Zápisy ze schůzí Českobudějovicka

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů místního sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Jihocesky kraj, PMS Ceskobudejovicko

Pravidla fóra
  • Na tomto fóru se vyhlašují závazná hlasování místního fóra. Hlasovat mohou pouze členové místního sdružení.
  • Do tohoto fóra vidí a přispívají členové místního sdružení a jeho registrovaní příznivci (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
  • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.
Uživatelský avatar
Josef.Spak
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 1008
Registrován: 24 zář 2017, 23:50
Profese: Programátor
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 1656 poděkování
Dostal poděkování: 999 poděkování
Kontaktovat uživatele:

10.11.2019

Příspěvek od Josef.Spak »

Zasedání MS Českobudějovicko 10.11.2019 16:00 Čepice
Jitsi: https://jitsi.pirati.cz/mscb
Návrh programu:
Prezence, volba zapisujícího, ověřujícího, schválení programu
Představení, grilování zájemců o členství (Josef Špak)
Oživení komunálního týmu ČB (Honza)
Vyhodnocení koncepce komunikačních platforem (Josef Špak)
Co nás čeká v rozpočtu ČB (Pokud bude zájem - Honza)
Opravdu nechceme aspoň nějakou diskuzi, setkání k 17.11.? Pobavme se o tom, pls (cca 10 minut). (Andy)
Nový pad: https://pad.pirati.cz/p/mscb

Zasedání MS Českobudějovicko 10.11.2019 16:00 Čepice
Jitsi: https://jitsi.pirati.cz/mscb
Schválený program:
Prezence, volba zapisujícího, ověřujícího, schválení programu
Představení, grilování zájemců o členství (Josef Špak)
Oživení komunálního týmu ČB (Honza Hošek)
Vyhodnocení koncepce komunikačních platforem (Josef Špak)
Opravdu nechceme aspoň nějakou diskuzi, setkání k 17.11.? Pobavme se o tom, pls (cca 10 minut). (Zuzana)
Plán práce zastupitelského klubu ČB 2020 - 2022 (Lukáš Mareš)
Různé

začátek: 16:15

Přítomní: Josef Špak, Tomáš Guth Jarkovský, Zuzana Kudláčková, Lukáš Mareš, Lukáš Hypša, Jan Hošek, Vlastimila Špaková, Petr Trampota, Simona Křížová, Michal Just.

Zapisuje: Zuzana Kudláčková, Tomáš Guth Jarkovský
Ověří, zadá úkoly, zveřejní: Josef Špak

Schvalování programu:
JŠ: Chcete se podívat na rozpočet CB?
LM: NA to je dost času.
JŠ: můžem dát do bodu různé.
- souhlas s vyřazením bodu Rozpočet
Program schválen optickou většinou

2) Představení Hostů: Petr Trampota - jsem z Přední Výtoně. Simona Křížová - Přední Výtn, Michal Just - zájemce o členství, jsem z Prachatic. Původně z Prahy, mám farmu. Stále studuji na KU. Přijel jsem ze zvědavosti. Ale už je čas se u Pirátů ukázat, když jsem zájemce o členství.
Lukáš Hypša: JŠ: Víš jaké jsou základní pirátské ideály. Ptám se na článek 2 stanov. LH: Jo vím o tom, četl jsem. LM: Co si myslíš o kauze Micháůlek? JHy: media to nafoukli a přibarvili, neznají pirátskou otevřenost, ti co neznají naše vnitřní fungují to nechápou. Já si myslím, že je to dobře, že to můlže řešit CF - že když je uvnitř problém řeší ho otevřeně. TGJ: s čím nesouhlasíš u Pirátů. LHy: zpočátku Piráti byli na mě málo prozápadní. JŠ: víš co je kopírovací monopol? Lhyp. Myslím že to jsou Ńáký lidi co kopírujou nelegálně. LM: No to je právě naopak. PT: jak se díváš nato obecně na autorské právo? LHyp: moc do toho nevidím, ale největší rozpor způsobil rovoj počítačů a mobilů a zákon tomu nestačí. V této souvislosti JHoš. doporučuje přečíst si knihu : https://www.root.cz/knihy/svobodna-kult ... nout/1009/
TGJ: na čem myslíš že se Piráti roztrhnout? na čem se bude intenzivně řešit? Lhyp. Míra svobody - konkrétně ve sledování lidí...JŠ: co hlavně nechtěj Piráti? Lhyp: rasismus netolerance, nesvobosa..
JŠ: No zkus se na to znova podívat.
TGJ: jaký znáš Pirátský zkratky: MS, KF, CF, RV, RP, KET, JŠ: když za tebou někdo přijde o nměčem přesvědčovat a lobovat? Lhyp.: vím o tom že máme evidenci.

JŠ: bude následovat hlasování PMS

3) oživení Komunál ního týmu.
JH: myslím že nám kom tým trochu usnul, nebývá a chtělo by to nějaký impuls.
ZK: líbí se mi mít komunál (setkání zastupitelů s občany) po schůzi zastupitelského klubu, aby byli zastupitelé připraveni
Lm: Myslím že komunální tým je nadbytečný. dělal bych to jako MS
JH: myslím, že by komunální tým měl být před zastup. klubem.
Ať chodí kdokoli, MS je pro celej Okres.
JŠ: přejmenovat.
ZK: Je lepší když se klub sejde před, protože to budou mít přečtené a v hlavě, připraveni na diskusi s občany. Je lepší když budeme připraveni než jaloví.
LM: je nesmyslné předpokládat že nám tam budou chodit lidi, to je naše práce. Zatím to máme tak že je spíše výhra když si dokáže něco přečíst jeden z nás.
JH: agenda koumnálního týmu nemusí být čistě reaktivní na materiály chodící na zastupko. mít třeba komunální tým na téma živé kultuy v čb, ne jen na téma příštího zastupka - i plánování - právě společně s občany. nedělám siluze že se nám sem nahrne 20 lidí co nám budou pomáhat s agendou na 2 roky.
ZK: vnímáš to divně, Lukáši. Je potřeba neustále lidi poslouchat a spolupracovat s nima. Komuální tým je k tomu. Vím že bys to chtěl zefektivnit. Ale tohle je aby oni mohli chodit za náma, ne abychom my využívaly jejich dobrovolnost. Je to možnost pro vyjádření živě. Ne všichni píšou maily.
JŠ: pojďme si udělat závěr.
LM: Není to efektvní: myšlenky jsou krásný ale praxe je jiná.
Jhošek: Já jsem to ctěl oživit, ale jesůtli Lukáš nechce tak se nemusí zúčastnit, Já bych chtěl s někým v součinosti.
Pavel Šram hauser se tomu bude věnovat.
JŠ: můj úkol založit o smyslu a fungování Komunálního týmu.

