Praha

Toto fórum slouží k orientačním průzkumům mezi členy.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
V tomto fóru se zjišťují pomocí anket názory členů na nějakou oblast (např. pokud přijde dotaz zvenku). Odpovídat na otázky zde mohou pouze členové strany.
Chcete-li vyvolat jednání nebo hlasování celostátního fóra, použijte Členské podněty.

Souhlasíte s postupem pražských zastupitelů na magistrátu s přejmenováváním?

Ano
42
71%
ne
10
17%
je mi to fuk
7
12%

Celkem hlasujících: 59 - Celkem hlasů: 59

Roman.Kucera
Místní předsednictvo
Profese: IT
Dal poděkování: 9661 poděkování
Dostal poděkování: 17421 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Praha

Příspěvek od Roman.Kucera »

Kdo ještě nepodepsal petici, může!
https://www.petice.com/petice_pro_zacho ... pod_katany
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Barbora.Hruzova, Dalibor.Zahora
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!

jan.zavadil
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: Product Manager
Dal poděkování: 735 poděkování
Dostal poděkování: 333 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jan.zavadil »

Roman.Kucera píše:
15 úno 2020, 18:13
Kdo ještě nepodepsal petici, může!
...
Jasan, už jsem to podepsal! Díky za info :)
https://www.petice.com/namesti_borise_nemcova?u=220796
Tito uživatelé poděkovali autorovi jan.zavadil za příspěvky (celkem 2):
Yossi, Vaclav.Vislous

Bell
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: grafik
Dal poděkování: 92 poděkování
Dostal poděkování: 69 poděkování

Příspěvek od Bell »

Je to prázdná politika. Jediný cíl je někoho vytočit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Bell za příspěvky (celkem 3):
Barbora.Hruzova, Roman.Kucera, Dalibor.Zahora

Michal.Lupecka
Člen KS Olomoucký kraj
Profese: webař
Dal poděkování: 496 poděkování
Dostal poděkování: 300 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal.Lupecka »

Dávám "je mi to fuk" né že by mi to bylo fuk, ale spíš si říkám, že o pojmenování toho či onoho v rámci města by mělo rozhodovat primárně město a jeho obyvatelé, maximálně tak blízké okolí a mluvit do toho mohou třeba nějaké obchodní / kulturní instituce a partneři… Ale nic z toho nejsem ani vzdáleně, prostě do tohoto bych mluvit neměl. Nejsem zastáncem názoru že politika má řešit všechno, pořád a všude.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Lupecka za příspěvky (celkem 2):
jan.zavadil, Vojtech.Pikal
@iiic
PGP Key IDs: 0x760CC8FBFF5A6EA7 | 0x8BC4688A2B9556EF

Co znamená mediální vyváženost? "Dnes vám zprostředkujeme rozhovor s předním odborníkem na dané téma a v rámci vyváženosti i s někým kdo nemá ani ponětí o čem mluví, ale cokoliv si vymyslí"

Ivo.Vlasaty
Republikový výbor
Dal poděkování: 7416 poděkování
Dostal poděkování: 3096 poděkování

Příspěvek od Ivo.Vlasaty »

Michal.Gill píše:
15 úno 2020, 16:31
Jasně pro. Vezmou to blbci jako provokaci? Ano, ale to už je jejich kříž.
Když už provokovat, tak inteligentně. Když liberální propagandu, tak sofistikovaně.
Ano, @Petr.Vileta, Solženicyn byl kritik sovětského režimu. A připomenout tak autoritářskou paralelu mezi současným ruským režimem a tím předchozím je přece výstižné, možná trochu jemnější, ale neboj, ruská opozice by to pochopila právě tak, tzv. "rusáky" by to vytočilo právě tak. Náměstí by získalo nadčasové jméno, nad kterým je shoda. Místo toho jste se na magistrátě nechali neúspěšnými politky, kteří například pomáhali potopit Zelené tam, kde dnes jsou, natlačit do mizerného rozhodnutí.

Pojmenujete náměstí po neoliberálovi, předchůdci Vladimira Putina ve funkci 1. místopředsedy vlády za prezidentování Borise Jelcina: prezidenta, který měl v Rusku nastolit demokracii a namísto toho ji zdiskreditoval a liberalismus s ní. Za kterého se ruské HDP scvrklo na polovinu. Ano, Němcov asi byl jeden z těch slušnějších politiků 90. let v Rusku - přesto neúspěšný. Ano, Němcov poté byl důsledný a výrazný opoziční politik - také neúspěšný. Jak by taky mohl být úspěšný? Já myslel, že chápeme, že a proč nemůže být TOP09 úspěšná opozice vůči Zemanovi a Babišovi. Tohle je podobné. Jestli má Rusko nějakou demokratickou budoucnost, tak nepřijde z ideových dědiců Borise Němcova, člověka, který bude zapomenut ve stejnou chvíli, kdy se přežije Putinův režim, a skoro nikdo nebude vědět, po kom se to před ruskou ambasádou jmenuje. Přijde od mladé generace, která si vyvzdoruje vlastní přístup k poitice, která dokáže oslovit širší vrstvy, než jen movité městské liberály a idealistické studenty z rodin, které si aspoň mohou dovolit nechat své děti studovat a politicky se angažovat. Možná to bude obdoba toho, co se podařilo vybudovat nám, možná to bude úplně jiné hnutí. Ale nebude to nikdo z dědiců zdiskreditovaných devadesátých a nultých let.

