KF LBK 35/2020 Odvolání Václava Židka z kandidátky pro krajské volby 2020

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Předsedající, Odbor LbK - administrativni, PKS Liberecký kraj, KoKS Liberecký kraj

Zamčeno
Uživatelský avatar
Martin.Rejman
Člen KS Liberecký kraj
Příspěvky: 558
Registrován: 29 říj 2013, 15:08
Profese: magician
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Dal poděkování: 384 poděkování
Dostal poděkování: 1163 poděkování

Re: KF LBK 35/2020 Odvolání Václava Židka z kandidátky pro krajské volby 2020

Příspěvek od Martin.Rejman »

Může sem do tohoto jednání prosím přispět svými pohledy těch 21 členů, kteří hlasovali PRO projednání ? Děkuji.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Rejman za příspěvek:
Jana.Schlegelova
Uživatelský avatar
Jan.Picko
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 56
Registrován: 28 zář 2019, 13:59
Profese: Výtvarník, učitel
Dal poděkování: 23 poděkování
Dostal poděkování: 78 poděkování

Re: KF LBK 35/2020 Odvolání Václava Židka z kandidátky pro krajské volby 2020

Příspěvek od Jan.Picko »

Pokusím se to za sebe z pozice hlasujícího v předchozí anketě pro hlasování shrnout.

Hlasování proběhne, já si troufám tvrdit, že výsledek je značně odhadnutelný, přesto má toto hlasování svůj smysl, který v jiných diskuzích nikdo přímo nezpochybnil, alespoň jsem na to nenarazil.

Účelem je legitimizovat pozici Václava Židka na postu dvojky na kandidátce krajeb, kvůli vzniklým pochybnostem popsaným níže.

Hlasovat pro odvolání může člověk, který chápe kandidáta, který svým chováním znemožnil disponovat v rámci krajeb profesionálním VM a tak ohorzil výsledek voleb, jako problematického a rizikového při dalších jednáních. Takto to skutečně lze vyhodnotit, i když chápu, že je to celé mnohem složitější. Je to ovšem legitimní myšlenkový postup, ale jsem si téměř jist, že menšinový.

Hlasovat proti bude ten, kdo celý problém s VM chápe jako komplexnější problém, ve kterém nevidí odvolání V. Ž. jako adekvátní řešení situace a navíc změny v kandidátce považuje za komplikaci, která výsledek voleb ohrožuje dalším způsobem. Je to opět zcela pochopitelný myšlenkový postup a soudím, že bude nejspíš většinový.

Takže to vypadá, že se tato konkrétní kauza hlasováním vyřeší a bude možné napřít síly diskutujících jinam.

Ozdravení KF LBK je asi téma na samostatnou diskuzi.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Picko za příspěvky (celkem 4):
Marek.Forster, Ondrej.Kolek, Helena.Vondrakova, Jan.Polak
Uživatelský avatar
Vaclav.Zidek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1721
Registrován: 06 dub 2018, 18:25
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1702 poděkování
Dostal poděkování: 2519 poděkování

Re: KF LBK 35/2020 Odvolání Václava Židka z kandidátky pro krajské volby 2020

Příspěvek od Vaclav.Zidek »

Jan.Picko píše: 15 črc 2020, 21:36 Pokusím se to za sebe shrnout, třeba to někomu pomůže. Hlasování prostě proběhne, já si troufám tvrdit, že výsledek je značně odhadnutelný, přesto má toto hlasování svůj smysl, který v jiných diskuzích nikdo přímo nezochybnil, alespoň jsem na to nenarazil. Pokud to někdo chce rozporovat, klidně do toho.

Účelem je legitimizovat pozici Václava Židka na postu dvojky na kandidátce krajeb, kvůli vzniklým pochybnostem popsaným níže.

Hlasovat pro odvolání může člověk, který chápe kandidáta, který svým chováním znemožnil disponovat v rámci krajeb profesionálním VM a tak ohorzil výsledek voleb, jako problematického a rizikového při dalších jednáních. Takto to skutečně lze vyhodnotit, i když chápu, že je to celé mnohem složitější. Je to ovšem legitimní myšlenkový postup, ale jsem si téměř jist, že menšinový.

Hlasovat proti bude ten, kdo celý problém s VM chápe jako komplexnější problém, ve kterém nevidí odvolání V. Ž. jako adekvátní řešení situace a navíc změny v kandidátce považuje za komplikaci, která výsledek voleb ohrožuje dalším způsobem. Je to opět zcela pochopitelný myšlenkový postup a soudím, že bude nejspíš většinový.

Takže to vypadá, že se tato konkrétní kauza hlasováním vyřeší a bude možné napřít síly diskutujících jinam.

