Nominace Ondřeje Klimeše na vedoucího mediálního odboru

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Podporuji nominaci Ondřeje Klimeše na vedoucího mediálního odboru

PRO
67
78%
PROTI
7
8%
ZDRŽUJI SE
12
14%
 
Celkem hlasujících: 83 - Celkem hlasů: 86

Uživatelský avatar
Jiri.Snizek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2825
Registrován: 19 lis 2017, 10:01
Profese: školitel software pro veřejnou správu
Bydliště: Kolín
Dal poděkování: 7356 poděkování
Dostal poděkování: 3543 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nominace Ondřeje Klimeše na vedoucího mediálního odboru

Příspěvek od Jiri.Snizek »

Vážené celostátní fórum,

prosím o zvážení nominace Ondřeje Klimeše na vedoucího mediálního odboru (MO). S Ondrou jsem dneska mluvil po telefonu a věřím, že zveřejnění jeho vize uspořádání a působení MO bude pro nás přínosné i v případě, že se vedoucím MO nestane. Mohla by být alternativou k dosavadní praxi, kdy v našich společných celostátních mediálních kanálech MO propaguje zejména práci poslanců a pražských zastupitelů a selháváme v krizové komunikaci (Tožička, JCD).

Ondra má dlouholetou praxi v PR a v současnosti je šéfredaktorem středočeských pirlistů.

Předem děkuji za případnou podporu pro Ondřeje a prosím ho, aby představil sebe a svou vizi.

721 356 719, jiri.snizek@pirati.cz, středočeský radní pro regionální rozvoj a územní plánování, náměstek hejtmanky Středočeského kraje https://stredocesky.pirati.cz/lide/jiri-snizek/

Cílem politiky Pirátů je svobodná, vzdělaná a digitálně propojená společnost. Protože jedině ta vede k moderní, udržitelné a prosperující ekonomice, která umožní vysokou kvalitu života v budoucnosti.

https://swarmwise.pirati.cz/

Uživatelský avatar
Ondrej.Klimes
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 85
Registrován: 06 led 2020, 14:13
Profese: Marketing & PR Manager, Product Manager
Bydliště: Všenory
Dal poděkování: 111 poděkování
Dostal poděkování: 384 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Ondřeje Klimeše na vedoucího mediálního odboru

Příspěvek od Ondrej.Klimes »

Vážené celostátní fórum,

děkuji Jirkovi Snížkovi za návrh mojí nominace. Protože jsem v Pirátské straně teprve krátce, beru to především jako příležitost se vám představit a nabídnout svoji vizi komunikace Pirátů.

Představení
  • Narozen 1971 v Praze
  • Vyrostl jsem v Mnichovicích u Prahy (okres Praha – východ)
  • Žiji ve Všenorech (okres Praha – západ)
  • Jsem ženatý a mám šest dětí
Praxe
  • Brand manager ve vydavatelství Economia (ještě před Bakalou)
  • Brand manager ve vydavatelství Mafra (ještě před Babišem)
  • Marketing manager v společnosti NEWTON IT (dnes Newton Media) – monitoring médií a mediální analýzy
  • Web developer a online marketér na volné noze
  • Vedoucí online týmu prezidenské kampaně Pavla Fischera
Poznámka: vzhledem k mému věku počítám praxi spíš na desetiletí než na roky

Společenské aktivity
  • Až dosud jsem nebyl členem žádné politické strany
  • S minulým režimem jsem si nijak nezadal, naopak jsem se v mládí zapojoval do činnosti v katolickém disentu (moc jsem toho ale nestihl, v roce 1989 mi bylo 18)
  • V loňském roce jsem u nás ve Všenorech organizoval aktivity na podporu Milionu chvilek pro demokracii
  • Jsem členem spolku Na jedné vlně, který se mnoha směry snaží zlepšit život nejen ve Všenorech, ale i v mikroregionu Dolní Berounka.
Moje cesta k Pirátům
Možné si vzpomínáte, že na loňských velkých demonstracích vyzvali organizátoři k tomu, aby se lidé sami začali angažovat v politice, protože to je jediná cesta ke změně. Když jsem se rozhodl na tuto výzvu zareagovat, nemusel jsem přemýšlet, která strana je mi nejbližší. Jsem levicově orientovaný a Pirátskou stranu považuji za jedinou relevantní politickou sílu, která má agendu a metody, se kterými jsem zajedno.

