Zápisy z jednání PKS

Fórum pro diskusi a hlasování krajského předsednictva

Moderátor: PKS Vysočina

Odpovědět
Uživatelský avatar
Blanka.Lednicka
Krajský zastupitel
Příspěvky: 695
Registrován: 08 čer 2019, 18:52
Profese: OSVČ - rodopisec
Bydliště: Olešná u HB
Dal poděkování: 1001 poděkování
Dostal poděkování: 1243 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápisy z jednání PKS

Příspěvek od Blanka.Lednicka »

Jitsi jednání volebního výboru a PKS v úterý 12. května 2020 od 19:00

Program:
a. schválení předsedajícího, zapisovatele, ověřovatele
b. schválení programu

Volební výbor
1. outdoor reklama (Roman)
2. volební akce (Roman)
3. náplň práce - stanovení cílů (Roman)
Celkem 30 minut

PKS
1. zhodnocení úkolů
2. přijímání nových členů (Pavel)
3. PaRo - podpora projektů (Eva, hosté Hanka, Miluš, Veronika)
4. nominant kraje do politického institutu (Eva)
Celkem 60 minut

Přítomni: Blanka Lednická, Pavel Knežik, Eva Nováková, Jan Břížďala, Jan Pošvář, Roman Pašek (na VŠ část)
Hosté: Jiří Wiche, Standa Zíma, Marek Křejpský, Tereza Mašková, Veronika Nguyenová, Miluš Kotišová (20:05), Hanka Hajnová (20:20)

Zapisovatel: Blanka Lednická
Ověřovatel: Jan Pošvář

a. schválení předsedajícího, zapisovatele, ověřovatele zápisu
Schváleno

b. schválení programu
Program schválen jednomyslně

VOLEBNÍ VÝBOR
RP: bude volební výbor veřejný?
JB: zatím ano, jakmile budeme projednávat citlivější věci, tak jednání uzavřeme

1. outdoor reklama
RP: v obou věcech budu potřebovat podporu PKS, je potřeba rozeslat co nejvíc podnětů, aby lidi, pokud mají možnost umístit lavičku nebo banner, dali vědět; to samý se týká předvolebních akcí, abychom to zařadili do kampaně; budu to řešit s MSky, budu je objíždět; jinak budu potřebovat podporu od PKS, abychom tyhle informace dali dokupy
RP: potřebuju někoho, aby informoval všechny členy a dobrovolníky o tom, že potřebujeme sehnat místa na lavičky, potřebujeme sehnat palety, potřebuju lidi, kteří organizují akce, aby mi to nahlásili s předstihem a mohli jsme to zařadit do kampaně
SZ: chtěl jsem nabídnout, že se s ním na ten plán kampaně rád podívám, pár let jsem to dělal a mohl bych být nápomocný
RP: plán se zatím tvoří, potřebuju podněty od lidí, abych s nimi mohl počítat, abych nezjistil, že je nějaká akce, která nám nezapadá do plánu
JB: outdoor reklama je i polep autobusů, nebo statický outdoor?
RP: tohle se týká dobrovolníků, využití jejich prostorů, které na veřejnosti mají
BL: navrhuju, abys připravil podklady pro mail a my ho pak za PKS ve spolupráci s KoKSem rozešleme
RP: takhle mi to přijde ideální, připravím podklady a vy to rozešlete

2. volební akce
RP: to je to samé, co jsem už zmiňoval, oslovíme v jednom mailu všechny s tím, co pořádají a jak to zařadit do plánu; plus objedu MSka a domluvím se s nimi na akce
ÚKOL: Roman připraví podklady pro mail, PKS ve spolupráci s Míšou rozešle (za PKS Blanka)

3. rozpočet
RP: tohle je několikátá verze, přibyly sloupce potvrzená cena a proplaceno, potvrzená cena se týká hlavně merche; v proplaceném je moje výplata, volební heslo, volební průzkum, občerstvení k tiskovce; rozpočet je pořád míněný orientačně, ceny, pokud nejsou ve sloupci potvrzená cena, se budou měnit; máme slabou položku reklama online, s Hankou jsem domluvený tak, že pokud peníze ušetříme, půjdou do položky online reklama; jsem v kontaktu s D. Lebduškou, bude to zaměřené na sociální sítě, ale taky na další místa;
JW: nebudou se na ten online přesouvat zdroje z jiných položek?
RP: všude máme ceny nadsazený, to, co zbyde, tak půjde právě na online; necháváme to ale zatím v původních položkách, protože to ještě nemáme potvrzený
JB: zmiňovals seznamáckou reklamu, předpokládám, že je v tom zahrnutá i jiná reklama, např. google?
RP: tohle je komunikované přímo se seznamem, máme tam kontakty, čekáme na komunikaci s Danem
BL: jde to řešit i tak, že každý kandidát přispěje na propagaci svého příspěvku na FB
RP: to je super podnět, pokud na to někdo má, tak skvělý
TM: co je volební hra?
RP: to je asi týden stará informace, je nápad na hru na mobil nebo počítač, satirická politická hra, nemáme moc dalších informací, od každého kraje chce 5-10k, přislíbili jsme 7k, možná ta cena půjde dolů, protože z toho půjdou peníze z centrálního rozpočtu; interaktivní, QR kód z pirlistů apod., takže to zapojí veřejnost, bude koukat na média, projekty apod.
JB: je otázkou, jak je to placení reklam na FB transparentní
RP: pokud to chápu, kandidát si zaplatí sám svůj příspěvek, každopádně je potřeba to evidovat
BL: jde to poslat přes transparentní pirátský volební účet
SZ: myslím, že je potřeba se podívat podrobněji na online, protože epidemie bude doznívat, tak bude potřeba být hodně online
RP: chceme hodně oslovit lidi, co jsou na vesnicích, protože města pokryjeme, na vesnicích je potenciál, proto jsme šli víc do tištěných médií, do outdooru apod., hodně se zaměřit na lidi, kteří nás nevolí už teď; vnímám tu potřebu to navýšit, bude se to navyšovat průběžně
JB: ještě něco k rozpočtu?
RP: ještě vám to shrnu do skupin, abyste to mohli schválit, veřejně bych jednotlivé položky nedával
JB: tak koukni, jak to bylo původně, a aktualizovalo by se to podle částek

4. stanovení cílů
RP: nevím, jestli mám mluvit já, spíš bych chtěl slyšet od vás průběžné cíle, které bych měl plnit, aby se to mohlo zohlednit při měsíčním hodnocení; aktuální nastavení není měřitelná věc, ty cíle jsou pro hodnocení ideální
JB: za sebe hodnotím, jestli funguješ, komunikuješ, vnímám, co děláš a kdy je děláš, podle toho jsem i hodnotil; je mi celkem jedno, co si vykážeš v redminu, vím, že pokud je problém, dokážeš komunikovat a problém řešit
RP: ještě bych to doplnil - dělám to i ke své obraně, v momentě, kdy mě budete hodnotit nulou, tak se můžu odkázat na konkrétní cíle
JB: chápu, jen si nejsem jistej, jestli se to dá kvantifikovat
PK: souhlasím s tím, jak to shrnul JB, držel bych se harmonogramu od Pavla Štěpánka, pokud se toho budeš držet, tak je to pro mě měřitelný výsledek
EN: mě přijde, že to, co říkal JB, může fungovat, když je to ideální; chtěla bych připomenout, že jsme na VM dali dost peněz a měli bychom být schopní je obhájit; výkaz v redminu; cíle jsou důležitý i pro Romana, teď je to hodně vágní, nebylo jasný, jestli odměna je za něco navíc, nebo když RP všechno splní; pokud si to nevyjasníme teď, tak to vyjasňovat postupně; dát tam počet mandátů? držet se harmonogramu? nápad - zapojovat kandidáty do kampaně, aby věděli, co je jejich role; dál nějaké milníky - že bude fungovat komunikace apod.; podobně bychom se stavěli k člověku, co by přišel zvenku
TM: Souhlasim s Evou a Romanem, podle mě by také měly být vytyčeny nějaké průběžné cíle. Mělo by se to dát postupně upravovat. Dělat ty cíle třeba měcís dopředu?...jestli se teda můžu k tomu vyjádřit
JB: Romane, pokud něco navrhneš, tak nemám problém o tom diskutovat; pro mě je stěžejnější to, co skutečně děláš a co vidím
JP: jsou docela dobré metodiky, vytyčí se dlouhodobý cíl např. na 6 týdnů, dostanu se do té a té fáze, každý týden aktualizuješ postupy, agilní metodika SCRUM, každý den jsou pak mezikroky
RP: mě by se líbilo to, co říkal JP a Pavel, pokud je nějaký harmonogram, tak je super ho dodržovat, ale to se teď neděje; šel bych klidně směrem měsíčních plánů
PK: jo, je potřeba se odvíjet od reálný situace, plán se mění, pokud se budou plnit věci, které reálně nastávají, tak se podle toho ta odměná má odvíjet
JP: ty agilní metodiky mají tu vlastnost, že původní plán se může měnit a výsledek může být jiný - díky těm denním a týdenním aktualizacím
JW: myslím, že by bylo dobrý, aby se nějaký systém povedlo zavést, období na měsíc, koordinace s centrálním výborem, Roman by měl mít i vlastní zájem
RP: myslím, že jsem schopný to naformulovat, doplním to do dokumentu, chybí mi tam dvě věci - komunikace (zohlednit do cílů) a práce s MO, takže pokud nebudete proti, shrnu to textově a tohle tam doplním
ÚKOL: Roman naformuluje cíle, doplní je do dokumentu
ÚKOL: PKS okomentuje cíle a případně doplní

RP: kdo to bude navrhovat a hlídat?
JB: vyhodnocení by mělo dělat PKS, dodáš podněty, jak jsi to plnil, v měsíční sumarizaci redminu
RP: kdo bude dělat ten 6týdenní plán? předával bych podklady od Pavla Štěpánka
PK: my ti jako předsednictvo necháváme volnou ruku a ten plán od PŠ by měl být základ, pod který se nemáš dostat; pokud uvidíme, žes to splnil, tak to pak budeme hodnotit, nebráníme se iniciativě; baseline je plán od PŠ, iniciativa a komunikace je další bod
JP: Roman by měl udělat návrh a PKS by to mělo schvalovat; máme cíl projektu, jsou dílčí kroky, RP si to rozseká na časový období, ale ten, kdo řekne "ano, takhle to bude", by mělo být PKS

5. senátní volby
JB: máme tady Standu Zímu, který projevil zájem za nás kandidovat, v neděli bylo KF, kde se představil Josef Klement, který by se ucházel o naši podporu; Standovu kandidaturu jsme projednávali na KF, KF zahájí jednání na podnět PKS, nebo na základě členského podnětu; řešili jsme otázku, jak je to s tvou podporou od ostatních stran; Vystrčil říkal, že jsi žádal ODS o podporum
SZ: já jsem ODS o podporu nežádal, byl jsem s nimi v kontaktu v roce 2017
JB: když jsem telefonoval se zástupci ostatních stran, tak se mě Vystrčil ptal, jestli máme kandidáta, zmiňoval, že jsi je žádal o podporu
SZ: já je o podporu nežádal, nebyli jsme takto daleko v jednáních, bavil jsem se o tom s p. Kupkou 2017/2018; jinak moji historii znáte, ucházel jsem se o podporu Pirátů v minulých volbách na Třebíčsku, byl jsem poražen v primárkách Michalem Šalamounem, nakonec jsem do senátních voleb šel jako nezávislý kandidát; moje představa senátní kampaně nemá žádné nároky na finance ze strany Pirátů, naopak můžu něco navíc přinést, pokusím se pro ten společný cíl najít nějaké peníze; cítím se být součástí Pirátů, znamená to, že kdyby kandidatura vyšla, předpokládám, že bych hájil naše postoje a stanoviska, podobně bych chtěl pokračovat v práci pro cestovní ruch; mám představu, že většinu pracovního týdne budu trávit v Praze, což ještě pomůže práci na záležitostech cestovního ruchu a dalších věcí
JB: když si vzpomeneš na senátní kampaň na Třebíčsku, tak jsi kandidoval na základě petice - docházelo na tvé straně k nějakému napadání pirátských principů a programu?
SZ: naprosto ne, to téma
JB: Jendo, ty píšeš ty procedurální záležitosti, takže to bude jako primárky do kraje?
JP: řeším, jak to je, hledám
JB: samotné jednání ještě nebylo zahájeno, tam by musel být členský podnět nebo návrh předsednictva
JW: v kterém okrsku chceš kandidovat, kolik prostředků plánuješ vložit a jak si představuješ synergii kampaně?
SZ: začnu s prostředky, jsem na tom hůř než před volbami 2018, a to i kvůli epidemii a rušení zakázek, dám do toho všechno, co budu mít, sám z vlastních prostředků dám dohromady 100 tisíc a pokusím se sehnat další finance; synergie jsou jednoduché, volby jdou zabalit do jednoho balíčku, takže se nabízí synergie se všemi akcemi, které děláte, mám spoustu kontaktů v marketingu, můžu nechat vyrobit plachty na ploty (já + kandidát), tuhle synergii bychom udělali na všech nosičích ke kampani, snažil bych se pomoci i v tématech kampaně;
MK: chtěl jsem se zeptat, jestli se chystá stát členem Pirátů?
SZ: určitě, myslím si, že by to byla dokonce moje povinnost, ne jen využít Pirátů jako výtahu k nějakému postu, cítím se s Piráty svázán; myslím si, že ve volebním období by možná bylo lepší mít pouze podporu
JB: poslední otázka - Pelhřimovsko, nebo Žďársko?
SZ: za mě Pelhřimovsko

JW: bylo by možné poslat Behavio průzkum? a Pirátské listy - co v místech, kde nemáme MS, zjistit, kolik za to chce pošta?
RP: všechno půjdeme dobrovolnicky, poštou jen v naprosto krajních případech; pokud nikoho mít nebudeme, budeme jezdit ti, kdo budou mít čas

PKS
a. schválení předsedajícího, zapisovatele, ověřovatele zápisu
Schváleno

b. schválení programu
JB: chci zařadit ještě bod senátních voleb, abychom to doprobrali
JP: navrhuju doplnění komunikačních kanálů PKS a probrání úkolu, který má Míša v redminu
BL: pojďme to udělat tak, že ty komunikační kanály probereme před senátními záležitostmi, protože to by nemuselo zabrat tolik času
Program schválen v podobě:
1. zhodnocení úkolů
2. přijímání nových členů
3. PaRo - podpora projektů
4. nominant kraje do politického institutu
5. komunikační kanály PKS
6. senátní volby

1. zhodnocení úkolů (změna stavu od neděle)
JP: žádná aktualizace
JB: SZ pozván, okomentování náplně
PK: beze změn
EN: žádná aktualizace
BL: žádná aktualizace

