PKS LBK 04/2020 Zápisy ze schůzí PKS Libereckého kraje

Fórum pro diskusi a hlasování krajského předsednictva

Moderátoři: KoKS Liberecký kraj, PKS Liberecký kraj, Odbor LbK - administrativni

Odpovědět
Karolina.Gaislerova
Příznivec Pirátů – Liberecký kraj
Příspěvky: 151
Registrován: 20 úno 2020, 13:18
Profese: Koordinátor Libereckého kraje
Dal poděkování: 26 poděkování
Dostal poděkování: 137 poděkování

Re: PKS LBK 04/2020 Zápisy ze schůzí PKS Libereckého kraje

Příspěvek od Karolina.Gaislerova »

Jednání PKS LBK
Datum: 29.4.2020
Čas: 17:00 - 19:00
Místo: Chata Kopanina

Přítomní: Karolína Gaislerová, Helena Vondráková, Marek Förster, Ondřej Kolek, Jana Schlegelová, Jarmila Valešová, Daniela Weissová

Zapisuje: Karolína Gaislerová
Ověřuje: Helena Vondráková

Program
1. Kandidátní listina
2. Program
3. Volební manažer
4. Fyzická kampaň- rozpočet
5. Medializace
6. Financování kampaně senátních voleb


Ondřej:
-Musíme dospět k úspěšným volbám, současný stav není uspokojivý. Stav je kritický. Je potřeba nějaký řád a řízení. Co je potřeba udělat. Nastavit si termíny, do kdy to bude a kdo za to dopovídá.

Shrnutí stavu volebních příprav:

Kandidátní listina

Jarmila:
-Do 30.4 každé MS dodá návrh pěti jmen,abychom doplnili druhou polovinu. Za Jablonec mám 2 jména, Jan Polák, Jan Gajdoš.
-Zbyněk Miklík má za úkol projít kandidáty, kteří neprošli.

Program

-Do 30.4. dopracovat sekce, které máme, zaznamenala jsem, že Jana dala nutnost jmenování garantů a vyjasnění sekcí. Musí to odpovídat kapitolám.
-Zbyněk vychází z centrálního programu, rozpracovali jsem obory do detailnějšího.

PKS jmenuje garanty programových bodů pro volby do zastupitelstva kraje 2020.

• Zbyněk Miklík – transparentnost, digitalizace státní správy, zdravotnictví,
• Václav Židek – doprava, ekologie (krajina, odpady) a Zelená a modrá infrastruktura,
• Jarmila Valešová – Cestovní ruch, ekonomika,
• Jan Tempel – Místní rozvoj, zapojení lidí do vedení kraje – spolurozhodování,
• Helena Vondráková - Bezpečnost a prevence kriminality,
• Daniela Weissová – Sociální politika, periferní (strukturálně poškozené) oblasti kraje, školství, kultura

Hlasování PKS: 5 pro, nikdo nebyl proti a nikdo se nezdržel.

-Gesce Zdravotnictví, zde je k dipozici materiál:
https://zulip.pirati.cz/user_uploads/2/ ... ubicek.pdf

-Zapojování prvních deseti lidí, s některými jsem se neslyšela, nemají od nás úkoly. Musíme vymyslet další kroky, jak je do toho vtáhnout. Nemáme rovnoměrnou aktivitu všech osob.
-Mám své sekce zpracované. Zavázala jsem se program aktualizovat. Ekonomika a cestovní ruch je na tom nyní jinak. Situace bude jiná i v září, omezila bych se na reakci na současný stav, body k cest ruchu a ekonomice, jsou platné, ale cestovní ruch je v průšvihu, bude potřeba podpora, nevím jak to bude.
-Nechám si tam volnost, až bude jasné, jaká ta situace bude.
-Byla videokonference v JBC se starostou Tulpou,říkal, že to, co není havarijní stav se nebude řešit, nebude se investovat, ale je potřeba investovat do těchto věcí.

Daniela:
-Zahrnu tam kulturu
-Měla jsem představu, jak to zpracuji, musela jsem to přepracovat, dotahuji poslední věci, v pátek to tam nahraji.
-Kultura i střední školy jsou kvůli koronaviru omezené. Bude propad na příjmu, bude se krátit vše, velmi zásadně. Nevím jak to bude s plánovanými investicemi škol atd.
-Zvažovala bych investice mimo tyto oblasti, investice v rámci vzdělání a kultury bych nezastavovala. Jsou to segmenty kvality života pro vzdálenou budoucnost, nesmí se to nechat padnout.

Ondřej:
-Musíme centralizovat kde co máme, mít jeden dokument, kde budou úkoly, cesta, potřebujeme přehled.

Helena:
-Čekám na instrukce, mám to v emailu.

Daniela:
-Prevence kriminality.
-Návykové látky jsou spojené s kriminalitou, dá se to využít, něco jako bezpečnost, dají se propojit tyto dvě věci.

Ondřej:
-Program má dva úhly pohledu, řešit vše a nebo mít priority. Musí tam být hlavní věci např. toto uděláme s nemocnici, nebo toto uděláme s tou školou. Musíme nabídnout konkrétní řešení. Musíme to v květnu nabízet, bude tam tvář garanta, bude tam k němu nějaké prohlášení.

Jarmila:
-Začíná to tezí a rozpadává se to do detailnosti.

Jana:
-Musí tam být termín. Je termín republikového výboru.

Dana:
-Dopracovat Témata Jana Tempela, Heleny.

Jana:
-Návrh usnesení je že PKS jmenuje garanty.

Ondřej:
-Drapneme lidi, musíme je kontaktovat.
-PKS alias volební výbor
-Mumbly PKS se budou věnovat volbám, Budou to mumbly volebního výboru, tento měsíc minimálně
-Otázka Lídra, Zbyněk musí zapracovat, volební štáb krajského sdružení kdo to je- volební pětka, Jan Hruška, koordinátor, volební manažer. Dáme to do tabulky.
-Mumble celostátního volebního štábu, kam nikdo nechodí,
-Chybí nám informační tok.

Daniela:
-Snažím se o tom informovat, volební výbor teprve teď schvaluje konečnou podobu usnesení, jak bude vypadat podpora, bude to vypadat úplně jinak.
-Poprvé jsem tam šla na setkání senátorů, kandidátu do senátu, od té doby tam chodím, Zbyněk tam nechodí.
-Budu ráda když si někdo vezme volební štáb, volební výbor.

Volební manažer

Ondřej:
-Karolína se bude účastnit celostátního štábu celorepublikového, připomínat lídrum a všem, Ondrovi poslat info zvlášť.

Helena:
-Volební manažer, jsou 4 kandidáti, jako PKS se dohodneme, koho pozveme do dalšího kola.
-Manažer má být do půlky května. VŘ končí 30tého.
-Musíme se připravit na protáhnutí,
-Karolína se bude účastnit celorepublikových štábů, bude zastávat ty činnosti.
-podstatou bude souhrnný dokument.

Odhlasování že Karolína bude 14 dní volební manažer

HLASOVÁNÍ:
PKS pověřuje KODO aby do doby než bude nový volební manažer, aby plnila jeho funkci a jeho úkoly.
Všichni jsou pro.
Budu se účastnit celostátních republikových štábů.

Fyzická kampaň- rozpočet

Jarmila:
-Fyzická kampaň, poptáváme výlepové plochy a tisk plakátu, vizuál bannerů, jak to bude vypadat. Máme rozhozené poptávky, jaký způsobem probíhá vyhodnocování?

Ondřej.
-Předkládáte návrh ke sválení.

Helena:
-Všechny výdaje do 10k aby byli schváleni hospodářem. Nejdříve se obrátit na Vaška, stačí zavolat.

Dana:
-Bude hospodář voleb?
-Myslím si, že to má logiku.

Jarmila:
-Už to dělám, nahrávám to do tabulky, existuje soubor, budu tam dávat reálné faktury, rozpočet krajby LBK.

Ondřej:
-Koordinujte to s Vaškem.

Helena:
-My, jako krajský volební výbor, na základě rozpočtu se musí vytvořit záměry v proplácení, záměry do 10k stačí že schválí Vašek, nad 10k schvaluje PKS, nad 100k celé krajské fórum.
-Musí to být na fóru.

Jarmila:
-Udělat finální verzi, nejdříve rozprava a finální hlasování.
-Potřebuji vědět, jak se chová přesun mezi kapitolami,už teď vidím, že nějaké finance nedočerpáme, dá se přehazovat peníze? Pokud za merch neutratím vše, musím to někde hlásit, když to chci dát do jiné sekce?

Jana:
-Uděláme rozpravu,a až Jarča rozpočet dodělá, Dáme 48 hodin PKS a 24 hodin na hlasování.
-Nedají se kapitoly sjednotit?

Helena:
-Sloučit kapitoly do jednoho záměru, čím jednodušší to bude, tím lépe, důležitý je výsledek.

Ondřej:
-Sloučit do do záměru propagace.

