KF Vys 09/2020 Volba vedoucího MO

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Předsedající, PKS Vysočina

Uživatelský avatar
Jan.Posvar
Republikový výbor
Příspěvky: 1694
Registrován: 11 čer 2010, 11:33
Profese: Programátor
Bydliště: Havlíčkův Brod
Dal poděkování: 1802 poděkování
Dostal poděkování: 2108 poděkování
Kontaktovat uživatele:

KF Vys 09/2020 Volba vedoucího MO

Příspěvek od Jan.Posvar »

Vážené krajské fórum,

na základě domluvy předsednictva na jednání z 7.7.2020 zahajuji jednání ve věci volby vedoucího mediálního odboru. Současné vedoucí mediálního odboru Hance Hajnové končí mandát 7.8.2020 (mandát je dvouletý, zvolena byla 7.8.2018).
Kandidáta na vedoucího odboru navrhuje krajské předsednictvo nebo skupina členů.
Běžnou praxí je přihláška zde přímo ve vlákně a získání podpory palcováním příspěvku nebo založením vlastního nominačního vlákna s anketou, na kterou zde bude v řádném termínu odkázáno.
Členů máme 51, je tedy potřeba 6 hlasů na podporu.

Přihlašování kandidátů běží do 29.7. Po dvoudenní době na rozmyšlenou přistoupíme k hlasování od 31.7.

Koncepce mediálního odboru - struktura, činnosti MO, mediální minimum.

Kandidáti:
Hana Hajnová : nominace, kandidátská řeč

profil : nominace, kandidátská řeč
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Posvar za příspěvky (celkem 5):
Ondrej.Tuma, Eva.Novakova, Roman.Pasek, Hana.Hajnova, Jiri.Wiche

místopředseda KS Vysočina
Facebook

Uživatelský avatar
Ondrej.Tuma
Mediální odbor
Příspěvky: 948
Registrován: 27 dub 2017, 19:34
Dal poděkování: 1236 poděkování
Dostal poděkování: 907 poděkování

Re: KF Vys 09/2020 Volba vedoucího MO

Příspěvek od Ondrej.Tuma »

Za mě bych rozhodně rád nominoval @Hana.Hajnova , vnímám její práci a mám za to, že je to v současné době ten nejlepší člověk, kterého tam můžeme mít.

Prosím o palce pro podporu Hanky

Acta est fabula, plaudite...

Uživatelský avatar
Mario.Pospisil
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 167
Registrován: 22 dub 2017, 11:32
Profese: důchodce
Bydliště: Olší 10, 588 56 Telč
Dal poděkování: 388 poděkování
Dostal poděkování: 199 poděkování

Re: KF Vys 09/2020 Volba vedoucího MO

Příspěvek od Mario.Pospisil »

Hanka je super, ovšem jak bude stíhat po případném volebním úspěchu v kraji je otázka. Takže by bylo dobré se napřed Hanky zeptat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mario.Pospisil za příspěvky (celkem 2):
Ondrej.Tuma, Hana.Hajnova
I když půjdu roklí šeré smrti, nebudu se bát ničeho zlého, vždyť se mnou jsi ty. (Žalm 23.)
Uživatelský avatar
Ondrej.Tuma
Mediální odbor
Příspěvky: 948
Registrován: 27 dub 2017, 19:34
Dal poděkování: 1236 poděkování
Dostal poděkování: 907 poděkování

Re: KF Vys 09/2020 Volba vedoucího MO

Příspěvek od Ondrej.Tuma »

Mario.Pospisil píše: 08 črc 2020, 19:32 Hanka je super, ovšem jak bude stíhat po případném volebním úspěchu v kraji je otázka. Takže by bylo dobré se napřed Hanky zeptat.
Právě že Hanka k tomu mluvila včera na PKS. Cituji ze zápisu:
"Já mám zájem v tom dál pokračovat a ráda bych to dotáhla minimálně do voleb. Pak se uvidí jak by to bylo dál. Vnímám jako klíčové, abychom to zvládli bez problémů."
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Tuma za příspěvky (celkem 2):
Miroslav.Vacha, Hana.Hajnova

Acta est fabula, plaudite...

Uživatelský avatar
Roman.Pasek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 946
Registrován: 12 led 2018, 21:12
Profese: web vývojář
Bydliště: Třebíč
Dal poděkování: 3609 poděkování
Dostal poděkování: 1592 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Vys 09/2020 Volba vedoucího MO

Příspěvek od Roman.Pasek »

Rád bych nadnesl otázku odměňování. V koncepci jsme nepočítali se zátěží jakou aktuálně vedoucí MO má. To, že je práce výrazně více je samozřejmě dobře, jen není správně ohodnocena. Řešíte to v rámci PKS nebo mám zakládat členský podnět?

