Nominace Roberta Veverky pro volby do Senátu 2020 (volební obvod č. 27)

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.


Moderátoři: KoKS Praha, Pražští předsedající, PKS Praha

Podporuji nominaci Roberta Veverky

Pro
54
89%
Proti
5
8%
Zdržuji se
2
3%
 
Celkem hlasujících: 61 - Celkem hlasů: 61

Uživatelský avatar
Jaroslav.Nemec
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 1894
Registrován: 24 dub 2009, 08:47
Profese: výtvarník
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 3120 poděkování
Dostal poděkování: 2192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nominace Roberta Veverky pro volby do Senátu 2020 (volební obvod č. 27)

Příspěvek od Jaroslav.Nemec »

Velevážené krajské fórum!

jako obyvatel volebního obvodu č. 27, konkrétně Vyšehradu a jako předseda zastupitelského klubu Pirátů MČ Praha 2 po diskuzi s naším zastupitelským klubem nominuji tímto Roberta Veverku, zastupitele , předsedu kontrolního výboru, člena bezpečnostní komise, komise pro výchovu a vzdělávání MČ Praha 2 a také člena Komise Rady hlavního města Prahy pro protidrogovou politiku. Robert (*18. listopadu 1976) je expert na reformu legislativy konopí. V roce 2010 začal vydávat magazín Legalizace, nezávislý dvouměsíčník o konopí, který nastavuje zrcadlo současné prohibiční politice a poukazuje na široké spektrum využití konopí ve všech oblastech lidského konání. Dnes je vydavatelem i magazínů Konopí a Cannabis Therapy Magazine, které se specializují na využití konopí jako léčiva.

S Robertem jsem nominaci konzultoval, souhlasí. Svůj souhlas a kandidátskou řeč sem co nejdříve dodá.

Pirátský profil Roberta Veverky: https://praha2.pirati.cz/lide/robert-veverka/
předseda zastupitelského klubu Piráti Praha 2 / výtvarník, kurátor architektonických výstav
https://praha2.pirati.cz/lide/jaroslav-nemec/ / http://jarnemec.cz
Uživatelský avatar
Jaroslav.Nemec
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 1894
Registrován: 24 dub 2009, 08:47
Profese: výtvarník
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 3120 poděkování
Dostal poděkování: 2192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Roberta Veverky pro volby do Senátu 2020 (volební obvod č. 27)

Příspěvek od Jaroslav.Nemec »

vevrka_do_senatu02.jpg
předseda zastupitelského klubu Piráti Praha 2 / výtvarník, kurátor architektonických výstav
https://praha2.pirati.cz/lide/jaroslav-nemec/ / http://jarnemec.cz
Uživatelský avatar
Petr.Daubner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 306
Registrován: 03 lis 2017, 22:08
Profese: učitel
Bydliště: Praha 9 - Vysočany
Dal poděkování: 993 poděkování
Dostal poděkování: 960 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Roberta Veverky pro volby do Senátu 2020 (volební obvod č. 27)

Příspěvek od Petr.Daubner »

Roberta Veverku určitě rád podpořím a poslechnu si ho na grilování, ale nejdřív si chci přečíst jeho kandidátskou řeč.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Daubner za příspěvky (celkem 4):
Jan.Zavadil, Hana.Chalusova, Robert.Veverka, Radek.Oborny
Uživatelský avatar
Hana.Chalusova
Člen KS Praha
Příspěvky: 232
Registrován: 12 bře 2018, 22:56
Profese: psychoterapeutka, lektorka
Dal poděkování: 560 poděkování
Dostal poděkování: 231 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Roberta Veverky pro volby do Senátu 2020 (volební obvod č. 27)

Příspěvek od Hana.Chalusova »

Podporuju tuto kandidaturu, go!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Hana.Chalusova za příspěvek:
Robert.Veverka
Je to co je, a není to co není.
+420 774 414 213
Uživatelský avatar
Filip.Smoljak
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 270
Registrován: 10 dub 2018, 20:19
Profese: Sociální pracovník, ředitel NNO
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 273 poděkování
Dostal poděkování: 310 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Roberta Veverky pro volby do Senátu 2020 (volební obvod č. 27)

Příspěvek od Filip.Smoljak »