Helena:
-Máš 4 záměry, pokud všechny budou na knap, aby přesně seděly počty, v okamžiku kdy se záměr vyčerpá, nelze nic proplatit, záměr se nafoukne, nemusí to dávat součet té kapitoly, ušetří se tím administartiva,

ÚKOL:
Jarmila:
-do 7.5. do úterý, dám 5 záměrů. Dám Janě Schlegelové rozpočty, Jana to dá do rozpravy PKS

Helena:
-PKS zaúkoluje vedoucího FO, aby vytvořil v piroplácení záměry.
-Musíme schválit rozpočet se záměrama, a Vašek to zanese do piroplácení.

Ondřej:
-Petr Jeník chtěl schválit dohody, Dáda říkala, že to bude jinak.
-Lídr zvýší aktivitu a zviditelní se, musíme ho oslovovat.

Daniela:
-Zbyněk to sleduje, občas reaguje, prosí, abychom byli schopni najít jiný časový termín na jednání mumblů
-Přízpůsobíme se.
-Zvlášť bude volební štáb kde se řeší program.
-Mumble PKS bude podle Zbyňka, bude to mumble volebního výboru
-Volební štáb bude zvlášť

KAROLÍNA ÚKOL:
-Vyzývat Zbyňka, kdy má pravidelně čas na mumble.

Medializace


Marek:
-Honza Hruška apeluje udělat rozhovor s každým z první pětky.
-Souvisí to s pirátskými listy, potřebujeme představit tváře, sociální sítě.

Helena:
-Honza si musí udělat tým,
-Založíme vlákno na fóru, vyzvat lidi kteří se hlásí do týmu a budou se tam psát úkoly.
-Honza tvoří realizační plán
-Michal chalupa napsal funkce, vlákno už existuje, je tam cca 10 funkcí

ÚKOL:
-Získat pirlisty od Michala chalupy, pirlisty vysočiny.

Jana:
-Udělat sekce mediálního odboru, oznámení na začátku, členové se mu budou hlásit, on si bude spravovat seznam svých lidí.

Daniela:
-Vyplatí se to, když chceš vtisknout 1000 a více plakátů, bude to jeden plakát, který bude po celém kraj.

Jarmila:
-Cena 2.50 je málo, jaká je to kvalita?? Potřebujeme upřesnit parametry. Pokud ta cena bude taková, vezmeme to vše.

Daniela:
-Zjistím nacenění vyjma žel brodu, zajímá nás vzhled,gramáž, barvy atd.
-PKS se shoduje že do výlepu jdeme.

Financování kampaně senátních voleb

Daniela:
-Volební výbor dlouho, máme 13 kandidátů, volební výbor má na celou tu věc, 600k, porovnání koncepce jednotlivých kandidátů jejich domovského KS, na kampani a ochotě vlastního kandidáta zafinancovat, vznikalo bodování, ze kterého vyplívá: jsou tu 3 kandidáti co dostanou 110k, 2 kandidáti kteří dostanou 100k, Petr Jeník je v kategorii nejslabší, koncept se jevil ne příliš nápaditý,
-Ve srovnání Petr Jeník, co dávají ostatní kandidáti, kteří dostanou Pul milionu, ale dají do toho svých 200k, jsou to nepoměry, smlouva která přišla dotazem, kterou máme schválit, říká že dostanou 300k, chci vědět, jestli víme že se tím míní 300k, které dá PKS z rozpočtu LBK.

Helena:
-Máme v rozpočtu 200K na kampaň.
-Petr Jeník pochopil že je třeba spoluúčast, mluvil o 30k, ale potom, s ohledem na koronavirus, neví, zda je schopný investovat tolik.
-200 od kraje 30 od něj.

Daniela:
-Dostane šablonu je to podpora ve výši 200k, nedostane za to penze,ale může si šablonu vzít, s podporou prezentace webu přes naše systémy, dostane senátorský dopisy do schránky, je to 75k od centrály, 200k od nás, 30 k dá Petr Jeník.

Marek:
-Schvalovali jsme ho jako senátora i s těma 200k.

Helena:
-Musíme to schválit extra.
-Musí se vytvořit záměr v rámci senátní kampaně, musíme to schválit.

Ondřej:
-Je smlouva mezi pirátskou stranou a PKS, jak to bude.

Daniela:
-Pokud se tam nedostane a přesáhne hranici, dostane od státu příspěvek, strana dostává příspěvek

Helena:
-Petr Fojtík dostal za úkol, aby dokonce roku připravil smlouvy pro senátory, to jsou smlouvy, které jsou už existující, není třeba to rozporovat,
-Otevřeme rozpočet na základě smlouvy, musí tam být záměry a povede transparentní účty.
-Kopie účtu se dokládá úřadu pro kontrolu hospodaření politických stran, všechno tma musí být.

Marek:
-Schválili jsme to v rozpočtu, tudíž to nemusí jít přes KF.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Karolina.Gaislerova za příspěvek:
Ondrej.Kolek
Karolína Gaislerová
Koordinátorka Libereckého kraje
+420770113645
Karolina.gaislerova@pirati.cz
Karolina.Gaislerova
Příznivec Pirátů – Liberecký kraj
Příspěvky: 151
Registrován: 20 úno 2020, 13:18
Profese: Koordinátor Libereckého kraje
Dal poděkování: 26 poděkování
Dostal poděkování: 137 poděkování

Re: PKS LBK 04/2020 Zápisy ze schůzí PKS Libereckého kraje

Příspěvek od Karolina.Gaislerova »

Jednání PKS LBK
Datum: 7.5.2020
Čas: 17:30 - 18:30
Místo: Mumble

Přítomní: Karolína Gaislerová, Ondřej Kolek, Zbyněk Miklík, Daniela Weissová, Helena Vondráková, Jana Schlegelová
Omluveni: Marek Förster

Zapisuje: Karolína Gaislerová
Ověřuje: Helena Vondráková

Program
1. Program
2. Kandidátní listina
3. Předvolební a povolební jednání

Program

Zbyněk:
-Udělám článek o zdravotnictví.

Ondřej:
-Není všeobecný přehled o tom, co musíme udělat, co je potřeba.
-Jarmila nasdílí přehled příprav, do příštího úterý.

Daniela:
-Měli jsme volební štáb v úterý ráno, Jarmila nám poslala rozpočet, objednáváme.
-Jana udělala všechny úkoly, doháníme to.

Kandidátní listina

Zbyněk:
-Informační zdroj bodů, zulip i redmine.
-Daniela má dobrého kandidáta z řad seniorů, oslovíme lidi kteří kandidovali do 25. místa.

Daniela:
-Pan Říman stále platí, mluvila jsem s nim v úterý, slíbil mi to, budu ho kontaktovat.

Ondřej
-Mám dokončit kandidátku, mohu s tím pomoct? Nebo to udělá Zbyněk?

Zbyněk:
-Uděláme to ve dvou krocích, zavolám s těmi, kdo budou váhat.
-Ty zavoláš všem.

Ondřej:
-Cíle ze setkání na kopanině se plní.

Helena:
-Dopisuji si se Zbyňkem Vlkem, vypadá to pozitivně, tento člověk nám může přinést hodně hlasů, vystupuje na demonstracích, měl i petici na záchranu aleje, má požadavky, na to, jak se povede kampaň, teprve se rozhodne, tak na posledním místě.

Ondřej:
-Poslední místo na kandidátce bych chtěl mít já.
-Nastínil Zbyněk už otázky?

Helena:
-Zajímá ho, jak vedeme kampaň.
-Ptá se, zda budeme mít pozitivní kampaň, s kým plánujeme povolení koalice, nebo zda jsme ochotni přijmout i opozici.

Předvolební a povolební jednání

Ondřej:
-Předvolební vyjednávání, bylo potřeba zatlačit na přípravu programu, mělo by to začít v červnu, oslovit, rozmyslet si, s kým ano, oslovit lidi, dát si s nimi schůzku.
-Musí to začít před létem.
-Je to signál, že se s námi bude dát jednat.
-Je nutné si rozmyslet, za jakých podmínek do toho půjdeme, jaké jsou nároky, jaké jsou naše programové věci, co nepodporujeme atd.
-Jaké náměstky bereme my, abychom působili, že víme, co chceme.
-Až budou povolební vyjednávání, je nutné to zvážit, můžeme si brát příklad z Jablonce.

Daniela:
-Vedeme o tom debatu na streamu na Zulipu, zatím není jednoznačný výstup.

Zbyněk:
-Probíráme a řešíme to, řešíme teď, s kým rozhodně ne, s kým ano s podmínkami, s kým ano bez podmínek.
-Nejožehavější bude hejtman a jeho kauza.

Ondřej:
-S kým ne?

Zbyněk:
-SPD komunisti ne.
-ANO pro mě bylo stanovisko že ne, na kraji, i tak se přikláním že ne-nechci s nimi do koalice.
-zbývají starostové a menší subjekty.
-ODS je pro mě kmotrovská strana,lídr za ODS do kraje není špatný pan Ramzer- nevím, zda ano nebo ne.
-Uvažuji nad starostama.

Ondřej:
-SPD komunisti ne.
-ODS také nevím, pokud to půjde bez nich, bude to lepší.
-Změna a zelení, to nevím.
-Bude to složité, bez starostů to nepůjde.
-Líbí se mi, že chcete program ladit pozitivně.
-ANO-ne.

