Výzva k rezignaci na členství v MS Zlín

Moderátoři: PKS Zlinsky kraj, PMS Zlin

Odpovědět
Lucia.Sirinova
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: produkťák, designérka, studentka aj.
Dal poděkování: 395 poděkování
Dostal poděkování: 242 poděkování

Re: Výzva k rezignaci na členství v MS Zlín

Příspěvek od Lucia.Sirinova »

Vratislav.Krejcir píše:
24 úno 2020, 11:26
Neumíme natáhnout lidi, členy do MS a naopak je budeme vyhazovat? Zde je právě prostor pro práci se členy.
Nechci nikoho vyhazovat! V mé výzvě tohle není, prosím o nepodsouvání názoru, který ode mě nešel.
Vratislav.Krejcir píše:
Nelíbí se mi ani myšlenka zařazovat členy pod kraj. Dle mého je vždy lepší, aby každý člen měl své mateřské MS. Má zde nějaké zázemí, informace, ví na koho se v mnoha věcech obrátit, může přes něho podávat návrhy, získávat zkušenosti, profesně růst. Pokud ho dáme pod kraj, má nad sebou jen KoKS a PKS. Nikdo nad ním nemá kontrolu a také se z něj může stát mnohem dříve „mrtvá duše“. Problém neaktivních členů je dlouhodobý a nikdo ho nevyřešíme. A tím, že je dáme pod KS, je nevyřešíme vůbec.
Můj názor na tohle najdeš zde: viewtopic.php?f=872&t=51434&start=30#p682404

Ještě bych se chtěla zeptat, víš jakým způsobem jdou informace od koordinátorky na kluky ze Slavičína? Hodně často nám dává info KoKs do našeho FB Podpalubí Zlín, tam ale Vladimír Koudela ani Jakub Koseček není. Řeší s nimi někdo merch, upozorňování na akce, výzvy atp.. FB není oficiální komunikační kanál, víš jak je Koks oslovuje s infem? Není to práce navíc, posílat něco do FB skupiny části MS a zbytku jinak?
Vratislav.Krejcir píše:
Dá se říct, že jsem proti jakémusi vylučování členů. Rád bych slyšel názory i ostatních členů PKS a také PMS Zlína. Jejich postoj a názor k této věci by všechny určitě zajímal.
Tvůj názor se neslučuje s návrhem na vyloučení Petra Tkadlece z České pirátské strany zde : viewtopic.php?f=317&t=50515

Opět zůrazňuji: Nechci nikoho vyhazovat! V mé výzvě tohle není, prosím o nepodsouvání názoru, který ode mě nešel.

Lucia.Sirinova

Frantisek.Elfmark píše:
24 úno 2020, 11:46
Ahojte přátelé,
musím souhlasit s Vraťou Krejčířem. Mluvím teď sám za sebe a jako jeden z členů PKS. Už jsem to psal v jiném vlákně, řešme ty věci víc na osobní úrovni. Telefon, osobní schůzka, otevřeme to na MS a nejen Zlína. Říkejme si co máme na srdci. Ale psát hned na fórum a žádat rezignaci? Pokud bych třeba já, měl řešit aktivitu některých členů v UH, tak to musíme rozpustit :))) Jelikož je ale znám, jsme v kontaktu, mám přehled a vím, co kdo čeho kolik má. Jsem aktivní sám, zvu je na oběd, snažím se je informovat apod. Pro mne je každý člen svá osobnost, se kterou je třeba pracovat. Zkuste si to prosím rozvykládat na MS Zlín, zkuste je před neaktivitou podpořit, zaúkolovat. Informujte je. Prosím vás o to. Potom dělejme nějaké procesní závěry. Tohle nikam moc nepovede. Hezké dny!
Zvažovala jsem, jak k tomu přistoupit, vzhledem k tomu jak diskuze na schůzích a úprk z nich vypadá, neviděla jsem jiné řešení postupu. Více zde: viewtopic.php?f=872&t=51434&start=30#p682342

A opět zůrazňuji: Nechci nikoho vyhazovat! V mé výzvě tohle není, prosím o nepodsouvání názoru, který ode mě nešel. Přemýšlím, zda tady zastánci jiného názoru neumí porozumět textu (nehledejte v tom prosím ironii) nebo tu panuje hromadný záměr podsunout mi názor, že chci někoho vyhazovat.

