Nominace do doplňující volby Kontrolní komise - Miroslav Brož

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty

Podporuji kandidaturu Miroslava Brože v doplňující volbě Kontrolní komise

Anketa končí za 26 črc 2020, 18:45

ANO
35
39%
NE
46
52%
ZDRŽUJI SE
8
9%

Celkem hlasujících: 89 - Celkem hlasů: 89

Miroslav.Broz
Člen KS Ústecký kraj
Profese: sociální pracovník
Dal poděkování: 115 poděkování
Dostal poděkování: 291 poděkování

Nominace do doplňující volby Kontrolní komise - Miroslav Brož

Příspěvek od Miroslav.Broz »

Vážení Piráti a Pirátky,

Prosím Vás o podporu mé nominace do doplňující volby do Kontrolní komise.

Proč mě podpořit a proč se o tuto pozici ucházím:

Především chci přispět k tomu, aby Kontrolní komise byla skutečně nestranným a neutrálním orgánem, který nebude zneužíván ve vnitrostranických sporech. To je motivace mé kandidatury.

Jsem "starý Pirát" (členem jsem se stal v roce 2010), v nadcházejících volbách do krajského zastupitelstva kandiduji jen formálně na chvostu kandidátky.

Jsem lidskoprávní aktivista a proto je "spravedlnost" a nezávislé řízení pro mě důležitou hodnotou. Dlouhodobě se angažuji v ochraně slabších a potřebných. Mám dlouhodobé zkušenosti s vyšetřováním různých kauz a s ověřováním různých verzí příběhů a sbíráním důkazů (pracoval jsem jako "fact-checker" pro Český Helsinský výbor - kdy jsem ověřoval třeba případy porušování práv osob ve výkonu trestu odnětí svobody atd., ).

Díky za podporu! Držíme kurz!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Miroslav.Broz za příspěvky (celkem 7):
Pavel.Sramek, Frantisek.Kindl, Jan.Zavadil, Vojtech.Pikal, Daniela.Bila, Iveta.Pospisilova, Adam.Komenda
"Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic, protože si myslí, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné" E. Burke

Lukas.Dolezal
Zahraniční odbor
Profese: Politolog, student Evropských studií
Dal poděkování: 1819 poděkování
Dostal poděkování: 1292 poděkování

Re: Nominace do doplňující volby Kontrolní komise - Miroslav Brož

Příspěvek od Lukas.Dolezal »

@Katerina.Stojanova, na Zulipu jsi v podpalubí psala "Oh my" a odkaz na toto vlákno. Mohla bys prosím popsat, co je tím konkrétně myšleno? Díky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Dolezal za příspěvek:
Miroslav.Broz
Člen MS Brno, KS Jihomoravský kraj a mediálního odboru JmK 🏴‍☠️, vedoucí pracovní skupiny Duševní zdraví, člen zahraničního odboru 🌍, člen předsednictva PP-EU 🇪🇺 , koordinátor pro PP-FI 🇫🇮, PP-IS 🇮🇸, PP-NO 🇳🇴 a PP-SE 🇸🇪.
lukas.dolezal@pirati.cz
lukas.dolezal@european-pirateparty.eu

Katerina.Stojanova
Krajské předsednictvo
Profese: studentka práv
Dal poděkování: 478 poděkování
Dostal poděkování: 1223 poděkování

Příspěvek od Katerina.Stojanova »

Lukas.Dolezal píše:
25 črc 2020, 12:16
@Katerina.Stojanova, na Zulipu jsi v podpalubí psala "Oh my" a odkaz na toto vlákno. Mohla bys prosím popsat, co je tím konkrétně myšleno? Díky.
Překvapení nad tím, že někdo, kdo se vyjadřoval dost zaujatě v živé neprošetřené kauze kandiduje do KK s programem o nezávislosti (v dotčeném spise i na jiných kanálech...).

