Krajský koordinátor - činnost

Moderátoři: Mediální tým - KS Vysočina, PKS Vysočina

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.

  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.

  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.

  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.

Odpovědět
Uživatelský avatar
Michaela.Vodova
Člen KS Vysočina
Příspěvky: 4780
Registrován: 18 kvě 2011, 13:08
Profese: Sociální pracovnice, terapeutka.
Bydliště: okr. Třebíč
Dal poděkování: 4517 poděkování
Dostal poděkování: 5993 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krajský koordinátor - činnost

Příspěvek od Michaela.Vodova »

Ahoj, po dohodě s PO oznamuji výběr zbytku dovolené ve dnech 22.5 - 31.5.2020
Zastupovat mne bude @Ondrej.Tuma, tímto mu děkuji. :)
Uživatelský avatar
Michaela.Vodova
Člen KS Vysočina
Příspěvky: 4780
Registrován: 18 kvě 2011, 13:08
Profese: Sociální pracovnice, terapeutka.
Bydliště: okr. Třebíč
Dal poděkování: 4517 poděkování
Dostal poděkování: 5993 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krajský koordinátor - činnost

Příspěvek od Michaela.Vodova »

Jan.Brizdala píše: 04 kvě 2020, 19:41 Ahoj, chtěl bych se zeptat k měsíci dubnu:

- píšeš, že se přihlásilo 11 zájemců (7 přes nalodění, 4 mimo nalodění), na foru přitom registruji 4 zájemce o členství (to jsou ti přihlášení mimo nalodění?), všichni ostatní se stali RegP nebo se třeba jen přihlásili k odběru newsletteru?
- máme statistiku, na základě čeho se k nám připojují noví lidé (osobní oslovení, sledování celostátní politiky, zájem o participaci, o dění v kraji...?)
- z hlediska podpory stávajících členů a RegP: eviduješ třeba, kdo tě často musí oslovovat s prosbou o pomoc (v technických, administrativních a jiných věcech) či nějakou podporu, resp. kolik času reálně zabírá tato činnost?
- mohu požádat o přeposlání dokumentu k newsletteru, který měl být přeposlán předsednictvu KS Vysočina? díval jsem se do e-mailu a nejspíš se ke mně nedostal
- co je myšleno podporou krajského programového týmu v měsíci dubnu?

Děkuji za odpovědi.
add 1)
Zájemci nejsou pouze o členství, pracujeme s několika skupinami a někdy se to i míchá a mění v průběhu kontaktu, .. když člověk vstoupí do nalodění, může dát najevo zájem o členství, příznivectví, dobrovolnictví, novinky, expertní pozici a nebo může volit že je členem či pirátí jinak. Na všechny tyto skupiny jako kooordinátorka reaguji. Navíc si člověk v nalodění volí své zájmy, prozradí nám o sobě své dovednosti nebo možnosti a volí oblast, ze které chce dostávat zpravodaj. Naloď se a všechny tyto věci uvidíš.
4 zájemci o členství nejsou ti mimo nalodění. To mimo nalodění znamená, že mne kontaktovali jinak, emailem, telefonicky apod.

add 2)
O žádné takové statistice nevím.

add 3)
k evidenci času se podívej na redmine do úkolu Podpora členů. Nebo sem, od založení úkolu po dnešní den.
Nic jiného neeviduji.

add 4)
projednávalo se to 28.4 na jednání PKS kde jsi byl přítomen
více v úkolu PKS https://redmine.pirati.cz/issues/30264#note-5

add 5)
pravděpodobně myslíš těch 6 minut v dubnu, to je práce s dokumentem kontaktů a rozdělení týmů a vložení na mrak, abys s ním mohl pracovat (volali jsme si kvůli tomu, vzpomínáš?)
více k vykázaným časům k asistenci kpt zde, v ůkolu v redmine

Více informací o práci koks najdeš v dokumentu, který jsem pro PKS vytvořila 3.ledna a který jsem nyní znovu aktualizovala, aby obsahoval i koncepci hodnocení podle PO.
Uživatelský avatar
Michaela.Vodova
Člen KS Vysočina
Příspěvky: 4780
Registrován: 18 kvě 2011, 13:08
Profese: Sociální pracovnice, terapeutka.
Bydliště: okr. Třebíč
Dal poděkování: 4517 poděkování
Dostal poděkování: 5993 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krajský koordinátor - činnost

Příspěvek od Michaela.Vodova »