4) vyhodnocení koncepce komunikačních platforem.
JŠ: hlavní gro návrhu byla archivace uzavřenéí skupiny, Teď máme otevřenou. Zadávání úkolů - přijmout úkol systematicky - zatím to není úplně rozjeté. Zullip se rozjel. CBweb se rozjel. Fórum funguje, doodle finguje, google sdílené kalendáře.
JŠ: nastřelit termíny schůzí MS v roce 2020.
LM: Zrušil jsem si facebook - jsem spokojenej člověk. Zulip - Zakládání nových témat - nezakládat je zbytečně a pro jednoúčelovéí věci.
Youtube kanál: když už nahráváme zastupka tak by to chtělo. komentovat můžeme my, dávat sestřihy.
JŠ: debata o fungování youtube kanálu.
JŠ: úkol: zajistit záznam zastupitelstva v prosinci.
5) 17. listopad
LM: spíše bych nic nepořádal, nikdo nepřijde
JH: já tu nebudu a kdybych byl, budu na náměstí. Minimálně ale vyvěsit vlajku.
LM: co třeba promítání V jako Vendetta?!
~souhlasné šumění v sále~
Za barem bude ten den Kája. Zkusím plus domluvit audiopodkres pro hosty Čepice z archivu ČRo. (Andy).
6) Plán práce 2020
LM: zamýšlel jsem se nad tím, že bychonm ten plán mít. ten redmine nefunguje, protože nevíme na čem pracovat. CHce to rozpracovat a naplánovat na další 3 roky, abychom mělui něco hotovo. Když tomu dáme řád bude to lepší než současný stav. Každému zastupiteli určit téma, milníky. - následně výstupy. Prohlédl jsem program, co se nám povedlo, co udělala koala, a co je ptriorita.
Mám rozpracovanou tabulku, na ZK bychom se tím měli zabývat.
JŠ: LM mi to posílal - je to vlastně nastavené střednědobých cílů.
LM: další postup: interně probrat na ZK a schválit do konce roku.
JH: já si myslím, že program sice hezký, ale ten program je pro případ kdyby sme byli v koale, ale ted máe být konstuktivní opozice:
LM: jsou tam dvě skupiny: reaktivní agenda ( jsme v opozici) - to by měl řešit hlavně uvolněný zastupitel. Aktivní agenda - aůlwspoň to zkusit! buď je přesvědčíme, nebo to vytáhneme, že nám to odmítli.
JH: asi dobrý. můžeme mít i proaktivní opoziční agendu - např. interpelace. LM: inteprelace jsou především sběr inf- což nám většinou dají. TGJ: mám redmine a vidím ty vrstvy. plánuje se to nějak využívat.? LM: bude to v redmine. otázka je využití ve struktuře řízení. Počítám v tom s tebou ZK. Jde o monitoring a koordinaci. jde o vnitřní motivaci
JŠ: jde o to co člověk potřebuje? potřebuje mít přehled co má za úkoly. jde o uživatelskou znalost užívání redmine.
JH: k tomu řvaní, myslím, že nám to neublíží na preferencí, ale ublíží nam to na motivaci hlásit na vedoucí odborů.
LM: tak jak je to namyšlený, nemuset každý den kontrolovat redmine, ale jde o úkol na celý rok. je to velmi mírně napsáno, abychom měli strukturu. a měli se o co opřít diskuze o smyslu.
KOnkrétní příklady střednědobých úkol JŠ: já si myslím, že je to dobrý - přispějete to abychom neřešili jen co bude na příštím zastupitelstvu, diskuze o smyslu.
JŠ: seznam témat je k řešení na ZK.
LM: pro sváťu okrašlovací komise.:)
LM: vyzvat ke sběru priorit z programu do akčního plánu pro ZK
LM: jak se vypořádat s úkoly které plní kolaice.? diskuze...

Různé: ZUZ. bytová koncepce, systém zápisů komisí, Primátorovo aktivity k registru dárců
úkol do redmine pro jŠ: systém pro zápisy v komisích
TGJ: Bude Pivo s POslancem v BOrovanech. Přijďte a širte! :)
LM: Změna územního plán Za potokem.

Uživatelský avatar
Jan.Novak
Kontrolní komise
Příspěvky: 1866
Registrován: 22 čer 2010, 19:12
Profese: Politolog, Historik
Bydliště: Týn nad Vltavou
Dal poděkování: 2672 poděkování
Dostal poděkování: 2065 poděkování

Re: Zápisy ze schůzí Českobudějovicka

Příspěvek od Jan.Novak »

Zasedání MS Českobudějovicko 5.1.2020 16:00 Čepice
Jitsi: https://jitsi.pirati.cz/mscb

Návrh programu:
1 )Prezence, volba zapisujícího, ověřujícího, schválení programu (A)
2) Prostor pro hosty
3) Kontrola úkolů
4) Rozpočet MSČB 2020
5) Termíny schůzí 2020
6) Komunální tým a zpráva zastupitelských klubů
7) Činnost MS
8) Různé

Formality
Přítomní členové: Lukáš Hypša, Dan Leština, Honza Hošek, Zuzka Kudláčková, Lukáš Mareš, Jan Novák (řídí), Josef Špak (pozdní příchod), Kamil Podzimek (pozdní příchod)
Hosté: Ruda Žák, Lukáš Krystl, Sváťa Mlčoch
Omluvili se: Andrea Protivínská, Pavel Šramhauser (via Jitsi) , Tomáš Guth Jarkovský (via Jitsi)
Předsedající: Jan Novák, ke konci Josef Špak
Zapisuje: Lukáš Hypša
Ověřil: Jan Novák
Program schválen optickou většinou.

2, Prostor pro hosty
Krystl: 29 let z Týna nad Vltavou, přes H. Nováka. Původně jsem z Plzeňska. Soucítím s Pirátama, maj srozumitelný pohled. Dřív jsem byl v ODS, na foru jsem
registrovanej. Hraju házenou za Budějce. Chci se ucházet o členství.
Ruda: Byl jsi v ODS, jsi tedy liberál/konzervativec? Jak to máš s EU?
Krystl: V ODS jsem byl chvíli v TnV, moc jsme se neshodli. V EU bych zůstal, jsem proevropský, nejsem ani proti eurozoně, nejsem konzervativní člověk.
Zuzka: Proč jsi odešel?
Krystl: Odešel jsem těsně před komunálními volbami, neshody s místním předsedou. Původně jsem měl jinou představu o tom, jak to funguje. Volil jsem jen
ODS,ale postupně jsem dospěl k jinému názoru.
Lukáš M.: Kde pracuješ, co máš vystudováno?
Krystl: Pracuju jako designér koupelen v IKEY (dlaždičky). Vystudoval jsem stavební průmyslovku, v TnV jsem nominován do komise pro místní rozvoj.
Dan: Co se týče korupce a klientelismu v prostředí ODS?
Krystl: Úplně jsem se o to nezajímal. Hejbe to politikou v celé republice, tak jsem to moc neřešil, ale měl jsem se o to víc zajímat. Důvodem rozchodu bylo také to, že
jsem předvídal, že lidi nebudou chtít volit staré ksichty", což se také později stalo.
Zuzka: Jak moc se zvládáš informovat? viz tvůj naivní vstup do ODS. Piráti po svých členech vyžadují informovanost, čtení fora, víš jak fungujeme? Co ti vadí?
Krystl: Moc jsem to nezkoumal. Měl jsem pár schůzek s Honzou Novákem a Simonem K., jedu do Ostravy. Naivita mě ale opustila.
Ruda: Lituješ členstí v ODS?
Krystl: Člověk by neměl litovat žádného rozhodnutí, všechno ho posouvá dál. Nic mi to nevzalo, jen jsem se poučil.
Hona Novák: Jak se chystáš pomoct s krajskými volbami?
Krystl: Chystám se pomoct.

3, Kontrola úkolů - Josef Špak do zápisu nedodal, přidat do další schůze!

