KF KHK 3/2020 - Dovolba místopředsedy PKS

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: PKS Královéhradecký kraj, Krajsti predsedajici, KoKS Královéhradecký kraj

Uživatelský avatar
Adam.Valenta
Příspěvky: 443
Registrován: 10 čer 2010, 08:33
Profese: analytik, webdesigner
Bydliště: Trutnov
Dal poděkování: 427 poděkování
Dostal poděkování: 562 poděkování
Kontaktovat uživatele:

KF KHK 3/2020 - Dovolba místopředsedy PKS

Příspěvek od Adam.Valenta »

Ahoj,
z důvodu rezignace Pavla Vrbického zahajuji rozpravu o dovolbě 4. člena PKS. viewtopic.php?f=409&t=51916

Prosím všechny, kteří by měli o tuto pozici resp. práci (probíralo se nedávno na KS při minulé dovolbě) zájem, aby se přihlásili a napsali, jaké mají priority a čím by chtěli do krajského vedení přispět.

Návrh postupu:
O pozici se může ucházet každý člen krajského fóra. Prosím tedy kandidáty o jejich přihlášení.
Kandidát musí mít aktuální a pravdivou osobní prezentaci na webu strany se svým úplným jménem, podobenkou a životopisem, splňovat předpoklady pro výkon funkce a získat řádnou nominaci.
Každý kandidát na funkci popíše v rozpravě způsob, jakým bude funkci vykonávat, a jakou má k výkonu funkce způsobilost. Právo na závěrečné slovo má každý kandidát.
Řádná nominace je návrh člena KF nebo příhlášení se jako zájemce do volby (dle jednacího řádu, by to mělo být s podporou dalších členů, můj návrh je, že tato podpora není třeba, platí navržení nebo přihlášení se)... má někdo něco proti?

Termíny:
Nejprve poběží doba pro nominace a přihlašování se do volby - minimálně do čtvrtka 30.4.2020
Zároveň poběží rozprava, možnost oslovit nominované a příhlášené s dotazy.
Poté bude následovat dvoudenní lhůta na rozmyšlenou - termín bude vycházet z ukončení přihlašování, pravděpodobně tedy do 2.5.2020
Na následující krajské schůzi 19.4.2020 můžete klást dotazy přihlášeným kandidátům přímo, jinak samozřejmě zde.

Volba:
Volit budeme standardně dvoukolovým hlasováním. V 1. kole nejprve všechny přijatelné kandidáty, ve 2. kole pak vybereme jednoho mezi postoupivšími z 1. kola.

Přihlášení kandidáti: Ještě jednou tedy prosím zájemce, aby se projevili.
Uživatelský avatar
Tomas.Unger
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 135
Registrován: 22 říj 2017, 14:56
Profese: Živnostník
Bydliště: Náchod
Dal poděkování: 300 poděkování
Dostal poděkování: 221 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF KHK 3/2020 - Dovolba místopředsedy PKS

Příspěvek od Tomas.Unger »

Když jsem byl tedy vyzván tak se hlásím. Řeč jsem psal již několikrát tak se nebudu opakovat. Pokud budu zvolen jistě budu i trochu potížista jelikož vždy říkám co si myslím 😀 Hlavně jsem idealista a zakládám si na své osobní cti. Tudíž mám své hranice a ty mají jasně dané mantinely. Každopádně se nebráním novému pohledu na věc a rád se poučím ale čest a duše je jen jedna. Tak je to teď na hlasu lidu.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody. :) remove before flight :)
Uživatelský avatar
Pavel.Volk
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 221
Registrován: 20 črc 2017, 21:47
Profese: OSVČ
Bydliště: Skály 1, Teplice nad Metují
Dal poděkování: 439 poděkování
Dostal poděkování: 279 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF KHK 3/2020 - Dovolba místopředsedy PKS

Příspěvek od Pavel.Volk »

Aby to neměl Tom @Tomas.Unger tak jednoduchý, tak se také hlásím k dovolbě na 4-tého člena PKS.
Stejně jako Tomáš, svoji "řeč", neřkuli představení se, jsem již psal při nominaci do krajských voleb.
Je to opisování stále dokola, stejně jako on to ( možná srabácky) nechám na lidech, ať rozhodnou ;) ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Volk za příspěvky (celkem 5):
Ales.Dohnal, Dusan.Plch, Adam.Valenta, Stanislav.Stipl, Petr.Polacek
Pomocnou ruku najdeš vždy jen na konci svého ramene ;) ;)
Uživatelský avatar
Tomas.Unger
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 135
Registrován: 22 říj 2017, 14:56
Profese: Živnostník
Bydliště: Náchod
Dal poděkování: 300 poděkování
Dostal poděkování: 221 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF KHK 3/2020 - Dovolba místopředsedy PKS

Příspěvek od Tomas.Unger »