Daniela:
-Jsem na tom jednoznačně.
-KSČM a SPD ne.
-Za mě je ANO naprosto nepřijatelné.
-V Turnově jsme si dali podmínku, že tam nebude ANO.
-Změna je nepřijatelná pro hejtmana.
-Ve hře jsou starostové, ODS a my.
-Záleží na tom,jak na tom budeme, pokud budeme mít slušný výsledek, starosta bude chtít do koalice s námi.
-Do trojkoalice se starosty a ODS by se mi nechtělo, oni už umí.
-Jednoho koaličního partnera ještě zvládneme pohlídat.

Ondřej:
-Stálo by za to, abychom tlačili na 4koalici, může to být stabilnější, můžeme působit jako pojítko.

Jana:
-Půta by do dvou koalice nešel.
-Tato možnost se nejspíše nestane.
-Nemám podrobné informace, pokud je pro nás nepřijatelný člověk, co nebyl ani k soudu pozvaný, Půta tam dokonce byl.
-Je pro nás takový problém skončit v opozici?
-Vychází mi to z toho.

Ondřej:
-Dát jasně informace na stůl, může nás to ovlivnit v rozhodování.
-Bez starostů koalice nejspíš nebude, nevím.
-Opozice není problém, je to varianta,která je přijatelná, ale není cílem.
-Také není cílem jít s kýmkoliv.
-Ať víme, proč s kým nechceme jít.
-Můžeme jít do koalice s ANEM, ne panem Babišem, ten je ve střetu zájmů, u Půty nemáme dost informací.

Jana:
-Půta je obviněný, bude první rozsudek, nebude pravomocný.

Ondřej:
-Pokud bude odsouzený, na základě KF to pak můžeme rozhodnout.

Zbyněk:
-K soudu může chodit kdokoliv, je nutné to prověřit.

Jana:
-Člověk by měl na kraji řešit kraj.
-Pokud to nechceš posuzovat, nesmíš se s ním paktovat.

Zbyněk:
-Nezbývá, než věřit výrokům soudu.
-Čekám, jak ten soud dopadne, podle toho budu soudit.

Ondřej:
-Věnujte pozornost vedení rozpravy na fóru, je to živé téma "s kým můžeme spolupracovat".
-Bylo by dobré mít připravené usnesení, které nabídneme, budeme mít prohlášení že uzavíráme spolupráci a za podmínek.
-Za měsíc a půl bychom to měli mít vyjasněné.

Daniela:
-Mám stejný názor jako Jana, vnímám to jako na hraně, dokud není odsouzený, ale je to problém, překvapuje mě, že to zatěžkává pozici STANU, má podporu spousty lidí, dokud to nebude rozhodnuté, vnímám to jako problematické.

Ondřej:
-Prověřit tuto kauzu, o co jde, co může nastat.

Zbyněk:
-Zjistím to.
-Chystám s ním setkání,chci si to předem zjistit.

Zbyněk:
-Dáda nás informovalo o VŘ na volebního manažera, zúčastním se, je to pro mě pozitivní, máme 5 zajímavých kandidátů.

Jana:
-Hodím na fórum prohlasovat Jarmily rozpočet, rozprava 2 dny, hlasování 2 dny.

Ondřej
-Je možné se příští týden sejít v tradičním čase 20:30?

Zbyněk:
-Narovinu je to pro mě komplikované, zkusíme to.
-Pro mě je lepší od 17 do 19:30.

Ondřej:
-Příští úterý v 19:00.
-Založte na fóru, rozprava o předvolební a povolební spolupráci, aby se shrnul stav kauzy Půta.

Daniela:
-Je potřeba na fóru v pokračování bodu kandidátka, je potřeba tam nalejvat lidi.
-Předvolební je uzavřené.
-Povolební spolupráce, neotvírala bych to, fórum je veřejné, do fóra muže koukat kdokoliv, veďme to na zulipu.

Ondřej:
-Jde o to, aby byla zpětná vazba místní fórum, musí o tom rozhodovat, musí to být strategicky, abychom neodkrývali ESA, ale mít otevřené info.

Daniela:
-Otermínujme si to.
-V následujících 14 dnech se Zbyněk s nikým nepotká.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Karolina.Gaislerova za příspěvek:
Ondrej.Kolek
Karolína Gaislerová
Koordinátorka Libereckého kraje
+420770113645
Karolina.gaislerova@pirati.cz
Karolina.Gaislerova
Příznivec Pirátů – Liberecký kraj
Příspěvky: 151
Registrován: 20 úno 2020, 13:18
Profese: Koordinátor Libereckého kraje
Dal poděkování: 26 poděkování
Dostal poděkování: 137 poděkování

Re: PKS LBK 04/2020 Zápisy ze schůzí PKS Libereckého kraje

Příspěvek od Karolina.Gaislerova »

PKS LBK 4.6.2020

Přítomni: Kateřina Rosendorf, Jan Hruška, Karolína Gaislerová, Ondřej Kolek, Helena Vondráková, Daniela Weissová, Jana Schlegelová, Marek Forster

Zapisuje: Karolína Gaislerová
Moderuje: Ondřej Kolek


Program:
1. Krajby - stav příprav
2. Krajské odbory - MO KS LBK
3. Pirátské události: A) Zasedání v Liberci, jeho obsah, termín a účást



1. Krajby stav příprav

Katěřina Rosendorf:
-Jsem v kontaktu s Pavlem Štěpánkem, volební kampaň pojmeme tak, že to rozdělíme na tři týmy, akční, finanční a mediální.
-Řešíme strategii.
-Vždy bych předložila strategii týmů a budu Vám dávat výstupy.

PKS souhlasí

-S Pavlem jsme začali řešit rozpočet, musíme to přeskupit, prý je možnost sáhnout do rezerv.

Daniela Weissová
-Jde o to, že ten nepoměř outdoor vs online je obrovský, mluvili jsme s Markem o tom, že PKS má 60k rezervu, a 50k na pirátské akce, rozhodli jsme se že předneseme požadavky o přelití peněz z rezervy.

Jana Schlegelová:
-Rozumí online reklamě někdo? Abychom tam neprolili peníze.

Marek Forster:
-Jan Hruška je v tom zběhlý, s Michalem Chalupou to můžeme zvládnout, MS nám také může přispět, jednalo by se v první fázi cca o 20k.

Kateřina:
-Potenciál sítí je velký, online se dá měřit oproti výlepu.

Jana Schlegelová:
-Máme hranici?

Helena:
-Jsem pro, Pirátských akcí už moc nebude, pár krajských schůzí a jedno velké zasedání, z té rezervy se dá převést částka pouze jednou za rok.

Kateřina:
-Citylight stojí 37k.

Daniela:
-Necháme si peníze na rezervě, třeba 15k, až se budeme blížit peníze vyčerpání a sáhneme do Pirátských akcí.
-Nebo můžeme začít pirátskými akcemi.

Helena:
-Začala bych Pirátskými akcemi, rezerva by měla přijít na řadu jako poslední.

Kateřina:
-Také si v rozpočtu dělám rezervu, mám tam zahrnuté fotky, grafiku, inzerci, pirlisty, online, merch, provozní výdaje, vychází mi to na 90k.

Marek:
-Máme tam 50k na výdaje, jsou tu pirátské akce 35k a potom je tu MS JBC a Lípa, Je tu i nákupy vybavení kde je 68k.
-Stany dáme do nákupu vybavení, tím pádem v rozpočtu ušetříme 33 000.

Kateřina:
-Mám Vás požádat zda se mohu stát hospodářem.

Helena:
-Nechce se mi do toho, procesy jsou komplikované, pokud si na to troufáš, je to více práce a zodpovědnosti.

Daniela:
-V tuto chvíli máme hodně hospodářů.

Ondřej:
-Svoláme Mumble Finančního odboru.

Ondřej:
-Prohlášení kandidátů odevzdat do 24.7. s kandidátkou, doporučuji to dělat předem.
-Nastudovat si, co je k tomu potřeba.

Kateřina:
-Dala jsem dohromady kalendář s online akcemi, dáváme si strategii s eventami.
-16.6. porada v Kultivaru.
-Budeme mít prezentaci o tom, jak se bude prezentovat TOP10 a jak využít mediální strategii.
-Využijeme to i pro navazování kontaktů.

Jana:
-Kandidátka je schválená.
-Musíme poslat 45 a náhradníka.

Ondřej:
-Dotáhni to prosím.
-Sehnat aktuální prohlášení kandidáta.

Kateřina:
-S TOP5 jsme řešili program, stíháme deadline, bude tcelostání tiskovka, odcházím z porady s pocitem, že vše stíháme.

Jana:
-Dádo, odložíme hlasování, můžeme získat týden navíc
-Teoreticky to má začít do 10 dopoledne, jde o pár hodin v hlasování, Dopravu otevřeme zítra během odpoledne.

Daniela:
-Příliš to nestíhám, když to do redmine hodím zítra dopoledne, tak se to stíhá?

Helena:
-Omlouvám se, že nejsem aktivní, mám hodně práce, mám jeden bod, jaký je nejzažší termín podání do redmine?

Jana:
-Je tam termín 22.6.
-Ale už by to mělo být schválené.
-21.6. to musí být uzavřené.

Daniela:
-V pátek ráno se to musí dát hlasovat.

Kateřina:
-15.6: schválit prohlasované programy.