2. přijímání nových členů
PK: na minulém předsednictvu padla otázka přijímání nových členů, bylo to vyvolané tím, že se nám na PE ozývají lidi kvůli nově vzniklé buňce, rád bych vyvolal diskuzi o tom, jak tohle budeme nastavovat; ohlasy na stávající způsob přijímání členů nejsou pozitivní, když se podíváme na to, kolik lidí bylo od Nového roku přijato, tak jsou tuším dva, a je otázkou, jestli se tímto směrem chceme ubírat; pro mě je největším privilegiem to, že můžu jako člen ovlivňovat směřování krajského sdružení skrze volby apod; je tedy otázkou, jak bychom si toto měli nastavit; zastávám názor, že bychom se měli dostat mezi co nejširší počet lidí, je něco nastaveného z centrály, ale za mě je přijetí dvou členů za 5 měsíců málo a Vysočina je jedním z krajů, které mají nejméně členů
JB: je potřeba zohlednit to, jestli se hlásí lidé, kteří dlouhodobě spolupracují, nebo zda jde o "lidi z ulice", tam bych byl opatrný, protože nikdy nevíš, jak chtějí spolupracovat, proč vlastně vstupují, v Třebíči to máme tak, že pokud člověka neznáme, tak to může trvat i půl roku, pokud se člověk neúčastní schůzí, máme pak otazník, jestli má být vůbec takový člověk členem; nechal bych to na základě autonomie PMS a v jejich gesci, protože nejlépe vědí, jestli mají ti lidé přínos
EN: já v tom vidím několik rovin, tak bych to potřebovala strukturovat; vidím tam konkrétní problémy v procesu přijímání, pak obecnou strategii, pak rovinu strategie KS a MSek; přijde mi důležitý vést tuhle debatu s KoKSem, protože je pro většinu první bod kontaktu, může odpovědět i na konkrétní problémy, má do toho velký vhled; potřebovala bych si upřesnit, o čem se vlastně bavíme
PK: je to komplexnější otázka, tohle je o vyvolání diskuze, komunikace s členskou základnou by se měla otevřít, mně jako členu předsednictva přijde přirozený, že lidi budeme inspirovat, aby se stávali členy Pirátů; pokud se bavíme v rovině MS, tam si to všichni řeší lokálně, předpokládám, že komunikace je nastavená; pak tu máme doporučení z centrály, je otázkou, jestli se jím budeme řídit, nebo si to budeme řešit sami; neřešme teď MS, ale tu krajskou úroveň
JP: hodil jsem do chatu odkaz na doporučení minulého PKS z 2018, je to nezávazný dokument, MS si ho může modifikovat; propagace a shánění lidí se zájmem o členství je věc jiná, spíš bych se přikláněl k tomu, aby to bylo nenásilné, nepotřebujeme přijmout každého, každý člověk, který chce jít k Pirátům, by to měl mít srovnané, proč k nám chce jít, měl by být přínosem, členství zavazuje; k tomu doporučení - jsou tam odkazy na zdroje, doporučení pro oblastní sdružení apod.; debaty o přijímání členů jsou časté a neustále jsou aktuální; můžeme tu diskuzi na krajské úrovni obnovit
TM: ráda bych se k tomu vyjádřila z pozice nováčka - to přijetí pro mě bylo dost náročný, což jsem nečekala, jako člen MS to musím nějak uchopit; mám rozhozené sítě, vím o lidech, kteří jsou pirátští, jenže mám blok, jestli jim to udělat; nahrnula se na mě spousta informací, které byly špatně uchopitelné, spousta zdrojů informací a spousta systémů, což bylo strašně zahlcující; musela jsem si to všechno osahat sama, Míša byla hodně nemocná, ozvala se na chvilku, dost jsem se v tom plácala; pak mě ještě dostalo na lopatky to, že mi přišly úkoly od PPU, o kterých mi nikdo předem neřekl; úkoly hodně těžký a zahlcující; mám za to, že bychom měli mít nějaký manuál, hodně jednoduchý, který bude pochopitelný pro každého; byla bych ráda, kdybychom se nad tímhle zamysleli a dali to do podoby, která bude zkousnutelná pro všechny; nejsem si jistá, jestli bych do toho šla znovu, to přijetí bylo fakt náročný
RP: myslím si, že z tohohle důvodu je super mít rozestup mezi žádostí o členství a tím, kdy se člověk stane členem, v mezičase se tohle může naučit; souhlasím, že je toho moc a že bychom to měli strukturovat, ne nahrnout na člověka všechno v jeden moment; v krajské kampani je sekundárním cílem oslovit lidi, kteří jsou potenciální Piráti; příchody lidí hodně po sněmovních a komunálních volbách; nejvíc lidí přibývá v době volebních let, je potřeba nové lidi shánět
JB: nemyslím si, že by byli všichni členové povinni se ve všech systémech orientovat
TM: nemyslím si, že bychom měli přijímat úplně každýho, u mě to nebylo o rozestupu; myslím, že by bylo dobrý, kdyby se zájemce setkal s někým osobně, protože u mě všechna komunikace probíhala online, ale já jsem člověk, který to potřebuje vidět; ne všichni členové nemusí zvládat všechno, jsou i členové, kteří budou aktivnější v outdooru, ale nebudou chtít sedět u počítače, protože to mu není blízké; zaznělo tu, že by člověk jako člen měl být přínosem straně - já si ale myslím, že my bychom měli být přínosem pro toho člověka, obohatit ho něčím; já dostala spoustu příležitostí, ale chtěla jsem tohle zdůraznít
JP: souhlasím s tím, že je to oboustranná dohoda; jsem rád, že nám noví členové dávají zpětnou vazbu, my starší si to neuvědomujeme. mohli bysme si stanovit nějaké členské minimum a od toho se odpíchnout - člen by měl umět používat fórum. členství není jen privilegium, ale i zodpovědnost.
VN: nechápu do jaké situace jsi se dostala, když to budeš chtít nějak popsat, tak si to vyslechnu. většina věcí jsou dobrovolné. to hlasovací právo sebou nese i nějaké systémové věci. kdyžř Míša neměla čas, vždycky můžeš oslovit kohokoli z nás. zaujala mě ta myšlenka s PPU, to není typická situace a nechápu jak ses k tomu dostala. není to standard, není to povinné.
TM: mě oslovila Miluš Kotišová, poslala mi na email úkoly a nenabyla jsem z toho dojmu, že mám na výběr. bylo mi řečeno, že bys to mohla do tří měsíců zvládnout. úkoly mi byly prezentovaný, že je zvládnu rychle, ale trvaly mi dlouho. na PPu mi reagovala i Míša, nabyla jsem dojmu, že je to standardní věc. Miluš mě kontaktovala i telefonicky a že mě provede nějakýma věcma, měla jsem jitsi školení, což bylo fajn, ale ty úkoly byly obtížnější.
EN: přijde mi to jako téma na zasedání KFka, je to nešťastný když to neprobíráme s Míšou. lidem imho není jasný jaká je role koks, pks a každýho z nás. nějakej systém existuje, tak je vhodné na něj navázat a konkrétní věci měnit. projevuje se, že není dobrá spolupráce PKS a koks.
SZ: Piráti jsou jedinou stranou, které se podařilo že se do ní nedostali lidé kvůli nějaké moci a prospěchu. Piráti by měli být ostražití, protože teď ty preference Piráti mají.
MarekK: je to problém, že máme málo nových členů. od Míši by mělo jít měsíčně třeba kolik máme nových členů, dobrovolníků a mělo by se tomu více věnovat pozornost.
HH: kdy začne další bod?
MilušK: jestli si pamatuji dobře naši dohodu, tak se s PKS a KF domluvilo, že se bude dělat s PPU úvodní kurz. díky za zpětnou vazbu, jen chci připomenout že to bylo v dohodě. myslím si, že v dohodě bylo, že Míša pošle že nové členy kontaktuji a pak teprve jsem kontaktovala já. nemělo to být zničehonic.
PK: díky za názory, mám poznámky, které budeme doufám rozvíjet dál.

3. PaRo - podpora projektů
EN: bavili jsme se na fóru, doufám že všichni vědí proč tu jsme. jako PKS jsme se bavili o tom jak ty vaše projekty ještě podpořit. v neděli na PKS jsme se dohodli, že nebudeme KFku dávat doporučení jakým projektům mají dávat hlas. ale bavili jsme se o tom, že zvažujeme možnost finančně přispět. pochytila jsem, že více lidí je ztotožněná s Hanky projektem Ženy Vysočiny a nejsme si úplně jistý s tím tvým projektem Miluš. pozvali jsme si vás teda všechny. stojíte o podporu PKS?
VN: co se týče financí, tak spíš Miluš. nějaký budoucí členy máme, nespolíháme úplně na PaRo. je důležitý vědět do čeho chcete investovat a je prostor na diskuzi abysme to mohli osvětlit. Miluš připravila dokument pro různý verze dokumentu.
EN: chtěla bych vyzvat Hanku, aby se vyjádřila
HH: nejsem si jistá tím, co se po mně chce, protože zatím vůbec nevíme, jak dopadne hlasování a kolik bude na který projekt peněz; už jsem dřív deklarovala, že jsem si stanovila minimální hranici, kdy nemá cenu projekt realizovat; jsem připravená investovat svoje peníze a čas, pokud PKS bude přístupné vložení peněz z krajské rezervy, bude to znamenat i vymazlenější projekt; za mě je tohle celé předčasné
VN: souhlasím s Hankou
EN: šlo mi o to, aby bylo jasný už před hlasováním, jak kraj projekty podporuje, abychom to nenechávali náhodě, aby to těm projektům případně pomohlo, lidi budou vědět, že ty hlasy nebudou dávat zbytečně
MKot: jakákoli podpora je pro začátek užitečná, protože se tím náklady pokryjí, bez ohledu na to, kolik získáme v PaRu; je to i možnost medializace v podobě zveřejnění; jakákoli i symbolická podpora od kraje je vítaná; ten projekt má potenciál, je teď velmi opatrný, je pět lidí, kteří do toho chtějí jít, máme další, připravujeme asi desítku projektů, které stojí čas a mají benefity pro klienty, ale nejsou nákladné; chceme vyladit obchodní modely; hodily by se konkrétní náměty k doladění projektu
VN: chtěla jsem jen doplnit, že ta komunikace pomáhá i v průběhu volby
EN: proč se o tom bavíme už teď - vycítila jsem, že holky potřebují vědět, jestli do toho jdou samy, nebo mají nějakou podporu, je to šance dělat politiku jinak, nejen v rámci zastupitelstva; nevím, jestli jsme schopní se dobrat nějakého závěru, nechtěla jsem ale holky nechávat v nejistotě, chtěla jsem, aby věděly, jestli mají podporu
HH: já tu podporu cítím, nepotřebuju, aby to bylo oficiálně zaštítěno PKS nebo kýmkoli jiným; na jednu stranu vítám, že to chceš řešit na půdě PKS, ale moje potřeba to není; mám pocit dostatečné podpory a uvidíme, jak dopadne hlasování
VN: jde mi hlavně o konkrétní projekty, které by měly vazby na kraj, ráda bych oslovila konkrétní lidi pro rekvalifikace, které by mohly probíhat v JiPiCe, ale musím to prodiskutovat a promyslet, musím doladit detaily týkající se peněz; tím zapojením dalších lidí do toho bude kraj zapojený; nemyslím si, že je úplně nutná oficiální podpora
EN: v tom případě bych to uzavřela, nadále bude probíhat diskuze ve vlákně na fóru, v tuhle chvíli ani jeden projekt nepotřebuje vědět, jestli bude mít peníze od PKS, případně se ozvete, když budete potřebovat podporu

4. nominant kraje do politického institutu
EN: vzala jsem tenhle bod na jednání kvůli mailu, který dneska přišel, jde o nominanta kraje k tvorbě politického institutu
Info od Ondry: zatím ještě není moc co řešit, ještě se RP hádá s RV, jak co kdo vlastně myslel a kdo tam bude a nebude. To co přišlo emailem nebylo avízované a význam toho je, že by každý kraj, nebo některékraje dohromady, nominoval zástupce k tvorbě Institutu a z těch všech nominovaných se vybere jeden člověk, který bude jako pátý v tom týmu. A to se zase nelíbí spoustě lidí v RV, tak kdo ví, jak se to ještě změní.
EN: stejně mi z toho vychází, jestli to teda budeme řešit, nebo nebudeme; buď to necháme být, nebo někoho nanominujeme, jestli se to bude hodit
JP: já bych si počkal na jasný podmínky, řešit to teď mi přijde zbytečné
TM: řešila bych to až to bude aktuální
EN: dejte mi úkol, abych zjistila u Martina Kučery, jak to tedy je
ÚKOL: Eva zjistí od Martina Kučery info ke stávající situaci**