Mým domovským středočeským pirátům jsem nabídl pomoc v oborech, ve kterých se už léta pohybuji – online i klasická média, PR, marketing. Nyní se aktivně podílím na přípravě středočeských Pirátských listů. Členem Pirátské strany jsem od 26/4/2020.

Teze k pirátské komunikaci
V zásadě se mi pirátská komunikace líbí. Je věcná, pravdivá, uměřená a otevřená. Souzním s tématy i prioritami. Přesto si dovolím diskusi trochu eskalovat a navrhuji: zrušme mediální odbor! Potřebujeme odbor komunikace.
Vím, že si trochu hraji se slovy, ale adresátem komunikace přece nejsou média, ale občané. Novináři jsou důležitým, ale zdaleka ne jediným prostředníkem (médiem). Z vlastní zkušenosti vím, že je klíčové dohlédnout „skrz“ média na skutečné příjemce naší komunikace. Mediální odbor může být v pokušení považovat za splněno, když se povede tisková konference v parlamentu, tisková zpráva, vystoupení v OVM, status na sociálních sítích. Tím to ale teprve začíná. Jaký je dopad a dosah naší komunikace? Dosáhneme na sociálních sítích dál, než jen ke členům a příznivcům? Umíme motivovat naše členy a příznivce, aby se na komunikaci klíčových témat aktivně podíleli? Máme konkrétní, personálně, technicky a kompetenčně zajištěný plán krizové komunikace, a mohla bych ho vidět?

Nejsem zatím úplně ponořený do pirátských struktur, jazyka a vnitřních procesů. Proto ještě mohu nabídnout pohled částečně zvenčí. Co vidím: komunikaci hodně orientovanou na techniky parlamentního provozu; skvělá témata a nápady, která se úplně nedaří protlačit „skrz“ média k adresátům (například „Budoucnost řešíme teď“); prezentaci omezeného okruhu osobností převážně z poslanecké sněmovny (přesně za 5 měsíců začínají krajské volby).

Ještě jedna věc, která mi připadá hodně důležité a v komunikaci Pirátů ji nyní postrádám. Je to segmentování komunikace. Pozor, segmentace komunikace rozhodně nesmí znamenat manipulaci. Přesto je to nutnost. Pirátská strana je důležitou politickou silou a naší ambicí musí být efektivně oslovovat značně rozdílné cílové skupiny. Je potřeba, abychom věděli, ke komu hovoříme a jak adresáti na naše témata a formy komunikace reagují.

A nakonec. Hodně se o politiku a společenské dění zajímám, ale když jsem přišel k Pirátům, nejvíce mě překvapilo, kolik toho děláme a jak aktivní jsou místní sdružení. Jak to, že jsem nikdy neslyšel o guláši pro bezdomovce na Palackého náměstí, o kurzech první pomoci, o tom, že je nějaké Pirátské centrum? To je vážný nedostatek v komunikaci a je to potřeba změnit. Nabídnout daleko plastičtější a tím také pravdivější pohled na Piráty. Potřebujeme se více otevřít, nestydět se komunikovat, co konkrétního děláme, podporovat místní aktivity a využívat je v komunikaci. Více zaměřit pohled centra na práci v krajích a obcích.

Shrnutí
  • Berme komunikaci hodně vážně
  • Představujme veřejnosti více tváří a osobností Pirátů
  • Hledejme adekvátní a efektivní formy cílené komunikace
  • Nabídněme pravdivější a pestřejší obraz Pirátů v krajích, městech a obcích
Jsem rád, že se mohu zapojit do pirátské komunikace. Nabízím svoje zkušenosti z médií, PR a marketingu. Těším se na diskusi a vaše otázky a připomínky.

