KF ZlK 17/2020 MS VALAŠSKO /rozprava/

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Předsedající, PKS Zlínský kraj, KoKS Zlínský kraj, Odbor ZlK - administrativni

Uživatelský avatar
Zdenek.Tros
Příspěvky: 453
Registrován: 20 lis 2017, 14:10
Profese: Podnikatel
Dal poděkování: 568 poděkování
Dostal poděkování: 574 poděkování

KF ZlK 17/2020 MS VALAŠSKO /rozprava/

Příspěvek od Zdenek.Tros »

S pověřením PKS zahajuji rozpravu ohledně přejmenování MS Valmez na MS Valašsko, s tím, že součástí MS by byla tato města:
a.) Valmez, Rožnov, Vsetín, Vizovice
b.) Valmez, Rožnov, Vsetín

MS Vsetín se bude v největší pravděpodobností rušit - jeden člen již přešel do MS Valmez a se dvěma dalšími členy řešíme přechod do MS Valmez.

Prosím vyjádřete se, zdali se Vám líbí myšlenka MS Valašsko a případně i spojení měst - má to své plusy i mínusy.

Měli bychom si vyřešit následující body:
1. Schůze
Už nyní se dohadujeme zdali bude schůze ve VM nebo v Rožnově a když je ve VM, tak někteří z Rožnova nejedou a naopak.
2. Hlasování MS týkající se komunálních záležitostí daného města
Jsou členové ve městě, o kterých není moc slyšet, ale v komisi, výboru či dozorčí radě jsou aktivní a dávají informace lidem v daném městě, ale většina členů v MS ani o jejich aktivitě neví. Zde je na zváženou, zdali bychom si měli změnit stanovy MS tak, aby si "města" rozhodovala o svých komunálních záležitostech nezávisle (např. komunální volby).
3. Další body určitě vyplynou z rozpravy.

Prosím berte rozpravu jako brainstorming a plácněte jakoukoliv svou myšlenku, která Vás napadne :)))
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zdenek.Tros za příspěvky (celkem 4):
Lubomir.Dolezal, Vratislav.Krejcir, Denis.Rychtar, Jaromir.Slezak
Uživatelský avatar
Denis.Rychtar
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 705
Registrován: 27 říj 2013, 15:38
Profese: Chemik-Operátor, Velinář výroby sazí
Bydliště: Valašské Meziříčí
Dal poděkování: 1084 poděkování
Dostal poděkování: 669 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ZlK 17/2020 MS VALAŠSKO /rozprava/

Příspěvek od Denis.Rychtar »

Jsem tedy pro A) ValMez, Rožnov, Vsetín i Vizovice.
Všiml jsem si že Vizovice v MS Zlín nemají dobré vztahy a komunikace tam vázne, rád je tedy přijmu k tomuto širšímu spojenectví v rámci MS Valašsko a pomůžeme jim s naučením fungování MS, hospodaření, předpisy a jednaními, aby se do budoucna pokud se budou ve Vizovicích rozšiřovat mohli samostatně rozjet jako MS Vizovice se silnými základy fungování místního sdružení, stejně tak jako ostatní města.
Měli jsme první schůzi jak v podniku, tak online a u toho bych i do budoucna chtěl zůstat. S tím že interní děje v komisích, výborech a zastupitelstvech v určitém městě se bude řešit v rozdělených vláknech na fóru:
viewforum.php?f=1109
viewforum.php?f=1110
A vytvoříme i Vsetín a Vizovice.
Co se týče dále schůzí, tak zastupitelé budou mít prostor 15 min. report ze svých měst co se týče návrhů, úspěchů, plánů, kde zbytek se probere online, jako např. předávání mustrů podaných návrhů apod.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Denis.Rychtar za příspěvky (celkem 3):
Jaromir.Slezak, Filip.Matuska, Zdenek.Tros
„Šampióni nevznikají v posilovnách. Šampióni vznikají z něčeho, co mají hluboko v sobě - z touhy, snu a vize." Muhammad Ali