5. komunikační kanály PKS
JP: je otázka na současné PKS, zda úkol KoKSe platí a má být dokončen a jestli má být v souladu s doporučením, jestli mají být lidi seznámení se zulipem, i když ho teď předsednictvo nevyužívá
JB: dodnes nechápu, proč jsme měli doporučení sepisovat, jak spolu mají členové komunikovat, přijde mi to kontraproduktivní i s ohledem na přijímání členů; nevím, proč se řeší aktualizace úkolu, když se na ten úkol od března nehráblo; teď dochází jen k tomu, že někteří na to nahlížejí jako na nařízení PKS
EN: já to doporučení beru jako nástroj, který nám pomáhá, ale teď nám nepomáhá, je to vidět i na komunikaci s VM; nelíbí se mi tón, který cítím, když mluvíš o práci Míši, ona si s tím úkolem neví rady, neví, co má členům říkat, v čem je má zaškolovat, dlouho cítí, že ani to PKS na zulipu nekomunikuje; Míša potřebuje mít jasný zadání, pak ho splní, tohle zadání je moc vágní a neví, co s tím má dělat; jedna cesta je školit lidi, kteří mají o zulip zájem; potřebuje vědět, jestli je to pořád úkol od PKS, který navazuje na to doporučení
RP: ještě k tomu, že se na to nesáhlo - mám pocit, že to je i ohledně situace kolem karantény; proč to vzniklo - aktuálně nekomunikujeme nikde, dřív se komunikovalo na víc místech; kdyby se doporučení dodržovalo, tak se jedná na jednom místě, na zulipu, na dohledatelné platformě; kdokoli se chce zapojit, se se zulipem stejně setká, proto má smysl, aby tam komunikovalo i KF
JP: za mě je to školení přínosný, není to jen o zulipu, ale i o mumblu a jitsi; nebudeme nikoho nutit, aby to školení podstoupil; zulip není jen o Vysočině jako takový, ale jsou tam i jiný týmy, takže se to může hodit; dokument tak, jak je koncipovaný, je doporučení, ne nařízení; jsem pro zachování doporučení a úkol provedení školení na mumble, jitsi a zulip
RP: občas se stane, že někdo řekne, že na zulip nepůjde, tak uvede, že s ním neumí, tohle školení by to mělo odstranit
TM: jsem pro to, abychom se dohodli na jednom kanálu, ale v zulipu se neorientuju, není intuitivní, snažím se tam komunikovat, ale není to pro mě top platforma, kde bych si chtěla psát s lidma
JP: já ten váš postoj beru, sám mám problém se zulipem, ale chodím na něj; je to jeden z dalších možných nástrojů, které využíváme, ale nikdo nebude nutit nikoho, aby byl proškolen
EN: chápu, že mají lidi výhrady kvůli konkrétním platformám, ale komunikace je zablokovaná kvůli tomu, že se nedokážeme shodnout na tom, kde budeme komunikovat
BL: můžeme to udělat tak, že v rámci úkolu vykopneme dva nebo tři termíny školení nejen pro zulip, ale i pro další platformy (mumble, jitsi), kterých se budou moct členové zúčastnit
TM: nemám se zulipem dobrou zkušenost, ale ráda absolvuju školení, říkám si, že když je tolik lidí, kteří mají se zulipem problémy, jestli by nebyla cesta najít nějakou jinou platformu, která by byla lepší
JP: do diskuzí o nové platformě bych se nepouštěl, u Pirátů se pořád zkouší něco novýho a pak to skončí tak, že máme spoustu systémů a nikdo nepoužívá všechny; základní platforma je fórum; to, co řekla Blanka, je krok dopředu; pokud bude vůle, můžeme udělat revizi dokumentu, můžu zahájit jednání na fóru
JB: já jsem pořád nepochopil, proč takový dokument potřebujeme
EN: je to nástroj, který nám pomáhá, beru to pozitivně; chtěla jsem se zeptat Jana, jestli si převezme vlákno na fóru o komunikaci PKS
JP: můžu
EN: máme tu zase novou situaci, máme volební štáb, kde jsme se zasekli na tom, kde budeme komunikovat; přijde mi lepší se shodnout na jedné platformě a ne to pořád řešit dokola; považuju to za základ, který potřebujeme mít - funkční komunikační platformu, hodně těch problémů je způsobeno tím, že komunikace teče kanálama, který k lidem nedoputujou
JB: jak se bude komunikovat, to si musí nastavit každá komunita sama, ti by se měli shodnout na platformě
PK: souhlasím s Honzou, že nastavovat si doporučený dokument a pak tvrdit, že je nadřazený, je nesmysl, souhlasím s tím, že je potřeba si nastavit kanál, který bude vyhovovat většině, souhlasím s Evou, že je potřeba si to říct a nastavit si, jak budeme komunikovat; pokud to můžu vrátit zpět do roviny řešení úkolu - ten je přiřazen KoKSOvi, ten má za úkol to vykonat a je na něm, jak se k tomu postaví; nebo můžeme jako předsednictvo ten úkol zrušit
JP: 1. chce někdo navrhnout nějakou revokaci; 2. chce někdo úkol zrušit a navrhne to; jinak platí to, co je napsaný v úkolu
JB: za mě se ten dokument může rovnou zrušit, zároveň ale může probíhat školení, to může být nezávislé na nějakém dokumentu, z toho nemusíme nutně vycházet
TM: chci reagovat na Evu, myslím, že pokud budeme lidi nutit používat platformu, která jim není příjemná, tak to bude spíš komunikaci zhoršovat
EN: nechci nikomu vnucovat zulip, ale když si na něj zvykneš, tak není tak hroznej, jsem daleka toho, abych to někomu vnucovala
TM: to byl můj pocit z toho tvýho vyjádření
BL: navrhuju, teda založit vlákno na fóru k revizi dokumentu a v rámci úkolu provést ta školení v daných termínech
JP: klidně to tak udělám, jen mi z toho nevyplynulo, že tu je reálná vůle ten dokument revidovat, nechme to na fórum
PK: abych to Jendovi usnadnil, dávám návrh, aby se dokument revidoval a jednalo se to na fóru
ÚKOL: Pavel založí vlákno pro revizi dokumentu

6. senátní volby
JB: začala se vést nějaká diskuze na volebním výboru, proto bych chtěl dát prostor pro dokončení
JP: jen procesní - měli bychom zahájit primárky bez ohledu na to, jestli se bude někdo hlásit, máme tu dva lidi, o kterých se budeme rozhodovat, není potřeba podnět od PKS nebo členský podnět, jsou samostatně, řekne se "teď jsou primárky, nominujte se"
JB: takže primární volby se zahajují proto, že volby se blíží, i když není kandidát
JP: dřív byla praxe taková, že se hlasování vůbec nezahajovalo; postoval jsem odkaz na Prahu, můžeme se inspirovat tím, jak to tam probíhá
SZ: chtěl jsem dát prostor lidem, aby se mě ptali
SZ: jedněmi volbami už jsem teď prošel, přijetím do resortního expertního týmu
JB: zahájíme primárky, kdo projeví zájem, bude do nich zařazen, neshání se podpora; pokud bude zahájeno jednání, Standa si to tam napíše sám, Klementa bych měl kontaktovat, aby se na fóru zaregistroval a napsal to tam;
JP: mělo by to tak být, ještě si to vyjasním s Milanem
BL: mám tedy založit Klementovi vlákno?
JP: ne, to by měl řešit v těch primárkách
SZ: jak to vidíte časově?
JB: jakmile to dneska někdo dostane jako úkol, tak to vlákno založí a bude probíhat rozprava minimálně do 29.5. a pak doba na rozmyšlenou a první kolo volby; pokud se nikdo nehlásíte, vezmu si to na starost
Usnesení PKS Vys 30/2020
PKS Vys pověřuje Jana Břížďalu zahájením jednání ve věci primární volby pro senátní volby v okrsku č. 15 (Pelhřimov) a 51 (Žďár nad Sázavou)

EN: pro
JP: pro
PK: pro
BL: pro
JB: pro
ÚKOL: Honza zahájí jednání k senátním primárkám na fóru.

RP: chtěl bych se zeptat, kdy plánujete obsadit 30. až 50. místo kandidátky?
JB: až bude dost lidí, chci popostrčit Milana a Marka, aby zkusili najít lidi ze Žďárska, a Pavla, aby našel lidi z Pelhřimovska
HH: mělo to být do 30.4., chtělo by to popohnat, vymýšlíme oficiální zahájení kampaně na polovinu června
ÚKOL: Honza kontaktuje zástupce MS kvůli lidem na kandidátku

EN: chtěla jsem se rozloučit, tohle bylo moje poslední jednání PKS
BL: díky moc za to, cos tu zvládla a žes to s námi vydržela, díky za tvou práci a budu ráda, když se budeš i dál zapojovat, i když je mi jasný, že teď potřebuješ oraz

Blanka Lednická
KS Vysočina

Uživatelský avatar
Ondrej.Tuma
Mediální odbor
Příspěvky: 948
Registrován: 27 dub 2017, 19:34
Dal poděkování: 1236 poděkování
Dostal poděkování: 907 poděkování

Re: Zápisy z jednání PKS

Příspěvek od Ondrej.Tuma »

Jednání PKS Vysočina, Jitsi
19. 5. 2020 od 20:00 (bez VV)


a. schválení předsedajícího, zapisovatele, ověřovatele
b. schválení programu

PKS
1. zhodnocení úkolů
2. výběrové řízení KoKS - komise
3. nominace do politického institutu
4. návrh obsazení 30.-50. místa kandidátky do ZKV 2020
5. KF 06/2020
6. Návrh na zrušení usnesení 11/2020


Přítomni: Blanka Lednická, Pavel Knežik, Jan Břížďala, Jan Pošvář
Hosté: Ondřej Tůma, Jiří Wiche, Michaela Vodová, Marek Křejpský, Veronika Nguyenová, Eva Nováková (20:40)

Zapisovatel: Ondřej Tůma
Ověřovatel: Blanka Lednická

a. schválení předsedajícího, zapisovatele, ověřovatele zápisu
Přesedá - BL, Zapisuje - OT, Ověřuje - BL

b. schválení programu
Program schválen jednomyslně



zhodnocení úkolů (https://redmine.pirati.cz/projects/ukol ... s/easy_wbs)

ÚKOL - BL dořeší proškolení členů KF v Zulipu a ostatních platformách dle jednání 12.5.2020

2. výběrové řízení KoKS - komise
BL - bavila jsem se o tom s Janou - za PO tam bude Jana a Míša, max. počet je 5 lidí, z naší strany mám zájem já a JP. Navrhovala jsem, kvůli spolupráci, aby se zúčastnil i OT. Máte k tomu nějaké připomínky?
Pokud ne, tak navrhuji složení komise ze strany PKS - BL, JP, OT
BL - nikdo nemá námitek, tak já to zítra pošlu Janě. Včera byli přihlášeni dva lidi.
MV - vypadá to, že je o to docela zájem. Kontaktují mě i cizí lidi, bude to zajímavý.
BL - uvidíme, jak se to bude vyvíjet
BL - 28.5. je deadline přihlášek a pak se bude řešit, co a jak dál.


3. nominace do politického institutu
fórum - hlasování: viewtopic.php?p=696500#p696500
nominace: viewtopic.php?f=661&t=52467
BL - politický institut je ve stavu, kdy dnes na RP přednesla Jana Kolářiková jménem sedmi krajů vč. Vysočiny námitku ke způsobu výběru nominantů. Šlo především o to, že byla příliš krátká doba na informování členů i na hlasování.
A byly tam i další námitky. RP zastavilo to běžící hlasování. Dobu prodloužilo do 22.5…
Nám se přihlásil Jirka Svoboda, tak navrhuji, abychom ho (v případě, že nebudou další zájemci) za Vysočinu nominovali. Pokud budeme mít ještě další zájemce, tak bych jim dala prostor, abychom věděli, kdo do toho chce jít.
Jinak jednou z výtek bylo, že nevíme, co vlastně má ten člověk dělat.
Po uzavření nominací budeme volbou řadit zájemce podle přijatelnosti. V pátek znovu spustíme anketu a na jejím základě se v neděli sejde PKS a dohodne se na pořadí těch lidí.
JP - role toho týmu, kterej se teď sestavuje je, že budou zpracovávat návrh zakládajících listin Institutu.
PK - a co má ten institu za náplň?
BL - je to politický think-tank
JP - vzdělávací aktivity v rámci krajů…víc toho v informačním emailu nieje
BL - na fóru je možné najít informace k tomu institutu
JW - on na to dává státní rozpočet i peníze
JP - v emailu je odkaz i na redmine, kde je to blíže popsaný. A ten mail šel všem členům PKS.
BL - pro nás z toho plynou dvě věci - kontaktovat JS a domluvit se s ním na nominaci, na forum vyhodit, že nominace jsou aktuální, tak jestli má někdo zájem, anketu, co běží teď, musíme uzavřít

ÚKOL - MV s BL se domluví na obsahu informačního emailu a rozešlou jej členům KF
ÚKOL - BL kontaktuje Jirku Svobodu ohledně nominace do PI
ÚKOL - JP uzavře probíhající anketu k nominovaným do PI
ÚKOL - BL zorganizuje nedělní mimořádné jednání PKS k nominacím do PI

4. návrh obsazení 30.-50. místa kandidátky do ZKV 2020
JB - obsazování jde dle vlákna na foru - viewtopic.php?f=416&t=52062
JB - bude pak následovat i další diskuze a pravděpodobně schválení KFkem
JB - dovolil jsem si vytvořit tabulku zde:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing
JB - kdo avizoval, že chce být na konci, tak je na konci, ti jinak aktivní jsou blíž k tomu třicátému místu
MV - řešil jsi s těma lidma registrovaný příznivectví?
JB - ve volebním řádu ale není regP jako podmínka
BL - je tam, hned v prvním řádku
MV - kdo nebude chtít být RegP, tak nemůže kandidovat
BL - kontrolujeme seznam lidí, co jsou a nejsou regP
BL - mám sedm lidí, se kterýma je třeba se domluvit

ÚKOL - MV osloví přihlášené, zda se stanou regp

PK - Honzo máš to se Zuzkou Nikodýmovou domluvený?
JB - když ji někdo napsal, tak by měl mít souhlas
PK - ona se změnila situace, tak to pozjistím a dám ti vědět
MV - možná by bylo dobrý dát těm lidem vědět, na jaké místo je chceme dát. Jinak Blanko já mám od 22.5. dovolenou, tak to musíme stihnout teď nebo až v červnu
BL - domluvíme se zítra
BL - až tohle tedy dořešíme, tak budeme řešit dál - až v momentu, kdy budeme vědět, jak na tom ti lidé jsou.
JB - Ale bylo tlačeno na to, že v polovině června musí být kandidátka kompletní.
BL - ok, dáme tomu větší prioritu
ÚKOL - JB - bod na příště - 30. - 50. místo - dořešit

5. KF 06/2020
BL - Telč nemá prostor na 14.6., nabízejí 21.6. s tím, že bude případně možnost vyzkoušet si a zahrát kroket na profi kurtech :) - jsme s tím ok?
Buď teda můžeme být 14. v jipici, nebo 21. v Telči.
JP - já bych to udělal 14. v Jipici a do Telče můžeme jet někdy o prázdninách
JB, PK - bez vyjádření
BL - mohli bysme udělat nějakej ten letní sraz, v Telči budou dračí lodě. Líbilo by se mi, kdybysme udělali nějaké setkání jako vloni. Uděláme tedy KF 14.6. v Jipici a výjezdní zasedání necháme na září. Jinak pokud ta Telč přes prázdniny nevyjde, tak to tam uděláme v září.


6. Návrh na zrušení usnesení 11/2020

PK - V jednání předsednictva 11/2020 (viewtopic.php?f=316&t=51279)
došlo ke schválení doporučení PKS k používání komunikačních kanálů.
download/file.php?id=24857

Při následujících jednáních došlo ale k tomu, že byl dokument místo: doporučení, brán jako nařízení. A to i přestože proti návrhům v něm obsaženém bylo vzneseno několik výhrad.
Je také otázkou jestli chceme členům nařizovat na jakém kanále ať už s námi (jako PKS) nebo mezi sebou budou komunikovat.
Proto navrhuji následující usnesení:

Předsednictvo kraje Vysočina ruší usnesení SPZN 11/2020 a obsah dokumentu: Doporučení PKS Vysočina k používání komunikačních kanálů


Navrhuji k tomu pak diskuzi na KF, abysme to dostali mezi členy a udělat z toho nějaký návod, aby to bylo jasně daný a abysme předešli nejasnostem.
JP - jestli si nejseš jistej, zda je doporučení platnou legislativou nebo doporučením, tak se to dá předložit RK, která rozhodne, jak se to má vnímat. Jinak by bylo fajn, abysme to předložili na fóru, ale abysme to řešili i s RP, který je autorem. A taky bych chtěl, abysme to hlasovali všichni, včetně Mirka, který tu není
PK - souhlasím s JP, můžeme to vyhodit na forum, včetně toho zrušení usnesní. Já jsem pro tu cestu zrušení s tím, že pak dáme členům tu volnou cestu.

ÚKOL - PK zahájí na foru jednání k revokaci usnesení PKS Vys 11/2020.

