Zápisy z jednání

Moderátoři: PKS Zlínský kraj, KoKS Zlínský kraj, Komunální zastupitelé, Krajští zastupitelé, Zastupitele - HMP

Uživatelský avatar
Lubomir.Dolezal
Vedoucí krajského odboru
Příspěvky: 301
Registrován: 31 říj 2017, 08:35
Profese: Projekt manažer, zastupitel, předseda KK
Bydliště: Stupava
Dal poděkování: 457 poděkování
Dostal poděkování: 294 poděkování

Zápisy z jednání

Příspěvek od Lubomir.Dolezal »

Momentálně jsou rozjeté jednání o nákupu nové zastávky na E50 a naše připomínky + osvětlení zastávky. Jednání probíhají na OÚ. Vyžádal jsem si chybějící zápisy zastupitelstva, smlouva na revitalizaci hřbitova mi vydána starostou nebyla - odmítl bez zjevného důvodu. Na příštím zastupitelstvu chci lobovat za schválení jednacího řádu, řešit zimní údržbu, společenské a kulturní akce - plán spolupráce s SDH, žádost o dotaci pro SDH, v rámci kontrolní komise plnění usnesení a zaměřit se na největší investici obce - revitalizaci hřbitova.
Luba Doležal 739 593 58I
Uživatelský avatar
Lubomir.Dolezal
Vedoucí krajského odboru
Příspěvky: 301
Registrován: 31 říj 2017, 08:35
Profese: Projekt manažer, zastupitel, předseda KK
Bydliště: Stupava
Dal poděkování: 457 poděkování
Dostal poděkování: 294 poděkování

Re: Zápisy z jednání

Příspěvek od Lubomir.Dolezal »

21.11. 17:30 bude operativní schůzka na OÚ

dokončení přípravy znění jednacího řádu obce, možné změny v zadání rekonstrukce místní komunikace "k Sedláčkovému" a to z důvodů nevypořádaného vlastnictví pozemků pod touto komunikací a dále řešení oplocení hasičské zbrojnice

výsledek zveřejním po jednání
Luba Doležal 739 593 58I
Uživatelský avatar
Lubomir.Dolezal
Vedoucí krajského odboru
Příspěvky: 301
Registrován: 31 říj 2017, 08:35
Profese: Projekt manažer, zastupitel, předseda KK
Bydliště: Stupava
Dal poděkování: 457 poděkování
Dostal poděkování: 294 poděkování

Re: Zápisy z jednání

Příspěvek od Lubomir.Dolezal »

4.3.2020 Se konalo zastupitelstvo v termínu zimních prázdnin, starosta nekomunikuje ze všemi zastupiteli termíny konání a dává je na vědomí vyhlášením konání zastupitelstva, tím, že volí termíny tak aby na zastupitelsvo chodilo co nejméně občanů a navíc se ho nemohli účastnit všichni členové, jen prohlubuje mezery v možné spolupráce nad návrhy, které vesměs předkládá jen starosta nebo jeho partneři. Starosta mě na úvod osočil z toho, že jsem způsobil schválení jednacího řádu za což mu děkuji. Snažil se to postavit tak,že za problémy s nezákonným JdŘ obce můžu já i když jsem na toto upozornil již v rámci ustavujícího zastupitelstva v roce 2018. Jdř obce je tedy schválen, starosta se jím sice neřídí ale je to prozatím jediná věc, kterou se mi na zastupitelstvu podařilo protlačit, byť s přispěním ministerstva vnitra ČR. Slibuji, že budu dále dbát na zákonné rozhodování a důslednou kontrolu starosty a jeho rozhodnutí. Zápisy zastupitelstva jsou psány tendenčně a námitky k nim stále nejsou vypořádány.

1.Střet zájmů:
Ludmila Janováčová - místostarostka s platem 11k,majitelka obchodu, které se poskytují dotace na provoz a darují chladící boxy z rozpočtu obce, knihovnice s dalším příjmem od obce, na zastupitelstvu vystupuje minimálně nebo vůbec, vše řeší pomluvami ve prospěch starosty v místním obchodě, shazuje činnost spolků v obci a nepodporuje jakékoliv aktivity pro rodiny s dětmi, dokonce tvrdí, že v obci žádné nejsou - viz audio výstupy ze zastupitelstva.

2. podezření na porušení zákona
Zdeněk Basista - zaměstanec obce bez výběrového řízení s platem nad 10% obecního rozpočtu, spolurozhoduje o nákupech sekaček a různého vybavení pro obec. Tento byl zaměstnán obcí bez výběrového řízení a jako zastupitel hlasoval sám pro sebe.

3. Stavby a opravy na komunikacích a pozemcích které nepatří obci
Kostel a hřbitov - zpackaná revitalizace hřbitova - obec utratila za "revitalizaci" přes čtvrt milionu korun a vše co vysázela zahradnická firma uschlo, další investice směřují nyní do prostoru kostela a kolem něj vše na pozemcích arcidiecéze.
Revitalizaci označuje starosta za kostlivce ve skříni a nehodlá s "derevitalizovaným" prostorem kolem hřbitova nic dělat - viz dotaz Hany Gerlach na zastupitelstvu 4.3.2020.

