CF 4/2020 Přezkum schválení kandidátky do doplňovacích senátních voleb obvod č. 32

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci, na ostatní se obracejte jen prostřednictvím předsedajícího. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna. Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Jan.Bednarik
Republikový výbor
Příspěvky: 1491
Registrován: 24 říj 2017, 00:23
Profese: programátor, konzultant
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 2720 poděkování
Dostal poděkování: 3531 poděkování

Re: CF 4/2020 Přezkum schválení kandidátky do doplňovacích senátních voleb obvod č. 32

Příspěvek od Jan.Bednarik »

Kdyby demokratické volby měli něco změnit, tak je kapitalisté prostě zruší. Kapitalismus a demokracie jsou prostě nekompatibilní.
Tomáš Tožička (20.12.2019)
O spoustě názorů pana Tožičky se dá diskutovat, dají se zasazovat do kontextu či vyvracet. Tohle je ale dle mého názoru za hranou. Někteří "experti" podobné názory obhajují horečkou, ale to doufám není a nikdy nebude náš styl.

V každých volbách v kontaktních kampaních potíme krev a přesvědčujeme lidi, že i když nás nebudou volit, tak aby alespoň šli k volbám a vzali zodpovědnost za budoucnost naší země do vlastních rukou. Chceme, aby nás v senátu zastupoval někdo, kdo zpochybňuje, že demokratické volby mohou něco změnit?! Všechno co jsme jako Piráti dokázali a změnili k lepšímu jsme dokázali díky tomu, že demokratické volby tady stále mají zásadní vliv! A troufám si tvrdit, že jsme to dokázali i díky tomu, že nám tu jakž takž funguje i ten kapitalismus, který spoustě z nás umožňuje svobodně podnikat a mít díky tomu čas a prostředky na dobrovolnickou dřinu v politice.

Nežli mít senátora, který nesouhlasí s posláním a programovými cíli Pirátské strany, a díky jeho názorové nekompatibilitě s Piráty je důvod se domnívat, že bude shazovat naše vlastní návrhy zákonů v oblastech rozvoje demokracie a kapitalismu, je lepší senátora nemít. Dříve jsme odmítali kandidáty na senátory, kteří s námi nebyli názorově v souladu i v méně zásadních otázkách. A kandidáty do senátních voleb jsme nestavěli za každou cenu. Nevidím důvod na tomto přístupu něco měnit. A obávám se, že pan Tožička v Pirátském dresu by se nám v Senátu mohl pěkně vymstít, a ta "cena", kterou bychom za to zaplatili, by mohla být příliš vysoká.

Myslím si, že by pan Tožička byl dobrým kandidátem do krajských voleb, klidně i lídr. S jeho zkušenostmi a odbornými znalostmi by mohl být velkým přínosem pro Ústecký kraj. Ale v Senátu by mohl být se svými extrémními postoji ohrožením demokracie tak jak ji známe. A já tohle riskovat nechci. A alespoň v rámci vnitrostranické demokracie budu hlasovat proti jeho kandidatuře do Senátu za Piráty.
„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • člen RV • člen TO • člen AO • emeritní předseda XOLK (6/2018–11/2019) • bývalý místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 10331
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 25848 poděkování
Dostal poděkování: 12351 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 4/2020 Přezkum schválení kandidátky do doplňovacích senátních voleb obvod č. 32

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Tahle bitvička o Tožičku je především o Pirátech, třeba o té legendě, jak piráti umí pracovat s informacemi, jak dají na fakta a jak musí hlasovat s tím, že splní deminimu - že se mají zjistit, co nejvíc relevantních informací o věci, o které budou hlasovat.

Čeho jsme svědky? Toho, že jeden krajský místopředseda i asistent poslankyně, tedy docela už šarže, vytrhne nebo kdoví kde sebere část tweetu, a bez kontextu a bez zdroje (link není) na něm vystaví svou argumentaci. Tedy falešnou, protože bez toho kontextu je zavádějící.
Stepan.Drtina píše:
11 úno 2020, 23:46
...
A po něm si přichází ještě vyšší šarže, člen Republikové výboru, co dokonce mířil na místopředsedu strany a mohl být zvolen.
A aniž by se zjevně pokusil o tak banální věc, jako je ověření a nalezení tohoto tweetu, tak si přisadí a vystaví na něm svůj opět zavádějící eleborát.
Jan.Bednarik píše:
12 úno 2020, 01:40
...