Nejprve jsem to netušil, Roberte. Pak ale dozvěděl, nadchnul a podpořil!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Filip.Smoljak za příspěvek:
Robert.Veverka
Uživatelský avatar
Michael.Polak
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4106
Registrován: 21 dub 2009, 17:19
Profese: programátor, poskytovatel Internetu
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2897 poděkování
Dostal poděkování: 6677 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Roberta Veverky pro volby do Senátu 2020 (volební obvod č. 27)

Příspěvek od Michael.Polak »

Jako původní provozovatel webu Legalizace.cz (před mnoha a mnoha lety) mohu nominaci jedině podpořit a pogratulovat! Jsem rád, že tohle svérázné hnutí dál žije jako jedno ze specializovaných odvětví Pirátské strany. Já jsem neodhodlal udělat si z toho nějaké "celoživotní hlavní téma", ale jsem rád, že se toho někdo ujal. A věřím, že Robert má šanci nejen postoupit do 2.kola, ale klidně ho i vyhrát!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michael.Polak za příspěvky (celkem 7):
Janka.Michailidu, Ladislav.Dvorak, Jaroslav.Nemec, Vaclav.Fortik, Dalibor.Zahora, Robert.Veverka, Radek.Oborny

@xChaos@f.cz | @xChaos@mastodon.pirati.cz | nyx.cz XCHAOS | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | člen MS P6 | pozorovatel TO a KETů doprava/energetika | maloburžoazní centrista | zdání kompetence se vytváří absencí viditelné nekompetence

Uživatelský avatar
Martin.Smida
Republikový výbor
Příspěvky: 4040
Registrován: 12 črc 2012, 07:45
Profese: Kompostář
Bydliště: Majetín
Dal poděkování: 2909 poděkování
Dostal poděkování: 5338 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Roberta Veverky pro volby do Senátu 2020 (volební obvod č. 27)

Příspěvek od Martin.Smida »

Takovyho senatora chci! :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Smida za příspěvky (celkem 5):
Michaela.Nepejchalova, Michal.Jokes, Vaclav.Fortik, Dalibor.Zahora, Robert.Veverka
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13421
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34735 poděkování
Dostal poděkování: 17607 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Roberta Veverky pro volby do Senátu 2020 (volební obvod č. 27)

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 3):
Michaela.Nepejchalova, Robert.Veverka, Ivo.Vasicek

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Robert.Veverka
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 54
Registrován: 29 srp 2013, 16:48
Profese: vydavatel
Dal poděkování: 109 poděkování
Dostal poděkování: 135 poděkování

Re: Nominace Roberta Veverky pro volby do Senátu 2020 (volební obvod č. 27)

Příspěvek od Robert.Veverka »

Vážené Pirátky, vážení Piráti,

děkuji Vám za Vaši nominaci na mou kandidaturu do Senátu za volební obvod č. 27, kterou tímto přijímám. Děkuji také členům MS Praha 2, především pak předsedovi zastupitelského klubu Jaroslavu Němcovi, kteří mě na nominaci navrhli a vyjádřili mi tím nezanedbatelnou podporu.

Kandidátská řeč
Jmenuji se Robert Veverka a je mi 43 let. Narodil jsem se na Praze 6, kde jsem vyrůstal, navštěvoval základní i střední školu, poté jsem několik let žil v Praze 7 a posledních 20 let žiji na Praze 2, kde jsem od října 2018 členem zastupitelského klubu a na místní radnici v lavici opozice hrdě hájím pirátské barvy a program. Současně jsem předsedou kontrolního výboru a členem bezpečnostní komise a komise pro výchovu a vzdělávání MČ Prahy 2. Své politické aktivity a názory dále uplatňuji jako člen Komise Rady hlavního města Prahy pro protidrogovou politiku, do které jsem byl nominován i na základě svého členství v Krajském expertním týmu Bezpečnost. Na celostátní úrovni úzce spolupracuji s pirátským poslanem Tomášem Vymazalem na reformě drogové politiky, resp. s poslancem Radkem Holomčíkem na destigmatizaci a využití potenciálu konopí jako průmyslové rostliny v mnoha odvětvích, jakými jsou především zemědělství, potravinářství, zdravotnictví, stavebnictví, či textilní nebo papírenský průmysl. V expertní skupině Tomáše Vymazala jsem se nemalou měrou podílel na přípravě návrhu zákona o samopěstování konopí pro osobní potřebu, který zatím čeká v poslanecké sněmovně na zařazení do programu jednání. Zároveň dnes s Tomášovým expertním týmem pracujeme na regulaci konopí pro komerční účely a lepší dostupnosti léčebného konopí. K tomu řešíme i navazující sociální a zdravotní témata jakými jsou prevence, vzdělávání a poskytování objektivních informací a dat, ochrana nezletilých a vůbec ochrana veřejného zdraví a léčba závislostí.