Ozdravení KF LBK je asi téma na samostatnou diskuzi.
Máš pravdu, ale pokud jsi četl komunikaci v odkazu ke stažení, budu rád, když mi vysvětlíš, co je přesně to mé "nevhodné chování". Pokud používám nějaké "toxické formulace" rád se to dozvím konkrétně, protože jak se mám "opravit", když je závada hlášena jen způsobem "něco někde nefunguje"?

Měl jsem za to, že po téměř dvou letech komunikace s členy strany v Libereckém kraji mne dostatečně legitimizovalo na místo v kandidátce zvolení v primárních volbách. Jsem stejný jako před 6 měsíci (dovolím si tvrdit), ale akceptuji, že to chcete prověřit.

Jen zopakuji, prosím o citace komunikace, které jsem provedl špatně.
Prosím o citaci předpisů a pravidel, která jsem porušil.

Jen žádám o konkretizaci toho provinění, o kterém se stále píše jen obecně.

A dovolím si tvrdit, že toto hlasování nic nevyřeší. Buď situaci zhorší nebo zanechá status quo. Proto navrhuji mediaci v užším i širším kruhu, tam vidím cestu k řešení.

EDIT - překlep
Naposledy upravil(a) Vaclav.Zidek dne 15 črc 2020, 21:56, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Zidek za příspěvek:
Ida.Chuchlikova

Václav Židek, radní Libereckého kraje pro životní prostředí a zemědělství

Telefon: 775 198 038, Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek
Twitter: @VaclavZidek

Uživatelský avatar
Vaclav.Balsanek
Člen KS Liberecký kraj
Příspěvky: 68
Registrován: 05 pro 2018, 10:39
Profese: OSVČ - PRŮVODCE CK
Dal poděkování: 53 poděkování
Dostal poděkování: 107 poděkování

Re: KF LBK 35/2020 Odvolání Václava Židka z kandidátky pro krajské volby 2020

Příspěvek od Vaclav.Balsanek »

Zbynek.Miklik píše: 15 črc 2020, 19:19 Po dvou dnech jsem na fóru a bláhově si myslel, že je "to za námi"... Zopakuji to co psala @Jana.Schlegelova, protože bych to popsal stejně a vážně zírám kolik energie jsme schopni věnovat tomuto problému. Tím ho nechci zlehčovat ale je vidět, že když je téma je i nasazení ;):
"Za mě tedy zopakuji Janu:

@Vaclav.Zidek se omluvil, byť jeho jednání (kam až já dokážu dohlédnout) nepřekročilo žádnou nepřístupnou mez.
@Vaclav.Zidek je svolný k mediaci (já jsem v tomhle neznalec, ale má-li to pomoci rozumět si v našem kmeni, proč ne).
@Vaclav.Zidek pracuje v Top5 tak, že s ním i nadále chce spolupracovat celé čelo.
@Vaclav.Zidek je nicméně stále odvoláván (PROČ?). A s ním potencionálně odchází z kandidátky další a další...

@Ondrej.Kolek tu sice mluví o nějakém smíru - ptám se, ten nastane kdy? Kdy se k němu posuneme? Co musí @Vaclav.Zidek ještě udělat? Nelze rozmlouvat o světovém míru s někým, na koho mířím pistolí (obrazně řečeno)."

Můžeme si ten proces hlasování o odvolání odpustit? Nebo se vlak již rozjel a nelze ho zastavit?
Zbyněk

Měl jsem to podobně. Za námi to asi není.
Hold se máme furt co učit. Nejspíš perfektně prakticky použitá Pexova byrokratická férovka....
Třeba nám Ondra, chce jen ukázat a naučit, jak se připravit na budoucí práci s opozičními partnery.
Bere to na můj vkus, ale až moc rychle.

Připojím se k Janě: ...ten nastane kdy? Kdy se k němu posuneme? Co musí @Vaclav.Zidek ještě udělat?

za sebe: Jak muži pomoci? ....snad nebudeme jen trpně, trapně, čekat a sledovat jak se ženeme do míst odkud je těžké se navracet .....

Místo toho, abychom se vrhli na kampaň , vrháme se ze skály.

Skály mám, tak jestli je potřeba postavit ring, boxerky seženu.
Jestli je třeba oslovit mediátora, oslovím.
Jestli je třeba počkat na objasnění motivace navrhovatelů, počkám.



