Diskuze o fungování Pražských KoDo/KoKS

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.


Moderátoři: KoKS Praha, Pražští předsedající, PKS Praha

Zamčeno
Uživatelský avatar
Petr.Kricensky
Příznivec Pirátů – Praha
Příspěvky: 37
Registrován: 18 lis 2010, 20:29
Profese: elektrikář - technik
Bydliště: Plzeňská 470 , Praha 5
Dal poděkování: 154 poděkování
Dostal poděkování: 65 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Diskuze o fungování Pražských KoDo/KoKS

Příspěvek od Petr.Kricensky »

Oznámení moderátora:
Odděleno z jednacího vlákna viewtopic.php?f=349&t=51954&start=60
Gratuluji, už odděláváte 4. KoDo Co je to za čistky?
Petr
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Kricensky za příspěvky (celkem 6):
Bohdana.Hola, Romana.Klimesova, Tereza.Hubackova, Kveta.Marikova, Barbora.Hruzova, Martin.Arden
Romana.Klimesova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 146
Registrován: 04 kvě 2015, 12:55
Profese: herečka
Dal poděkování: 136 poděkování
Dostal poděkování: 356 poděkování

Re: KF Pha 6/2020 - Odklad rozhodnutí o zkrácení smlouvy

Příspěvek od Romana.Klimesova »

Veselé velikonoce přeje PKS :-)

Milé KF
Když je to o Romaně, Romana se tedy vyjádří.

Nejdříve si dovolím několik emocí :
- pořád na to hledím a říkám si " je to vůbec možné ? Není to zlý sen? Neprobudím se ? " Neprobudím, ale zlý sen to je :-(
- lituju jedné věci a to, že jsem se v létě nepostavila za Simonu víc. To, co se stalo jí, jen utvrdilo pozici PKS v tom, že si může s lidmi , kteří pro KF odvádějí práci, mávat jak se mu zachce :-(
- když byla vyhozena Simona, slyšela jsem větu " Teď jsi na řadě Ty". Nu, věřit jsem jí nechtěla,ale nyní dávám jejímu autorovi za pravdu.
- tato celá záležitost na mě visí od 9.3. tohoto roku, kdy mi Míra Beránek společně s Janou Kolaříkovou volali a oznámili mu skutečnost, že snižují můj úvazek. V době,kdy se člověk bojí o zdraví své a svých blízkých, v době pro mnohé z nás psychicky náročné, je takové oznámení akce hodna "potlesku" :-(

Nu a nyní tedy věcně :
" již několik měsíců v rámci předsednictva intenzivně řešíme nespokojenost s pracovními výsledky koordinátorky Romany Klimešové, a to zejména v administrativní oblasti "
- Na můj dotaz od jaké přesně doby jsem dostala odpověď cituji " někdo to neřeší vůbec, někdo neustále" Formulace " několik měsíců" není přesná, je naopak zavádějící. PKS vytvořilo dokument, ve kterém sepsalo moje "chyby" Tento dokument se datuje od ledna letošního roku. I při zamhouření obou očí nejde o žádnou výrazně delší dobu. "Chyby" v něm obsažené jsou z drtivé většiny vykonstruované a uměle vytvořené a rozhodně je nepovažuju za tak důležité, aby mi kvůli nim byl zkrácen pracovní úvazek. Dokument - včetně mého připomínkování - samozřejmě mohu předložit.

Na otázku "proč máte hlasovat o penězích, které na mě údajně nejsou alokovány, když vám byl na přelomu roku představen záměr, ve kterém se počítalo s úvazky pro KoDo v rozsahu 2,7 " a na další podotázky typu " proč se honem během několika posledních hodin měnil úvazek Jirky z poloviny na celý" si s dovolením vyhradím samostatný příspěvek ;-)

"s ohledem na chyby ze strany Romany při zpracování administrativy, které dopadají i na provoz jednotlivých MS"
- Na můj dotaz, jak moje chyby dopadají na provoz vašich MS jsem nedostala odpověď,ale možná ji dostanu od vás ;-)

Reálie :

- SE SNÍŽENÍM SVÉHO ÚVAZKU NESOUHLASÍM

- přiznávám, že jsem udělala DVĚ administrativní chyby - podepsala jsem dokument, který jsem podepsat neměla a odeslala jsem na AO přihlášku, kterou jsem odeslat neměla.

- ani v okamžiku, kdy mi v agendě ubyde administrativa - jak prosazovala vedoucí PO a s čímž já souhlasím - není nutno zkracovat můj úvazek na polovinu. Naopak - konečně bych mohla mít více času na vás, protože si jistě mnozí z vás pamatují, že jsem mnohokrát říkala " já bych ráda,ale už na to nemám energii..čas..potenciál" Práce koordinátorky není nic, co se dá napasovat do Redmine tabulek. Je to životní styl 24/7 , je to neustálý kontakt s lidmi, je to řešení a pomoc v tisícovkách věcí, se kterými se na mě obracíte. A já svou práci miluji, právě pro její pestrost a kreativitu a nepřeberné možnosti toho, co se dělat dá :-) Nemám politické ambice, nikdy je mít nebudu, moje místo je právě zde, mezi vámi :-) Mám plno nápadů na věci, které můžeme dělat tak,abychom se víc otevřeli lidem mimo naši bublinu, mám energii a potenciál na to, je konat. A v současném okamžiku dost trpím tím, že je konat nemůžu - ale to nejspíš máte podobně ;-)

- nicméně aby bylo učiněno zadost tabulkám a normám, navrhovala jsem, že převezmu "nováčkovskou" agendu a KETy, kdy především s tím prvním mám dobré zkušenosti. Jistě si spousta z vás vybaví, že jsem koordinátorku dělala v době těsně po parlamentních volbách a pro spoustu z vás jsem byla prvním člověkem, kterého jste u Pirátů potkali . Můj návrh nebyl vyslyšen.

Reálie II

Pokud bude snížen můj úvazek, nemohu tuto práci vykonávat.
Nemohu žít v Praze za 15 tisíc měsíčně na IČO.
Musím si hledat jinou práci.
Pokud si najdu jinou práci, nemohu vykonávat práci koordinátora.
Je to stejně likvidační, jako rovnou vyhazov.
Bez ohledu na to, zda můj poloviční úvazek poběží od dubna nebo června - je to prostě konec.
PKS toto ví.

Ivan ve svém emailu, který byl adresován celému placenému Pirátskému aparátu, napsal mj. :

"Prosíme, zkusme vnímat tuto krizi i jako příležitost nastavit správně to, co doposud drhlo.
Vážíme si toho, co pro Piráty děláte a je pro nás důležité, abyste věděli, že za vámi stojíme a jsme připraveni vám pomoct, dostanete-li se do jakýchkoliv problémů! "
Jsem za Ivanova slova ráda.

Vám děkuji , že jste to přečetli - a klidně se ptejte na cokoliv.

Nuna vaše :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Romana.Klimesova za příspěvky (celkem 4):
Michaela.Krupickova, Tereza.Hubackova, Bohdana.Hola, Barbora.Hruzova
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18636
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33830 poděkování

Re: KF Pha 6/2020 - Odklad rozhodnutí o zkrácení smlouvy

Příspěvek od Martin.Kucera »

Reakce na viewtopic.php?p=689654#p689654

Řeknu to stručně - za ty lži o AO bys zasloužila po papuli. (AO nic neztratil, to jen Romana je šoupla mezi hromadu papírů do složky nadepsané "Registrovaní příznivci", v níž samozřejmě nebyl důvod hledat přihlášky přijatých členů. A o tom, kolikrát Romana něco zvorala při předávání nového člena AO ke zpracování, by zejména @Lucie.Spacilova mohla popsat mnoho stránek.)
K ostatnímu se vyjadřovat nebudu, k tomu nemám dostatek informací.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 5):
Lucie.Spacilova, Michaela.Nepejchalova, Adam.Jaros, Jan.Bednarik, Ondrej.Profant

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Adela.Hradilova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 109
Registrován: 10 bře 2019, 14:36
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 14 poděkování
Dostal poděkování: 66 poděkování

Re: KF Pha 6/2020 - Odklad rozhodnutí o zkrácení smlouvy

Příspěvek od Adela.Hradilova »

Stejně jako Martin Kučera bych se i já ráda ohradila proti nepravdě. Není pravda, že jsem odešla z týmu koordinátorů, aniž bych tuto skutečnost projednala s PKS. S PKS jsem jednala ještě předtím, než jsem se vůbec zúčastnila výběrka. Taky není pravda, že bych snad odešla kvůli vedení PKS. PKS si vážím. Jsou rozumní a věnují kraji nespočet hodin, dnů a týdnů osobního času. Není to jednoduchý a chce to odvahu. Vždycky s váma totiž bude někdo nesouhlasit. Proto budu ráda v úzkým kontaktu s PKS i nadále, tak jako se ostatně děje.

Je ale pravda, že jsem z týmu utekla. Nerada to přiznávám, ale je to tak. S Romanou jsme se v jednom týmu prostě nesnesly. Nedokážu si představit, že bych s Romanou měla dále spolupracovat. Nicméně se zbytkem týmu spolu i nadále spolupracujeme.

Nechci rozebírat proč, nechci tady polemizovat a debatovat. Chci jen říct, že se výše vyskytují dvě nepravdy, který se mě přímo týkají.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adela.Hradilova za příspěvky (celkem 7):
Georgia.Hejdukova, Jaromir.Beranek, Lucie.Spacilova, Michaela.Nepejchalova, Adam.Jaros, Alice.Hamalova, Ondrej.Profant
Uživatelský avatar
Tomas.Marik
Člen KS Praha
Příspěvky: 162
Registrován: 06 pro 2017, 21:03
Profese: překladatel, knihkupec
Dal poděkování: 120 poděkování
Dostal poděkování: 213 poděkování

Re: KF Pha 6/2020 - Odklad rozhodnutí o zkrácení smlouvy

Příspěvek od Tomas.Marik »

Není známkou funkčního kolektivu,
- když se neustále mění složení, lidi odchází, jsou odcházeni nebo jim jsou nesouhlasně kráceny úvazky;
- když vedoucí týmu a ostatní členové týmu na ty postižené sepisují hanopisy (např. ty zoufalosti, která dodalo PKS a někteří Kodo Kontrolní komisi v případě Simony)
Pokud se členové týmu navzájem veřejně obviňují, tak je to prostě selhání vedení toho týmu a jestli Nuna něco zanedbala je fakt už druhotné.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Marik za příspěvky (celkem 5):
Michaela.Krupickova, Romana.Klimesova, Bohdana.Hola, Barbora.Hruzova, Kornelia.Gottmannova
Uživatelský avatar
Tereza.Hubackova
Republikový výbor
Příspěvky: 600
Registrován: 10 dub 2016, 10:11
Profese: sociální pracovník
Dal poděkování: 2233 poděkování
Dostal poděkování: 1161 poděkování

Re: KF Pha 6/2020 - Odklad rozhodnutí o zkrácení smlouvy

Příspěvek od Tereza.Hubackova »

Musím říct, že jsem v šoku. Napřed jsem měla pocit, že je to nějakej hodně blbej apríl. Jako vážně se PKS rozhodlo zlikvidovat dalšího KoDo, kterýho mají lidi rádi, kterej je umí přitáhnout a něco pro ně udělat, takže dělá to, co by koordinátor měl dělat? Poslední, kterej byl schopen nám na MS s něčím pomoct? (MIchal i Jirka jsou jistě hodní, ale málokdo je zná. Jirka se asi v pté pozici za tu krátkou dobu nestačil rozkoukat a Michal funguje jako asistent PKS. NIc proti, ale to není koordinátor pro členy. To jste přece slyšeli ze všech stran, když jste vyhodili Simonu. A teď pokračujete s Nunou? Wtf? A ještě si šalamounsky říkáte o posvěcení fórem, aniž byste nám dali skutečně na výběr? Proč nedáte hlasovat o tom, jestli ji lidi chtěj, nebo ne? Tohle je fakt křivý, sorry.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tereza.Hubackova za příspěvky (celkem 5):
Michaela.Krupickova, Romana.Klimesova, Kveta.Marikova, Bohdana.Hola, Blanka.Charvatova

Tereza Hubáčková
PMS Praha 6
Republikový výbor
Zastupitelka v Praze 6
RT sociálních věcí, pracovní skupina pro SPOD

Uživatelský avatar
Georgia.Hejdukova
Rozhodčí komise
Příspěvky: 1203
Registrován: 25 čer 2017, 17:02
Profese: studentka práv, rešeršistka
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 734 poděkování
Dostal poděkování: 2468 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Pha 6/2020 - Odklad rozhodnutí o zkrácení smlouvy

Příspěvek od Georgia.Hejdukova »

Velevážené Krajské fórum.

Opět se nám tu opakuje situace se Simonou. PKS není spokojeno s prací KoDo. Tak to řeší změnou pracovního poměru. Nicméně poměrně značná část členské základny je s prací @Romana.Klimesova spokojená. Nechci nyní polemizovat jestli je to správně, nebo ne. Jen je to prostě určitá část našich členů, která má nějaké pocity. Většina z nich nikdy ze svojí práce pro Pirátskou stranu neviděla ani korunu a mají nějaké pocity. Ty pocity bychom měli alespoň nějak kolektivně vyřešit jinak nám tu za chvíli vznikne další podobná krize.

Zopakuji to co jsem řekla už minule
Je potřeba aby si lidé s městských částí a PKS spolu sedli k jednomu stolu. A snažili se spolu nastavit jaké mají jednotlivé strany očekávání od KoDo. Rozumné nastavení očekávání z obou stran by mohlo vést v ideálním případě k tomu, že se tato situace nebude opakovat. Apeluji tímto na obě strany aby se pokusili dospět k nějakému konsenzu. Když tu na sebe budeme vymýšlet další konspirační teorie tak to řešení nepomůže.
Dík

“It does not do to dwell on dreams and forget to live”
― prof. Albus Percival Wulfric Brian Dumbledore, O.M
+420 775 864 103 / georgia.hejdukova@pirati.cz
LinkedIn / Facebook / Twitter / Instagram / Web

Romana.Klimesova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 146
Registrován: 04 kvě 2015, 12:55
Profese: herečka
Dal poděkování: 136 poděkování
Dostal poděkování: 356 poděkování

Re: KF Pha 6/2020 - Odklad rozhodnutí o zkrácení smlouvy

Příspěvek od Romana.Klimesova »

Martin.Kucera píše: 06 dub 2020, 23:56 Řeknu to stručně - za ty lži o AO bys zasloužila po papuli. (AO nic neztratil, to jen Romana je šoupla mezi hromadu papírů do složky nadepsané "Registrovaní příznivci", v níž samozřejmě nebyl důvod hledat přihlášky přijatých členů. A o tom, kolikrát Romana něco zvorala při předávání nového člena AO ke zpracování, by zejména @Lucie.Spacilova mohla popsat mnoho stránek.)
K ostatnímu se vyjadřovat nebudu, k tomu nemám dostatek informací.
Nemám problém své "chyby" přiznat, Míro :-)
Resp. jinak, nemám problém napsat " zpracovat jednu přihlášku mi trvá zhruba tak dlouho,jako zorganizovat akci pro sto lidí "

Na proces zpracování přihlášky jsem si - ještě společně s Michalem Jokešem - vytvořila manuál "jak pro debily" , krok po kroku každý úkon detailně popsaný. A byť jsem se toho manuálu držela jako čert košile, stejně jsem dělala chyby -
- zapomněla jsem do emailu vložit některý z odkazů, který tam měl být
- zapomněla jsem člověka zadat do People
- často jsem zapomněla vložit přílohu samotnou
- a další a další věci, které se zapomenout dají.
Pořád dokola jsem to opravovala a předělávala a čas nad tím strávený byl mnohonásobně delší, než by nad tím strávil někdo jiný.
Nemám na tohle prostě buňky. Pro někoho to může být hračka, pro mě to bylo náročné a po dopoledni stráveném nad přihláškami jsem měla pocit, že jsem vůbec nic neudělala :-( Ve stresu nad tím, že to MUSÍM UDĚLAT SPRÁVNĚ JINAK BUDE ZLE jsem to matlala ještě víc :-( A určitě to z mé strany nebyla schválnost, jen prostě můj mozek jede v trochu jiném modu no ;-)


A jsem moc ráda, že přihlášky bude dneska zpracovávat někdo, kdo s tím takové problémy mít nebude. Protože toho já jsem si na Pirátech vždycky cenila nejvíc - že si tady každý najde to svoje ;-)

A k těm přihláškám "ztraceným" - předávala jsem je v takových krásných deskách, jedněch, všechny dohromady, děvčatům, které je vezly někam na teambulding s otázkou " mám to nějak skládat?" a odpovědí " nech to, ono si to AO přebere" Že by tam byla nějaká jiná "hromada papírů" si nejsem vědoma a ty desky byly opravdu jedny společné pro všechny přihlášky ;-) U sebe jsem si nechávala pouze dosud nepřijaté lidi.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Romana.Klimesova za příspěvky (celkem 2):
Bohdana.Hola, Karel.Nejedlik
Uživatelský avatar
Bohdana.Hola
Místní předsednictvo
Příspěvky: 995
Registrován: 09 srp 2018, 09:21
Profese: datový analytik
Dal poděkování: 1478 poděkování
Dostal poděkování: 1126 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Pha 6/2020 - Odklad rozhodnutí o zkrácení smlouvy

Příspěvek od Bohdana.Hola »

Adela.Hradilova píše: 07 dub 2020, 01:06 Stejně jako Martin Kučera bych se i já ráda ohradila proti nepravdě. Není pravda, že jsem odešla z týmu koordinátorů, aniž bych tuto skutečnost projednala s PKS. S PKS jsem jednala ještě předtím, než jsem se vůbec zúčastnila výběrka. Taky není pravda, že bych snad odešla kvůli vedení PKS. PKS si vážím. Jsou rozumní a věnují kraji nespočet hodin, dnů a týdnů osobního času. Není to jednoduchý a chce to odvahu. Vždycky s váma totiž bude někdo nesouhlasit. Proto budu ráda v úzkým kontaktu s PKS i nadále, tak jako se ostatně děje.

Je ale pravda, že jsem z týmu utekla. Nerada to přiznávám, ale je to tak. S Romanou jsme se v jednom týmu prostě nesnesly. Nedokážu si představit, že bych s Romanou měla dále spolupracovat. Nicméně se zbytkem týmu spolu i nadále spolupracujeme.

Nechci rozebírat proč, nechci tady polemizovat a debatovat. Chci jen říct, že se výše vyskytují dvě nepravdy, který se mě přímo týkají.
A to je Adelko zajimavy, zes to s PKS probirala predem. Protoze ja si pamatuju, jak byla Alice vyvalena jako puk, kdyz se vysledky vyberka zverejnily a ona zjistila, ze jeji spojenec je fuc.
A jestli to nesnesitelne spoluziti nebylo dano tak trochu tim, ze Alice neni mentalne schopna merit lidem jednim metrem a netahat do prace osobni animozity. A zatimco Tys mela docela zívarnu (protoze si Alici pomohla mazat schody Simone), tak Romane se merilo uplne jinym metrem nez Tobe. Presto svoji praci zvladala a jeji prace byla videt.
Zatimco v PICE jeste v rijnu jeste stale zuřla kampan do EP (Coz jde za PKS a za Tebou, protozes design PICE mela na starosti). Ale to nikomu nevadilo. Protoze nase Adelka se prece uci..... Predstav si, jak by se tohle nafukovalo, kdyby to mela na starosti Romana nebo Simona.
Nebo to, zes jako spravce PICe prijala na uklid nekoho, kdo nebyl zrovna povestnej svoji peclivosti, takze to tam na poslednich schuzich pred coronou vypadalo spis jako v mastali nez jako v kanclu. To by bylo kecu, kdyby tohle mela na starosti Romana. To uz by tady Alice via PKS organizovala verejnou popravu!

Motto: Pane Bože, dej mi sílu bojovat s problémy, se kterými můžu něco udělat
Dej mi trpělivost nebojovat s věcmi, se kterými nic udělat nemůžu
a dej mi moudrost rozeznat ten rozdíl.
Bohdana

Uživatelský avatar
Linda.Neubergova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 147
Registrován: 23 led 2018, 22:09
Profese: Živnostník, reklama a marketig, kouč
Bydliště: Praha 5
Dal poděkování: 32 poděkování
Dostal poděkování: 255 poděkování

Re: KF Pha 6/2020 - Odklad rozhodnutí o zkrácení smlouvy

Příspěvek od Linda.Neubergova »

Ahoj,

na fóru se moc nevyjadřuji, ale zde musím…. Je to pro mě už trochu přes čáru. Pirátská strana v Praze totiž nevypadá jako nejstabilnější zaměstnavatel, ve vztahu k zaměstnancům. Moc nechápu, proč tady řešíme ponechání celého úvazku (do určité doby) a neřešíme to, že to chcete zkrátit? To totiž zasahuje do MS mnohem více, než nějaké drobné finance na dva měsíce.
1) Můžete prosím toto vysvětlit?

Dále jsem se chtěla zeptat PKS i PO:
2) Kdo je interní klient PKS? Pro koho to děláte? Komu jste zodpovědni? Jak to cítíte vy?
3) Kdo je interní klient Kodo/Koks? Kdo je jeho klient?
4) Jak byla definovaná spolupráce s Kodo/Koks? Protože, jestli se bavíme o chybné administrativě, tak v jakém poměru je administrativa k jiným oblastem? Například v procentech? Ostatní oblasti jsou totiž celkem v pořádku.
5) Jak je definovaná pozice samotného Koks oproti ostatním „složkám“? Jako je např. PKS, PO apod.
6) Pokud Kodo/Koks dělá chyby, jak to prosím řešíte? Jak pracujete s těmito zaměstnanci (IČAři)?
7) Můžete nám poskytnou nové smlouvy, které měly být opraveny?
8) Teď trocha sebereflexe, jak dalece jste (PKS) spokojeni se svojí prací?

Děkuji za odpovědi

Linda
Naposledy upravil(a) Linda.Neubergova dne 07 dub 2020, 10:13, celkem upraveno 2 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Linda.Neubergova za příspěvky (celkem 6):
Bohdana.Hola, Kveta.Marikova, Romana.Klimesova, Tereza.Hubackova, Karel.Nejedlik, Kornelia.Gottmannova

Linda Neubergová
724 886 571


"Montérka (do všeho)"
Nejsem v Rekonstrukci a ani v Renesanci. Aby bylo jasno... :lol:

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Praha“