Hodně lidí zde zmiňuje, že se jim nelíbí nikoho vyhazovat, ale téměř všichni se vyhýbají dotazu: Jaké kontrétní benefity má setrvání zmíněných členů pod MS Zlín. Příklady výhod jako sdílení zkušeností, pomoc, atp. poskytuje i zařazení těchto lidí přímo pod kraj. Těmto přínosům nijak nebrání jejich nečlenství v MS Zlín.

Franto @Frantisek.Elfmark , prosím o konkrétní odpověď, jaké výhody přináší zařazení zmíněných členů pod MS Zlín a zároveň tyto výhody nepřináší členství krajské. Prosím @Pavel.Beznoska aby potom uvedl, zda tyto výhody chce a potřebuje využívat. Díky všem.

Lucia.Sirinova

Hodně lidí se vyjadřuje ke způsobu, který jsem zvolila. Asi mylně jsem si myslela, že zde jednáme ve stylu "předpokládej dobrý úmysl". Proto chci doplnit, že jsem všechny členy, které jsem vyzvala obeslala ještě i zprávou na messengeru, abych měla jistotu, že to dotyční nepochopí nesprávně. Nenapadlo mě, že lidé zde nebudou rozuměn rozdílům v rezignaci na členství v pirátské straně a rezignaci na členství v MS Zlín.
IMG_9602.PNG
IMG_9603.PNG
IMG_9604.PNG
Prosím všechny, kteří se vyjadřují "k vyhazování" někoho, aby si znovu pozorně přečetli moji výzvu, o co tam jde.

Lucia.Sirinova

Vratislav.Krejcir píše:
24 úno 2020, 16:53
Pokud ale řešíš vylučování členů MS, píšu vylučování protože jsi uvedla -
existuje nějaký postup, jak jejich odchodu z MS docílit bez jejich souhlasu?
To už to není jen pouhá výzva k dobrovolné rezignaci.
Tohle je dotaz na postupy v Pirátské straně, není to návrh postupu ani výzva z mé strany. Je to jen a pouze dotaz (byla jsem zvědavá :shock: ). A souhlasím s tím, že jít cestou snažit se docílit odchodu někoho z MS bez jeho souhlasu není výzva k dobrovolné rezignaci a do takového postupu bych nešla ani ho neiniciovala (resp. jsem k tomu neměla zatím důvod - na rozdíl od tebe Vráťo, viz už zmiňovaný Petr Tkadlec: viewtopic.php?f=317&t=50515 . Kde jsi rozpravu na krajské úrovni a přijetí usnesení nenavrhl a schváli jste si to v PKS sami.

Měla jsem za to, že nebudou mé záměry pochopeny jinak, než jsem je zamýšlela a psala a hledáno mezi řádky něco, co tam není. Jakkoliv se všichni rozhodnout na moji výzvu zareagovat respektuji. Je to prostě jen věc, kterou já nepovažuji za ideální a jak jsem psala, pro mě je nepřijatelné, že někdo může hlasovat o pořadí na kandidátce, když sám figuruje na jiné. Ale zároveň to nevylučuje, že jsem schopna jiný názor respektovat.

Každý s mou výzvou může naložit jak chce, jen mi přijde škoda, že třeba @Pavel.Beznoska neodpověděl na moje otázky. Pokud chce být člen našeho MS, tak by mi odpovědět mohl (a myslím, že by to debatu i ukončilo - znát jeho názor, říct mu že s ním souhlasím/nesouhlsím (tyto benefity vidím/nevidím), ale/a respektuji jeho názor. Ale to už nechám na něm, zda mi odpoví. A nelíbí se mi, kam se debata dostala. A to je jeden z důvodů, proč jsem nechtěla, aby do ni vstupovali lidé mimo naše MS. Podobně bohužel velmi často končí diskuze face to face, že se ztratí pointa a začne se řešit něco jiného.

Jsem šťastná, že jsem členkou České pirátské strany, kde každý může vyjádřit svůj názor a může mít i názor odlišný a může ho svobodně vyjadřovat. Trošku ale při čtení příspěvků mám pocit, že na to zapomínáme. A snažíme se umlčet kritika podsunutím nazoru a rozšířením pomluvy.