4, Rozpočet MSČB 2020
Lukáš Mareš: Máme nějakých 90 000 Kč, dnes to načrtnem a na foru dojednáme. Můžeme například investovat do MO.
Zuzka: Úkol pro předsednictvo - do 10.1 rozpoutat diskusi o rozpočtu. Napadá mě alokace pro zastupitleský klub - na studie nebo právní analýzy.
Lukáš Mareš: Nemá smysl dávat položky, které nevíme, jestli reálně budeme čerpat. Spojovat s plánem. Přebytek můžeme směřovat do krajských voleb. Naplánované
peníze by se měli vyčerpat, jinak je to hloupé.
Dan: Udělejme si malý plán a zbytek nemusíme dát přímo na krajské volby, ale třeba na akce související s krajem. Doporučil bych investovat do malých analýz.
Honza Hošek: Je potřeba si udělat plán, aby nám na konci roku nezbylo 55 000. Zdá se mi ale, že vytváříme spíš rozpočtové záměry než rozpočet, a to nemůžeme
udělat v lednu. To se ujasní až během roku a kampaně.
Pepa: Rozpočet není k tomu, aby se vyčerpal. Spíše bych chtěl jednat o plánu činnosti. Rozpočet dává jen mantinely těm záměrům, ty jsou podstatné.
Honza Novák: Klidně dejme peníze do krajských voleb, ale na akce v našem okresu. U nás v Týně máme málo peněz, musíme postupně šetřit.
Lukáš: Analýza pro zastupitelský klub je úkol na delší dobu, proto bych to rád plánoval.
Dan: Organizátoři RV ať si rozmyslí rozpočtové požadavky na MS.
Honza Novák: Úkol pro Honzu Nováka - vykopne na fóru prvotní základní rozpočet.
(splněno)
5, Termíny schůzí 2020
Ruda: Pokračovat v současném cyklu (po 4 týdnech). (Pepa souhlasí.)
Úkol pro předsedu: vyhlásit termíny na fóru a fb. Domluva PmS na procesu vyhlášení, svolávání a organizaci schůzí, zj. kvůli účasti a propagaci.
Dan: Mohli bychom poprosit koordinátorky, před schůzí rozeslat newslettery o následujících akcích.
Lukáš Mareš: Předseda by to měl svolávat, iniciativa má jít od něj.
Pepa Špak: Další možnost je dělat vlastní newsletter, který bych tvořil jednou za týden.
Dan: Souhlas s Lukášem Marešem, má to svolávat předseda a připomenout lidem úkoly. Alternativa jsou koordinátorky, ty by mohly rozesílat pozvánky klidně automaticky.
Úkol pro předsednictvo: vyřešit, jakým způsobem se budou lidi informovat o dění a nadcházejích akcích.
(diskuze běží)
6, Komunální tým a zpráva zastupitelských klubů
Poslední zastupitelstvo bylo v listopadu a další bude až v únoru. Snažíme se naši činnost plánovat, na půl se to daří. Na jaře jsem dělal analýzu k odpadům, počítal jsem s částkou z rozpočtu 116 000 Kč. Moravec si u Červíčka nechal udělat analýzu, kde ale počítal jen s 84 000 Kč. Řešíme také územní plán, 7.1. bude schůzka pracovní skupiny, kde budu prezentovat naši vizi.
Zuzka: Rada má další jednání až 20.1.
Sváťa: Jako MS otvíráte důležitá témata jako financování nebo odpady, které jsou stěžejní i na krajské úrovni. Hodila by se oponentura ke studii, o které Lukáš mluvil. Jste šikovní.
Pepa: Letos se budu věnovat zlepšení rozpočtu, Citivizoru od ministerstva financí. Rozpočet je nepřehledný a zastupitelé často neví, co v něm je. Jako předseda výboru se budu dál věnovat územním skupinám.
Zuzka: Zásluhy Lukáše i Pepy jsou důležité, ale nejsou z toho mediální výstupy. Mediální prezentace nám hodně pomůže v krajských volbách. Já jako zastupitelka dělám dál bytové záležitosti, jsem v pracovní skupině k tomuto tématu.
Dan: Například Lukášovy informace k odpadům, které nám teď řekl by mohly viset na našem FB. S holkama z FridaysForFuture jsme byli v listopadu na komisi ŽP s jejich požadavky, 15.1. to jdem na komisi dořešit. Jsou tam hodně věci kolem dopravy.
Zuzka: Město rozjíždí participativní rozpočet (je v koaliční smlouvě), budeme s tím něco dělat?
Dan: Na FB bych dal, že město se končně u Pirátů inspirovalo a zavedlo PR.
Lukáš: V PR se počítá s milionem a půl na tři úředníky, celkově je vyčleněno 5 mil., bylo by dobré se k tomu přihlásit, byl bych v tom pozitivní.
Honza Hošek: Chválil bych to veřejně. Dokument k PR co šel na radu se mi zdál ale mizernej, asi to bylo vykopírovaný.
Pepa: Já na rady už nejsem zván.
Zuzka: PR se týká veřejné správy i IT, to fakt patří pod tvůj výbor. Ventiluj se do toho!
Pepa: Reálně to dělají úředníci, paní Bumruková.
Lukáš: Paní Bumruková je tam jediná schopná, ta nepotřebuje politickou pomoc. Radním je výbor ukradený.
Honza Hošek: Mělu bychom se zeptat paní Bambrkové, co jí pomůže.
Lukáš: Nyní se budou obsazovat tři úřednická místa. Zároveň kříž s IT řeší background.
Dan: Měli bychom jít nejdřív za Thomou, případně za paní Baumrukovou. A pokud se nám zdá, že rozdávaných peněz je málo, můžem to dát na FB už teď.
Sváťa: Pokud se participaci naučí 1-3 lidi (nejlépe se sociologem) je to dobré. Nemůže to mít rychlé mediální výstupy, spíš navazovat kontakty, hlavně s tou úřednicí.
Honza Novák: Co nepříjde úředníkovi z rady, na to kašle.
Lukáš: V Českém Krumlově mají na PR milion a funguje jim to (celkem) dobře.
Honza Hošek: Rád bych oživil komunální tým, Petr Znoj osloví Kašpárka, který byl u vytvoření strategického plánu pro kulturu v souvislosti se soutěží Evropské město 2028.
Lukáš Mareš: Další fyzická struktura, která se bude scházet je zbytečná. Občané píšou prostě maily. Není špatný nápad se scházet k jednotlivým tématům adhoc.
Dan: Můžeme zrušit schůzky zastupitelského klubu a dát prostor jen pro komunální tým. ZK by neměl být exkluzivní. Chceme dát prostor lidem, co chtěj řešit komunální politiku.
Úkol pro ZK: Vyřešit součinost ZK a komunálního týpu. Jan Hošek se domluví s Pavlem Šramhauserem
Honza: ZK bychom mohli dělat víc otevřeně, s tím, že hosté nebudou mít takový prostor jako na KT.
Lukáš Mareš: Je to zbytečné, nemáme na to čas. Když už tak lidé píšou nebo volaj. Na KT lidé prostě nechodí.
Dan: Bylo by skvělé mít jasný čas, kdy se (nejlépe po ZK) může členská základna sejít se zastupiteli a probrat s nimi témata.
Zuzka: ZK se bude scházet stejně, jednou za 6 týdnu bychom mohli prodloužit ZK pro ostatní. Lidí, co ale chce mluvit s Piráty je prostě málo.
Honza Hošek: Souhlasím s Danem, může to být oddělený, po ZK. Když tam nebude chtít Lukáš tak tam nepříjde.
Dan: Dneska jsme tu měli řešit hlavně věci k MS a ne odpady. Taková témata patří právě na KT.
Zuzka: Úkol PMS - vydefinovat účel komunálního týmu. - (Pepa->)ten je již definován!!!! KT slouží k tomu, aby na něj chodila široká veřejnost a diskutovala se zástupci města ze strany zastupitelů zvolených za Piráty


7, Činnost MS
Honza Novák: V TnV budeme mít první dohadovací koaliční řízení ve středu. Pepa Špak chce rezignovat na předsedu IT komise.
Lukáš: V Českém Krumlově mají na IT milion a funguje jim to dobře.
Zuzka: Máme tu spoustu spících členů MS, kteří jsou neaktivní.
Pepa: Podíváme se na ně.
Honza Novák: Je to tak, je to normální mít spící členy. úkol pro Honzu Nováka - aktivizovat historické a neaktivní členy MS. Od příště bychom měli zařít řešit krajské volby.

8, Různé
Dan: Byl ses Pepo zeptat té úřednice paní Baumrukové jestli něco jako politici pro PR můžeme udělat?
Honza Novák: Kandiduju do čela kandidátky. Vyznám se ve SmartCities, kultura, rád bych se zaměřil na podporu měst typu TnV. Také kandiduji do kontrolní komise.
Honza Hošek a Dan Leština taky kandidují.
Sváťa: Děkuju ještě specielně Danovi za konferenci ve Vaně.
Honza Novák: Co se týče RVčka, můžeme ho udělat v TnV.