BL - souhlasím s tím postupem
JP - klidně na foru jednejme. Ten dotaz RK uděláme? Abysme to měli potvrzený.
PK - jsme schopní tohle řešit mezi sebou, než s tím půjdeme na RK?
BL - můžeme se poradit s Milanem
JB - souhlasím, abysme to tam dojednali

MV - já bych měla ještě jeden bod.
MV - jedná se o senátní volby. Je blbost dělat dohromady oba okrsky. U Pelhřimovska je potřeba se domluvit s jihočechama.
JB - já jsem v kontaktu s Janou Kol. a žádného kandidáta nemají. Kdyby náhodou u nás prošel Standa, tak oni by o něm taky hlasovali.
MV - a proč ta volba nemůže proběhnout dohromady? Ty primárky budou pro Vysočinu i Jihočechy. Oni nemůžou komunikovat na našem fóru.
JB - takže do Heliosu zahrnout oba dva kraje.
MV - je prostě potřeba to řešit technicky. Je to ale asi na nich.
PK - musí volit celí jihočeši, když je s námi spojený jen obdvod JH?
BL - musí, u nás taky bude volit celý kraj. Jinak co se týká Heliosu, tak to není problém, co se týká debaty a otázek, tak je třeba to s JČ dodiskutovat.
JB - navrhnu jim, že bysme toho Standu mohli zapojit i do nějaké jejich diskuze a jejich primárek.
MV - nevidím důvod dělat dvoje primárky, ale to si vyřešte.
JW - bylo by dobrý dát JČ možnost diskuze, kdyby pak byl schválenej i jima, tak by se mohli podílet i finančně.
MV - to právě bylo třeba řešit předem
JB - Standa avizoval, že nás to žádné náklady stát nebude.
MV - podle volebního řádu má v druhém obvodě vyjednávat spolupráci RP, případně má pověřit PKS, protože kandidát nejde do primárek

ÚKOL - BL zjistí informace a zavolá Pavlovi Štěpánkovi k podpoře kandidáta jiné strany v Žďárském obvodu.

MV - když my toho kandidáta podpoříme, aniž by byly daný podmínky, jak to bude vypadat v senátním klubu? To je třeba všechno vyjednat. Rozdělte ty primárky, stanovte tam ty podmínky.
BL - co se týká toho Žďárska, tak počkejme, až budu mít info od Pavla
MV - k senátkám vyšlo před půlrokem nějaké doporučení. Ale určitě je to třeba řešit podmínky dřív, než se začne jednat na KF.

Acta est fabula, plaudite...

Uživatelský avatar
Blanka.Lednicka
Krajský zastupitel
Příspěvky: 695
Registrován: 08 čer 2019, 18:52
Profese: OSVČ - rodopisec
Bydliště: Olešná u HB
Dal poděkování: 1001 poděkování
Dostal poděkování: 1243 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápisy z jednání PKS

Příspěvek od Blanka.Lednicka »

PKS Jitsi 22. května 2020 od 17:00 ve věci krajské nominace do Pirátského institutu.

PKS: Mirek Vácha, Blanka Lednická, Pavel Knežik, Jan Břížďala, Jan Pošvář
Hosté: Veronika Nguyenová
Přítomní: celé PKS

Zapisovatel: Pavel Knežik
Ověřovatel: Blanka Lednická

1. krajská nominace do Pirátského institutu
BL: Kraje mají dodat svoje nominanty, u nás se nikdo nepřihlásil, až na Jirku Svobodu, ale ten to odvolal. Máme žádost o podporu nominace Dalibora Záhory, který byl nominován jinými kraji. PA máme se k tomu vyjádřit a nominovat ho. Osobně necítím potřebu někoho nominovat. Pak vybereme mezi lidmi, kteří se přihlásí. Nemyslím si že tam je další zájemce, kromě těch co už jsou přihlášení.
JB: Jaký význám má ta nominace nebo ta podpora, když to pak bude volit celé CF?
BL: Nebude volit CF. O tom, kdo bude vybrán, budou rozhodovat předsednictva krajů.
MV: Vlastně nerozumím celý tý situaci. (odchod)
BL: Máme nominovat Dalibora nebo necháme ty nominace volné.
JP: No minimálně bychom o tom měli hlasovat
JB: Kolik máme kandidátů a kolik jich bude potřeba
BL: Každý kraj může nominovat jednoho člověka, pak vyberou PKSka jednoho.
JB: Takže krajský zástupce je souhrně za všechny kraje.
BL: Kouknu jestli tam někdo přibyl a přibyl nominant.
MV: (se vratil)
BL: Mirku, ty ses chtěl zeptat na to, proč se to volí tak rychle?
Blanka osvětluje fungování toho týmu. A poslala odkaz na forum do chatu na jednotlivé kandidáty.
BL: Kandidáti tam shrnují, proč se zajímají o pirátský institut. Ten, kdo bude zvolen, bude styčný bod mezi kraji a Pirátským institutem. Nikdo nic pořádně neví a defakto snad vybereme pořádnýho člověka. Měli bychom probrat tu Daliborovu nominaci.
MV: Na začátku se mluvilo o tom že nedáme nominaci. Varianta je dát hlasy a nebo nenominovat
JP: Něco, ja nevim. Za mě, když si to pročítám s ohledem na to, že nemáme vlastního kandidáta, tak proč Záhoru nepodpořit. Když se koukneme na tu anketu. Tak Záhora nevyhrál. Ale i tak získal osm hlasů.
PK: Buďto svýho člověka nebo nikoho.

Hlasování usnesení:
PKS Vys 31/2020
PKS Vysočina nominuje jako Krajského nominanta do Pirátského institutu Dalibora Záhoru.

MV: zdržuji se
PK: zdržuji se
JP: pro usnesení
HB: zdržuji se
BL: zdržuji se

pro: 1 hlas
proti: 0 hlasů
zdržuji se: 4 hlasy

Návrh na nominaci Dalibora Záhory nebyl schválen.
BL: Díky za hlasování. Bylo by fajn, kdybyste se k tomu vyjádřili i veřejně na fóru.
JP: Situace je zmatená, ale jde informace najít, ale není to ucelený.
BL: Z hlasování vyšlo, že jsme bez usnesení a nemáme tedy žádného krajského nominanta. Takže se čeká ještě na nominace z ostatních krajů.
Pokud nikdo nemá námitky, uslyšíme se v neděli. Díky.

Blanka Lednická
KS Vysočina

Uživatelský avatar
Ondrej.Tuma
Mediální odbor
Příspěvky: 948
Registrován: 27 dub 2017, 19:34
Dal poděkování: 1236 poděkování
Dostal poděkování: 907 poděkování

Re: Zápisy z jednání PKS

Příspěvek od Ondrej.Tuma »

Jednání PKS Vysočina, Jitsi
26. 5. 2020 od 19:00

a. schválení předsedajícího, zapisovatele, ověřovatele
b. schválení programu

VOLEBNÍ VÝBOR

1. report volebního manažera
2. senátní volby
3. kandidátka - doplnění

PKS
1. zhodnocení úkolů
2. Půjčka od KS Praha
3. Zápisy PKS
4. PPU - kurz pro nováčky


Přítomni: Jan Pošvář, Blanka Lednická, Pavel Knežik, Jan Břížďala, Miroslav Vácha,
Hosté: Zdenka Lišková, Tereza Mašková, Ondřej Tůma, Roman Pašek,

Zapisovatel: Ondřej Tůma
Ověřovatel: Jan Břížďala



a. schválení předsedajícího, zapisovatele, ověřovatele zápisu
Předsedá - Pavel Knežik, Zapisuje - Ondřej Tůma, Ověřuje - Jan Břížďala

b. schválení programu



Volební výbor

1. report volebního manažera
RP - rozeslal jsem všem z PKS infoemail. Jinak dnes bude jednání k celostátnímu claimu a startu kampaně. Objednali jsme Rengla, dotahujeme ještě zbytek, sháníme palety na Lavičky a jinak budu osobně objíždět všechny MSka a řešit s nima možné akce.
Oficiální start kampaně vypadá na druhou polovinu června.
Ve čtvrtek se sejdeme offline v Jipici s MO a budeme řešit video.
PK - ve čtvrtek to bude od kolika?
RP - od pěti, bude to offline, ale bude možnost se připojit přes Jitsi.
MV - těch laviček je dostatek, nebo je potřeba ještě něco shánět?
RP - záleží na jednotlivých členech, jak se jim podaří sehnat místo k umístění těch laviček
JB - jednak budu mít asi čtyři/pět palet, v ten čtvrtek se do Jihlavy určitě nedostanu, ale zkusím to online a - ty jsi měl nachystaný koncept strategie kampaně, máš něco takového? Nějaký dlouhodobý plán?
RP - to se bude dělat v průběhu června dle centra a dle pevných oficiálních termínů. Tedy do konce června by to mělo být.
TM - budete nějak upravovat ty lavice, aby si člověk nezadřel třísku do zadku? A nedala by se ta Romanova schůzka spojit se schůzkou PMS?
RP - určitě, přizpůsobím se vám. Lavičky budeme upravovat, lehce je přebrousíme, žádné velké práce. Ale dají se přizpůsobit potřebám.
TM - tk já se hlásím s bruskou, pomůžu.
BL - já nabízím druhou
RP - až budeme mít místa a palety, tak budeme řešit výrobní skupiny
JB - zkus udělat přehled společenských akcí, kde se můžeme prezentovat. Případně i pokud JP chodí podobné pozvánky a mohl nám je postupovat
MV - jsou skladovací místa, že bysme ty lavičky použili i příště?
RP - nedokážu říct konkrétně, ale několik lidí se nabídlo s místem. Co s nimi bude po kampani, na to nedokážu úplně odpovědět.

ÚKOL - JP bude rozesílat PKS i VM pozvánky na společenské akce.

RP - já ty akce budu zavádět do volebního kalendáře a ten bude závazný a aktuální.

2. senátní volby
BL - děkuju za rozjetí vlákna na fóru. Jinak nevím zda sledujete otázky tam. Dostala jsem info od Petra Fojtíka a aktuálně neodpověděl na otázky ohledně podpory a podobně.
Pokud máme pocit po rozhovoru s Klementem, že ho KF nepodpoří, tak podle Petra se to řeší tak, že se s kandidátem na rovinu promluví, aby nemusel procházet tím kolečkem. Pokud na tom bude trvat, tak tím kolečkem projde. Osobně jsem pro to, abychom ho tím kolečkem nechali projít. Ale radši jsem se chtěla zeptat PKS.
JB - to má dvě roviny - potenciální kandidatura SZ - SZ neutásle opakuje, jak všechno řeší s Ivanem a Petrem, ale nic se neděje. Ovšem po zjištění, že na Pelhřimovsku budou rozhodovat dva kraje, tak od toho SZ ustupuje a poslední info co mám, tak uvažuje, že svoji kandidaturu stáhne. U Klementa by se měli i ostatní vyjádřit k té podpoře a myslím si, že by to kolečko měl absolvovat. Jinak já nemám problém ho podpořit.
RP - řešíte někdo s centrálou tu jejich podporu? Samotná spojená kampaň je bonus, ale jenom to nestačí pro tu podporu.
PK - na minulém PKS nás MVo upozorňovala, že to vyjednávání má jít skrze RP a BL by měla tu podporu s RP vyjednat.
BL - bylo mi řečeno, že nejdřív se řeší ta podpora a pak teprve jakým způsobem ta podpora bude probíhat.
PK - je k tomu třeba usnesení? Asi tady panuje shoda, že bysme Klementovi dali prostor se prezentovat na KF.
RP - mě to přijde, že to je úplně obrácený postup, než by měl být.
BL - zeptej se Pavla Štěpanka, mě řekli, že to má být takhle
MV - to co říká RP mi také dává smysl
PK - mám čas to řešit třeba příští úterý?
BL - ne, je třeba rozjet vlákno ke žďársku
JB - vlákno na foru je, je to to původní. Klementovi jsem odkaz posílal.
BL - měla by panovat shoda. Já jsem pro to, abychom to nechali na KF.

PK - dáme hlasovat o shodě, zda pan Klement může oslovit naše KF?
PK - pro
JB - pro, ale nebylo by lepší mu říct, že je možné, že nominaci nezíská?
BL - pro
MV - pro
JP - zdržuji se


3. kandidátka - doplnění
BL - z kandidátky vypadl Jiří Fiala, u dalších lidí není problém. Bylo by fajn to jedno místo doplnit a také několik lidí do zálohy. Pokud o někom víte, tak dejte vědět.
JB - mluvil jsem o tom s René Mayerem, který mi doporučil Petra Holečka, který se chce stát příznivcem a místo Zuzky bude Radka. Jinak se volí jen 45 zast. a kand. má 50 jmen, tak je těch posledních pět bráno jako náhradníci.
PK - s Radkou to nějakým způsobem dotáhneme, jak se MVo vrátí z dovolené, tak to dotáhneme.
JB - tu kandidátku bychom takhle měli předložit KF. Uděláme to od 20 hod v sekci PKS?
PK - uděláme to v PKS, aby na to měl JP trochu hlavu.
PK - RP zachytil jsem tvůj požadavek na komunikační vlákno, bude ti stačit vytvořit komunikační vlákno PKS k VM?
RP - asi jo, ale nevím jak to bude do budoucna. Forum není na rychý domlouvání. Klidně budu s vámi na mess
PK - psal jsi, že chceš veřejnou
RP - já oficiálně jednám jen tady a přes maily…nevím, zkuste popřemýšlet


Jednání PKS

Přítomni: Jan Pošvář, Blanka Lednická, Pavel Knežik, Jan Břížďala, Miroslav Vácha,
Hosté: Zdenka Lišková, Tereza Mašková, Ondřej Tůma, Jiří Svoboda, Hana Hajnová (21:39)

Zapisovatel: Ondřej Tůma
Ověřovatel: Jan Břížďala


a. schválení předsedajícího, zapisovatele, ověřovatele zápisu
Přesedá - Pavel Knežik, Zapisuje - Ondřej Tůma, Ověřuje - Jan Břížďala

b. schválení programu
nikdo není proti, JP se zdržel

2. půjčka od KS Praha
BL - PKS Praha souhlasí s půjčkou, pro předložení KF potřebují přesné znění podmínek půjčky, případně rovnou návrh smlouvy. Poslala jsem jim dokument, který jsme posílali i JmK a SčK, ale kvůli stavu v KK a RK chtějí mít vše precizní. BUdeme schopní dát dohromady přesný znění podmínek zápůjčky, nebo se zeptáme kanceláře, zda nám s tím pomůžou?
PK - Není to spíš na Aleše Krupu?
BL - Nevím, proto jsem s tím tady
MV - já se v ničem z toho neorientuju a nejsem schopen k tomu říct vůbec nic.
OT - coby vyslanec kraje to můžu s Alešem domluvit
PK - jestli tě můžeme požádát, tak bys to mohl vyřídit
BL - přepošlu OT komunikaci s Prahou a budu ráda

ÚKOL - OT domluví s Alešem Krupou okolnosti případné smlouvy k půjčce od Prahy a její návrh.

