Praha

Toto fórum slouží k orientačním průzkumům mezi členy.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
V tomto fóru se zjišťují pomocí anket názory členů na nějakou oblast (např. pokud přijde dotaz zvenku). Odpovídat na otázky zde mohou pouze členové strany.
Chcete-li vyvolat jednání nebo hlasování celostátního fóra, použijte Členské podněty.

Souhlasíte s postupem pražských zastupitelů na magistrátu s přejmenováváním?

Ano
44
72%
ne
10
16%
je mi to fuk
7
11%
 
Celkem hlasujících: 61 - Celkem hlasů: 61

Uživatelský avatar
Barbora.Hruzova
Příspěvky: 378
Registrován: 27 říj 2013, 22:24
Profese: knihovnice, spisovatelka
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 1790 poděkování
Dostal poděkování: 826 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Praha

Příspěvek od Barbora.Hruzova »

Jenda píše: 22 úno 2020, 14:25
Barbora.Hruzova píše: 22 úno 2020, 09:33 ...
Vidíme ten výsledek ankety.

Při pohledu na petice "pro Němcova" a "pro Kaštany" vidíme nějaký poměr podpory.

Kdo namítne, že petice "pro Němcova" existuje delší dobu, tak bych ho upozornil, že jen za první tři dny na ní přistálo ~3,5 tisíce podpisů, tedy víc než třikrát tolik, co nasbírala "pro Kaštany" za celou dobu od svého založení.

Místopisná komise to schválila.

Pražáci holt mají trochu jiný styl, než velká část republiky, je to vidět na výsledcích voleb, btw i na výsledcích Pirátů. Pojďme se toho nebát a konečně udělat správnou věc.
Správné by bylo vyhlásit místní referendum. Ať rozhodnou občané, co chtějí a co ne.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Barbora.Hruzova za příspěvky (celkem 3):
Pavel.Moravec, Dalibor.Zahora, Tomas.Pastircak
Uživatelský avatar
Ivo.Vlasaty
Místní předsednictvo
Příspěvky: 2233
Registrován: 31 led 2012, 09:15
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 8754 poděkování
Dostal poděkování: 3667 poděkování

Re: Praha

Příspěvek od Ivo.Vlasaty »

Petr.Vileta píše: 17 úno 2020, 22:54... že v Rusku nemůže být úspěšný nikdo slušný, nikdo, kdo není zločinec, diktátor, nebo obojí. Tam si prostě se slušností "ani nevrzneš".
To mi docela připomíná jednu středoevropskou zemi. Proč že jsme vlastně u Pirátů?
Barbora.Hruzova píše: 22 úno 2020, 09:33V tomto případě ovšem k žádné diskuzi s veřejností nedošlo. Celá akce se opírá pouze o čtyři roky starou a nepříliš úspěšnou petici; k debatě s oponenty nápadu jste nikdy nepřistoupili. A výše uvedená petice dokazuje, že jich může být více, než se na první pohled zdá.

Prosím tedy, dokažte svým hlasováním v pondělí 24. února, že Vámi oblíbený termín participace není prázdné slovo, které používáte jen tehdy, když se Vám hodí, a nepřipusťte prosazení této "změny ve jménu politické ideologie" bez důkladného a jednoznačného posouzení veřejností.

S úctou,
Ondřej Stárek"
Jak pan kadidát za ODS/Svobodné správně poukazuje, není to nijak nové téma. Ano, souhlasím s touhle pasáží. Proč jsi ho nezvedla dřív, když se týká vaší MČ? Proč až teď, když změnu oznámil primátor? Nepřijde ti, že už je na to pozdě? :/
Barbora.Hruzova píše: 22 úno 2020, 16:04Správné by bylo vyhlásit místní referendum. Ať rozhodnou občané, co chtějí a co ne.
Prosím, ne. To by znamenalo jen tolik, že se dalších několik měsíců bude řešit pro životy lidí nedůležitý symbolický akt, který rozděluje lidi. Tohle je jednoznačně úkol pro zastupitele a vedení MČ a magistrátu. A oni mají za úkol vyslechnout i kritiky, vyslechnout si názory lidí a rozhodnout. Ne přehazovat zodpovědnost na referendum.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vlasaty za příspěvek:
Vit.Fux

Ivo Vlasatý
České Budějovice
ivo.vlasaty@pirati.cz
792446700

Uživatelský avatar
Barbora.Hruzova
Příspěvky: 378
Registrován: 27 říj 2013, 22:24
Profese: knihovnice, spisovatelka
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 1790 poděkování
Dostal poděkování: 826 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Praha

Příspěvek od Barbora.Hruzova »

Ivo, je mi líto, ale nevěděla jsem o tom. Kdybych tušila, že se něco takového chystá, jistě bych reagovala dřív.
Uživatelský avatar
Jan.Zavadil
Člen KS Praha
Příspěvky: 771
Registrován: 04 lis 2017, 17:54
Profese: Product Manager
Bydliště: Praha 10
Dal poděkování: 5127 poděkování
Dostal poděkování: 1669 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Praha

Příspěvek od Jan.Zavadil »

Barbora.Hruzova píše: 22 úno 2020, 16:04 Správné by bylo vyhlásit místní referendum. Ať rozhodnou občané, co chtějí a co ne.
Já jsem někde vyhledával počty nového pojmenování a přejmenování ulic a náměstí.

Tuším, že jen v devadesátkách proběhlo kolem 500 pojmenování a přejmenování, jen během jediného roku v té statistice došlo k 26 přejmenováním. Praha má kolem ~7500 ulic a náměstí.

Já si fakt nedovedu představit, že se bude dělat dvacet nebo třicet místních referend jen na téma přejmenování ulic ročně, co důležitější otázky? Speciálně pro ulici, kde skoro nikdo nebydlí, pokud vůbec někdo.

Ta iniciativa je tu jak dlouho, čtyři roky? Čtyři roky tomu víceméně nikdo nevěnoval pozornost.
“There are naive questions, tedious questions, ill-phrased questions, questions put after inadequate self-criticism. But every question is a cry to understand the world. There is no such thing as a dumb question.” Carl Sagan
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34642
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31595 poděkování
Dostal poděkování: 25704 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Praha

Příspěvek od Petr.Vileta »

Ivo.Vlasaty píše: 22 úno 2020, 16:42
Barbora.Hruzova píše: 22 úno 2020, 16:04Správné by bylo vyhlásit místní referendum. Ať rozhodnou občané, co chtějí a co ne.
Prosím, ne. To by znamenalo jen tolik, že se dalších několik měsíců bude řešit pro životy lidí nedůležitý symbolický akt, který rozděluje lidi. Tohle je jednoznačně úkol pro zastupitele a vedení MČ a magistrátu.
Ale prd. Právě tohle většina lidí posuzuje ze dvou hledisek:
a) mám/nemám rád Rusáky.
b) způsobí to mě osobně nějaké komplikace (výměna občanky)?

O čem bys chtěl rozhodovat v místním referendu? Jestli se má opravit chodník nebo vodovod, protože na obojí není dost peněz? To je odborná otázka pro zastupitele. Přejmenování ulic je otázka politická, to by měli rozhodovat občané přímo, nikoliv přes volené zastupitele. Ti se totiž mohou v průběhu času odklonit od původních témat a slibů. Stává se to ve všech stranách, nás nevyjímaje.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 3):
Barbora.Hruzova, Tomas.Pastircak, Roman.Moravek

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Barbora.Hruzova
Příspěvky: 378
Registrován: 27 říj 2013, 22:24
Profese: knihovnice, spisovatelka
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 1790 poděkování
Dostal poděkování: 826 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Praha

Příspěvek od Barbora.Hruzova »

Petr.Vileta píše: 22 úno 2020, 18:33
Ivo.Vlasaty píše: 22 úno 2020, 16:42
Barbora.Hruzova píše: 22 úno 2020, 16:04Správné by bylo vyhlásit místní referendum. Ať rozhodnou občané, co chtějí a co ne.
Prosím, ne. To by znamenalo jen tolik, že se dalších několik měsíců bude řešit pro životy lidí nedůležitý symbolický akt, který rozděluje lidi. Tohle je jednoznačně úkol pro zastupitele a vedení MČ a magistrátu.
Ale prd. Právě tohle většina lidí posuzuje ze dvou hledisek:
a) mám/nemám rád Rusáky.
b) způsobí to mě osobně nějaké komplikace (výměna občanky)?

