MF - Olk-Pr 2/2020 Schůze MS Přerov 1.4.2020

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů místního sdružení.

Moderátoři: Administrativní tým - OlK, Krajsti predsedajici, PMS Přerov

Pravidla fóra
  • Na tomto fóru se vyhlašují závazná hlasování místního fóra. Hlasovat mohou pouze členové místního sdružení.
  • Do tohoto fóra vidí všichni a přispívají členové a registrovaní příznivci místního sdružení (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
  • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Jaromir.Horky
Předseda/předsedkyně krajského sdružení
Příspěvky: 974
Registrován: 09 led 2018, 17:20
Profese: Marketingový manažer
Dal poděkování: 694 poděkování
Dostal poděkování: 1134 poděkování

MF - Olk-Pr 2/2020 Schůze MS Přerov 1.4.2020

Příspěvek od Jaromir.Horky »

Ahoj,

tímto si dovoluji vyhlásit příští schůzi na středu 1. dubna od 19.00
Místo konání: proběhne online https://meet.jit.si/prerov
FB událost: ZDE

Program schůze navrhuji následovně:
1. Kontrola úkolů z minula
2. Reporty ze schůzi
3. Zastupitelstvo
4. Krajské volby
5. Senátní volby
6. PaRo
7. Zájemci o členství
8. Přijímání nových členů
9. Zhodnocení proběhlých akcí a příprava na další
10. Diskuse, různé

Pokud není nikdo proti, schůze je tímto řádně oznámena a vyhlášena.

Pro změnu programu nebo zařazení dalších bodů, se prosím zapojte do diskuze v tomto vláknu. Díky
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jaromir.Horky za příspěvek:
David.Hosek

Předseda KS OLK, Zastupitel Olomouckého kraje, vedoucího mediálního týmu OLK

Nejlepší způsob, jak dosáhnout cíle, je začít. OFFTOPIC774942021
Něco o mně

Uživatelský avatar
Jaromir.Horky
Předseda/předsedkyně krajského sdružení
Příspěvky: 974
Registrován: 09 led 2018, 17:20
Profese: Marketingový manažer
Dal poděkování: 694 poděkování
Dostal poděkování: 1134 poděkování

Re: MF - Olk-Pr 2/2020 Schůze MS Přerov 1.4.2020

Příspěvek od Jaromir.Horky »

Ahoj, vzhledem k událostem proběhne schůze online na této adrese: https://meet.jit.si/prerov

Předseda KS OLK, Zastupitel Olomouckého kraje, vedoucího mediálního týmu OLK

Nejlepší způsob, jak dosáhnout cíle, je začít. OFFTOPIC774942021
Něco o mně

Uživatelský avatar
Jitka.Horka
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 74
Registrován: 08 črc 2018, 11:40
Profese: Dentální hygienistka
Dal poděkování: 159 poděkování
Dostal poděkování: 117 poděkování

Re: MF - Olk-Pr 2/2020 Schůze MS Přerov 1.4.2020

Příspěvek od Jitka.Horka »

ZÁPIS ze schůze zde:
OFFTOPIC===================================================================================
==================================1. 4. 2020 - 19:00 ===================================
online na Jitsi
schůze řádně svolána zde: viewtopic.php?f=666&p=688411#p688411
FB událost zde: https://www.facebook.com/events/664343421041799/
Začátek schůze: 19:10

přítomní členové: Jaromír Horký, Vojtěch Nezval, Martin Švadlenka, Jitka Majerová, David Hošek, Vlastimil Špajs, Jaroslav Krejčí, Martin Pavlištík, Petr Karlík
přítomní příznivci: Jakub Jüngling, Jiří Hanečka, Ondřej Študent, Pavel Ondrůj
přítomní hosté: Antonín Štěpán, Miloš Zmeškal