Ahoj,

protože se na mě obrací různí zájemci o koordinátorskou pozici, pokusila jsem se pro přehled a představu co pozice obnáší zpracovat dokument o předání práce nové/mu koks.
V příloze je verze pro veřejnost. V plánu mám pak při předávání práce poskytnout i důvěrné informace, které nyní v dokumentu nejsou obsaženy. Pro potřeby komentu a doplnění prosím využijte prostor v dokumentu. Otázky mi můžete psát soukromou zprávou, ale prosím o respekt dovolené, kterou mám od 22.5 do konce měsíce, děkuji a budu se těšit na všechny zájemce o pozici při výběrovém řízení! :)
předání_práce_KoKS_Vys-verejnost.pdf
(35.23 KiB) Staženo 89 x
EDIT:
byla jsem upozorněna na nedopsanou větu v tabulce (pátek), edituji a přikládám aktualizovaný dokument
Uživatelský avatar
Michaela.Vodova
Člen KS Vysočina
Příspěvky: 4780
Registrován: 18 kvě 2011, 13:08
Profese: Sociální pracovnice, terapeutka.
Bydliště: okr. Třebíč
Dal poděkování: 4517 poděkování
Dostal poděkování: 5993 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krajský koordinátor - činnost

Příspěvek od Michaela.Vodova »

edituji příspěvek - přidávám aktualizovaný dokument o předání práce pro veřejnost
Uživatelský avatar
Michaela.Vodova
Člen KS Vysočina
Příspěvky: 4780
Registrován: 18 kvě 2011, 13:08
Profese: Sociální pracovnice, terapeutka.
Bydliště: okr. Třebíč
Dal poděkování: 4517 poděkování
Dostal poděkování: 5993 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krajský koordinátor - činnost

Příspěvek od Michaela.Vodova »

Michaela.Vodova píše: 31 kvě 2020, 21:33
výkaz za květen 2020
V měsíci květnu jsem na začátku měsíce čerpala volno a následně jsem udělala rozhodnutí ukončit činnost koordinátorky pro Piráty na Vysočině, proto jsem na základě dohody s vedoucí personálního odboru dovolenou čerpala i na konci měsíce. Dohromady 10 dní.

Mimo pravidelné úkoly jako je např. odpovídání na emaily, úkoly od PO, správa databází, aktualizace sběrných tabulek, účast na jednáních atp., jsem během 9 pracovních dní v měsíci květnu např. zveřejnila předané smlouvy a dohody v registru smluv; připravila jsem ve spolupráci se členy dokument "borec na konec" pro zpravodaj Vysočiny; měla jsem několik online rozhovorů a telefonátů se zájemci o registrované příznivectví a další zájemce; vytvořila jsem na základě poptávky (zájemců o pozici kokse na Vysočině) dokument ke své činnosti a k předání práce, které bude probíhat v červnu a zveřejnila ho na fóru; aktualizovala jsem dokument k pracovní náplni a hodnocení pro PKS, přečetla jsem všechny materiály od zájemců hlásící se na pozici koks a vyjádřila relevanci pro další kolo VŘ, ...

Během zítřejšího dne, který jistě bude dost nabitý po čerpání volna, bych ráda zveřejnila důvody svého ukončení činnosti.
REDMINE VÝKAZ
https://redmine.pirati.cz/time_entries/report
Na této adrese se můžete informovat o činnosti a výši hodin.
Zadej: mezi, datum od - do, přidat filtr - uživatel, mé jméno. Detaily.

Nebo pro květen 2020 vyzkoušej odkaz: 1.5.2020-31.5.2020
Nelze se podívat bez přihlášení do redmine.

Úkoly od personálního odboru, můžete zjistit z redmine odboru, https://redmine.pirati.cz/projects/po, či klikem na odkaz, některé úkoly jsou ale zahrnuty v obecnějších pravidelných úkolech KoKS na redmine KoKS Vys, a proto v odkazu PO nejsou zahrnuty!
Uživatelský avatar
Michaela.Vodova
Člen KS Vysočina
Příspěvky: 4780
Registrován: 18 kvě 2011, 13:08
Profese: Sociální pracovnice, terapeutka.
Bydliště: okr. Třebíč
Dal poděkování: 4517 poděkování
Dostal poděkování: 5993 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krajský koordinátor - činnost

Příspěvek od Michaela.Vodova »

Michaela.Vodova píše: 14 kvě 2020, 14:54 Vážení členové,
po zralé úvaze a po dohodě s personálním odborem oznamuji ukončení činnosti kordinátorky krajského sdružení Vysočina. Ještě dnes bude vypsáno výběrové řízení na našeho nového koks. Činnost budu vykonávat zhruba do konce června. Během června dojde k předání práce novému koks. Své důvody zde napíšu později. …
Ahoj všem!

Abych rozptýlila zbytečné dohady, a protože mi pár z vás psalo a volalo a vím, že o tom mezi sebou mluvíte, a ptáte se proč končím, napíšu vám, jak jsem slíbila, své důvody ukončení činnosti koordinátorky kraje.

Dovolte mi to vzít trochu ze široka, jelikož ne všem to všechno může být zřejmé a k tomu co napíšu, je tedy potřeba trochu kontextu.