Možná by bylo spíše vhodné nastavit odměňování pouze na přechodnou dobu do voleb (respektive třeba měsíc po volbách) a následně řešit zda budeme mít člověka samostatně na socky, samostatnou mediální spojku/vedoucího MO, apod. Nebo to vyřešit pak zpětně odměnou za celou kampaň. Hanka má aktuálně imho více práce než třeba já a Ondra.

EDIT: členský podnět není nic špatného, aby nevznikali nějaké konspirace :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Pasek za příspěvky (celkem 6):
Ondrej.Tuma, Blanka.Lednicka, Miroslav.Vacha, Hana.Hajnova, Petr.Kozel, Jiri.Wiche

zastupitel Kraje Vysočina
NEpodporuji Rekonstrukci Pirátů

Uživatelský avatar
Miroslav.Vacha
Místní předsednictvo
Příspěvky: 194
Registrován: 16 pro 2017, 21:07
Profese: Zdravotnický záchranář
Dal poděkování: 444 poděkování
Dostal poděkování: 367 poděkování

Re: KF Vys 09/2020 Volba vedoucího MO

Příspěvek od Miroslav.Vacha »

Romane díky za podnět.
Myslím, že si Hanka opravdu zaslouží mnohem větší odměnu než má. Té práce má a dělá opravdu hodně a dělá ji skvěle.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Miroslav.Vacha za příspěvky (celkem 4):
Roman.Pasek, Blanka.Lednicka, Ondrej.Tuma, Petr.Kozel
"Jednej, mluv a mysli ustavičně tak, jako by ses už měl rozloučit se životem."
Marcus Aurelius

Jsem li sháněn, k dispozici zde: miroslav.vacha@pirati.cz
Uživatelský avatar
Jan.Posvar
Republikový výbor
Příspěvky: 1694
Registrován: 11 čer 2010, 11:33
Profese: Programátor
Bydliště: Havlíčkův Brod
Dal poděkování: 1802 poděkování
Dostal poděkování: 2108 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Vys 09/2020 Volba vedoucího MO

Příspěvek od Jan.Posvar »

Návrh nominovat Hanku získal podporu, teď stačí aby to sama přijala. 👍

Co se týče odměn, je to dobrý podnět, ale tuto diskuzi bych doporučil vést v samostatném vlákně. Zde je to off topic.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Posvar za příspěvky (celkem 3):
Roman.Pasek, Milan.Dadourek, Hana.Hajnova

místopředseda KS Vysočina
Facebook

Uživatelský avatar
Hana.Hajnova
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 1085
Registrován: 16 led 2013, 14:38
Profese: projektová manažerka
Bydliště: Telč
Dal poděkování: 1768 poděkování
Dostal poděkování: 1839 poděkování

Re: KF Vys 09/2020 Volba vedoucího MO

Příspěvek od Hana.Hajnova »

Ahoj přátelé,

dík všem, že jste to tu tak pěkně rozjeli :) já to zkusím vzít postupně.

Předně díky za nominaci, kterou tímto přijímám. Jak už jsem řekla na úterním jednání PKS, přijímám ji s tím, že pokud bych měla po krajských volbách zasednout do jakékoliv uvolněné funkce, budu na funkci vedoucí MO rezignovat. Jako klíčovou vnímám v současné chvíli kontinuitu práce MO před krajskými volbami, kdy současný mandát končí ne úplně šťastně uprostřed předvolební kampaně. Teď v červnu jsem si mohla i odzkoušet fungování vedoucí a lídryně v ostřejší fázi kampaně a troufnu si tvrdit, že jsem to až na pár drobností zvládala dobře. A lokální novináři už si na to taky zvykli a v mnoha otázkách to berou jako výhodu :D

A protože mě přepadá trochu nostalgie, dovolím si i malé ohlédnutí za těmi dvěma roky, co v této funkci jsem. Nápad na to, že bych se zrovna já mohla věnovat medializaci Pirátů na Vysočině se zrodil v hlavě Míši Vodové po sněmovních volbách v roce 2017. A já bych jí za to chtěla poděkovat, protože to tehdy skvěle odhadla a společně se nám po nějakém půl roce práce podařilo krajský mediální odbor opravdu vytvořit a rozjet. Začalo to pravidelný měsíčním zpravodajem (ano 4.12.2017 jste dostali první "mailchimpový" zpravodaj), pokračovalo prací s krajským facebookovým profilem (z 823 fans v srpnu 2018 na aktuálních 1.137), vlastními webovými stránkami (které jsme rozjeli s předvolební kampaní do komunálek a senátek v roce 2018) a samotnou mediální prací - psaní tiskových zpráv, článků, rozhovorů, která postupně narůstala (a vlastně narůstá dodnes :D ) V srpnu 2018 jsem byla zvolena jako vedoucí MO a začala dostávat i nějakou odměnu (původně 3 tis, které po jednání CF v Táboře doplnil ještě příspěvek 3 tis od centrálního MO). Podařilo se mi navázat osobní kontakty s téměř všemi lokálními novináři a postupně vybudovat skvělý mediální tým, který ač pracuje zcela dobrovolnicky, funguje parádně (vizitkou nám budiž tisková konference k zahájení krajské kampaně a aktuální vydání Pirátských listů). Proto bych na tomto místě chtěla všem za jejich práci poděkovat. Více než poděkování (zatím) nabídnout nemohu.

