Výzva k rezignaci na členství v MS Zlín

Moderátoři: PKS Zlinsky kraj, PMS Zlin

Odpovědět
BenjaminPierce
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Dal poděkování: 100 poděkování
Dostal poděkování: 327 poděkování

Re: Výzva k rezignaci na členství v MS Zlín

Příspěvek od BenjaminPierce »

Že prý co na to říkám já, tak ať je to na fóru.

Za mě silné téma k diskuzi a jsem rád, že se vyjadřujete a to i s různými názory. To, že je to na fóru je taky dobře.

• Raději to systémově řešit při menším počtu podobně odtrhnutých členů.
• Ať se vyjádří každý i mimo MS Zlín kdo cítí tu potřebu a diskuzi to pomůže.
• Pokud to někde u pirátů řešili, mohou nabídnout návod.
• Je rozdíl málo aktivní člen, neaktivní člen a mrtvá duše potřebná jen u hlasování.
• Jako příčinu u Otrokovic a Slavičína vidím nucení do členství u kandidátek s podporou, tam by pomohla dlouhodobější spolupráce a právě to setkávání ať se ví komu se podpora dává.
• Piráti mají v programu hodně z IT, tak je přirozené, zvláště těm s rodinama, umožnit se účastnit schůzí on-line z domova a ušetřit cestu tam i zpět.
• Vnímám to jako snahu o narovnání podmínek u záležitostí týkající se výhradně Zlína a také dalších. Např. když by členové z UH ovlivňovali (mimo excesy) kandidátku na Stupavě apod.
• Pokud se vyjádří někdo zcela mimo téma, nástroje k přesunu off topic jsou.
• Sám jsem Petra Beznosku i Koudelkovi potkal v r. 2018 ve Zlíně na zámku.
• Jsou další, kteří se neomlouvají a asi je to na RV jak systémově řešit neúčast na akcích MS nebo KS, zvláště vzhledem k hlasovacím právům.
• K Giuseppemu, nic osobního, dlouhodobě cítím shodu napříč KS k jeho působení v kraji.
• Nejen u Otrokovic se na fóru nikdo nic nedozví, což tato diskuze předpokládám kvalitativně změní.
• Čtu, že probíhají čilé kontakty, proto to co má spojitost se základními pirátskými principy se má objevit na fóru. Zvláště když se tady řešila kontrola KK u různých výběrek.
• Bud člen se všemi právy a povinnostmi, nebo kandidátka s podporou Pirátů, kde mnoho povinností i práv odpadá.
• Někdy může členství znamenat i složitější administrativu,ale po žádosti o členství se s kandidáty má začít pracovat, aby se s seznámili s předpisy, právy a povinnostmi a přijetím se s nimi ztotožnili. Zároveň mají právo navrhovat změny, třeba i té složité administrativy. Pokud nenavrhují, zjevně nim nevadí, pak nelze argumentovat, nemám čas. Může jít o špičkového politika, ale i špičkový hráč potřebuje trénovat a u politiky je trénink i zpětná vazba od vlastních a tu tady Lucia dala.

• Bacha na to ať pod KS není více členů než v MS

Radek
„To nejde" neznamená, že to skutečně nejde, jde pouze o nejjednodušší odpověď. V 9ti z 10ti případů to totiž jde.

Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 628 poděkování
Dostal poděkování: 3068 poděkování

Příspěvek od Ondra.kl »

BenjaminPierce píše:
25 úno 2020, 12:22
• Je rozdíl málo aktivní člen, neaktivní člen a mrtvá duše potřebná jen u hlasování.
Rozdíl to jistě je. Ovšem i mrtvá duše co se jen sem tam účastní nějakého hlasování je plnohodnotný člen.
BenjaminPierce píše:
• Vnímám to jako snahu o narovnání podmínek u záležitostí týkající se výhradně Zlína
Omezte si tedy působnost MS Zlín jen na území Zlína ;) A nezapomeňte že budete řešit jen záležitosti Zlína jako města, záležitosti Zlínského kraje nadále zůstávají pod KS.
BenjaminPierce píše:
To je normální situace - resp. úplně samozřejmá když je v rámci KS více MS. Naopak členů MS nemůže být nikdy více než členů nadřízeného KS.