Jana:
-Rozprava trvá týden, nejzažší týden je čistě teoretický.
-Zbyněk operuje s datem 22.6, máme 7 dní na rozpravu, proces můžeme zkrátit na 9 dní.

Daniela:
-Můžeme si dovolit udělat to hlasování na 48 hodin, tolik toho zase nechybí.
-Chybím já Honza a Helena.

Jana:
-Pokud to dodáte během zítřka, tak by to šlo, Helče dáme 5 dní navíc.

Helena:
-Mohu to dát do redmine v pondělí.

Kateřina:
-Sbírání kamínků, řešíme jak pojmout kampaň, necháme si udělat kamínky a po kraji bychom je roznášeli.

Daniela:
-Kamínky jsou pěkný nápad.


2.Krajské odbory - MO KS LBK


Jan Hruška:
-Nasedlal jsem na Pirlisty, máme článek od Jarči od Vaška, Tomáš Martínek, vznikne rozhovor se Zbyyňkem, také Petr Jeník.
-Pirlisty mají být online, ptal jsem se, zda je zájem o vydání, Vašek našel někoho, kdo je schopen to vysázet za 2kk, dnes mi káča psala, že se domlouvá na 25k věcech.
-Cena 60 halířů za kus od centrály.
-Michal zjištoval cneu,mělo by to být cca za 10-15 k.
-humansofpirati
-Medailonky postavené na příběhu, top5, první dva lidi jsou vyřešení, budu řešit další 3, posílal jsem maily.
-Obsahový plán na fb, na zulipu je odkaz.
-Potřebuji součinnost ostatních, abych z každého okresu měl mediální spojku, aby mi hlásili akce atd., co je třeba propagovat na fb nebo v novinách.

Daniela:
-V pondělí máme demonstaci v Turnově, Piráti Turnov, měli by tam být fotografové.

Jan:
-Uděláme komunikační kanál ať ty informace tečou správně.
-Snažím se na fb dělat pravidelné příspěvky, do budoucna budeme investovat peníze, vyžaduje to zvýšenou aktivitu od Pirátů, dát alespoň paleček, na centrále mají lajkovací tým, lajkují komentáře a tím je topují, chci vybudovat týmy, který pravidelně budou topovat příspěvky na fb, zatím je to neorganizované, ať zvyšujeme dosah, do konce měsíce to chci zorganizovat.
-Setkání ve Vokně, díky olajkování 40ti lidí, to vyskočilo vysoko, mělo to super dosah, ven to působí příjemně.

Ondřej:
-Označuji lidi, lajknul to i Ivan Bartoš, primetime.

Jan:
-Zatím jsem to testoval na své kartě, do budoucna to rozsekneme, jakou kartu a jak to zní proplatíme.
-Uděláme setkání spíš, než zasedání, volby by měli být poslední bodem, zjistit kdo na čem dělá, volební akce dáme odděleně.


3. Pirátské události: Zasedání v Liberci, zahájení kampaně

Daniela:
-25.6. kampaň zahájení.
-Proč nevyužít zahájení kampaně a krajské schůze dohromady?

Helena:
-Zahájení kampaně vyžaduje zájem medii, než veřejnosti.
-Je potřeba to promyslet, krajské schůze je vyhrazený čas pro lidi kteří se chtějí připojit a nevím zda by přišli na kampaňovou akci.

Jana.
-Nepropojíme to? Nebudou mít čas přijít, dvakrát za týden.

Daniela:
-Je blbé, že 25.6. Ondra a Marek nemůžou.
-Když to dáme od 4 do 6 a v 6 zahájení kampaně.

Ondřej:
-Kampaň nechce být, tak jak je, kdyby to bylo dříve odpoledne, mohu si vzít dovolenou, mělo by to být dříve než v 5.

Jan:
-Termín mi nesedí, je to pátek odpoledne před prázdninami, který novinář přijde.

Ondřej:
-Dáme jiný den než pátek.

Úkol pro Honzu:
-Jaká je vhodná doba pro svolávání tiskovek??

Ondřej:
-Uspořádat uprostřed léta, vyjasnit si konec měsíce, jak udělat tiskovku, jaký den, potom krajská schůze na sobotu, víkend 27 a 28 nemůžu já a Marek.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Karolina.Gaislerova za příspěvek:
Ondrej.Kolek
Karolína Gaislerová
Koordinátorka Libereckého kraje
+420770113645
Karolina.gaislerova@pirati.cz
Karolina.Gaislerova
Příznivec Pirátů – Liberecký kraj
Příspěvky: 151
Registrován: 20 úno 2020, 13:18
Profese: Koordinátor Libereckého kraje
Dal poděkování: 26 poděkování
Dostal poděkování: 137 poděkování

Re: PKS LBK 04/2020 Zápisy ze schůzí PKS Libereckého kraje

Příspěvek od Karolina.Gaislerova »

Jednání PKS LBK
Datum: 4.6.2020
Čas: 21:00-22:00
Místo: Mumble

Přítomni: Kateřina Rosendorf, Jan Hruška, Karolína Gaislerová, Ondřej Kolek, Helena Vondráková, Daniela Weissová, Jana Schlegelová, Marek Forster

Zapisuje: Karolína Gaislerová
Moderuje: Ondřej Kolek

Program:
1.Povolební situace
2. Finance
3.Přesouvání mezi rozpočtovými kapitolami


1.Povolební situace

Ondřej:
-Po volbách to muže být o povolební situaci, mělo by něco proběhnout.
-Volba PKS -sobota 28.11. nebo 5.12.

Helena:
-Raději listopad, v prosinci chceme vánoční večírek.

Ondřej:
-Večírek by mohl být 18.12.

Daniela:
-Zjistit, zda jsou lidé nalodění.


1.Finance
Ondřej:
-Proplácení výdajů, přesouvání mezi rozpočtovými kapitoly, aktualizace vlákna s návrhy výdajů, věc ohledně daru Zauhlovačka, karta na placení fb reklamy.

Kateřina:
-Chybí mi schvalovací proces ,kdo to musí schválit, jak.

Vašek:
-Stačí, když se schválí záměr, k záměru se určí hospodář, který zodpovídá za rozpočet.

Ondřej:
-O každém výdaji bychom měli vědět.

Vašek:
-Záměr by měl odpovídat reálným předpokladům investic, v popisu záměru budou jednotlivé položky, záměr by měl počítat s rezervou na nečekané výdaje, jsou to pravidla hospodaření.

Ondřej:
-Sepsat jednoduše závazná pravidla, ať je to dané.

Kačka:
-Chci mít určeného jednoho člověka, kdo mi schválí záměr.

Helča:
-Sejdeme se v Pixelu a pobavíme se o tom, jak to funguje.

Ondřej
-Požadavky by měli jít za Vaškem.

Vašek:
-Záměr by měl existovat dopředu a jednotlivé účtenky.

Helena:
-Chci tě Vašku poprosit, když si nám dal podání do redmine, musíš tam dát konkrétní osoby, označit nás.
-Jak to komunikovat, komunikační kanály piroplácení nefungují.

Daniela:
-Nebudeme nic proplácet Petrovi Jeníkovi.
-Vše bude zveřejněné.
-Pojďme udělat mumble finančního odboru.

Helena:
-Petra Jeníka jsme podpořili částkou, teď musíme převést všechny peníze jednorázovým převodem, ať si jede po své linii.

Vašek:
-Převedeme to.

Daniela:
-Co může a nemůže Káča, je potřeba princip.
-Dávala jsem za PKS a volební štáb souhlas k záměru na financování občerstvení na mediální trénink.

Helena:
-Zaplatíme pouze nájem prostoru.

Daniela:
-Budeme sbírat peníze na občerstvení, bylo příjemné to občerstvení.

Ondřej:
-Když se občas něco takového stane, ale s mírou, chlebíčky proplatíme.

Vašek:
-Proplatíme to ze svého, je rozdíl mezi tím, která akce je veřejná která uzavřená, když se nás sejde 5, přijde mi špatně z krajského rozpočtu občerstvení, pro jednání 4 lidí mi přijde absurdní aby se to platilo z rozpočtu.

Kateřina:
-Šlo mi o princip, je to o komunikaci, ve čtvrtek přijede z Prahy Honza Hruška.

Vašek:
-Zajisti něco na čtvrtek a my ti to zaplatíme.

Kateřina:
-Občerstvení mediální trénink z rozpočtu, nebo to zaplatíme sami.
-Vyberu od vás peníze a proplatíte mi to.

Daniela:
-Je potřeba, když píšeme, abychom si to po sobě přečetli, když tam chybí intonace hlasu, muže se to pochopit špatně.

Jana
-Neberme si nic osobně.

Kateřina:
-Zulip by měl fungovat na rozšíření témat, lepší je telefonát.

Vašek:
-Věcí řešíme transparentně, opravdu to nebylo myšleno zle.


3.Přesouvání mezi rozpočtovými kapitolami

Ondřej:
-Co kam přesunout.

Jarmila:
-V rámci finančního týmu, najdete aktuální rozpočet, došlo už k přesunu další financí, jestli to už pks schválilo, zda dojde k navýšení.