Ondřej Klimeš
Ondřej Klimeš, t: 724 288 051, m: ondrej.klimes@pirati.cz
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13423
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34738 poděkování
Dostal poděkování: 17613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Ondřeje Klimeše na vedoucího mediálního odboru

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Jen technická - Ondřej je skutečně člen, jen to není zcela zprocesováno.
Hlasování o přijetí zde viewtopic.php?p=692483#p692483
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 7):
Jiri.Snizek, Martin.Elias, Ondrej.Klimes, Jiri.Belsan, Petr.Vileta, Kornelia.Gottmannova, Nadezda.Jureckova

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26171
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36936 poděkování
Dostal poděkování: 30070 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Ondřeje Klimeše na vedoucího mediálního odboru

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

(Hlasování o přijetí není vše, ještě je tu přihláška a členský příspěvek.)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 6):
Jiri.Snizek, Ondrej.Klimes, Dalibor.Zahora, Rostislav.Reha, Roman.Moravek, Nadezda.Jureckova

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Jiri.Snizek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2825
Registrován: 19 lis 2017, 10:01
Profese: školitel software pro veřejnou správu
Bydliště: Kolín
Dal poděkování: 7356 poděkování
Dostal poděkování: 3543 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Ondřeje Klimeše na vedoucího mediálního odboru

Příspěvek od Jiri.Snizek »

Vojtech.Pikal píše: 03 kvě 2020, 13:17 (Hlasování o přijetí není vše, ještě je tu přihláška a členský příspěvek.)
Jak to s tímto vypadá @Klara.Kocmanova @OndrejKlimes ?

721 356 719, jiri.snizek@pirati.cz, středočeský radní pro regionální rozvoj a územní plánování, náměstek hejtmanky Středočeského kraje https://stredocesky.pirati.cz/lide/jiri-snizek/

Cílem politiky Pirátů je svobodná, vzdělaná a digitálně propojená společnost. Protože jedině ta vede k moderní, udržitelné a prosperující ekonomice, která umožní vysokou kvalitu života v budoucnosti.

https://swarmwise.pirati.cz/

Uživatelský avatar
Ondrej.Klimes
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 85
Registrován: 06 led 2020, 14:13
Profese: Marketing & PR Manager, Product Manager
Bydliště: Všenory
Dal poděkování: 111 poděkování
Dostal poděkování: 384 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Ondřeje Klimeše na vedoucího mediálního odboru

Příspěvek od Ondrej.Klimes »

Vojtech.Pikal píše: 03 kvě 2020, 13:17 (Hlasování o přijetí není vše, ještě je tu přihláška a členský příspěvek.)
Příspěvek jsem zaplatil a přihlášku odevzdal.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Klimes za příspěvky (celkem 5):
Jiri.Snizek, Petr.Vileta, Vojtech.Pikal, Simona.Luftova, Nadezda.Jureckova
Ondřej Klimeš, t: 724 288 051, m: ondrej.klimes@pirati.cz
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18655
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33839 poděkování

Re: Nominace Ondřeje Klimeše na vedoucího mediálního odboru

Příspěvek od Martin.Kucera »

Příspěvek dorazil 30. 4., takže dokončení procesu lze zřejmě očekávat v nejbližších dnech.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 5):
Jiri.Snizek, Jan.Korbel, Ondrej.Klimes, Vojtech.Pikal, Rostislav.Reha

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Dan.Lestina
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2674
Registrován: 01 zář 2013, 22:18
Profese: aspirující přírodovědec
Dal poděkování: 3686 poděkování
Dostal poděkování: 3788 poděkování

Re: Nominace Ondřeje Klimeše na vedoucího mediálního odboru

Příspěvek od Dan.Lestina »

Nominační řeč jsem se zájmem přečetl, to je jistě zajímavá volba. Pro nás neznalé středočeských poměrů, jak vám tam spolupráce s Ondřejem klape? Byly nějaké problémy, můžete nás odkázat na nějaké kontroverze, abychom si případně udělali obrázek?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dan.Lestina za příspěvky (celkem 4):
Jiri.Snizek, Marek.Rebicek, Bohdana.Hola, Nadezda.Jureckova