PK - pro doplnění - jedná se posledních 130 tisíc

3. psaní zápisů PKS
odkaz na návod: https://wiki.pirati.cz/ao/navody/zapis
odkaz na zápisy RP: viewtopic.php?f=61&t=35129&start=170
PK - ty schůze je třeba nějk zaznamenávat a měl by vznikat zápis. V zápisu by měly být ty důležité body, úkoly a usnesení. Na AO je k tomu návod - viz. výše. Když ho dělal Jakub Michálek, tak to bude mít nějakou strukturu.
Upusťme od přepisů a domluvme se, jak je budeme provádět - zda doslovným přepisem či stručným výpisem. Já bych se řídil tím návodem plus něco navíc.
OT - O zápisech jsme diskutovali, shodli jsme se, že se budou zapisovat hlavní myšlenky, usnesení a úkoly. Zápisy, které jsou na RP apod., jsou zápisy, které jdou ven, jinak se dělá kompletní zápis přibližně tak, jak ho máme my. Snažím se zapisovat tak, aby byly vytažený nosný myšlenky.
MV - když bych vzal ty doslovný zápisy, tak bych bral v úvahy i programy pro speech to text, jinak čím stručnější zápis, tím líp.
OT - snažil jsem se sehnat free program na speech-to-text, ale nefunguje to, profesionální programy jsou cca 15-20 tisíc za malou licenci, což není potřebný výdaj; co se stručnosti týká - pokud máme zachovat absolutní stručnost, nepotřebujeme zápis, úkoly máme v redminu, na usnesení máme rozcestník; vývoj debaty je důležitý, člověk tam může najít něco, co nezaznamenal při jednání
TM - musím souhlasit s OT, jednodušší záznamy jsou možná lepší, ale pozbývají smyslu. Tak jak to píše OT, tak z toho jde vycítit i atmosféra toho jednání a nechala bych to tak jak je to teďka.
JP - vyjádřím se za chvíli
PK - já jsem pro ten stručnější zápis, normálně by mohl být archiv záznamů jednání. Záznam si v klidu kdykoliv poslechnu a pročítat ten dvacetistránkový sloh, jak se hádáme, to je ztráta času
OT - sloh vznikl na žádost o doslovný přepis, nebyl to běžný zápis
MV - z mé praxe, když je tam zachycená myšlenka bez těch diskuzí, tak jednoduchost může být priorita
TM - asi je to praktičtější, kdyžtak mi Pavle hoď odkaz, kde najdu záznamy
JB - ze své praxe to stačí v bodech, aby byl pochopen smysl. Zápisy by měly reflektovat to nejdůležitější z toho jednání. Musíme zvýšit informační atraktivitu.
MV - vystihls to skvěle, myslím si to podobně
JP - tuhle debatu už jsme řešili. Nepanuje shoda, proto se to dělá, tak jak se to dělá. Pracujeme ale na newsletteru s Blankou, tak kdo si nechce číst zápisy, tak by to měl tam. Já osobně jsem s aktuální kvalitou spokojen. Pro stručnost tu máme možnost těch newsletterů, tak zkusme nejdříve to.
MV - i ty rozsáhlý mají význam, ale je nezbytně nutný, aby to bylo pro členy jednoduše čitelný.
TM - pokud má OT zachytit jenom nějakou myšlenku, tak by se ty zápisy musely dělat zpětně dle záznamu
JB - chápu, že ten tok myšlenek je rozsáhlý a nebylo být košer chtít po OT, aby hned odchytával ty nosné myšlenky. Ale je zvykem, že když chce někdo něco do zápisu, tak sdělá, že to tam chce
MV - dá se udělat shrnutí bodu a poslat PKS
PK - já jsem spíš za stručnější zápis. Ten newsletter je dobrej nápad, přimlouval bych se za strukturovaný zápisy.
Je opravdu důležitý si na těch jednáních říct, co zrovna chceme do zápisu.
JP - na foru je vlákno k Transparenci PKS a tam byly i nějaký návrhy ode mně, co se týče zápisů, tak bysme mohli pokračovat tam.
Zápis pro test:
3. psaní zápisů PKS
Proběhla diskuze o zapisování jednání PKS. Převažuje názor, že by ty závěry měly být jednodušší pro čtenáře. Nepanuje však úplná shoda.
4. PPU - kurz pro nováčky
TM - MVo mi nejdříve poslala email, že mě bude kontaktovat Miluš, která dělá kurzy pro nováčky. Dostala jsem jedenáct úkolů, bylo mi sděleno, že mi na to budou stčit tři hodiny. Jenom první úkol jsem dělala hodinu. Je toho hodně a doteď mi to tu visí a je to pro mě otravný. Miluš je hodná a vstřícná, ale ty úkoly jsou podle mě strašně náročný. Neměla jsem ani s kým si o tom pohovořit. OT jsem ty úkoly poslala, prosila bych ho o vyjádření.
Kurz pro nováčky je super nápad, ale ta forma je nešťastná, mělo by se to zatraktivnit.
OT - viděl jsem ty úkoly, po pár letech u Pirátů bych to nedělal, protože by mi to přišlo složitý a směrem k nováčkovi nepřínosné; celý blok úkolů se dá zvládnout pokecem s KoKSem nebo některým ze zkušených členů;
MV - díky za sdílení zkušenosti. Nechce se mi věřit, že to takhle funguje. Já sám bych se na to vykašlal. Pojďme se na to zaměřit a trochu to narovnat.
JS - já to taky absolvoval, na dvě části. Ale nedostal jsem se ke všemu a ani jsem nechtěl, bylo to strašně demotivující.
JB - jestli za tohle byl někdo placenej, tak by ty peníze měl vrátit.
TM - souhlasím, že pro mě to bylo hrozný zdržení od toho, co jsem u Pirátů chtěla dělat. Stačilo by si hodinku dvě sednout a s tím člověkem si popovídat. Někdo z nováčků to nazval slovní masturbací a to je výstižný.
JP - ještě jako bývalé PKS jsme se dohodli na této spolupráci jako testovací kraj, ale nebyla nastavena kontrola, jak to vůbec probíhá. Budu rád, když dojde k nějaké změně. Můžeme to zkusit nechat třeba na nového koordinátora, aby si to nastavil, jak mu to bude vyhovovat.
TM - vím, že to schválilo bývalý PKS, ale mám pocit, že se schválila spolupráce, ale nevědělo se, jaký bude obsah. Kdyby ten obsah to PKS vidělo, tak by k té spolupráci asi ani nedošlo.
JP - jo souhlasím, už jsme tam neměli moc prostor ke kontrole.
BL - tohle je věc, kterou nechci, aby nováčci podstupovali. Miluš se rozhodla vystoupit ze strany, tak nevím, jestli to někdo povede dál. Spolupráci s PPU uzavřeme, nebudeme to po nováčcích chtít.
JP - navrhuji usnesení, kde zrušíme spolupráci s PPU
Usnesení PKS VYS 32/2020:
PKS Vysočina přerušuje spolupráci s PPU na kurzu Příprava na dlouhou plavbu.

JP - pro
BL - pro
PK - pro
JB - pro
MV - pro
ÚKOL - Blanka zkontaktuje Miluš ve věci přerušení a přepracování kurzu, případně dalšího pokračování.
ÚKOL - TM, JS a OT pošlou BL své vyjádření k výše uvedenému kurzu.

5. Předložení kandidátky KV2020 KF
JB - dle minulého jednání jsme prověřili nominované, došlo tam ke dvoum změnám (již výše v zápise)
Návrh kandidátky je zde: https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... vGW2U/edit
Pokud s tím takhle souhlasíme, tak to můžeme schválit a předložit KF.
PK - jedná se o hlasování o kandidátech na pozici 30 - 50. Tedy hlasujme o postoupení.
Usnesení PKS Vys 33/2020
Předložení 30. - 50. místa kandidátky pro KV 2020 Krajskému fóru.
PK - pro
MV - pro
JB - pro
BL - pro
JP - pro
ÚKOL - JB předloží návrh 30. - 50. místa kandidátky pro KV 2020 Krajskému fóru.

JP -budou nějaký konkrétní termíny?
JB - zítra to předložím, jednání dva týdny, doba na rozmyšlenou, hlasování 12. - 15. června.
JP - ok, jestli chceš mít separátní jednání, tak je to na tobě, pro přehled by to bylo asi lepší.
JB - dám to jako samostatný příspěvek, ať je vidět, že už jde o tu konkrétní volbu.

6. senátní volby Pelhřimovsko (neveřejný)

1.zhodnocení úkolů

Acta est fabula, plaudite...

Uživatelský avatar
Ondrej.Tuma
Mediální odbor
Příspěvky: 948
Registrován: 27 dub 2017, 19:34
Dal poděkování: 1236 poděkování
Dostal poděkování: 907 poděkování

Re: Zápisy z jednání PKS

Příspěvek od Ondrej.Tuma »

Jednání PKS Vysočina, Jitsi
9. 6. 2020 od 19:00


a. schválení předsedajícího, zapisovatele, ověřovatele
b. schválení programu

VOLEBNÍ VÝBOR
1. report z volebního štábu
2. výkazy a hodnocení VM
3. dokumenty kandidátů

PKS
1. zhodnocení úkolů
2. půjčka od KS Praha
3. zadávání úkolů v redmine pro SK
4. PPU, zpětná vazba od Miluš
5. Kompetence PKS Honza
6. Programové prohlášení PKS
7. Registrovaní příznivci - proces, práce s nimi


Přítomni: Blanka Lednická, Miroslav Vácha, Pavel Knežik
Hosté: Ondřej Tůma, Eva Nováková, Roman Pašek

Zapisovatel: Ondřej Tůma
Ověřovatel: Miroslav Vácha


a. schválení předsedajícího, zapisovatele, ověřovatele zápisu
Schváleno

b. schválení programu
Schváleno


Volební výbor

1. report z volebního štábu
Shrnutí je v redminu - https://redmine.pirati.cz/issues/31317#note-4
ICOM nepotvrdil objednávku s tím, že je to vše zabraný, ale máme další kontakty - budeme řešit na VŠ.
Start kampaně 22.6. v Praze, jede Hanka, Roman a Ondra. Ve středu 24.6. je start v Jihlavě.
Centrální grafiku ještě nemáme.


2. výkazy a hodnocení VM
přesunuto po 21. hodině


3. dokumenty kandidátů
Deadline podpisů na kodex kandidáta je v první půli července.
Je třeba si ujasnit, kdo to bude dělat. Pravděpodobně KoKS, po domluvě to může udělat SpKS.

ÚKOL - BL pořeší s Míšou podpisy kodexu kandidáta a dalších potřebných dokumentů (pořešit všechny kodexy (zastupitele, kandidáta, morální, atd…) a co s nimi vlastně dělat).

Registrátor - je třeba si ho určit. Asi by to měl být OT. Do konce června by to mělo být hotovo.
Tento bod bude nadnesen na příštím jednání PKS.

PKS

Přítomni: Blanka Lednická, Pavel Knežik, Mirek Vácha, Jan Břížďala, Jan Pošvář (21:03)
Hosté: Ondřej Tůma, Tereza Mašková, Roman Pašek (21:01)

Zapisovatel: Ondřej Tůma
Ověřovatel: Miroslav Vácha

a. schválení předsedajícího, zapisovatele, ověřovatele zápisu
Schváleno

b. schválení programu
přeřazení bodu 2. z jednání VV na konec PKS (bod 8)


1. zhodnocení úkolů

2. půjčka od KS Praha
Spolu s Alešem byla vytvořena smlouva. Přípomínkovali jsme ji a upravovali. Nyní čekáme až ji PKS SčK předá jejich KF.

3. zadávání úkolů v redmine pro SK
Není na to vždycky čas, zadávat to do redminu, OT pak nemá vždycky možnost vykázat, že byl úkol vyhotoven.
Dalo by se to shrnovat v poznámkách v nějakém souhrnném úkolu. Ale bylo by dobře, aby to RP i OT nějak vedli.
Tedy - menší úkoly si může SPKS zadávat sám, větší úkoly po společné domluvě.

4. Kompetence PKS
Tenhle úkol je otevřený a na foru se můžeme domlouvat, kdo si kterou gesci chce vzít, když už jsme kompletní PKS.
Padnul návrh, že lidi by si vzal na starosti Mirek Vácha.

Blanka – celorepubliková spolupráce, Piroplácení, administrátor, komunikace s centrálou, JiPiCe, SpKS, MO
Pavel – správa pirátské wiki, fóra, webu a kalendáře, od 07/2020 zástupce krajského předsednictva ve volebním štábu
Honza – politická práce (obce, kraj), do 07/2020 zástupce krajského předsednictva ve volebním štábu, krajský programový tým
Mirek – práce s členy, registrovanými příznivci a spolupráce s koordinátorem krajského sdružení (KoKS)
Jeník – finance a majetek

ÚKOL - JB zjistí u Milana Daďourka možnosti revokace či změny usnesení 4/2020 dle aktuálních podmínek.

5. Programové prohlášení PKS
Vznikne tým, který na základě ankety zapracuje na možnostech ztransparentnění postupů PKS a případně k tomu vypracuje dokument. V průběhu července by to šlo zpracovat i v širším týmu - PKS, KoKS, SpKS…
V létě by se udělala teambuildingová akce.

6. Registrovaní příznivci - proces, práce s nimi
MV by chtěl zpřehlednit a lépe zpřístupnit práci s RegP. Více je zapojit a aktivizovat. Terka nabídla Mirkovi pomoc. Ondra a Míša nachystají tabulky místních RegP jednotlivým PMS.
Proběhla debata o způsobech a systémech registrqcí RegP.

7. výkazy a hodnocení VM
Jde o to se domluvit, jak bude VM vykazovat. Roman měl nějaké výhrady k redminu a i když jsme měli hodnotit, tak dlouho tam nebylo ani žádně shrnutí.
Roman posílal emailem návrh vykazování. Jde především o nastavení co nejpřehlednějšího systému.
Obecně panuje shoda na tom, že vykázání nemusí být co nejpodrobnější, ale naopak s důrazem na zásadní věci.
Červen bude “testovacím obdobím” pro vykazování VM.

8. PPU, zpětná vazba od Miluš

Díky za přeposlanou zpětnou vazbu od Terezy. Snad je jasné, že člověk může měnit až zpětně (co je vytvořené), ne dopředu odhadovat. Chápu, že můžeme mít různé pohledy na to, co jsou potřeby nováčků (a současně strany). Určitě respektuji, že vidíte jiné potřeby pro nováčky jako důležitější.

Za PPU, Míšu Vodovou (a do jisté míry personální odbor, kterému byl kurz představen a poskytnut kompletní materiál - a byl prezentován koordinátorům v celé republice) šlo o tyto vnitřní stranické potřeby (když pominu začlenění nováčka):

potřeba znovu promýšlet, co znamená služba pro voliče, co znamená jiná politika (jakými kompetencemi se projevuje - protože na to by navazovaly další rozvojové kurzy apod.) a povzbuzení k tomuto přemýšlení, protože to není dáno a není to samozřejmé

potřeba lepší úrovně interní komunikace a dávání/přijímání zpětné vazby mezi dobrovolníky a členy na základě respektu a důvěry

důkladný diagnostický rozhovor o zájmech, silných i slabších stránkách apod. člena

Věřím tomu, že si kurz předěláte nebo vůbec nově koncipujete přesně podle svých potřeb a ke své naprosté spokojenosti.

Pirátskou putovní univerzitu bude přebírat kolegium nových kurátorů (doufám 5 lidí) a samozřejmě jim představím i kurz pro nováčky. Až bude sestavený plný tým, poběží tato informace celostátním newsletterem, ale upřímně pochybuji, že by někdo z nich měl kapacitu se kromě svých oblastí věnovat něčemu, co nebylo původně jejich téma ani aktivita. Asi byste s tím neměli počítat, já to určitě zaručit nemůžu.