Vašek:
-Máme okamžitě přesunutelné peníze, všechny přesuny jsou z pořizování majetku, nebo z akcí, dá se to přesunout z MS, také PKS má rezervu, to bych nechal popř. nakonec.

Jarmila:
-Můžeme počítat 64k, prosím o informaci, až to proběhne.

Daniela:
-Toto se zaplatí z rozpočtu kraje, nikoliv z kamapaňe, navýší se to o 100 k.

Kateřina:
-Schvalování, city light na nádraží, je tam objednávka, čeká se na podpis.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Karolina.Gaislerova za příspěvek:
Ondrej.Kolek
Karolína Gaislerová
Koordinátorka Libereckého kraje
+420770113645
Karolina.gaislerova@pirati.cz
Karolina.Gaislerova
Příznivec Pirátů – Liberecký kraj
Příspěvky: 151
Registrován: 20 úno 2020, 13:18
Profese: Koordinátor Libereckého kraje
Dal poděkování: 26 poděkování
Dostal poděkování: 137 poděkování

Re: PKS LBK 04/2020 Zápisy ze schůzí PKS Libereckého kraje

Příspěvek od Karolina.Gaislerova »

Jednání PKS LBK
Datum: 16.6.2020
Čas: 21:00-22:00
Místo: Mumble


Přítomni: Karolína Gaislerová, Jarmila Valešová, Ondřej Kolek, Jana Schlegelová, Daniela Weissová, Václav Židek, Kateřina Rosendorf

Zapisuje: Karolína Gaislerová
Moderuje: Ondřej Kolek

Program:
1. Plán akcí
2. Finance
3. Přesouvání mezi rozpočtovými položkami.
4. Kreditní karta

1.Plán akcí

Ondřej:
-Po volbách to muže být o povolební situaci, mělo by něco proběhnout.
-Volba PKS -sobota 28.11. nebo 5.12.

Helena:
-Raději listopad, v prosinci chceme vánoční večírek.

Ondřej:
-Večírek by mohl být 18.12.

Daniela:
-Zjistit, zda jsou lidé nalodění.


2.Finance


Ondřej
-Proplácení výdajů, přesouvání mezi rozpočtovými kapitoly, aktualizace vlákna s návrhy výdajů, věc ohledně daru Zauhlovačka, karta na placení fb reklamy.

Kateřina:
-Chybí mi schvalovací proces, kdo to musí schválit, jak.

Vašek:
-Stačí, když se schválí záměr, k záměru se určí hospodář, který zodpovídá za rozpočet.

Ondřej:
-O každém výdaji bychom měli vědět.

Vašek:
-Záměr by měl odpovídat reálným předpokladům investic, v popisu záměru budou jednotlivé položky, záměr by měl počítat s rezervou na nečekané výdaje, jsou to pravidla hospodaření.

Ondřej:
-Sepsat jednoduše závazná pravidla, ať je to dané.

Kačka:
-Chci mít určeného jednoho člověka, kdo mi schválí záměr.

Helča:
-Sejdeme se v Pixelu a pobavíme se o tom, jak to funguje.

Ondřej
-Požadavky by měli jít za Vaškem.

Vašek:
-Záměr by měl existovat dopředu a jednotlivé účtenky.

Helena:
-Chci tě Vašku poprosit, že si nám dal podání do redmine, musíš tam dát konkrétní osoby, označit nás.
-Jak to komunikovat, komunikační kanály piroplácení nefungují.

Daniela:
-Vše bude zveřejněné
-Pojďme udělat mumble finanční odbor.

Helena:
-Petra Jeníka jsme finančně podpořili, teď musíme převést všechny peníze jednorázovým převodem, ať si jede po své linii

Vašek:
-Převedeme to.

Daniela:
-Co může a nemůže Káča, je potřeba princip.
-Dávala jsem za PKS a volební štáb souhlas k záměru na financování občerstvení na mediální trénink.

Helena:
-Zaplatíme pouze nájem prostoru.

Daniela:
-Budeme sbírat peníze na občerstvení, bylo příjemné, to občerstvení.

Ondřej:
-Když se občas něco takového stane, ale s mírou, chlebíčky proplatíme.

Vašek:
-Proplatíme to ze svého, je rozdíl mezi tím, která akce je veřejná, která uzavřená, když se nás sejde 5, přijde mi špatné z krajského rozpočtu občerstvení, pro jednání 4 lidí mi přijde absurdní aby se to platilo z rozpočtu.

Kateřina:
-Šlo mi o princip, je to o komunikaci, ve čtvrtek přijede z prahy Honza Hruška.

Vašek:
-Zajisti něco na čtvrtek a my ti to zaplatíme.

Kateřina:
-Občerstvení mediální trénink z rozpočtu, nebo to zaplatíme sami.
-Vyberu od vás peníze a proplatíte mi to.

Daniela:
-Je potřeba se v komunikaci abychom když píšeme, abychom si to po sobě přečetli, kdy tam chybí intonace hlasu, muže se t pochopit špatně.

Jana
-Neberme si nic osobně.

Kateřina:
-Zulip by měl fungovat na rozšíření témat, lepší je telefonát.

Vašek:
-Věcí řešíme transparentně, opravdu to nebylo myšleno zle.


3.Přesouvání mezi rozpočtovými kapitolami

Ondřej:
-Co kam přesunout?

Jarmila:
-V rámci finančního týmu, najdete aktuální rozpočet, došlo už k přesunu další financí, jestli to už pks schválilo, zda dojde k navýšení.

Vašek:
-Máme okamžitě přesunutelné peníze, všechny přesuny jsou z pořizování majetku, nebo z akcí, dá se to přesunout z MS, také PKS má rezervu, to bych nechal popř. nakonec.

Jarmila:
-Můžeme počítat 64k, prosím o informaci, až to proběhne.

Daniela:
-Toto se zaplatí z rozpočtu kraje, nikoliv z kampaně, navýší se to o 100k.

Kateřina:
-Schvalování, city light na nádraží, je tam objednávka, čeká se na podpis.

Helena:
-Jarča připravila rozpočet tak, aby záměry byly do 100k.

Daniela:
-Z outdooru opustíme, přemýšlíme o zrušení citylight, je potřeba to rozhodnout, kdo to má rozhodnout?

Jarmila:
-Na minule volební štábu jsme to řešili, nepoměr online a outdoor kampaň.
-Návrh zrušení billboardu a citylight zrušit.
-Měl by to rozhodnout mediální tým v rámci volebního štábu.

Daniela:
-Pokud citylight dáme, nevadí mi to, nevím, kam jsme dospěli, pokud se rozpočet navýší, problém to není.

Kateřina:
-Na poradě jsme se dozvěděli, že už je to objednané, pak jsem zjistila že ne, pak jsem zjistila, že je chyba v komunikaci, nechápu, jaké mám pravomoce.
-Konzultovala jsem rozpočet s Pavlem Štěpánkem, 30 bych do citylight nedala, investovala bych je jinam, pokud je 64 jistých, nové záměry, znovu schválit.

Vašek:
-Lze to stornovat, podle mě citylight bych nerušil úplně, projde zde hodně lidí.

Daniela:
-Pokud se nám to navýšilo, všichni nejedou na online.

Helena:
-Odhlasujte to jako volební štáb.

Kateřina:
-Pavel Štěpánek má zkušenosti, když se to přehlasuje, tak ok.

Ondřej:
-Držte se volebního manuálu.

Vašek:
-Jarmilo, rosím, zjisti co ostatní, zatím jsme 3 pro.

Helena:
-Pavel má zkušenosti, ale z jiného kraje.
-ÚKOL: Vašku musíme dotáhnout záměry, ty balíky, vytvoř záměry v piroplacení, a já vytvořím hlasování na fóru.

Vašek:
-Např. výdaje akcí musíme schvalovat akci po akci.

Kateřina:
-Musím více spolupracovat s Vaškem.

Helena:
-Káča by měla o všem vědět.


4.Kreditní karta

Ondřej:
-Musíme to systémově vyřešit.

Vašek:
-Nemám přístup do krajských fb webů, musí to být člověk MO, bude se fakturovat přes kartu na centrále, jednou za čas uděláme interní převod.

Vašek
-Chci napsat svolení napsat motivační dopis o tom, co bude znamenat když získáme 8 mandátů.
-Aby lidé věděli, že je potřeba zabrat, že to muže změnit finance.

Ondřej:
-Určitě to udělej, to je super, motivace je důležitá.

Kateřina:
-Neokomentuješ slide na mediální trénink.

Vašek:
-Už to mám připravené.

Jana:
-Zítra schůze v Jablonciplatí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Karolina.Gaislerova za příspěvek:
Ondrej.Kolek
Karolína Gaislerová
Koordinátorka Libereckého kraje
+420770113645
Karolina.gaislerova@pirati.cz
Karolina.Gaislerova
Příznivec Pirátů – Liberecký kraj
Příspěvky: 151
Registrován: 20 úno 2020, 13:18
Profese: Koordinátor Libereckého kraje
Dal poděkování: 26 poděkování
Dostal poděkování: 137 poděkování

Re: PKS LBK 04/2020 Zápisy ze schůzí PKS Libereckého kraje

Příspěvek od Karolina.Gaislerova »

PKS LBK
14.7.2020
21:00-22:15

Přítomni: Karolína Gaislerová, Helena Vondráková, Daniela Weissová, Marek Forster

Zapisuje: Karolína Gaislerová
Moderuje: Helena Vondráková

Program:
1. Kandidátní listina
2. Rezignace volební asistentky a převzetí agendy
3. Nové Pirátské centrum


1. Kandidátní listina

Helena:
-Členský podnět postupuje do jednání, jednání o dovolání Vaška z kandidátky.