Pavel Š. - Nezapomente převést do rezervy to co bylo z 2019 - to že to nevyčerpáme nevadí můžeme tvořit rezervy připomínka LM že když nečerpáme je to hloupé neberu


Úkoly:
Úkol pro předsednictvo - do 10.1 rozpoutat diskusi o rozpočtu.
Úkol pro Honzu Nováka - vymyslet body do rozpočtu. (hotovo, diskuze běží)
Úkol pro předsedu: Vyhlásit termíny setkání na fóru a fb. (úkol přebral JN)
Úkol pro ZK: Vyřešit součinost ZK a komunálního týpu. (úkol přebral JN, vyhlásil debatu na fóru)
Úkol PMS - vydefinovat účel komunálního týmu - OFFTOPICten je již definován!!!! KT slouží k tomu, aby na něj chodila široká veřejnost a diskutovala se zástupci města ze strany zastupitelů zvolených za Piráty JN vyhlásil debatu na fóru
Úkol pro Honzu Nováka - aktivizovat historické členy MS

Uživatelský avatar
Pavel.Sramhauser
Místní předsednictvo
Příspěvky: 223
Registrován: 18 črc 2016, 08:26
Profese: Specialista ESF
Bydliště: Č. Budějovice
Dal poděkování: 122 poděkování
Dostal poděkování: 130 poděkování

Re: Zápisy ze schůzí Českobudějovicka

Příspěvek od Pavel.Sramhauser »

Zasedání MS Českobudějovicko 2.2.2020 16:00 Čepice
Jitsi: https://jitsi.pirati.cz/mscb


Návrh programu:
0. Prezence, volba zapisujícího, ověřujícího, schválení programu (A)
1. Prostor pro hosty (Josef)
2. Kontrola úkolů (Josef)
3. Rezignace předsedy(Josef)
4. Grilování zájemce o členství /zařazeno v průběhu schůze/
5. Krajské volby - organizace předvolební akce (Luboš Kudláček)
6. Různé

0. Formality:
Přítomní: Josef Špak, Kamil Podzimek, Honza Novák, Pavel Šramhauser, Lukáš Hypša, Zuzka Kudláčková, Andrea Protivínská, Dan Leština (via Jitsi, připojení realizováno v 16:35), Jarda Hansal, Honza Hošek (17:20)
Hosté: Ruda Žák, Lukáš Krystl, Kristýna M., Vendula Trepková (chce se zapojit do kampaně), Standa Kovář, Bohouš, Olga Nováková, Lucie Korytářová (chce se ucházet o členství)
Omluvili se:
Předsedající: Josef Špak, později Honza Novák, později opět Josef
Zapisuje: Ruda Žák
Ověří a zveřejní: Pavel Šramhauser

Program schválen optickou většinou.

1. Prostor pro hosty
Proběhlo představení všech přítomných – současných členů / příznivců, tak i nových hostů

2. Kontrola úkolů
Honza Novák musí kontaktovat některé členy
Součinnost KT se řeší, termíny schůzí MS vyhlášeny

3. Rezignace předsedy
Pepa bude rezignovat max. k 29.2., schůze PMS bude 7.2.
Není náhradník, bude nová volba
Pepa: Převolit jen předsedu nebo celé předsednictvo?
Honza N.: Nechci volit celé předsednictvo, protože budou volby a přijdou noví lidé, na konci funkčního období bude silnější hlas. Chci, aby předseda nebyl vytížen jinde a měl vizi.
Pavel Š.: Můžeme to samozřejmě probrat na fóru, nicméně převolil bych jen předsedu. Měl by to být někdo, kdo to chce dělat.
Kamil: proč chceš rezignovat?
Pepa: Občas mi dost věcí trvá, chce to vizi a mám příliš funkcí. Měl bych se více věnovat placené práci. Zůstanu předseda kraje a uvolněný opoziční politik.

4. Grilování Lucie Korytářové:
Lucka: Nelíbil se mi třeba výsledek členské ankety o cirkusech.
Pavel: Jak na tebe působila anketa o rozpuštění strany?
Lucka: Nedávala jsem ji větší význam.
Honza N.: Co se ti nejvíc líbí na programu strany?
Lucka: Nejvíc se mi líbí princip transparentnosti. Důležité je však zachování osobních svobod. Důležitý je také udržitelný rozvoj. Musíme se vyrovnat s odpadovou politikou.
Pavel: Sympatizovala si někdy i s jinou stranou?
Lucka: Byla jsem členka SZ. (15 let zpět)
Andrea: Proč si odešla?
Lucka: Dlouho jsem byla v zahraničí, a pak nebyl prostor se zapojovat. Stále však souhlasím s jejich programem.
Kamil: Co nám můžeš nabídnout?
Lucka: Zkušenosti z edukační činnosti, pracovala jsem v oblasti environmentálního vzdělávání v ZOO.
Honza N:: S čím chceš pomoci ve volbách?
Lucka: Chci mluvit s lidmi. Nebojím se za nimi jít a bavit se s nimi.
Pepa: Čemu se teď věnuješ u Pirátů?
Lucka: Jsem v KETu ŽP, organizovali jsme konferenci k NP Šumava.
Pepa: Přijde ti, že máš nějaké bariéry pro zapojení jako příznivec.
Lucka: Jako (neregistrovaný) příznivec dnes nemáte tolik možností. Po registraci je jich víc, ale přesto člověk nemá takový vliv na výsledek.
Pepa: K čemu se zavazuješ, pokud budeš členkou?
Lucka: Nekrást a nebát se!

