Nominace Dalibora Zahory na vedouciho MO

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty

Moderátor: Predsedajici

Zamčeno

Podporuji nominaci Dalibora Záhory na vedoucího MO

Ano
58
48%
Ne
46
38%
Zdržuji se
16
13%

Celkem hlasujících: 107 - Celkem hlasů: 120

Jan.Novak
Kontrolní komise
Profese: Politolog, Historik
Dal poděkování: 2672 poděkování
Dostal poděkování: 2065 poděkování

Re: Nominace Dalibora Zahory na vedouciho MO

Příspěvek od Jan.Novak »

Dalibore, mám k Mikimu výhrady, ale má jasnou vizi, ta mi u Tebe docela chybí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Novak za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Roman.Moravek

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 26513 poděkování
Dostal poděkování: 12718 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Pokračujeme:
Rostislav.Reha píše:
30 dub 2020, 12:31
Hele, mam trochu dilema. Kupodivu ideove nemam s Daliborem problem, i kdyz se na nekterych vecech neshodneme (to mi prijde normalni), tak jsem nikdy nemel pocit ze by jednal nejak necestne nebo se zlym ci bocnim umyslem.
Jina situace je s vykonem. Byl jsem s nim urcite obdobi v KK a bohuzel za tu dobu toho proste moc (kvantintativne) nepredvedl, i kdyz sanci bylo mnoho. Nevycitam mu to, kazdy mame svoje duvody, KK je vicehlavy organ.
Ale vedouci MO je monokraticka funkce a te musi proste ten cas a enerii zvoleny clovek venovat. Cili bych od nej chtel slyset, ze to delat muze, chce a bude naplno.
Máš pravdu v tom, že v KK jsem se extra nepředvedl - byla to souhra okolností, tehdy mě vyřadilo částečně z provozu, že někdo skončil na čas v nemocnici. Druhá věc ovšem byla ta, že KK tehdy fungovala dost zdlouhavě - taky to nikomu z tehdejších členů nevyčítám, všichni jsme byli dobrovolnici. A pak už stejně jela kampaň do Sněmovny...
MO na rozdíl od naší tehdejší KK šlape dobře, má schopný tým profesionálů. A je tu možnost rozšířit ten tým o zapojení dalších lidí, kteří budou mít zájem a budou k tomu mít kompetence. Tohle je prostě jiná práce, než šetření KK a je mi přece jen bližší. Konečně se s tím u Piráti začínal, když vznikali.
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Jiri.Belsan píše:
30 dub 2020, 13:46
S Daliborem mám jen jednu zkušenost a to tuto: viewtopic.php?f=75&t=49385. Můj názor je, že člověk, který takto nakládá s informacemi by vedoucím pirátského MO být neměl.
Chápu, že to Piraty z Prahy 10 naštvalo, ale mě to tehdy naštvalo taky. A Ivan Mikoláš mi pak ještě vyčinil osobně - v pohodě nic fatálního, známe se.
Samozřejmě mohl sem reagovat jinak, na druhou stranu na takovéto vzájemné kontrole konečně Piráti vyrostli, nikdy jsme se tady extra nehráli na poplácávání po ramenou, jak trefně poznamenal David Witosz, my jsme byli vždycky fight klub.
Krom toho, pokud ta věc jede dávno v celostátních médiích, bylo by úsměvné dělat, že neexistuje.

Nicméně co následovalo, kumulace funkci, problematická úprava pražského kodexu zastupitele a zrušení této úpravy rozhodnutím CF.
Ovšem podle webu je kupodivu Jana Komrsková stále zastupitelkou na magistrátě
https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/pri ... berId=6336
i na Praze 10
https://www.praha10.cz/volene-organy/za ... u-a-vyboru

Tak já nevím, jestli ten můj tehdejší poplach nebyl přece založen na správném instinktu.