Daniela:
-Po rozpravě musí dojít k hlasování.

Marek:
-Vymyslí se alternativní znění, bude tam více variant, Vašek ale zpětnou vazbu potřebuje, mohl by si vzít ponaučení, sebereflexi vidím, když se bude chovat validně, nebudeme rušit kandidátku.

Daniela:
-Spousta lidí říká, že také odejdou z kandidátky.

Marek:
-Také jsem zvažoval odejít z kandidátky.

Helena:
-Já také, Ondřej chce, aby Vašek uznal, že přestřelil, myslím, že se i omluvil a povede to k smíru, směřuje to k alternativnímu usnesení.

Marek:
-Není čas tu kandidátku měnit, technicky to nelze, je v zájmu všech, aby byla alternativa vedená ke smíru.

Daniela:
-Příště musíme jako PKS více zabrat, máme větší odpovědnost, měli jsme to více probrat.

Marek:
-Je vidět, že tu situaci vnímá celý kraj.

Daniela
-Ondřej pak naformuluje variantu odvolat/neodvolat, já budu doufat, že kandidátka zůstane tak, jak je, máme pouze jednoho schváleného náhradníka.

Helena:
-Musíme se z toho ponaučit a příště schválit víc náhradníků.

Marek:
-Neseženeme další 2 lidi jako náhradníky?

Daniela:
-Za čarou bylo dalších 5 lidí. Stíháme hlasovat?

Helena:
-Pojďme prohlasovat ty pod čarou.

Marek:
-Nejspíše to stihneme.

Helena:
-Rozprava bude ukončena hlasováním KF. Hlasovat se bude další víkend.

PKS souhlasí

Marek:
-Založím rozpravu.


2. Rezignace volební asistentky a převzetí agendy

Marek:
-Volal jsem Honzovi Hruškovi.

Daniela:
-Vašek si vezme organizační věci, Honza Tempel vezme naplánování trasy autobusu. Jana udělala zápis. Potřebujeme někoho, kdo na to bude dohlížet. Dopsali jsme se do tabulky, kterou tam dala Káča. Domluvili jsme s Vaškem Climatecon v Turnově 6. září, máme domluvený sál, Václav zjišťuje věci okolo. Zda tam bude catering.

Helena:
-Chybí něco?

Daniela:
-Nemám ten pocit.

Marek:
-Spoustu informací má Kája, domluvíme předání. Zítra se uvidíme s Karolínou. Zjistím, v jakém je to stavu.


3. Nové Pirátské centrum

Helena:
-Vašek Balšánek rozvířil debatu na fóru, navrhuje sehnat od začátku manažera projektu, který bude na full time, nepřijde mi ten nápad špatný .Sehnat někoho, koho zaplatíme.

Daniela:
-Líbí se mi to, bylo by to na full time z hlediska toho, pokud předpokládáme úspěch. Mělo by tam být něco jako manažer a asistent.

Marek:
-Obdoba Pražského PICE. Podle úspěchu pak vybrat co. Jablonecký Pixel by měl zůstat.

Helena:
-Líbí se mi to, co říkala Dáda, fungoval by ten člověk i jako správce, podle úspěchu můžeme vybírat místo, přijde mi to pozdě, čekat po volbách.

Marek:
-Musíme zvážit finance, a po volbách vybrat.

Helena:
-Manažer už by toto mohl řešit, mohla by to být jeho agenda.

Marek:
-úvazek dotyčného by se měl určit až po volbách.

Helena:
-Pražské pice trval také dlouho, řešila bych to teď

Marek:
-Ano, pojďme hledat prostory, ale na hledání prostoru nemusíme někoho zaměstnávat.

Helena:
-Měli bychom udělat vstřícní krok a udržet Vaška aktivního.

Daniela:
-Pokud budeme v koalici, čeká nás spousta výběrových řízení a budeme potřebovat prostor. Na jitsi krajských předsedů mluvila Jana K. o tom, že PO chystá šablony.

Helena:
-Počítám s tím, že pokud o to bude zájem, budu dělat v součinnosti s centrálním PO já VŘ po volbách budu dělat já,
do dalšího souhrnu.
-Upozornit na rozpravu pirátském centru.
-Vyzvat lidi do pracovní skupiny, ať se přihlásí kdo chce.
-Usnesení vytvoření pracovní skupiny.

„PKS LBK zřizuje pracovní skupinu pro výběr a definici prostoru nového pirátského centra v Liberci a vyzývá členy a příznivce KS LBK k zapojení se do této pracovní skupiny. Lhůta pro přihlašování je do 31.7.2020.“

PRO: 3

Daniela:
-Skupina.

Helena:
-Včera na Jitsi předsedů, zajímavý formát schůzek PKS a PMS. Čili to, co jsme udělali s MS Jablonec, ale tak, aby tam bylo i PMS Českolipsko.
-Také tam byl urgentní apel na dodání povolební strategie a zanesení do tabulky. Jak jsme na tom?

Daniela:
-To je rozhodnutí kandidátky, nebo je to na fóru?

Marek:
-KF to bude muset schválit.

Helena:
-Také si to myslím.

Helena:
-Zeptáme se ostatních krajů, zjistit formální kroky, povolební strategie, Pavel Štěpánek, vlákno na fórum.

-Teambuilding, dát vodu, půjčit si rafty.

Helena:
-Sejít se ráno n malé skále a druhý den jít na pirate summer party, založím anketu.


Helena:
-Mimořádná odměna pro VM.
-Byla částka plus bonus.
-Navrhuji odměnu 2000, abychom dotáhli zbytek, aby byla motivace.

Daniela:
-Nemám s tím problém, neumím odhadnout částku, 2000 mí nepřijde moc.

Helena:
-Dáme ji celou odměnu za měsíc červenec.

Marek:
-Vyplatit 12k za červenec.


Marek:
INFO Z dnešního mumblu s Pavlem, byl plán, že se přijde na nový systém webu, před volbami se to nestíhalo, je nová šablona
-Vaří se to dlouho, ale je to hotové, šablony, v Pardubicích ej zasazená, dostaneme od centrály, abychom přizpůsobili web, budeme mít pokročilejší CMS.
-Zítra je deadline grafiky.
-Jan Picko odmítl poté, co odešla káta, žádné amatérské věci dělat nebude.
-Vašek řešil pirátský autobus, zábory.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Karolina.Gaislerova za příspěvek:
Ondrej.Kolek
Karolína Gaislerová
Koordinátorka Libereckého kraje
+420770113645
Karolina.gaislerova@pirati.cz
Karolina.Gaislerova
Příznivec Pirátů – Liberecký kraj
Příspěvky: 151
Registrován: 20 úno 2020, 13:18
Profese: Koordinátor Libereckého kraje
Dal poděkování: 26 poděkování
Dostal poděkování: 137 poděkování

Re: PKS LBK 04/2020 Zápisy ze schůzí PKS Libereckého kraje

Příspěvek od Karolina.Gaislerova »

PKS LBK
4.8. 2020
21:00-22:00

Příromni: Karolína Gaislerová, Zbyněk Miklík, Jarmila Valešová, Václav Židek, Daniela Weissová, Pavel Felgr, Ondřej Kolek, Helena Vondráková

Zapisuje: Karolína Gaislerová
Moderuje: Daniela Weissová


Program:
1. Grafika na bannery
2. Web a outdoor propagace
3. Akce
4. Mediace


1.Grafika na bannery


Kája:
-Petr Jeník grafika pro dlouhého?
-Petr Jeník si řeší tisk sám.

Zbyněk:
-Posílám tabulku.


2. Web a outdoor


Jarmila:
-Pořešíme akci na Tajvanu, MS JBC s tím počítá.

Zbyněk:
-Vašku netušíš, jak je to s webem na novou šablonu?

Vašek:
-Bude to složitější, konkrétní termín tam není.

Jarmila:
-Bannery, můžeme spustit formulář, a na píšeme, že budou k dodání za tři týdny.

Daniela:
-Domluveno 2000 ks na tisk, bude to v pátek k odebrání. Petr Jeník si u něj dal objednávku, faktura je po splatnosti.

Vašek:
-Je to schválené, je to odeslané, proplaceč to ještě neproplatil.

Vašek:
-Bannery se mohou vyzvedávat v Pixelu, můžeme je i odesílat, udělal bych google formulář, posílali maily, budou k výběru banneru. Byl by to formulář.

Daniela:
-Pan Dlouhý nemá zaplacený kraj. V sobotu budeme mít plakáty.

Vašek:
-Kraj plakáty-dodělat.


3.Akce

Daniela:
-V září 27.9. v neděli uděláme ukliďme Česko, před dětským dnem na kopanině.

Zábory:
-Daniela:
-Měla jsem za úkol vyjednat zábory, potřebuji vědět, kdy to bude.
-Změnil se nám itinerář.