Pokud někdo přirovnává stížnost žádajíci o přezkum porušení předpisů k vykonstruovaným politickým procesům a "honu na čarodějnice", přestože jde o legitimní nástroj každého člena, přijde mi jeho kandidatura do této komise minimálně úsměvná.
Kateřina Stojanová
-
Místopředsedkyně krajského sdružení Ústeckého kraje
Předsedkyně místního sdružení Litoměřicko
Zastupitelka Ústeckého kraje

Jan.Kunc
Člen KS Ústecký kraj
Profese: Editor videí
Dal poděkování: 148 poděkování
Dostal poděkování: 125 poděkování

Příspěvek od Jan.Kunc »

Původně jsem se tedy k této poměrně vtipné nominaci nechtěl vyjadřovat, ale když koukám na ty hlasy asi bude lepší když další hlasující uvidí zkušenosti z Ústeckého kraje než budou hasovat.
Miroslav.Broz píše:
24 črc 2020, 18:35
Vážení Piráti a Pirátky,

Prosím Vás o podporu mé nominace do doplňující volby do Kontrolní komise.

Proč mě podpořit a proč se o tuto pozici ucházím:

Především chci přispět k tomu, aby Kontrolní komise byla skutečně nestranným a neutrálním orgánem, který nebude zneužíván ve vnitrostranických sporech. To je motivace mé kandidatury.
Mluvíš o tom, že chceš aby byla KK nestranná a neutrální přitom figuruješ jako svědek v momentálním vyšetřování části členů MS Most (a to dosti zaujatě a jednostranně, já tedy taky ale taky bych se nikdy nepřihlásil do KK) a popisuješ tento legitimní postup jako hon na čarodejnice. Předpokládám, že toto je pro tebe to řešení vnitrostanických sporů ve straně? Nevím tedy jestli jsi si vědom že většina těch podezření koluje naším KS cca od založení MS Most ( +- pár měsíců ). Nehledě také na to, že když RK rozhodne o nevinně obžalovaných nebude to jen dobře? Pochybnosti budu vyvráceny rozhodčím orgánem a obžalovaní budou očištěni a pokud ne a nějaké pochybnosti se prokážou nesouhlasíš snad že by měl následovat trest?
Miroslav.Broz píše:
Jsem "starý Pirát" (členem jsem se stal v roce 2010), v nadcházejících volbách do krajského zastupitelstva kandiduji jen formálně na chvostu kandidátky.
Tohle jsem nikdy nepochopil. Na stranu která se "vymezuje" proti dinosaurům a snaží se furt posouvat dopředu jsem viděl hlášku "jsem starý Pirát" až moc často. Asi nemá cenu mlátit se stranickýma knížečkama kdo je tu déle.
Miroslav.Broz píše:
Jsem lidskoprávní aktivista a proto je "spravedlnost" a nezávislé řízení pro mě důležitou hodnotou. Dlouhodobě se angažuji v ochraně slabších a potřebných. Mám dlouhodobé zkušenosti s vyšetřováním různých kauz a s ověřováním různých verzí příběhů a sbíráním důkazů (pracoval jsem jako "fact-checker" pro Český Helsinský výbor - kdy jsem ověřoval třeba případy porušování práv osob ve výkonu trestu odnětí svobody atd., ).
To, že jsi lidskoprávní aktivista se ti nedá upřít, to jak dobrý už je diskutabilní. A když píšeš o ověřování různých verzí příběhů. U koho jsi si ověřil (vyslechl) tu druhou stranu sporu (tedy stěžovatele) než jsi podal psané svědectví do spisu KK ?

Na konec už bych snad jen dodal pár screenů které krásně vystihují jak Míra komunikuje, což si myslím že je pro práci v KK také dosti důležité.
PS. sorry za Wall of Pictures
y9rsbbW.jpg
UPraQ99.jpg
pQWat49.jpg
M7ufewr.jpg
j8LJ0VC.jpg
iQpeGNL.jpg
AKZm4FC.jpg
2815bzE.jpg
8cWhK3v.jpg
“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.”