Jakub.Kosecek
Člen KS Zlínský kraj
Profese: Vývojový inženýr
Dostal poděkování: 2 poděkování

Příspěvek od Jakub.Kosecek »

Ahoj, přijímám výzvu k rezignaci V MS Zlín. Jakub Koseček
Mám-li k tomu něco dodat, tak asi jenom to, že opravdu záležitosti Zlína, jakožto obyvatelé Slavičína (kandidátka s podporou), neřešíme (ani bych se k tomu jako NeZlíňák neodhodlal).
Ze stejného důvodu taky nechci hlasovat v důležitých bodech MS Zlín.
Na druhou stranu myslím, že jsme ani žádné úkoly, týkající se Zlína, nedostali.
Vzhledem k výsledkům KV vlastně ani nemáme co reportovat.

Ale ano, v MS Zlín jsem neaktivní a nemám problém vystoupit.

BenjaminPierce

Ondra.kl píše:
25 úno 2020, 12:38
BenjaminPierce píše:
To je normální situace - resp. úplně samozřejmá když je v rámci KS více MS. Naopak členů MS nemůže být nikdy více než členů nadřízeného KS.
Pro Ondru.kl , přestože vysvětlování co jsem považoval, že každý bereme za samozřejmé odvádí diskuzi, doplňuji možná nedostatečně použitou formulaci.

Všichni víme, že kdo je člen MS je zároven i člen nadřazeného KS. Z toho logicky vyplývá, že KS bude mít VŽDY minimálně stejně a viz případ níže někdy i o něco více členů než je součet členů vše MS.

Pokud bylo myšleno ať nemá KS více členů, bylo to vzhledem k návrhu ať někteří z MS Zlín se zaregistrují ne pod MS,ale přímo KS, kde už členové bez příslušnosti k MS jsou. Šlo o snahu vyvarovat se nárustu členů zařazených pouze pod KS, kteří ale nejsou v žádném MS. U Giuseppeho se ukazuje, návrh Lucky jako správný, protože Giuseppeho politické srdce a bydliště ho táhne k Praze, kde je jeho přirozené působiště a odkud když bude chtít bude může i nadále spolupracovat se ZLK. Pokud je v přípravném výboru k založení nového MS, v návaznosti na vznik, je otázka zda do té chvíle jít pod KS, nebo ty poslední předpokládám týdny zůstat v MS Zlín. Díky a je dobře, že na to sám upozornil a snad dá vědět termíny ať se v tom nikdo zbytečně nenimrá, když to vypadá v podstatě vyřešeno.
„To nejde" neznamená, že to skutečně nejde, jde pouze o nejjednodušší odpověď. V 9ti z 10ti případů to totiž jde.

BenjaminPierce

Jakub.Kosecek píše:
25 úno 2020, 15:14
Mám-li k tomu něco dodat, tak asi jenom to, že opravdu záležitosti Zlína, jakožto obyvatelé Slavičína (kandidátka s podporou), neřešíme (ani bych se k tomu jako NeZlíňák neodhodlal).

Přesně takový rovný přístup bez vytáček si zaslouží ocenění. Zároveň protože Slavičín, Valašské Klobouky, Brumov Bylnice a celý ten roh kraje jsou v podstatě slepé místa, by to chtělo rozvést debatu, jak by si ve Slavičíně představovali další spolupráci. Jestli by nechtěli založit MS (kdysi na krajské schůzi v UH byl i borec z Luhačovic), zda stále sympatizují s pirátskými myšlenkami, co tam vlastně řeší a tak tu spolupráci zkusit oživit. Jak jsem říkal ve Vsetíně do této oblasti kraje by to chtělo pirátský výjezd a taková Olga, Ivan a pod by mohli tento roh Zlínského kraje oživit. Někdy by jim pomohlo, když by za nimi zajel krajský poslanec, který má mimo jiné přednostní právo vystoupit na zastupitelstvu.

Sám vím jaké to je mnohdy stát ve zcela jasných věcech proti většině zastupitelstva a to mám tu výhodu vlastní pracovní doby a vzdělávání se v oboru veřejné správy a práva. Zvláště na malých městech se zákony a pravidla nikoli pouze ohýbají, ale totálně ignorují, jen se ví, že někde nějaké jsou, teda většinou na poličce. Podání k PČR, se díky mnohdy velmi úzkým vazbám na úřady velmi rychle dostanou k těm prověřovaným ke kterým se dostat nemají a ti se vám pak do očí smějí a říkají u všech věcí ať dáte podnět k PČR. Ti hloupější se vám smějí, že očividně lžou, všichni ví, že lžou ale nic se jim nestane ti chytřejší se vás snaží alespoň neprovokovat.

