KF PaK 06/2020 - využití finančních prostředků pro boj s šířením koronaviru a jeho následky

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: KoKS Pardubický kraj, PKS Pardubický kraj

Uživatelský avatar
Filip.Mezera
Krajský zastupitel
Příspěvky: 300
Registrován: 24 srp 2017, 17:59
Profese: Datový analytik
Bydliště: Pardubicko
Dal poděkování: 584 poděkování
Dostal poděkování: 382 poděkování

Re: KF PaK 06/2020 - využití finančních prostředků pro boj s šířením koronaviru a jeho následky

Příspěvek od Filip.Mezera »

Ahoj. Nápad super. Ta skupina může být širší, ale využití prostředků se musí nějak schvalovat, Tedy navrhuji každé MS 1 hlas a 1 hlas PKS. Ve skupině bych rád viděl: @Lenka.Spanihelova , @Ivana.Bohmova , @Vladek.Vacha , @Jaroslav.Lainz , @Jiri.Kratky (dokud ještě nevyplul, popř. @Libuse.Vevodova , pokud by měla kapacitu), @Daniel.Lebduska za PKS. Samozřejmě je to návrh a chybí mi tam MS Chrudimsko.
Co se týče peněz, přijde mi, že tohle udělá větší službu, než teď nějaká divoká kampaň. Jsem za ubrat z kampaňových peněz 150.000,- a doplnit 50.000,- z rezervy předsednictva. Nevím, jestli to utratíme rychle nebo pomalu, ale případně můžeme doplnit dalšími penězi z rezervy. Situace je dost jedinečná, takže se přikláním k operativnosti na úkor dlouhých a přesných procesů.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Filip.Mezera za příspěvky (celkem 2):
Ivana.Bohmova, Lenka.Martinkova.Spanihelova

"No to už dál nejde," vydralo se z dědy Janečka. "To přece je zvrhlost! Vidíš, to mají z toho, že řežou všechno možné z kostí! Nám taková nestydatost jakživa na mysl nepřišla, protože z pazourku by to ani nešlo udělat - Tam to vede! To jsou ty jejich vynálezy! Pořád budou něco vymýšlet, pořád budou něco nového zavádět, až všechno zhuntují a zničí - A já říkám," zvolal pračlověk Janeček v prorockém osvícení, "že dlouho to už trvat nebude!" Karel Čapek, O úpadku doby

Lenka.Martinkova.Spanihelova
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 98
Registrován: 14 bře 2018, 21:32
Profese: Sociální pracovnice
Dal poděkování: 347 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování

Re: KF PaK 06/2020 - využití finančních prostředků pro boj s šířením koronaviru a jeho následky

Příspěvek od Lenka.Martinkova.Spanihelova »

https://www.darujme.cz/projekt/1201429? ... TmXKuyLIGg tady jeden projekt, který reaguje na rodiče samoživitele. Dodám i lokální potřeby. Zde může poslat příspěvek i jednotlivec.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lenka.Martinkova.Spanihelova za příspěvek:
Ivana.Bohmova
Ivana.Bohmova
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 133
Registrován: 20 bře 2018, 20:28
Profese: Pedagog
Dal poděkování: 211 poděkování
Dostal poděkování: 246 poděkování

Re: KF PaK 06/2020 - využití finančních prostředků pro boj s šířením koronaviru a jeho následky

Příspěvek od Ivana.Bohmova »

Filip.Mezera píše: 25 bře 2020, 07:24 Ahoj. Nápad super. Ta skupina může být širší, ale využití prostředků se musí nějak schvalovat, Tedy navrhuji každé MS 1 hlas a 1 hlas PKS. Ve skupině bych rád viděl: @Lenka.Spanihelova , @Ivana.Bohmova , @Vladek.Vacha , @Jaroslav.Lainz , @Jiri.Kratky (dokud ještě nevyplul, popř. @Libuse.Vevodova , pokud by měla kapacitu), @Daniel.Lebduska za PKS. Samozřejmě je to návrh a chybí mi tam MS Chrudimsko.
Co se týče peněz, přijde mi, že tohle udělá větší službu, než teď nějaká divoká kampaň. Jsem za ubrat z kampaňových peněz 150.000,- a doplnit 50.000,- z rezervy předsednictva. Nevím, jestli to utratíme rychle nebo pomalu, ale případně můžeme doplnit dalšími penězi z rezervy. Situace je dost jedinečná, takže se přikláním k operativnosti na úkor dlouhých a přesných procesů.
Za MS Chrudimsko projevil zájem @Pavel.Stepanek. A za mě tam určitě patří.
Uživatelský avatar
Lucie.Spacilova
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 347
Registrován: 16 kvě 2018, 16:55
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1397 poděkování
Dostal poděkování: 698 poděkování

Re: KF PaK 06/2020 - využití finančních prostředků pro boj s šířením koronaviru a jeho následky

Příspěvek od Lucie.Spacilova »

Ondrej.Karas píše: 23 bře 2020, 22:10 Ještě bych poprosil @Lucie.Spacilova, zda by mohla sledovat toto téma. Přeci jen vybočujeme z běžného použití stranických prostředků, tak abychom někde nenarazili. Díky.
Ahoj všem,

já vás mohu ujistit, že tohle je naprosto vhodné použití prostředků, protože hospodaříme s finančními prostředky občanů ČR, takže vynaložit je na takovou věc je naprosto v souladu se vším, co znamená být Pirát!
Jen nabídnu radu v případě záměrů:
1) Buďte v jejich popisu opravdu přesní, tak aby bylo patrné, k čemu budou prostředky použity.
2) Doporučuji si je schválit jako balíček, kde bude jasně rozepsáno kolik a na jaký záměr bude uvolněno prostředků.
3) A doporučuji, aby byl hospodářem minimálně jeden člen PKS.

Jste skvělí a nápad je to naprosto vhodný, vzhledem k situaci ve které se všichni nacházíme bych řekla, že je dokonce i přirozené.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lucie.Spacilova za příspěvky (celkem 5):
Ondrej.Karas, Pavel.Stepanek, Ivana.Bohmova, Jan.Hrubes, Lenka.Martinkova.Spanihelova

„Ať jdeš kamkoliv, sebe si neseš s sebou.“

Uživatelský avatar
Daniel.Lebduska
Místní předsednictvo
Příspěvky: 435
Registrován: 27 říj 2013, 10:54
Profese: Výkonný ředitel, marketér
Bydliště: Chrudim
Dal poděkování: 221 poděkování
Dostal poděkování: 486 poděkování

Re: KF PaK 06/2020 - využití finančních prostředků pro boj s šířením koronaviru a jeho následky

Příspěvek od Daniel.Lebduska »

Ahoj, já k tomu doplním, jen pár svých postřehů a potom i návrh usnesení.

1) tohle je naprosto super a podporuji to
2) musíme se ale postavit i realitě a to je to, že nějaké peníze už máme zavázané a je proto potřeba fakt rozmyslet tuhle rozpočtovou změnu s ohledem na zbytek roku
3) kampaň sice bude omezená, ale i tak proběhne a peníze na ni budeme potřebovat, pokud teda nechceme zahodit půl roku práce do kanálu (pevně věřím, že se tady tahle situace podaří zvládnout a od léta budeme fungovat v celkem normálním režimu)
4) budeme potřebovat jasně daná pravidla, co, komu, kdy a za jakých podmínek uvolníme - nezapomínejte, že se musíme chovat jako řádní hospodáři a nejde na každou žádost o cokoliv odpovědět "ano"
5) Vzhledem ke svým časovým možnostem se rád přidám do této skupiny, ale spíš jako zástupce PKS, zároveň bych to neomezoval na jednoho zástupce z MS - tohle bych nechal na modelu otevřené pro všechny - bude to platforma, co nás bude spojovat

Návrh usnesení je zde - změny oproti původnímu návrhu @Ondrej.Karas jsou tučně

Krajské fórum:

1) Schvaluje záměr využití finanční prostředků do výše 200 tisíc korun na nákup vybavení a služeb pro boj proti síření koronaviru a zmírňování dopadů s ním spojených.
2) Ukládá předsednictvu krajského sdružení připravit a přeložit vyčlenění výše uvedených prostředků formou změny rozpočtu. T: 1 týden
3) Ukládá předsednictvu krajského sdružení vytvoření pracovní skupiny "Covid". Náplní pracovní skupiny bude vyhledávat příležitosti k využití výše uvedených prostředků. Pracovní skupina bude předávat předsednictvu doporučené příležtosti T: 1 týden
4) Vyzývá předsednictvo krajského sdružení, aby k pokrytí potřeb dle bodu 1 uplatnilo Rozpočtové opatření - viz. návrh zde: https://bit.ly/3br8Jo7
5) Složení skupiny "Covid" - Lenka Španihelová, Ivana Böhmová, Vladek Vácha, Jaroslav Lainz, Jiří Krátký, Daniel Lebduška, Pavel Štěpánek

Položkově se rozpočet mění:

Kampaň krajské volby - snižujeme o 100 000Kč
Služby a akce pro veřejnost - snižujeme o 50 000Kč
Rezerva předsednictva - snižujeme o 50 000Kč

vzniká nová položka:

COVID-19 - fond pomoci - alokuje se částka 200 000Kč

Zároveň ještě prodlužuji rozpravu do pondělí 30.3. - především z důvodu, že by stálo za to rovnou navrhnout členy do skupiny KOVID a získat jejich souhlas (vím, že už jich tu pár je, le určitě to nebudou všichni).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniel.Lebduska za příspěvky (celkem 6):
Vladek.Vacha, Filip.Mezera, Ondrej.Karas, Ivana.Bohmova, Jiri.Kratky, Michaela.Vodova
V naléhavých případech mne zastihnete na: +420 775 544 666
Uživatelský avatar
Daniel.Lebduska
Místní předsednictvo
Příspěvky: 435
Registrován: 27 říj 2013, 10:54
Profese: Výkonný ředitel, marketér
Bydliště: Chrudim
Dal poděkování: 221 poděkování
Dostal poděkování: 486 poděkování

Re: KF PaK 06/2020 - využití finančních prostředků pro boj s šířením koronaviru a jeho následky

Příspěvek od Daniel.Lebduska »

Tak šup, kdo se hlásí dobrovolně?

Zatím eviduji:

Lenka Španihelová
Ivana Böhmová
Vladek Vácha
Jaroslav Lainz
Jiří Krátký
Daniel Lebduška
Pavel Štěpánek

pokud jsem někoho přehlédl ve vláknu, tak prosím doplnit - díky.

? @Ondrej.Karas - ping na tebe samotného
? @Filip.Mezera - ping na tebe samotného
Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniel.Lebduska za příspěvek:
Jiri.Kratky
V naléhavých případech mne zastihnete na: +420 775 544 666
Uživatelský avatar
Ondrej.Karas
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 436
Registrován: 08 zář 2017, 12:40
Profese: vývojář, obchodník
Dal poděkování: 478 poděkování
Dostal poděkování: 587 poděkování

Re: KF PaK 06/2020 - využití finančních prostředků pro boj s šířením koronaviru a jeho následky

Příspěvek od Ondrej.Karas »

Budu rád za Lenku i Ivču z našeho MS, (resp. Filipa, pokud má zájem). Já tam být nemusím. Myslím, že čím víc se budeme posouvat v čase, tím víc to bude spíš o tech "měkkých" věcech a tam nemám takový přehled ani kontakty.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Karas za příspěvek:
Vladek.Vacha
Ivana.Bohmova
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 133
Registrován: 20 bře 2018, 20:28
Profese: Pedagog
Dal poděkování: 211 poděkování
Dostal poděkování: 246 poděkování

Re: KF PaK 06/2020 - využití finančních prostředků pro boj s šířením koronaviru a jeho následky

Příspěvek od Ivana.Bohmova »

Přijímám, děkuji!
Uživatelský avatar
Pavel.Stepanek
Personální odbor
Příspěvky: 1393
Registrován: 29 pro 2010, 13:36
Profese: živnostník
Bydliště: U Stadionu 742, Chrudim
Dal poděkování: 1164 poděkování
Dostal poděkování: 1436 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF PaK 06/2020 - využití finančních prostředků pro boj s šířením koronaviru a jeho následky

Příspěvek od Pavel.Stepanek »

Souhlasím a děkuji, že mohu být součástí skupiny.

Centrální volební manažer
pavel.stepanek@pirati.cz
telefon: 770113647

Uživatelský avatar
Vladek.Vacha
Místní předsednictvo
Příspěvky: 324
Registrován: 22 říj 2017, 16:45
Profese: Ředitel výrobního závodu
Bydliště: Mistrovice 35
Dal poděkování: 687 poděkování
Dostal poděkování: 313 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF PaK 06/2020 - využití finančních prostředků pro boj s šířením koronaviru a jeho následky

Příspěvek od Vladek.Vacha »

Díky za nominaci a přijímám.
Jestli má někdo dotaz nebo se chce o mě více dozvědět není nic jednoduššího než využít můj mobilní telefon: 724333769, e-mail: v.vacha@tiscali.cz , web: http://vhtm.valka.cz/, stejně tak se mnou můžete komunikovat na messengeru či si mě přidat do přátel v rámci FB: https://www.facebook.com/vladek.vacha . Pokud by měl někdo zájem se osobně setkat rád Vás navštívím, případně Vás srdečně zvu do našeho regionu.

Vladek Vácha
Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Pardubický kraj“