Přitom nalezení původního tweetu je otázka asi půl minuty. Jaký je tedy vypadá celý tweet?
https://twitter.com/Tomas_Tozicka/statu ... 9139508226
Screenshot 2020-02-12 at 06.27.26.png
.
A je z něj zcela jasné, že reaguje na jiný tweet, a sice Jeremy Corbyna. A ten se vztahuje k článku, o studii, která ukazuje, že britská média byla vůči labouristické straně 2x více negativní než v roce roce 2017.
Screenshot 2020-02-12 at 06.48.24.png
Newspaper Hostility Towards Labour During Election 'More Than Double' Amount In 2017
https://www.huffingtonpost.co.uk/entry/ ... 34791bed1c

A kdo asi vlastní většinu těch médii? Ano, jsou soukromá a tedy kapitalistická.
Nekritizujeme náhodou Babiše a další oligarchy, že vlastní většinu českých médií a že tím, co publikují a nepublikaji výrazně ovlivňují veřejné mínění a tedy i volby. Nevztekáme se, co se Agrofertisk otiskl za manipulaci?

A tedy nedává v daném kontextu Tožičkův tweet svůj smysl? Že málo regulované soukromé vlastnictví (kapitalismus) je ohrožením pro demokracii? A že když si ty nejbohatší a nejmocnější budou moci koupit všechno, tak nám z demokracie moc nezbude. A není tedy kapitalismus a demokracie nekompaktibilní? A nebyly ve světě i pravicové převraty a nástupy diktatur, které zrušily volby a ochránily kapitalisty?

Takže speciálně vás dva zcela vážně vyzývám, v tom hlasování nehlasujte, protože jste názorně předvedli, že nedokážete splnit demininum, což je u volených zástupců takový přešlap, který by vyžadoval zřejmě větší reakci - třeba rezignaci na své funkce.

Ona to totiž není jen nějaká legrace, Piráti budou hlasovat nejen o tom, zda je pro ně Tožička přijatelný kandidát do Senátu, ale vzhledem k nafouknuté kauze i o tom, zda bude stvrzen cejch, který mu snaží vypálit tahle dezinformační kampaň.
Tožička a jeho rodina čelí této kampaní a je fakt smutnou skutečností, že se na ní podílí i někteří přední funkcionáři Pirátské strany, když rozhodují o jiném člověku, s takovou mírou povrchnosti a nekompetentnosti.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 8):
Vladimir.Vlach, Janka.Michailidu, Jan.Hosek, Vojtech.Pikal, Zbynek.Janoska, Michaela.Skokanova, Hana.Chalusova, Ivo.Vlasaty
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Uživatelský avatar
Tomas.Pastircak
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 788
Registrován: 02 lis 2017, 07:09
Profese: Informatik, student práv
Dal poděkování: 368 poděkování
Dostal poděkování: 1495 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 4/2020 Přezkum schválení kandidátky do doplňovacích senátních voleb obvod č. 32

Příspěvek od Tomas.Pastircak »

@Dalibor.Zahora To je presne to, co jsem psal v postu vyse. V tech tweetech se da najit smysl a autor je patrne nemysli zle, ale jsou napsane tak strasne spatne, ze se naprosto neda divit tomu, ze spousta lidi si vybere to “jednodussi vysvetleni”. A to je prave to, v cem mam s autorem dost problem.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Pastircak za příspěvky (celkem 7):
Jiri.Snizek, Jan.Novak, Jan.Hora, Vojtech.Pikal, Veronika.Kovarova, Petr.Vileta, Jan.Hrubes
Bojovník za méně argumentů ad hominem

