CF 4/2020 Přezkum schválení kandidátky do doplňovacích senátních voleb obvod č. 32

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci, na ostatní se obracejte jen prostřednictvím předsedajícího. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna. Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Zamčeno
Vojtech.Pikal
Republikové předsednictvo
Profese: poslanec, informatik
Dal poděkování: 28741 poděkování
Dostal poděkování: 22241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 4/2020 Přezkum schválení kandidátky do doplňovacích senátních voleb obvod č. 32

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Oznámení moderátora:
Napomenul jsem Michaela Poláka za výkřik - viewtopic.php?p=679572#p679572
Prosím, aby se diskuze o procesu mimořádného přezkumu ukončila, nebo přesunula, aby nám to tu tématicky neplevelila - EDIT: odsunuto sem: viewtopic.php?f=75&t=51260
A dovolím si podotknout, že pokud na někoho reagujete, nemusíte kopírovat celí jejich příspěvek, stačí jen odkaz, nebo pokud psal hned před vámi, tak není třeba citace žádné. Kratší stránky se budou lépe číst.
Naposledy upravil(a) Vojtech.Pikal dne 12 úno 2020, 10:30, celkem upraveno 1 x.
Důvod: edit
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 5):
Frantisek.Navrkal, Adam.Rut, Jiri.Snizek, Jan.Hora, Michaela.Skokanova
člen RP, AO, PO, ZO, FT;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb| Tel: 776635258

Stepan.Drtina
Krajské předsednictvo
Dal poděkování: 986 poděkování
Dostal poděkování: 1637 poděkování

Re: CF 4/2020 Přezkum schválení kandidátky do doplňovacích senátních voleb obvod č. 32

Příspěvek od Stepan.Drtina »

Dalibor.Zahora píše:
12 úno 2020, 06:57
Čeho jsme svědky? Toho, že jeden krajský místopředseda i asistent poslankyně, tedy docela už šarže, vytrhne nebo kdoví kde sebere část tweetu, a bez kontextu a bez zdroje (link není) na něm vystaví svou argumentaci. Tedy falešnou, protože bez toho kontextu je zavádějící.
Já samozřejmě vím, že tento tweet reagoval na Corbyna. Mohl jsem tedy vložit celý screen, uznávám. Každopádně to nic nemění na tom, že je to absolutně irelevantní. Jednak (pokud sis všiml a já věřím, že s Tvojí extrémně vyvinutou schopností vnímat psaný text se tak stalo) jsem primárně položil otázku směrem ke kandidátovi a tudíž jsem nechal prostor ho celou věc vysvětlit.
Dalibor.Zahora píše:
A tedy nedává v daném kontextu Tožičkův tweet svůj smysl? Že málo regulované soukromé vlastnictví (kapitalismus) je ohrožením pro demokracii? A že když si ty nejbohatší a nejmocnější budou moci koupit všechno, tak nám z demokracie moc nezbude. A není tedy kapitalismus a demokracie nekompaktibilní? A nebyly ve světě i pravicové převraty a nástupy diktatur, které zrušily volby a ochránily kapitalisty?
No a druhá věc je ta, že vrcholný politik musí umět vyjadřovat. A použití takovéto fráze v nedávné době kandidátem na senátora, který chce být zvolen v demokratických volbách, je opravdu extrémní přešlap a nelze to omlouvat kontextem ve kterým byl pronešen. Byť s ním můžeš jakkoliv souhlasit.
Dalibor.Zahora píše:
Takže speciálně vás dva zcela vážně vyzývám, v tom hlasování nehlasujte, protože jste názorně předvedli, že nedokážete splnit demininum, což je u volených zástupců takový přešlap, který by vyžadoval zřejmě větší reakci - třeba rezignaci na své funkce.
Doporučil bych Dalibore mátový čaj a procházku, to pomáhá.
Dalibor.Zahora píše:
Ona to totiž není jen nějaká legrace, Piráti budou hlasovat nejen o tom, zda je pro ně Tožička přijatelný kandidát do Senátu, ale vzhledem k nafouknuté kauze i o tom, zda bude stvrzen cejch, který mu snaží vypálit tahle dezinformační kampaň.
Já zas považuji za dezinformační kampaň tvrdit, že se rozhodujeme na základně dvou článků a Zahradila, nebo že je tyto tweety nutné vnímat v kontextu - to si můžeš říci pokud vedeš třeba nějakou názorovou disputaci u piva. Tohle je ale někde jinde. u pana Tožičky to očividně není ojedinělý exces. Za sebe opravdu nechci, aby se zástupce Pirátů v senátu takto zkraktovitě vyjadřoval a plnil svými reakcemi (byť "vytrženými z kontextu") česká média. Tyto pak zastíní třeba i dobrou práci našich poslanců. Stejně tak už mi teď dá dost zabrat, abych dokázal vysvětlovat Jakuba Michálka - nebo ti jeho reakce také přijdou vytržené z kontextu?