Pavel.Volk píše: 15 dub 2020, 22:25 Aby to neměl Tom @Tomas.Unger tak jednoduchý, tak se také hlásím k dovolbě na 4-tého člena PKS.
Stejně jako Tomáš, svoji "řeč", neřkuli představení se, jsem již psal při nominaci do krajských voleb.
Je to opisování stále dokola, stejně jako on to ( možná srabácky) nechám na lidech, ať rozhodnou ;) ;)
Není srabácké. Lid si zaslouží vládu jakou si sám zvolil 😀 proto jest dobré ukázat lidu že volba je na nich
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Unger za příspěvky (celkem 3):
Pavel.Volk, Adam.Valenta, Arnost.Stepanek
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody. :) remove before flight :)
Karel.Ficenec
Člen KS Královehradecký kraj
Příspěvky: 323
Registrován: 27 úno 2012, 19:23
Profese: strojař
Bydliště: poblíž Rychnov nad Kněžnou
Dal poděkování: 141 poděkování
Dostal poděkování: 105 poděkování

Re: KF KHK 3/2020 - Dovolba místopředsedy PKS

Příspěvek od Karel.Ficenec »

@Tomas.Unger , @Pavel.Volk : i když už jste to říkali (kandidátská řeč) tak by nebylo špatný dát odkaz na již uvedené, pokud to najde, jinak by nebylo špatné to aspoň v pár větách zopakovat, hlavně pro ty co to tady tolik nesledují a nebo vaše projevy nezachytili už dřív.
karel.ficenec(at)pirati.cz
Uživatelský avatar
Pavel.Volk
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 221
Registrován: 20 črc 2017, 21:47
Profese: OSVČ
Bydliště: Skály 1, Teplice nad Metují
Dal poděkování: 439 poděkování
Dostal poděkování: 279 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF KHK 3/2020 - Dovolba místopředsedy PKS

Příspěvek od Pavel.Volk »

Karel.Ficenec píše: 19 dub 2020, 15:48 @Tomas.Unger , @Pavel.Volk : i když už jste to říkali (kandidátská řeč) tak by nebylo špatný dát odkaz na již uvedené, pokud to najde, jinak by nebylo špatné to aspoň v pár větách zopakovat, hlavně pro ty co to tady tolik nesledují a nebo vaše projevy nezachytili už dřív.
Jelikož mi to nejde umístit sem jako odkaz, kopíruji řeč z kandidátky do Krajských voleb.
Kandidatura do krajských voleb

Tak jdeme na to, mé ( dosti pozdní) rozhodnutí o kandidatuře do krajských voleb mělo několik částí, pralo se to ve mně mezi " máš práce hromadu " přes " přeci jenom je potřeba dělat i něco navíc, než jen bussines" až po " kdy jindy, dokud mohu a vlastně i chci".

Je mezi námi pár lidí se kterými se znám, ale pro formu. Jsme členem MS Trutnovsko, jelikož mé podnikatelské aktivity byli, jsou a asi i do budoucna budou spojeny s tímto podhorským krajem, byť v současné době provozuji hotel s restaurací na Náchodsku, resp. Broumovsku. Celý svůj život (nejen profesní) se pohybuji okolo cestovního ruchu, již jako dítě jsem vyrůstal v Krkonoších ( 1200 m.n.m) a pral se s životním prostorem dítěte jehož rodiče byli mimo v té době stranický systém ( KSČ) a tudíž pokud to šlo, přišel trest v podobách poškol a pod. Ono ve čtvrté třídě když si dáte takto na podzim trasu z Vrchlabí na Rennerovky ( cca 12 km) od dva dny, něco to zanechá. Nicméně na řemeslo jsem nezanevřel, vyučil se kuchařem a pokračoval dál v této kariéře. V mezičase jsem si střihnul nějakou tu práci v zahraničí ( Německo / Rakousko), poté kromě vojny, zajímavá zkušenost v Praze pro jednu z prvních cateringových společností. A poté zase hurá směr Trutnovsko a hory, chvíli spráce horské chaty, následně 16 let zásobovací servis chalupa hotelů v prostoru Pece pod Sněžkou ( od pečiva na snídani, přes technické plyny, prádlo až po dopravu jak v létě, tak rolbymi v zimním období), někde roku 2004 jsme se s mojí současnou paní, které já pomáhám vychovávat naše 2 děti a která mi pere ponožky rozhodli naplnit nepsané pravidlo rodiny Volků ( pokud někdo prohlásí, že to nejde, Volk celému světu dokáže že to jde) a začali křísit a provozovat v té době již nějakou dobu uzavřený areál s restaurací a hotelem na Teplicemi nad Metují - Bischofstein bischofstein.cz. Za posledních 15-let tady se nám to krapet rozrostlo a v současné době zaměstnávám v sezoně 24 osob ( částečně HPP, častečně DPP), k tomu mi zpět přibyl po tragickém úmrtí bratra ( jaro 2019) provoz pražírny kávy s kavárnou a výrobou čokolády Volkafe - Kafírna Trutnov volkafe.cz, kde v současné době je zaměstnaných také cca 10 lidiček.
Celé se to pořád točí okolo cestovního ruchu, včetně kontaktů a částečně spolupráce a nějakém menším podílu na provozu bratrem spoluvlastněnou lyžařskou školou v Jánských Lázních - K+K ski school https://www.ski-school.cz - ale tady spíše jen jako poradní orgán.
Toť k představení mé maličkosti.