Denis Rychtar
denis.rychtar@pirati.cz
Uživatelský avatar
Michal.Stepanik
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 286
Registrován: 07 srp 2018, 07:53
Profese: elektrotechnik
Bydliště: NAPAJEDLA
Dal poděkování: 704 poděkování
Dostal poděkování: 413 poděkování

Re: KF ZlK 17/2020 MS VALAŠSKO /rozprava/

Příspěvek od Michal.Stepanik »

Denis.Rychtar píše: 24 dub 2020, 18:53
Všiml jsem si že Vizovice v MS Zlín nemají dobré vztahy a komunikace tam vázne
Vázne směrem od Jerryho k MS Zlín nebo MS směrem k Vizovicim?

Já si dovolím nesouhlasit a oponovat. Jsem proti, aby Vizovice patřili pod MS Valašsko. Myslím, že regionálně patří pod okres Zlín. A největší vazby jsou směrem na západ než východ. Predčasem jsem se vyjadřoval k výzvě, dnes už bývalé pirátky Lucie Šiřinové. A to ve smyslu, že se připojíme i my v Napajedlích. Schůze MS Zlín je svým způsobem opravdu ztráta času když se v 80% řeší problémy Zlína , 5% pirátské stranické věci a mých 5% je pro info z Napajedel a 5% z Vizovic , Otrokovických 5% sem nějak na schůzích neregistroval. A my pak máme hlasovat o kandidátce Zlína v komunálu a ovlivňovat pořadí a zlinaci o kandidátce okolních měst neví téměř nic? Navrhoval jsem zda by nebylo lepší, kdyby se města okresu Zlín, kde působí piráti spojili v MS Zlínsko. Otrokovice a Napajedla jsou téměř "souměstí" a i s Vizovicemi jsou třeba Napajedla stejně velké. A přece jen problémy malých měst si podobných a Otrokovic jsou si blíže než krajské město se svými starostmi a rozpočtem. A výhledově třeba MS Zlínsko může počítat i se Slavičínem ....
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Stepanik za příspěvky (celkem 7):
Jaromir.Slezak, Filip.Matuska, Zdenek.Tros, Denis.Rychtar, Milan.Klajn, Jaroslav.Takac, Martina.Urbankova
zastupitel města Napajedla, člen kontrolního výboru, člen KS Zlínský kraj
příjmy v trafikách https://nalodeni.pirati.cz/odmeny/
Uživatelský avatar
Denis.Rychtar
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 705
Registrován: 27 říj 2013, 15:38
Profese: Chemik-Operátor, Velinář výroby sazí
Bydliště: Valašské Meziříčí
Dal poděkování: 1084 poděkování
Dostal poděkování: 669 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ZlK 17/2020 MS VALAŠSKO /rozprava/

Příspěvek od Denis.Rychtar »

Soudím dle krajské schůze ve Zlíně a dlouhodobě vím že to v Zlínském MS celkově skřípe. Dále jsme dostali info, že MSka budou musel obhajovat své stabilní fungování a které si to neobhájí, tak ty zaniknou nebo budou muset být restartovány. Já tedy myslel, že žádost o přestup byl ze strany Vizovic. Jinak souhlasím, že by mělu spadat pod Zlínský okres, ale pokud chtějí do momentálně rošiřujícího MS Valašsko nemám s tím problém.
„Šampióni nevznikají v posilovnách. Šampióni vznikají z něčeho, co mají hluboko v sobě - z touhy, snu a vize." Muhammad Ali

Denis Rychtar
denis.rychtar@pirati.cz
Uživatelský avatar
Jiri.Jaros
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 397
Registrován: 29 lis 2017, 15:51
Profese: IT technik
Dal poděkování: 155 poděkování
Dostal poděkování: 422 poděkování

Re: KF ZlK 17/2020 MS VALAŠSKO /rozprava/

Příspěvek od Jiri.Jaros »

@Denis.Rychtar tak to víš o MS Zlín asi víc než členové. To, že to skřípe v MS Zlín jsi zjistil od předsedy Milana nebo místopředsedů Martiny, Marka, Kamila nebo mě nebo snad od zastupitelky Zuzany??
Výhledově by k nám mohli vstoupit další členové. Majitel firmy, ředitel firmy, manager, právnice apod. Myslím si, že to je určitě posun oproti tomu, co tu bylo (sprejer, labilní osoba apod.)
Co se týká Jerryho těžko soudit. Naposledy jsem s ním mluvil, když jsem mu vezl do Vizovic pirátské listy před dvěma rokama. Od té doby se ani jednou na schůzi neukázal až teď, když se začala řešit krajská kandidátka. Pokud má pocit, že má se Zlínem špatné vztahy, ať si založí svoje MSko, rádi mu pomůžeme.
Souhlasím s Michalem. Pro Napajedla, Vizovice a Otrokovice je opravdu ztráta času jezdit k nám na schůze. Ideální by bylo, kdyby si vytvořili vlastní MSka a my jim můžeme poskytovat vlastní informační support.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Jaros za příspěvek:
Milan.Klajn
Martina.Urbankova
Příspěvky: 440
Registrován: 13 říj 2017, 13:02
Profese: asistentka
Dal poděkování: 595 poděkování
Dostal poděkování: 528 poděkování

Re: KF ZlK 17/2020 MS VALAŠSKO /rozprava/

Příspěvek od Martina.Urbankova »

Já si také nejsem vědoma, že bychom s Vizovicama měli nějaké skřípání, takže bych prosila Vizovice o vyjádření, protože od začátku jsme spolupracovali v pohodě, vzájemně se podporovali na akcích, pokud není v něčem 100% shoda tak to není nikdy. Já jsem s Jerrym více méně v kontaktu přes FB a pokud vím, jsme v pohodě. Začínají mě dost štvát tady zákulisní hry, kdy se někomu něco nelíbí, ale neřekne, jenom někomu pošušká a pošle se to dál, takže konstruktivní řešení a kritika není, jenom demotivace.
Co se týče ostatních, je fakt, že podpora ze Zlína není taková, jaká by měla byt, ale to se můžeme bavit oboustranně
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martina.Urbankova za příspěvky (celkem 5):
Hana.Ancincova, Zuzana.Fiserova, Vratislav.Krejcir, Milan.Klajn, Jaroslav.Takac
Uživatelský avatar
Milan.Klajn
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 130
Registrován: 24 zář 2014, 17:54
Dal poděkování: 663 poděkování
Dostal poděkování: 126 poděkování

Re: KF ZlK 17/2020 MS VALAŠSKO /rozprava/

Příspěvek od Milan.Klajn »

Co se týká fungování MS Zlín, bych rád poznamenal, že je to složitější otázka, která by se neměla řešit kritikou ostatních a sahání někomu do svědomí. Nezaznamenal jsem tu ani jeden pádný argument pro štěpení a přerozdělování jednotlivých MS. Toto řešení považuji za nešťastné a v důsledku dojde k oslabení nás všech. Osobně nebudu nikomu bránit v odchodu, nebo přechodu někam jinam. Otázkou je pro mne to, jaký z takového kroku bude výsledek, co se tím zlepší a vyřeší. Jsme na sebe z principu velmi úzce navázaní a tím, že rosteme, nabaluje se odpovědnost a práce. S tím přichází i stres a únava. Každý z nás má jen daný potenciál a sám si musí vyhodnotit, kolik toho ještě může zvládnout. Prosím tedy kohokoliv, kdo bude mít nějaké výtky k fungování MS, ať se obrátí na mě, nebo je nějak otevřeně vyjádří. Rozumím tomu, že každý má svou představu jak by měli věci fungovat a trápí ho, když tak věci nefungují. V pouhém poukazování na chyby ostatních však řešení nevidím. Doporučuji všem, aby se s prací ostatních nejprve seznámili a až potom hodnotili. Vztahy jsou důležité na všech úrovních a stojí na nějakých základech. Pojďme ty základy upevnit vzájemným respektem, komunikací a spoluprací. Jako dobrý začátek považuji ujasnit si, proč jsme členy Pirátské strany, nějakého sdružení, či v zastupitelstvech. Kde jsme byli, kde jsme a kam směřujeme.
„Je obtížné říci něco, co by bylo
aspoň tak dobré, jako neříci nic.“
(Ludwig Wittgenstein)
Uživatelský avatar
Jaroslav.Takac
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 555
Registrován: 24 pro 2017, 14:15
Profese: Projektový manažer
Bydliště: Přílepy / Holešov
Dal poděkování: 442 poděkování
Dostal poděkování: 619 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ZlK 17/2020 MS VALAŠSKO /rozprava/

Příspěvek od Jaroslav.Takac »

Rád bych se také k tomuto tématu vyjádřil.

Zaprvé si myslím, že vztahy mezi Vizovicemi a MS Zlín, nebo i MS Kroměříž jsou dobré a fungují. Vizovice podporujeme na akcích které v minulosti pořádali a můj dojem je, že Jerry dostane pomocnou ruku kdykoli se ozve. (rád mu osobně kdykoli zase pomůžu-to mi připomíná, že bych u tebe @Jaromir.Slezak měl mít chůdy a panáka :D ) Byl jsem přítomen spolu s @Vratislav.Krejcir i na jedné ze schůzí MS Zlín, kde @Jaromir.Slezak byl, podával tam report ze zastupitelstva a dostal naopak info ze Zlína. Nejsem si vědom toho, že by zde vázla komunikace, nebo vznikali jiné problémy. Tudíž nějaké úsudky podložené na spekulacích opravdu nejsou na místě.

Zadruhé podnět k jednání o vytvoření MS Valaško dalo PKS po debatě, kdy jsme probírali stav MS s menší členskou základnou a zániku MS Vsetín. Jeví se tak rozumnější sloučit jednotlivce z MS kde je méně členů, mají to od sebe kousek a řeší podobné cíle, do jednoho MS kde si mohou následně lépe pomáhat a předávat si zkušenosti. Je to jen náš návrh, a proto je založena tato rozprava.
Osobně si myslím, že pokud by Vizovice byly součástí tohoto MS Valaško, bylo by to pro nově vzniklé MS přínosem, jelikož ve Vizovicích jsou zase jisté zkušenosti ze zastupitelstva a mohou tak pomoci ostatním. Logicky vzato - pokud si častěji budou členové zastupitelstev předávat zkušenosti a postřehy v rámci užší skupiny, bude to přínosem pro celý tým.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jaroslav.Takac za příspěvek:
Vratislav.Krejcir
Nic už nebude takové jako kdysi, ale všechno múže být takové, jako ještě nikdy. :)
Uživatelský avatar
Jiri.Jaros
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 397
Registrován: 29 lis 2017, 15:51
Profese: IT technik
Dal poděkování: 155 poděkování
Dostal poděkování: 422 poděkování

Re: KF ZlK 17/2020 MS VALAŠSKO /rozprava/

Příspěvek od Jiri.Jaros »

Souhlasim s Milanem. Nikoho nevyhanime a nikomu nebráním v odchodu. Abychom posunuli diskuzi měli by si k tomu říct svoje Otrokovice, Napajedla a Vizovice. Osobně se mi zda nejlepší model Otrokovic. Víme o sobě, pomůžeme si, ale do kompetenci si nezasahujeme a svoji činnost si vzájemně nekomentujeme.
Pavel.Beznoska
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 38
Registrován: 26 čer 2018, 13:14
Profese: account manager
Dal poděkování: 45 poděkování
Dostal poděkování: 50 poděkování

Re: KF ZlK 17/2020 MS VALAŠSKO /rozprava/

Příspěvek od Pavel.Beznoska »

Doplním a potvrdím slova @Jiri.Jaros, Otrokovice si nemohou stěžovat vůbec na nic, když je potřeba (a to není přehnaně často), tak se spojíme se Zlínem a vše rychle vyřešíme a jedeme dál. Takže fungujeme dobře, cítíme se v tomto modelu dobře a víme, že za námi stojí někdo, na koho se můžeme obrátit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Beznoska za příspěvek:
Jaroslav.Takac
Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Zlínský kraj“