5. Předvolební akce v ČB (brainstorming)
Luboš se obrátil na Pepu, abychom se zamysleli nad předvolební akci někde v centru ČB. Ve hře je třeba Střelecký ostrov. Měli bychom se podílet na organizaci.
Honza N.: Na Střeleckém ostrově to v roce 2017 bylo pěkné. Měli bychom se zaměřit i na starší lidi
Pavel: Akce by měla být pro všechny. Pro rodiče s dětmi, mladé, apod. Mohli by být ale dvě akce, jedna pro starší a jedna normální velká. Přeci jen seniory skákací hrad neosloví.
Honza N.: Hodily by se pro starší třeba kurzy počítačové gramotnosti.
Pavel: Měli bychom se spojit s klubem Aktiv, ten již něco takového dělá.
Olga: Musíme dělat výjezdní, do ČEPICE starší lidé nepřijdou. Chce to aktivity třeba na Hluboké, v Týně, apod. Dám zdarma k dispozici turistický vláček a projedu se seniory okolní obce. Zakoupili jsme na Hluboké dům vedle radnice. Tam může viset cokoliv. Bude tam do budoucna muzeum RAF a kavárna. Bude to tam taková moje hlásná trouba. Osvědčilo se jám tam grilování.
Dan: To by mělo být spíše na volebním štábu.
Lukáš Krystl: K Pirátům patří lodě. Čeká nás plavba a my s Honzou N. poplujeme s vyzdobenou lodí a budeme zastavovat na molech, oslovovat lidi, apod.
Pepa: Já bych cílovky neřešil. Od toho jsou jiné skupiny.
Honza: Měly bychom se zamyslet. Nejprve co chceme, pak řešit jak to bude vypadat. V rozpočtu na to máme +- 20 tis.
Lucka: Musíme třeba počítat, že budou umělci a ty budeme muset někoho zaplatit
Honza N.: Před sněmovními volbami vystupovali dobrovolníci a příznivci. Byly hry pro děti, apod. A myslím, že to vypadalo víc než před eurovolba.mi
Kamil: Cílová skupina?
Honza N.: Chceme se zaměřit na nerozhodnuté i naše voliče.
Lucka: Musíme se zaměřit na mladé, které nás podporují, ale k volbám nepříjdou
Honza N.: Takže pro všechny
Lukáš Krystl: K volbách chodí 60 % lidí, musíme cílit i na nevoliče, ti to mohou rozhodnout
Pepa: Musí to mít i mediální dosah. tak se to dozví i lidé, co se na akci třeba nemohli. Můžeme udělat něco, co se dá mediálně využít.
Honza N.: Já požádám Janu Kolaříkovou o zápis, jak vypadala akce v roce 2017. Můžeme to dát posoudit marketingu
Lucka: Je potřeba mít tahouna, který tam třeba zahraje i za směšnou částku.
Honza N.: Potřebujeme řadu dobrovolníků na listy, plakáty, apod. Nemáme tu Honzu Hoška, co to měl na starosti
Ruda: Roznos listů řešším po dohodě já. Tak to asi komunikujte pak se mnou. Jak říkala Andrea je třeba někdo s autem a musíme rozvést listy do malých obcí. Nechat to v jednotách a hospodách. Je stereotyp, že jsme hlavně pro města, musíme ukázat, že ne.
Kamil: Vraťme se v akci, musíme si říct, koho tam dotáhnout, co tam bude apod.
Pepa: Na Sokoláku je dětské hřiště. Skákací hrad, můžeme vzít výrobu papírových draků.
Fotokoutek! – klidně i s kostými (Click&Smile), divadlo pro děti,...
Lucka: Musí to mít i vzdělávací přesah – workshopy
Lukáš Krystl: Musíme mluvit s lidmi a vysvětlovat jim, že nejsme ti, jak nás vidí. Huliči, apod. Hodně zpráv je vytržených z kontextu.
Lucka: Mohl by být stánek "zeptej se mě proč Piráti?" Představuji si to klidně jako nějaký festival. Můžeme lokálním výrobkům zajistit stánky.
Lukáš N.: Je to dražší na zábor
Bohouš: Mohl by být pirátský swap, takový bazárek pro maminky.
Olga: Vyvracet mýty! Jak navrhuje Lucka, mít na to stan, kde to nejvíce stereotypní vyvrátíme
Pepa: Možná se to do září změní.
Olga: Dost lidí 40+ je znechucených, už ani nechtějí volit.
Andrea: Líbila by se mi forma krátkého dramatického představení, robot rozdávající letáky nebo tak. Ať to osloví už zdálky. Oslovme Honzu Piskače
Lucka. Humor nesmíme zapomenout!
Olga: Typickej černej!
Honza N: Musíme mít dobrovolníky a aktivně zvát lidi, už v předstihu.
Zuzka: Můžeme to zaměřit na olympiádu. V létě bude olympiáda. Byla by tam samozřejmě stage, a po Sokoláky místa s disciplínami. Ať oslovíme střední věk, rodiny. To je původní Lubošova myšlenka. Potřebujeme hromadu dobrovolníků. Zabereme třeba i celý Sokolák. Potřebujeme i materiál. Drahé to nebude.
Pepa: Zamysleme se, kdo nám s tím může pomoci
Olga: Žrádlo zdarma
Honza N.: Buďme hospodární. Nesmíme vyhodit 80 tis. na akci, která nic nepřinese.
Pepa: Volební výsledek není založen jen na kampani, ale jde o naši další práci doposud. Musíme v médiích prezentovat naše dosavadní výstupy.
(...)
Co zabrat i stromovku a udělat nějakou stezku?
Lukáš Krystl: Musíme dostat na stage fakt někoho za malý peníz. Mohu oslovit např. ?()?
Zuzka: Lukáš chce, ať uděláme zábor ihned po vyhlášení voleb, o zábor bude velký zájem. Musíme to mít fakt připravené předem.
Pepa: Musíme si i říct, co chceme za propagační předměty, ať se to stihne vyrobit.
Lucka: Nápad olympiády dobrý, ale odhadem tak 40 lidí. Střízlivým odhadem
Honza N.: Kandidáti tam nemůžou ale furt pobíhat.
Andrea: Nad propagačním materiálem se musíme domluvit. Nechceme 500 balónků
Zuzka: Líbí se mi myšlenka větrníků. Pokud by někoho napadlo něco, co v eshopu není, nemusí být problém to zajistit.
Lucka: Musí to být vyrobené ekologicky a nemělo by tam být datum.
Pepa: Potisky můžeme upravit sami. Do konce února musíme mít počet a potisk.
Zuzka: Na VŠ musíme domluvit nějaké motto
Lucka: Co dát do Pirlistů obálky, ať nám něco napíší?
Pepa: Petiční stánek s peticí nesmí chybět!
Honza H.: Málo kdo napíše. Zkoušeli jsme to s halou, ale nevrátilo se nic moc.
Zuzka: Hala byla jedno téma. Napište nám cokoliv a zdarma může mít větší úspěch
Andrea: Udělejme na Sokoláku nějaký vzkazník nebo schránku.
Honza N.: Musíme mít někoho na odpovědi.
Zuzka: To už bude funkční mediální odbor. Lukáš Hypša bude mít po maturitě a dokonce i Ruda píše luxusně, i když to nevíte.

6. různé
Není

Další schůze proběhne hle schváleného harmonogramu 1.3.2020 v ČePiCi od 16:00

Ověřeno a zveřejněno 3.2.2020 @Pavel.Sramhauser
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Sramhauser za příspěvek:
Jan.Novak

Uživatelský avatar
Josef.Spak
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 1008
Registrován: 24 zář 2017, 23:50
Profese: Programátor
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 1656 poděkování
Dostal poděkování: 999 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápisy ze schůzí Českobudějovicka

Příspěvek od Josef.Spak »

Zasedání MS Českobudějovicko 1. 3. 2020 16:00 Čepice Hradební 334/13, České Budějovice
Jitsi: https://jitsi.pirati.cz/mscb

Přítomni: Tomáš Guth Jarkovský, Jarda Hansal, Lukáš Mareš, Kamil Podzimek, Andrea Protivínská, Josef Špak, Zuzana Kudláčková, Ivo Vlasatý, Jan Hošek, Jan Novák, Dan Leština (Jitsi), Lukáš Hypša
Přítomní hosté: Standa Kovář, Vlastimila Špaková, Otakar Strunecký (Jitsi), Lukáš Krystl, Bohouš Švehla, Tomáš Novotný, Aleš Kartusek, Lucie Korytářová, Tomáš Rous
Zapisuje: Lukáš Mareš
Ověřuje: Josef Špak
Dá úkoly na Redmine: Josef Špak

Návrh pořadu schůze:
1) Prezence, volba zapisujícího, ověřujícího, schválení pořadu (TGJ). Schváleno optickou většinou
2) Prostor pro hosty, představení (TGJ) - Představeni. Grilování Bohouše Švehly, projevil zájem o vstup do strany. Souzní s naší politikou. Smýšlí liberálně. Nemá předsudky, nesoudí lidi. Proč? Jsme mu sympatičtí. Jaké jsou 3 hlavní věci na Pirátech? Otevřenost, transparentnost, pragmatismus strany. Pracovní zaměření - měkké zdroje dotací v oblasti školství a vědy. Trochu rozumí cestovnímu ruchu. Četl stanovy. Vyjmenovává části stanov, která jsou pro Piráty zásadní. S čím nesouhlasíš? Přístup k jádru. Máš v plánu zapojit se do KET? Ano, cestovní ruch, částečně školství. Co bys u cestovního ruchu změnil? V JČK určitě diverzifikovat, je to zde velmi koncentrované kolem Krumlova a Vltavy. Registroval se na podzim, od té doby dochází a příznivcuje. Co děláš na BC? Projektový manažer, řeší žádosti o granty, komunikuje s ministerstvy, ústav půdní biologie, hydrobiologie, rostlin a další ústavy. Uvažoval bys o možnosti stát se členem fin. výboru zastupitelstva města České Budějovice? Nebránil bych se. Profil: https://lide.pirati.cz/personProfile/762/
3) Kontrola úkolů (TGJ)
1-Jsou zveřejněné zápisy? (Josef Špak)
2-Rozpočet schválen
3-Úkoly vyhlášeny
4-Vyhlášena debata na fóru ve věci koordinace ZK a komunálního týmu v ČB - pokračujeme v jednání na fóru. - dvě vrstvy 1) komunální tým před jednání zastupitelstva města (dořeší Pavel Šramhauser), 2) nepravidelná setkávání nad dlouhodobými politickými vizemi (dořeší Jan Hošek). Dořešíme to na fóru. Na fóru byla tato domluva prohlášena za konsensus. Kdo má problém, nechť se ozve :-) : viewtopic.php?f=773&t=50820&start=20

5- Vydiskutovat účel komunálního týmu (Jan Hošek)
6- Aktivizace všech lidí MS (Jan Novák - proběhlo obvolání, někdo zareagoval, někdo ne).
4) Rozdej pirátských listů (Honza H.) - mělo by se začít 20. května po tiskovce
Informační zpráva - letos budou 2 vydání Pir. listů, 1. květen/červen, 2. po létě. Hledám dobrvolníky na roznos, odhadnu počet listů, které budeme potřebovat. Listy se dávají primárně lidem do rukou. Do listů lze vložit další infoleták, nebude-li v rozporu s pirátskými myšlenkami a nebude-li nám dělat ostudu.
5) Práce s kontakty (Honza Novák)
Měli bychom mít vytvořený systém na sběr kontaktů od osob, které zavítají na naši schůzi.
Závěr z 25 minutové diskuze: 1) je nutné zajistit, aby se neztrácely kontakty, uchovávány mají být u našeho koordinátora 2) je nutné, aby nováčkům chodily newslettery 3) je nutné nováčky zapojit, ale nevyplašit 4) zvažme systém mentoringu/buddíků - závěr: Úkol pro TGJ otevřít diskuzi na fóru k tomuto tématu.

