KF ZlK 12/2020 Doplnění krajského předsednictva- Nominace na funkci 4.místopředsedy /jednání/

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Zlinsky kraj, Predsedajici, Odbor ZlK - administrativni

Martina.Urbankova
Místní předsednictvo
Profese: asistentka
Dal poděkování: 350 poděkování
Dostal poděkování: 373 poděkování

Re: KF ZlK 12/2020 Doplnění krajského předsednictva- Nominace na funkci 4.místopředsedy /jednání/

Příspěvek od Martina.Urbankova »

Děkuji Jardovi za nominaci, kterou bohužel v tuto chvíli nemohu přijmout.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martina.Urbankova za příspěvek:
Jaroslav.Takac

Michal.Stepanik
Člen KS Zlínský kraj
Profese: elektrotechnik
Dal poděkování: 314 poděkování
Dostal poděkování: 76 poděkování

Re: KF ZlK 12/2020 Doplnění krajského předsednictva- Nominace na funkci 4.místopředsedy /jednání/

Příspěvek od Michal.Stepanik »

Frantisek.Elfmark píše:
27 úno 2020, 12:53
Rád bych navrhl

@Michal.Stepanik
Děkuju za nominaci nicméně ji nepřijímám. Chci se naplno věnovat zastupitelstvu a kontrolnímu výboru v Napajedlích.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Stepanik za příspěvek:
Jaroslav.Takac
zastupitel města Napajedla, člen kontrolního výboru, člen MS Zlín

Linda.Matuskova
Rozhodčí komise
Profese: fotografka, máma
Dal poděkování: 291 poděkování
Dostal poděkování: 211 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Linda.Matuskova »

Ráda bych nominovala
@Libor.Adamek
a prosím o odpověď na nominaci @Lucia.Sirinova
Tito uživatelé poděkovali autorovi Linda.Matuskova za příspěvek:
Petr.Tkadlec
člen Rozhodčí komise
MS Kroměříž, za Piráty předsedkyně Komise pro školství, výchovu a vzdělávání (Kroměříž)
kontakt www.lindamatuska.cz, fb: https://www.facebook.com/linda.matuskova.pirati, tel.: 774410116

Libor.Adamek
Místní předsednictvo
Profese: prodejce kancelářské techniky
Dal poděkování: 517 poděkování
Dostal poděkování: 225 poděkování

Příspěvek od Libor.Adamek »

Díky za důvěru, nominaci nepřijímám, v současné době nejsem schopen, z časových a osobních důvodů, zodpovědně plnit tuto funkci.

Yveta.Martinkova
Koordinátor krajského sdružení
Profese: koordinátorka
Dal poděkování: 511 poděkování
Dostal poděkování: 758 poděkování

Příspěvek od Yveta.Martinkova »

Přijatých nominací málo,

nominuji:

@Lucie.Malikova
@Martin.Valasek
@Filip.Matuska
@Pavel.Beznoska
@Jaroslav.Sevcik
@Jana.Skopalova
@Zuzana.Fiserova
@Lubomir.Dolezal
@Linda.Matuskova

A podporuji nominace Václava Včelici, Zdeňka Třose.

Samozřejmě i dalších, ale ti už nominaci zde odmítli :(
Koordinátor Zlínského kraje
yveta.martinkova@pirati.cz
+420 770 113 648

Zeptáš-li se, budeš pět minut vypadat jako blbec.
Nezeptáš-li se, budeš blbcem po celý život.

Jakub.Zach
Místní předsednictvo
Profese: architekt, urbanista
Dal poděkování: 117 poděkování
Dostal poděkování: 110 poděkování

Příspěvek od Jakub.Zach »

Frantisek.Elfmark píše:
27 úno 2020, 12:53
Rád bych navrhl

@Jakub.Zach
Děkuji Frantovi za nominaci. Nicméně musím odmítnout. Zastávám názor, že v PKS by měli být členové všech oblastních sdružení a Km už je zastoupené ;) .
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Zach za příspěvky (celkem 4):
Hana.Ancincova, Vratislav.Krejcir, Irena.Drofova, BenjaminPierce
místopředseda MS Kroměříž,
člen Výboru pro územní plán města Kroměříž, člen Komise státní památkové péče obce s rozšířenou působností města Kroměříž
architekt, urbanista, člověk s veselou povahou a věčný optimista

BenjaminPierce
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Dal poděkování: 100 poděkování
Dostal poděkování: 327 poděkování

Příspěvek od BenjaminPierce »

Taky nominuji, každého člena/členku krajského sdružení od A1, přes K5 po Z9, vyjma těch co už v PKS jsou, Máry který rezignuje a těch kteří už nominováno jsou, ale ještě se k nominaci nevyjádřili. Favority jsou všichni a v každém kole dám hlas všem. A teď babo raď.

