Ukončení členství

Místní sdružení pro Olomouc a okolí


Moderátoři: PKS Olomoucký kraj, Administrativní tým - OlK, PMS Olomouc

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány.

  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy místního sdružení nebo registrovanými příznivci (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).

  • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.

Jan.Rakovsky
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 58
Registrován: 13 čer 2018, 14:57
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 12 poděkování
Dostal poděkování: 45 poděkování

Ukončení členství

Příspěvek od Jan.Rakovsky »

Vážené předsednictvo a vážení kolegové,

tímto dávám na vědomí, že jsem se rozhodl k 31.5.2020 opustit stranu. Žádám o projednání a o administraci tohoto procesu na nejbližší schůzi, tuším již 20.5.2020.

V této souvislosti upozorňuji, že jsem členem některých komisí a týmů. Prosím, rozhodněte, jak se mnou naložíte.
Mám za to, že se za svou práci nemusím stydět. Na funkcích ale netrvám, bude-li s tím mít někdo problém nebo najde-li lepšího kandidáta, zbavte se mě.

- KMČ 15 Nové Sady - zde jsem se aktivně angažoval mnoho let "před piráty" a budu i po nich, bez ohledu na členství. Zde bych ale rád dokončil rozdělanou práci.
- (Komise protipovodňových opatření - nominace od KMČ 15)
- KK BD Jižní - zatím byla jen úvodní schůze a první zásadní jednání proběhne v horizontu dnů
- KET Bezpečnost - dal jsem pár odrážek do programu v oblasti IZS, ale jak to všechno nakonec dopadlo v koalici a s celostátními ideami jsem se už nestaral.

Na schůze MS, jak víte, chodím pravidelně, ale jejich videoverzi můj NTB nezvládne. Přijdu se tedy osobně rozloučit až na "živou" schůzi.

Závěrem ujišťuji, že i přes názorové rozdíly (zatím) stále podporuji celou skupinu PIRSTAN.
Držte se a pracujte trošku jinak.

:-)
Honza
Uživatelský avatar
Milos.Zmeskal
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 976
Registrován: 11 črc 2012, 21:31
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 986 poděkování
Dostal poděkování: 952 poděkování

Re: Ukončení členství

Příspěvek od Milos.Zmeskal »

Ahoj, tvé členství zanikne tím, že to PMS vezme na vědomí. Z tohoto hlediska tedy není nutné nic řešit na schůzi. Tvé setrvání v komisích není vázané na členství ve straně, záleží tedy na příslušném předsednictvu (KMČ = PMS, KET = PKS, popřípadě garant KETu) a tvém rozhodnutí.

Z pozice koordinátora bych ti rád poděkoval za tvoji práci a doufám, že nelituješ ani členství, ani té spousty času, který jsi Pirátům věnoval, ani vystoupení ze strany a je to celé pro tebe celé cenná zkušenost.
"Společnost mě nenávidí a já nenávidím ji. Její pravidla mě omezují, hodlám je porušit." James Cole
XOLK! XOLK! XOLK!

OFFTOPIC
73I 464 9IO
fb.com/milhauzz18
Uživatelský avatar
Lucie.Spacilova
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 347
Registrován: 16 kvě 2018, 16:55
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1397 poděkování
Dostal poděkování: 698 poděkování

Re: Ukončení členství

Příspěvek od Lucie.Spacilova »

Ahoj,
díky za zprávu. Pokud budeš mít zájem, můžeš se stát na dále našim RegP a mít tak možnost být na kandidátní listině a psát do některých vláken. K tomu je ale nutné ověření identity na lide.pirati.cz, návod pro ověření identity najdeš zde - https://wiki.pirati.cz/_media/ao/navody ... entity.pdf. Pokud budeš s čímkoliv potřebovat pomoc, obrať se na nás nebo na @Milos.Zmeskal jako koordinátora.

„Ať jdeš kamkoliv, sebe si neseš s sebou.“

Uživatelský avatar
Martin.Elias
Krajský zastupitel
Příspěvky: 446
Registrován: 07 čer 2018, 19:44
Profese: Lékař, doktorand & asistent na LF UP
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 1739 poděkování
Dostal poděkování: 1047 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukončení členství

Příspěvek od Martin.Elias »

Ahoj,

chápu, že ukončení členství je logický krok, pokud se stranou ideově rozcházíš. Děkuji za tvou aktivitu na komunální a sub-komunální úrovni. Co se týká komisí atp. to probereme na zítřejší schůzi. Zde je nutná součinnost ne jen místního sdružení, ale i zastupitelského klubu, který je koaliční.

Díky, že nás stále podporuješ a jak jistě víš, i nadále se můžeš účastnit schůzí.

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Zastupitel Olomouckého kraje; 🦄 Prorok totální apokalypsy 2020 Profil na Pirati.cz. PolitiScales Politický kompas.

Jan.Rakovsky
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 58
Registrován: 13 čer 2018, 14:57
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 12 poděkování
Dostal poděkování: 45 poděkování

Re: Ukončení členství

Příspěvek od Jan.Rakovsky »

Martin.Morong píše: 19 kvě 2020, 17:30 chápu, že ukončení členství je logický krok, pokud se stranou ideově rozcházíš.
...neřekl bych, že se rozcházím ideově, spíš názorově na konkrétní řešení. Na straně druhé si pirátské diskuze a demokracie velmi cením.
Také mi nesedí některé procesy a "tempo pochodu". Jsem přesvědčen, že témata strana neuchopuje ve správném pořadí, ve správém čase a s patřičnou razancí.
Podívám-li se na stranu okem občana, který netráví čas na sociálních sítích a aktivně se nezajímá, jsou výsledky práce PIR(STAN) neviditelné, nečitelné a adresované pro příliš úzkou skupinu lidí. Mám pocit, že má práce straně ve skutečnosti nic nepřináší, že ji možná v něčem i brzdím, a že vlastně není ani přínosem pro mě.
Jako "svobodný" občan jsem dosahoval vůči věcem veřejným mnohem lepších výsledků.

Každopádně zkušenosti s pirátskými vodami nelituji a rozhodně se neotáčím k pirátům zády!
Uživatelský avatar
Vlastimil.Bednarik
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 425
Registrován: 10 bře 2018, 12:28
Profese: Sabatikl
Dal poděkování: 396 poděkování
Dostal poděkování: 420 poděkování

Re: Ukončení členství

Příspěvek od Vlastimil.Bednarik »

S Honzou jsem v mnohém nesouhlasil, ale to je úplně v pořádku. Nesouhlasím s lecčíms' a se mnou také nejsou mnozí v souladu, a to je dobře. Kdyby byli jako já, to by to dopadlo ;)

Nicméně a nic více, má tah na bránu a jeho znalosti a zkušenosti z oblasti správy a ovlivňování věcí veřejných ohledně běžného života občana jsou mi "vzorem".

Jeho slova jsou slova do pranice.

Děkuji za zkušenost s ním spolupracovat.
Odpovědět

Zpět na „Olomouc“