Jiri.Najdenov
Místní předsednictvo
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 8 poděkování
Dostal poděkování: 16 poděkování

Příspěvek od Jiri.Najdenov »

Katerina.Stojanova píše:
25 črc 2020, 12:40
Lukas.Dolezal píše:
25 črc 2020, 12:16
Překvapení nad tím, že někdo, kdo se vyjadřoval dost zaujatě v živé neprošetřené kauze kandiduje do KK s programem o nezávislosti (v dotčeném spise i na jiných kanálech...).

Pokud někdo přirovnává stížnost žádajíci o přezkum porušení předpisů k vykonstruovaným politickým procesům a "honu na čarodějnice", přestože jde o legitimní nástroj každého člena, přijde mi jeho kandidatura do této komise minimálně úsměvná.
No jestli ta stiznost neni hon na carodejnice, tak fakt uz nevim. Uz jenom ten stylopis je jak z doby komunisticke a beha z toho mraz po zadech. A ze je to stale neprosetrene je dalsi ulet.
Jiří Najdenov
i@seznam.cz

Lukas.Dolezal
Zahraniční odbor

@Miroslav.Broz, vyjádřil bys se prosím k tomu, co tu padlo?
Člen MS Brno, KS Jihomoravský kraj a mediálního odboru JmK 🏴‍☠️, vedoucí pracovní skupiny Duševní zdraví, člen zahraničního odboru 🌍, člen předsednictva PP-EU 🇪🇺 , koordinátor pro PP-FI 🇫🇮, PP-IS 🇮🇸, PP-NO 🇳🇴 a PP-SE 🇸🇪.
lukas.dolezal@pirati.cz

Lukas.Dolezal
Zahraniční odbor

Ahoj Míro,
moje otázka směřuje k tomu, jaké postupy/opatření bys udělal, aby nedocházelo ke konfliktům mezi členy Pirátské strany a KK (a naopak)? Je podle Tebe v pořádku, aby člen(ka) KK sděloval(a) osobní názory na jiné Piráty? Jde se vyhnout tomu, aby člen(ka) KK mohl(a) říct svůj názor bez toho, aby byl(a) obviněn(a) z předpojatosti? Díky za odpovědi.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Dolezal za příspěvky (celkem 2):
Vojtech.Pikal, Jan.Zavadil
lukas.dolezal@pirati.cz

Miroslav.Broz
Člen KS Ústecký kraj
Profese: sociální pracovník
Dal poděkování: 115 poděkování
Dostal poděkování: 291 poděkování

Příspěvek od Miroslav.Broz »

Ahoj všem,

k tomu, co tu zaznělo -

@Katerina.Stojanova je skutečně pravda, že jsem jako jeden ze svědků podal svědectví v "kauze" vyšetřované KK v Mostě. Nejsem z ničeho obviněn, ani sám vyšetřován. Nemyslím si, že by skutečnost, že někdo podá svědectví v nějaké kauze KK, bránila v kandidatuře.

Přiznávám, že má současná zkušenost, kdy jsem byl před nedávnem zvolen místopředsedou MS Most, tedy v době, kdy je toto MS už mnoho měsíců vyšetřováno KK, což má neblahý vliv na jeho fungování (už asi půl roku nesmíme přijímat členy), přispěla k tomu, abych se rozhodl kandidovat a pokusil se přispět k dobrému fungování KK.

Zdůrazňuju, že v případě mého zvolení do KK, bych se vždy co nejvíce snažil vyvarovat případnému střetu zájmů a například bych nechtěl pracovat na mostecké "kauze", případně dalších případech, které by se mě snad mohly nějak místně, vztahově, nebo zájmově dotýkat.

@Jan.Kunc Honzo, sdílíš tady z kontextu vytržené části konverzace, kdy jsem se nepohodl s naším pks v situaci, kdy mého nejlepšího kamaráda Jožku Mikera zmlátili rasisti. http://www.romea.cz/cz/publicistika/kom ... asr-pirati . Mrzí mě doteď, že v tomhle mém komentáři není vyjádření pks nebo našich kandidátů, nebo že nevyšel na pirátských listech. To celé, ale nemá nic společného s mojí kandidaturou do KK a podobné neshody má v rámci své domovské organizace leckdo.