OFFTOPICTaky bych Ti ještě rád připomněl kauzu Sovínky. Tedy když se diskutuje o to, jestli by měl člověk nestraník, zvolený za ODS v malé vesničce vstoupit do strany, tak si podle očekávání v opozici. Pokud tu ale máme člověka s takto radikálními názory, tak může být v pořádku pirátský senátor?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Stepan.Drtina za příspěvky (celkem 8):
Martin.Morong, Frantisek.Navrkal, Jan.Prokop, Petr.Lysek, Jan.Novak, Jan.Bednarik, Jiri.Snizek, Petr.Vileta
Nejlepší možnost je ta, která ponechává vždy určitou skulinu pro možnost, že všechno je současně úplně jinak.
- Václav Havel
stepan.drtina@pirati.cz - SčK profil - facebook - 775 221 705

Stepan.Drtina
Krajské předsednictvo
Dal poděkování: 986 poděkování
Dostal poděkování: 1637 poděkování

Příspěvek od Stepan.Drtina »

Dan.Lestina píše:
12 úno 2020, 08:45
Když čtu argumenty, že centristi nemůžou mít levičáka v senátu, mám sto chutí navrhnout CF to "středová" odtamtud zase vyhodit. A pak jít sehnat nějakýho echt pravicovýho libertariána jako kandidáta do jiného obvodu.
Za sebe bych řekl, že není problém s tím mít člověka s levicovými názory v Senátu. Takhle to imho nestojí. Když přijmeme pravo-levé dělení, tak i mě osobně jsou bližší levicové názory, než ty pravicové. Nicméně v tomto případě se mojí optikou pohledu jedná o názory extrémní a radikální. A pak mi je jedno, zda-li jsou "vlevo" či "vpravo".
Tito uživatelé poděkovali autorovi Stepan.Drtina za příspěvky (celkem 7):
Martin.Morong, Petr.Lysek, Frantisek.Navrkal, Jan.Bednarik, Jiri.Snizek, Petr.Vileta, Michal.Macek
Nejlepší možnost je ta, která ponechává vždy určitou skulinu pro možnost, že všechno je současně úplně jinak.
- Václav Havel
stepan.drtina@pirati.cz - SčK profil - facebook - 775 221 705

Michael.Polak
Člen KS Praha
Profese: programátor, podnikatel v oboru telekomu
Dal poděkování: 2399 poděkování
Dostal poděkování: 5647 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michael.Polak »

Pokud si někdo mojí argumentaci v tomhle klubu vyložil tak, že jsem se trefoval do Tomáše Tožičky nebo jeho rodiny, tak se omlouvám a klidně se omluvím i osobně a vše vysvětlím. Zmínka o "CV sama o sobě" nebyla nic jiného než ironická nadsázka, asi nepatřičná. Jsem holt takový nepříjemný debatér, občas. Fórum je veřejné, měl bych si dávat pozor, na druhou stranu jsem použil pouze informace, které veřejně činná osoba uvedla sama o sobě. Přidaná hodnota není podle mě urážkou, ale prostě něčím jako ironickým povzdechem. Skutečně jde o do jisté míry "komunitární" charakter alternativní české levice, která prostě právě tvoří do jisté míry uzavřenou komunitu, které její cílová skupina příliš nenaslouchá.

Poslouchám od lidí, že na fórum píšu vyhýbavě a tak, abych nikoho neurazil... no, tak tedy, tak jsem tentokrát někoho po dlouhé době asi urazil. Přesto to nebylo míněné jako útok na rodinu kandidáta... snad to pochopí aspoň někdo.