Nerad se hlásím k nějakým proudům, ale i proto rozhodně podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Jiri.Snizek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2825
Registrován: 19 lis 2017, 10:01
Profese: školitel software pro veřejnou správu
Bydliště: Kolín
Dal poděkování: 7356 poděkování
Dostal poděkování: 3543 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Ondřeje Klimeše na vedoucího mediálního odboru

Příspěvek od Jiri.Snizek »

Na problémy ani kontroverze jsem nenarazil. Nejúžeji s Ondrou spolupracuje náš volební/PR manažer Ondřej Petr a možná @Jana.Skopalikova by mohla vědět víc než já. Já jsem zatím pouze četl výstupy pro pirlisty, které Ondra Klimeš zpracoval a (podle mého soudu) má Ondra velký talent. Přečtení těch textů bylo pro mě spouštěčem tohoto členského podnětu.

Velmi si vážím toho, že nám Ondra Klimeš věnuje svůj čas.

Co je asi pro pozici vedoucího MO nejvíc relevantní, je že z těch dvou mumble schůzek k pirlistům, kterých jsem se účastnil, jsem seznal, že Ondra umí lidi přesvědčit, nenásilně obhájit a prosadit svůj názor, umí vést lidi a udávat směr. Ostatně jeho pracovní zkušenosti jsou ohromující a díky tomu má obrovský nadhled nad situací.

Ale pro lepší seznámení považuji za vhodné medailonky, ve kterých budeme moci kandidáty srovnat. Věřím, že RP zadá kanceláři úkol, aby medailonky vznikly.

721 356 719, jiri.snizek@pirati.cz, středočeský radní pro regionální rozvoj a územní plánování, náměstek hejtmanky Středočeského kraje https://stredocesky.pirati.cz/lide/jiri-snizek/

Cílem politiky Pirátů je svobodná, vzdělaná a digitálně propojená společnost. Protože jedině ta vede k moderní, udržitelné a prosperující ekonomice, která umožní vysokou kvalitu života v budoucnosti.

https://swarmwise.pirati.cz/

Uživatelský avatar
Jana.Skopalikova
Republikový výbor
Příspěvky: 1283
Registrován: 08 kvě 2018, 23:07
Profese: Radní Středočeského kraje
Dal poděkování: 1586 poděkování
Dostal poděkování: 2047 poděkování

Re: Nominace Ondřeje Klimeše na vedoucího mediálního odboru

Příspěvek od Jana.Skopalikova »

Za sebe o žádných kontroverzích zatím nevím a spolupracuje se nám dobře, nicméně zatím relativně krátce (intenzivněji asi dva měsíce). Ondra pěkně píše (dodané podklady přetvořil do fakt povedené podoby), má dobré nápady a je proaktivní. Kromě nápadů na obsah a zpracování našich PirListů Ondra vymyslel a u nějakých známých nechal udělat mapu, do které chceme dávat eventy v rámci krajské kampaně, MS, pirátská centra apod. - aby to bylo cool a na jednom místě. :)

Nominaci Ondry podporuji, myslím, že bude dobrým kandidátem. Jako největší úskalí vidím to, že je u Pirátů velmi krátkou dobu. Být tu třeba o půl roku dýl, tak se může víc zorientovat ve specifickém fungování Pirátů, předpisech apod. Určitě se toto dá vykrýt s pomocí ostatních lidí, co jsou součástí MO teď, jen je potřeba s tím počítat.

Také si myslím, že tato pozice bude docela časově náročná, proto bych se ráda @OndrejKlimes zeptala - kolik času jsi tomu ochoten věnovat (třeba průměrně za týden)?
A v rámci grilování ještě na jedno: tvá vize se mi moc líbí, jakými prostředky chceš reálně dosáhnout toho, co nastiňuješ? :)
Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“