[Členský podnět k] KF OlK 7/2020 Doplňující volba čela kandidátky - nominační anketa

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: PKS Olomoucký kraj, Administrativní tým - OlK, Krajsti predsedajici

Do čela společné kandidátní listiny nominuji

Zdeněk Žák
18
13%
Robert Šrejma
13
9%
David Hošek
22
15%
Lubomír Vlček
5
4%
Štěpán Tračík
11
8%
Martin Švadlenka
17
12%
odmítnuto
6
4%
Marika Řehová
16
11%
odmítnuto
5
4%
odmítnuto
1
1%
odmítnuto
4
3%
Jaroslav Krejčí
10
7%
Jan Mochťák
10
7%
tentonoc
2
1%
hotentot
2
1%
 
Celkem hlasujících: 38 - Celkem hlasů: 142

Uživatelský avatar
David.Hosek
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 100
Registrován: 09 led 2018, 17:38
Profese: Plánovač výroby
Dal poděkování: 97 poděkování
Dostal poděkování: 121 poděkování

Re: Re: KF OlK 7/2020 Doplňující volba čela kandidátky

Příspěvek od David.Hosek »

Nominaci přijímám. Zde
odkaz na moji kandidátskou řeč.

Zastupitel Olk

Uživatelský avatar
Robert.Srejma
Republikový výbor
Příspěvky: 255
Registrován: 05 kvě 2018, 08:17
Profese: lékárník, rozhodčí, student ekonomie
Dal poděkování: 402 poděkování
Dostal poděkování: 249 poděkování

Re: [Členský podnět k] KF OlK 7/2020 Doplňující volba čela kandidátky - nominační anketa

Příspěvek od Robert.Srejma »

Ahoj, nominaci přijímám. Dovolím s i použít moji řeč z první volby (aktualizovanou) a přikládám i kandidátskou řeč na lídra
viewtopic.php?f=413&t=50765&p=673496#p673496 [/br] .

Objel jsem všechna MS olomouckého kraje, kde jsem se představil, ale kdo mě ještě nezná, jmenuji se Robert Šrejma. Jsem 27-letý hrdý maloměšťák z rodiště Jana Eskymo Welzla. Po maturitě na zábřežském gymplu jsem začal studovat farmacii v Hradci Králové, kde jsem získal titul PharmDr. Na farmacii navazuje i mé současné povolání- jsem obchodní ředitel malé sítě lékáren.

Blízko mám kromě farmacie taky ke sportu. Léta jsem byl rozhodčí ve florbale, nyní pobíhám jako fotbalový rozhodčí na hřištích napříč celým Olomouckým krajem.

Frustrace z fungování (resp. nefungování) nejen v celostátní, ale též v komunální politice mě přivedla k Pirátům. Kromě programu, který je mi napříč všemi oblastmi sympatický, mě fascinoval pirátský tah na branku. V této linii, kde se nejen slibuje, ale i plní, bych i já chtěl v řadách pirátů pokračovat a dopomoct tak nám všem k lepším zítřkům.

Jak bych toho chtěl docílit?

Přestože mám nejblíž k výše zmíněnému zdravotnictví a sportu, vím, že jako případný zastupitel kraje bych měl mít přehled o tom, které další oblasti jsou pro náš kraj zásadní a v čem jsou problematické. Jsem připraven na tom (nejen) v rámci kampaně pracovat. Rád bych proto využil možnost časové flexibility, kterou mi mé zaměstnání umožňuje k tomu, abych s Vámi (rozuměj kolegové piráti 😊) do nadcházejících voleb projel co možná nejvíc míst v kraji a debatoval s občany nejen o tom, co chtějí změnit, ale také o tom, že právě Piráti jsou ochotni a schopni změny s jejich podporou dosáhnout.

