Výzva k rezignaci na členství v MS Zlín

Moderátoři: PKS Zlinsky kraj, PMS Zlin

Odpovědět
Lucia.Sirinova
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: produkťák, designérka, studentka aj.
Dal poděkování: 395 poděkování
Dostal poděkování: 242 poděkování

Re: Výzva k rezignaci na členství v MS Zlín

Příspěvek od Lucia.Sirinova »

@Michaela.Skokanova Míšo díky moc za osvětu, zkusím na to v následujících dnech mrknout, pokud by se někdo ze zbyývajícího předsednictva (předsedu máme v rezignaci) nechopil aktivity dřív.

Ještě mám dotaz: Pokud by zmínění neviděli v mé výzvě přínosy pro všechny strany, které vidím já, existuje nějaký postup, jak jejich odchodu z MS docílit bez jejich souhlasu?

Lucia.Sirinova

Martin.Kucera píše:
23 úno 2020, 15:26
Oni to doručili, ale příslušnou wikistranku za ně AO vyrábět nebude.
Prosím @Jiri.Jaros, který má u nás na starost TO, o vytvoření wikistránky s jednacím řádem.

Michaela.Skokanova
Kontrolní komise
Profese: studentka a sociální pracovnice
Dal poděkování: 6335 poděkování
Dostal poděkování: 2746 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michaela.Skokanova »

Lucia.Sirinova píše:
23 úno 2020, 15:43
Ještě mám dotaz: Pokud by zmínění neviděli v mé výzvě přínosy pro všechny strany, které vidím já, existuje nějaký postup, jak jejich odchodu z MS docílit bez jejich souhlasu?
No, oblastní fórum může navrhnout vyloučení člena se sdružení, ale pokud to nejhorší, co udělali, je, že nedělají nic, tak to nemá velkou šanci na úspěch. To se používá, když někdo narušuje chod sdružení a kazí ostatním práci.

Edit: A ten JdŘ by měl být k nalezení tady https://wiki.pirati.cz/rules/start#jednaci_rady
administrativní podpora KK - 770 193 715 -- správce FB MRT Návykové chování
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence. - Charles Bukowski
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing. - Edmund Burke

Martin.Kucera
Republikové předsednictvo
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2159 poděkování
Dostal poděkování: 23871 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera »

Michaela.Skokanova píše:
23 úno 2020, 16:16
Edit: A ten JdŘ by měl být k nalezení tady https://wiki.pirati.cz/rules/start#jednaci_rady
A tam se dostane automaticky, pokud bude mít správný štítek.
(I když já bych ho dal spíš sem - https://wiki.pirati.cz/rules/start#pred ... h_sdruzeni - abychom nemíchali předpisy celostátní a oblastní.)
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Michaela.Skokanova
Kontrolní komise
Profese: studentka a sociální pracovnice
Dal poděkování: 6335 poděkování
Dostal poděkování: 2746 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michaela.Skokanova »

On už je tam ten jihomoravský, tak jsem myslela, že to míchat chceme :D
administrativní podpora KK - 770 193 715 -- správce FB MRT Návykové chování
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence. - Charles Bukowski
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing. - Edmund Burke

Martin.Kucera
Republikové předsednictvo
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2159 poděkování
Dostal poděkování: 23871 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera »

Michaela.Skokanova píše:
23 úno 2020, 16:57
On už je tam ten jihomoravský, tak jsem myslela, že to míchat chceme :D
Ten se tam právě dostal automaticky, protože mu dali typ "jednací řád".
Změnil jsem typ a už je v sekci oblastních předpisů.
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Lucia.Sirinova

Michaela.Skokanova píše:
23 úno 2020, 16:16
No, oblastní fórum může navrhnout vyloučení člena se sdružení, ale..
Věřím, že ty důvody pro změnu jim budou jasné a rezignují a pokud ne, tak nám vysvětlí, jaké kontrétní benefity pro všechny by mělo jejich setrvání v MS Zlín.

Jiri.Jaros
Krajské předsednictvo
Profese: IT technik
Dal poděkování: 61 poděkování
Dostal poděkování: 180 poděkování

Příspěvek od Jiri.Jaros »

Pavel Beznoska pracuje v Otrokovicich, je zastupitel, zajímá se, hlasuje. Je na stejne úrovni jako třeba Michal Štěpanik nebo Tomáš Čabla.

Lucia.Sirinova

Tom Čabla řeší vodu, sice málo, ale účastní se schůzí, známe jeho názory, účastní se CF. Stejně tak Michal Štěpaník, který bych řekla je z těch aktivnějších "zlíňáků". Od července 2018 jsem se účastnila všech schůzí MS Zlín a vynechala pouze dvě schůze KS Zlk a Pavla neznám. Právě v tom, že hlasuje ve věcech MS Zlín vidím problém.

Vratislav.Krejcir
Předseda krajského sdružení
Profese: Darth Sidious
Dal poděkování: 634 poděkování
Dostal poděkování: 526 poděkování

Příspěvek od Vratislav.Krejcir »

@Lucia.Sirinova čtu si tvou výzvu a pořád o tom přemýšlím. Je tu mnoho rovin, jak to pojat a proč něco takového dělat či nedělat.

Nevím, jestli zrovna takové úsudky a výzvy neměly být řešeny předsednictvem MS Zlín, minimálně s nimi konzultovány a až po nějakém konsenzu třeba dány na fóru. To je jedna věc. Stalo se tak? Teď se nebavím diskuzi doma s tvým manželem, v současné době předsedou MS v rezignaci.

Další věc je, pokud není člověk spokojený s aktivitou či neaktivitou nějakého člena, nemělo by mu to dát někdo vědět, začít s ním dialog, proč to tak je a zkusit ho zaktivovat? Třeba tu je cesta, jaký by mohl mít přínos pro MS.
Píšeš v jednom příspěvku, jak špatně fungujeme s dobrovolníky (členy), jak je neumíme motivovat, naopak je demotivujeme. Tohle mi připadá jako čistá demotivace – výzva k rezignaci. Neumíme natáhnout lidi, členy do MS a naopak je budeme vyhazovat? Zde je právě prostor pro práci se členy.

Nelíbí se mi ani myšlenka zařazovat členy pod kraj. Dle mého je vždy lepší, aby každý člen měl své mateřské MS. Má zde nějaké zázemí, informace, ví na koho se v mnoha věcech obrátit, může přes něho podávat návrhy, získávat zkušenosti, profesně růst. Pokud ho dáme pod kraj, má nad sebou jen KoKS a PKS. Nikdo nad ním nemá kontrolu a také se z něj může stát mnohem dříve „mrtvá duše“. Problém neaktivních členů je dlouhodobý a nikdo ho nevyřešíme. A tím, že je dáme pod KS, je nevyřešíme vůbec.

Dá se říct, že jsem proti jakémusi vylučování členů. Rád bych slyšel názory i ostatních členů PKS a také PMS Zlína. Jejich postoj a názor k této věci by všechny určitě zajímal.
„Aby ses vyhnul kritice, nic nedělej, nic neříkej, ničím nebuď.“ >> „Kritika je lehká - dílo těžké.“ >> „Nejtvrdším kritikem je ten, kdo je k naší práci lhostejný.“

Taková ZLK kumule >> Předseda MS Kroměříž | Předseda KS Zlínského kraje | Místostarosta Kroměříže | Málem Jedi - teď spíš Darth Sidious | a taky můžu za úbytek duhy a vymření jednorožců

Odpovědět

Zpět na „Zlín“