Vyber O. Pospisila na tajemnika magistratu Brna

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Uživatelský avatar
Petr.Springinsfeld
Republikový výbor
Příspěvky: 2022
Registrován: 29 srp 2015, 23:41
Profese: Zastupitel JmK
Bydliště: Brno-střed
Dal poděkování: 2690 poděkování
Dostal poděkování: 3188 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Brno vyléza z popelnice

Příspěvek od Petr.Springinsfeld »

Tibor.Vansa píše: 25 bře 2020, 15:45 Tak snad není takový amatér, aby se předem nevzdal funkce zastupitele? Nebo ano?
Jinak platí obojí ustanvení. Předpokládám ale, že jako kandidát na primátora a radní nebyl ve straně pouhým řadovým členem, ale byl alespoň v Brněnském předsednictvu nebo tak.
Samozřejmě platí obě ustanovení, ale ty v tom příspěvku spojuješ funkci radního s tím ustanovením o funkci v politické straně - jen jsem tě chtěl upozornit na chybu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Springinsfeld za příspěvky (celkem 2):
Tibor.Vansa, Ivo.Vasicek

Petr Springinsfeld
zastupitel Jihomoravského kraje a městské části Brno-střed
608 366 554, petr.springinsfeld@pirati.cz

B_Pat
Příznivec Pirátů – Liberecký kraj
Příspěvky: 278
Registrován: 07 dub 2018, 19:27
Profese: technik
Dal poděkování: 459 poděkování
Dostal poděkování: 356 poděkování

Re: Brno vyléza z popelnice

Příspěvek od B_Pat »

Tibor.Vansa píše: 25 bře 2020, 15:45 Předpokládám ale, že jako kandidát na primátora a radní nebyl ve straně pouhým řadovým členem, ale byl alespoň v Brněnském předsednictvu nebo tak.
2015 - 2019 předseda MěVV ČSSD Brno-město
"Od listopadu 2015 mám tu čest být předsedou této městské organizace. "
OFFTOPIChttps://www.cssdbrno.cz/inpage/ing-oliver-pospisil/
http://www.oliverpospisil.cz/ma-prace/clen-cssd/mevv/
Tito uživatelé poděkovali autorovi B_Pat za příspěvek:
Tibor.Vansa
Uživatelský avatar
Pavel.Nevrkla
Místní předsednictvo
Příspěvky: 476
Registrován: 11 srp 2017, 15:25
Profese: advokát
Dal poděkování: 405 poděkování
Dostal poděkování: 746 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Brno vyléza z popelnice

Příspěvek od Pavel.Nevrkla »

Co se týče možnosti soudního přezkumu - základní ochranný prvek nezávislé byrokracie je to, že to podléhá souhlasu ředitele krajského úřadu. Tento aspekt tu vůbec neberete v potaz a já bych ho nezlehčoval. Pokud řekne ne, tak ne.
Ustanovení zakazující funkce v politických stranách jsou kvůli tomu, aby aktivní tajemník nedělal aktivní politickou kariéru - tj. z tajemníka nepřešel do politiky (může se stát, ale zabráněním činnosti v pol. stranách to je ztížené). Položit politické funkce a nechat se jmenovat tajemníkem je legit, když s tím ředitel krajského úřadu vysloví souhlas.

Myslím si, že je to chyba, že se stane z náměstka tajemník, nechci to hájit. Jenže to není porušení koaliční smlouvy. Neprochází to naším aktivním přičiněním.
mail: pavel.nevrkla@gmail.com
tel. 724 905 975
Zbynek.Janoska
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 1036
Registrován: 28 úno 2018, 10:54
Profese: programátor
Bydliště: Vracov [HO]
Dal poděkování: 2798 poděkování
Dostal poděkování: 1488 poděkování

Re: Brno vyléza z popelnice

Příspěvek od Zbynek.Janoska »

Tomas.Kolacny píše: 25 bře 2020, 14:03
Zbynek.Janoska píše: 25 bře 2020, 13:13 Za prvé myslím, že současné neúspěchy nelze omlouvat minulými úspěchy.
Takže jakoukoli situaci, když něco není podle nás, považuješ za neomluvitelný neúspěch? Já měl za to, že primární je plnit náš volební program. Není reálné, aby v koalici stran, které z principu mají rozdílné názory, byla ve všem shoda.
...
Ale tohle není vůbec o tom zbytku vaší komunální politiky. To ať posoudí brněnští, nejlépe ve volbách. Tohle je o tom, že se jako piráti po celé republice snažíme bojovat proti trafikám pro kamarádíčky, kritizujeme je kde můžeme a vy nám do toho hodíte vidle, když na druhé nejexponovanější radnici v republice připustíte takovou drzost a ještě to omlouváte tím, že všechno bylo podle zákona (jako kdyby na této úrovni politiky byl někdo tak hloupý, aby si to nepohlídal; mj. podle zákona byly i trafiky pro Tluchoře,Šnajdra a Fuksu).
Uživatelský avatar
Radek.Holomcik
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 899
Registrován: 07 srp 2014, 16:47
Profese: Člověk
Dal poděkování: 433 poděkování
Dostal poděkování: 2020 poděkování

Re: Brno vyléza z popelnice

Příspěvek od Radek.Holomcik »

Zbynek.Janoska píše: 25 bře 2020, 17:04
Tomas.Kolacny píše: 25 bře 2020, 14:03
Zbynek.Janoska píše: 25 bře 2020, 13:13 Za prvé myslím, že současné neúspěchy nelze omlouvat minulými úspěchy.
Takže jakoukoli situaci, když něco není podle nás, považuješ za neomluvitelný neúspěch? Já měl za to, že primární je plnit náš volební program. Není reálné, aby v koalici stran, které z principu mají rozdílné názory, byla ve všem shoda.
...
Ale tohle není vůbec o tom zbytku vaší komunální politiky. To ať posoudí brněnští, nejlépe ve volbách. Tohle je o tom, že se jako piráti po celé republice snažíme bojovat proti trafikám pro kamarádíčky, kritizujeme je kde můžeme a vy nám do toho hodíte vidle, když na druhé nejexponovanější radnici v republice připustíte takovou drzost a ještě to omlouváte tím, že všechno bylo podle zákona (jako kdyby na této úrovni politiky byl někdo tak hloupý, aby si to nepohlídal; mj. podle zákona byly i trafiky pro Tluchoře,Šnajdra a Fuksu).
Pozor, u toho Tluchoře atd. ten důvod, proč to skončilo u soudu nebyla trafika samotná, ale podezření, že nabídnutí těchto funkcí mělo charakter úplatku.

Radek Holomčík

Někdo z JmK

tel.: 728 034 460, mail: radek.holomcik@pirati.cz

"Na počátku byl stvořen vesmír. Spoustu lidí to naštvalo a většinou se to považovalo za chybný krok." Douglas Adams

Uživatelský avatar
Tibor.Vansa
Garant/ka programového bodu
Příspěvky: 635
Registrován: 25 kvě 2016, 16:05
Profese: analytik kreditního rizika v bance
Dal poděkování: 287 poděkování
Dostal poděkování: 1071 poděkování

Re: Brno vyléza z popelnice

Příspěvek od Tibor.Vansa »

Pavel.Nevrkla píše: 25 bře 2020, 16:55 Co se týče možnosti soudního přezkumu - základní ochranný prvek nezávislé byrokracie je to, že to podléhá souhlasu ředitele krajského úřadu. Tento aspekt tu vůbec neberete v potaz a já bych ho nezlehčoval. Pokud řekne ne, tak ne.
Ustanovení zakazující funkce v politických stranách jsou kvůli tomu, aby aktivní tajemník nedělal aktivní politickou kariéru - tj. z tajemníka nepřešel do politiky (může se stát, ale zabráněním činnosti v pol. stranách to je ztížené). Položit politické funkce a nechat se jmenovat tajemníkem je legit, když s tím ředitel krajského úřadu vysloví souhlas.

Myslím si, že je to chyba, že se stane z náměstka tajemník, nechci to hájit. Jenže to není porušení koaliční smlouvy. Neprochází to naším aktivním přičiněním.
Ale aktivne to obhajujete na sociálních sitich. Minimalne by jste se měli od toho verejne distancovat a by interne tlacit na to to schodit - cest jak si ještě zachovat tvar je dost.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tibor.Vansa za příspěvky (celkem 3):
Michaela.Nepejchalova, Zbynek.Janoska, Pavel.Moravec
Uživatelský avatar
Ondrej.Profant
Technický odbor
Příspěvky: 7962
Registrován: 22 dub 2009, 23:55
Profese: Náměstek člena vlády
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 15004 poděkování
Dostal poděkování: 8366 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Brno vyléza z popelnice

Příspěvek od Ondrej.Profant »

@Tibor.Vansa: Prosímtě ten umělecký název je možná vtipný, ale není praktický a diskusi nepomáhá. Nemohl bys vlákno přejmenovat na "Vybrání Olivera Pospíšila na pozici XY" (zedituješ předmět prvního příspěvku, nebo o to požádáš AO). Takhle jsou věci nedohledatelné a blbě se určuje, co je důležitá debata a co je nějaký vtípek. Tohle mi přijde důležité, nikoliv popelnicové téma.

profant.eu
náměstek vicepremiéra pro digitalizaci
vedoucí resortních týmů Informatika

Uživatelský avatar
Jan.Hora
Kontrolní komise
Příspěvky: 3070
Registrován: 19 led 2016, 15:51
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 4841 poděkování
Dostal poděkování: 6418 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyber O. Pospisila na tajemnika magistratu Brna

Příspěvek od Jan.Hora »

Mi to přijde že vyjádření co teď dali piráti na FB JmK je rozumný. To je linka, která je podle mě srozumitelná.

https://www.facebook.com/CPS.JMK/photos ... =3&theater

A tohle taky:
Pavel.Nevrkla píše: 25 bře 2020, 16:55 Myslím si, že je to chyba, že se stane z náměstka tajemník, nechci to hájit. Jenže to není porušení koaliční smlouvy. Neprochází to naším aktivním přičiněním.
Takhle se to podle mě komunikovat dá a příznivci to pochopí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hora za příspěvky (celkem 2):
Ivo.Vasicek, Ivo.Vlasaty

Jan Hora
KS Praha
PMS Praha 4
zastupitel MČ Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido

Uživatelský avatar
Tibor.Vansa
Garant/ka programového bodu
Příspěvky: 635
Registrován: 25 kvě 2016, 16:05
Profese: analytik kreditního rizika v bance
Dal poděkování: 287 poděkování
Dostal poděkování: 1071 poděkování

Re: Vyber O. Pospisila na tajemnika magistratu Brna

Příspěvek od Tibor.Vansa »

Jan.Hora píše: 25 bře 2020, 17:48 Mi to přijde že vyjádření co teď dali piráti na FB JmK je rozumný. To je linka, která je podle mě srozumitelná.

https://www.facebook.com/CPS.JMK/photos ... =3&theater

A tohle taky:
Pavel.Nevrkla píše: 25 bře 2020, 16:55 Myslím si, že je to chyba, že se stane z náměstka tajemník, nechci to hájit. Jenže to není porušení koaliční smlouvy. Neprochází to naším aktivním přičiněním.
Takhle se to podle mě komunikovat dá a příznivci to pochopí.
Dočetl jsi to do konce? I tohle:
Můžeme s čistým svědomím zcela vyloučit jakoukoliv politickou dohodu při zmiňovaném výběrovém řízení.
Napíšou rozumný začátek a završí to fuck-upem.A nic to nemění na tom, že je to pravděpodobně v rozporu se zákonem.
Uživatelský avatar
Jan.Hora
Kontrolní komise
Příspěvky: 3070
Registrován: 19 led 2016, 15:51
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 4841 poděkování
Dostal poděkování: 6418 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyber O. Pospisila na tajemnika magistratu Brna

Příspěvek od Jan.Hora »

Já to chápu tak, že vylučují že by se na takové dohodě podíleli. Pokud to není lež, tak mě to neuráží.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hora za příspěvek:
Petr.Springinsfeld

Jan Hora
KS Praha
PMS Praha 4
zastupitel MČ Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido

Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“