MF Pha4 1/2020 - organizační řád, rozprava

Moderátoři: KoKS Praha, Pražští předsedající, PKS Praha, PMS Praha 4

Zamčeno
Uživatelský avatar
Viktor.Derka
Člen KS Praha
Příspěvky: 1389
Registrován: 04 kvě 2017, 17:49
Profese: Právník
Bydliště: Praha 4
Dal poděkování: 853 poděkování
Dostal poděkování: 2241 poděkování

MF Pha4 1/2020 - organizační řád, rozprava

Příspěvek od Viktor.Derka »

Čau lidi,

zahajuji rozpravu k návrhu organizačního řádu. Řád byl prodebatován na několika schůzích MF, snažil jsem se vyslyšet drtivou většinu učiněných připomínek. Konečným výsledkem je třístránkový dokument a jedna strana vysvětlovacích článků.

Návrh je vložen na naše čtyřkařské úložiště na Gdrive, viz odkaz níže.

https://drive.google.com/file/d/1vopE0E ... sp=sharing

Rozprava bude trvat do 28.2.2020, poté bude zahájeno klasické víkendové hlasování přes helios.

Pro zachování přehlednosti prosím vkládejte případné návrhy na změnu ve formátě komentářů nebo ve formátu návrhů, případně piště zde na fórum.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Viktor.Derka za příspěvky (celkem 2):
Matej.Sandor, Veronika.Nurnbergerova

Viktor Derka
MS Praha 4
Doktorand na Universität Bayreuth
Doktorand na katedře ústavního práva Právnické fakulty UK
Profil na lide.pirati.cz
Vrchní ministerský rada na Ministerstvu spravedlnosti

Matej.Sandor
Člen KS Praha
Příspěvky: 597
Registrován: 12 dub 2018, 10:46
Profese: manažer, právník
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 989 poděkování
Dostal poděkování: 1101 poděkování

Re: MF Pha4 1/2020 - organizační řád, rozprava

Příspěvek od Matej.Sandor »

Líbí se mi to. Mám jedinou výhradu. Zamýšlím se na to, jak snížit počet funkcí volených MF. Resp. na to upozorňuji, že může/bude problém na to najít dostatečné množství kandidátů při velikosti našeho MS. Už při volbě PMS se několik měsíců čekalo, než se našel dostatečný počet kandidátů....
Uživatelský avatar
Adam.Jaros
Příznivec Pirátů – Praha
Příspěvky: 928
Registrován: 30 dub 2012, 17:26
Profese: Teoretický alchymista
Dal poděkování: 2233 poděkování
Dostal poděkování: 2361 poděkování

Re: MF Pha4 1/2020 - organizační řád, rozprava

Příspěvek od Adam.Jaros »

Matej.Sandor píše: 16 úno 2020, 11:23 Líbí se mi to. Mám jedinou výhradu. Zamýšlím se na to, jak snížit počet funkcí volených MF. Resp. na to upozorňuji, že může/bude problém na to najít dostatečné množství kandidátů při velikosti našeho MS. Už při volbě PMS se několik měsíců čekalo, než se našel dostatečný počet kandidátů....
Zároveň MF neodsouhlasilo snížení počtu volených členů PMS na 3. Ale jo, třeba teď zmoudří.
Uživatelský avatar
Ladislav.Dvorak
Místní předsednictvo
Příspěvky: 457
Registrován: 08 led 2018, 11:07
Bydliště: Praha 4
Dal poděkování: 1079 poděkování
Dostal poděkování: 979 poděkování

Re: MF Pha4 1/2020 - organizační řád, rozprava

Příspěvek od Ladislav.Dvorak »

Matej.Sandor píše: 16 úno 2020, 11:23 Líbí se mi to. Mám jedinou výhradu. Zamýšlím se na to, jak snížit počet funkcí volených MF. Resp. na to upozorňuji, že může/bude problém na to najít dostatečné množství kandidátů při velikosti našeho MS. Už při volbě PMS se několik měsíců čekalo, než se našel dostatečný počet kandidátů....
Na to, aby lidi volilo MF a ne PMS jsem apeloval já. Pokud by zde byla vůle nechat to jen na PMS, můžeme o tom diskutovat, ale já jsem proti. MF má svoji celkovou odpovědnost a nechci aby tu vše rozhodovalo jen PMS a MF sloužilo jako pojistka když něco přeženeme (příp. pokazíme).

Ohledně kandidátů - ano, určitě bude schopných a ochotných lidí málo, ale právě proto nechci naplňovat funkce z nutnosti, ale naopak, pokud někdo bude aktivně takovou funkci plnit (či o ni bude mít zájem), měla by zde být popsána i s jasnými pravidly a kompetencemi.

@Viktor.Derka asi by stálo za to zapracovat nějakou pasáž o tom, že pokud nebude daný "doprovodný orgán" zaplněn, přebírá jeho "povinnosti" pověřený člen PMS do obsazení daného orgánu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ladislav.Dvorak za příspěvek:
Adam.Jaros
MS P4 | ladislav.dvorak@pirati.cz | mobil: 72I 72I 2O2
Uživatelský avatar
Viktor.Derka
Člen KS Praha
Příspěvky: 1389
Registrován: 04 kvě 2017, 17:49
Profese: Právník
Bydliště: Praha 4
Dal poděkování: 853 poděkování
Dostal poděkování: 2241 poděkování

Re: MF Pha4 1/2020 - organizační řád, rozprava

Příspěvek od Viktor.Derka »

Ladislav.Dvorak píše: 16 úno 2020, 19:31
Matej.Sandor píše: 16 úno 2020, 11:23 Líbí se mi to. Mám jedinou výhradu. Zamýšlím se na to, jak snížit počet funkcí volených MF. Resp. na to upozorňuji, že může/bude problém na to najít dostatečné množství kandidátů při velikosti našeho MS. Už při volbě PMS se několik měsíců čekalo, než se našel dostatečný počet kandidátů....
Na to, aby lidi volilo MF a ne PMS jsem apeloval já. Pokud by zde byla vůle nechat to jen na PMS, můžeme o tom diskutovat, ale já jsem proti. MF má svoji celkovou odpovědnost a nechci aby tu vše rozhodovalo jen PMS a MF sloužilo jako pojistka když něco přeženeme (příp. pokazíme).

Ohledně kandidátů - ano, určitě bude schopných a ochotných lidí málo, ale právě proto nechci naplňovat funkce z nutnosti, ale naopak, pokud někdo bude aktivně takovou funkci plnit (či o ni bude mít zájem), měla by zde být popsána i s jasnými pravidly a kompetencemi.

@Viktor.Derka asi by stálo za to zapracovat nějakou pasáž o tom, že pokud nebude daný "doprovodný orgán" zaplněn, přebírá jeho "povinnosti" pověřený člen PMS do obsazení daného orgánu.
Jo, tu alternativní kompetenci zkusím nějak vymyslet, to je dobrej nápad.

Jinak asi bych taky nechal to volení spíše na MF.

Viktor Derka
MS Praha 4
Doktorand na Universität Bayreuth
Doktorand na katedře ústavního práva Právnické fakulty UK
Profil na lide.pirati.cz
Vrchní ministerský rada na Ministerstvu spravedlnosti

Uživatelský avatar
Viktor.Derka
Člen KS Praha
Příspěvky: 1389
Registrován: 04 kvě 2017, 17:49
Profese: Právník
Bydliště: Praha 4
Dal poděkování: 853 poděkování
Dostal poděkování: 2241 poděkování

Re: MF Pha4 1/2020 - organizační řád, rozprava

Příspěvek od Viktor.Derka »

Zahájil jsem hlasování zde, tímto tedy uzavírám rozpravu.

Hlasování probíhá na fóru, neboť na Heliosu byl problém do hlasování pustit též Iva.

Viktor Derka
MS Praha 4
Doktorand na Universität Bayreuth
Doktorand na katedře ústavního práva Právnické fakulty UK
Profil na lide.pirati.cz
Vrchní ministerský rada na Ministerstvu spravedlnosti

Zamčeno

Zpět na „Místní fórum Praha 4“