A to je i hlavní důvod, proč řešit věci na fóru, zda skutečně haněný řekl to, co řekl nebo neřekl a zda mu to náhodou jen někdo nepodsunul. To je nejlepší prevence pomluv!

Edit: doplnění posledních 3 vět + věty o rozpravě na krajské úrovni.
Naposledy upravil(a) Lucia.Sirinova dne 25 úno 2020, 08:49, celkem upraveno 4 x.

Lucia.Sirinova

[Na "vyloučení" si dovolím už nereagovat. Doufám, že se mi podařilo vysvětlit, že návrh nebo iniciace vylučování bez souhlasu člena ode mě nevzešla a na reakce na tuto domněku už není potřeba reagovat.

Lucia.Sirinova

Hana.Ancincova píše:
24 úno 2020, 23:36
Vím, že tu padla žádost o nevměšování se mimo dotceny Zlín, ale znate mě...
Mě se ten zpusob, jakým je to vedeno, nelíbí. Opět s bubnem na zajíce. Doufám, že toto téma otevřeme na schůzi. Nějaké vyčištění vzduchu a komunikace face to face nám prospěje.
Ahoj na schůzi, H.
Hani asi ano, ale otázka je, kolik těch bubnů se tu rozbubnovalo na základě domněnky :-(

Jak je to tu vedeno se mi také nelíbí.

Edit: oprava překlepů + poslední věta
Naposledy upravil(a) Lucia.Sirinova dne 25 úno 2020, 05:53, celkem upraveno 1 x.

Lucia.Sirinova

OFFTOPIC[quote=Jaromir.Horky post_id=682427 time=1582579725 user_id=12218]
OFFTOPIC[quote=Lucia.Sirinova post_id=682404 time=1582575663 user_id=14223]
Vzhledem k debatě o Bruselu jsem to nechtěla vytahovat (Yvet se omlouvám, že je do toho zatažena, pořád to vidím problém u PKS v chybějící zpětné vazbě, ukolech a prioritách, které ji PKS dává a ona se pak v tom takto plácá). Yvet nám v únoru fakturovala 32 tisíc za svoji práci za (předpokládám) leden https://piroplaceni.pirati.cz/zadost/file/7024/, proto mi přijde fér práci, kteoru navrhuješ delegovat na ni, ne na lidi, co pracují zdarma. Moje odpověď na tvoji otázku tak je: ANO měli bychom ho zkusit zaktivovat a někdo by mu to měl dát vědět!
[/quote]

Sice nechceš, aby tady psali lidi odjinud, ale už mi to nedá. OFFTOPICNehledě na to, že jako člen jiného PKS,PMS a hostující člen KS ZLK mám co říctAd 1) Jak souvisí plat KODO a výlet do Bruselu s tvou výzvou rezignaci na členství v MS?

[quote=Lucia.Sirinova]Moje doporučení tedy je, pokud máte rádi Yvet a stojíte za její prací, tak se věnujte v PKS jejímu rozvoji nebo požádejte o pomoc PO![/quote]

Ad 2) Pokud se nepletu jsi členkou PO můžeš tedy pomoct i ty a ne volit hned cestu výzvy k rezignaci. Připojuji se k ostatním a souhlasím, že bychom měli více komunikovat mezi sebou a ne věci řešit hned takto.

Ad 3) Ano členové porušují váš zvláštní jednací řád, který ukládá omluvit se ze schůze nejpozději 3 dny před schůzi(čl. 2 odst 3))a pokud se tedy omluví jeden den před schůzi nebo neomluvi vůbec, tak porušují jednací řád a defacto stanovy(Čl. 3 odst 8b)). Mohli bychom tak tedy lidi vyzývat OFFTOPICbuzerovat neustále.

Ad 4) Není to právě úkolem PMS potažmo PKS vtahovat lidi do aktivit?

Ad 5) Kdo chce psa bít, hůl si najde.. Jak tady pranýřujeme aktivitu a neaktivitu, tak bych si taky dokázal najít X věcí co třeba dělají současní členové MS Zlin špatně, můžeme začít třeba špatným zápisem, který nesplňuje náležitosti. Budeme tedy vyzývat k rezignaci ty, co takový zápis napíšou, neboť neudelaji něco dobře? No jasně, že ne! To je přece normální, nikdo není dokonalý a každý děla chyby a každý se učíme, tak si pomáhejme a nedemotivujme se.