Kromě nějakých drobných " konzultací" okolo fungování obce se současným i minulým starostou v místě podnikání v Teplicích a spolupráci s destinačním managementem Broumovska ohledně cestovního ruchu, jsem zkoušel např. propojení místní hotelové školy (co by generující lidi do cestovního ruchu) s hygienickou stanicí ( co by kontrolního orgánu) na bázi výuky ( přednášek) hygienou o praxi a o tom co vlastně kontrolují, což se i povedlo dotáhnout k první hodině výuky, bohužel zde došlo k vyhození kotvy ze stran učitelů, kteří ucítili konkurenci a nutnost doučování sami sebe. Na tom to ztroskotalo.
K tomuto, hodně se mluví o tom, že by bylo dobré více dětí do učilišť, zkušenost je taková, že na učilištích ty kteří se tam hlásí a dostanou ( trojkaři v lepším případě, spíše 4-5kaři) učí zase a jen ti, kteří v normální výuce už dávno nebyli.

Co mohu celému krajskému sdružení potažmo kraji přinést je jiný pohled na věc ( z pozice zaměstnavatele a živnostníka), znalost problémů a fungovaní záležitostí týkajících se cestovního ruchu a již z dob růstu Krkonoš, tak z pohledu nově rostoucí destinace Adršpašska, potažmo Broumovska), komunikativnost s okolí. Nemám problém Vás jako jednotlivce tak celé sdružení požádat o pomoc je-li třeba.

Co neumí a ani se nechci učit je ohýbání se před "rádoby" autoritami, buď dotyčný má pravdu a umí ji doložit, nebo ať si ji nechá pro sebe.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Volk za příspěvky (celkem 3):
Karel.Ficenec, Arnost.Stepanek, Dusan.Plch
Pomocnou ruku najdeš vždy jen na konci svého ramene ;) ;)
Uživatelský avatar
Adam.Valenta
Příspěvky: 443
Registrován: 10 čer 2010, 08:33
Profese: analytik, webdesigner
Bydliště: Trutnov
Dal poděkování: 427 poděkování
Dostal poděkování: 562 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF KHK 3/2020 - Dovolba místopředsedy PKS

Příspěvek od Adam.Valenta »

Tak kandidáty máme - jsou zapsáni v úvodním příspěvku.

Rozpravu a přihlašování tedy ukončuji. Pokud proti tomu nikdo nic nemáte, tak hlasování spustím vzhledem k pátečnímu svátku zítra 5.5. a potrvá 48 hodin.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Valenta za příspěvek:
Pavel.Volk
Uživatelský avatar
Adam.Valenta
Příspěvky: 443
Registrován: 10 čer 2010, 08:33
Profese: analytik, webdesigner
Bydliště: Trutnov
Dal poděkování: 427 poděkování
Dostal poděkování: 562 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF KHK 3/2020 - Dovolba místopředsedy PKS

Příspěvek od Adam.Valenta »

Bylo zahájeno hlasování https://helios.pirati.cz/helios/e/72669 ... 74cda294b4

Poběží do 7.5. 22:00
Uživatelský avatar
Adam.Valenta
Příspěvky: 443
Registrován: 10 čer 2010, 08:33
Profese: analytik, webdesigner
Bydliště: Trutnov
Dal poděkování: 427 poděkování
Dostal poděkování: 562 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF KHK 3/2020 - Dovolba místopředsedy PKS

Příspěvek od Adam.Valenta »

Hlasování bylo ukončeno s následujícím výsledkem:

24 odevzdaných hlasů
Jako další člen PKS je pro mě přijatelný
Tomáš Unger - 16
Pavel Volk - 13

Oba kandidáti získali nadpoloviční počet hlasů a nového místopředsedu budeme tedy volit ve druhém kole. Hlasování bude vyhlášeno.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Valenta za příspěvky (celkem 2):
Pavel.Volk, Arnost.Stepanek
Uživatelský avatar
Adam.Valenta
Příspěvky: 443
Registrován: 10 čer 2010, 08:33
Profese: analytik, webdesigner
Bydliště: Trutnov
Dal poděkování: 427 poděkování
Dostal poděkování: 562 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF KHK 3/2020 - Dovolba místopředsedy PKS

Příspěvek od Adam.Valenta »

Bylo zahájeno 2. kolo hlasování, které poběží do 15.5. 23:00 a hlasovat můžete zde: https://helios.pirati.cz/helios/e/6733c ... 695f2ff34a
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Valenta za příspěvek:
Stanislav.Stipl
Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Královéhradecký kraj“