KF Vys 01/2020 Volba 10. - 19. místa kandidátky pro volby do Zastupitelstva Kraje Vysočina 2020 - rozprava

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Předsedající, PKS Vysočina

Zamčeno
Uživatelský avatar
anonym44207
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 16
Registrován: 20 zář 2017, 11:10
Profese: Global Mobility manager
Bydliště: Staré Bříště
Dal poděkování: 8 poděkování
Dostal poděkování: 60 poděkování

Re: KF Vys 01/2020 Volba 10. - 19. místa kandidátky pro volby do Zastupitelstva Kraje Vysočina 2020 - rozprava

Příspěvek od anonym44207 »

Jan.Brizdala píše: 12 úno 2020, 18:59 Drobný výkop k nominacím - z primárních voleb čela zůstali @Jakub.Smid, @Jan.Kerber, @ivos.bartik, @Jiri.Svoboda.HB, @Vojtech.Prchal, @Vaclav.Honzl, @Viktorie.Vidlakova a @Irena.Bacinova. Jak to vidíte dámy a pánové? :-) Pro upřesnění zůstal ještě @Jiri.Pykal, ale ten se již vyjádřil.
Ahoj. Ano, hlásím se do primárek na 10-19.místo kandidátky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym44207 za příspěvky (celkem 4):
Eva.Novakova, Miroslav.Vacha, Jan.Brizdala, Jiri.Wiche
Uživatelský avatar
Jan.Brizdala
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 875
Registrován: 29 kvě 2018, 21:03
Profese: Radní Kraje Vysočina
Bydliště: Třebíč
Dal poděkování: 779 poděkování
Dostal poděkování: 1582 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Vys 01/2020 Volba 10. - 19. místa kandidátky pro volby do Zastupitelstva Kraje Vysočina 2020 - rozprava

Příspěvek od Jan.Brizdala »

V rámci nominací možných kandidátů nesmíme zapomínat na naše dlouhodobé příznivce, a tak zkusím navrhnout @tomekm (Martina Tomka), který za nás kandidoval v komunálních volbách v Třebíči a zastupuje nás v kulturní komisi. :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Brizdala za příspěvky (celkem 2):
Roman.Pasek, Jiri.Wiche
Jan Břížďala
místopředseda KS Vysočina, člen MS Třebíč
Radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu, informatiky a komunikačních technologií
Profil na wiki.pirati.cz
Uživatelský avatar
Vit.Zacek
Republikový výbor
Příspěvky: 501
Registrován: 17 kvě 2018, 00:37
Profese: student ekonomie
Bydliště: Jihlava
Dal poděkování: 923 poděkování
Dostal poděkování: 646 poděkování

Re: KF Vys 01/2020 Volba 10. - 19. místa kandidátky pro volby do Zastupitelstva Kraje Vysočina 2020 - rozprava

Příspěvek od Vit.Zacek »

Eva.Novakova píše: 16 úno 2020, 15:55 Určitě bychom neměli zapomenout na Vítka Žáčka!
Ahoj, díky za nominování a rád přijímám. Jsem rád, že i o místa mimo čelo je zájem a já zde vidím spoustu kandidátů, kteří by klidně mohli být i na čele. Máme dost kvalitních lidí pro celé zastupitelstvo. ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vit.Zacek za příspěvky (celkem 2):
Roman.Pasek, Jiri.Wiche
tomekm
Příznivec Pirátů – Vysočina
Příspěvky: 4
Registrován: 28 kvě 2018, 15:47
Profese: podnikatel v IT
Dostal poděkování: 6 poděkování

Re: KF Vys 01/2020 Volba 10. - 19. místa kandidátky pro volby do Zastupitelstva Kraje Vysočina 2020 - rozprava

Příspěvek od tomekm »

Ahoj, děkuji za nominaci a tímto ji přijímám. :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi tomekm za příspěvky (celkem 2):
Roman.Pasek, Jiri.Wiche
Uživatelský avatar
Jan.Posvar
Republikový výbor
Příspěvky: 1694
Registrován: 11 čer 2010, 11:33
Profese: Programátor
Bydliště: Havlíčkův Brod
Dal poděkování: 1802 poděkování
Dostal poděkování: 2108 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Vys 01/2020 Volba 10. - 19. místa kandidátky pro volby do Zastupitelstva Kraje Vysočina 2020 - rozprava

Příspěvek od Jan.Posvar »

Ahoj, čas kvapí a bylo by fajn doplňovat kandidátské řeči, ať víme, o kom vůbec hlasujeme.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Posvar za příspěvky (celkem 4):
Eva.Novakova, Milan.Dadourek, Roman.Pasek, Jiri.Wiche

místopředseda KS Vysočina
Facebook

Uživatelský avatar
Marek.Krejpsky
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 498
Registrován: 20 zář 2019, 17:00
Profese: konzultant IT
Dal poděkování: 1841 poděkování
Dostal poděkování: 729 poděkování

Re: KF Vys 01/2020 Volba 10. - 19. místa kandidátky pro volby do Zastupitelstva Kraje Vysočina 2020 - rozprava

Příspěvek od Marek.Krejpsky »

Jan.Posvar píše: 26 úno 2020, 10:54 Ahoj, čas kvapí a bylo by fajn doplňovat kandidátské řeči, ať víme, o kom vůbec hlasujeme.
Kandidátská řeč

Vážení členové KF Vysočina,

Dovolte mi krátce představit.

Důvod, proč jsem se přihlásil ke kandidatuře je, že jsem byl přímo vyzván, abych se účastnil tvorby pirátské politky a zastupoval resort doprava ve spektru našich odborností na kandidátní listině. Chtěl bych se tedy podílet na šíření povědomí o našem krajském programu a v případě zvolení na jeho prosazování. Rád bych, abychom zlepšili život lidí na Vysočině a byli v kraji úspěšní a budu se snažit k tomu přispět.

Kraj Vysočina je specifický z hlediska dopravy a byl předposledních krajem, kterému se podařilo zavést integrovaný systém veřejné dopravy VDV. Je zapotřebí čerstvě zavedný systém VDV optimalizovat, zjednodušit a lépe sladit jízdní řády, tak aby na sebe navazovali pro snadný přestup na přípoje. Je nutné aby se součástí VDV tarifu staly i městské dopravní firmy, které se odmítli integrovat, v případě že je jejich provoz dotován z krajských nebo obecních rozpočtů, tak by měli být dle mého názoru také ve VDV. V nových jízních řádech jsou krajem drasticky omezeny víkendové spoje, to není nejlepší přístup pro kraj založený na turistice, rád bych, aby byla dopravní politika kraje Vysočina vstřícnější, jak pro stálé obyvatele, tak pro návštěvníky kraje. Chtěl bych, aby kraj více podporoval malé a začínající dopravce a umožnil v krajské veřejné dopravě větší soutěž. Veřejná doprava by také měla být ze strany kraje ve větší míře doplněna vhodnou formou pravidelné dopravy pro seniory a postižené. Krajské objednávky veřejné dopravy musí vyžadovat od dopravců zavádění ekologicky šetrných vozidel a nasazování vozidel menší velikosti pro méně vytížené spoje.

Velkým tématem se v ČR obecně a na Vysočině zvlášť stává výstavba nové dopravní infrastruktury. Myslím, že dopravní, energetická a digitální infrastruktura budou hrát rozhodující roli v dalším ekonomickém vývoji v Evropském prostoru a mám za to, že je proto potřeba výstavbu a opravy podporovat. Spolufinancování projektů z Evropských fondů je velkou výhodou a měli bychom zdroje využít na výstavbu dokud jsou k dispozici. Stavět ekonomicky rozumné projekty a vlastní výstavbu důsledně kontrolovat. Jsem pro povinné zavedení elektronického stavebního deníku pro všechny stavby placené z veřejných peněz. V případě dopravních staveb považuji větsí otevřenost za přínos jak pro kvalitu tak pro bezpečnost, odborná veřejnost by měla mít možnost online sledovat průběh stavby a vidět výsledky kontrol stavebního dozoru.

Chtěl bych, aby se dopravní stavby připravovali otevřeně již od počátku a k vypořádavání pochopitelných a často oprávněných připomínek od dotčených občanů a obcí aby docházelo v časných fázích planování a ne až v okamžiku řízení o stavebním povolení. Území na kterém vznikají nové stavby musí být takovou stavbou revitalizováno a ne zničeno. V případě velkých projektů jako bude na Vysočině nova vysokorychlostní trať VRT z Brna přes Jihlavu až do Prahy, jsem toho názoru, že je nutné paralelně s projektem VRT připravovat návazné napojení zejména veřejné dopravy, ze stavby musí profitovat celý kraj.

Z témat mimo dopravu je mi blízká postupná legalizace měkých drog a smart technologie v IT.


Na závěr chci poděkovat za podporu a nabídnout osobní představení: https://vysocina.pirati.cz/lide/marek-krejpsky/
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Krejpsky za příspěvky (celkem 5):
Roman.Pasek, Zdenka.Liskova, Jan.Brizdala, Petr.Kozel, Jiri.Wiche

Marek Křejpský
místopředseda KS Vysočina, zakládající člen MS Žďársko
profil na webu

Uživatelský avatar
Jan.Brizdala
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 875
Registrován: 29 kvě 2018, 21:03
Profese: Radní Kraje Vysočina
Bydliště: Třebíč
Dal poděkování: 779 poděkování
Dostal poděkování: 1582 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Vys 01/2020 Volba 10. - 19. místa kandidátky pro volby do Zastupitelstva Kraje Vysočina 2020 - rozprava

Příspěvek od Jan.Brizdala »

Jak již na to @Jan.Posvar upozornil, je potřeba dořešit ještě pár formalit. Primárně je zapotřebí, aby @MartaKozdas, @Zdenka.Liskova, @Marketa13 a @tomekm splňovali podmínky kandidatury. To znamená:
"mít ve vyhrazené části webu strany svou prezentaci s fotografií, životopisem, případně osobními prioritami."
Využít na to lze portály wiki.pirati.cz či lide.pirati.cz, nápomocna může být krajská KoKS @Michaela.Vodova, případně správce kraje @Ondrej.Tuma.

Dále se očekává doplnění kandidátských řečí od výše uvedených a dále @skaras, @Irena.Bacinova, @Viktorie.Vidlakova, @Petr.Kozel, @Jiri.Svoboda.HB, @Jan.Kerber, @Jakub.Smid, @Vaclav.Honzl, @Vit.Zacek.

Děkuji @Marek.Krejpsky, že již svoji řeč publikoval.

Dámy a pánové, těším se na volbu. Ostatní členové KF mohou samozřejmě zasílat i své dotazy jednotlivým kandidátům. :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Brizdala za příspěvek:
Ondrej.Tuma
Jan Břížďala
místopředseda KS Vysočina, člen MS Třebíč
Radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu, informatiky a komunikačních technologií
Profil na wiki.pirati.cz
Uživatelský avatar
Jan.Brizdala
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 875
Registrován: 29 kvě 2018, 21:03
Profese: Radní Kraje Vysočina
Bydliště: Třebíč
Dal poděkování: 779 poděkování
Dostal poděkování: 1582 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Vys 01/2020 Volba 10. - 19. místa kandidátky pro volby do Zastupitelstva Kraje Vysočina 2020 - rozprava

Příspěvek od Jan.Brizdala »

Pokládám dotazy na všechny kandidáty:

1. Budeš mít zájem po volbách pracovat na kraji v některé komisi či výboru, případně ve kterých?
2. Jsi připraven(a) na situaci, že při volbách "přeskočíš" a plnil(a) bys funkci krajského zastupitele?
3. Co si myslíš, že by mělo být hlavní prioritou Pirátů v rámci krajských voleb v Kraji Vysočina?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Brizdala za příspěvek:
Jiri.Wiche
Jan Břížďala
místopředseda KS Vysočina, člen MS Třebíč
Radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu, informatiky a komunikačních technologií
Profil na wiki.pirati.cz
Uživatelský avatar
Hana.Hajnova
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 1085
Registrován: 16 led 2013, 14:38
Profese: projektová manažerka
Bydliště: Telč
Dal poděkování: 1768 poděkování
Dostal poděkování: 1839 poděkování

Re: KF Vys 01/2020 Volba 10. - 19. místa kandidátky pro volby do Zastupitelstva Kraje Vysočina 2020 - rozprava

Příspěvek od Hana.Hajnova »

@Jan.Brizdala mohl bys prosím upomínat i ty kandidáty, kteří se ještě ke své nominaci nevyjádřili? Vím o @Petra.Kujinek.Polodnova že zde kandidovat chce a ještě se nevyjádřila @Jirina.Ciprova a @Ladislav.Stalmach, pokud jsem to tedy nepřehlédla (a Láďa mi na CFku potvrzoval, že kandidátku podpořit chce a myslím, že po jeho spanilé jízdě s borovicí by se do první dvacítky hodil)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Hana.Hajnova za příspěvky (celkem 3):
Jan.Brizdala, Eva.Novakova, Jiri.Wiche

místopředsedkyně pirátské posádky
náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina
https://vysocina.pirati.cz

Uživatelský avatar
Petra.Kujinek.Polodnova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 25
Registrován: 05 úno 2018, 16:07
Profese: právník
Dal poděkování: 7 poděkování
Dostal poděkování: 36 poděkování

Re: KF Vys 01/2020 Volba 10. - 19. místa kandidátky pro volby do Zastupitelstva Kraje Vysočina 2020 - rozprava

Příspěvek od Petra.Kujinek.Polodnova »

@Hana.Hajnova , díky za nakopnutí, potvrzuji svůj zájem kandidovat. Jak jsme se o tom spolu bavily, do první devítky jsem nešla, protože vzhledem k mojí advokátní praxi nemohu pracovat na full time v rámci kandidatury ani pak v rámci krajského zastupitelstva. Moc ráda Vás podpořím v další desítce. K tématům, kterým bych se případně chtěla věnovat (velká škoda, že kraj nemá vlastní ministerstvo spravedlnosti:)) - nejblíž je mi odbor sociálních věcí v rámci ochrany dětí (dost se prolíná s mojí praxí, kde se zaměřuji především na rodinné právo) a pak školství (pocházím z učitelské rodiny). Kvalitní vzdělání a dobré dětství ideálně v rámci vlastní rodiny vychová slušné lidi.
Během dne doplním odpovědi na otázky od @Jan.Brizdala a doplním kandidátskou řeč. Profil bych měla mít vyplněný včetně fotky od voleb do zastupitelstev obcí na podzim 2018. Krátké představení: jsem členkou Pirátské strany cca. od léta 2018, od října 2018 zastupitelkou v Telči za Společně pro Telč (Piráti a Zelení), v MS Telčsko jsem druhou místopředsedkyní (ne, že by na to záleželo, když máme naprosto perfektního předsedu @Mario.Pospisil a první místopředsedkyni @Hana.Hajnova), v Telči pracuji mmj. jako předsedkyně kontrolního výboru a členka komise pro sociální věci, podnikání a zaměstnanost. A taky jsem advokátka a máma. V advokacii jsem celkem 11 let, samostatnou kancelář mám 2 roky, rodičem jsem více než 6 let, původem pocházím z Jihlavy, kde jsem se narodila a přes 30 let zde žila. Na vesnici je mi lépe, ale nikdy jsem Jihlavě nepřestala fandit a mám radost ze současného vedení města (celé koalice), konečně po dlouhých letech (desítkách let) je vidět pozitivní změna. Teď je načase, aby se pohnul celý kraj. A s tím ráda pomůžu, jak budu moci.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petra.Kujinek.Polodnova za příspěvky (celkem 5):
Jan.Brizdala, Eva.Novakova, Hana.Hajnova, Petr.Kozel, Jiri.Wiche
PKP
Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Vysočina“