Jsme na kraji změny a soustřeďme všichni tuto energii do kampaně, ať nám pak nechybí.OFFTOPICpokud demotivujeme a rozhadame cele KS a MS, tak efektivní nebudeme. A pokud to chceme řešit, tak začněme F2F, zabere to třeba 20 minut a ušetříme si x příspěvků na fóru ;)

Edit:hození sebe sama do OT, ikdyž nejsem OT, ať ulehčím AO práci.
[/quote]

Ahoj Jardo, dovolím si tvé otázky probrat s tebou až zítra osobně (reps. dneska :) ). Prosím tě do té doby o přečtení mých reakcí na jiné příspěvky, snad něco z tvých dotazů do té doby osvětlí. Pokud ne, ráda vysvětlím zítra. Prosím nechytejme se jednacíh řádů, omlouvání ze schůzí měla být hlavně ilustrace "problému", není pointou.

Ber to prosím jako moji snahu řešit věci, které se mi nelíbí, s cílem toho, aby člověka pirátění zase bavilo. Myslím že je dobré dělat něco než nedělat nic a odpirátit se do skupiny neaktivních členů.

Edit1:
d 1) nijak, jde do reakci na Vráťův off topic, nikdo tam ten off topic nepřesunul, tak mu na to musím reagovat tady. Zamotáváme se tady do toho vinou zbytečných komentářů lidí, kteří si pořádně nepřečetli, o co tady jde a zaplevelili to tady OT příspěvky.

Edit 2:
Ad 2)
Jsem dobrovolník za PO, který chce pomáhat s výběrky. Nejsem člověk odpovědný za PO v Zlk, ani PKS, které úkoluje KoKs a hodnotí, proto není v mých pravomocech pracovat na rozvoji KoDo. Samozřejě bych ráda pomohla, ale tak jako ostatní zde, času je málo a jako řadovou členku jsou pro mě důležité a naléhavé problémy našeho MS, které jak čteš jsem se rozhodla řešit. Na ostatní mi už nezbývá čas, a práce s KoDo nebo z pozice řadové členky bych mohla brát jako důležitou a nenaléhavou, ALE - 1) mi to z pocize řadové členy, nepřísluší a 2) už ne to nemám čas, tak i kdybych chtěl musím s tím naložit formou DELEGUJ nebo ELIMINUJ. Ale to už jsme možná u otázky na stanovení priorit kraje, prioriy MS, a kdo chce priorit členů a podle toho si narovinu říct, čemu jsme a nejsme shopni se věnovat v souvislosti se stanovenými prioritami - to bych ale zařadila do samostatné diskuze: STANOVENÍ PRIORIT KRAJE A MÍSTNÍCH SDRUŽENÍ a tady se až tak necítím do toho plkat, protože PKS asi tady nemá času na rozdávání proto můj fokus na MS, kde mi to přijde na místě.

Co se týče komunikace mezi sebou, oponuji, ze zkušenosti našeho MS polovina členů odejde ze schůze před dosažením bodu DISKUZE, žačnou padat otázky typu: Jak bys to chtěla jako řešit, to nevyřešíme, jsou teď důležitější věci. O co jde, a proč? A do deseti minut se rozpadne na dvojice, trojice lidí kteří rozjedou svoje úvahy nebo si skážeme do řeči a výsledek není žádný. Kominaci na facebooku mi nepřijde transparentní, na Zulipu nejsou všichni a zjišťovat názor od každého jednotivě mi přijde extrémně časově náročné. Moc nerozumím, proč se fóru všichni chtějí vyhýbat. Tohle je právě to, co se mi líbí, že tady můžeme řešit vše otevřeně.