Uživatelský avatar
Martin.Morong
Místní předsednictvo
Příspěvky: 208
Registrován: 07 čer 2018, 19:44
Profese: Lékař, doktorand & asistent na LF UP
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 667 poděkování
Dostal poděkování: 400 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 4/2020 Přezkum schválení kandidátky do doplňovacích senátních voleb obvod č. 32

Příspěvek od Martin.Morong »

Dalibor.Zahora píše:
12 úno 2020, 06:57
Takže speciálně vás dva zcela vážně vyzývám, v tom hlasování nehlasujte, protože jste názorně předvedli, že nedokážete splnit demininum, což je u volených zástupců takový přešlap, který by vyžadoval zřejmě větší reakci - třeba rezignaci na své funkce.
Tohle je opravdu chucpe. To jsi demokrat jak kráva, když tady jiné vyzýváš, aby nehlasovali, protože se ti jejich postoj nelíbí.
Předvádíš přesně to, co jsem popisoval a proti čemu jsem se vymezil v předchozím postu. Snažíš se zdiskreditovat něčí postoj tím, že tweety označíš vytržené z kontextu. Jenže když je zasadíš do kontextu toho, co Tomáš Tožička neustále publikuje, vychází mi z toho kontroverzní až extrémní postoje, které jdou naprosto proti zásadám a snahám Pirátské strany.
Kapitalismus nemůže za to, že Babiš je lhář a zloděj. Svádět to na kapitalismus je dost velká zkratka a podle tvých vlastních "principů" bych ti měl říct, abys nehlasoval. Za totality všechna média vlastnil a řídil stát, tedy vlastně všechen lid, a přesto lhala a manipulovala míněním takovým způsobem, jak se tomu již dnes neděje.

EDIT: Oprava quote.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Morong za příspěvky (celkem 4):
Petr.Lysek, Jan.Bednarik, Stepan.Drtina, Jiri.Koudelka
2. místopředseda MS Olomouc; Prorok totální apokalypsy 2020 Profil na Pirati.cz. PolitiScales Politický kompas.

Uživatelský avatar
Arnost.Stepanek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 202
Registrován: 19 čer 2018, 10:27
Profese: Kouč, podporovatel
Bydliště: Hradec Králové
Dal poděkování: 232 poděkování
Dostal poděkování: 351 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 4/2020 Přezkum schválení kandidátky do doplňovacích senátních voleb obvod č. 32

Příspěvek od Arnost.Stepanek »

Jan.Bednarik píše:
12 úno 2020, 01:40

Nežli mít senátora, který nesouhlasí s posláním a programovými cíli Pirátské strany, a díky jeho názorové nekompatibilitě s Piráty je důvod se domnívat, že bude shazovat naše vlastní návrhy zákonů v oblastech rozvoje demokracie a kapitalismu,
Neodpustím si komentář. Tohle není fér.
S názory TT více než hrubě nesouhlasím, dělá se mi fyzicky nevolno, když čtu podobné věty od člověka ve stejném dresu a uvědomuji si i to, že nás mohou "stát" spoustu voličů.
Ale pojďme tu debatu vést férově:

nezaznamenal jsem NIKDE, že by se TT vyjádřil tak, že nesouhlasí s posláním a programovými cíli strany
... je důvod se domnívat, že bude shazovat??? To je faakt hustý argumentační faul
... zákony v oblasti rozvoje demokracie a kapitalismu? Nečetl jsem nikde, že by v nějakém z našich programových cílů bylo budování kapitalismu a taky jsem nečetl, že by TT nechtěl prosazovat rozvoj demokracie.

A znovu opakuji, na pravolevé ose jsem vpravo jako málokdo z pirátů. Současně ale budu hájit právo lidí na opačném pólu, aby mohli říkat (a hlavně hájit) své názory a abychom jim nepodsouvali mediální zkratky, věty vytržené z kontextu či dokonce nepodložené domněnky o jejich budoucím jednání.

