Diskuze o fungování Pražských KoDo/KoKS

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.


Moderátoři: KoKS Praha, Pražští předsedající, PKS Praha

Zamčeno
Agnes.Nemeckova
Člen KS Praha
Příspěvky: 149
Registrován: 22 úno 2019, 09:55
Profese: Poradce pro rodiče, manažer v NNO
Bydliště: Praha 17
Dal poděkování: 49 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování

Re: KF Pha 6/2020 - Odklad rozhodnutí o zkrácení smlouvy

Příspěvek od Agnes.Nemeckova »

Michaela.Skokanova píše: 25 dub 2020, 23:56
Sona.Agnes.Nemeckova píše: 25 dub 2020, 23:24 Tímto tě @Martin.Kucera žádám, aby si se za tento výrok omluvil.
Vážně ti ten výrok přijde o tolik horší, než to všechno, co se tu můžeš dočíst od Bohdany (zdaleka nejen) na adresu AO?

Ještě dodám...
Nemáme na řešení tohohle jiné mechanismy řešení, bez někomu vyhrožovat fyzickým násilím?

Ágnes Němečková
MS Praha 6
Členka RT sociál a RT zdravotnictví, týmu SPOD

„Kdo jde pořád rovně, daleko nedojde.“ — Antoine de Saint-Exupéry, kniha Malý princ

Uživatelský avatar
Jan.Hora
Kontrolní komise
Příspěvky: 3070
Registrován: 19 led 2016, 15:51
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 4841 poděkování
Dostal poděkování: 6417 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze o fungování Pražských KoDo/KoKS

Příspěvek od Jan.Hora »

Nemám na tohle vyhraněný názor jestli to byl výraz za hranou nebo ne, ale když už to teda řešíte - si nemyslím že je zásadní pohlaví aktérů. Pak to totiž vytváří dojem, že žena muži může napsat něco, co muž ženě napsat nemůže a to je linka které nefandím, to není rovnoprávnost ale protekce, resp. opačná forma diskriminace.

Co se kontextu týká, asi to nikdo z nás nezavnímal jako výhrůžku násilím, protože Martina většina z nás zná už léta přinejmenším z fóra a asi si neumíme představit, že by to myslel vážně a opravdu by chtěl dávat někomu po papuli. A nebo je to tím, že když se k sobě lidi na fóru chovají dětinsky, tak je snadný přehlídnout výraz z kategorie "jestli nepřestaneš zlobit, tak tam na tebe vlítnu".

Neviděl bych v takových obratech hned vážně míněné výhrůžky, byť chápu že pro lidi se špatnou zkušeností to nemusí být možné rozlišit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hora za příspěvky (celkem 4):
Martin.Elias, Michaela.Nepejchalova, Helena.Buchtova, Bara.Soukupova

Jan Hora
KS Praha
PMS Praha 4
zastupitel MČ Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido

Agnes.Nemeckova
Člen KS Praha
Příspěvky: 149
Registrován: 22 úno 2019, 09:55
Profese: Poradce pro rodiče, manažer v NNO
Bydliště: Praha 17
Dal poděkování: 49 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování

Re: Diskuze o fungování Pražských KoDo/KoKS

Příspěvek od Agnes.Nemeckova »

Jan.Hora píše: 26 dub 2020, 09:11 Nemám na tohle vyhraněný názor jestli to byl výraz za hranou nebo ne, ale když už to teda řešíte - si nemyslím že je zásadní pohlaví aktérů. Pak to totiž vytváří dojem, že žena muži může napsat něco, co muž ženě napsat nemůže a to je linka které nefandím, to není rovnoprávnost ale protekce, resp. opačná forma diskriminace.

Co se kontextu týká, asi to nikdo z nás nezavnímal jako výhrůžku násilím, protože Martina většina z nás zná už léta přinejmenším z fóra a asi si neumíme představit, že by to myslel vážně a opravdu by chtěl dávat někomu po papuli. A nebo je to tím, že když se k sobě lidi na fóru chovají dětinsky, tak je snadný přehlídnout výraz z kategorie "jestli nepřestaneš zlobit, tak tam na tebe vlítnu".

Neviděl bych v takových obratech hned vážně míněné výhrůžky, byť chápu že pro lidi se špatnou zkušeností to nemusí být možné rozlišit.
Ne to není o diskriminaci. To je zase ta samá linie jako jm a jk...
Chlap je (většinou) přirozeně silnější. Nikde neříkám, že žena může chlapovi napsat co chce. Řešila bych i opačný směr. Prostě je jako řešení zmíněno násilí. Ale přijde mi to pro chlapa méně ohrožující, než pro ženu. Což už může být můj osobní názor.
Pokud se tvoje žena bude chovat doma jako dítě, tak ji taky řekneš, že si zaslouží dostat po papule? Přijde ti to ok?