Nikdy by mi to nenapadlo komentovat, pokud by to nebyla informace, která je předkládána veřejnosti přímo oficiálním kanálem.

Ještě jednou zopakuji, že ani tak nejde o to, že bych Tomáši Tožičkovi senátorské křeslo nepřál, jako spíš zhodnocení reálných šancí, že na něj dosáhne.

Je fakt, že jsme za Piráty měli určitě problematičtější kandidáty. Zejména v prvních pěti letech někteří lidé byli vysloveně WTF, později jsme přilákali výrazně širší okruh sympatizantů, členů, kandidátů. V současné době už ztrácím přehled a nedovedu rozlišit, kteří z nových příchozích jsou fakt kvalitní osobnosti a kteří se jen dokáží pochválit.

Je ale taky fakt, že prostě řada z nás, díky tomu, že jsme se netajili s podporou Pirátů v naší sociální bublině, se ocitá pod určitým tlakem, když někdo z Pirátů řekne či udělá něco (často podle mě přitom na hranici bezvýznamnosti). Každý takový moment je přitom dalším momentem rozhodování, jestli to ještě vůbec stojí za to, se veřejně angažovat a nepsat na sociálních sítích jen o dovolené a o jídle, jako v politice neangažovaná část veřejnosti (tedy, asi ta skutečně autentická "maloburžoazie"). Je velká otázka, kdy struktury podporující ANO začnou reálně využívat své moci a začnou kontrolovat třeba kdo z podnikatelů se nějak veřejně angažuje a kritizuje vládní kroky, apod. Někdy mám pocit, že spousta věcí, před kterými jsme před 10 lety varovali, se dnes reálně dějí. A skutečně, čirou náhodou čelím kromě kritiky typu "Piráti jsou bolševici" současně také výtky, že mám de-facto "buržoazní původ" (vlastně od stejných lidí). Řadoví členové Pirátů nepociťují zájem kamer na tiskových konferencích a nejsou zváni do médií, zato jdou s kůží na trh na úrovni, kde to není tolik vidět.

Pro spoustu lidí, kteří nějakým způsobem drobně podnikají, začne být v tomto desetiletí vůbec problematické vůbec se vyjádřit k politickému životu. Zaměstnanci na to zase nebudou mít čas a energii z jiných důvodů. Svým způsobem, období života, kdy jsme si otevřeně něco vyříkávali na diskuzních fórech a sociálních sítích možná končí. Já jako řadový člen nevidím do spousty věcí, které se dějí v zákulisí, resp. mezi členy, kteří se dostali do pozic, na kterých se fakt o něčem rozhoduje. Asi to taky není lehké.

Obhajuju ve svých sociálních bublinách řadu potenciálně kontroverzních kroků Pirátů, a to i takových, o kterých jsem v okamžiku založení strany příliš nepřemýšlel. Dělám to stále ve svém volném čase, z určité naivity a asi i díky určité formě stockholmského syndromu... zkrátka se ve většině věcí nechám unášet hlavním proudem diskurzu v téhle konkrétní straně a často už zapomínám, že jsem měl nějaké vlastní postoje sám za sebe někdy před tím. Víc času dnes trávím obhajováním toho, co se objeví jako TZ na fóru Pirátů, než nějakým myšlením sám za sebe. To, že na to vůbec mám nějaký volný čas, ze mě dělá samozřejmě automaticky podezřelou osobu.

Pokud tedy někoho urazilo, jakým způsobem jsem v tomhle směru veřejně vystoupil na fóru, tak se omlouvám. Kontroverzní bod téhle debaty byla zmínka o "CV samo sobě", bylo to doprovázené smajlíkem, možná jsem se nechal unést, tohle už není debata pod členskou anketou, ale oficiální projednávání podnětu (který bych mimochodem sám za sebe nepodal). Asi sem ironické poznámky se smajlíky nepatří. V oficiální diskuzi politické strany je asi politická korektnost na místě.

Nemyslím, že Piráti za každou cenu musí zůstat takoví, aby mohli být v Praze na magistrátu koaličním partnerem TOP09. To je kontroverzní samo o sobě, i když na výběr moc není a nejde být v politice za každou cenu jen v opozici. Je celkem jasné, že v regionech to obraz Pirátů mezi voliči poškozuje, stačí se podívat na mapy preferencí TOPky.