předsedající: Jaromír Horký
zapisovatel: Jitka Majerová
1. Kontrola úkolů z minula
Vojtěch Nezval: Mám koncept, který se týká sázení stromů. Měl jsem to v plánu někdy teď na jaře, tudíž nemám ponětí jak to bude či nebude, proto jsem v tom teď nepokračoval. Chtěl bych akci se sázením stromů, a aby to bylo spojené i s nějakým workshopem v rámci životního prostředí, možná Punkie v rámci kompostování třeba na BC na zahrádce. Jestli máte nějaký návrh budu rád. Tohle je nějaká kostra. Bylo by nějaký vyznačené místo, kde člověk může zasadit strom a mohl by tam dát štítek s podpisem, a pak by se zase vrátil k těm workshopům.
Jaromír Horký: deadline pro to je 30.4. a nejlepší doba pro sadbu je asi podzim.
2. Reporty ze schůzi
Jaromír Horký:
-byla předložena dohoda ve spolupráci se STANem, za jakých podmínek a jaké jsou naše cíle, od pátku 3.4. se bude schvalovat, takže hlasujte podle sebe
- dále nás oslovil nějaký člověk, že by se mohl zpracovat dokument - právní posudek ohledně vodovodů a kanalizacích
David Hošek: kontrolní výbor se semnou vůbec nesešel, naposledy jsme se dohodli že ukončíme to ohledně sportovišť jinak se nic neřešilo
3. Zastupitelstvo
Jaromír Horký: ještě nevíme jestli se bude konat a za jakých podmínek, my zatím navrhujeme, aby se to konalo online ale je otázka jak to bude, taky jsme vydali 14 bodů, co by mělo město dělat
Pavel Ondrůj: nabízel jsem vstřícnou ruku ,psal jsem ten email a viděli jste sami, jaký ten přístup byl... to je asi tak všechno

4. Krajské volby
Antotín Štěpán: Čaute, na volbách se intenzivně pracuje, bohužel teď je to v bodu že čekáme co jak bude, jestli bude vůbec kontaktní kampaň. Ta kontaktní kampaň asi bude v to září, chtěl bych poprosit abyste si vychytali čas na to.
Jaromír Horký: je potřeba k tomu přistupovat i zodpovědně, odloženo VyOsení a podobně s ohledem na zdraví lidí. Lidé si možná ani nebudou chtít od nás noviny brát... odložili jsme i Ukliďme Česko, protože to není zodpovědné.
Martin Švadlenka: Já jsem jen chtěl říct zapomeňte na kontaktní kampaň.. mnohem víc lidí tráví teďka víc na netu a internetová reklama má smysl.
Antonít Štěpán: Určitě na to myslíme.
Jaromír Horký: Do reklam na fb teď nejvíc dává ODS a Piráti skoro nejmíň, ale my ten obsah zase tvoříme virálně, tudíž nepotřebuje reklamu ale sdílí se sám.
Antonín Štěpán: přesně tak, taky to tak vidím, ale jakmile se domluvíme se stanem budeme dál řešit situaci.

KETy - můžou se zapojit i příznivci:
Antonín Štěpán: školství se zatím nesešlo, garant je Knápek, a nevím jeslti tam nějaká spolupráce se stanem je.. ale myslím že bude, takže uvidíme
Vojtěch Nezval: žp- máme se teďka sejít, zatím nic novýho, ale komunikujeme, finační- komunikujeme a domluvili jsme se, že jedinej úkol teď bude najít peníze - analýza, řeší to Viktor Tichák
Jitka Majerová: ve zdravotnictví a sociální politice jsme domluveni,že se někdy online sejdeme, ale zatím jsme se dál neposunuli a od stanu žádný materiál nemáme

Pavel Ondrůj: Nemáte někdo 3D tiskárnu? popřípadně nevíte kolik stojí
Pavel Pavlištík: 3D tiskárnu mám, ale nejsme schopen to zafinancovat sám. Klidně ji k provozu nabídnu.Ale vyrobím max 7 denně
Pavel Ondrůj: Jo tak se domluvíme asi nějak spolu my dva sami.
Jaromír Horký

Vojtěch Nezval: Co budeme dělat my jako dobrovolníci v té kampani?
Jaromír Horký: Myslím, že je to věštění z křišťálové koule. Je fajn teďka sdílet, lajkovat, komentovat příspěvky, pracovat na programu, to jestli budeme moct dávat noviny třeba aspoň do schránek je taky otázka, protože prý se to možná dá přenášet i přes ty tiskoviny.Česká pošta i sokromníci omezují roznosy tiskovin už teď.
Vratislav Krejčí: Můžeme darovat krev, protože to je věc co můžeme všichni jít udělat i teď, je to užitečná věc a můžeme se i pozitivně zviditelnit.
Antotnín Štěpán: To teď v této situaci nám může být omláceno o hlavu, protože taháme lidi do infekčního prostředí. Spíš po jednotlivích jako výzva, určitě ne jako skupina a podobně, klidně ať se u toho nafotí, ale ne skupinově se domlouvat.