Zmíním stručně alespoň pár bodů, v nichž mám jasno už teď na základě vlastních zkušeností.
• Přerozdělování peněz ve sportu. Já sám jsem se od dětství jmenoval různým druhům sportu a byl bych rád, kdyby tuto možnost měly i dnešní děti. Většina z nás by si přála, aby měly ke sportu motivaci a přístup. Realita je bohužel taková, že kupříkladu ve fotbale si oddíly zažádají o dotace pro mládež, avšak získané peníze pak putují do A týmů. V tomto případě je třeba dohlížet na to, aby získané finance využily oddíly tam, kam patří.
• Větší podpora zdravotnických objektů. V rámci náplně mé práce často spolupracuji s různými zdravotnickými středisky. Setkávám se s velkým množstvím osob, které potřebují péči, ale nemají k ní přístup. Týká se to například sociálních služeb, které si zaslouží větší finanční podporu, aby se mohly rozšiřovat a pomáhat ve větším rozsahu a kvalitněji. V důsledku tohoto nedostatku pak mnoho občanů našeho kraje vyhledává domovy s pečovatelskou službou, kterých je však velký nedostatek. To by se mělo změnit proto, aby měl každý z nich šanci na důstojné stáří. Třetím bodem v oblasti zdravotnictví, v němž spatřuji nedostatky, je neochota kraje v podpoře malých lékařských ordinací. Následkem je, mimo jiné, odchod mnoha lékařů z našeho kraje a tím pádem velký nátlak pacientů na ty lékaře, kteří u nás zůstávají.
• Doprava a cestovní ruch. Spojuji tyto dva body do sebe, jelikož na sebe v mnohém navazují. Je třeba zlepšit dopravní obslužnost nejen kvůli studentům a pracujícím, ale právě i kvůli turismu. Ten u nás není příliš rozšířený, přestože má náš kraj rozhodně co nabídnout. Kromě olomoucké metropole bych rád zmínil i Jeseníky, které jsou v rámci kraje značně opomíjené. Kromě zmíněného zlepšení v oblasti dopravy by tomu jistě dopomohla i větší podpora ze strany kraje při menších kulturních akcích namísto financování těch akci, které již jsou ve všeobecné známosti a vydělají si na sebe samy. Ještě krátce bych se vrátil k dopravě, konkrétně k rozšíření cyklostezek a to nejen pro rekreaci, ale také jako možnost pro pracující dopravovat se do vzdálenějších míst jinak (zeleněji😊 ), než autem.
• Bodově pak zmíním ještě to, co je nám všem jasné a zaznělo to už u ostatních nominovaných a i já to vidím jako něco, na čem je třeba zapracovat
o Podpora výučních oboru, jejichž kvalita (minimálně v mém okolí) značně klesla. V důsledku toho tu sice máme mnoho magistrů a doktorů, ale nedostatek kovářů, truhlářů a zedníků, kterým jsme pak z důvodu jejich vytíženosti ochotni platit zlatem.
o Větší transparentnost kraje a zveřejňování zápisů z komisí a výborů, protože každý občan našeho kraje má právo vědět, o čem a jak se jedná a rozhoduje.
o V rámci přirozeného vývoje celé naší země i kraje bychom měli usilovat o rozvíjení (nejen) vysokorychlostního internetu.

Po vzoru ostatních bych vás rád seznámil s mými vlastnostmi, ne však odděleně jako klady a zápory, jelikož někdo tu vlastnost může vnímat pozitivně a jiný zas negativně. Takže:
• Rád diskutuji a nemám problém tak činit ani v případě, kdy je osoba na druhé straně opačného názoru. Za svým názorem si stojím, často to může působit jako konfliktnost, avšak snažím se být věcný a zachovávám chladnou hlavu.
• Když něco chceš, jdi si za tím. Tím se řídím celý svůj život. Snažím se jít si za svým cílem hlava nehlava, což se může jevit jako tvrdohlavost, zarputilost.
• Držím si odstup. Jak od lidí, tak od některých oblastí. Zkrátka dokud si nejsem jistý, že vím, o koho nebo o co jde, jsem opatrný ve svém jednání.
• Přímost. Umím být tak trochu drzý, ale jak se říká, lína huba, holé neštěstí.

No a nakonec něco o mém fungování na palubě Pirátské strany. Voličem jsem roky, ale aktivní zájem se ve mně probudil až v roce 2017. Od té doby pravidelně schůzuji v Zábřehu, v Šumperku a také v rámci Olomouckého kraje. V našem oblastním sdružení jsem na pozici místopředsedy. Minulý rok jsme v Zábřehu kandidovali spolu se STANem do obecního zastupitelstva, kam jsme se bohužel nedostali, nicméně jsem členem kontrolního výboru a sociální a zdravotní komise. Snažím se tak alespoň dohlížet na férové jednání města, o čemž Vás informuju na fóru. Čerstvě také funguji jako garant KETu sportu a jsem člen KETu pro zdravotnictví.



Robert
Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Srejma za příspěvky (celkem 4):
Martin.Elias, Petr.Lysek, Marika.Rehova, Viktor.Tichak
Uživatelský avatar
Petr.Kapounek
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 1774
Registrován: 13 črc 2009, 23:30
Profese: manažer, zastupitel
Bydliště: Prostějov
Dal poděkování: 769 poděkování
Dostal poděkování: 1359 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Členský podnět k] KF OlK 7/2020 Doplňující volba čela kandidátky - nominační anketa

Příspěvek od Petr.Kapounek »

Nominuji @Marika.Rehova
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Kapounek za příspěvek:
Viktor.Tichak

!MAKE PEOPLE LEGAL AGAIN!
člen komise pro informatiku Olomouckého kraje
mail: petr.kapounek@sprintel.cz
tel: 774 444 725

Uživatelský avatar
Radek.Vojtek
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 690
Registrován: 01 lis 2013, 11:39
Profese: Sales Manager
Dal poděkování: 174 poděkování
Dostal poděkování: 363 poděkování

Re: KF OlK 7/2020 Doplňující volba čela kandidátky

Příspěvek od Radek.Vojtek »

Marika.Rehova píše: 10 bře 2020, 09:12 Nominuji @Petr.Kapounek.
Nominuji @Michaela.Skokanova.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Radek.Vojtek za příspěvek:
Michaela.Nepejchalova

Předseda MS Pirátská TVRZ (Brodek u Přerova, Majetín, atd.), zastupitel v městysi Brodek u Přerova, člen Sportovně-kulturní komise tamtéž, KV Olomouckého kraje.