A dovolím si poznámku k tónu a slovníku komentářů (slovní masturbace, ať vrátí peníze, jestli byl za to někdo placený, k čemu všemu nebyl prostor…) v zápisu, tento způsob jednání, “hodnocení” a “dávání zpětné vazby” považuji za naprosto zbytečný a nehodný jednání předsednictva. Ve věcné rovině jsem usnesení pochopila, v rovině lidské mi uniká, proti jakému “nepříteli” že to bojujete. Žádný nikdy nebyl a není. Šlo o dobrovolnou splupráci mezi PPU a Vysočinou. Pirátská putovní univerzita je od začátku DOBROVOLNICKÁ (neplacená) iniciativa zdola. Bylo jasně nastaveno, jak bude probíhat příprava a nasazení kurzu (viz zápisy starého předsednictva a v osazenstvu je mezi vámi i starý člen vedení, který to také odhlasoval). Nikdo rozhodně nebránil nikomu se na materiály podívat, zapojit se, přispět, pokud byste na to měli vůbec čas. Věřím, že si ho teď uděláte.

A rozhodně bych bývala ocenila, kdyby já nebo Míša jsme byly pozvané na toto jednání, kde se věc řešila a mohly jsme na místě osobně vysvětlit nejasnosti ohledně financování, struktury spolupráce apod. Přišlo by mi to logické a v duchu nějaké základní kolegiality a týmové spolupráce. Ale chápu, že pokud chybí - z pro mne nepochopitelného důvodu - základní důvěra a respekt k druhému (jak se mi to jeví), pak to jako logický krok nevypadá. (KONEC)

Díky za zveřejnění

Zdravím

milus



10.
ÚKOL - OT zkontaktuje Aleše ohledně vyjádření CVOKa k záměrům - Máme tabulku, kde máme vaše rozpočty s jednotlivými záměry. Všimli jsme si, že v některých krajích rozklad na záměry chybí, takže mě zajímá zda to máte schválené? Jinde jsme si všimli, že součet záměrů převyšuje celkový budget rozpočtu. Jak to je? plus se doptá na vyřazování majetku z evidence.
Jednání končí

Acta est fabula, plaudite...

Uživatelský avatar
Ondrej.Tuma
Mediální odbor
Příspěvky: 948
Registrován: 27 dub 2017, 19:34
Dal poděkování: 1236 poděkování
Dostal poděkování: 907 poděkování

Re: Zápisy z jednání PKS

Příspěvek od Ondrej.Tuma »

Jednání PKS Vysočina, Jitsi
16. 6. 2020 od 20:00



Přítomni: Blanka Lednická, Jan Břížďala, Jan Pošvář, Pavel Knežik
Hosté: Milan Daďourek, Tomáš Bouda, Marek Křejpský, Ondřej Tůma, Jiří Wiche, Jana Koláříková, Michaela Vodová, Adam Jaroš, Hanka Hajnová (21:00), Roman Pašek (21:15)

Zapisovatel: Ondřej Tůma,
Ověřovatel: Pavel Knežik

a. schválení předsedajícího, zapisovatele, ověřovatele zápisu
Schváleno


PKS

1. Stanovisko k výsledků VŘ na pozici KoKS
JB - shrnutí toho, co předcházelo aktuální situaci. Již v prvním kole mě zaujalo že u jiných uchazečů bylo prosté ano/ne, kdežto u jednoho bylo ano s vykřičníkem. I u hodnocení AC mi přišly některé okolnosti zvláštní.
Upozorňoval jsem na ně emailem, ale nebylo mi odpovězeno.
Včera proběhlo samotné výběrové řízení. Očekával jsem jistou konzultaci s PKS, k té nedošlo a dnes ráno šla informace o tom, že vítězná kandidátka byla přijata.
Dnes proběhla výměna emailů mezi mnou a Janou.
JK - ustavení výběrové komise - to si PKS mělo vydiskutovat samo. 1. kolo selekce - bylo tam osm lidí, co jsme společně natipovali. AC - přihlížela jsem k připomínkám a započítala jsem je. Záv. kolo - komise nebyla ničím ovlivňována a každý bodoval podle sebe. Jinak ano - vítězka VŘ se o výsledku dozvěděla přímo od JB, díky tomu, že ji zařadil do emailové konverzace. Tohle byl postup naprosto přes čáru. Přes čáru bylo i zapojení RP. Já jsem přidala KK. Apelovala bych na to, aby se tu nešířily lži.
BL - to info o výsledku výběrového řízení vzniklo ještě jinak, zřejmě došlo k chybě v komunikaci.
JK - za tohle procesní pochybení by se měl Honza omluvit.
JB - žil jsem v tom, že po výběrové komisi se vyjadřuje ještě PKS. Zahrnutí RP do korespondence bylo kvůli tomu, že je to orgán, který má hlavní odpovědnost. Jinak já jsem několikrát deklaroval, že s vítězkou nemám osobní problém. Kontaktování vítěze - ke mně se dostala informace, že já jsem nebyl prvním, kdo dal echo vítězce. Byl-li jsem tím prvním, tak se samozřejmě omluvím.
JK - rozhodnutí výběrové komise nelze revokovat. KoKS pracuje nejenom pro kraj, ale i pro PO. Informování uchazeče - komunikační minimum - předpokládej dobrou vůli.
JP - na překlepech emailů se JB zbytečně točí. Tlačit na změnu výsledku by nemělo být jenom rozhodnutí nějaký menší většiny a měl by to řešit širší tým. Navíc s takovýmhle chováním si těžko udržíš svoji pozici v PKS.
TB - viděl jsem tam nějakou úroveň neprofesionality od JB.
JB - informaci ohledně revokace rozhodnutí, tak údajně existuje precedens v Praze. Jako důležité vnímám, ne že tam vznikly chyby, ale že mi nebylo odpovězeno po upozornění na ně. Tuto situaci by měl rohodnout někdo nestranný.
S EN jsem říkal, že ji mám rád a vážím si jí, za to co dělá v sociální oblasti. Problém komunikace EN s lidmi zmiňovala i sama EN ve svém rezignačním příspěvku na foru.
JK - analogie s Prahou není dobrá. Vítěz s nejvyšším počtem bodů se skutečně stal vítězem - já jsem ho zcela nedoporučovala, ale zbytek komise si ho prosadil.
TB - Ty jsi moji otázku okecal, ale neodpověděl.
JB - kdybych měl jiné informace o komisi, rozhodoval bych se jinak. Spolupráce s lidmi v kraji - koks má na starosti i nové lidi a ty by měl směřovat k PKS nebo k PMS. Můj postoj reflektuje pouze postoj tohoto kraje. Nedovedu si představit, že by PKS mělo odpovědnost za něco, co nemůže samo ovlivnit. Pokud se sestaví nestranná komise, která znovu projde podklady a vyhodnotí to tak jak je to teď, tak nebudu mít problém s přijetím výsledku.
PK - jako zástupce PMS i PKS to vnímám v obou rovinách
JK - sama výběrová komise, která byla, tak byla skutečně nestranná. Já osobně jsem s EN jsem v minulosti 2x či 3x mluvila, ale rozhodně s ní nemám nějaké kamarádské vztahy.
JB - v komisi byli jen dva lidi za PKS. Do budoucna bych doporučoval, aby šel úvodní email, kde bude napsáno, jakým způsobem vše proběhne.
BL - OT supluje práci kokse, když není k dispozici, proto byl v komisi
TB - po vyhlášení a ukončení celého procesu je jeho napadání zvláštní, proč jsi ho nenapadnul už při tvoření?
JB - protože jsem na začátku neměl ty informace, co mám teď.
JK - s celým PKS jsem jasně komunikovala a předpokládala jsem, že jako PKS se dokážete normálně domluvit.
JP - my jsme skutečně vybrali tři lidi do té komise. Kdykoliv jsi mohl říct cokoliv proti tomu, kdo tam je.
AJ - JB tvrdí, že měl nějaký pocit, jak to bude probíhat. Ale výběrové řízení jasně říká, že jde o “výběr”.
JK - Adam má velkou pravdu v označení pojmu “Výběrové řízení”, pokud to JB pochopil jakkoliv jinak, tak já jsem nikdy nic takového neřekla.
BL - já jsem se v jiných krajích informovala, jak to je, když má PKS jiný názor než PO.
JK - PO má ve VŘ svůj jeden hlas. Včerejší výsledek rozhodně nebyl ovlivněn PO.
(edit PK pro historickou přesnost - Členem komise byli: Jana Koláříková - Personalní odbor, Michaela Vodová - stávající Krajský koordinátor Vysočina, Ondra Tůma - zástupce KF a správce, Jan Pošvář a Blanka Lednická - zástupci předsednictva)
AJ - Co znamená, že by se JB choval jinak, kdyby měl jinou informaci - jako že by fungoval účelově?
JB - Kdybych měl plnou informaci a byl bych členem komise - přistupoval bych k tomu odpovědněji.
A jak JK přistupovala k emailu a poznámkám od BL?
JK - k emailu jsem se dostala až dnes s ostatními emaily. Na poznámky BL jsem reflektovala.
A absolvoval ji někdy výběrové řízení, ze kterého nevzešel vítěz?
HH - Na JK - řekla jsi, že PO má jeden hlas v komisích, takže jste měly s Míšou jedno společné hodnocení?
Zajímalo by mě i jak to ty sama vnímáš.
JK - MV tam byla proto, že má dlouholetou zkušenost s tou prací a byla tam za odborný dohled náplně práce. Vždy hledáme člověka, který rozumí té náplni práce. Druhá otázka je spíš na EN než na mě. Kokse hledáme na dobu neurčitou, narozdíl od PKS, kde se mohou měnit konstelace. Už včera jsem ovšem říkala, že byste potřebovali nějakou externí mediaci.
HH - Na to obsazení hlasů se ptám záměrně, protože PO si tam rezervovalo dvě místa, ale mohlo se tomu předejít koksem z jiného kraje. Já jsem skupinu s EN mediovala, ale nedokážu si představit, že by ta spolupráce fungovala.
MD - podle mých zkušeností ve veřejné správě komise svým výběrem dělá určité doporučení, které je pak následně hodnoceno vyšším orgánem.
JB - jako člen vedení školy organizuji tyto výběrové komise a mám s tím zkušenosti. Externí mediace je nejlepší ta, co není potřeba.
PK - opět tu řešíme jednoho člena, který nám nepřipadá úplně sympatický na této pozici. Když si PO “dosadí” tohoto výherce na Kokse, jakým způsobem si představuje tu spolupráci s námi, když jsou k ní nějaké výhrady osobní i pracovní. Jinak já sám jsem nenašel podmínky toho, jakým způsobem je ten člověk ustanoven.
JK - PO nikam nedosazuje - byla to pětičlenná komise.
JP - Výběrová Komise byla dopředu známa a mohla být vznesena námitka už předem. Ale zajímalo by mě, jak vy si představujete nějakou spolupráci i v krajském zastupitelstvu? To máte řešit a ne se tomu vyhýbat. Nedělat tohle zbytečné divadlo.
PK - nemám problém s tím, že EN vyhrála. Ale přijde mi jako časová zátěž, že bysme se třeba měli zase sejít za měsíc u další nové mediace.
JP - neřešíme jednoho člena, řešíme nespokojenost JB s průběhem výběrového řízení. Není to o vašich osobních sporech.
JK - jaký tedy bude další postup? Ve VŘ k pochybení nedošlo.
BL - email - posílala jsem ho jako předsedkyně a ne jako osobní email. Neměla jsem pocit, že bychom VŘ včera ukončili tím, že bysme stanovili, kdo bude koksem. Reflexe našich námitek taky nebyla v pořádku.
Osobně vnímám jako velmi podstatné to, aby Koks a PKS byli schopni fugovat, aby MS a koks byli schopni fungovat a aby členové a Koks byli schopni fungovat. A když se dostaneme do situace, kdy jsou pochybnosti o tom, že by to nemohlo fungovat, pak je třeba takové rozhodnutí přehodnotit. Chápu, že je potřeba ty vztahy vyřešit, ale nesouhlasím s cestou “vyřešte si to s koksem”. Snažím se o to, abychom v kraji byli všichni schopni fungovat a naše problémy eliminovat. Obávám se uzavření určité členské části v případě, že se EN stane Koksem. Postup JB mi přijde velmi nešťastný a myslím, že nebyl správný. Nejdříve jsme si to měli vyřešit jako PKS a VK.
Teď na rovinu říkám, že nevím, jaké další teď máme udělat kroky. Budu k věci posílat ještě email a budu ráda, když na to budete reagovat.
JK - kvituji, co jsi řekla ohledně toho řešení PKS s PO a VK. Co se týká postupu, tak bych asi od vás chtěla slyšet nějaký váš návrh.
JP - ti lidi, kterými jsi argumentovala, to je výsledek nějaké ankety? Jak to mám vnímat?
BL - jsou to lidi, se kterýma jsem se na toto téma bavila poté, co EN ohlásila kandidaturu.
RP - i pro mě je důležitej třeba ten druhej kandidát, který se účastnil VŘ. Ale ví ta EN, že s ní mají lidé tenhle problém? Řekl jí to někdo?
BL - několika těm lidem jsem říkala, aby to s EN pořešili. Ale oni mají problém s ní začít mluvit.
MD - vím o lidech, kteří s EN nekomunikují rádi. Ona je dobrá osobnost do politiky, tam se svým přístupem hodí, ale podle reakcí ta obava z toho, zda se hodí na kokse, tu panuje. Bylo to VŘ schopný tohle reflektovat?
JK - do vztahů na Vysočině nevidím, takže já jsem hodnotila spíš kompetence k dané pozici, ale vztahy jsem zhodnotit nemohla. Proto byla takhle stanovena ta komise.
JB - to že mě situace netěší, to jsem myslel ZCELA upřímně. Já si myslím, že EN ja na tu pozici vůči PO dobrá, ale je potřeba maximální sympatie se stávajícími i budoucími členy. Pokud argumenty proti zazněly už včera, tak je nešťastné, že nebyly reflektovány a bylo zasláno oznámení o kontraktu.
JK - řešili jsme pro a proti, všude jsou lidi, kteří mají někoho rádi, nebo nemají. Přikláním se ke zlepšování vztahů, než ke konstatování, že to nejde. Kdybyste chtěli, tak byste to zvládli.
BL - poprosím JB o krátké shrnutí a uzavřeme to.
JB - teď bych to nechal na JK, pokud předloží návrh, jakým způsobem podstupovat. Jak ona by tuhle situaci řešila.
JK - Taky úplně nevím. Body jsou jasně daný. Nechci do toho zpětně šahat. Není mi moc jasný, jakým způsobem by se tohleto dalo zvrátit. Bylo by vhodný shrnout připomínky a dále spolupracovat s Rosťou Řehou. Za sebe - ty vztahy budeme muset nějakým způsobem kultivovat, ať EN nastoupí nebo nenastoupí.
BL - vztahy budeme potřebovat řešit.
JP - co si stanovit termíny a ujistit se, že to chceme řešit. Padly tu pochybnosti o smyslu mediace.
PK - pro mě je výběrové řízení ukončené a PO bude kontaktovat výherkyni.
TB - mě děsí, že jsou tu 4 členové PKS, ale dva mají nastavení, že řešení vztahů není důležité.
RP - souhlasím s Tomem
HH - tím se vracíme zhruba o šest měsíců zpátky. Problém vidím spíš v tom, že si lidi vezmou něco osobně, protože to nebylo podle jejich představ a následně nejsou schopni si to vyřešit.
BL - vidím jako jednu z možností - že vybereme druhého nejlepšího účastníka, je to zřejmě cesta napadnutelná, ale myslím si, že cesta průchozí. Řešíme vztahy v čele kandidátky, komunikaci mezi lidma a je těžký rešit to na spoustě úrovní dohromady.
JK - vzhledem k návrhu vítěze - u druhého kandidáta mám obavy, jestli to zvládne.
RP - a co to probrat na KF?
JK - Eva by nastupovala postupně, aby se mohla od Míši zaučit.
JW - možnost okamžitýho nástupu by měla být jedním z nejdůležitějších hledisek.
JK - proto ten postupný nástup.
RP - 24.7. se podává kandidátka a EN by mohla jít na neplacený volno od tý doby.
MD - dá se hlasovat o lecčems, ale jestli o tom, kolika lidem ten člověk vyhovuje, je zbytečná komplikace.
JK - zkuset si představit, že by se o vás hlasovalo, zda vás lidi mají nebo nemají rádi. Tohle není dobrá cesta.
JW - a nešlo by udělat nový VŘ?
JK - už je kandidát vybraný, ale pokud se udělá nový VŘ, tak to potrvá nejméně další měsíc.
PK - chtěl bych požádat o ukončení tohoto jednání.
BL - pokusím se poslat email, navrhnout v něm možnosti postupu (ten si dovolím konzultovat s JK, RH, KK a případně dalšími lidmi)a poslala bych ho v průběhu zítřka a byla bych ráda, kdybychom to zítra rozhodli.