....
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Balsanek za příspěvky (celkem 2):
Pavel.Felgr, Katerina.Rosakova
Záleží jen na Vás, kde chcete žít, jestli v pekle nebo nebi.
Protože ať chcete žít kdekoli, je potřeba to stejně prvně vytvořit.
Daniela.Weissova
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 1206
Registrován: 19 čer 2014, 11:48
Profese: dramaturg
Bydliště: Turnov, 5.května 26
Dal poděkování: 2988 poděkování
Dostal poděkování: 902 poděkování

Re: KF LBK 35/2020 Odvolání Václava Židka z kandidátky pro krajské volby 2020

Příspěvek od Daniela.Weissova »

Ahoj Piráti, už jsem to psala jinde a teď to zopakuji. Jsme na lodi. Kolem je moře. Moře všeho. My jsme se dobrovolně nalodili.Problémy na palubě jsou fakt "voser", ale to co je kolem nás je daleko větší problém. Kdy a komu budeme dělat prkno, bychom si fakt měli rozmyslet. Posádka má pořád omezený počet členů a pevnina je daleko.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniela.Weissova za příspěvky (celkem 2):
Jana.Schlegelova, Zbynek.Miklik

Daniela Weissová
místopředsedkyně PKS Liberecký kraj a MS Turnovsko, krajská zastupitelka LB a předsedkyně sociálního výboru Lb kraje

Uživatelský avatar
Jan.Picko
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 56
Registrován: 28 zář 2019, 13:59
Profese: Výtvarník, učitel
Dal poděkování: 23 poděkování
Dostal poděkování: 78 poděkování

Re: KF LBK 35/2020 Odvolání Václava Židka z kandidátky pro krajské volby 2020

Příspěvek od Jan.Picko »

Vaclav.Zidek píše: 15 črc 2020, 21:47
Jan.Picko píše: 15 črc 2020, 21:36 Pokusím se to za sebe shrnout, třeba to někomu pomůže. Hlasování prostě proběhne, já si troufám tvrdit, že výsledek je značně odhadnutelný, přesto má toto hlasování svůj smysl, který v jiných diskuzích nikdo přímo nezochybnil, alespoň jsem na to nenarazil. Pokud to někdo chce rozporovat, klidně do toho.

Účelem je legitimizovat pozici Václava Židka na postu dvojky na kandidátce krajeb, kvůli vzniklým pochybnostem popsaným níže.

Hlasovat pro odvolání může člověk, který chápe kandidáta, který svým chováním znemožnil disponovat v rámci krajeb profesionálním VM a tak ohorzil výsledek voleb, jako problematického a rizikového při dalších jednáních. Takto to skutečně lze vyhodnotit, i když chápu, že je to celé mnohem složitější. Je to ovšem legitimní myšlenkový postup, ale jsem si téměř jist, že menšinový.

Hlasovat proti bude ten, kdo celý problém s VM chápe jako komplexnější problém, ve kterém nevidí odvolání V. Ž. jako adekvátní řešení situace a navíc změny v kandidátce považuje za komplikaci, která výsledek voleb ohrožuje dalším způsobem. Je to opět zcela pochopitelný myšlenkový postup a soudím, že bude nejspíš většinový.

Takže to vypadá, že se tato konkrétní kauza hlasováním vyřeší a bude možné napřít síly diskutujících jinam.

Ozdravení KF LBK je asi téma na samostatnou diskuzi.
Máš pravdu, ale pokud jsi četl komunikaci v odkazu ke stažení, budu rád, když mi vysvětlíš, co je přesně to mé "nevhodné chování". Pokud používám nějaké "toxické formulace" rád se to dozvím konkrétně, protože jak se mám "opravit", když je závada hlášena jen způsobem "něco někde nefunguje"?

Měl jsem za to, že po téměř dvou letech komunikace s členy strany v Libereckém kraji mne dostatečně legitimizovalo na místo v kandidátce zvolení v primárních volbách. Jsem stejný jako před 6 měsíci (dovolím si tvrdit), ale akceptuji, že to chcete prověřit.

Jen zopakuji, prosím o citace komunikace, které jsem provedl špatně.
Prosím o citaci předpisů a pravidel, která jsem porušil.

Jen žádám o konkretizaci toho provinění, o kterém se stále píše jen obecně.

A dovolím si tvrdit, že toto hlasování nic nevyřeší. Buď situaci zhorší nebo zanechá status quo. Proto navrhuji mediaci v užším i širším kruhu, tam vidím cestu k řešení.

EDIT - překlep
Opakuji, ozdravení KF LBK je téma na samostatnou diskuzi. Smysl hlasování, které již bylo prohlasováno, bylo téma spíše předešlé diskuze o tom prvním hlasování, nicméně v obecnosti: Pokud je status quo schopnost prověřit podporu kandidáta, který byl kompetenčně zpochybněn (relevanci toho zpochybnění tu nehodnotím a ani to dělat nebudu, nejsem tu v roli žalobce), nemám s takovým problém.

K oběma hlasováním došlo v souladu s pravidly a pokud má s těmito někdo problém, je to zase na úplně jinou diskuzi.