@Lukas.Dolezal Uvědomuju si obtížnost postavení člena KK, který by měl být co nejvíce neutrální. Obecně je v práci KK třeba využívat a podporovat ty mechanismy a prvky, které neutralitě a nestranosti KK a jejích členů při vyšetřování jednotlivých případů napomůžou (místní nepříslušnost, kolektivní práce KK, transparentnost, ...). Ze své podstaty, být nestranným a neutrálním orgánem skupiny několikaset navzájem se kamarádících a někdy i hašteřících se lidí, je nesnadné.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Miroslav.Broz za příspěvky (celkem 4):
Lukas.Dolezal, Vojtech.Pikal, Dan.Lestina, Adam.Komenda
"Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic, protože si myslí, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné" E. Burke

Jan.Kunc
Člen KS Ústecký kraj
Profese: Editor videí
Dal poděkování: 148 poděkování
Dostal poděkování: 125 poděkování

Příspěvek od Jan.Kunc »

Miroslav.Broz píše:
26 črc 2020, 11:01
Ahoj všem,

k tomu, co tu zaznělo -

@Katerina.Stojanova je skutečně pravda, že jsem jako jeden ze svědků podal svědectví v "kauze" vyšetřované KK v Mostě. Nejsem z ničeho obviněn, ani sám vyšetřován. Nemyslím si, že by skutečnost, že někdo podá svědectví v nějaké kauze KK, bránila v kandidatuře.

Přiznávám, že má současná zkušenost, kdy jsem byl před nedávnem zvolen místopředsedou MS Most, tedy v době, kdy je toto MS už mnoho měsíců vyšetřováno KK, což má neblahý vliv na jeho fungování (už asi půl roku nesmíme přijímat členy), přispěla k tomu, abych se rozhodl kandidovat a pokusil se přispět k dobrému fungování KK.

Zdůrazňuju, že v případě mého zvolení do KK, bych se vždy co nejvíce snažil vyvarovat případnému střetu zájmů a například bych nechtěl pracovat na mostecké "kauze", případně dalších případech, které by se mě snad mohly nějak místně, vztahově, nebo zájmově dotýkat.

@Jan.Kunc Honzo, sdílíš tady z kontextu vytržené části konverzace, kdy jsem se nepohodl s naším pks v situaci, kdy mého nejlepšího kamaráda Jožku Mikera zmlátili rasisti. http://www.romea.cz/cz/publicistika/kom ... asr-pirati . Mrzí mě doteď, že v tomhle mém komentáři není vyjádření pks nebo našich kandidátů, nebo že nevyšel na pirátských listech. To celé, ale nemá nic společného s mojí kandidaturou do KK a podobné neshody má v rámci své domovské organizace leckdo.
Ok tady jsou celý konverzace ve kterých si jsi předvedl svůj komunikační um. Sorry za stránky třetí strany ale je toho hodně. (https://imgur.com/a/8yaWWcq) a (https://imgur.com/a/KIcwf3M). Myslím, že v kontextu to je ještě horší. A dovolím si nesouhlasit, že to nesouvisí s tvojí kandidaturou do KK. V případě zvolení by jsi komunikoval dost s lidmi a pokud by jsi komunikoval jak s Vráťou typem jsi šašek a nic nevíš jen já vím vše, tak to by bylo opravdu zajímavé.
Také jsi absolutně nereagoval na to jestli ti připadá normální, aby někdo kdo se vyjadřuje o regulérním vyšetřování KK jako o "honu na čarodejnice" kandidoval do KK nebo by jsi rád vzal svoje slova zpátky?
“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.”

Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: dělník
Dal poděkování: 16202 poděkování
Dostal poděkování: 3124 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert.Magni »

Když útok nehlásil,tak nemám důvod věřit,že se nějaký útok stal.
Robert Magni
zabzicek@gmail.com
704051696
799796575
Rokycansko

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Uzamčené členské podněty“