Pochopitelně být tehdy v MO řešil bych to jinak, supportem a interní komunikací, ne anketou na foru.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvek:
Michaela.Skokanova
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Jiri.Belsan
Koordinátor krajského sdružení
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 629 poděkování
Dostal poděkování: 215 poděkování

Příspěvek od Jiri.Belsan »

Dalibor.Zahora píše:
04 kvě 2020, 20:29

Nicméně co následovalo, kumulace funkci...
Jaká kumulace funkcí následovala?
problematická úprava pražského kodexu zastupitele a zrušení této úpravy rozhodnutím CF.
Co na ní bylo problematického? Byl to návrh, který v hlasování podpořila většina hlasujících z KS. Praha 10 chtěla řešit nějakou situaci a KS toto řešení podpořilo. CF mělo jiný názor.
i na Praze 10
Jak to souvisí? Mám za to, že jsou jasně dané lhůty. Tuším, že je to půl roku. Toho půl roku už uplynulo?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Belsan za příspěvek:
jan.zavadil
Předseda MS Praha 10 ‖ Koordinátor krajského sdružení ‖ Tel: 778 702 243 ‖ Email: jiri.belsan@pirati.cz

Rostislav.Reha
Kontrolní komise
Profese: informatik
Dal poděkování: 5603 poděkování
Dostal poděkování: 5847 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rostislav.Reha »

Dalibor.Zahora píše:
04 kvě 2020, 20:05
Pokračujeme:
Rostislav.Reha píše:
...Cili bych od nej chtel slyset, ze to delat muze, chce a bude naplno.
...
Nejak v tom textu postradam odpoved na svou otazku :)
Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Pravda, nějak jsem se ztratil v překladu.
Rostislav.Reha píše:
...
Ale vedouci MO je monokraticka funkce a te musi proste ten cas a enerii zvoleny clovek venovat. Cili bych od nej chtel slyset, ze to delat muze, chce a bude naplno.
Jsem připraven se tomu adekvátně věnovat, konečně Pirátům se věnuji různým způsobem od jejich založení - jen po nástupu Pirátů do Sněmovny jsem pomáhal s Lenkou Kozlovou, která mě tehdy oslovila, na kraji zvládnout přiliv nováčků a přípravu na komunální volby. Po zvolení nového PKS jsem jim byl také k dispozici a řešil právě mediální záležitosti - když se na CF 2019 ustanovili krajské mediální spojky, byl jsem ji pro Středočeský kraj až do doby, než byl vybrán placený člověk. Dělal jsem to zdarma a zdarma bych vykonával i pozici šéfa MO. Tím by odpadlo dilema, zda to má být placená funkce či ne.

Také jezdím docela často na jednání RV (2019 Ústí, Mariánské Lázně, Rožnov, 2020 Plzeň) a chci v tom pokračovat. Obecně jsem více zachycen právě v regionech, třeba v Ústeckém viz senátky Teplice, kontakty mám i třeba na Vysočině, od doby, kdy jsme ji tehdy pomáhali po krajských volbách 2014 s Rojem znovu nastartovat. Takže můj záměr zaměřit se na regiony mám podložený i realnými zkušenostmi.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 3):
Jiri.Snizek, Rostislav.Reha, Petr.Vileta

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Jiri.Belsan píše:
04 kvě 2020, 23:05
Dalibor.Zahora píše:
04 kvě 2020, 20:29

Nicméně co následovalo, kumulace funkci...
Jaká kumulace funkcí následovala?
problematická úprava pražského kodexu zastupitele a zrušení této úpravy rozhodnutím CF.
Co na ní bylo problematického? Byl to návrh, který v hlasování podpořila většina hlasujících z KS. Praha 10 chtěla řešit nějakou situaci a KS toto řešení podpořilo. CF mělo jiný názor.
i na Praze 10
Jak to souvisí? Mám za to, že jsou jasně dané lhůty. Tuším, že je to půl roku. Toho půl roku už uplynulo?
Přijatý kodex neumožňoval současně vykonávat funkce zastupitele městské části a zastupitele magistrátu. Měnit kodex v průběhu volebního období problematické je - jak upozorňoval tuším Milan Daďourek, je to i smlouva s voliči a není reálně proveditelné ji měnit. KF je na tohle malý pán. Škoda, že to bagatelizuješ i po zrušení nového kodexu céefkem.
Jeden půlrok už uběhl a teď je tedy získán druhý - nu tedy dobrá...
Pardon i ten následný vývoj případu lex Komrsková mi ukazuje, že byl důvod na to upozornit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvek:
Michaela.Skokanova