O čem bys chtěl rozhodovat v místním referendu? Jestli se má opravit chodník nebo vodovod, protože na obojí není dost peněz? To je odborná otázka pro zastupitele. Přejmenování ulic je otázka politická, to by měli rozhodovat občané přímo, nikoliv přes volené zastupitele. Ti se totiž mohou v průběhu času odklonit od původních témat a slibů. Stává se to ve všech stranách, nás nevyjímaje.
Výjimečně souhlasím! Tohle je meritum věci! :-D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Barbora.Hruzova za příspěvek:
Petr.Vileta
Uživatelský avatar
Ivo.Vlasaty
Místní předsednictvo
Příspěvky: 2233
Registrován: 31 led 2012, 09:15
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 8754 poděkování
Dostal poděkování: 3667 poděkování

Re: Praha

Příspěvek od Ivo.Vlasaty »

Petr.Vileta píše: 22 úno 2020, 18:33Ale prd. Právě tohle většina lidí posuzuje ze dvou hledisek:
a) mám/nemám rád Rusáky.
Přesně jsi to popsal. A přijde mi vysloveně imbecilní vyhlašovat referendum, které bude akorát živit tyhle diskuse o tom, koho nesnášíme nebo mu fandíme. Nekonstruktivní, polarizující, zbytečné.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vlasaty za příspěvek:
Vojtech.Pikal

Ivo Vlasatý
České Budějovice
ivo.vlasaty@pirati.cz
792446700

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34642
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31595 poděkování
Dostal poděkování: 25704 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Praha

Příspěvek od Petr.Vileta »

Ivo.Vlasaty píše: 24 úno 2020, 19:36 Nekonstruktivní, polarizující, zbytečné.
Já bych konstruktivně přejmenoval Reaganovu ulici na Tibetskou. Odpůrci kapitalismu by byli spokojeni, a jak na věc kouká čínský velvyslanec, na tom nesejde. :twisted:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Vit.Fux

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Petros.Michailidis
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 923
Registrován: 01 úno 2012, 15:35
Profese: programátor analytik
Bydliště: Petrovice u Karviné
Dal poděkování: 1148 poděkování
Dostal poděkování: 1780 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Praha

Příspěvek od Petros.Michailidis »

Dovolím si z povzdálí malou poznámku k tématu.
Podle http://novinky.cz v roce 2018 přejmenovaly USA náměstí u velvyslanectví Ruské federace po B.Němcovovi. K dnešnímu dni to podobně provedli také Litevci, pak Ukrajinci a dnes ještě Češi.
Nějak se mi nechce věřit těm "dlouhodobým podnětům občanů", jak uvádí Pirátský primátor.

Jak to bylo v Pelíškách? "A komu tím pomůžeš!?"
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petros.Michailidis za příspěvky (celkem 2):
Barbora.Hruzova, Vojtech.Pikal
Petros Michailidis
tel: 777 897 146
otec dvou Pirátek (to je dobrá kvalifikace, ne?)
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34642
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31595 poděkování
Dostal poděkování: 25704 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Praha

Příspěvek od Petr.Vileta »

Petros.Michailidis píše: 24 úno 2020, 23:47 Dovolím si z povzdálí malou poznámku k tématu.
Podle http://novinky.cz v roce 2018 přejmenovaly USA náměstí u velvyslanectví Ruské federace po B.Němcovovi. K dnešnímu dni to podobně provedli také Litevci, pak Ukrajinci a dnes ještě Češi.
Nějak se mi nechce věřit těm "dlouhodobým podnětům občanů", jak uvádí Pirátský primátor.

Jak to bylo v Pelíškách? "A komu tím pomůžeš!?"
No tak Hřib navrhnul odstranit zmínku o politice jedné Číny ze smlouvy s Pekingem. Načež se Číňan naštval a smlouvu vypověděl on. Já bych jisté ochlazení vztahů mezi ČR a Čínou, ČR a Ruskem vůbec nebránil. Jestli to znepříjemní život Kellnerovi nebo Folksvágenu mě netrápí.
https://www.businessinfo.cz/navody/rusk ... section-21

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Odpovědět

Zpět na „Zjišťování názorů členů“