KF ÚsK 7/2020 - Dovolba PKS - rozprava

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Ustecky kraj, Predsedajici, Krajsti predsedajici

Zamčeno
Vladimir.Vlach
Předseda krajského sdružení
Profese: IT technik
Dal poděkování: 523 poděkování
Dostal poděkování: 293 poděkování

Re: KF ÚsK 7/2020 - Dovolba PKS - rozprava

Příspěvek od Vladimir.Vlach »

Upozorňuji diskutující, že jste ve vlákně krajského fóra. Žádám, aby jste se zdrželi osobních útoků a off-topic příspěvků.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vladimir.Vlach za příspěvky (celkem 3):
Miloslava.Karfilatova, Frantisek.Kindl, Jana.Hladova

Michaela.Schwarzova
Krajské předsednictvo
Dal poděkování: 877 poděkování
Dostal poděkování: 504 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michaela.Schwarzova »

Vladimir.Vlach píše:
25 úno 2020, 13:25
Upozorňuji diskutující, že jste ve vlákně krajského fóra. Žádám, aby jste se zdrželi osobních útoků a off-topic příspěvků.
Omlouvám se, jen jsem se chtěla zastat člověka, kterého se to dotklo. A přišlo mi vhodné, aby ostatní viděli, jak se Honza umí občas chovat.

Jan.Kotas
Člen KS Ústecký kraj
Profese: Logistika, Plánování výroby, inovace
Dal poděkování: 40 poděkování
Dostal poděkování: 87 poděkování

Příspěvek od Jan.Kotas »

Michaela.Schwarzova píše:
25 úno 2020, 13:17
Jan.Kotas píše:
25 úno 2020, 12:57

Už se nechci vyjadřovat k situaci "propleknutí", Jestli jsem zapusobil na Lili, že jsem ji vyhrozil, tj že bych udělal fyzicky na ulici nebo někde něco takového, tak to mne nenapadlo nikdy a do teď jsem ani neuvažoval co za tím vlastně vidíš. Tak to se ji jdu omluvit soukromě. Nečekal jsem, že jste schpopný takové věci vymyslet. To proplesknutí bylo rozhodně myšleno, aby zabrzdila hodnotit mne vždy když napíšu. Tak jako že jsem upozornil na dotaz k materiálum pro ustecké zastupko, kde jsem věděl o nějakých informacích a jen je napsal cca 21:00 a dostal pomalu vynadáno, že jí budím a navrhovala tam nějaký doby, kdy se bude do chatu psát. Myslím, že mnoho členů by se této komické situaci opravdu zasmálo a nepochpilo co se všechno děje v UL za blbosti. Pardon, že chci pracovat pro Piráty a pardon že jsem od volby do posl. sněmovny, kdy jsem makal jako každý jiný dostal první bolesti do nohou a odrovnalo mne to na dva roky. Přestaň hodnotit, že se někdy probudím, urážíš mě stím. Naopak jsme konkrétně tobě jako assistence poslance nějkolikrát snad pomohl, nebo ne? Mám tady taky začít vytahovat soukromé diskuze? Ne takovej nejsem, jen tě upozorňuji, že už zacházíš sama někam, kam se mi to nelíbí a nehodlám mlčet, nejsi žádná hvězda aby jsi tady na mě mohla vyskakovat a jsem si 100% že nejsem sám, kdo má stebou problémy. V tom větru to je cítit. Tak tě poprosím uzavři to! Zdar a sílu.
Budu velmi ráda, když se Lili omluvíš, protože se ji to velmi dotklo (a koho ne?). Nikdo nemůže vědět, jak co myslíš. Proto važ slova, než někomu napíšeš o proplesknutí.
A i kdyby jsi to nemyslel, že ji ublížíš fyzicky, tak je normální takhle s někým mluvit? Lili má snad nárok na svůj názor, ne? Tlumí tě taky někdo tímhle stylem?