4. Dotace a přístup k nim
Obec poskytla dotace na činnost spolkům v obci, jeden spolek nedoložil dostatečně vynaložené prostředky což konstatovala finanční komise, starostu jsem vyzval ať něco dělá, jelikož mu to bylo tak nějak jedno, snad napíše dopis a jako správný hospodář bude chtít buď vše patřičně doložit nebo dotaci vrátit, mnou navrhovaná pravidla pro poskytnutí dotace by tohoto žadatele předem vyřadila a neměl by možnost dotaci získat toto ovšem zastupitelstvo odmítlo. Navíc ani není vůle mé návrhy akceptovat :fet:
Z dotací od ZlK se v tomto roce chystá oprava kontejnerového stání a další investice v obci a už nyní mám podezření na porušení, které předám Zlínskému kraji.

5. Smlouvy, faktury, objednávky, mzdové listy...
Starosta nechce poskytovat smlouvy, zde nejsem jako předseda kontrolní komise schopen spolupráce dosáhnout jinak než přes zákon 106.

...pokračování příště
Luba Doležal 739 593 58I
Uživatelský avatar
Lubomir.Dolezal
Vedoucí krajského odboru
Příspěvky: 301
Registrován: 31 říj 2017, 08:35
Profese: Projekt manažer, zastupitel, předseda KK
Bydliště: Stupava
Dal poděkování: 457 poděkování
Dostal poděkování: 294 poděkování

Re: Zápisy z jednání

Příspěvek od Lubomir.Dolezal »

Dnes mi přišla zpráva, že někdo po obci roznáší po schránkách print screen z tohoto fóra a je vidět jednoznačný zájem o mou osobu. :)
Nejsem si jistý ale vím odkud vítr vane a chci tomuto člověku poděkovat.
Snad to vzbudí alespoň nějaký zájem místních obyvatel a začnou chodit na zastupitelstva.
Zajímat se např o způsob výběru dodavatelů stavebních prací v obci.
Luba Doležal 739 593 58I
Uživatelský avatar
Lubomir.Dolezal
Vedoucí krajského odboru
Příspěvky: 301
Registrován: 31 říj 2017, 08:35
Profese: Projekt manažer, zastupitel, předseda KK
Bydliště: Stupava
Dal poděkování: 457 poděkování
Dostal poděkování: 294 poděkování

Re: Zápisy z jednání

Příspěvek od Lubomir.Dolezal »

27.5. schůzka zastupitelů svolaná starostou k programu jednání zastupitelstva. Zastupitelstvo bude v pátek 5.6. OFFTOPIC(hurá, konečně budou moci na zastupko i chalupáři)
Jednání ohledně:
1. výstavby nových domů v obci - Gerlach, Vlach, Krojzl (ke všem poskytnuty informace předem).
2. předložena uzávěrka
3. debata ohledně pravidel k poskytnutí dotace
4. starosta předkládá 4. nové nebo aktualizované vyhlášky ve zkratce poplatek za psa má být 120,- namísto 100,-, za ubytovanou osobu bude 20,-/den - budu navrhovat úlevu pro děti, za odpad se bude platit 500,-, za užívání veřejného prostranství 50,-/m2/rok.
5. směna pozemků - Kovářovi
Luba Doležal 739 593 58I
Uživatelský avatar
Lubomir.Dolezal
Vedoucí krajského odboru
Příspěvky: 301
Registrován: 31 říj 2017, 08:35
Profese: Projekt manažer, zastupitel, předseda KK
Bydliště: Stupava
Dal poděkování: 457 poděkování
Dostal poděkování: 294 poděkování

Re: Zápisy z jednání

Příspěvek od Lubomir.Dolezal »

6.6. 12:00 osobní návštěva občana Stupavy a upozornění na nezákonný výběr poplatku za odpad ve výši 500,- v roce 2019 a 2020. Z dohledaných informací je zřejmé, že poplatek má být dle poslední schválené vyhlášky 400,-. Obec tedy vybírá 500,- neoprávněně. NA zastupitelstvu 17.2.2018 se v bodě 6. schválilo navýšení na 500,-(já byl proti) ale vyhláška se neschvalovala. Nová s poplatkem 500,-bude platná od 2021. (OFFTOPICměla by se schvalovat na konci roku ale to je jiná písnička)
Luba Doležal 739 593 58I
Uživatelský avatar
Lubomir.Dolezal
Vedoucí krajského odboru
Příspěvky: 301
Registrován: 31 říj 2017, 08:35
Profese: Projekt manažer, zastupitel, předseda KK
Bydliště: Stupava
Dal poděkování: 457 poděkování
Dostal poděkování: 294 poděkování

Re: Zápisy z jednání

Příspěvek od Lubomir.Dolezal »

24.6. 16:10 Telefonát zastupitele Basisty s návrhem aby hasiči pomohli s nátěrem plotu OFFTOPICnátěr asi není v ceně a musí ho zastupitel/obecní zaměstnanec realizovat sám?, výměnou za hlas pro umístění dětských herních prvků v areálu hasičské zbrojnice, o které už několik let usilujeme. Stavbu dětského hřiště obec odložila. Projednám s výborem sboru.
Luba Doležal 739 593 58I
Odpovědět

Zpět na „Zastupitelstvo - Stupava“