Přesto jsou určité způsoby argumentace, které když kandidáti za Piráty použijí, tak to některé dlouholeté příznivce začne vést ke zvažování, zda si otevřenou podporu vůbec můžou vzhledem ke svým ostatním osobním aktivitám dovolit. Jako ono to přijde tak jako tak, on jistý "normalizační" tlak začne pociťovat každý. Nebude to souviset s tím, co který kandidát řekne či udělá, ale spíš každý za sebe začne zvažovat, jestli mu to ještě stojí za to. Nemluvím teď o tlaku zevnitř Pirátů, požadavcích držet nějakou "stranickou linii"... mluvím o tom, že existuje nějaká reálná ekonomika mimo Piráty a mít hlasovací právo v Pirátech může být třeba pro mě časem až přlíš excentrické hobby.

Moje skepse v posledním období popravdě ani s Piráty moc nesouvisí a možná si tu jen ventiluju neúspěchy v jiných oblastech života. Každopádně si stojím za vším, co jsem sem napsal, snad kromě té jediné možná nepatřičné a trapné ironické poznámky, která mi asi právě dělí od toho, abych se někdy v životě stal skutečně politikem.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michael.Polak za příspěvky (celkem 3):
Andrej.Ramaseuski, Lenka.Kozlova, Pavel.Moravec
604 282398 | http://twitter.com/MxChaosP | http://twitter.com/PiratiBrevnov | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | bývalý člen RV za CF | člen MS Praha 6 | neaktivní člen TO ! maloburžoazní centrista

Jan.Bednarik
Republikový výbor
Profese: programátor, konzultant
Dal poděkování: 2731 poděkování
Dostal poděkování: 3546 poděkování

Příspěvek od Jan.Bednarik »

Dalibor.Zahora píše:
Tahle bitvička o Tožičku je především o Pirátech, třeba o té legendě, jak piráti umí pracovat s informacemi, jak dají na fakta a jak musí hlasovat s tím, že splní deminimu - že se mají zjistit, co nejvíc relevantních informací o věci, o které budou hlasovat.

Čeho jsme svědky? Toho, že jeden krajský místopředseda i asistent poslankyně, tedy docela už šarže, vytrhne nebo kdoví kde sebere část tweetu, a bez kontextu a bez zdroje (link není) na něm vystaví svou argumentaci. Tedy falešnou, protože bez toho kontextu je zavádějící.
Stepan.Drtina píše:
11 úno 2020, 23:46
...
A po něm si přichází ještě vyšší šarže, člen Republikové výboru, co dokonce mířil na místopředsedu strany a mohl být zvolen.
A aniž by se zjevně pokusil o tak banální věc, jako je ověření a nalezení tohoto tweetu, tak si přisadí a vystaví na něm svůj opět zavádějící eleborát.
Jan.Bednarik píše:
12 úno 2020, 01:40
...

Přitom nalezení původního tweetu je otázka asi půl minuty. Jaký je tedy vypadá celý tweet?
https://twitter.com/Tomas_Tozicka/statu ... 9139508226

Screenshot 2020-02-12 at 06.27.26.png.
A je z něj zcela jasné, že reaguje na jiný tweet, a sice Jeremy Corbyna. A ten se vztahuje k článku, o studii, která ukazuje, že britská média byla vůči labouristické straně 2x více negativní než v roce roce 2017.

Screenshot 2020-02-12 at 06.48.24.png

Newspaper Hostility Towards Labour During Election 'More Than Double' Amount In 2017
https://www.huffingtonpost.co.uk/entry/ ... 34791bed1c

A kdo asi vlastní většinu těch médii? Ano, jsou soukromá a tedy kapitalistická.
Nekritizujeme náhodou Babiše a další oligarchy, že vlastní většinu českých médií a že tím, co publikují a nepublikaji výrazně ovlivňují veřejné mínění a tedy i volby. Nevztekáme se, co se Agrofertisk otiskl za manipulaci?