6) Zprávy ze zastupitelských klubů
- Týn (Honza Novák, 5 min)
Pan Slepička je přepracovaný.
- ČB (Lukáš Mareš, 5 min)
Lukáš měl rodinné důvody, na zastupitelstvu bylo hodně změn územního plánu, řešilo se podivné jednání zodpovědného náměstka vzhledem k provozovateli adventních trhů

7) Co se děje v Rudolfově (Standa Kovář, zastupitel Rudolfova t.č. v opozici)
Vedení obce prakticky nezajímá ani názor veřejnosti, ani opozice (např. ve věci plánovaného supermarketu), ve středu proběhne veřejná diskuze od 16:30 v muzeu hornictví.
Závěr z diskuze: Zhruba v dubnu připravit setkání v Rudolfově mezi Piráty a rudolfovskými - zorganizuje ji Zuzka Kudláčková
Dan Leština (dan.lestina@pirati.cz) připraví stanovisko, kdokoli kdo k tématu cokoli má, nechť napíše jemu.
koordinace, diskuse viz Zulip
8) Ukliďme Česko - ladění organizace (Andrea Protivínská) plus krátké info o plánovaných akcích v čepici (5 minut)
Akce bude v sobotu 4. dubna 2020 -https://www.uklidmecesko.cz/event/25403- výzva všem k účasti. Máte-li k tomu nějaký nápad, piště Andree na jmeno.prijmeni@pirati.cz.
Využijme tuto akci k propagaci.
V TnV řeší Lukáš Krystl.
Honza N.: Pěkná příležitost pro propagaci pirátů, připravit program na další pirátské akce.
Dále někdy v polovině května proběhne zájezd Tomáše Vymazala s přednáškou k problematice lehkých drog.
20. března proběhne v Čepici debata k e-gov, Smart city, IT, apod., bude se jmenovat Chytrý kraj. Za účasti Ondry Profanta, Lukáše Kolise.
V Čepici někdy v dubnu proběhne SWAP, uspořádá ho Zuzka a Andrea.
9) Akce 20. května - dopolední tiskovka (hotel Malý pivovar), podvečerní beseda v Horké Vaně, večerní grilovačka v Čepici (Zuzka Kudláčková)
V Horké Vaně proběhne beseda s Olgou Richterovou a Lukášem Koláříkem, Olga zde bude celý den, cílem je uspořádat setkání Olgy a zástupci místních sociálních skupin k tématu sociální péče v JČK. Zuzka by chtěla pomoct, vytvoří k tomuto tématu sdílenou tabulku úkolů.

10) Různé
V polovině března proběhne PirateCon k tématu komunitních zahrad Standa Kovář a Zuzka Kudláčková se účastní. https://www.facebook.com/events/2715900048496187/
V dubnu bude spuštěn projekt budějovického participativního rozpočtu - https://www.c-budejovice.cz/mesto-bude- ... rozpocet-0 Jarda Hansal k tomu chce vytvořit samostatnou sekci na webu a uspořádat setkání potenciálních zájemců z řad veřejnosti s námi a možná někým z úřadu v této věci.

17:48 - ukončení schůze.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Spak za příspěvky (celkem 2):
Jan.Novak, Tomas.Guth.Jarkovsky

Uživatelský avatar
Zuzana.Kudlackova
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 429
Registrován: 12 říj 2016, 17:18
Profese: Chůva
Dal poděkování: 500 poděkování
Dostal poděkování: 411 poděkování

Re: Zápisy ze schůzí Českobudějovicka

Příspěvek od Zuzana.Kudlackova »

Zasedání MS Českobudějovicko 29. 3. 2020 16:00 - ONLINE
Jitsi: https://jitsi.pirati.cz/mscb

Přítomni: Andrea Protivínská, Honza Novák, Pavel Šramhauser, Zuzana Kudláčková, Honza Hošek, Kamil Podzimek, Tomáš G. Jarkovský, Dan Leština
Přítomní hosté: bez hostů / zájemců o členství
Zapisuje: Dan L.
Ověřuje: Zuzka K.
Dá úkoly na Redmine: TGJ

Návrh pořadu schůze:
1) Prezence, určení zapisujícího, ověřujícího, schválení pořadu (TGJ).
- schválen akustickou většinou v v navrhované podobě

2) Prostor pro hosty, představení zájemců o členství (TGJ)
Tento bod přeskočen - žádní hosté / zájemci o členství

3) Kontrola úkolů (TGJ)
- akce Rudolfov: nepřišly podklady, článek o obchoďáku nebyl
- dořešit rozpočet: bude jen rozpočtová rozvaha - byrokraticky snažší, na starost Pavel

4) Činnost MSka za koronakrize a její koordinace (ZK) 15 minut
Zuzka se bojí, že toho děláme málo jako Piráti
Honza N. si myslí, že každý pomáháme, jak můžeme
Dan necítí potřebu honit si PR na krizi
Honza popisuje nechutné zkušenosti s kampaní konkurence v době krize
Dan si myslí, že opoziční zastupitelé mají dělat svou práci - přicházet s řešeními, které radu nenapadnou
Honza H. informuje o výpadku příjmů rozpočtu města, bude potřeba vymyslet, co s tím. Již jsme ušetřili 600k za halu, navrhněme další podobné nepotřebné projekty
Honza N. informuje, že v Týně jsou na tom podobně
Zuz představuje Jardův nápad na webovou službu pro živnostníky, hospody atd., diskuse o něm
Honza H. představuje úskalí, ale považuje za proveditelné
Dan upozorňuje, aby se nedublovalo s něčím existujícím
úkol pro Jardu: představit na Zulipu, pořešit se zájemci
diskuse o soukromých nepirátských aktivitách
podněty na akce pro školy: kurzy digitalizace for dummies?
Honza H. popisuje z doslechu zprávy, jak velmi různě se s tim různé školy vyrovnávají - chceme informace, jak to je, napíšeme náměstkovi a odboru; Týn obdobně
úkol pro Honzu H a Honzu N. - zjistit, jak jsou na tom školy v jednotlivých městech
Dan nemá přehled, protože neni v ČB, ale v karanténě v Praze, ale prosí o úkoly

5) Činnost krizového štábu ČB (ZK) - 10 minut
Zuz se snaží sledovat, ale nepodařilo se zjistit moc detailů - má někdo čas/možnost to sledovat víc a porovnávat dalšíma městama?
Honza N. upřesňuje, jak kš funguje v Týně
Zuz: navrhne kš odpustit/odložit nájmy provozoven? a lidem v bytech? ne všichni podnikatelé mají nějaký výpadek
Honza H.: kš by měl 1) zjišťovat, jestli někdo něco nepotřebuje, např. důchodci; 2) měl by předcházet zbytečným krachům
školní jídelny stojí? nemohla by volná kapacita sloužit na rozvoz jídel důchodcům apod.?
Shrnujeme naše poznatky o činnosti kš - rozdávali roušky v krámech, sociálním službám atd.
Zuz: ze Správy domů by mělo jít vytáhnout, kde žijí osamělí senioři
diskuse o telefonní lince, informovanosti občanů, letáky vs. sms vs. televize
Honza H.: zeptejme se krizového štábu
https://docs.google.com/document/d/1lOw ... sp=sharing

6) Představení Buddy programu (TGJ) - 10 minut - https://docs.google.com/document/d/1FDp ... dw48impo3w
představení dokumentu
Zuzka protestuje proti terminologii
Honza H. řiká pozitivní zkušenosti z univerzity
Dan souhlasí, mělo by být proaktivnější než je dnešní systém
TJG: mohl by to dělat koordinátor/pověřený člen PKS, ale to je hodně neosobní
Honza H: udělejme seznam lidí, které jsme v posledních měsících potkali
Honza N: udělám seznam