Zdůvodním.
Jsem dlouhodobě přesvědčen, že by se mělo upustit od nominací typu kopírování seznamu členů, pokud možno co nejdelšího, abych na nikoho nezapomněl, s nikým si to nerozhádal. Ať si příště vzpomenou, že jsem je vždy všude nominoval a vrátí mi to. Což nevylučuje navrhnou na jedno místo 2-3 kandidáty, protože můj největší favorit/favoritka, nemusí být průchozí u ostatních. Ale navrhnout 11 a více členů na jedno místo vypadá spíš na nerozhodnost, než postupné zužování výběru.

Jsem si plně vědom, že někdy se v prvním kole volí všichni průchozí a v druhém už favorit, ale už se v těch mnoha způsobech voleb sám ztrácím.

Pokud nominuji, mělo by zároveň znamenat pro toho koho nominuji, viditelně i skrytě vyjednávám podporu. Pokud je to možné jsem se jeho/jí dopředu zeptal jestli kandidaturu přijme, nebo alespoň zvažuje. Zatím je pravidlem, že největší část diskuze na fóru (pokud se vůbec vede) zabere mnohdy hromadné nominování a často se ztrácí, zda nominovaný nominaci přijal a přidal kandidátskou řeč a jestli to vše bylo v urených lhůtách. Když se do toho se pravidelně přidá nejasný způsob kdy, kde a jak volba probíhá + oprávněné/neoprávněné námitky, je z toho guláš, který se pravidelně servíruje víceméně u každých vnitřních voleb v kraji.

Zároveň je na zváženou např. cestou AO, členky RV za ZLK, zda by šlo fórum nastavit (naprogramovat) tak, aby se přímo u nominace projevilo, zda ji nominovaný přijal, nejlépe přehledně a jednoduše u nominace + přijetí připojit kandidátskou řeč a tím celý proces zpřehlednit.

Dalo by se diskutovat o:
Kdy a jak nominuje MS, do kdy se kandidát hlásí sám, kdy nominuje člen, nebo skupina členů. To vše z důvodu dát těm procesům svižnost a zároveň mít záchranný postup, pokud kandidát zaspal. V tom případě už musí mít např. podporu XX členů z jednoho, nebo celkem dvou MS, KS – podle typu voleb. Čekat do poslední chvíle na nerozhodné, nebo taktiky celý proces zpomaluje a znepřehledňuje.

Takové to všichni dělají všechno a kdykoli, často v praxi znamená, nikdo nedělá nic, resp. nic pořádně a pak se to různě honí ohýbáním předem daných pravidel.
Určitá míra byrokracie, není automaticky na obtíž, ale naopak stanovuje předem jasně dané mantinely, se kterými mají všichni možnost se dostatečně seznámit a je pak na každém, aby podle předem známých pravidel postupoval, což je zase odkaz na proces přijímání a kvalitní zaučování členů garantem.

Navíc pokud se jako velké politické téma řeší kumulace funkcí u politiků z jiných stran, tak považuju za automatické, aby bylo i bez dotazů jasně dohledatelné, kdo už má jakou funkci od vnitrostranických po různé dozorčí rady a pod. Pokud bude dopředu jasně známo, že XY má podobě funkcí jako měl svého času Michal Hašek z ČSSD, bude to důležité vodítko už ve fázi samotné nominace. Zvláště když už teď je možno na fóru číst, kolik kdo už má funkcí a tak tak je stíhá, nebo žádá asistenta a pod, a přesto je nominovaný do dalších a dalších funkcí.

Už jsem to chtěl napsat na podzim,ale smazal jsem to.
Tito uživatelé poděkovali autorovi BenjaminPierce za příspěvky (celkem 7):
Jaroslav.Takac, Vratislav.Krejcir, Michal.Stepanik, Filip.Matuska, Jaromir.Slezak, Hana.Ancincova, Dusan.Jurcik
„To nejde" neznamená, že to skutečně nejde, jde pouze o nejjednodušší odpověď. V 9ti z 10ti případů to totiž jde.

Vaclav.Vcelica
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: stavební projektant
Dal poděkování: 77 poděkování
Dostal poděkování: 203 poděkování

Příspěvek od Vaclav.Vcelica »

Jiri.Jaros píše:
27 úno 2020, 13:27
Já bych navrhnul @Vaclav.Vcelica
Děkuji za nominaci. Raději než sebe bych tam viděl @Lucia.Sirinova. ... tedy doufám, že nominaci přijme. Pokud ne, nominaci ještě zvážím.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Vcelica za příspěvky (celkem 2):
Jaroslav.Takac, Filip.Matuska

Martin.Valasek
Člen KS Zlínský kraj
Profese: hudební dramaturg v kulturní agentuře
Dal poděkování: 330 poděkování
Dostal poděkování: 124 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Valasek »

Yveta.Martinkova píše:
04 bře 2020, 12:27
Přijatých nominací málo,

nominuji:

@Lucie.Malikova
@Martin.Valasek
@Filip.Matuska
@Pavel.Beznoska
@Jaroslav.Sevcik
@Jana.Skopalova
@Zuzana.Fiserova
@Lubomir.Dolezal
@Linda.Matuskova

A podporuji nominace Václava Včelici, Zdeňka Třose.