Pirátkou jsem od r. 2011. Členkou předsednictva nebo koordinátorkou, nebo v posledním volebním období obojí, jsem tak od r. 2012 byla s přestávkou (rodičovské radosti) šest a možná spíš více let. Nepřetržitě pak aktivně působím u Pirátů po rodičovské od podzimu 2016. Tj. že absolutní (nevěnovala jsem se Pirátům ani sledováním či přispíváním do diskuzí, ani žádnou jinou činností) pauzu jsem měla v roce 2015 - 2016 necelé dva roky.

Moje vysoké nasazení a angažovanost pro Piráty vedla k tomu, že jsem se po volbách do PSP 2017 rozhodla odejít ze své profesní dráhy zdravotní a sociální práce a věnovat svůj čas rozvoji Pirátů na Vysočině. Věděla jsem ale zároveň, že pro mě osobně příjde chvíle, kdy se budu chtít vrátit a že rozvoj kraje znamená hlavně posílení členské základny a rozdělení různých kompetencí mezi různé lidi a týmy, aby vše běželo a členové (i já) se mohli věnovat svým projektům v rámci Pirátů a politické angažovanosti. Po volbách 2019 do EP jsem si osobně nastavila maximální dobu do krajských voleb 2020 s tím, že po nich činnost koordinátorky ukončím.

Bohužel, v listopadu minulého roku jsem zažila několik traumatických událostí, díky kterým jsem během prosice až února prožívala těžké období. Když jsem se během začátku března začala cítit konečně silnější a plná elánu, přišla celosvětová krize, a moje rozhodnutí vrátit se k vlastní profesi se tím krátce řečeno uspíšilo (například proto, že jsem byla součástí projektu #delamcomuzu.cz). I přesto, že dávám do své práce pro Piráty stále odpovědně vše, a dělám to jak nejlépe dovedu, netěší mě to a velmi mě to vyčerpává. Krize, které prostupují (nejen) akční tým na Vysočině mě od další snahy odrazují a neustále musím hledat motivaci, abych mohla pokračovat. Nevnímám to jako něčí chybu, prostě jsem vlivem okolností (již delší dobu) na konci svých sil a potřebuji pauzu a zjistit, co by mě u Pirátů bavilo.

A přesně to ukončením činnosti koordinátorky dělám. Začínám se znovu orientovat na práci, která mne bude naplňovat (mé profesní zaměření) a díky tomu s největší pravděpodobností již po prázdninách budu v kampani Pirátkou se vším všudy. Těším se na to, jak si budu užívat plody své práce u Pirátů, jak budu oslovována jako dobrovolnice k různým aktivitám a jak o mne jako o dobrovolnici bude pečováno.

Piráty neopouštím, naopak! Není důvod, aby kdoko-li z vás měl pocit, že na mém rozhodnutí nese někdo jakouko-li odpovědnost. Odpovědnost je jen má, je to mé svobodné rozhodnutí :!:

Věřím, že toto rozhodnutí, tato změna pomůže nejen mě, ale i týmu, nám, Pirátům na Vysočině, k rozvoji. Věřím, že moje rozhodnutí povede ke znovunalezení vlastní motivace a radosti z činnosti pro Piráty. Věřím, že v září se budeme intenzivně potkávat na akcích v kampani a při roznosu pirátských novin.

Dovolte mi ještě osobní poděkování:
Evě Novákové, která mi velice pomohla nasloucháním a přítomností v těžkých chvílích,
a
Štěpánovi, mému muži, za to, že mé časté mimopracovní odbíhání od rodiny k Pirátům toleroval s láskou,
ostatní poděkování či zpětnou vazbu již plánuji napsat dotyčným v osobní komunikaci.

A aby toho nebylo málo :) zvu vás na oslavu svého rozhodnutí se vrátit k profesi a toho, že máme na kraji aktivní lidi a je o práci u Pirátů zájem … udržujme to s péčí a láskou Pirátům vlastní.
Oslavu naplánuji, myslím na červenec nebo srpen, to ještě není rozhodnuto, očekávejte pozvánku v emailu.

Velice si vážím vás všech a věřím, že nás čekají skvělé pirátské časy ve skvělých pirátských týmech. Bude nás to stát hodně práce a nemálo času tráveného diskuzemi, ale proto jsme tady, proto jsme Piráti
Uživatelský avatar
Michaela.Vodova
Člen KS Vysočina
Příspěvky: 4780
Registrován: 18 kvě 2011, 13:08
Profese: Sociální pracovnice, terapeutka.
Bydliště: okr. Třebíč
Dal poděkování: 4517 poděkování
Dostal poděkování: 5993 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krajský koordinátor - činnost

Příspěvek od Michaela.Vodova »

Michaela.Vodova píše: 30 čer 2020, 10:10 výkaz za červen 2020
REDMINE VÝKAZ
https://redmine.pirati.cz/time_entries/report
Na této adrese se můžete informovat o činnosti a výši hodin.
Zadej: mezi, datum od - do, přidat filtr - uživatel, mé jméno. Detaily.