Jinak ti samozřejmě za všechnu tvou pomoc děkuji, ačkoli nechápu, proč to sem vytahuješ, když to není předmětem naší diskuze.
A ano, nejsem žádná hvězda, ale taky ji ze sebe nedělám a moc dobře vím, kdo má se mnou jaký problém. Ale není možné se zalíbit všem. S tím, už jsem se naučila žít.
Přijmout kritiku a uznat chybu taky umím. Zkus to, je to osvobozující.
By jsme se točili do kola. Řeším věc která není tvoje věc, ale chápu obrátila se na tebe a já nic nezakrývám, takže to je můj zájem objasnit, nedělat si mezi sebou peklo, to prostě ani nenapadlo, že bude hambuk že se chci zase hlásit, zdravý a včas (konečně, jednou, rozmyšlenej, připravenej něco nabídnout). Nejsem tady chvilku, takže svoje kixi znám a zasměji se nad tím a učím se z nich, kdybych nedělal chyby a neuměl se z nich poučit, tak bych nebyl, tam kde jsem, ale byl bych nějakej bezvznamnej Jenda. A opět napíšu, nepoučuj mě prosím o tom, co mám vážit, spíš ty se nejdřív klidu soukromě zeptej, jak jsem to tedy myslel, když už. Já mám splněno. Odpověděl jsem ti maximálně. Hrotíš situace tam kam nechci, a odvádíš pozornost tam kam nechci. A zároveň sama vytahuješ věci mimo diskuzi soukromé v MSUL. Neskutečnný. a kdyby si asi byla trochu nad zemí a viděla to s ptačí perspektivy, tak by jsi usoudila, že kdo byl vždy hned utnutej, když už, tak sem to byl já a hlavně hned se to obracelo v můj neprospěch aniž bych zacokoliv mohl. A není to prvně! Když 2x, nestačí naznačením pochopit, aby zabrzdila, tak se pak nezlob, že použiji jiný slovo a to neznamená, že to slovo je skutečný, je to diskuze, vyhrocená, ale diskuze. Píšeme si tu jak pitomečci z prominutím. :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: Rozhodně vidím při tomto pohledu aby naše PKS nebylo v minimálním počtu, ale aby bylo v co nej maximálním, protože ta transparentnost, mě fakt začíná děsit, jak si ty puzzle poskládávám za těch 10 let co tě znám a znám ty tvé manévry. Já s lidmi pracovat umím a když jednou jsem analytikem prcesů, nedělá mi problém si z analyzovat taktiky kdo kam směřuje.

Jan.Kotas
Člen KS Ústecký kraj

Příspěvek od Jan.Kotas »

Vladimir.Vlach píše:
25 úno 2020, 13:25
Za sebe beru naprosto na vědomí, bohužel pokud se mne to týká a je to nepravda, tak se bráním a budu psát.

Vit.Konecny
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Profese: vedoucí blázince v logistice
Dal poděkování: 3016 poděkování
Dostal poděkování: 2633 poděkování

Příspěvek od Vit.Konecny »

Zdravím vespolek. Měl bych otázky na všechny kandidáty.

1/ Kdy vám po zvolení skončí mandát?
2/ Jak si představujete svoji pozici v předsednictvu? Co myslíte, že by bylo náplní vaší práce?
3/ Proč chcete do předsednictva a co byste dělali jiného než jako „prostí“ členové krajského sdružení?
4/ Kdo si myslíte, že je v pirátské struktuře nadřízen krajskému předsednictvu? Rozveďte, prosím, proč si to myslíte, co vás k tomu vede.
5/ Zvládli byste odpředsedat jednání jak na internetovém fóru, tak na zasedání?
6/ Kde je vaše pozice v politickém kompasu? https://www.politicalcompass.org/test/cz
7/ Máte nějaký nevyřešený problém s jakýmkoliv současným členem krajského sdružení?
8/ Máte ambice dělat spíše celostátní politiku nebo lokální - buď ve své obci nebo na úrovni kraje? Nebo ani jedno? V případě poslední možnosti, prosím, rozveďte.

Uctivě děkuji za odpovědi a všem kandidátům za to, že do toho jdou a chtějí posílit tým předsednictva.
facebook / tel.: 73414nula516 / email: vitkonecny[zavináč]email.cézet

Chronický žadatel o členství.

Jan.Kotas
Člen KS Ústecký kraj

Příspěvek od Jan.Kotas »

Vit.Konecny píše:
25 úno 2020, 20:48

2/ Jak si představujete svoji pozici v předsednictvu? Co myslíte, že by bylo náplní vaší práce?
3/ Proč chcete do předsednictva a co byste dělali jiného než jako „prostí“ členové krajského sdružení?
4/ Kdo si myslíte, že je v pirátské struktuře nadřízen krajskému předsednictvu? Rozveďte, prosím, proč si to myslíte, co vás k tomu vede.
6/ Kde je vaše pozice v politickém kompasu? https://www.politicalcompass.org/test/cz
7/ Máte nějaký nevyřešený problém s jakýmkoliv současným členem krajského sdružení?
8/ Máte ambice dělat spíše celostátní politiku nebo lokální - buď ve své obci nebo na úrovni kraje? Nebo ani jedno? V případě poslední možnosti, prosím, rozveďte.

Uctivě děkuji za odpovědi a všem kandidátům za to, že do toho jdou a chtějí posílit tým předsednictva.
Zdravím Tě Víťo.
Moc pěkné otázky na které je potřeba se již opravdu soustředit. Odpoví tak jak jak jsem si to celé sám připravil.

1) Mandát skončí ve stejný datum, kdy mandát Vládi +2 (Předsedy + 2 místo předsedkyně). 14.9.2021.
EDIT EDITU: Opravil jsem si to celé, aby to bylo jednoznačné. Historie oprav doufám jde dohledat, Nechci působit rozhodně netransparetně.
našel sem na wiki. Když to nepoužíváte, tak ani o tom nevíte. Důležité v životě je vědět kde to je. :) :idea:

2 - 3) Jsem technik, takže chci pomoc předsednictvu a kolegům především tam, to co oni nemají zase rádi, administrace, případně fyzické zajištění věcí po kraji. Také mne baví a pokládám se za hlavního stremera přenosu, tak by se mne líbilo tyto věci spojit, a být tedy na každém zasedání jako člen PKS je nutností, ve výjimečných případech absence a k tomu vlastně zajistit technicky stream.

4) Nadřízený orgán PKS: (stačí CTRL+C + CTRL + V)
2) Organizační jednotky strany jsou oblastní sdružení vytvořená na územním principu: oblastní sdružení jsou krajská sdružení a místní sdružení. Místní sdružení vyvíjí činnost v rámci příslušného krajského sdružení a je mu podřízeno. Člen podřízeného oblastního sdružení je tak též členem nadřízeného oblastního sdružení.
poz. nic mne k tomu nevede, jsou to Stanovy Pirátské strany :)

5) Určitě zvládl, zvládli to předchozí, zvládnu to také. Každopádně je kam se obrátit a nevidím v tom nic složitého. Pouze je potřeba být 24/h k dispozici a odpovídat. Jelikož mám zkušenost s moderovováním technických skupin, naopak taková věc by mne bavila, ale nepokládám ji za prioritu. Přenechal bych především kolegům.

6) Tohle jsem dělal snad poprvé:) Tak tady dávám datově. Economic Left/Right: -5.38
Social Libertarian/Authoritarian: -4.41

7) Neměl jsem do podání nominace, kdy se mi zvrtl vztah s Lili, což se tu probíralo. Ihned po zvážení jsem zaslal velmi omluvný dopis s nabídkami smíru na pirátský email, jelikož si mne vymazala :/

8) Jednoduše. Prvním místě pokračuji tak jako doteď, mám zájem o svoji lokální politiku, zároveň svoji krajskou politiku. O celosvětovou se zajímám povrchově dle potřeb.

Děkuji za pozornost,
Honza
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Kotas za příspěvek:
Miloslava.Karfilatova

Frantisek.Navrkal
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: datový inženýr a poslanec
Dal poděkování: 9262 poděkování
Dostal poděkování: 5282 poděkování

Příspěvek od Frantisek.Navrkal »

Jan.Kotas píše:
26 úno 2020, 11:05
Vit.Konecny píše:
...
...
...
2) Organizační jednotky strany jsou oblastní sdružení vytvořená na územním principu: oblastní sdružení jsou krajská sdružení a místní sdružení. Místní sdružení vyvíjí činnost v rámci příslušného krajského sdružení a je mu podřízeno. Člen podřízeného oblastního sdružení je tak též členem nadřízeného oblastního sdružení.
...
Ten citovaný odstavec ze stanov ovšem vůbec neurčuje hierarchii orgánů (jakým je třeba krajské předsednictvo), ale hierarchii organizačních jednotek, tj. oblastních sdružení. Nerozumím tedy tomu, jak z toho mám vyčíst odpověď na Víťovu otázku, ale budu rád, když to vysvětlíš.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Navrkal za příspěvky (celkem 7):
Michaela.Schwarzova, Jan.Kotas, Lukas.Blazej, Vit.Konecny, Katerina.Stojanova, Vladimir.Vlach, Michaela.Skokanova
Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil

Jan.Kotas
Člen KS Ústecký kraj

Příspěvek od Jan.Kotas »

Frantisek.Navrkal píše:
26 úno 2020, 14:36
Jan.Kotas píše:
26 úno 2020, 11:05
Vit.Konecny píše:
...
...
...
...
Ten citovaný odstavec ze stanov ovšem vůbec neurčuje hierarchii orgánů (jakým je třeba krajské předsednictvo), ale hierarchii organizačních jednotek, tj. oblastních sdružení. Nerozumím tedy tomu, jak z toho mám vyčíst odpověď na Víťovu otázku, ale budu rád, když to vysvětlíš.
Ahoj Františku,
bude peklo se z toho vylízat:) Nehraj si s machrem na tenkém ledu. Samozřejmě musím doplnit a děkuji za otázku.

- Organizační jednotky strany se v mezích vnitřních předpisů spravují samy; mohou vydávat předpisy, podle nichž vykonávají své pravomoci.

Nadřízený orgán by teoreticky neměl být (řešíme-li spory uvnitř oblastního sdruž.). Ale předpokládám, že jelikož je to v mezích, tak určitě pak mohou zakročit další orgány strany. Záleželo by asi na dané situaci, kdy by bylo jednání Oblastního sdružení v rozporu s celostátním forem, které považuji za nejvyšší orgán.

Děkuji,
Honza.

Frantisek.Navrkal
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: datový inženýr a poslanec
Dal poděkování: 9262 poděkování
Dostal poděkování: 5282 poděkování

Příspěvek od Frantisek.Navrkal »

Jan.Kotas píše:
26 úno 2020, 15:19
- Organizační jednotky strany se v mezích vnitřních předpisů spravují samy; mohou vydávat předpisy, podle nichž vykonávají své pravomoci.
To jen tvrdí, že si můžeme jako krajské sdružení schválit vnitřní předpisy jako třeba pravidla pro přijímání členů.
Jan.Kotas píše:
Nadřízený orgán by teoreticky neměl být (řešíme-li spory uvnitř oblastního sdruž.).
To není pravda, teoreticky i prakticky existují orgány v různém smyslu krajskému předsednictvu nadřízené.
Jan.Kotas píše:
Ale předpokládám, že jelikož je to v mezích, tak určitě pak mohou zakročit další orgány strany.
Na co odkazuje zvýrazněné zájmeno v této tvé větě? Nějak ti opět nerozumím.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Navrkal za příspěvek:
Vojtech.Karban
Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil

Lukas.Rysavy
Krajské předsednictvo
Profese: Student územního plánování
Dal poděkování: 136 poděkování
Dostal poděkování: 134 poděkování

Příspěvek od Lukas.Rysavy »

Katerina.Stojanova píše:
25 úno 2020, 09:00
Dovolím si nominovat @Lukas.Rysavy, protože mu to posledně uteklo jen o kousek a vnímala jsem to jako velkou škodu.

Děkuji Kátě za nominaci, kterou tímto přijímám. Kandidátskou řeč doplním během týdne.
Vit.Konecny píše:

V rychlosti ještě odpovím na Víťovy otázky:

1/ S koncem volebního období současného PKS.
2/ Udržovat stranu v chodu. Podílet se na přípravě kampaně pro krajské volby za účelem dosažení co nejlepšího výsledku. V neposlední řadě pomoc ostatním kolegům z PKS, kteří za současného rozložení všechnu práce vykonávají ve třech.
3/ Chci se aktivněji zapojit. Aktivnější zapojení jde ruku v ruce s více práce.
4/ Členové krajského fóra. PKS odpovídá KF a plní jeho usensení.
5/ Věřím, že ano. Řádnou obsluhu heliosu bych se co nejrychleji doučil od ostatních členů PKS.
6/ Obrázek
7/ Ano - i to by se dalo říct.
8/ Dycky kraj a Most.

Při nedostatečné odpovědi doplním či zodpovím jakékoliv další dotazy.
Lukáš Ryšavý
3. místopředseda krajského sdružení Ústeckého kraje
-
"Židle je architektura. Sofa je buržoazie."

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Ústecký kraj“