7) Různé
Honza H.: kdo z nás má kde děti? abychom si ověřili, co nám Vojtko řekne
TJG: hodně osobních údajů, ale ok, ověřit bychom si to měli

Zuz: Pepa by měl něco dělat, pokud bere plat, evidovat výsledky práce, abychom byli připraveni na dotazy
Dan: ano, měl by evidovat
TJG: kontaktuju ho
Honza H: jmenujme ho vedoucím stínového krizového štábu

Honza H.: pojďte do Čepice na Jitsi

----
seznam úkolů:
úkol pro Jardu: představit na Zulipu, pořešit se zájemci nápad na wbovou službu pro živnostníky
úkol pro Honzu H a Honzu N. - zjistit, jak jsou na tom školy v jednotlivých městech (+zeptat se u rodičů)
úkol pro Honzu H.: udělat dokument s dotazy na krizový štáb a pak dozazy odeslat https://docs.google.com/document/d/1lOw ... sp=sharing
úkol pro Honzu N: zavést buddy systém, udělat seznam lidí, které jsme v posledních měsících potkali
úkol pro TJG: kontaktovat Pepu, aby evidoval a představil práci
Zuzana Kudláčková- MS Českobudějovicko
"Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne."

Uživatelský avatar
Tomas.Guth.Jarkovsky
Předseda místního sdružení
Příspěvky: 102
Registrován: 01 pro 2017, 11:10
Profese: student IT, asistent poslance
Dal poděkování: 114 poděkování
Dostal poděkování: 309 poděkování

Re: Zápisy ze schůzí Českobudějovicka

Příspěvek od Tomas.Guth.Jarkovsky »

Schůze MS Českobudějovicko
==========

Zasedání MS Českobudějovicko 26. 4. 2020 16:00 - ONLINE
Místo konání: mumble

Přítomni: Dan Leština, Jan Hošek, Kamil Podzimek, Lukáš Hypša, Lukáš Mareš, Tomáš Guth Jarkovský
Přítomní hosté: Pavel Tůma, Tomáš Rous
Zapisuje: Lukáš Hypša
Ověřuje: Tomáš G. Jarkovský
Dá úkoly na Redmine: Tomáš G. Jarkovský

Pořad schůze:
1) Prezence, určení zapisujícího, ověřujícího, schválení pořadu (TGJ)
2) Prostor pro hosty, představení zájemců o členství (TGJ)

4) Kontrola úkolů (TGJ)
3a. Buddy systém (navrhuje DL, minule zvolen jako zodpovědný JN)
TGJ: Vznikla tabulka potenciálních nováčkovských buddy.
Tomáš J.: Je otázka, zda mít senzam buddies veřejně. Zatím máme seznam sedmi nováčků, některé jsem si vzal na starosti. Ještě to není úplně hotové.
Lukáš M.: Neřešme to retrospektivně, kdo příjde na nějakou schůzi tomu můžem nabádnout buddyho. Každý člověk musí vědět, jestli na to má čas, nemůžem je přemlouvat.
Dan L.: Nejsou to funkce, takže tam není veřejná kontrola potřeba. Ale bylo by dobré si to nadsílet mezi sebou, abychom měli přehled kdo je čí buddy. A klidně napišme neaktivním členům.
Tomáš J.: Můžeme napsat i dobrovolníkům, kteří jsou míň aktivní.
Lukáš M.: Dobrovolníci nepotřebujou buddyho. Toho potřebuje nováček, který se chce stát aktivně Pirátem.
Úkol pro Tomáš G. Jarkovský: Doladit program pirate buddies.

4) Budejce.com, co dál?
Web je hotový a běží (https://budejce.com/).
Tomáš J.: Přibývají tam živnostníci i peníze, je to dobré.
Honza H.: Tolik se to nechytlo, objednaných voučrů je málo, tím bych se zatím nechlubil. Později bych zveřejnil částku, která se tam protočila.
Lukáš M.: Není jistý, jaká bude situace za 14 dní, situace se může rychle změnit. Uvidíme.
Závěr: Necháme web běžet s občasným sdílením

5) Zprávy ze ZK
a) ČB
Lukáš M.: Další zastupitelstvo proběhne 18.5, ve sportovní hale. Zatím čekáme na materiály. Náš klub se sešel tenhle čtvrtek, rozdali jsme si úkoly. Sváťovi už přišel ZEVO materiál. Pepa udělá do příští schůze (čtvrtek za 10 dní) seznam výstupů jeho práce jako uvolněný zastupitel.
Tomáš. J: Nezapomeňme to vyfotit, bude z toho pěknej, zajímavej výstup.
Lukáš M.: Řekl jsem si o stavební povolení k CityCenter. Budvar aréna je ve špatném stavu, rekonstrukce se tam nepovedly, nejspíš by jim teď ani neprošla kolaudace. Pokud někam dávat peníze na sportovní zařízení, tak tam.

b) Týn
Nikdo z Týna není přítomen.
Dan L.: Nevíme, co se děje na Srubci. Rád bych od nich viděl nějaký report. Psal jsem Sabině, neodpověděla. Můžeme je aspoň před volbama mediálně podpořit.
Lukáš M.: Teď nás na Srubci nepotřebují, nic by jim to nepřineslo. A nám to nijak neuškodí.
Tomáš J.: Může to trochu škodit v pohledu na Piráty, může to vypadat tak, že nic neděláme.
Dan L.: Nevíme, co tam dělají, takže nevíme, zda nám škodí. Chybí komunikace.
Úkol pro Dana Leštinu: Kontaktovat Sabinu a zastupitele ze Srubce.
Prozatimní návrh: Dan a Sabina jsou buddies ;)

6) Kolečko po ostatních přítomných, kdo co dělá
Dan L.: Dělám článek k Ševětínu, dál řeším trávníky v Budějovicích. V komisi ŽP se dohaduji s předsedou o hodnocení dotací.
Honza H.: Uklidi jsme bordel u Lanovky a místo toho udělali zahrádku. Mám u sebe palety na lavičky, můžete si přijít zabrousit.
Lukáš M.: Píšu textíky na facebook pro Luboše, ohledně koronaviru v nemocnici a pirátských principů.
Dan L.: Na přerostlé trávníky máme pracovní skupinu, Calla na to dostala projekt. Pak je tam Lucka, Martin Novotný, Smrš z Cassiopei, Klára Řehounková atd. Na vytypovaných místech, podobně jako u Výstaviště, necháme část trávníků neposekaný, aby vykvetly.

8) Různé
Poděkování Honzovi a Lucce za úklidovou akci (jupí).
Tomáš J.: Přesně to chceme, baví nás to, je to cool.
Lukáš M.: Vrátím se k buddies. Ideálním kandidátem je třeba Bohouš Švehla - nováček, ví co chce, ale potřebuje se zorientovat.
Honza Hošek chce být Bohoušovo buddy.

Pavel Tůma: Mě by buddy systém pomohl. Členstvím řeším rok a půl. Na foru příspěvek mám. Nejvíce jsem v kontaktu se Zuzkou Kudláčkovou.
Pavel Tůma musí být příště pogrilován. Zeptáme se Zuzky, jestli chce být Pavlův buddy.
Lukáš M.: Je dobré se i představit na krajské schůzi, představit své know-how, aby o tobě ostatní věděli.


Úkoly:
Úkol pro Tomáš G. Jarkovský: Zprovoznit program pirate buddies. Pogrilovat příště Pavla Tůmu.
Úkol pro Dana Leštinu: Kontaktovat Sabinu a zastupitele ze Srubce.