Nebo pro červenn 2020 vyzkoušej odkaz: 1.6.2020-30.6.2020
Nelze se podívat bez přihlášení do redmine.
Výkaz budu ještě během dnešního dne dokončovat, jak během dne budu dokončovat své úkoly.

Protože do dnešního dne není další koks a PKS Vysočiny mne nekontaktovalo s jakýmkoli řešením předání práce, proběhne předání pouze personálnímu odboru.
Uživatelský avatar
Michaela.Vodova
Člen KS Vysočina
Příspěvky: 4780
Registrován: 18 kvě 2011, 13:08
Profese: Sociální pracovnice, terapeutka.
Bydliště: okr. Třebíč
Dal poděkování: 4517 poděkování
Dostal poděkování: 5993 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krajský koordinátor - činnost

Příspěvek od Michaela.Vodova »

Protože do dnešního dne není další koks a PKS mne nekontaktovalo s jakýmkoli řešením předání práce, proběhne předání pouze personálnímu odboru.
Uživatelský avatar
Jan.Posvar
Republikový výbor
Příspěvky: 1694
Registrován: 11 čer 2010, 11:33
Profese: Programátor
Bydliště: Havlíčkův Brod
Dal poděkování: 1802 poděkování
Dostal poděkování: 2108 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krajský koordinátor - činnost

Příspěvek od Jan.Posvar »

Michaela.Vodova píše: 30 čer 2020, 11:47 Protože do dnešního dne není další koks a PKS mne nekontaktovalo s jakýmkoli řešením předání práce, proběhne předání pouze personálnímu odboru.
Bohužel stále není rozhodnuto o výběrovém řízení a nerozumím, proč s tebou nikdo pověřený za předsednictvo nekomunikoval. Včera večer se pověřil Ondra Tůma, aby převzal činnost KoKS, něco z tvých činností bude dělat část předsednictva a vše je komunikováno pouze s personálním odborem. Do toho se na jednáních předsednictva objevilo obvinění, že si svojí činnost nedělala řádně, leč to ti zřejmě nebylo ani sděleno a ani to nebylo nijak řešeno.

Poslední půl rok si byla hodnocena pouze mnou, Evou, Romanem. Pouze v červnu si dostala hodnocení i od Blanky, která uvedla, že v podstatě neprobíhala spolupráce a na to konto si dostala snížené ohodnocení. Je logické, když předsednictvo s tebou nekomunikuje, nemůžeme hovořit o aktivní spolupráci. To ovšem není tvá chyba ale Blanky jako předsedkyně, která ze své pozice má odpovědnost za tento neutěšený stav, který nastal zřejmě po odchodu Evy, která měla na starost komunikaci s KoKS.

Možná by byla na místě omluva nebo alespoň rozumné vysvětlení @Blanka.Lednicka.

místopředseda KS Vysočina
Facebook

Uživatelský avatar
Miroslav.Vacha
Místní předsednictvo
Příspěvky: 194
Registrován: 16 pro 2017, 21:07
Profese: Zdravotnický záchranář
Dal poděkování: 444 poděkování
Dostal poděkování: 367 poděkování

Re: Krajský koordinátor - činnost

Příspěvek od Miroslav.Vacha »

Ahoj,

za sebe se Ti Míšo omlouvám, jelikož jsem převzal agendu po Evě v komunikaci s KoKS. Jen chci říct, že v tom není úmysl, ani neúcta či ignorace.

Dále prosím o omluvu pro Míšu speciálně od @Jan.Posvar , protože jsi také členem PKS a z pozice dlouhodobých zkušeností si toto mohl reflektovat a na jednání PKS připomenout. Za sebe to v budoucnu velice ocením. Učíme se navzájem.
Dále bych Tě chtěl Honzo vyzvat i k omluvě pro @Blanka.Lednicka jelikož jsi ji prakticky označil jako viníka situace. Takhle jednoduché to s viníky prostě není a není to fér. Tvé jednání vnímám jako přešlap, který narušuje dobré vztahy.

Je dobré a důležité vyjádřit své potřeby, ale prosím važ slova, která k tomu používáš ať nepřilýváš olej tam kde oheň hořet nemusí.
Ale jinak Honzo díky za to, že jsi jako jedinný Míše napsal.

Hezký zbytek dne.
MiR
"Jednej, mluv a mysli ustavičně tak, jako by ses už měl rozloučit se životem."
Marcus Aurelius

Jsem li sháněn, k dispozici zde: miroslav.vacha@pirati.cz
Odpovědět

Zpět na „Vysočina“