Samozřejmě i dalších, ale ti už nominaci zde odmítli :(
Nominaci nepřijímám, myslím, že se na tento post nehodím. Z těch, co nominaci přijali, nebo zvažují, si určitě vyberu/vybereme.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Valasek za příspěvek:
Yveta.Martinkova
602 676 988
https://www.facebook.com/martin.malarie
lidstvo to posralo, ale ještě není pozdě na změnu

Yveta.Martinkova
Koordinátor krajského sdružení
Profese: koordinátorka
Dal poděkování: 511 poděkování
Dostal poděkování: 758 poděkování

Příspěvek od Yveta.Martinkova »

BenjaminPierce píše:
04 bře 2020, 18:56
Taky nominuji, každého člena/členku krajského sdružení od A1, přes K5 po Z9, vyjma těch co už v PKS jsou, Máry který rezignuje a těch kteří už nominováno jsou, ale ještě se k nominaci nevyjádřili. Favority jsou všichni a v každém kole dám hlas všem. A teď babo raď.

Zdůvodním.
Jsem dlouhodobě přesvědčen, že by se mělo upustit od nominací typu kopírování seznamu členů, pokud možno co nejdelšího, abych na nikoho nezapomněl, s nikým si to nerozhádal. Ať si příště vzpomenou, že jsem je vždy všude nominoval a vrátí mi to. Což nevylučuje navrhnou na jedno místo 2-3 kandidáty, protože můj největší favorit/favoritka, nemusí být průchozí u ostatních. Ale navrhnout 11 a více členů na jedno místo vypadá spíš na nerozhodnost, než postupné zužování výběru.

Jsem si plně vědom, že někdy se v prvním kole volí všichni průchozí a v druhém už favorit, ale už se v těch mnoha způsobech voleb sám ztrácím.

Pokud nominuji, mělo by zároveň znamenat pro toho koho nominuji, viditelně i skrytě vyjednávám podporu. Pokud je to možné jsem se jeho/jí dopředu zeptal jestli kandidaturu přijme, nebo alespoň zvažuje. Zatím je pravidlem, že největší část diskuze na fóru (pokud se vůbec vede) zabere mnohdy hromadné nominování a často se ztrácí, zda nominovaný nominaci přijal a přidal kandidátskou řeč a jestli to vše bylo v urených lhůtách. Když se do toho se pravidelně přidá nejasný způsob kdy, kde a jak volba probíhá + oprávněné/neoprávněné námitky, je z toho guláš, který se pravidelně servíruje víceméně u každých vnitřních voleb v kraji.

.....................
Viditelně, či skrytě vyjednávat podporu? Tak možná přemýšlíš ty Rade :)
Mě jde primárně o lepší fungování kraje jako celku. Proto budu klást důraz na přínos kandidáta kraji, NÉ na skutečnost, jestli vzal zavděk mojí nominací, či nikoli.
Z mého pohledu jsem navrhla kandidáty, kteří by mohli kraji jakýmkoli způsobem prospět a jsou pro mne přijatelní. Pokud si to myslí i oni samotní, nominace přijmou.
Jak jsi správně podotkl v prvním kole jde o PŘIJATELNOST kandidátů, rozhoduje KF a volbu přijatelnosti Krajského fóra plně respektuji. Ovšem ráda bych vybírala i z více kandidátů, než z jednoho.

Pokud se ti tyto vlákna zdají nepřehledná, mohu ti pomoci :geek:

NOMINACE:

Zdeněk Třos
Jaromír Slezák
Denis Rychtar
Martina Urbánková
Kamila Gáliková/nominaci přijala
Lucia Šiřinová
Jakub Zach
Michal Štěpaník
Hana Ančincová
Libor Adámek
Lucie Malíková
Martin Valášek
Filip Matuška
Pavel Beznoška
Jaroslav Ševčík
Jana Skopalová
Zuzana Fišerová
Lubomír Doležal
Linda Matušková

Tímto se omlouvám @Jaroslav.Takac , že se mu do rozpravy trochu pletu :) Jarda dobře ví, že tento krok bude následovat až bude toto vlákno opravdu nepřehledné. Zatím není potřeba :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Yveta.Martinkova za příspěvek:
Jaroslav.Takac
Koordinátor Zlínského kraje
yveta.martinkova@pirati.cz
+420 770 113 648

Zeptáš-li se, budeš pět minut vypadat jako blbec.
Nezeptáš-li se, budeš blbcem po celý život.

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Zlínský kraj“