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Jan.Novak píše:
04 kvě 2020, 19:59
Dalibore, mám k Mikimu výhrady, ale má jasnou vizi, ta mi u Tebe docela chybí.
Nabídnu ti následující:

Jsme ve stadiu, že naše preference stagnují, zatím to vypadá že koronakrize posílí opět Babiše, ať si o tom myslíme cokoli. Je možné, že další sněmovní volby pro nás nemusí být tak úspěšné, jak bychom potřebovali a že se nedostaneme do exekutivy a budeme dále v opozici. Jaký budeme mít záložní plán?

Zachránit nás mohou právě regiony, když to nepůjde hlavními dveřmi, vezmeme to jinak, odspodu. Očekáváme dobré výsledky v krajských volbách, ale hlavní by pro nás měli být volby obecní v roce 2022. A to je v podstatě za chvíli - proto se musíme zaměřit komunální úroveň a znovu posílit stranu odspodu. I to je důvod proč kladu důraz na regiony a proč by v této úrovní měl být MO aktivnější. Tímto směrem vidím hlavní rozvoj odboru.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 7):
Michaela.Skokanova, Jan.Bednarik, Tomas.Trcka, Petr.Vileta, Jiri.Koudelka, Rostislav.Reha, Eva.Novakova

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Kandidátská řeč:

Nabízím evoluci, kupodivu žádnou revoluci, chci kontinuitu.

Chci zachovat současný dobře fungující sněmovní a celostátní tým, osobně se zaměřím na podporu, posílení a zkvalitňování krajských MO, intenzivnější komunikací, větším sdílení zkušeností, etc. Na celostátních kanálech více prezentovat regionální události i osobnosti.

Určitě nejsem zastáncem rušení či omezování vnitrostranické demokracie - zachovat volené vedoucí odborů.
Jsem celkem silným zastáncem pirátských kořenů - principů a hodnot a nechci je opouštět.

Za výkon funkce nebudu požadovat finanční odměnu, funkci budu vykonávat zdarma.

Jsem otevřen dalším diskuzím o fungování MO - protože volba byla vlivem různých okolností trochu narychlo.
Navštívím postupně všechny kraje, ale komunikovat můžeme i online (kontakty na mě jsou v podpisu).

Případné změny budu samozřejmě konzultovat s RP, RV či dalšími odbory a chci dosahovat v těchto věcech konsensu.

Kdo mě neznáte, zde můj profil: https://wiki.pirati.cz/lide/dalibor_zahora

A zde video rozhovor z prosince 2019:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 5):
Martin.Stanek, Michaela.Skokanova, Marek.Rebicek, Jan.Prokop, Eva.Novakova

Radek.Holomcik
Republikové předsednictvo
Profese: textař
Dal poděkování: 335 poděkování
Dostal poděkování: 1256 poděkování

Příspěvek od Radek.Holomcik »

Dalibor.Zahora píše:
06 kvě 2020, 23:54

Chci zachovat současný dobře fungující sněmovní a celostátní tým, osobně se zaměřím na podporu, posílení a zkvalitňování krajských MO, intenzivnější komunikací, větším sdílení zkušeností, etc. Na celostátních kanálech více prezentovat regionální události i osobnosti.
Tohle je IMHO velmi důležité sdělení - byl by jsi ochotný se této (bez ironie důležité) aktivitě věnovat i pokud nebudeš zvolený? A pokud ano, za jakých podmínek?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Radek.Holomcik za příspěvky (celkem 2):
Eva.Novakova, Jakub.Dedek
Radek Holomčík
místopředseda Pirátské strany
Poslanec PSP ČR
tel.: 728 034 460, mail: radek.holomcik@pirati.cz

"Politikům se nevěří, politikové se kontrolují." Karel Kryl

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Uzamčené členské podněty“