A tím se dostávám ke své vizi, jak bych si představovala fungování mediálního odboru do budoucna. Hlavním cílem je větší profesionalizace a specializace MO. V současné chvíli jsem to primárně já, kdo tvoří obsah jak "tiskový" tak "sociální". Píšu zprávy, dělám korektury a copywriting dodaných materiálů, vymýšlím a píšu příspěvky na sociální sítě, občas si vytvořím i nějakou grafiku, atd. S tím, jak obsahu přibývá (a ještě přibývat bude) a rozšiřuje se i počet sociálních sítích, na kterých působíme, klesá schopnost jednoho člověka vše kapacitně kvalitně pokrýt. Proto bych byla ráda, kdyby se v příštím roce v krajském rozpočtu našly prostředky na to, abychom mediální tým posílili o další placené pozice. Ideální stav by byl fungovat v rozložení: PR + copywriting (komunikace s veřejností) + social media management + copywriting (plánování a realizace obsahu na sítích, vč. reklam) + grafika. Konkrétní obsazení či rozsah úvazku je k širší diskusi, za mě by dávalo smysl, aby PR držel vedoucí MO na plný úvazek, na sítě by možná stačil půl úvazek a grafik klidně z interních zdrojů, ale placený (aby byl "k ruce" v případě potřeby ať půjde o vylazení fotky na IG nebo grafiku k článku do Pirátských listů). Vidím to jako cestu zlepšení mediálního servisu vůči členské základně na Vysočině, abychom dokázali pravidelně a kvalitně pokrývat práci našich zastupitelů i dobrovolníků. Proto budu ráda, když moji kandidaturu podpoříte a pomůžete mi moji vizi realizovat. Díky
Tito uživatelé poděkovali autorovi Hana.Hajnova za příspěvky (celkem 9):
Blanka.Lednicka, Jan.Brizdala, Eva.Novakova, Jan.Posvar, Roman.Pasek, Ondrej.Tuma, Zdenka.Liskova, Tereza.Maskova, Jiri.Wiche

místopředsedkyně pirátské posádky
náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina
https://vysocina.pirati.cz

Uživatelský avatar
Hana.Hajnova
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 1085
Registrován: 16 led 2013, 14:38
Profese: projektová manažerka
Bydliště: Telč
Dal poděkování: 1768 poděkování
Dostal poděkování: 1839 poděkování

Re: KF Vys 09/2020 Volba vedoucího MO

Příspěvek od Hana.Hajnova »

Roman.Pasek píše: 08 črc 2020, 19:39 Rád bych nadnesl otázku odměňování. V koncepci jsme nepočítali se zátěží jakou aktuálně vedoucí MO má. To, že je práce výrazně více je samozřejmě dobře, jen není správně ohodnocena. Řešíte to v rámci PKS nebo mám zakládat členský podnět?

Možná by bylo spíše vhodné nastavit odměňování pouze na přechodnou dobu do voleb (respektive třeba měsíc po volbách) a následně řešit zda budeme mít člověka samostatně na socky, samostatnou mediální spojku/vedoucího MO, apod. Nebo to vyřešit pak zpětně odměnou za celou kampaň. Hanka má aktuálně imho více práce než třeba já a Ondra.
Ad odměna - avizovala jsem to několikrát, že mi to letos "vyšlo" tak, že mohu pracovat jen pro Piráty - jako vedoucí MO i jako lídryně. Ano, dávám tomu více času, než kolik asi dostávám peněz, protože tak nějak to pořád dělám pro jiné cíle než jsou peníze :) Ale samozřejmě to vnímám jako věc, kterou je třeba dořešit, viz moje vize fungování MO do budoucna. Jen nevím, zda to tlačit ještě letos, nebo třeba až od příštího roku. Ale jak psal Jenda, to je spíš na samostatnou diskusi ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Hana.Hajnova za příspěvky (celkem 6):
Eva.Novakova, Jan.Posvar, Roman.Pasek, Blanka.Lednicka, Zdenka.Liskova, Jiri.Wiche

místopředsedkyně pirátské posádky
náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina
https://vysocina.pirati.cz

Uživatelský avatar
Jan.Posvar
Republikový výbor
Příspěvky: 1694
Registrován: 11 čer 2010, 11:33
Profese: Programátor
Bydliště: Havlíčkův Brod
Dal poděkování: 1802 poděkování
Dostal poděkování: 2108 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Vys 09/2020 Volba vedoucího MO

Příspěvek od Jan.Posvar »

Hana.Hajnova píše: 09 črc 2020, 09:47 Ahoj přátelé,

dík všem, že jste to tu tak pěkně rozjeli :) já to zkusím vzít postupně.