Mé současné politické aktivity, hlavně ty magistrátní a poslanecké, vychází z mého dlouholetého usilí reformovat drogovou, resp. konopnou politiku, racionálně a účinně regulovat využití konopí a zajistit všem zúčastněným právní jistoty a svobodu s konopím především pro osobní účely nakládat bez rizika jakéhokoli trestního postihu. Od roku 2007 jsem ředitelem Million Marihuana March – demonstrace za legalizaci konopí, kterou pořádá spolek Legalizace.cz, v kterém jsem od počátku svého angažmá tiskovým mluvčím a od roku 2010 i předsedou. V témže roce jsem inicioval a založil magazín Legalizace, nezávislý dvouměsíčník o konopí, který si klade za cíl nastavovat zrcadlo současné prohibiční politice a poukazuje na široké spektrum využití konopí ve všech oblastech lidského konání. V magazínu Legalizace jsem vydavatelem i šéfredaktorem. Více než rok jsem navíc vydavatelem i magazínů Konopí a jeho anglické verze Cannabis Therapy Magazine, které se specializují na využití konopí jako léčiva.

V neposlední řadě jsem také členem dozorčí rady městské akciové společnosti Trade Centre Praha, která se zabývá výkonem správy a zajištění obchodního využití vybraných nemovitostí ve vlastnictví hlavního města Prahy.

Důvody mé kandidatury do Senátu
  • Nabídnout Pirátské straně vlastního kandidáta, na kterého se budou moci 100% spolehnout.
  • Navázat na mou dosavadní činnost a rozšířit ji i v horní komoře Parlamentu ČR.
  • Všemi dostupnými prostředky hájit pirátský program a pokračovat v nastaveném kurzu směrem k lepší politické kultuře, ve které pojmy jako transparentnost, otevřenost, udržitelnost, digitalizace, sdílení, spravedlnost a svoboda nebudou prázdné či dokonce sprosté pojmy.
Co mohu pro úspěch ve volbách nabídnout?
  • Zúročím zkušenosti s komunální a zprostředkovaně i s celostátní politikou. Ve větší části senátního obvodu č. 27 jsem aktivně žil či žiji a mám o něm přehled i v něm vybudované vazby.
  • Využiji své dosavadní zkušenosti, kdy jsem jako nezávislý kandidát kandidoval do Poslanecké sněmovny i na magistrát hl. m. Prahy a kampaně jsem si připravoval a financoval především z vlastních zdrojů.
  • Uplatním mediální trénink, opakovaně jsem vystupoval v televizi i rozhlase, nebo jako host, popřípadě moderátor v panelových diskuzích.
  • Jsem týmový hráč, vytrvalý, zapálený, pracovitý a loajální.

Těším se na spolupráci a Vaše doplňující dotazy.


Odkazy:

www.robertveverka.cz
spolek Legalizace.cz
Magazín Legalizace
Návrh zákona samopěstování konopí
Lukas.Wagenknecht
Senátor
Příspěvky: 139
Registrován: 07 bře 2018, 17:34
Profese: auditor
Bydliště: U Krematoria 2636, Pardubice
Dal poděkování: 162 poděkování
Dostal poděkování: 427 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Roberta Veverky pro volby do Senátu 2020 (volební obvod č. 27)

Příspěvek od Lukas.Wagenknecht »

Ahoj Roberte,

chci položit všem kandidátům za senátní obvod 27 stejnou otázku. Jaký je tvůj názor na opatření, které je podrobně popsané v článku. Jde o dotaci na zámky s otiskem prstů Stejně tak bych ocenil tvůj názor na Airbnb na Praze jako celek. https://zpravy.aktualne.cz/regiony/prah ... f6b220ee8/

Předem díky za odpověď. Lukáš
Omlouvám se za nefunkční odkaz a díky za upozornění.
https://zpravy.aktualne.cz/regiony/prah ... f6b220ee8/
Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Praha“