Ale teď už nemá smysl to řešit. Snažil jsem se to vysvětlit Kutílkovi, snažil jsem se to vysvětlit některým z vás. Trochu mě děsí, že se nedokážete při svých rozhodnutích podívat trochu do budoucnosti a spočítat si něco tak samozřejmého. Za mě je tohle selhání zastupitelské demokracie. Která tu sice je od toho, aby reagovala na výzvy občanů a aktivistů. Od toho, aby je promyslela, zvážila kritiku, rozpracovala a prosadila řešení, které zohledňuje pro i proti. Ale ne od toho, aby je nekriticky prosadila tak, jak si nějaká skupina aktivistů nadiktuje.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vlasaty za příspěvky (celkem 4):
Barbora.Hruzova, Tomas.Pastircak, Bell, Dalibor.Zahora
Ivo Vlasatý
ivojr@seznam.cz
člen RV
člen MS Českobudějovicko, host v MS Praha 4
792446700

jan.zavadil
Příznivec Pirátů – Praha
Kontaktovat uživatele:

Ivo.Vlasaty píše:
17 úno 2020, 14:46
Michal.Gill píše:
15 úno 2020, 16:31
Jasně pro. Vezmou to blbci jako provokaci? Ano, ale to už je jejich kříž.
Když už provokovat, tak inteligentně. Když liberální propagandu, tak sofistikovaně.
Ano, @Petr.Vileta, Solženicyn byl kritik sovětského režimu. A připomenout tak autoritářskou paralelu mezi současným ruským režimem a tím předchozím je přece výstižné, možná trochu jemnější, ale neboj, ruská opozice by to pochopila právě tak...
Už v začátku svého příspěvku prokazuješ velkou neznalost ruských reálií.

https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/1445 ... -rude-ruze
https://legacy.blisty.cz/art/41905.html
https://www.tyzden.sk/casopis/2978/veri ... -poslanie/
........

Tak, jako byl Solženicyn vynikající v kritice sovětského systému, tak bohužel nečinil ve vztahu k Putinovi. Důvodů je mnoho, je třeba si o tom počíst.

Se vším respektem, to, cos vyjádřil, prostě není pravda.
Tito uživatelé poděkovali autorovi jan.zavadil za příspěvek:
Petr.Vileta

Ivo.Vlasaty
Republikový výbor
Dal poděkování: 7416 poděkování
Dostal poděkování: 3096 poděkování

Příspěvek od Ivo.Vlasaty »

Jenda píše:
17 úno 2020, 18:37
Už v začátku svého příspěvku prokazuješ velkou neznalost ruských reálií.
........
Tak, jako byl Solženicyn vynikající v kritice sovětského systému, tak bohužel nečinil ve vztahu k Putinovi. Důvodů je mnoho, je třeba si o tom počíst.

Se vším respektem, to, cos vyjádřil, prostě není pravda.
Dík, že mě s takovou jistotou informuješ o mé neznalosti, jenomže právě pro to, co píšeš, je mým favoritem Sacharov (a za ním případně Politkovská jako novinářka). Ten naštěstí stihnul umřít dřív, než mu Putin mohl dát k rakvi rudé růže (konkrétně tohle jsem sice nevěděl, ale že to se Solženicynovými názory ke stáru bylo dost podivné, to vím). Akorát jsem se tu nechal chytit do reakce na falešný argument Petra Vilety proti Báře Hrůzové. Takže uznávám, že Solženicyn není vhodný kandidát. Teď mi prosím "Se vším respektem" řekni, co konkrétně není pravda, z toho co jsem napsal.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vlasaty za příspěvek:
Dalibor.Zahora
Ivo Vlasatý
ivojr@seznam.cz
člen RV
člen MS Českobudějovicko, host v MS Praha 4
792446700

Petr.Vileta
Vedoucí administrativního odboru
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Dal poděkování: 24749 poděkování
Dostal poděkování: 20832 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta »

Ivo.Vlasaty píše:
17 úno 2020, 14:46
Pojmenujete náměstí po neoliberálovi, předchůdci Vladimira Putina ve funkci 1. místopředsedy vlády za prezidentování Borise Jelcina: prezidenta, který měl v Rusku nastolit demokracii a namísto toho ji zdiskreditoval a liberalismus s ní. Za kterého se ruské HDP scvrklo na polovinu. Ano, Němcov asi byl jeden z těch slušnějších politiků 90. let v Rusku - přesto neúspěšný. Ano, Němcov poté byl důsledný a výrazný opoziční politik - také neúspěšný. Jak by taky mohl být úspěšný? Já myslel, že chápeme, že ...
... že v Rusku nemůže být úspěšný nikdo slušný, nikdo, kdo není zločinec, diktátor, nebo obojí. Tam si prostě se slušností "ani nevrzneš". Takže za mě ano, pojmenovávejme ulice a náměstí po slušných lidech s liberálním (čti tolerantním) smýšlením. ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
jan.zavadil
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Barbora.Hruzova
Zástupce vedoucího odboru
Profese: knihovnice, spisovatelka
Dal poděkování: 1514 poděkování
Dostal poděkování: 649 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Barbora.Hruzova »

Vážení kolegové zastupitelé, podle hlasování je sice většina členů a příznivců pro přejmenování, ale je to zdůvodňováno peticí občanů. Teď ale vznikla petice požadující ponechání původního názvu. Jak se s tím vyrovnáte? Máte pocit, že jedna petice má větší váhu než druhá?

"Petice za zachování názvu náměstí Pod Kaštany

Odeslal jsem radě hl. m. Prahy tento otevřený dopis. Děkuji všem, kdo mě podpisem podpořili.

Vážení členové rady hlavního města Prahy,

obracím se na Vás ve věci přejmenování náměstí Pod Kaštany, které pan primátor ohlásil před zhruba dvěma týdny.

Jako dlouholetého bubenečáka mne tato akce zcela zaskočila, protože nápad byl již dvakrát zavrhnutý místopisnou komisí a nebyly k dispozici žádné náznaky, že politici v tomto ohledu stále vyvíjí činnost. Oznámení pana primátora tedy působilo jako blesk z čistého nebe.

V reakci jsem založil petici, kterou za týden své existence podepsalo již přes tisíc lidí. Rychlost a množství podpisů zcela jasně dokazují, že Vaše aktivita nemá mezi lidmi tak jednoznačnou podporu, jak se možná domníváte.

Přejmenování náměstí, na kterém sídlí ruská ambasáda, po člověku, který byl považovaný za kritika aktuálního ruského režimu, je jednoznačně politický akt. Na čemž se shodla i místopisná komise na svém zasedání 5. února. Pokud se tedy snažíte vyjádřit svůj soukromý politický názor prostřednictvím trvalé změny veřejného prostoru - tedy něčeho, co Vám nepatří, pouze Vám bylo svěřeno do správy - měli byste k tomu mít jasný souhlas podstatné většiny společnosti.

V tomto případě ovšem k žádné diskuzi s veřejností nedošlo. Celá akce se opírá pouze o čtyři roky starou a nepříliš úspěšnou petici; k debatě s oponenty nápadu jste nikdy nepřistoupili. A výše uvedená petice dokazuje, že jich může být více, než se na první pohled zdá.

Prosím tedy, dokažte svým hlasováním v pondělí 24. února, že Vámi oblíbený termín participace není prázdné slovo, které používáte jen tehdy, když se Vám hodí, a nepřipusťte prosazení této "změny ve jménu politické ideologie" bez důkladného a jednoznačného posouzení veřejností.

S úctou,
Ondřej Stárek"
Tito uživatelé poděkovali autorovi Barbora.Hruzova za příspěvek:
Dalibor.Zahora

jan.zavadil
Příznivec Pirátů – Praha
Kontaktovat uživatele:

Barbora.Hruzova píše:
22 úno 2020, 09:33
...
Vidíme ten výsledek ankety.

Při pohledu na petice "pro Němcova" a "pro Kaštany" vidíme nějaký poměr podpory.

Kdo namítne, že petice "pro Němcova" existuje delší dobu, tak bych ho upozornil, že jen za první tři dny na ní přistálo ~3,5 tisíce podpisů, tedy víc než třikrát tolik, co nasbírala "pro Kaštany" za celou dobu od svého založení.

Místopisná komise to schválila.

Pražáci holt mají trochu jiný styl, než velká část republiky, je to vidět na výsledcích voleb, btw i na výsledcích Pirátů. Pojďme se toho nebát a konečně udělat správnou věc.
Tito uživatelé poděkovali autorovi jan.zavadil za příspěvky (celkem 2):
Pavel.Moravec, Vit.Jurasek

Odpovědět

Zpět na „Zjišťování názorů členů“