Předně díky za nominaci, kterou tímto přijímám. OFFTOPICJak už jsem řekla na úterním jednání PKS, přijímám ji s tím, že pokud bych měla po krajských volbách zasednout do jakékoliv uvolněné funkce, budu na funkci vedoucí MO rezignovat. Jako klíčovou vnímám v současné chvíli kontinuitu práce MO před krajskými volbami, kdy současný mandát končí ne úplně šťastně uprostřed předvolební kampaně. Teď v červnu jsem si mohla i odzkoušet fungování vedoucí a lídryně v ostřejší fázi kampaně a troufnu si tvrdit, že jsem to až na pár drobností zvládala dobře. A lokální novináři už si na to taky zvykli a v mnoha otázkách to berou jako výhodu :D

A protože mě přepadá trochu nostalgie, dovolím si i malé ohlédnutí za těmi dvěma roky, co v této funkci jsem. Nápad na to, že bych se zrovna já mohla věnovat medializaci Pirátů na Vysočině se zrodil v hlavě Míši Vodové po sněmovních volbách v roce 2017. A já bych jí za to chtěla poděkovat, protože to tehdy skvěle odhadla a společně se nám po nějakém půl roce práce podařilo krajský mediální odbor opravdu vytvořit a rozjet. Začalo to pravidelný měsíčním zpravodajem (ano 4.12.2017 jste dostali první "mailchimpový" zpravodaj), pokračovalo prací s krajským facebookovým profilem (z 823 fans v srpnu 2018 na aktuálních 1.137), vlastními webovými stránkami (které jsme rozjeli s předvolební kampaní do komunálek a senátek v roce 2018) a samotnou mediální prací - psaní tiskových zpráv, článků, rozhovorů, která postupně narůstala (a vlastně narůstá dodnes :D ) V srpnu 2018 jsem byla zvolena jako vedoucí MO a začala dostávat i nějakou odměnu (původně 3 tis, které po jednání CF v Táboře doplnil ještě příspěvek 3 tis od centrálního MO). Podařilo se mi navázat osobní kontakty s téměř všemi lokálními novináři a postupně vybudovat skvělý mediální tým, který ač pracuje zcela dobrovolnicky, funguje parádně (vizitkou nám budiž tisková konference k zahájení krajské kampaně a aktuální vydání Pirátských listů). Proto bych na tomto místě chtěla všem za jejich práci poděkovat. Více než poděkování (zatím) nabídnout nemohu.

A tím se dostávám ke své vizi, jak bych si představovala fungování mediálního odboru do budoucna. Hlavním cílem je větší profesionalizace a specializace MO. V současné chvíli jsem to primárně já, kdo tvoří obsah jak "tiskový" tak "sociální". Píšu zprávy, dělám korektury a copywriting dodaných materiálů, vymýšlím a píšu příspěvky na sociální sítě, občas si vytvořím i nějakou grafiku, atd. S tím, jak obsahu přibývá (a ještě přibývat bude) a rozšiřuje se i počet sociálních sítích, na kterých působíme, klesá schopnost jednoho člověka vše kapacitně kvalitně pokrýt. Proto bych byla ráda, kdyby se v příštím roce v krajském rozpočtu našly prostředky na to, abychom mediální tým posílili o další placené pozice. Ideální stav by byl fungovat v rozložení: PR + copywriting (komunikace s veřejností) + social media management + copywriting (plánování a realizace obsahu na sítích, vč. reklam) + grafika. Konkrétní obsazení či rozsah úvazku je k širší diskusi, za mě by dávalo smysl, aby PR držel vedoucí MO na plný úvazek, na sítě by možná stačil půl úvazek a grafik klidně z interních zdrojů, ale placený (aby byl "k ruce" v případě potřeby ať půjde o vylazení fotky na IG nebo grafiku k článku do Pirátských listů). Vidím to jako cestu zlepšení mediálního servisu vůči členské základně na Vysočině, abychom dokázali pravidelně a kvalitně pokrývat práci našich zastupitelů i dobrovolníků. Proto budu ráda, když moji kandidaturu podpoříte a pomůžete mi moji vizi realizovat. Díky
Registruji, eviduji :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Posvar za příspěvky (celkem 2):
Hana.Hajnova, Ondrej.Tuma

místopředseda KS Vysočina
Facebook

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Vysočina“