Vašek:
-Pro jistotu jsem tu úpravu s Frýdlantem jsme trochu upravili, přerušení je mezi Frýdlantem, poslal jsem hlavně klíčová města.

Daniela:
-Máme 3 dny, Pavel říkal, že je jedno jak se to uděláte v rámci kraje, ptám se jak došlo ke středu Marek a Honza, musí to mít logiku a musím to vědět dopředu potřebuji ,abychom v rámci toho kraje dali avízo, už se ladí plakát, který bude vypadat jako zadek autobusu, kde kdy bude.

Vašek:
-Musíme udělat propagaci, na fb atd.

Pavel Felgr:
-Máme vytipovaná místa, V Liberci- máme 3 místa- Benešák, nebo soukenné, nebo sokolák.

Daniela:
-Nejlepší by to bylo u fóra, kde děláme guláše.

Vašek:
-Benešák je dobrý v tom, že nás uvidí jiní lidé, večer tam je program, přes Benešák večer projde hodně lidí, je to dobře vidět i z autobusů.

Felgr:
-U Dunaje je to super, není tam taková frekvence lidí, pak zbývá sokolák, nebo hledat jinou plochu, ale moc jich není.

Daniela:
-Jsem s obojím v pohodě, mohl by ses Pavle zeptat Ivanky?


4.Mediace


Daniela:
-Vrátila bych se k diskuzi o mediaci, rozprava na nové pirátské centrum
-Mediace- chápu, proč se na to chvátá, ale nyní na to není kapacita, i kdybychom se urvali, tak to nebude přirozené, nechme to na říjen, nabídla bych to celé členské základně. Myslím se, že jsme to docela dobře zvládli, bylo potřeba to pročistit a vyříkat si to.
-Přijde mi, že není žádný problém, nechme si to do voleb. Po těch volbách na to půjdeme.

Pavel:
-Datum je určeno z anket, Vašek Balšánek to zařídil, má známe co dělají mediaci a supervizi, ale je to opravdu potřeba.

Daniela:
-V říjnu se to musí stát, prvotně bych stála o to, abychom si udělali výjezdní zasedání u ohně a nebudeme nic řešit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Karolina.Gaislerova za příspěvek:
Ondrej.Kolek
Karolína Gaislerová
Koordinátorka Libereckého kraje
+420770113645
Karolina.gaislerova@pirati.cz
Uživatelský avatar
Ondrej.Kolek
Příspěvky: 1878
Registrován: 20 pro 2011, 17:05
Profese: chemik (manažer vývoje)
Bydliště: Praha 3
Dal poděkování: 1652 poděkování
Dostal poděkování: 1326 poděkování

Re: PKS LBK 04/2020 Zápisy ze schůzí PKS Libereckého kraje

Příspěvek od Ondrej.Kolek »

Prosím o zápis z 22. 9. 2020

"Podle ovoce poznáte dobrý či špatný strom"

Uživatelský avatar
Helena.Vondrakova
Administrativní odbor
Příspěvky: 898
Registrován: 18 dub 2018, 09:50
Profese: Scrum Master
Bydliště: Pulečný
Dal poděkování: 946 poděkování
Dostal poděkování: 823 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PKS LBK 04/2020 Zápisy ze schůzí PKS Libereckého kraje

Příspěvek od Helena.Vondrakova »

Jednání PKS LBK

datum: 13.10. 2020
čas: 21:00 - 22:10
místo: jitsi

Přítomní: Daniela Weissová, Marek Förster, Ondřej Kolek, Helena Vondráková, Tomáš Martínek

Program:
1. KoDo
2. Pixel2
3. Zájemci o členství

1.KoDo
Ondra mluví o tom, že bychom měli udělat schůzku s KoDo. Nabídnout jí pomocnou ruku a zjistit, co jí vyhovuje/nevyhovuje, dát jí zpětnou vazbu jinak než prostřednictvím dotazníku. Budeme to ladit pozitivně. Rádi si vyslechneme zpětnou vazbu i od Káji.

Dáda:
Měli bychom jí dávat zpětnou vazbu komentářem na fóru k jejímu výkazu práce. Zatím to dělám jenom já.

Helena:
Myslím, že to vlákno k tomu není určené, pojďme vymyslet jiný způsob. Můžeme třeba založit vlákno u nás v sekci KS.

Dáda:
Můžeme to nějak přemostit.

Helena:
Existuje už formulář, který se jmenuje velké hodnocení KoDo nebo tak nějak. Respondenti odpoví na otázky a odpovědi si přečte jenom KoDo. Navrhuji, aby Ondra ve svém obšťastníku poslal i link na Kájin výkaz a link na vyplnění formuláře. Výhoda je v tom, že je to anonymní.

Dáda:
Dobrý nápad.

Ondra:
Hoď mi, prosím link.


Pixel2

Ondra:
Známe výši pronájmu prostoru, kde je Kultivar. Je to drahé, vychází to i s nenergiemi na 40k měsíčne. Aktuálně na to nemáme. Bude to spíš věc, kterou bude řešit nové PKS.

Dáda:
Dejme si čas. Myslím si, že do toho prostoru nikdo chtít za ty peníze nepůjde. Chvíli počkáme a zkusíme majiteli nabídnout menší cenu. Pokud na to kývne, tak fajn, pokud ne, tak půjdeme jinam.

Marek:
Ani nevíme, jestli ten prostor teď potřebujeme. Stejně se nemůžeme scházet a podle mě se sociální distanc bude rozvolňovat hodně pomalu.

Helena:
Do pracovní skupiny na fóru se přihlásila Dáda, Vašek Balšánek, Vašek Žídek. Deadline byl do konce srpna. Pojďme tu rozpravu dál posunout. Nemá smysl, abychom to řešili všichni. Dejme prostor pracovní skupině.

Ondra:
Měl by tam být někdo z krajských zastupitelů, což se vlastně splňuje

Dáda:
Souhlasím, ale mělo by to mít nějaký limit. Kultivaru se nic, z toho, co jsem viděla v nabídkách, nevyrovná. Nastávají hubené časy, výhoda je, že máme přímý kontakt na majitele. Blíží se volby do sněmovny a budeme potřebovat nějaký reprezentativní prostor, abychom měli také zázemí pro volby do zastupitelstva Liberce. Měli bychom to mít v hlavě jako tohle místo, co mi chceme, a ono se to stane.

Ondra:
Taky ho moc chci.

Marek:
Rád bych upozornil na problém s majitelem, co říkala Klára. Pojďme zjistit o co přesně jde.

Ondra:
Určitě můžeme vytáhnout další informace

3. Zájemci o členství
Dáda mluví o tom, že bychom měli dát vědět lidem, kteří jsou na čekačce, aby se představili na příštím jisti.
Helena pošle info čekatelům na členství a budeme doufat, že se zúčastní krajského jisti. Zkusíme jim napsat mail a přinejmenším info do vlákna na fóru.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Helena.Vondrakova za příspěvek:
Ondrej.Kolek

"Think big, act small, fail fast, learn rapidly."
Helena Vondráková,
tel.: 6O5 136 828

Karolina.Gaislerova
Příznivec Pirátů – Liberecký kraj
Příspěvky: 151
Registrován: 20 úno 2020, 13:18
Profese: Koordinátor Libereckého kraje
Dal poděkování: 26 poděkování
Dostal poděkování: 137 poděkování

Re: PKS LBK 04/2020 Zápisy ze schůzí PKS Libereckého kraje

Příspěvek od Karolina.Gaislerova »

Jednání PKS LBK
Datum: 27.10.2020
Čas: 20:30 - 22:00
Místo: Jitsi


Přítomni: Ondřej Kolek, Daniela Weissová, Karolína Gaislerová, Marek Forster, Tomáš Martínek, Helena Vondráková, Michal Holý

Moderuje: Ondřej Kolek
Zapisuje: Karolína Gaislerová
Zkontrolovala: Daniela Weissová


1. Představení zájemce o členství- Michal Holý
2. Zpráva od J. Bednaříka- odměny
3. Vyjednávací tým
4. KF


Představení Michala Holého

Michal Holý:
-posledních 10 let jsem pracoval ve firmě, která vyrábí lokomotivy, byl jsem tam finančním ředitelem, skončil jsem na jaře, starám se o věci v domácnosti
-ve financích jsem se pohyboval i předtím
-úplně ze začátku jsem působil jako programátor
-vystudoval jsem kybernetiku na ČVÚT
-poté jsem dělal v Liazu ve vývoji motoru
-založil jsem před lety okrašlovací spolek, staráme se o památky, máme místní kostel, staráme se o něj, odkoupili jsme křížky v okolí a opravili jsme je, pořádáme akce
-bydlím v Nové Vsi nad Nisou
-Piráty jsem volil, přikláním se k tomu, co piráti dělají
-pohyboval sem se ve financích, v tom mohu pomoci a také v té kultuře a památkách a živ. prostředí

Daniela:
-s Michalem se domluvíme na ověření


Zpráva od J. Bednaříka- odměny

Marek:
-situace s odměnami se nelíbí v tom, že máme nízký rozpočet a nemůžeme to plánovat dopředu
-bylo by nejlepší, kdyby byl budget na odměny