TT říká něco co se nám nelíbí, provokuje na samé hraně - a současně nám touhle provokací dává jakési zrcadlo a má nás něčemu naučit.
Arnošt Štěpánek
**********************************************************
"Dobrý hráč hraje tam, kde je puk právě teď. Výborný hráč hraje tam, kde puk bude za chvíli"
Wayne Gretzky

Zbynek.Janoska
Místní předsednictvo
Příspěvky: 726
Registrován: 28 úno 2018, 10:54
Profese: programátor
Bydliště: Vracov [HO]
Dal poděkování: 1703 poděkování
Dostal poděkování: 992 poděkování

Re: CF 4/2020 Přezkum schválení kandidátky do doplňovacích senátních voleb obvod č. 32

Příspěvek od Zbynek.Janoska »

Jan.Bednarik píše:
12 úno 2020, 01:40
Kdyby demokratické volby měli něco změnit, tak je kapitalisté prostě zruší. Kapitalismus a demokracie jsou prostě nekompatibilní.
Tomáš Tožička (20.12.2019)
O spoustě názorů pana Tožičky se dá diskutovat, dají se zasazovat do kontextu či vyvracet. Tohle je ale dle mého názoru za hranou. Někteří "experti" podobné názory obhajují horečkou, ale to doufám není a nikdy nebude náš styl.

...
Podle mě je to jednoznačně bonmot ve stylu Churchillova:
Věřím jen té statistice, kterou jsem si zfalšoval
což asi nikdo nepovažuje za zcela otevřené přiznání k systematickému lhaní veřejnosti.

Tomáš Tožička si zřejmě upřímně myslí, že kapitalismus škodí demokracii a v řadě ohledů má určitě pravdu. Jak píše Dalibor, pokud miliardáři vlastní média a používají je k ovlivňování veřejného mínění ve svůj prospěch, tak to demokracii zcela určitě škodí (v to byl kontext, ve kterém ten výrok padl). Nikde jsem ale nezaznamenal, že by chtěl omezovat svobodu vlastnit či podnikat, naopak k ochraně lidských svobod a práv se všude hlásí jako k mravnímu základu (a vlastnictví majetku je výslovně uvedeno v základní listině práv a svobod). Ze všech jeho vyjádření jak tady na fóru, tak i různě na netu, kde se ho na to ptali, jasně vyplývá, že Tomáš Tožička není ani komunista, ani marxista a když si přečtete jeho komentáře k těm výrokům, tak to nejsou žádné extrémní názory, pouze je prezentuje zjednodušeně a přehnaně, což dělá asi schválně, aby vyvolal reakci.

Nominovat výrazně levicového aktivistu za středově se profilující stranu možná není marketingově vhodné, ale Ústecký kraj se tak rozhodl zcela jednoznačně a v souladu se všemi pravidly Pirátské strany. Naprostá většina z nás nemá o kandidátovi mimo těch pár screenshotů twitteru a facebooku prakticky žádné informace a opravdu si nemyslím, že je fér dávat na jednu rovinu několik debilních výroků s mnohaletou kariérou v sociálních službách, která žádné prvky levicového extremismu nenese.

Ke zrušení kandidatury a revokaci rozhodnutí jednoho celého krajského sdružení bychom neměli přistoupit proto, že to poškodí obraz nás jako středové strany, ale proto, že by Tomáš Tožička v senátu zastával politické názory, které by byly v rozporu s naším programem a hodnotami - a pro takové tvrzení tady podle mě žádné důkazy nejsou. Twitter není okno do duše, celoživotní práce jím ale je.

Uživatelský avatar
Jan.Posvar
Poslanec Parlamentu ČR
Příspěvky: 824
Registrován: 11 čer 2010, 11:33
Profese: Poslanec
Bydliště: Chválkov / Kamenice nad Lipou / Havlíčkův Brod / Praha
Dal poděkování: 1011 poděkování
Dostal poděkování: 995 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 4/2020 Přezkum schválení kandidátky do doplňovacích senátních voleb obvod č. 32

Příspěvek od Jan.Posvar »