Ale když si zájemce na fóru přečte, to co se dá mnohdy přečíst, tak se nedivím, že to vyhodnotí jako nikam nevedoucí a na ZLK se moc neobrací.

Giuseppe.Maiello
Člen KS Praha
Profese: Vysokoškolský učitel
Dal poděkování: 999 poděkování
Dostal poděkování: 498 poděkování

Příspěvek od Giuseppe.Maiello »

BenjaminPierce píše:
25 úno 2020, 15:59
Jakub.Kosecek píše:
25 úno 2020, 15:14

Přesně takový rovný přístup bez vytáček si zaslouží ocenění. Zároveň protože Slavičín, Valašské Klobouky, Brumov Bylnice a celý ten roh kraje jsou v podstatě slepé místa, by to chtělo rozvést debatu, jak by si ve Slavičíně představovali další spolupráci. Jestli by nechtěli založit MS (kdysi na krajské schůzi v UH byl i borec z Luhačovic), zda stále sympatizují s pirátskými myšlenkami, co tam vlastně řeší a tak tu spolupráci zkusit oživit. Jak jsem říkal ve Vsetíně do této oblasti kraje by to chtělo pirátský výjezd a taková Olga, Ivan a pod by mohli tento roh Zlínského kraje oživit. Někdy by jim pomohlo, když by za nimi zajel krajský poslanec, který má mimo jiné přednostní právo vystoupit na zastupitelstvu.

Sám vím jaké to je mnohdy stát ve zcela jasných věcech proti většině zastupitelstva a to mám tu výhodu vlastní pracovní doby a vzdělávání se v oboru veřejné správy a práva. Zvláště na malých městech se zákony a pravidla nikoli pouze ohýbají, ale totálně ignorují, jen se ví, že někde nějaké jsou, teda většinou na poličce. Podání k PČR, se díky mnohdy velmi úzkým vazbám na úřady velmi rychle dostanou k těm prověřovaným ke kterým se dostat nemají a ti se vám pak do očí smějí a říkají u všech věcí ať dáte podnět k PČR. Ti hloupější se vám smějí, že očividně lžou, všichni ví, že lžou ale nic se jim nestane ti chytřejší se vás snaží alespoň neprovokovat.

Ale když si zájemce na fóru přečte, to co se dá mnohdy přečíst, tak se nedivím, že to vyhodnotí jako nikam nevedoucí a na ZLK se moc neobrací.
Věřím pořad, že lidská komunikace začíná hlasem a gesta. Dlouho jsem učil ve Zlíně Teorie komunikace, a uznávám, že kdyby Lucie šla studovat o pár let dřív, asi bych jí musel vyhodit ze zkoušky, možná i ze školy. Kdyby studovala alespoň, co já vím, zoologii?... Co by jí stálo se předtím informovat, ústně, jako každý slušní lidský tvoř, a pak používat tužku (klávesnice), která má samozřejmě sklon k hate? Dle mého pohledu totální selhaní, hlavně když někdo vám napíše "nic osobního"...

Michaela.Skokanova
Kontrolní komise
Profese: studentka a sociální pracovnice
Dal poděkování: 6335 poděkování
Dostal poděkování: 2746 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michaela.Skokanova »

Určitě jsou tyhle invektivy konstruktivní a k věci?
administrativní podpora KK - 770 193 715 -- správce FB MRT Návykové chování
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence. - Charles Bukowski
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing. - Edmund Burke

Tomas.Cabla
Člen KS Zlínský kraj
Profese: kuchař-číšník
Dal poděkování: 123 poděkování
Dostal poděkování: 115 poděkování

Příspěvek od Tomas.Cabla »

Zdravím,
nečetl jsem všechno ale jde vidět, že se milně řešila rezignace ze strany, než rezignace z MS, což je rozdíl, jak všichni uznáte.

Abych právdu řekl, je to dobrá myšlenka a já za sebe ji vidím, jako jednu ze systémových ! Není pro Otrokovice, Napajedla, Slavičín, Vizovice přínosem chodit na MS Zlín, kde se řeší aktivity a problémy Zlína, které nemají co dočinění s našimy problémy a aktivitamy u nás ve městech. I proto sem přestal chodit na MS Zlín. Po 9 letech chození na schůze, je prostě pro mne zbytečné chodit někam, kde informace jsou pro mne irelevantní. A hlasovat o věcech MS je taky systémově divné. Opět je to zatěžující, kde musím celou problematiku načíst a k ní se zodpovědně vyjádřit, hlasovat. Po devíti letech opravdu nemám chuť a ani čas, řešit kdeco. O tom nám může povykládat Franta, jak se řeší v parlamentu republika s 22 poslanci a 48 asistenty a jak si rozdělili práci ! Rozhodně to nění, že každý dělá všechno. A to vidím i zde, člen nemá být přidělen někam, jenom protože je nejblíž. A MS Zlín si už díky svým členům, může o toto systémové narovnání říct. Nevidím v tom nic špatného ba naopak přínos pro všechny.