Pavel Ondrůj: přemýšlím nad nějakou sbírkou na ty štíty

Jaromír Horký: jen bych dodal, že díky Jakubovi Junglingovi rozvážíme filtrovanou kávu, je to takové symbolické gesto, my do toho dáváme peníze a Kuba svůj čas, za což mu moc děkuji, děláme to hlavně kvůli aspoň nějaké pomoci, ale vyšel o tom i článek, což je winwin

5. Senátní volby
David Hošek: pomalu se transormuje spíš na tu online kampaň a billboardy
Pavel Ondrůj: já jsem ještě pozměnil trochu body té kampaně s ohledem na situaci
Jaromír Horký: už jsou nějací oponenti? a myslím si že se šance celkem zvýšili
Pavel Ondrůj: zatím nevím...

6. PaRo
Jaromír Horký: tak tady měl Vojta ten úkol, který prezentoval-sázení stromů, já ještě uvažuji jestli díky této situaci zda neuděláme něco jínýho.
Vojtěch Nezval: jako já jsem pro, sice to mám promyšlený, ale jsem PRO to celé překopat, bude lepší když se ty peníze využijí na něco takového a hnedka
Martin Pavlištík: v téhle době si říkám, jestli tím nezafinancovat ty štíty
Jaromír Horký: akorát jsi říkal že vyrobíš asi 70 za 14 dní, což je asi málo... možná zafinancovat nějakou rychlejší výrobu.
Pavel Ondrůj: no a co třeba k těm samoživitelům, je potřeba zjistit ty lidi, kteří jsou ty nejpotřebnější
Jakub Jungling: a co v rámci toho dát nějaké peníze na charitu či do domovů pro seniory? a třeba tu částku zdvojnásobit ze svého? že by každý přihodil nějaký extra příspěvek, zafinancujeme štíty jim
Martin Pavlištík: jako jedna trvá tak 1,5 hodiny, ta kapacita není taková... takže pořád tak 7 masek
Antonín Štěpán: mohli bychom to udělat v rámci kraje
Jaromír Horký: ok, Tondovi dávám úkol na zjištění 3D tiskáren v kraji - například Honza Bednařík a Wesley udělá tabulku kolik co stojí a kolik je toho schopen vyrobit, budeme v kontaktu

7. Zájemci o členství

Jaromír Horký: Tak asi JJ. Už jsme tě grilovali, jen teda se zeptám na dotatečnou otázku, jestli sis četl stanovy?
Jakub Jungling: Jo, stanovy jsem četl, nemyslím že jsem s něčím v rozporu.