A tedy nedává v daném kontextu Tožičkův tweet svůj smysl? Že málo regulované soukromé vlastnictví (kapitalismus) je ohrožením pro demokracii? A že když si ty nejbohatší a nejmocnější budou moci koupit všechno, tak nám z demokracie moc nezbude. A není tedy kapitalismus a demokracie nekompaktibilní? A nebyly ve světě i pravicové převraty a nástupy diktatur, které zrušily volby a ochránily kapitalisty?

A proč i myslíš, že jsem to nečetl? Četl jsem i ten článek na který Corbyn reaguje. Ale přiznat si, že to Labouristi třeba posrali, a že média třeba informovala relativně objektivně, je nad jeho schopnosti. Jeho minimální schopnost sebereflexe ho vede k tomu, že se snaží neúspěch shodit na "zlé milionáře co vlastní média", protože jim chtěl zavést milionářskou daň. Kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde, ale tohle je na můj vkus až příliš konspirační myšlenkový oblouk.

A reakce Tožičky tomu jen nasazuje korunu. Viděl možnost si kopnout do kapitalismu a demokracie, tak si kopnul. Souvislost mezi studií o množství pozitivních a negativních článků o jedné politické straně, a mezi rušením demokratických voleb, fakt nevidím, ani v kontextu Corbynova tweetu. A nevím jak z toho lze vyvodit nekompatibilitu kapitalismu a demokracie. Za mě je to absolutně nevhodné vyjádření, kde práci s fakty a deminimum, po kterém voláš, přebíjí nějaký osobní pohled na svět, který popírá faktický stav věcí, ve kterém tu žijeme.

Babiše a další kritizujeme, ale ne jenom kvůli tomu, že média vlastní. Babiš třeba většinu propagandy, kvůli které se vztekáme, jede v Blesku, který nevlastní. Neregulované soukromé vlastnictví se samo osobě za posledních několik set let jako ohrožení demokracie neprokázalo. Přestože si spousta lidí může koupit všechno, tak tu stále máme demokracii a rozšiřuje se do dalších koutů světa. Navíc to jak si tady demokraticky žijeme je do značné míry umožněno těmi "zlými miliardáři", kteří nám půjčují peníze na státní dluh, a třeba nepočítají s tím, že bychom to někdy splatili. Stejně tak spousta miliardářů udělala díky kapitalismu a finančním prostředkům na tomhle světě víc dobrých skutků, než si dokážeme představit, viz třeba Nadace Billa a Mellindy Gatesových. Ohrožením demokracie nejsou ani kapitalisti ani miliardáři a nějaký zjednodušující "třídní boj" není na místě. A rozhodně si nemyslím, že by se takových zjednodušení měl dopouštět náš reprezentant v Senátu.

Dalibor.Zahora píše:
Takže speciálně vás dva zcela vážně vyzývám, v tom hlasování nehlasujte, protože jste názorně předvedli, že nedokážete splnit demininum, což je u volených zástupců takový přešlap, který by vyžadoval zřejmě větší reakci - třeba rezignaci na své funkce.
Četl jsem všechno co je tu na fóru, i další tweety a reakce, i jsem viděl nějaká videa s Tožičkou na YouTube, abych si udělal lepší obrázek. Je to pro tebe dostatečné splnění deminima, abych se mohl rozhodnout, jestli ho chci jako Pirátského Senátora?
Dalibor.Zahora píše:
Ona to totiž není jen nějaká legrace, Piráti budou hlasovat nejen o tom, zda je pro ně Tožička přijatelný kandidát do Senátu, ale vzhledem k nafouknuté kauze i o tom, zda bude stvrzen cejch, který mu snaží vypálit tahle dezinformační kampaň.
Tožička a jeho rodina čelí této kampaní a je fakt smutnou skutečností, že se na ní podílí i někteří přední funkcionáři Pirátské strany, když rozhodují o jiném člověku, s takovou mírou povrchnosti a nekompetentnosti.
On si ten cejch vypálil sám. Tohle není dezinformační kampaň. Naopak je to informační kampaň, kde se nějak snažíme zjistit, jestli za těmi zjednodušujícími vyjádřeními je něco víc a dají se nějak podložit a vysvětlit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Bednarik za příspěvky (celkem 7):
Frantisek.Navrkal, Petr.Lysek, Martin.Morong, Stepan.Drtina, Jan.Prokop, Petr.Vileta, Vojtech.Pikal
„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • člen RV • člen TO • člen AO • emeritní předseda XOLK (6/2018–11/2019) • bývalý místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip

Dan.Lestina
Republikový výbor
Profese: aspirující přírodovědec
Dal poděkování: 2232 poděkování
Dostal poděkování: 1968 poděkování

Příspěvek od Dan.Lestina »

Stepan.Drtina píše:
12 úno 2020, 10:34
Nicméně v tomto případě se mojí optikou pohledu jedná o názory extrémní a radikální.
Které přesně?