Proto bych viděl tu stejnou věc, že Ti kteří nemají své MS, mají spadat pod KS. A nevidím v tom žáný problém, protože jejich aktivita navštěvovat schůze M S není zakázána a naní zakázána ani dobrovolnická činnost pro nejbližší MS, ani pro to nejvzdáálenjší MS v kraji !!! A hlasovat o věcech jiného MS je nesystémové, jak o tom píše Lucka a dávám ji za pravdu.

Díku této systémové připomínce, bych rád požádal o vystoupení z MS Zlín a rád přejdu pod KS, kde mi zůstávají všechna práva člena a můžu kdikoliv vstoupit do debat MS v kraji a navrhovat své dotazy, návrhy a své znalosti v problematice, které rozumím. Nevidím v tom žádný problém jak píše Radek, abychom si dávali prozor, aby v KS bylo více členů, než v MS.Na aktivitu a dobrovolnost to nemá vliv.

Myslím, že by se mělo v této věci vše narovnat a rozhodnout, jak budeme dále při nárůstu členů řeišt tuto agendu. Za mne podporuji návrh Lucie a rozšiřuji na zbývající členy v okrese Zlín, které spadají nyní pod MS Zlín, nemají tam co dělat a nemají tam co hlasovat.

Martin.Kucera
Republikové předsednictvo
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2159 poděkování
Dostal poděkování: 23871 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera »

Tomas.Cabla píše:
27 úno 2020, 10:46
Není pro Otrokovice, Napajedla, Slavičín, Vizovice přínosem chodit na MS Zlín, kde se řeší aktivity a problémy Zlína, které nemají co dočinění s našimy problémy a aktivitamy u nás ve městech.
Jelikož bylo MS Zlín založeno s širší územní působností než je jen Zlín, tak by se na schůzích MS Zlín měly samozřejmě řešit aktivita a problémy všech měst a obcí pod MS Zlín spadajících.
Tomas.Cabla píše:
27 úno 2020, 10:46
Za mne podporuji návrh Lucie a rozšiřuji na zbývající členy v okrese Zlín, které spadají nyní pod MS Zlín, nemají tam co dělat a nemají tam co hlasovat.
Takže pokud tito členové vystoupí z MS Zlín a zůstanou jen v KS, důsledkem bude, že o sestavování komunálních kandidátek v těch obcích spadajících pod MS Zlín (třeba v Otrokovicích) nebudou zmínění členové (mající v nich trvalý pobyt) rozhodovat. Budou o nich hlasovat jen členové MS Zlín. Dává ti to smysl?
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Filip.Matuska
Místní předsednictvo
Profese: fotograf
Dal poděkování: 376 poděkování
Dostal poděkování: 38 poděkování

Příspěvek od Filip.Matuska »

Omlouvám se, že sem píšu, ale podle mě je od začátku (a říkal jsem to na krajské schůzi) problém spíše v nedostatku/nepředávání informací, ať už na schůzích, zde na fóru (což by bylo nejlepší) či v na různých Zulipech a FB podpalubích (to podle mě není úplně cesta). Pokud by každý člen měl info od svých zastupitelů (např. čím se zabývají momentálně na radnici, byly by reporty z rady, zastupitelstev apod. ) či věděl, kde toto najde, nevznikala by tato nespokojenost a každý člen by měl přehled o tom, co se děje jak v jeho městě, tak třeba v sousední obci, která rovněž spadá pod jeho mateřské MS. Neřeší se příčina ale následek. Navíc diskuze věci posouvá, když si tam zastupitel něco "šmrdlá" sám, není to podle mě cesta. A ještě jedna věc, mediální report, kdy se vypíchne jedna věc, aby se zapůsobilo na potenciálního voliče určitě není kompletní a dostačující report pro člena, který chce být v obraze.
místopředseda MS Kroměříž (zatím :-) )
člen Komise sociální a zdravotní, člen Komise pro bezpečnost a prevenci kriminality (Kroměříž)

„Kritika není negace.“ — Tomáš Garrigue Masaryk

Odpovědět

Zpět na „Zlín“