Ad 3) vysvětleno výše a už jsme byli upozorněni ze strany Tomas.Pastircak a mám v plánu se postarat o změnu (asi jsi nečetl, je to v předchozích příspěvcích - prosím čtětě, ať se necyklíme, trošku se cítím, že můj čas není ctěn, ale nezlobím se :-)

Ad 4) ano nebo ne? :-)

Ad 5) klidně buzeruj a upozorňuj, já osobně budu ráda. Na tohle bych ti třeba napsala, že to není aktuálně podle mého vidění nastavení priorit v MS Naléhavé/důležité a na nic ostatního není čas, tak to protě budeme řešit, až budou důležitější věci vyřešeny. To koho v MS máme mi přijde důležitější a proto řeším tohle a ne formu zápisu a před zápisem ještě vidím ten jednací řád :)

K tvému komentáři Jsme na kraji změny a soustřeďme všichni tuto energii do kampaně, ať nám pak nechybí.OFFTOPICpokud demotivujeme a rozhadame cele KS a MS, tak efektivní nebudeme. A pokud to chceme řešit, tak začněme F2F, zabere to třeba 20 minut a ušetříme si x příspěvků na fóru ;)[/b]
bych dodala: nejasnost v procesech a odpovědnostech nás natolik brzdí, navyšuje čas řešení a vytváří prostor pro diskuze tohoto typu, že otázka kdo je v MS a kdo by tam měl být má pro mě větší prioritu a až potom můžu řešit motivaci členů MS a jejich aktivaci pro kampaň.

@Jaromir.Horky - výše tvůj pohled na tvé připomínky

Překlepy už neřeším a nečtu po sobě není čas :-)
Naposledy upravil(a) Lucia.Sirinova dne 25 úno 2020, 09:35, celkem upraveno 3 x.

Lucia.Sirinova

@Giuseppe.Maiello jsem upozornila stejnou zprávou na messeger na svoji výzvu, poděkoval mi a odpověděl, že je v přípravném výboru na vznik nového MS, takže cca do dvou měsíců by měl být pryč, možná dříve. (Giuseppe, pokud jsem prozradila něco, co nemá být veřejné, prosím o info, smažu). Poděkovala jsem mu, za mě je to v pohodě a hlavní sdělení je, že víme, jak to má.

Pokud ho tu budeme mít i za mesíce čtyři, velmi pravděpodobně svoji výzvu zopakuji :-)

Ten hon, který se tu seběhl na "vyhazování" ze strany lidí mimo naše MS bohužel celou debatu neúměrně natáhl a připravila mě dneska o hodiny času, který jsem měla být se svým dítětem.

Lucia.Sirinova

Co se týče @Jakub.Kosecek, odpověděl mi v době, kdy už to tu jelo a asi jsme ho solidně vyděsili nebo prostě neměl dnes čas sedět u počítače a pročítat dokola stále stejné "nevyhazovací" argumenty (Jakube promiň, že jsem tě udělala u Pirátů slavným, nebyl to záměr, omlouvám se i za zveřejnění korespondence (i Pavlovi, i za (asi) nechtěnou slávu). Přesto si myslím, že jsme se sem dostali hlavně díky vměšování se lidí mimo naše MS a nepozornému čtení textového sdělení.

Jakub tak zatím nereagoval, jak to vidí. Cítím potřebu dodat váhu tomu, že jsem prostě zvědavá a že se ptám i na kontroverzní věci a ne všechny dotazy jsou výzvy nebo iniciace postupu, proto zveřejnění komunikace s Jakubem:
IMG_9605.PNG
IMG_9606.PNG
IMG_9607.PNG
IMG_9608.PNG
IMG_9609.PNG
Omlouvám se Yvet za tvrzení, že chybuje, došlo mi až později, že nevím zda kluci info dostávají nebo nedostávají.

Edit: oprava překlepů
Naposledy upravil(a) Lucia.Sirinova dne 25 úno 2020, 05:49, celkem upraveno 1 x.

Lucia.Sirinova

A ještě poslední myšlenka: Stojím si za tím, že můj postup byl transparentní a lepší, než kdybych někoho vyzývala k rezignaci na členství v MS Zlín pouze zprávou nebo osobně a nekomunikovala to zároveň na fóru.

Musíme si opakovat: "Předpokládej dobrý úmyl!"

Jinak to tu u nás v Zlk bude furt jak hon na čarodějnice.

Edit: oprava překlepu.
Naposledy upravil(a) Lucia.Sirinova dne 25 úno 2020, 09:00, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Zpět na „Zlín“