(Kromě kritiky NATO a militarismu na twitteru, která asi je věcným názorem na nějakou problematiku (narozdíl od toho zbytku zde kritizovaných filosofických úvah a bonmotů), ale to máme dobře popsáno zde, a to je určující: viewtopic.php?f=407&t=51076&start=10#p677132 )
OFFTOPICObrázek(Kemel)

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 25862 poděkování
Dostal poděkování: 12359 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Tomas.Pastircak píše:
12 úno 2020, 09:45
@Dalibor.Zahora Smysl twitteru mi neunika, ale i na twitteru ocekavam od Piratskych kandidatu alespon nejakou elementarni uroven dodrzeni KoMin.
A vážně KoMin dodržují třeba naši poslanci ve Sněmovně i jinde? :) Spíš se tu klasicky nasazuje dvojí metr, když se to hodí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvek:
Michaela.Skokanova
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Martin.Kucera
Republikové předsednictvo
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2158 poděkování
Dostal poděkování: 22737 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera »

Jan.Bednarik píše:
12 úno 2020, 11:36
Neregulované soukromé vlastnictví se samo osobě za posledních několik set let jako ohrožení demokracie neprokázalo.
Protože v klíčových oblastech není neregulované. Máme třeba ERÚ, že?
Představ si, že by soukromý (a nedejbože monopolní) vlastník mohl prohlásit (a splnit to) "pokud ve volbách zvítězí XY, zdražím vodu/plyn/elektřinu/teplo desetinásobně". Opravdu by se ty volby ještě daly označit za demokratické?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 6):
Michaela.Skokanova, Vojtech.Pikal, Pavel.Moravec, Dalibor.Zahora, Vit.Jurasek, Ivo.Vlasaty
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Tomas.Pastircak
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: Informatik, student práv
Dal poděkování: 368 poděkování
Dostal poděkování: 1499 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas.Pastircak »

Dalibor.Zahora píše:
12 úno 2020, 11:53
A vážně KoMin dodržují třeba naši poslanci ve Sněmovně i jinde? :) Spíš se tu klasicky nasazuje dvojí metr, když se to hodí.
Nechme pls whataboutismu. Pokud mas konkretni projednatelnou vytku na konkretniho poslance, res to v jinem jednani, tady se resi Tozicka a jeho kandidatura.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Pastircak za příspěvek:
Martin.Morong
Bojovník za méně argumentů ad hominem

Jan.Hosek
Republikový výbor
Profese: programátor
Dal poděkování: 181 poděkování
Dostal poděkování: 262 poděkování

Příspěvek od Jan.Hosek »

Myslím, že část z nás zachvátila tak trochu morální panika. Zamyslete se, jestli popis tohoto jevu nesedí i na vás.

Dovedl bych říct několik argumentů pro i proti kandidatuře TT. A kdybych o ní rozhodoval jako člen KF, tak bych je těžce zvažoval a dost možná OFFTOPIC(měl bych více informaci, zkušenost osobního setkání,... tak těžko říct) ji nepodpořil.

Ale tady se většina výtek točí kolem pár tweetů, které bez kontextu zní hrozně a mohou být snadno použity proti němu (potažmo proti nám). V kontextu s nimi už mnozí z nás souhlasí, byť by je tak neformulovali. @Tomas.Tozicka byl dotázán, jestli je ochotný se takové rétoriky nadále vyvarovat a třeba se i za některé z těch výroků omluvit. Já se k té otázce/výzvě připojuji a doufám, že nejpozději v závěrečné řeči zazní odpověď.

Osobně zatím nevidím dostatečný důvod k rušení rozhodnutí KF.

Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“