Uživatelský avatar
Martin.Elias
Krajský zastupitel
Příspěvky: 446
Registrován: 07 čer 2018, 19:44
Profese: Lékař, doktorand & asistent na LF UP
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 1739 poděkování
Dostal poděkování: 1047 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF OlK 7/2020 Doplňující volba čela kandidátky

Příspěvek od Martin.Elias »

Radek.Vojtek píše: 12 bře 2020, 10:16
Marika.Rehova píše: 10 bře 2020, 09:12 Nominuji @Petr.Kapounek.
Nominuji @Michaela.Skokanova.
Obrázek
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Elias za příspěvky (celkem 3):
Lucie.Spacilova, Michaela.Nepejchalova, Vojtech.Pikal

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Zastupitel Olomouckého kraje; 🦄 Prorok totální apokalypsy 2020 Profil na Pirati.cz. PolitiScales Politický kompas.

Uživatelský avatar
Martin.Elias
Krajský zastupitel
Příspěvky: 446
Registrován: 07 čer 2018, 19:44
Profese: Lékař, doktorand & asistent na LF UP
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 1739 poděkování
Dostal poděkování: 1047 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Členský podnět k] KF OlK 7/2020 Doplňující volba čela kandidátky - nominační anketa

Příspěvek od Martin.Elias »

Nominuji @Lucie.Spacilova .
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Elias za příspěvek:
Martin.Smida

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Zastupitel Olomouckého kraje; 🦄 Prorok totální apokalypsy 2020 Profil na Pirati.cz. PolitiScales Politický kompas.

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26151
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36906 poděkování
Dostal poděkování: 30041 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Členský podnět k] KF OlK 7/2020 Doplňující volba čela kandidátky - nominační anketa

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Opět jsem provedl doplnění. Snad to nikdo nezpochybní, protože někdo už těm neobsazeným místům předem rozdal hlasy.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 3):
Martin.Elias, Lucie.Spacilova, Radek.Vojtek

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Lucie.Spacilova
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 347
Registrován: 16 kvě 2018, 16:55
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1397 poděkování
Dostal poděkování: 698 poděkování

Re: [Členský podnět k] KF OlK 7/2020 Doplňující volba čela kandidátky - nominační anketa

Příspěvek od Lucie.Spacilova »

Martin.Morong píše: 12 bře 2020, 10:32 Nominuji @Lucie.Spacilova .
Děkuji za nominaci, vážím si jí.
Ale bohužel nejsem schopna říct, jak moc budu (vzhledem k novému vedoucímu AO, který se teprve vše učí) zainteresována v OVK z centrální pozice.
Takže na kandidátku ano, ale do čela prosím ne.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lucie.Spacilova za příspěvky (celkem 3):
Jaromir.Horky, Viktor.Tichak, Vojtech.Pikal

„Ať jdeš kamkoliv, sebe si neseš s sebou.“

Uživatelský avatar
Lucie.Spacilova
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 347
Registrován: 16 kvě 2018, 16:55
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1397 poděkování
Dostal poděkování: 698 poděkování

Re: KF OlK 7/2020 Doplňující volba čela kandidátky

Příspěvek od Lucie.Spacilova »

Radek.Vojtek píše: 12 bře 2020, 10:16
Marika.Rehova píše: 10 bře 2020, 09:12 Nominuji @Petr.Kapounek.
Nominuji @Michaela.Skokanova.
A prosím abychom nominovali pouze členy KS Olomoucký kraj!
@Radek.Vojtek
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lucie.Spacilova za příspěvek:
Marika.Rehova

„Ať jdeš kamkoliv, sebe si neseš s sebou.“

Uživatelský avatar
Michaela.Nepejchalova
Kontrolní komise
Příspěvky: 2429
Registrován: 12 led 2016, 14:28
Profese: sociální pracovnice
Bydliště: Praha 4
Dal poděkování: 10857 poděkování
Dostal poděkování: 4881 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Členský podnět k] KF OlK 7/2020 Doplňující volba čela kandidátky - nominační anketa

Příspěvek od Michaela.Nepejchalova »

Nominuji @Radek.Vojtek
(A myslím, že budeme mít na kandidátce pár nečlenů KS Olomouc, třeba Starosty :D)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Nepejchalova za příspěvek:
Martin.Smida

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

správce FB a Twitteru MRT Návykové chování
What mind-bogglingly pathetic and emotionally stunting little rules they make up. - Graham Chapman
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing. - Edmund Burke

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Olomoucký kraj“