Ano protože ho znate je to ok? Protože znáte Jakuba tak je ok jak se chová? A my co ho neznáme máme být sticha? Já mám s Martinovi komunikaci problém dlouhodobě. Jeho arogantní jednání mi dost vadí, ale ok dosud jsem to nějak behrotila. Tohle už je ale pro mě zahranou. To že ty si neumíš představit, že by to udělal je argument? Jako fakt jsme na tom s vnianickou kulturou tak blbě?

Že je to hodně špatný pozoruji na Praze už hodnou chvíli, ale tohle?

Ágnes Němečková
MS Praha 6
Členka RT sociál a RT zdravotnictví, týmu SPOD

„Kdo jde pořád rovně, daleko nedojde.“ — Antoine de Saint-Exupéry, kniha Malý princ

Jiri.Belsan
Příspěvky: 1123
Registrován: 01 bře 2018, 08:04
Dal poděkování: 1984 poděkování
Dostal poděkování: 1896 poděkování

Re: Diskuze o fungování Pražských KoDo/KoKS

Příspěvek od Jiri.Belsan »

Sona.Agnes.Nemeckova píše: 26 dub 2020, 09:18 Že je to hodně špatný pozoruji na Praze už hodnou chvíli, ale tohle?
OFFTOPICNějak nechápu jak toto souvisí s Prahou. Pokud vím, tak Martin není členem KS Praha. Dokonce je Praze vzdálen jak jen to asi jde.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Belsan za příspěvky (celkem 2):
Michaela.Nepejchalova, Martin.Elias
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18636
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33830 poděkování

Re: Diskuze o fungování Pražských KoDo/KoKS

Příspěvek od Martin.Kucera »

Sona.Agnes.Nemeckova píše: 25 dub 2020, 23:24Co, ale zásadně odmítám přehlednout, nebo ignorovat je to, že si člen RP tedy jednoho z nejvyšších orgánů strany dovolí napsal t, že by někdo za to co říká - ať to je či není pravda "zasloužil po papuli."
Podívej, já jsem vždycky otevřeně říkal, co si myslím, ať už jsem měl či neměl nějakou stranickou funkci. A jsem přesvědčen, že i to byl jeden z důvodů, proč mě někteří do RP volili. Takže s tím opravdu nemám v úmyslu přestat.
A je dost podstatné, zda to, co bylo vyřčeno, je či není pravda. Toto byly veřejně vyřčené lži. (Podrobnější informace si můžeš dohledat v komentářích ke stížnosti, která byla nedávno podána kontrolní komisi.)
Ano, napsal jsem "zasloužila bys po papuli". Nikoli "nejradši bych ti dal po papuli" ani "někdo by ti měl dát po papuli". Taky jsem mohl napsat "zasloužila bys pár na zadek" (s narážkou na některé naše pohádky, ostatně třeba Pyšná princezna je v tomto ohledu emancipovaná, neb na zadek tam dostane chlap), ale vzhledem k povaze činu mi "po papuli" přišlo jaksi logičtější. (A jako vhodný kompromis mezi roztomilým "po papulce" a přímočarým "přes hubu".) Ostatně jak lze patrně i v dlouhé historii tohoto fóra dohledat, nejsem zavilým odpůrcem tělesných trestů, stejně jako řada jiných si myslím, že někdy přiměřené (tedy nikoli zdraví poškozující) plácnutí vydá za tisíc slov (podotýkám že máme dvě děti 10+ a těch plácnutí bylo za celou dobu jejich života jen několik málo). Navíc jsem nakloněn představě, že by povaha trestu měla odpovídat povaze prohřešku (samozřejmě ne v tak kruté podobě jako v minulosti, kdy se zloději usekla ruka a lháři vyřízl jazyk). OFFTOPICK tomuto doporučuji závěrečný příběh Chestertonova Klubu podivných živností.
Tj. napsal jsem to jako stručný příklad jedné z možných reakcí odpovídajících povaze činu. Nikoli mnou preferovaných - já si dovedu představit i jiné alternativy, méně agresivní, zato podstatně důmyslnější a nepříjemnější. Co třeba muset nějakou dobu nosit náhubek (s nímž lze pít a jíst kašovitou stravu, nikoli však mluvit) a palčáky (s nimiž lze uchopit věci, nikoli však psát na klávesnici)? Nedal by nakonec leckdo přednost tomu dostat jednu zleva, jednu zprava a mít to odbyto?
Sona.Agnes.Nemeckova píše: 26 dub 2020, 08:49Ale z čistě lidského, etického a jakéhokoliv jiného hlediska, když tohle napíše chlap ženské, člen předsednictva clence strany a já nevím z jakého hlediska tak je to naprosto neakceptovatelna prasarna.
Ad chlap ženské - to už tu rozebrali jiní. Ad člen předsednictva člence strany - viz výše. Navíc ve straně jsme si přece zpravidla rovni a slovo voleného funkcionáře má větší váhu jen v našimi předpisy přesně vymezených situacích.
Sona.Agnes.Nemeckova píše: 26 dub 2020, 09:18Pokud se tvoje žena bude chovat doma jako dítě, tak ji taky řekneš, že si zaslouží dostat po papule?
Jo, v některých případech bych jí to patrně řekl, stejně jako by to v obrácené situaci řekla ona mně.
Sona.Agnes.Nemeckova píše: 26 dub 2020, 09:18Já mám s Martinovi komunikaci problém dlouhodobě. Jeho arogantní jednání mi dost vadí, ale ok dosud jsem to nějak behrotila.
Mohla bys, prosím, uvést nějaké jiné příklady mého "arogantního jednání" než byl náš střet v záležitosti vašeho MS Soběslav? (Ale pokud se netákají pražských KoKS, zkus najít vhodnější vlákno než toto, případně klidně nějaké založ ve vnitrostranické diskusi.)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 5):
Adam.Jaros, Michaela.Nepejchalova, Petr.Springinsfeld, Jiri.Koudelka, Jiri.Belsan