Zbynek.Janoska píše:
12 úno 2020, 07:40
Podle mě je to jednoznačně bonmot ve stylu Churchillova:
Věřím jen té statistice, kterou jsem si zfalšoval
což asi nikdo nepovažuje za zcela otevřené přiznání k systematickému lhaní veřejnosti.
Ehm.
Slavný výrok „Nevěřím žádné statistice, kterou jsem sám nezfalšoval“ rozšířila za druhé světové války hitlerovská propaganda. Cílem bylo pravděpodobně vykreslit britského premiéra jako člověka, který lže vlastnímu národu o počtu obětí, svržených bomb a důsledcích svedených bitev.
poslanec, člen zemědělského a kontrolního výboru
místopředseda KS Vysočina
https://www.pirati.cz/lide/jan-posvar/

Yossi
Příznivec Pirátů – Praha
Příspěvky: 1049
Registrován: 06 říj 2013, 14:52
Profese: advokát a insolvenční správce
Dal poděkování: 593 poděkování
Dostal poděkování: 809 poděkování

Re: CF 4/2020 Přezkum schválení kandidátky do doplňovacích senátních voleb obvod č. 32

Příspěvek od Yossi »

Ivan.Bartos píše:
11 úno 2020, 22:45
:ugeek: To “Yossi”. Nechcu kazit zábavu, ale že už jsem četl asi 20 tvých/vašich příspěvku ve 3 různých vláknech a několikrát Tomáš Tozicka odpovídal. Nemyslím si, že debata zde ve vlákně je o živení tvého/vašeho ega a pocitu "psali o mne na novinkách" či soukromá diskuse regP s kandidátem. Názor jsi/jste sdělil a vaši soukromou dišputaci bych doporučil do emailu, privátního chatu nebo odkazovaného vlákna v začátku této diskuse. Já bych preferoval, kdyby zde Tomáš Tožička svoji pozici diskutoval spíše se členy, kteří o tom ve finále budou rozhodovat. Myslím, že by to bylo přínosnější.

To XChaos: napsal jsem ti to nejdřív do SMS, ale tvoje reference na manželku kandidáta a ironická poznámka je dle mého názoru vyloženě ubohá, což mne u zakládajícího člena poměrně zaráží a mrzí. Bych čekal, že jak stárneme, tak se kultura a úroveň diskuse bude zvyšovat...
A budeš jich číst více Ivane, protože jediné, co je nutné pro vítězství zla, je, aby dobří lidé mlčeli.

O tom, zda mi dostatečně kandidát odpověděl nerozhoduje předseda, ani kandidát, ale tazatel a možná nepřímo hlasující. Pokud odpovídat ani na opakované urgence nechce, nebo nepravdivě tvrdí, že odpověděl, vypovídá to něco o jeho vztahu k hodnotám strany a kultuře diskuse.

OFFTOPIC Od předsedy strany bych spíše než konspirační ad hominem o citaci na novinkách čekal okamžitou omluvu AČR a distanc od opakovaných urážek kandidáta strany na adresu vojáků české armády.
We are all heroes: You and Boo and I. Hamsters and rangers everywhere! Rejoice!

Uživatelský avatar
Arnost.Stepanek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 202
Registrován: 19 čer 2018, 10:27
Profese: Kouč, podporovatel
Bydliště: Hradec Králové
Dal poděkování: 232 poděkování
Dostal poděkování: 351 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 4/2020 Přezkum schválení kandidátky do doplňovacích senátních voleb obvod č. 32

Příspěvek od Arnost.Stepanek »

Yossi píše:
12 úno 2020, 07:48

A budeš jich číst více Ivane, protože jediné, co je nutné pro vítězství zla, je, aby dobří lidé mlčeli.
Možná si jen uvědom, že to musí číst všichni. A to, co ti píše Ivan je prosba ... zamysli se, než stiskneš odeslat :-). Svůj názor jsi řekl, v této (i jiných) debatě zazněl a není potřeba ho psát 10x :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Arnost.Stepanek za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Ivo.Vlasaty
Arnošt Štěpánek
**********************************************************
"Dobrý hráč hraje tam, kde je puk právě teď. Výborný hráč hraje tam, kde puk bude za chvíli"
Wayne Gretzky