Daniela:
-Měli jsme peníze dané na MO, ty jsou vyšší než příspěvek, který pošleme, podle mého názoru to můžeme z MO vyplatit, určitě tam něco je

Helena:
-souhlasím s Markem,v době, kdy jsme to sestavovali, v minulých letech byl rozpočet našponovaný, dnes po těchto volbách to je, kdy nám zbývají peníze
-jde o princip, peníze na to jsou
-buďto lidé nic nedostanou a porušíme pravidla hospodaření, nebo odměny vyplatíme, jak máme v úmyslu, nepříjde mi to divné, odměny běžně takto jsou
-po akci se zhodnotí, kdo se jak podílel a na základě toho se dělá odměna
-navýšení úvazku Káje, nebylo o penězích nic zmíněno, vyznělo to tak, že jí navyšujeme pracovní úvazek bez ohledu na peněžní odměnu
-vymyslíme to tak, aby to bylo správně a abychom neporušili žádná pravidla

Marek:
-co se týče Káji, nevím jak to bylo
-myslím si, že v odměně pro Michala není problém, problém bude s Honzou Hruškou, motivovat by se měl člověk v tom, že má ve smlouvě pohyblivou složku odměny, lidé co nemají smlouvu, nemají nárok na odměnu, takto je to nastavené
-můžeme mu vymyslet úvazek a vymyslet odměnu a doplatit zpětně

Daniela:
-hledám hlasování, to navýšení hodin bylo míněno, aby byly zaplacené, měli jsme tam budget na volebního manažera

Ondřej:
-dát Honzovi na vědomí, zda je to tak v pořádku, a informovat o tom vedoucího FO, ať se najde cesta, jak to legálně proplatit

Helena:
-principy znám, mohu si to vzít na starost
-musí se vyřešit Honza hruška, nevím jak tu odměnu vyplatit, Honza nemá IČO, šlo by to na dohodu, což nejde

Marek:
-nejlepší by bylo poradit se s PO, pokud nechceme dělat podvod, ale chceme člověka odměnit tak bychom to měli zkusit zařídit

Ondřej:
-zkusit to vyřešit s Vaškem jako vedoucím FO a zeptat se Jany Kolaříkové

Marek:
-spolupracuji s PO, odměna se zpětně vymyslelo, aby to dostal, nějak to jde

Daniela:
-toto neřešíme jen my,
-šla bych na to přes Janu Kolaříkovou
-prověřit to i u Bednaříka

Odkazy, které byly během jednání poslány do chatu:

https://zulip.pirati.cz/#narrow/stream/ ... dm.C4.9Bny
viewtopic.php?f=316&t=54281

Daniela:
-potřebujeme odhlasovat Petra Jeníka, jeho senátní kampaň, a dát to vědět Vaškovi, ať to pošle v piroplácení


Vyjednávací tým

Marek:
-jak probíhal přímý přenos s Ivanem, měli bychom v rámci nějaké předspolupráce navázat spojení s Půtou a navázat jednání o budoucí koalici, ukázat kdo by byl potencionálně nominován, zjistit co a jak, ať to můžeme zanalyzovat, měli bychom se toho chytit

Ondřej:
-v prosinci by se hlasovalo CF o koaliční spolupráci a o její podobě
-je nutné nastavit termín, formát a způsob oslovení, mohu oslovit pana Půtu a domluvit si vzájemně výhodný formát

Marek:
-myslím si že bychom měli vytvořit vyjednávací tým, ODS s KDU vymýšlejí podobný projekt i se STANEm, měli bychom se zamyslet, dává to smysl, chce to otevřít diskuzi o tom, kolik jsme schopni do toho dát peněz
-nevím zda to neudělat prostřednictvím Zbyňka Miklíka

Ondřej:
-vyjednávací tým je výborná myšlenka
-v listopadu bude jednání KF na Jitsi, chci se začít o těch věcech bavit a rozdělovat první ukoly
-zkusme si domluvit náčrt, do kdy koho oslovíme, jak vytvoříme tým na vyjednávání
-1 věc je kdy to termínově uděláme, záleží i na STANu, mělo by to proběhnout uprostřed listopadu
-uděláme tu schůzku před nebo po, zda to poskytnout KF, jako nezávazný výsledek pro rozptýlení obav, nebo naopak

Daniela:
-měla jsem obavu, zda nám schválí koalici, ale většina byla ano, už se méně bojím absolutního nesouhlasu
-určitě bych výsledek jednání k dispozici nedávala, před tím hlasováním, nepřijde mi to vhodné ,vnímala bych to jako ovlivňování

Marek:
-nebo můžeme dát anketu, zda se to našemu členstvu líbí

Ondřej:
-znát názor místní organizace je důležité

Marek:
-informovanost naši krajské buňky je nedostatečná
-představa našich členů je taková, že to můžeme zarazit, ale přijde mi, že situace se posunula tak, že když se t schválí, je to pasé

Ondřej:
-informoval jsem to i skrz oběžník

Daniela:
-kdo chce vědět ví, kdo nechce vědět neví
-dobrý nápad je krajská schůze 3.11.

Ondřej:
-termín by byl 16.-20. listopadu
-v tomto týdnu se pokusit vyzvat pana Půtu k jednání Piráti/stan, ohledně vyjednávacích týmů

Tomáš:
-schůzka bude po hlasování?
-klaním se k tomu ať to je po hlasování, rád bych se zúčastnil schůzek, koho by chtěli jako leadera? kdyby to měl být Pávek, zda by nám to přidalo hlasy

Ondřej:
-to musíme probrat
-musíme si to rozmyslet a s předstihem vyzvat STAN k tomu, že se s nimi chceme sejít

Daniela:
-termín hlasování j 15tého, nebude to ale jednodenní hlasování, nevím, schůzka určitě až po tom
-co se týče Pávka, i kdyby chtěl kandidovat, tak to nepůjde kvůli demonstraci, na 90 procent to nebude on, nepočítají s ním, otázka je, kdo to bude, dle Půtova vyhlášení to Půta nebude, on chce dohejtmanovat 4 roky a pak jít jinam, pokud bude zvolen, už je v rámci řešení koaličních dohod, už tam nebudou zdvojené funkce
-Ramzer se musí vzdát starostování ve Frýdlantě, Půta tam nebude ani na symbolickém místě
-kdo je v Lbk tak silná osobnost která bude zajímavá i pro voliče STANU

Ondřej:
-vyzvu Půtu že se máme zájem sejít 16.-20. listopadu, zda nám to situace dovolí, případně online

Ondřej:
-i za krátkou dobu dokážeme dotáhnout strategii, potřebujeme si to shrnout a udělat harmonogram dotažení, abychom dokázali něco odpracovat
-klepou další volby na dveře
-máme zasedání KF
-Ondřej, navrhuji, abychom se scházeli každé úterý hodinku před tím, nebo jiný den

Marek:
-jsem schopen okolo 20:00 v to úterý

Helena:
-ostatní dny jsou lepší

Daniela:
-mohu klidně o hodinu dříve

Ondřej:
-dáme si to od 19:30


KF


Marek:
-KF musíme udělat Online
-neměli bychom udělat úzký štáb, který bude na jednom místě

Ondřej:
-šlo by to v Pixelu?

Daniela:
-je tam zima a moc malý prostor

Marek:
-vytopit se to tam dá, ve spod by to bylo max. v 5 lidech, ještě mě napadla Kopanina

Helena:
-rozhodně se tam dá udělat větší teplo, je tam i luxus v podobě občerstvení, nedokáži si představit sedět dva metry od sebe
-můžeme udělat to, že budeme na Jitsi, ale veřejnost se na to může dívat

Ondřej:
-jednání s Kájou,
-pojďme se domluvit na termínu
-pondělí 9.11. 20:00

Ondřej:
-příští Jitsi chci probrat co tu padlo, v té době už od pul 9,abychom pohovořili o hlasování o pověření předsednictva republiky s hnutím stan, pobavit se o volbách PKS a lidem to připomenout zahájíme přípravy na volebních přípravách, realizační tým, pokud zbyde čas, věnovala bych ho Ketům

Daniela:
-Helčo a Marku, zvažujete svou kandidaturu do PKS?

Helena:
–výsledek je zatím takový, že máme ještě dost času a za sebe nemohu přímo říci, musím to promyslet

Marek:
-nerad bych se nominoval sám, je to o tom trochu se zamyslet s kým tam člověk bude, v tuto chvíli nevím, kdo všechno bude kandidovat

Helena:
-kontinuita by tam být měla, jak to máš ty Dádo? Máš to v plánu? vím že Ondra kandidovat nebude a Jana se rozmýšlí, nedokáži si představit úplně nové PKS, ztratili by čas učením se mechanismu

Daniela:
-kandidaturu už nezvažuji

Ondřej:
-představení kandidátů proběhne online, s prezentací

Marek:
-mohli bychom udělat grillování kandidátů

Marek:
-Koho zvolit moderátorem?

Ondřej:
-udělám to rád, kdyžtak vymyslíme jiné řešení
Karolína Gaislerová
Koordinátorka Libereckého kraje
+420770113645
Karolina.gaislerova@pirati.cz
Odpovědět

Zpět na „Krajské předsednictvo Liberecký kraj“