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Agnes.Nemeckova
Člen KS Praha
Příspěvky: 149
Registrován: 22 úno 2019, 09:55
Profese: Poradce pro rodiče, manažer v NNO
Bydliště: Praha 17
Dal poděkování: 49 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování

Re: Diskuze o fungování Pražských KoDo/KoKS

Příspěvek od Agnes.Nemeckova »

Martin.Kucera píše: 26 dub 2020, 09:51
Sona.Agnes.Nemeckova píše: 25 dub 2020, 23:24Co, ale zásadně odmítám přehlednout, nebo ignorovat je to, že si člen RP tedy jednoho z nejvyšších orgánů strany dovolí napsal t, že by někdo za to co říká - ať to je či není pravda "zasloužil po papuli."
Podívej, já jsem vždycky otevřeně říkal, co si myslím, ať už jsem měl či neměl nějakou stranickou funkci. A jsem přesvědčen, že i to byl jeden z důvodů, proč mě někteří do RP volili. Takže s tím opravdu nemám v úmyslu přestat.
A je dost podstatné, zda to, co bylo vyřčeno, je či není pravda. Toto byly veřejně vyřčené lži. (Podrobnější informace si můžeš dohledat v komentářích ke stížnosti, která byla nedávno podána kontrolní komisi.)
Ano, napsal jsem "zasloužila bys po papuli". Nikoli "nejradši bych ti dal po papuli" ani "někdo by ti měl dát po papuli". Taky jsem mohl napsat "zasloužila bys pár na zadek" (s narážkou na některé naše pohádky, ostatně třeba Pyšná princezna je v tomto ohledu emancipovaná, neb na zadek tam dostane chlap), ale vzhledem k povaze činu mi "po papuli" přišlo jaksi logičtější. (A jako vhodný kompromis mezi roztomilým "po papulce" a přímočarým "přes hubu".) Ostatně jak lze patrně i v dlouhé historii tohoto fóra dohledat, nejsem zavilým odpůrcem tělesných trestů, stejně jako řada jiných si myslím, že někdy přiměřené (tedy nikoli zdraví poškozující) plácnutí vydá za tisíc slov (podotýkám že máme dvě děti 10+ a těch plácnutí bylo za celou dobu jejich života jen několik málo). Navíc jsem nakloněn představě, že by povaha trestu měla odpovídat povaze prohřešku (samozřejmě ne v tak kruté podobě jako v minulosti, kdy se zloději usekla ruka a lháři vyřízl jazyk). OFFTOPICK tomuto doporučuji závěrečný příběh Chestertonova Klubu podivných živností.
Tj. napsal jsem to jako stručný příklad jedné z možných reakcí odpovídajících povaze činu. Nikoli mnou preferovaných - já si dovedu představit i jiné alternativy, méně agresivní, zato podstatně důmyslnější a nepříjemnější. Co třeba muset nějakou dobu nosit náhubek (s nímž lze pít a jíst kašovitou stravu, nikoli však mluvit) a palčáky (s nimiž lze uchopit věci, nikoli však psát na klávesnici)? Nedal by nakonec leckdo přednost tomu dostat jednu zleva, jednu zprava a mít to odbyto?
Sona.Agnes.Nemeckova píše: 26 dub 2020, 08:49Ale z čistě lidského, etického a jakéhokoliv jiného hlediska, když tohle napíše chlap ženské, člen předsednictva clence strany a já nevím z jakého hlediska tak je to naprosto neakceptovatelna prasarna.
Ad chlap ženské - to už tu rozebrali jiní. Ad člen předsednictva člence strany - viz výše. Navíc ve straně jsme si přece zpravidla rovni a slovo voleného funkcionáře má větší váhu jen v našimi předpisy přesně vymezených situacích.
Sona.Agnes.Nemeckova píše: 26 dub 2020, 09:18Pokud se tvoje žena bude chovat doma jako dítě, tak ji taky řekneš, že si zaslouží dostat po papule?
Jo, v některých případech bych jí to patrně řekl, stejně jako by to v obrácené situaci řekla ona mně.
Sona.Agnes.Nemeckova píše: 26 dub 2020, 09:18Já mám s Martinovi komunikaci problém dlouhodobě. Jeho arogantní jednání mi dost vadí, ale ok dosud jsem to nějak behrotila.
Mohla bys, prosím, uvést nějaké jiné příklady mého "arogantního jednání" než byl náš střet v záležitosti vašeho MS Soběslav? (Ale pokud se netákají pražských KoKS, zkus najít vhodnější vlákno než toto, případně klidně nějaké založ ve vnitrostranické diskusi.)
Tvoje komunikace ohledně MS Soběslav je tak okazalym příkladem, že další asi uvádět nebudu. Navíc se ke svému stylu komunikace veřejné hlásí. Takže sám víš co by asi tak mohlo lidem vadit.

K tomu zbytku jsem tak v šoku, že asi nemám chuť to teď rozebírat.. Jen přemýšlím, zda by si svoji manželce tohle řekl taky, kdyby se tsk chovala a kde se v tobě bere tak hluboká neucta k jiným lidem, že si tohle dovolís.

Ágnes Němečková
MS Praha 6
Členka RT sociál a RT zdravotnictví, týmu SPOD

„Kdo jde pořád rovně, daleko nedojde.“ — Antoine de Saint-Exupéry, kniha Malý princ

Uživatelský avatar
Jan.Hora
Kontrolní komise
Příspěvky: 3070
Registrován: 19 led 2016, 15:51
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 4841 poděkování
Dostal poděkování: 6417 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze o fungování Pražských KoDo/KoKS

Příspěvek od Jan.Hora »

Sona.Agnes.Nemeckova píše: 26 dub 2020, 09:18 Ne to není o diskriminaci. To je zase ta samá linie jako jm a jk...
Chlap je (většinou) přirozeně silnější. Nikde neříkám, že žena může chlapovi napsat co chce. Řešila bych i opačný směr. Prostě je jako řešení zmíněno násilí. Ale přijde mi to pro chlapa méně ohrožující, než pro ženu. Což už může být můj osobní názor.
Pokud se tvoje žena bude chovat doma jako dítě, tak ji taky řekneš, že si zaslouží dostat po papule? Přijde ti to ok?
Tohle je docela dobrý příklad protože přesně ukazuje na to, o co mi šlo. Tedy že důležitý je kontext sdělení, protože právě kontext může oslabit jinak silné sdělení nebo naopak posílit nevinné sdělení (příklad: "nejradši bych tě pohladil po tváři, až se příště potkáme" je bez kontextu milé sdělení, ale pokud bude součástí vyhrocené diskuse a napíše ho člověk známý sklony k násilí na ženách, tak to budu chápat spíš jako skrytou výhrůžku násilím).

Právě kontext posouvá význam docela dost, takže i kdybych řekl ženě že zaslouží dostat po papuli, tak se nic neděje, ale pouze proto že oba známe kontext. Ona se mi totiž hravě ubrání, léta cvičí sebeobranné techniky, já se neumím prát a oba to dobře víme - známe kontext toho sdělení a mé ženě by bylo jasné že nemůže být myšleno vážně, že to nemůže být nic jiného než popichování nebo nějaký pokus o vtip. Což je dále posíleno tím, že dobře ví, že násilí na ženách je mi natolik cizí, že dokonce nemám rád velikonoce a vadí mi plácnout jakoukoliv ženu pomlázkou, dokonce i "jen jako".

Nemůžu teda s čistým svědomím tvrdit, že je ta věta špatně, protože znám několik scénářů, kdy se jedná prostě jen o popichování a vědí to dobře obě strany.
Sona.Agnes.Nemeckova píše: 26 dub 2020, 09:18 Ano protože ho znate je to ok? Protože znáte Jakuba tak je ok jak se chová? A my co ho neznáme máme být sticha? Já mám s Martinovi komunikaci problém dlouhodobě. Jeho arogantní jednání mi dost vadí, ale ok dosud jsem to nějak behrotila. Tohle už je ale pro mě zahranou. To že ty si neumíš představit, že by to udělal je argument? Jako fakt jsme na tom s vnianickou kulturou tak blbě?

Že je to hodně špatný pozoruji na Praze už hodnou chvíli, ale tohle?
Tohle je dost přehnaná reakce na prosté konstatování, že můžu mít pohled na věc ovlivněný předchozí zkušeností s autorem výroku. Respektuju tvůj názor, ale to že nepovažuju za vhodné vyhlásit džihád každému, kdo napíše na fórum nějaký kontroverzní výrok kterým se někoho dotkl, to je zase můj názor.

A jen ze zvědavosti - zastaneš se taky lidí které svými útoky trápila BoBo, nebo její postup vnímáš jako akceptovatelný?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hora za příspěvky (celkem 3):
Michaela.Nepejchalova, Georgia.Hejdukova, Martin.Elias

Jan Hora
KS Praha
PMS Praha 4
zastupitel MČ Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido

Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 4107
Registrován: 18 čer 2009, 12:09
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 794 poděkování
Dostal poděkování: 4097 poděkování

Re: KF Pha 6/2020 - Odklad rozhodnutí o zkrácení smlouvy

Příspěvek od Ondra.kl »

Sona.Agnes.Nemeckova píše: 25 dub 2020, 23:24 Co, ale zásadně odmítám přehlednout, nebo ignorovat je to, že si člen RP tedy jednoho z nejvyšších orgánů strany dovolí napsal t, že by někdo za to co říká - ať to je či není pravda "zasloužil po papuli."
Hele ... opravdu v tobě jeho výrok vyvolává dúvodné obavy že by to "dávání po papuli" měl sebeméně v úmyslu realizovat? Mohla by jsi mi vysvětlit proč a jak?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondra.kl za příspěvky (celkem 2):
Michaela.Nepejchalova, Petr.Springinsfeld
Uživatelský avatar
Michaela.Nepejchalova
Kontrolní komise
Příspěvky: 2429
Registrován: 12 led 2016, 14:28
Profese: sociální pracovnice
Bydliště: Praha 4
Dal poděkování: 10857 poděkování
Dostal poděkování: 4881 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze o fungování Pražských KoDo/KoKS

Příspěvek od Michaela.Nepejchalova »

Souhlasím s Honzou Horou. Fakt mě zaráží, že členka může rýt nenávistnými výroky do všech okolo sebe a poslat tím pár lidí na nemocenskou, ale "pohrůžka", která očividně není pohrůžkou, je průser a začne sháňka po ombudsmanovi. Takže budeme řešit slovní obrat, protože stejně tak Martin mohl napsat "zasloužila bys trest" a mělo by to úplně stejný význam. ALE nebudeme řešit reálnou fyzickou újmu, kterou napáchal adresát toho výroku? Agnes, nezlob se na mě, ale pláčeš na špatném hrobě. (Budiž tohle odpověď i pro Martina Staňka.)

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

správce FB a Twitteru MRT Návykové chování
What mind-bogglingly pathetic and emotionally stunting little rules they make up. - Graham Chapman
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing. - Edmund Burke

Uživatelský avatar
Petr.Kricensky
Příznivec Pirátů – Praha
Příspěvky: 37
Registrován: 18 lis 2010, 20:29
Profese: elektrikář - technik
Bydliště: Plzeňská 470 , Praha 5
Dal poděkování: 154 poděkování
Dostal poděkování: 65 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze o fungování Pražských KoDo/KoKS

Příspěvek od Petr.Kricensky »

Tak, hodtě se všichni do klidu. Nebudu počítal kolik zde bylo napsáno slov, kolik člověkohodin by se dalo použít na něco užitečného. Budu teď hodně nekorektní. Toto mi připomíná měření pindiků na chlapeckém záchodě. Já osobně jsem se rozhodl, že za mě budou mluvit činy. Své názory budu říkat dál ale systémem tváří v tvář, nebo alespoň telefonem. Už to vyskakovalo do absurdity. Kafka by měl radost.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Kricensky za příspěvky (celkem 3):
Michal.Jokes, Zuzana.Freitas, Lucie.Vadkerti
Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Praha“