Uživatelský avatar
Petr.Lysek
Předseda místního sdružení
Příspěvky: 643
Registrován: 01 úno 2012, 21:37
Profese: projektant
Bydliště: Belgická 3, 79604 Prostějov
Dal poděkování: 1108 poděkování
Dostal poděkování: 798 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 4/2020 Přezkum schválení kandidátky do doplňovacích senátních voleb obvod č. 32

Příspěvek od Petr.Lysek »

Dalibor.Zahora píše:
12 úno 2020, 06:57
A kdo asi vlastní většinu těch médii? Ano, jsou soukromá a tedy kapitalistická.
Nekritizujeme náhodou Babiše a další oligarchy, že vlastní většinu českých médií a že tím, co publikují a nepublikaji výrazně ovlivňují veřejné mínění a tedy i volby. Nevztekáme se, co se Agrofertisk otiskl za manipulaci?

A tedy nedává v daném kontextu Tožičkův tweet svůj smysl? Že málo regulované soukromé vlastnictví (kapitalismus) je ohrožením pro demokracii? A že když si ty nejbohatší a nejmocnější budou moci koupit všechno, tak nám z demokracie moc nezbude. A není tedy kapitalismus a demokracie nekompaktibilní? A nebyly ve světě i pravicové převraty a nástupy diktatur, které zrušily volby a ochránily kapitalisty?
Opravdu máš zapotřebí takhle triviální reakce? Když bych to přehnal do tebou použité argumentační úrovně z druhé strany - není jakýkoliv socializující postoj, (či socialismus, jak je komu libo, vlastně je jedno, co si dosadíme do levé části rovnice) ohrožením demokracie. Nebyly ve světě diktatury, zaštiťující se dělnickou třídou a lidem a sociální spravedlností , aby prosazovaly brutální zvůli fanatických diktátorů?
Takže ano, i v daném kontextu dává onen tweet smysl, ale já osobně s ním nechci být spojován.
Dalibor.Zahora píše:
12 úno 2020, 06:57
Takže speciálně vás dva zcela vážně vyzývám, v tom hlasování nehlasujte, protože jste názorně předvedli, že nedokážete splnit demininum, což je u volených zástupců takový přešlap, který by vyžadoval zřejmě větší reakci - třeba rezignaci na své funkce.

Ona to totiž není jen nějaká legrace, Piráti budou hlasovat nejen o tom, zda je pro ně Tožička přijatelný kandidát do Senátu, ale vzhledem k nafouknuté kauze i o tom, zda bude stvrzen cejch, který mu snaží vypálit tahle dezinformační kampaň.
Tožička a jeho rodina čelí této kampaní a je fakt smutnou skutečností, že se na ní podílí i někteří přední funkcionáři Pirátské strany, když rozhodují o jiném člověku, s takovou mírou povrchnosti a nekompetentnosti.
První část je docela drsná a pro mě hodně za hranou. Beru to, že sis vybral slabší chvilku po ránu, kdy kafe ještě nezabralo. Protože vyzývat někoho, aby nehlasoval, protože nedošel ke stejnému pohledu na věc jako ty, patří do jiného světa. Třeba přesně do toho, který ve mě osobně evokují Tožičkovy tweety. Tohle už chce hodně velké sebevědomí a pocitu vlastní dokonalosti.
Pro mě to nesouvisí s žádnou mediální kampaní, ale s tím, co jsem schopen a ochoten si vnitřně obhájit před sebou samým. A také před mými přáteli, kteří nám důvěřují. A já si opravdu nejsem jist, zda se mohu spolehnout, že v osobě Tomáše Tožičky bychom vyslali do senátu politika, který by hájil v tom zásadním to, co je pro mne důležité. A revolucionáře tam fakt nechci. Omlouvám se za nadsázku, ale prostě to takto vnímám.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Lysek za příspěvky (celkem 4):
Martin.Morong, Jan.Bednarik, Lenka.Kozlova, Stepan.Drtina
Předseda MS Prostějov
Email : Petr.Lysek@pirati.cz
Facebook : https://www.facebook.com/IgnaciusReilly
Profil: https://www.pirati.cz/lide/petr_lysek

"Lidé chtějí lži, aby měli podle čeho žít. Volají po nich." (Terry Pratchett:Národ)

Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů