Změna oprávnění k hlasování na zasedání CF.

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 12343
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5385 poděkování
Dostal poděkování: 20706 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna oprávnění k hlasování na zasedání CF.

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Marcel Kolaja mne požádal, abych sem ještě něco napsal. Bojí se, že hlavně noví členové, kteří nečetli diskusi dost důkladně, by mohli dostat dojem, že nebudou hlasovat o ničem.
Pokud se to dá považovat za "předběžný návrh", proběhlo tedy oznámení hlasování o volbě republikového předsednictva. V takovém případě by tedy členové vstoupivší do ČPS po tomto oznámení měli mít právo do republikového předsednictva kandidovat, avšak ne volit. Naopak jakékoli další hlasování, které na zasedání CF proběhne, ještě nebylo oznámeno a tudíž budou moci hlasovat i noví členové.

Jakékoli hlasování CF, zda někomu hlasování povolit nebo ne, na tom nemůže nic změnit, neboť by to bylo v rozporu s JdŘ. BTW vždyť by to ani nedávalo smysl ve vztahu k původní myšlence. Nejdřív byste se chtěli zabezpečit, aby vám stranu nikdo "nerozebral", ale pokud by se o to pokusil, tak by byl úspěšný, protože by si přes CF "protlačil" změnu?
Všelijak utvrzuji a potvrzuji, že výše uvedený vývod je pravda (s tím, že je na místě psát nám!). Noví členové nebudou hlasovat na celostátním fóru pouze v hlasováních uvedených ve https://www.ceskapiratskastrana.cz/wiki/rp:5_2010. Volba předsednictva je však tak důležitá, že někteří používají synekdochu, že hlasovat nebudou moci noví členové vůbec, což je nepřesné.

Přeji pěkné léto a pro pobavení zasílám návrh nového loga pro ministerstvo kultury ;)

Obrázek

Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Nenič mě, sloužím všem. :)

Uživatelský avatar
Martin.Tomes
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 66
Registrován: 22 dub 2009, 22:22
Profese: UNIX Server Operator
Bydliště: Brno
Dostal poděkování: 32 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna oprávnění k hlasování na zasedání CF.

Příspěvek od Martin.Tomes »

Nabízí se tedy otázka, zda se plánuje hlasovat ještě o něčem jiném? Zatím je, stran hlasování, na programu pouze volba republikového předsednictva podle čl. 6(9) St §30 JdŘ. Pokud jsou v plánu jiná hlasování, doufám, že oznámení o nich bude rozesláno velmi brzy. Abychom si my, noví členové, udělali jasno v tom, kdy můžem a kdy nemůžem hlasovat. Ideální by potom bylo pěkně rozepsat a zaslat každému rozpis, kde by ke každému jednotlivému jménu byla konkrétně přiřazena jeho práva, prože mám takový pocit, že spousta lidí už v tom začíná mít docela guláš. Je mi ale jasný, že takovýto podrobný rozpis by byla děsná mrdačka a nikomu se do toho pravděpodobně nechce. Proto, až se vše projedná, bych ocenil nejaké jasné stanovisko, jednoduše (for dummies) sepsané tak, aby se potom na sjezdu lidi zbytečně nedohadovali o tom, kdo má kam právo hlasovat a kdo ne.
Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 12343
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5385 poděkování
Dostal poděkování: 20706 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna oprávnění k hlasování na zasedání CF.

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Z tvého příspěvku vyplývá, žes ani nečetl http://www.ceskapiratskastrana.cz/wiki/rp:5_2010 , protože tam je jmenný seznam lidí, kteří byli členy v době svolání a budou hlasovat ve věcech podle písm. c).

Podrobný rozpis předpokládaného programu je v tomto vlákně https://www.ceskapiratskastrana.cz/foru ... 85&p=68674

Program se samozřejmě může změnit podle schváleného pořadu jednání, takže tam může někdo přidat vlastní návrh, a pokud bude hlasovatelný, budou o něm hlasovat přítomní většinou.

Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Nenič mě, sloužím všem. :)

Uživatelský avatar
Martin.Tomes
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 66
Registrován: 22 dub 2009, 22:22
Profese: UNIX Server Operator
Bydliště: Brno
Dostal poděkování: 32 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna oprávnění k hlasování na zasedání CF.

Příspěvek od Martin.Tomes »

Ja to četl a toho seznamu lidí jsem si pochopitelně taky všiml. Nepochopil jsi, o co mi šlo ;) Tehdy, a jenom tehdy, POKUD se domluví hlasování ještě o něčem jiném, mělo by být někde jasně a zřetelně rozepsané kdo kam může hlasovat. Případně napsané ,,tam a tam můžou hlasovat nováčci" a ,,tady a tady už nemůžou." Možná se ti to zdá být příliš hloupé a zbytečné, ale já si na základě zkušeností předsedy Občanského sdržení dovedu představit celkem slušný zmatek. Nehledě na to, že i když Ivan rozesílal odkaz na toto vlákno všem, z nováčku přispěli do dikuse jen dva lidi (včetně mě). Takže je možné, že to spousta lidí nesleduje a s tou nevědomostí přijedou na sjezd. Já jen chci, aby byly kompetence každého účastníka zveřejněny jasně a naprosto srozumitelně. Jsem puntičkár, kamenujte mě :)
Uživatelský avatar
Tomas.Chrastny
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 20
Registrován: 30 kvě 2010, 03:52
Profese: Copywriter/Account Executive
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna oprávnění k hlasování na zasedání CF.

Příspěvek od Tomas.Chrastny »

Únavený, zpocený, promoklý na kost. Čtyři dny absence zde a už v tom mám zase guláš. A to jsem ho na obědě odmítl (sic hezky voněl) a dal si svíčkovou :)

Na CF plánuji dorazit, i když o vyhlášených věcech hlasovat nemohu (přijetí do ČPS cca. týden po volbách, pro doplnění tabulek "kolik lidí může hlasovat).

K danému návrhu -- kolik nových členů o tom bude vůbec něco vědět? Kdo s kým, proč jak a proti komu, kolik jich je vnitrostranicky zorientovaných? Dle mě by hrozilo právě prosazení různých bloků už jen díky ovlivnění mladých duší. Jsem pro zachování původního a nedávat novým právo v zmíněném hlasovat. (tak, a už se zařazuji do bloku, vidíte?)
"Vesmír vždy stojí při nás, když jdeme za svými sny, jakkoli hloupé by se mohli zdát. Jsou to naše sny a jen my víme, jakou cenu za ně platíme."

"Reformní hnutí začíná dvěmi způsoby - revolucí či postupnou změnou, pokračuje pěti způsoby; od krvavého puče, přes cinkání klíči po kandidaturu ve volbách; a končí buď krví, potupením, či úspěchem. Otázkou tedy zůstává, co náš stát potřebuje, a co jsme my, lid, schopni udělat..."
Zamčeno

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“