Jednání končí

Odkaz na záznam:
1. část: https://mrak.pirati.cz/f/680740
2. část: https://mrak.pirati.cz/f/680769
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Tuma za příspěvek:
Blanka.Lednicka

Acta est fabula, plaudite...

Uživatelský avatar
Ondrej.Tuma
Mediální odbor
Příspěvky: 948
Registrován: 27 dub 2017, 19:34
Dal poděkování: 1236 poděkování
Dostal poděkování: 907 poděkování

Re: Zápisy z jednání PKS

Příspěvek od Ondrej.Tuma »

Jednání PKS Vysočina, Jitsi
23. 6. 2020 od 20:00



Program:
a. schválení předsedajícího, zapisovatele, ověřovatele
b. schválení programu


PKS:
1. zhodnocení úkolů
2. vlákna v subfóru PKS
3. až moc stručné zápisy
4. záměr na uličku



Přítomni:Jan Pošvář, Jan Břížďala, Pavel Knežik, Miroslav Vácha, Blanka Lednická
Hosté: Ondřej Tůma

Zapisovatel: Ondřej Tůma
Ověřovatel: Jan Pošvář

a. schválení předsedajícího, zapisovatele, ověřovatele zápisu
předsedající - BL, Zapisovatel - OT, ověřovatel - JP,
Schváleno

b. schválení programu
Návrh přidání bodu číslo 5 - situace ohledně VŘ - uzavřené

Program schválen

PKS

1. zhodnocení úkolů
https://redmine.pirati.cz/projects/ukol ... s/easy_wbs

2. vlákna v subfóru PKS
máme tam několikero otevřených vláken a není úplně přehledné, co je otevřená diskuze a co je už passé. Bylo by fajn pověřit např. Ondru, aby to pozavíral a nastavit nějakou metodiku, aby se to tak dělo od teď do konce věků bez vyzvání.
JP - jak je psáno výše - bylo by fajn projít vlákna, která jsou aktuální a která jsou passé .)
OT - mám to v náplni práce, dělám to cca jednou do měsíce, naposledy to bylo poněkud zmatené, že jsem je musel zase odemykat, ale to už by mělo být vyřešené. Budu to tedy řešit i nadále.
JP - Díky

3. až moc stručné zápisy
stručné zápisy jsou ok, pokud se zapisovatel neomezí pouze na jednu větu v momentě, kdy diskuze probíhala dvacet minut. Narážím na zápis z KF a vyjádření Zímy v bodě různé. Reagovali tam další členové KF a byli kritičtí vůči uplynulým událostem.
JP - nevím, zda jsme to s tou stručností již nepřehnali.
JB - rozsah mi přijde adekvátní s tím, že jsme se domlouvali, že pokud bude chtít někdo explicitně zdůraznit, že to chce do zápisu, pak to bude zapsáno. Mohou si to případně pustit ze záznamu. Můžeme tam třeba psát časy, kdy daný bod začínal, aby se to v záznamu dobře hledalo.
Ot - zrovna třeba u toho Standy mi přišlo, že se jedná o informaci, která zaznívá už poněkolikáté na ruzných platformách, tedy jsem to do zápisu zredukoval s tím, že je to na záznamu. Samotné vyjádření pak dalších jsem zaznamenat mohl. Vnímám to jako svoji chybu.
JP - za mě je to v pohodě. Navrhuji jen, že bysme měli všem říct, že když budou chtít něco konkrétního v zápise, tak si musí říct. Také by tam mohly být uvedeny zkratky těch jmen, co se účastnily diskuze.
JB - chápu OT a nevnímám to jako chybu.
JP - souhlasíte s mým návrhem?
PK - jo souhlasím
OT - taky souhlasím
JB - souhlasí
Nikdo se nevyjádřil proti.

4. záměr na uličku
K bodu 4 návrh usnesení PKS Vys 35/2020:
PKS Vysočina schvaluje záměr “2020 - Pořízení, údržba a provoz uličky v Třebíči” v maximální výši 15000,- Kč, který bude čerpán z rozpočtové výdajové položky “220700140 - Kampaň krajské volby”. Tento záměr bude financován z darů.

BL - Na financování nákupu uličky z darů potřebujeme záměr a ten si musíme schválit. Jen je potřeba dořešit, jak tam dostat to, že to bude financované z darů.
JP - Takhle to vypadá v pořádku.
PK - dal bych tam “z darů krajskému sdružení Vysočina”
BL - osvojuji si
Návrh usnesení PKS Vys 35/2020:
PKS Vysočina schvaluje záměr “2020 - Pořízení, údržba a provoz uličky v Třebíči” v maximální výši 15000,- Kč, který bude čerpán z rozpočtové výdajové položky “220700140 - Kampaň krajské volby”. Tento záměr bude financován z darů Krajskému sdružení Vysočina.

Hlasování:
JB - pro
JP - zdržuji se
PK - pro
MV - pro
BL - pro

Usnesení bylo přijato
5. situace ohledně VŘ - uzavřený bod

6. různé
BL - podívejte se na nové Pirátské video ke krajské kampani.

Jednání končí.

Acta est fabula, plaudite...

Uživatelský avatar
Ondrej.Tuma
Mediální odbor
Příspěvky: 948
Registrován: 27 dub 2017, 19:34
Dal poděkování: 1236 poděkování
Dostal poděkování: 907 poděkování

Re: Zápisy z jednání PKS

Příspěvek od Ondrej.Tuma »

Jednání PKS Vysočina, Jitsi
7. 7. 2020 od 19:00


a. schválení předsedajícího, zapisovatele, ověřovatele
b. schválení programu

VOLEBNÍ VÝBOR
1. report z volebního štábu
2. akce na Vysočině

PKS
1. zhodnocení úkolů
2. Administrace fóra - návrh Petra Vilety
3. Zástup KoKS
4. Mediální odbor
5. Novoměstsko+Žďársko

Přítomni: Pavel Knežik, Jan Pošvář, Miroslav Vácha, Blanka Lednická, Jan Břížďala (20:01)
Hosté: Ondřej Tůma, Roman Pašek(do 19:55)(od 20:38), Hana Hajnová (20:11)

Zapisovatel: Ondřej Tůma
Ověřovatel: Miroslav Vácha


a. schválení předsedajícího, zapisovatele, ověřovatele zápisu
předsedající - BL, Zapisovatel - OT, ověřovatel - MV,
schváleno


b. schválení programu
bez námitek


Volební výbor

1. Report z volebního štábu
RP - probírali jsme hramonogram kampaně, kde je naplánováno, co se bude dít. Příští týden začne tvorba laviček a online reklama. Ozval se klavírista ze skupiny Jelen, že jsou ochotni nám vylepovat plakáty během tour po Vysočině.
Budeme spouštět Instagram. Budou tam výstupy na vrcholy Vysočiny. Plánuji teambuilding.
23. a 24.7. bude natáčení videa.
MV - máme linku příběhu videa?
RP - v mailu je odkaz na složku na drivu. Vše už sdílíme se Stropem a vše zařizujeme, je kompletní časový harmonogram. Je tam dokument Strop media Piráti Vysočina, kde je scénář se stopáží.
BL - jak je naplánována tvorba laviček?
RP - ještě to není úplně domluvený, v harmonogramu je to od 13.7. na týden. Vyhodím k tomu Doodle s několika termíny a místy - u BL, u JB, v Jihlavě.
BL - padl nápad, že teď umístíme lavičky na zábory a posléze do přírody, kde by se to lidem líbilo, třeba včetně toho, že by si to sami navrhovali.
RP - je to cesta, dává to smysl. Tam kde budou drahý zábory, tam budou lavičky až v září, kde je levněji či zadarmo, tak od srpna či dříve.
RP - další nedořešená věc - převoz hotových laviček. Možná bude domluva s Honzou Kerberem s dodávkou. Ale to až budeme vědět kde, jak a kolik.
RP - zmínka k mému hodnocení - když tam napíšete menší částku než tu celou, tak tam prosím napište i vysvětlení v jedné větě, proč tomu tak je. Tak jak to tam napsal třeba JP.
BL, MV - určitě
PK - mám pro tebe úkol - potřebuju dát dohromady koncept té online reklamy a nastavení. Jakým způsobem má být fb nastaven atd.
RP - tohle bude lepší domlouvat přímo s HH, která to má na starosti.

2. Akce na Vysočině
BL - už se nám plní seznam akcí, máme v tom jeden problém - nemáme je moc jak dostávat k veřejnosti. Potřebujeme veřejnost informovat s předstihem, nejenom naše lidi ale i veřejnost. Dejme už teď veřejnosti k dispozici ten přehled našich akcí na prázdniny. Máme k tomu nějakou strategii?
RP - socsítím se teď Hanka dost věnuje a reklama už je teď v běhu, HH si chystá plán reklamy, bude tam placená reklama, budou tam plakáty. Všechny akce půjdou přes socsítě. Na reklamu máme dost peněz, tak to snad půjde dobře.

audio záznam

PKS

1.zhodnocení úkolů
https://redmine.pirati.cz/projects/ukol ... s/easy_wbs


2. Administrace fóra
Návrh Petra Vilety:
Administrační práva se zásadně nenastavuji na osoby, ale na nějaké skupiny, kterých jsou ty osoby členy. To je proto, aby se se změnou funkcí konkrétní osoby nemusely procházet všechny systémy a práva té osoby upravovat. Takto se prostě jen vyhodí z jedné skupiny a přidá do jiné a dál se na to nemusí sahat.
**
Existuje skupina @koordinator-vysocina
memberlist.php?mode=group&g=463
a tam tě mohu přidat a nastavit práva téhle skupině
**
Případně si můžete založit buď krajský administrativní odbor (nutná volba vedoucího), nebo krajský administrativní tým. U toho stačí ho jako KS odhlasovat a vedoucího a členy pak jmenuje PKS. Pak se samozřejmě založí skupina pro “Odbor/Tým VYS - administrativní” a práva se nastaví téhle skupině. Krajské odbory má třeba OLK, ZLK, LBK, naopak třeba Praha má Mediální tým a bude mít Kontrolní tým.
**
Tak se zamyslete a něco si vyberte.

Jedná se o to, že při současném nastavení není možné některá vlákna moderovat či administrovat.

OT - pro to, abych mohl moderovat všechny části našeho fóra, tak jsou možnosti popsány výše
BL - navrhuju, abychom vyjádřili souhlas o tvém zavedení do skupiny Koordinatori - Vysočina a udělení potřebných práv této skupině. (Právo upravovat všechna vlákna v rámci fóra kraje Vysočina)

Nikdo není proti, návrh je schválený.
ÚKOL - BL založí AO vlákno na redminu k tomuto bodu.

3. Zástup KoKS
Vyjádření Adély Hradilové:
tak abys mohl dostat přístupy do systémů, jako jsou Nalodění nebo databáze k OVK, stačí k tomu pověření od předsednictva (například hlasování předsednictva v Redmine nebo na fóru). V hlasování je třeba uvést, že jsi pověřen prací v dotčených systémech (je třeba tam uvést i ta OVK).
Usnesení č. PKS Vys 36/2020:
PKS Vysočina pověřuje Ondřeje Tůmu zástupem na pozici krajského koordinátora do doby obsazení této pozice a prací v koordinátorských systémech, jako jsou Nalodění, Lidé, OVK a dalších, které jsou nezbytné pro výkon práce KoKS.

Hlasování:
PK - Pro
BL - Pro
JP - zdržuji se
JB - Pro
MV - Pro

Usnesení bylo schváleno.
ÚKOL - OT se zeptá Adély Hradilové na přístup BL a RP do OVK.

PK - přimlouval bych se za osobní jednání s Janou Koláříkovou ve věci KoKSe na neutrální půdě s neutrálními lidmi.
BL - taky jsem na to myslela, budeme to řešit


4. Mediální odbor
HH - mám tři věci:
- vypršení mandátu vedoucí MO
- nabídka od centrální MO
- ZoomSphere a analytický nástroj
Ke konci čvce mi končí mandát a bude potřeba vyvolat novou volbu. Já mám zájem v tom dál pokračovat a ráda bych to dotáhla minimálně do voleb. Pak se uvidí jak by to bylo dál. Vnímám jako klíčové, abychom to zvládli bez problémů.
Kdo z PKS si bude brát na starosti proces volby vedoucího MO? Mandát je do 7.8.2020
BL - asi si to vezmu na starost já.
JP - jestli chcete, aby to bylo dobře, tak to klidně udělám.

ÚKOL - JP si vezme na starosti proces volby vedoucí MO.

Nabídka od CMO - Kája Sadílková nabízí tour po krajích s různými školeními. Letos by to mohl být mediální trénink (mluvení před lidmi, krizová komunikace). Máme zájem o to, aby za námi přijeli do Jihlavy? A co byste ocenili jako školení od CMO?
BL - mě by se líbilo školení komunikace/krizové komunikace
MV - za mě mluvení před lidmi nebo krizovka, nebo to nakombinovat
HH - bylo by to jednodenní, cca 6 hodin. Záleží i na počtu lidí. Součástí mediálního tréninku může být i ta krizová komunikace.

ÚKOL - HH se domluví s Kájou, kdy bude mít čas a pak nahodí Doodle (nebo bouchne pevný termín).