Ondřej Študent: jsem studentem 4. ročníku logistiky, ve volném čase hledám práci, snažím se rozjet nějaký projekt na odpady, proč Piráti? jako když se člověk koukne kolem sebe, na Bureše atd, tak to bylo jasné, ještě ted v nabídce byl stan
Jaromír Horký: když by nebyly teda piráti tak by si volil stan? A co se ti líbí nejvíc a nelibi na Pirátech?
Ondřej Študent: ano ano, mně jde o to aby v politice byli noví lidé s novými tvářemi, já vnímám ten širší pohled na mladší třídu. Co se mi nelíbí: to je slozitější, každá mince má dvě strany, media můžou udělat i z dobrého skutku špatný, já nic nemám, protože máte svázané ruce a nejste jako domintatní strana a nemůžete udělat velké změny, takže nevím co kritizovat
Jaromír Horký: určitě, ale mě šlo spíš o ideje
Martin Švadlenka: takže vybral by sis piráty i kvůli tomu že na rozdíl od stanu by třeba legalizovali některé drogy??
Ondřej Študent: legalizovat další látky kromě kávy, čokolády a alkoholu...no jako člověk když to bude chtít, tak si vždy najde dealera, jde o to jak to bude ošetřeno legislativou, já jako kdybych byl konzument tak si tu drogu stejně najdu i když to prodává soused či stát
Martin Švadlenka: a vnímáš rozdíl v tom, když si to koupíš od souseda a půjdeš do vězení ty a tvůj soused nebo kamarád, a nebo když ti to prodává stát a je to legální?
Ondřej Študent: to je zajímavá otázka, nikdy jsem nad tím nepřemýšlel, jako pro mě to vyjde na stejno.. kdybych byl závislej, stejně by mi to bylo jedno
David Hošek: co tě motivovalo připojit se až teď a jakými dovednostmi bys mohl přispět?
Ondřej Študent: sbíral jsem informace jestli se chci právě připojit, přispět bych mohl selským rozumem.
Jaromír Horký: Jaké jsou tovje ambice, chceš bý třeba zastupitel Přerova nebo spíš člen, co je v povzdálí, hlasuje vnitrostranicky a pomáhá v kampani?
Ondřej Študent: já chci být podnikatel, takže bych nechtěl vysokou funkci, takže spíš z toho povzdálí
Jaromír: ty jsi teda z Přerova?
Ondřej Študent: jo konkrétně z Předmostí
Jaromír Horký: jo tak jak nás vnímáš jako Piráty v Přerově? a jak vnímáš Přerov?
Ondřej Študent: Přerov vidím tak, že se postaví dálnice a bude tu trochu líp, ohledně finačního ohodnocení jobů zde, ja sleduji spíše celostátní dění
Martin Švadlenka: Eutanázie?
Ondřej Študent: to je ošemetné....
Martin Švadlenka: aha, ptám se proto, že Piráti na to mají celkem vyhranění názor, ok.
Jitka Majerová: A jak vnímáš EU?
Ondřej Študent: no tam jsou ještě vetší idioti než tady u nás ve vládě, na papíru drží, ale reálně nedrží, vidíme to i teď ohledně koronaviru, ty kroky jsou špatné, EU měla zavřít hranice
Jitka Majerová: A co vystoupení z EU?
Ondřej Študent: no jako nefunguje tak jak má, takže... jako Česko by na tom asi nebylo moc dobře, z hlediska ekonomiky, uvidíme co se stane s Británií
Jaromír Horký: A co migrace?
Ondřej Študent: no tak slečna z Německa řekla příjdťe a oni přišli, a nechtějí pracovat a přišli všude... ne jen do Německa. Tento problém vznikl tak že slečna Merkelová si je pozvala, že pro ně má prácí a jaksi to vzali ti špatní lidé, a protě nepracují, takové já mám informace, čerpám hlavně z aktuálně.cz
Jaromír Horký: A jaký máš vztah k SPD?
Ondřej Študent: oni nekteří, třeba pan Fiala, neříká zas tak úplné blbosti, otázka je, co dělají, já jim nevidím pod ruce,ale co říká pan Okamura, nemám k nim dobrý vztah
Jaromír Horký: Jak se stavíš k rasové či jiné nesnášenlivosti?
Ondřej Študent: nejsem člověk kterého by poháněli předsudky, nemám s národnostmi problém,
Jitka Majerová: A četl sis teda pirátský program?
Ondřej Študent: zatím ne, pirátský ne
Jaromír Horký: Dobře, díky, tak já bych to uzavřel. Pokud bys chtěl být členem, tak si přečti určitě pirprogram a stanovy, zústaň s námi v kontaktu a my případně budeme hlasovat o tvém přijetí, může to trvat měsíc či tři měsíce, to záleží.

8. Přijímání nových členů
Hasování a přijetí Jakuba Junglinga:
Jaromír Horký PRO
Martin Švadlenka PRO
David Hošek PRO

9. Zhodnocení proběhlých akcí a příprava na další
David Hošek:
poker - proběhlo to suprově jen přišlo míň lidí, protože už začínaly ty věci že by se němelo chodit do společnosti
Jaromír Horký: Tomáš Karlík vykopl dobrou věc, že bychom mohli každý zvlášť uklidit nějakou část města a vyfotit se třeba s pytlem a mohli bychom nominovat další tři pirátská sdružení, aby jako jednotlivci uklidili - určitě bych nominoval kroměříž, olomouc, trvz. Tom uklízel kousek od domu v Kozlivicích v lese, kde jsou často bezdomovci a natáčel z toho stream na fb, můžete kouknout.

10. Diskuse, různé
Jiří Hanečka: mě teď zaujalo to zpovídání toho příznivce, a jaké máte kontakty na ústředí strany, třeba na Bartoše, Michálka?

Debata o koronaviru a jeho dopadech.

schůze ukončena: 21:33
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jitka.Horka za příspěvky (celkem 2):
Jaromir.Horky, Jakub.Jungling
Be kind to every kind. :!:
Uživatelský avatar
Jaromir.Horky
Předseda/předsedkyně krajského sdružení
Příspěvky: 974
Registrován: 09 led 2018, 17:20
Profese: Marketingový manažer
Dal poděkování: 694 poděkování
Dostal poděkování: 1134 poděkování

Re: MF - Olk-Pr 2/2020 Schůze MS Přerov 1.4.2020

Příspěvek od Jaromir.Horky »

lock
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jaromir.Horky za příspěvek:
Jakub.Jungling

Předseda KS OLK, Zastupitel Olomouckého kraje, vedoucího mediálního týmu OLK

Nejlepší způsob, jak dosáhnout cíle, je začít. OFFTOPIC774942021
Něco o mně

Zamčeno

Zpět na „Místní fórum Přerov“