Opravdu teď nevidím důvod předmět této konrétní diskuze rozmazávat do šířky. Teď je buď jak buď na pořadu hlasování, ke kterému nechť každý přistoupí dle svého nejlepšího vědomí a svědomí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Picko za příspěvky (celkem 2):
Marek.Forster, Ondrej.Kolek
Uživatelský avatar
Vaclav.Zidek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1721
Registrován: 06 dub 2018, 18:25
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1702 poděkování
Dostal poděkování: 2519 poděkování

Re: KF LBK 35/2020 Odvolání Václava Židka z kandidátky pro krajské volby 2020

Příspěvek od Vaclav.Zidek »

@Jan.Picko relevanci zpochybnění musí řešit každý hlasující, měl bys hlasovat podle deminima. Tedy podle konkrétních informací předložených v tomto jednání.

Souhlas nerozmazavejme to do šíře ... na to bude prostor jinde.

Václav Židek, radní Libereckého kraje pro životní prostředí a zemědělství

Telefon: 775 198 038, Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek
Twitter: @VaclavZidek

Daniela.Weissova
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 1206
Registrován: 19 čer 2014, 11:48
Profese: dramaturg
Bydliště: Turnov, 5.května 26
Dal poděkování: 2988 poděkování
Dostal poděkování: 902 poděkování

Re: KF LBK 35/2020 Odvolání Václava Židka z kandidátky pro krajské volby 2020

Příspěvek od Daniela.Weissova »

Nic nerozmazávám. Jen nabádám posádku, aby použila nikoli "rum, ale rozum ", ale to je fakt míněné jako sranda :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniela.Weissova za příspěvek:
Petr.Vileta

Daniela Weissová
místopředsedkyně PKS Liberecký kraj a MS Turnovsko, krajská zastupitelka LB a předsedkyně sociálního výboru Lb kraje

Uživatelský avatar
Jan.Picko
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 56
Registrován: 28 zář 2019, 13:59
Profese: Výtvarník, učitel
Dal poděkování: 23 poděkování
Dostal poděkování: 78 poděkování

Re: KF LBK 35/2020 Odvolání Václava Židka z kandidátky pro krajské volby 2020

Příspěvek od Jan.Picko »

Vaclav.Zidek píše: 15 črc 2020, 22:35 @Jan.Picko relevanci zpochybnění musí řešit každý hlasující, měl bys hlasovat podle deminima. Tedy podle konkrétních informací předložených v tomto jednání.

Souhlas nerozmazavejme to do šíře ... na to bude prostor jinde.
Jistěže musí a já také na základě toho, co jsem zatím schopen posoudit, pravděpodobně nebudu hlasovat pro tvé odvolání. A to aniž bych potřeboval poradit, jak bych hlasovat měl ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Picko za příspěvky (celkem 2):
Ondrej.Kolek, Helena.Vondrakova
Uživatelský avatar
Martin.Rejman
Člen KS Liberecký kraj
Příspěvky: 558
Registrován: 29 říj 2013, 15:08
Profese: magician
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Dal poděkování: 384 poděkování
Dostal poděkování: 1163 poděkování

Re: KF LBK 35/2020 Odvolání Václava Židka z kandidátky pro krajské volby 2020

Příspěvek od Martin.Rejman »

Jan.Picko píše: 15 črc 2020, 21:36 Hlasovat pro odvolání může člověk, který chápe kandidáta, který svým chováním znemožnil disponovat v rámci krajeb profesionálním VM a tak ohorzil výsledek voleb
Z komunikace, kterou Vašek doložil, je naprosto jasné selhání v tom, že si "profesionální VM" nepřečetla podmínky, které podepisuje ve smlouvě. Při následné fakturaci pak nebyla k dispozici evidence toho, co bylo za měsíc vykonáno.

U Pirátů se prosazuje veřejná kontrola - a přístup "musíte mi věřit, zhasneme a budeme doufat" může být běžný v mediálních kampaních, ale alespoň rámcově musí být schopen každý napsat, čemu se v rámci pracovní náplně věnoval. Profesionalizaci, která bude spočívat v tom, že BUDEME OPOUŠTĚT pirátské principy, jsem již zažil na centrálním Mediálním odboru - hlavně ať se to nějak udělá. Děkuji, nechci.

Argumenty, které předkládají podpůrci Vaškova odvolání, se z mého pohledu velice rychle rozpouštějí ve světle skutečných skutkových tvrzení, která jsou zde prezentována. V tomto jednání zatím dokonce žádné konkrétní argumenty předneseny nebyly, pouze je odkazováno kamsi jinam. Podklady pro jednání ale mají být V JEDNÁNÍ, tj. pokud si obhajovatelé členského podnětu nedají ani tu práci, aby shrnuli, co kdy a kde se stalo a doložili to, JE NA MÍSTĚ omluva Vaškovi.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Rejman za příspěvky (celkem 5):
anon142, Jana.Schlegelova, Vaclav.Balsanek, Pavel.Felgr, Petr.Vyhnal
Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Liberecký kraj“