ZoomSphere nabídka - analytický nástroj pro správu sociálních sítí. Jako Piráti si chceme koupit licenci a pokud by se o to kraje podělily, tak tam můžeme mít všichni přístup. S ohledem na to, co to všechno umí, tak je to super nástroj. Dokáže spravovat multiplatformové profily - několik fb stránek (teď máme 9 profilů), IG, Twitter. Lze tam naplánovat příspěvky i hromadně i kombinovaně, zpracovávat analýzy a další. Byla bych pro, abysme se do pořízení tohoto nástroje pustili a časem popřemýšleli i o člověku na místo social media managera.
Jan Vrobel je případně schopen nám to nějak odprezentovat a když se shodneme, tak bysme pak řešili i peníze a náklady s tím spojené. Jediné co nejde, je dostat do toho osobní profily.
BL - zajímalo by mě, jakým způsobem budeme dostávat informace o našich akcích k veřejnosti?
HH - jsou tu dvě roviny - online a offline. Online - fb události, placený reklamy na hodně exponovaný akce (to se bude možná ještě měnit). Offline - budu doporučovat všem - plakátovací plochy - plakáty k aktuálním událostem v místě týden či 14 dní dopředu. Tištěná periodika - to je na domluvě a kombinaci akcí. Třeba Ivan tour bude v Jihlavských lsitech. Chci si na to sednout a dotáhnout do konce týdne.
RP - rád ti s tím pomůžu
RP - Pavel Štěpánek nám teď dal druhou část šablon, takže grafiku na plakáty budeme mít hotovou.
PK - Když se to bude platit z rozpočtů MS, jak to pak půjde protáhnout Piroplacením.
HH - to já ti pak klidně vysvětlím a ukážu
RP - v tom Piroplacení je to teď dost automatizovaný
HH - ještě zbývá dořešit placení si reklamy soukromě, ještě to nemáme procesně podchycený.
PK - na tohle jsem se ptal i RP, nemám problém se zaregistrovat a z účtu MS Pelhřimovsko zvýšit ten dosah.
HH - jj, to teď řeším i s Novoměstskem a Žďárskem. Budu zkoušet cílenou reklamu v oblasti. Podobně budu ráda, když se to udělá i v tom Pelhřimově.


5. Novoměstsko + Žďársko
HH - spravuji stránky všech MS, včetně NMnM. Nikdo ji neměl na strosti, tak jsem ji ze své pozice udržovala naživu. Přemýšlela jsem, jak s tou stránkou naložit a v rámci cílení toho obsahu. Oslovila jsem Reného, kterí na to bohužel neměl čas. Pro začátek jsem se rozhodla, že spojím NMnM se Žďárskem. Řešila jsem to i s Romanem Žákem, kterému se to líbilo. Roman by byl rád, kdyby se tam povedlo vytvořit MS. Pomoci jim se “začátkem”, s nalákáním zájemců. Proto jsem se chtěla zeptat, jestli byste se toho vy, jako PKS chtěli ujmout a trochu to tam stmelit a utvořit.
BL - já jsem k tomu vykopla vlákno na forum
viewtopic.php?f=84&t=53022
Oslovila jsem v něm šest členů, co máme v téhle oblasti. Bylo by fajn založit Žďársko tak, jako existuje Pelhřimovsko a ty lidi tam začali spolupracovat. Ráda bych tam uspořádala i akce, o které mě místní Piráti prosili. Ráda bych tam rozdávala PirListy a přitáhla ty přáznivce.
HH - Žďársko je roztříštěné a trochu jim chybí impuls k tomu, aby se potkali a řekli si, jak to povedou dál, dát jim pomocnou ruku.
PK - souhlasím s HH, nechme to na nich.
BL - podpoříme je v jejich nápadech, ale nebudeme tlačit vznik MS za každou cenu.
Základní úkoly jsou teď - nakopnout ty lidi, aby třeba šli roznášet PirListy. Oslovovat známé.
HH dovolená - 12.7. - 19.7.

audio záznam

Acta est fabula, plaudite...

Uživatelský avatar
Ondrej.Tuma
Mediální odbor
Příspěvky: 948
Registrován: 27 dub 2017, 19:34
Dal poděkování: 1236 poděkování
Dostal poděkování: 907 poděkování

Re: Zápisy z jednání PKS

Příspěvek od Ondrej.Tuma »

Jednání PKS Vysočina, Jitsi
14. 7. 2020 od 19:00



VOLEBNÍ VÝBOR
1. shrnutí úkolů
2. volební program - předložení RV
3. OVK

PKS
1. zhodnocení úkolů
2. shrnutí úkolů SpKS
3. příspěvek na mediaci
4. setkání širšího vedení kraje
5. setkání předsedů krajských sdružení
6. Možnost navýšení příspěvku pro MO (Hanku Hajnovou)


Přítomni: Blanka Lednická, Pavel Knežik, Jan Pošvář, Jan Břížďala, Miroslav Vácha (20:36)
Hosté: Ondřej Tůma, Roman Pašek (do 20:01)(od 21:07), Zdenka Lišková (19:54),

Zapisovatel: Ondřej Tůma
Ověřovatel: Blanka Lednická

a. schválení předsedajícího, zapisovatele, ověřovatele zápisu
předsedající - BL, Zapisovatel - OT, ověřovatel - BL,
schváleno

b. schválení programu
program schválen

Volební výbor

1. Shrnutí úkolů
minulý týden: online reklama, grafický šablony (chybí fotky Blanky, pak to pustíme dál), rozdávání pirlistů ve Žďáru, příprava teambuildingu, předjednávám věci k IvanTour (zahrnut OT), řešíme Jamese Cola, Vyosení, co bude v září. Domluveny další detaily k volebnímu videu.
JB vznáší dotaz k analýze Český volič, RP zjistí u Pavla Štěpánka.


2. Volební program - předložení RV
BL - program byl RVčkem schválen
https://redmine.pirati.cz/issues/31700


3. OVK
BL - přístupy do OVK mám já, JB a OT, pracuju na tom já. Aktuálně máme 144 obsazených komisí (cca 13 %). Máte-li možnost, sdílejte info o OVK na všech socplatformách, aby se to dostalo k co nejvíce lidem.


RP - zítra nebudu k dispozici, asi až navečer.


PKS

1.zhodnocení úkolů
https://redmine.pirati.cz/projects/ukol ... s/easy_wbs


2.shrnutí úkolů SpKS
minulý týden: dovolba a zprocesování nového PMS HB s AO, rozsáhlejší administrace fóra po změně práv na fóru podle usnesení PKS (s Petrem Viletou), řešení přístupů do OVK (s Lucií Spáčilovou), řešení přístupů do všech dalších systémů (s Adélou Hradilovou), řešení špatného zařazení regP (s Klárou Kocmanovou a potažmo s AO), řešení prohlášení kandidátů, proběhl také SWAP a organizace k němu, roznos novin v Žďáru nad Sázavou, k tomu organizace merche, spolupráce s MO a kandidáty - příprava grafiky pro nadcházející eventy a předání zástupu pro sociální sítě od HH a práce na obsahu.


3. příspěvek na mediaci
https://docs.google.com/document/u/0/d/ ... Y5Ac7Tr7W0
JP představil dokument k mediaci a vznesl otázku financování, protože je potřeba, aby polovinu zaplatilo KS. Aktuálně je žádost o mediaci ze strany Míši Vodové se zmíněním několika dalších lidí. BL nemá problém s vyčleněním financí, JB vznesl dotaz, zda by nebylo možné si mezi dotčenými situaci vyříkat a zkusit najít smír, ale po diskuzi uznal potřebu mediace. PK vnímá mediaci jako investici do členů a je pro uvolnění prostředků (s předem danou časovou dotací). MV vnímá potřebu mediace a s uvolněním prostředků souhlasí, tedy za PKS souhlas s uvolněním financí.


4. setkání širšího vedení kraje
JP přednesl návrh na pravidelná čtvrtletní setkávání PKS se zástupci z PMS za účelem vzájemného propojování a informování, poskytování si podpory. BL vyjadřuje podporu, po Svýtu vnímá takovou situaci jako přínosnou. Platforma PKS, PMS, MO, PO, AO. JP navrhuje přidat setkání ke KF, že by nedělní setkání bylo celodenní. PKS souhlasí, první setkání se uskuteční při výjezdním zasedání KF v září, informace půjdou ke konci měsíce od BL.


5. setkání předsedů krajských sdružení
BL: na SVÝTu jsme se shodli na tom, že potřebujeme prostor pro setkání předsedů, potažmo předsednictev všech krajských sdružení pro sdílení a společné řešení problémů. První proběhlo v pondělí 13.7.2020 na jitsi (účast za Vysočinu BL a PK), proběhlo kolečko, co který kraj trápí. Často se řeší mezilidské vztahy, většinu krajů trápí (ne)funkčnost Nalodění. Řešilo se předávání zkušeností, začlenění nováčků do KETů, neaktivita MSek, fáma o nepřijímání nových členů, fundraising, návody pro nováčky. Posbírány podněty k řešení, za měsíc a půl bude další setkání.


6. Možnost navýšení příspěvku pro MO (Hanku Hajnovou)
Po diskuzi ve vlákně k volbě vedoucí MO vznesl MV návrh na zvýšení odměny pro vedoucí MO. Byla zmíněna také změna koncepce MO do budoucna. PKS se shodlo na navýšení odměny, přesná výše bude ještě diskutována na dalším PKS.

ÚKOL - MV si vezme na starost vykomunikovat s HH možné navýšení odměny vedoucího MO a změnu celkové koncepce krajského MO.

7. různé
V souvislosti se změnou výše odměny vedoucí MO nastolil PK otázku záměru pro MS Pelhřimovsko.

ÚKOL - BL zajistí vytvoření záměru pro MS Pelhřimovsko.

RP zjistil na setkání VŠ od Pavla Štěpánka info k analýze Český volič - data nejsou zdarma, centrálně se nebudou kupovat, pokud máme jako kraj zájem, můžeme je zakoupit z vlastního rozpočtu.

Acta est fabula, plaudite...

Uživatelský avatar
Ondrej.Tuma
Mediální odbor
Příspěvky: 948
Registrován: 27 dub 2017, 19:34
Dal poděkování: 1236 poděkování
Dostal poděkování: 907 poděkování

Re: Zápisy z jednání PKS

Příspěvek od Ondrej.Tuma »

Jednání PKS Vysočina, Jitsi
21. 7. 2020 od 19:30



VOLEBNÍ VÝBOR
1. shrnutí úkolů
2. prohlášení kandidátů - stav


PKS
1. zhodnocení úkolů + zadávání úkolů do redmine
2. shrnutí úkolů SpKS
3. VŘ KoKS - PKS
4. Budoucnost KPT


Přítomni: Blanka Lednická, Miroslav Vácha, Pavel Knežik, Jan Břížďala, Jan Pošvář (19:38)
Hosté: Roman Pašek (do 20:00), Jiří Wiche, Ondřej Tůma, Tereza Mašková, Irena Bačinová, Marek Křejpský (20:02), Hana Hajnová

Zapisovatel: Ondřej Tůma
Ověřovatel: Jan Břížďala


a. schválení předsedajícího, zapisovatele, ověřovatele zápisu
předsedající - BL , Zapisovatel - OT/BL, ověřovatel - JB,
schváleno

b. schválení programu
schváleno


Volební výbor

1. Shrnutí úkolů
RP - hlavní téma je video, které se bude točit teď ve čtvrtek a v pátek, půjde k tomu ještě mail.
Řeší se i Pirátský autobus - Pavel Štěpánek k tomu uvolnil termíny, kdy se bude autobus pohybovat po Vysočině.

2. prohlášení kandidátů - stav
OT - probíhá sběr prohlášení, aktuálně je vybraná více než polovina, během středy a čtvrtka by měl být i zbytek
BL - ještě se budou řešit pověření k podpisu, řešíme ovk.
RP - bylo by fajn rozeslat email k bannerům

ÚKOL - RP dá dohromady mail, BL pošle zájemcům o pomoc

PKS

1.zhodnocení úkolů
https://redmine.pirati.cz/projects/ukol ... s/easy_wbs

2.shrnutí úkolů SpKS
Hlavní věcí teď jsou prohlášení kandidátů, začali jsme dělat na Instagramu, takže hodně práce na grafice dle šablon celostátu, příprava dalších akcí a náležitostí k nim - Pojď do Kopců, SWAP atd., kontaktování lidí z Nalodění, spolupráce na získání přístupů do systémů, aktivní komunikace s Adélou Hradilovou a Luckou Spáčilovou.

3.VŘ KoKS - PKS
Návrh Blanky: Potřebujeme člověka na pokrytí krajské části práce KoKS (především práce s lidmi - členové, dobrovolníci), navrhuji na období srpen až říjen sehnat člověka na částečný úvazek, který tuto práci pokryje. Je tu i možnost oslovit někoho z účastníků výběrového řízení, protože do 100 tisíc není nutné dělat výběrové řízení. Zároveň v návaznosti na jednání předsedů můžeme nabídnout Vysočinu jako testovací kraj, kde bude KoKS přímo pod krajským sdružením, nikoli pod PO.
JP připomíná, že pořád můžeme uznat VŘ, připomenuto, že jako PKS jsme požádali o jeho zrušení.
MV vnímá člověka alespoň na částečný úvazek do voleb jako nutnost, ale i to že ve hře je i VŘ. JB navrhuje zveřejnit avízo k poptávce člověka na částečný úvazek a souhlasí s návrhem projektu koordinátorů pod krajem. PK souhlasí s možností KoKSe pod krajem a je pro to, aby se Vysočina zasadila o tento pilotní projekt.

ÚKOL: BL kontaktuje Radka Holomčíka ve věci přechodu krajského koordinátora pod KS
ÚKOL: BL pošle mail se souhrnem infa k zajištění práce KoKS

4.Budoucnost KPT
Krajský programový tým byl původně založen za účelem přípravy programu pro krajské volby 2020. Jeho činnost je vhodné modifikovat, aby měl dané dlouhodobé cíle i do budoucna a byl lépe navázaný na centrální týmy. Zároveň může poskytovat podporu budoucím krajským zastupitelům a mohli by z něj vzejít lidé do výborů a komisí.

ÚKOL: JB vyhodí vlákno na fórum, pošle mail celému KPT

5.Různé
MK: Jak se hodláte usmířit s PO?
Čekáme na vyjádření KK, která měla fungovat jako mediátor, zároveň stále nebyla zodpovězena řada otázek, které jsme položili. Většina členů PKS se shodla na tom, že pokud máme něco dalšího řešit přímo s PO, je potřeba osobní jednání na neutrální půdě.

BL: Informace k projektu Kultura a komunikace v Pirátské straně
Na SVÝTu byl tento projekt představen, mělo by jít o zkoumání situace ve straně, co se komunikace týká - kde máme problémy, jak je řešit, co všechno je potřeba podchytit. Byla představena koncepce pracovní skupiny, kdy bylo řečeno, že budou náhodně vybráni lidé ze všech KF. Na fóru RV 30.6. zveřejněny podklady od Ivana, zahrnuti i členové pracovní skupiny, za Vysočinu nominovány Míša Vodová a Eva Nováková. Vznesla jsem dotaz, jak byla skupina sestavena, protože z hlediska Vysočiny nereflektuje diverzitu názorů, s Ivanem následně dohodnuto doplnění Petra Kozla.

Acta est fabula, plaudite...

Odpovědět

Zpět na „Krajské předsednictvo Vysočina“