozlišovala zlý úmysl od nedbalosti (zejména nedbalosti nevědomé) a tam postupovala shovívavěji - spíše radou, jak dát věci do pořádku. Samozřejmě by to asi chtělo mít v tomto směru jasnou argumentaci, aby se nezdálo, že někomu neodůvodněně "odlehčuje".

3) Jaký máte názor na recidivu? Měla by se nějak sledovat? V jakém časovém horizontu (asi musí být nějaký "výmaz")?

4) A trocha provokace: Nebyla by funkce KK lépe patrná, kdyby se jmenovala třeba "Kontrolní a smírčí komise"? ( :lol: )
Milan.Dadourek píše:
19 črc 2020, 11:51
Děkuji Láďovi za odpovědi a těším se i na ostatní :) (@Pavel.Sramek @Jakub.Dedek)

Přidám ještě otázku

5) Jak by podle vás měla být v souladu s RŘ a Stanovami (čl. 13) řešena stížnost brojící proti špatnému postupu KK? (RK má věc řešit na základě návrhu KK, ale ta se v tomto případě jeví systémově podjatá.)
1. Raději bych šel cestou podnětu oznamovatele, než represivní funkce.
2. Pokud tím myslíš to, zda šlo o nedbalost nebo úmysl, tak ano - spíše postupovat různě.
3. Obecně by se asi recidiva sledovat měla, pokud je někdo nenapravitelný, ale to je pro mě už trochu vyšší dívčí. Nedokážu takhle říct, zda by to takhle k něčemu bylo.
4. To je asi jedno, snahu najít smírčí řešení jde i v KK snad :D
5. Zajímavá otázka. Předložil bych to asi RK k posouzení, ale asi bych to zaříznul, pokud by takhle někdo KK spamoval stížnostmi na různé případy.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Vyplel za příspěvky (celkem 3):
Adam.Jaros, Dan.Lestina, Milan.Dadourek

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Uzamčené členské podněty“