Předseda MS Českobudějovicko
Asistent poslance, vedoucí týmu Mladých Pirátů a místopředseda Young Pirates of Europe.
Člen resortního týmu EZO a rezortního podtýmu Lidská práva.
+420 778 111 487
Tomas.Guth.Jarkovsky@pirati.cz

Uživatelský avatar
Tomas.Guth.Jarkovsky
Předseda místního sdružení
Příspěvky: 102
Registrován: 01 pro 2017, 11:10
Profese: student IT, asistent poslance
Dal poděkování: 114 poděkování
Dostal poděkování: 309 poděkování

Re: Zápisy ze schůzí Českobudějovicka

Příspěvek od Tomas.Guth.Jarkovsky »

Zápis zde: https://codimd.pirati.cz/Auvb01HPTtScE0besTCnQQ ale také dodávám níže
Zasedání MS Českobudějovicko 24. 5. 2020 16:00
Místo konání: ČePiCe

Přítomni: Pavel Tůma (RegP), Rudolf Žák (RegP), Josef Špak, Tomáš G. Jarkovský, Andrea Protivínská, Jan Hošek, Jan Novák, František Fencl (RegP), Lukáš Mareš (via Jitsi), Kamil Podzimek, Jaroslav Hansal
Přítomní hosté:
Zapisuje: Josef Špak, Zuzana Kudláčková
Ověřuje: Rudolf Žák, Tomáš G. Jarkovský
Dá úkoly na Redmine: Tomáš G. Jarkovský

1) Prezence, určení zapisujícího, ověřujícího, schválení pořadu (TGJ)
Schváleno optickou většinou

2) Prostor pro hosty, představení zájemců o členství (TGJ)
Pavel Tůma se představuje, podniká v ČB.
TGJ: Četl jsi stanovy?
PT: Ne, přečtu si.
Zuzka K. případně pomůže jako buddy.
František Fencl se představuje jako zájemce o členství. Stanovy si ještě znovu přečte. Rád se bude podílet na jakékoli aktivitě, např. práce s lidmi. Zuzana Kudláčková doporučuje podat přihlášku později.

3) Mimořádné zastupitelstvo ČB (LM?)
Lukáš Mareš: Zatím není program zastupitelstva, nemám k tomu moc co říct.

Josef Špak: Prosím příště lepší organizaci programu, např. uzavřít návrh programu před začátkem schůze. V úterý bude zastupitelský klub.

ZK: Vždy musí být možné navrhnout bod na místě.
JŚ: Ano, ale pak se o něm rozhoduje zvlášť.
Jan Novák: Souhlasím s oběma, příště to zkusíme líp.

Jan Hošek: Zastupitelstvo svolala opozice, protože koalice se nechtěla zabývat důsledky koronakrize. Odložila se splatnost nájmů v nebyt. prostorech a rozdávaly se roušky. Narvhovali jsme pomoc podnikatelům. V newsletteru byl dotaz na zastupitele v městech, co dělali. Zde jsou odpovědi z ankety "Podpora obcí a měst v časech korona-krize" z newsletteru: https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing Můžeme to probrat např přes Zulip. Ptá se jestli byl někdo někam pozván ohledně přípravy zastupitelstva.

Jan Novák: Schválili jsme finanční pomoc 10 tis., odpuštění nájmů v maj. města a 2 měsíce poplatků za odpadky. V Týně je potřeba 6 podpisů u smlouvy na podporu - hrozná byrokracie.
JŠ: Informace z územních skupin se korony zatím netýkali. Rozešlu dotazovací email.
LM: Jsme připraveni vyzvat primátora, aby poskytl všem zastupitelům materiály pro jednání rady města.
HH: Zast. klub je otevřený, tak přiďte pokud máte zájem.
Kamil Podzimek: Žáci se budou vracet do školy, nevím jestli učitelé, kteří nedělali online výuku (nebo vůbec nic), by měli dostávat odměny
Zuzka K.: Učitelé mají teď víc práce než obvykle, za chod školy a odměny odpovídá ředitel.
Jan Novák: Peníze jdou ze státního rozpočtu, rozhoduje ředitel.
Pokračuje diskuze o provozu a rozpočtech škol.
Jan Tůma: Vedení měst a obcí by mělo analyzovat, co se dělo během krizového období, a jak se z toho poučit.
**Přítomní žádají zastupitelský klub, aby se zabýval dopady krize na místní školy a zjistil si k tomu informace.**

4) Komunální tým ČB (HH)
Jan Hošek: Zatím to moc nefunguje.
TGJ: Pavel Šramhauser to stále považuje za svůj úkol, ale zatím se nic neděje.
Jan Novák: Založil jsem k tomu téma na fóru, víc toho udělat nemůžu, protože se mě to netýká.
ZK: Navrhuju svolat na 4. 6. 18:00 v Čepici (po zastupitelském klubu).
**úkol pro Jana Hoška zajistit svolání komunálního týmu** (osobně nebo Pavlem Šramhauserem)
Lukáš Mareš: Myslím, že komunální tým je zbytečný. Pokud se na něm nesejdou alespoň 4 lidé, co jsou tady, jen se to potvrdí.
Jan Hošek: LM to příště svolávat nemusí (smích).
Pauza 10 min.

5) Tejngate? (TGJ)
TGJ: V předsednictvu MS jsme se o tom poradili a vyjádřil jsem se v jednání na fóru.
Andrea Protivínská: Příště bychom si takové věci měli odhlasovat a ne jenom zapsat do zápisu.
ZK: výběrové řízení bude organizovat krajské předsednictvo, za PKS tam bude Veronika Kovářová, za PO někdo jiný než Jana Koláříková.
Jan Novák: Simon K. je ve výkonném orgánu (je to správní rada, není to dozorčí rada). Společnost je 51% vlastněná městem. Nevypsané výběrové řízení byla chyba, teď ji napravujeme.
Lukáš Mareš: Jsem rád že JN uznal že to byla chyba. Nemyslím si, že bychom o tom měli hlasovat (v reakci na AP)
LM: Mrzí mě, že se řeší taková věc, ale přitom místní sdružení nikdo neoslovil.

6) Situace na Srubci? (ZK)
ZK: Volal mi Miloš Vlach a sdělil nepodložené informace o neaktivitě našich zastupitelů.
JŠ: Sejde se s Hruškou a zeptá se a podívá se do zápisů.
LM: Vnímám to jako důležitou věc a je potřeba to prošetřit.
Pověřme Pepu, ať to prošetří.
**úkol: MS ČB pověřuje Josefa Špaka prověřením situace na Srubci**

7) Kontrola úkolů (TGJ)
- Pogrilovat na této schůzi Pavla Tůmu - stalo se.
- Pokusit se kontaktovat Sabinu na Srubci - stalo se, ale nepodařilo se.
- Připravit a doladit buddy program - stalo se: https://docs.google.com/document/d/1B34 ... HWkpk/edit#

8) Různé (TGJ)
* Cena města 2020 (HH)
* přemýšlejme nad návrhy
* Zuzka navrhuje člověka, který v ČB pečuje o kameny židů.
* Návrh projektu Probudějce (HH)
* Andrea Navrhuje plácek - původně asi Točna - návrh na odpočinkovou zónu - lavičky, herníprvky, květiny. Lotřebovala bych pomoci se zpracováním.
* HH: Začni vyplněním formuláře a zbytek ti pomůžou úřadnice na magistrátu. samozřejmě to pak poladíme a pomůžeme ti s tím.
* HH: Já chci udělat nějaký projekt na oživení Stromovky.
* PT: Něco takového zvažuje i diskgolfová parta na Stromovce, takže zvažme se spojit.
* LM se domluví s Pavlem Tůmou.
* HH: Deadline je 30.5., takže chvátat.
9) Skutečně chytrá karanténa v Čepici (HH)
Návrh čertovi, aby se pokusil sbírat kontakty na hosty Čepice - bacha na GDPR a dobrovolnost.

Úkoly:
- Jan Hošek: zajistit svolání komunálního týmu
- Josef Špak: MS ČB pověřuje Josefa Špaka prověřením situace na Srubci
- Lukáš Mareš: Přítomní žádají zastupitelský klub, aby se zabýval dopady krize na místní školy a zjistil si k tomu informace

________________________________________
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Guth.Jarkovsky za příspěvek:
Jan.Novak
Předseda MS Českobudějovicko
Asistent poslance, vedoucí týmu Mladých Pirátů a místopředseda Young Pirates of Europe.
Člen resortního týmu EZO a rezortního podtýmu Lidská práva.
+420 778 111 487
Tomas.Guth.Jarkovsky@pirati.cz

Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Českobudějovicko“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů