SCHŮZE: Informativní call ke koronaviru dne 15. 3. 2020

Moderátoři: KoKS Moravskoslezský kraj, PKS Moravskoslezský kraj, PMS Ostravsko

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pavlina.Polaskova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 623
Registrován: 20 kvě 2016, 12:41
Profese: úředník
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka
Dal poděkování: 291 poděkování
Dostal poděkování: 404 poděkování
Kontaktovat uživatele:

SCHŮZE: Informativní call ke koronaviru dne 15. 3. 2020

Příspěvek od Pavlina.Polaskova »

Ahoj kolegové,

chtěla bych, aby jsme jako předsednictvo iniciovali a zařídili pro naše MSko speciální call k problematice koronaviru v Ostravě - tedy hlavně o přenos informací a potřebách našich lidí na MMO, instrukce, jak můžeme pomoci, případně nějaké poznatky z našeho MSka směrem k nim. Andrea slíbila, že pokud nebude něco řešit (a naši radní nejen na MMO řeší teď všechno 24 hodin denně), tak se připojí a promluví o tom. Call by se uskutečnil dne 15. 3. 2020 v 18:00 hod.
Hlavní myšlenkou informativního callu je vzájemně se informovat, pomoci si, navrhnout opatření nebo se jimi správně řídit a využít energii, jak pomoci, správným směrem.
Souhlasíte?
Pokud ano, tak bych se domluvila s někým na správné platformě a rozeslala info našim členům.
Pište, prosím, pod tenhle podnět. Díky.
,,Když člověk dojde na konec života, měl by si při ohlédnutí říct víc než jen -Byl jsem tady-"
Uživatelský avatar
Jakub.Dedek
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 1647
Registrován: 05 led 2017, 10:46
Profese: Student matematiky
Dal poděkování: 2663 poděkování
Dostal poděkování: 2314 poděkování

Re: SCHŮZE: Informativní call ke koronaviru dne 15. 3. 2020

Příspěvek od Jakub.Dedek »

Co se týká callu, tak s ním souhlasím a budu rád za informace z města. Jsem taky rád za jakoukoliv aktivitu, kterou lidé vyvinou. Hlavní si pomáhat a nebýt sobecký.

Co se ale týká odsouhlašení předsednictva, tak za mě nesouhlas a hned to taky zdůvodním.

Akce organizují vždy konkrétní lidé, lidé, kteří za to nesou zodpovědnost. Každý jednotlivec (člen i RegP) může organizovat akce, cally, setkání dle své vůle a nepotřebuje k tomu žádný souhlas žádného orgánu (pokud nechce čerpat peníze).

Vychází to z přístupu Swarmwise, kterým se Piráti řídí. Každý jednotlivec může aktivně vytvářet a nemusí čekat, až někdo něco vymyslí nebo schválí. Jediná výjimka jsou gesce odborů, například prezentace strany, která je v gesci mediálního odboru.

Tedy tohle je akce, kterou organizuješ ty jako Pavlína společně s Andreou. Tuto aktivitu vítám, klidně si jí dejte do kalendáře, ale nevím, proč by to mělo odsouhlasit předsednictvo. Navíc zde nemá jakékoliv jiné informace než členská základna, takže se nemám vlastně k čemu vyjádřit. Pokud to PMS neschválí, tak ten call stejně může být a není zde žádná překážka. Z toho plyne, že souhlas je naprosto nadbytečný a byrokratický úkon, který jen dává členské základně zprávu, že nemůže vyvíjet aktivitu, aniž by to někdo posvětil. A s tímto nemohu v rámci fungování Pirátů souhlasit.

U nás to má fungovat takhle, že příjde někdo a řekne...
A: příští měsíc bych rád uspořádal v Opici seminář k budováním cyklostezek, je v tento termín volná Opice?
B (a ty řekneš): Skvělé, to může být zajímavé. V kalendáři nic není, tak si to tam píšu. S události ti pomohu, pozvánky rozešlu, nemáš k tomu grafiku? Zkusíme něco vymyslet. Kdyby si potřeboval pomoct, tak mi dej vědět.
A: Super díky.
To je vše, žádné schvalování, žádná překážka.

V rámci tohoto přístupu hlasuji proti, aby to organizovalo PMS, které jako orgán ve výsledku nic organizovat nemůže, to dělají stejně vždy lidé. Hlasuji pro rozeslání pozvánky a jsem rád za jakoukoliv aktivitu zdola.

p.s. osobně jsem ještě trochu nachcípaný, tak se bohužel nemohu zapojit jako dobrovolník, takže snad později. Pomohu tedy zatím jak mohu s hledáním dobrovolníků v rámci Ostravy a rozesláním Newsletteru.

První zásadou je, že nesmíte klamat sami sebe, a že vy jste ten nejsnazší člověk, kterého lze oklamat.

Richard P. Feynman

Uživatelský avatar
Pavlina.Polaskova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 623
Registrován: 20 kvě 2016, 12:41
Profese: úředník
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka
Dal poděkování: 291 poděkování
Dostal poděkování: 404 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: SCHŮZE: Informativní call ke koronaviru dne 15. 3. 2020

Příspěvek od Pavlina.Polaskova »

S Andreou jsme se domluvily, že ten call uděláme..ať se trochu utřepou informace, řekne co město čeká, naše poznatky, reakce na to, co se teď řeší apod. Dnes v 18:00 hod. Je ale možné, vzhledem k tomu, že se situace pořád mění a že se pořád dělají různá rozhodnutí, že se to posune, nebo že Andrea nebude moci.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavlina.Polaskova za příspěvek:
Jakub.Dedek
,,Když člověk dojde na konec života, měl by si při ohlédnutí říct víc než jen -Byl jsem tady-"
Uživatelský avatar
Jakub.Dedek
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 1647
Registrován: 05 led 2017, 10:46
Profese: Student matematiky
Dal poděkování: 2663 poděkování
Dostal poděkování: 2314 poděkování

Re: SCHŮZE: Informativní call ke koronaviru dne 15. 3. 2020

Příspěvek od Jakub.Dedek »

Díky Pavlíně za zorganizování callu.

Má poznámka ještě k tomu vyhlášení...
Já bych byl hrozně nerad, aby se z předsednictva stal byrokratický úřad, který dává pod každý prd "razítko" se souhlasem. Aktivitě zdola se meze nekladou a principiálně nechci, aby se aktivita jedinců bez jakýkoliv nákladů a požadavků podrobovala jakékoliv byrokracii. Jsem rád, že přišlo dost lidí i tak narychlo.

Takže jsem rád za aktivitu a jen tak dál, ale PMS do toho fakt nemá co kecat, k čemu se vyjadřovat a co zasahovat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Dedek za příspěvky (celkem 2):
Michal.Breskovec, Veronika.Murzynova

První zásadou je, že nesmíte klamat sami sebe, a že vy jste ten nejsnazší člověk, kterého lze oklamat.

Richard P. Feynman

Odpovědět

Zpět na „Místní předsednictvo Ostravsko“