CF 4/2020 Přezkum schválení kandidátky do doplňovacích senátních voleb obvod č. 32

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci, na ostatní se obracejte jen prostřednictvím předsedajícího. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna. Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Zamčeno
Michael.Polak
Člen KS Praha
Profese: programátor, podnikatel v oboru telekomu
Dal poděkování: 2399 poděkování
Dostal poděkování: 5647 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 4/2020 Přezkum schválení kandidátky do doplňovacích senátních voleb obvod č. 32

Příspěvek od Michael.Polak »

Teď čtu na wiki: "je ženatý se Sašou Uhlovou". To je myslím CV samo o sobě :-)

Dále čtu: "V lednu 2017 se stal členem expertního týmu Zelených pro předvolební období"... kde jim radil, jak se nechat porazit od Pirátů? Zjevně neúspěšně :-)

Vzhledem k tomu, že Tomáš kandidoval v ještě větším množství voleb a za více různých stran a hnutí, než já (a to je už co říct!), tak se domnívám, že je ve skutečnosti trojským koněm Zelených, kteří dospěli k závěru, že nejefektivnějším způsobem jak porazit Piráty, je zmanipulovat je k tomu, aby někam nominovali Tožičku :-)
Naposledy upravil(a) Michael.Polak dne 11 úno 2020, 21:29, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michael.Polak za příspěvky (celkem 4):
Petr.Vileta, Martin.Morong, Jan.Novak, Frantisek.Hagara
604 282398 | http://twitter.com/MxChaosP | http://twitter.com/PiratiBrevnov | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | bývalý člen RV za CF | člen MS Praha 6 | neaktivní člen TO ! maloburžoazní centrista

jan.zavadil
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: Product Manager
Dal poděkování: 735 poděkování
Dostal poděkování: 333 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 4/2020 Přezkum schválení kandidátky do doplňovacích senátních voleb obvod č. 32

Příspěvek od jan.zavadil »

David.Drobny píše:
11 úno 2020, 21:13
Jenda píše:
11 úno 2020, 20:59
David.Drobny píše:
11 úno 2020, 20:26
...abychom si i my, a hlavně my, ověřovali informace...
...
Dokud ale neuvidím toho Godota, ten chybějící kontext, který tomu má dávat nějaké oprávnění, nějakou logiku, tak nechápu, jak může někdo šmahem spláchnout námitky s poukazem na chybějící kontext, neinformovanost, neověřování, nečtení, kampaň konkurence a kdo ví co ještě.
...
Čekal jsem, že právě ty na mne zareaguješ...
David.Drobny píše:
11 úno 2020, 20:26
Závěrem: Tímto se nesnažím nijak hájit názory TT, ale hájím názor a hlavně rozhodnutí KS Ústeckého kraje o jejich kandidátovi.
Tak já budu na ten kontext čekát dál ;)
Možná by bylo dobré, aby nám sám kandidát k tomu kontextu obšírně něco řekl, třeba si pamatuje, co se dělo kolem a co ho přesně k těm výrokům vedlo. Zda a co si vlastně myslí o těch centristických maloburžoustech a proč atd. :)
Myslím, že by to nebylo úplně od věci. Jinak se obávám, že budeme vnitřně rozpolcení v této věci i nadále a nadále budeme pro ostatní výborným terčem.

Za mě HOWG, počkám na reakci kandidáta, pokud bude.
Naposledy upravil(a) jan.zavadil dne 12 úno 2020, 09:18, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi jan.zavadil za příspěvky (celkem 3):
Michal.Soltys, Martin.Morong, Jiri.Belsan

klivan
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Profese: lékař
Dal poděkování: 466 poděkování
Dostal poděkování: 646 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od klivan »

Vladimir.Vlach píše:
11 úno 2020, 21:11
klivan píše:
11 úno 2020, 20:55
“Oproti kapitalismu byl Stalin masovy vrah amater”, tak napsal TT na Twitter.
Ta věta nedává moc smysl ani logiku, srovnává se systém s historickou personou.
Není jasné komu je určena, v jakém kontextu byla použita?...
Věta pana Tožičky zněla úplně jinak. To, že váš paskvil smysl nedává je pravda. 😉
A pokud si nejste schopen najít kontext původního výroku, tak tady nelze bohužel vést jakoukoliv věcnou diskusi.
Omlouvám se, ale vycházel z předřečníka viewtopic.php?f=477&t=51238&start=20#p679494
pana Tomas.Pastircak
cituji: "
Imho jsou dost rozdilne urovne “vyjadrovat se nelichotive o kapitalismu” (zejmena konstruktivne, s tim co by se dalo zlepsit) a “Oproti kapitalismu byl Stalin byl masovy vrah amater”.
Jinak budu vděčný, když uvedete na pravou míru, jak věta zněla, jinak bych to považoval za argumentační faul ad hominem, pokud možno vyjádřete se k meritu věci.
Budu vám vděčen, Poučte mne. ;)
„Náš problém není v tom, že toho víme málo. Náš problém je, že mnoho z toho, co víme, není pravda.”
Will Rogers

Tomas.Tozicka
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Profese: vedoucí rozvojových projektů
Dal poděkování: 5 poděkování
Dostal poděkování: 290 poděkování

Příspěvek od Tomas.Tozicka »

Ivo.Vlasaty píše:
11 úno 2020, 16:39
Tomas.Tozicka píše:
11 úno 2020, 14:00
Nejprve bych chtěl říct, že nenávist a nesnášenlivost patří k tomu, s čím musím ve svém životě pracovat. Nejsem sice žádný velký bojovník, ale vždy jsem kritizoval nespravedlnost a nepoctivost.
Jako jeden z hlavních a hlasitých obhájců tvé kandidatury bych se tě chtěl zeptat, jestli si uvědomuješ, že spousta lidí si některé tvé tweety bere osobně nebo je považuje za urážlivé vůči různým skupinám lidí. A jestli jsi ochotný se takové rétoriky nadále vyvarovat a třeba se i za některé z těch výroků omluvit těm, které urazily, aniž jsi to měl v úmyslu. Některé z těch twitterových útržků jsou prostě podané tak, že k uklidnění situace nestačí jen uvést je do kontextu, jak byly myšleny.

Velmi bych proto ocenil tvou odpověď na příspěvek, který v předcházející diskusi vložil @Jan.Hora, protože podle mě vystihl podstatu problému, který s tvými tweety je. Aby se nemusel složitě dohledávat, znovu jej cituji tady
Jan.Hora píše:
A chceme aby nás reprezentoval člověk, jehož výroky jsou evidentně formulovány jako útoky a urážky těch, kdo zastávají jiný názor? Já mám prostě představu, že senátor by měl umět podat kontroverzní názory nekonfliktní formou, ale nedokážu říct, jestli to má nebo nemá být "deal breaker" pro kandidaturu. Že nás budou prudit lidi jako pan Zahradil mi nevadí, že se nezalíbíme všem je cena za vlastní názor, kterou rád zaplatím. Ale taky nechci aby piráti v exponovaných funkcích cíleně uráželi názorové oponenty.

Příklad: Několik z nich třeba míří přímo na mě, podle toho co píše spadám do kolonky "imbecil", "centristický maloburžoust a matka OFFTOPICspíš teda asi otec fašismu" . A to jsem vzal jen ty výroky, co už tady proběhly, bůhví co bych našel kdybych zapátral důkladněji.

Otázka pro mě osobně tak zůstává tom, jestli mi otázka schopnosti komunikovat způsobem odpovídajícím roli, o kterou kandidát žádá, stojí za narušení subsidiaritu Ústeckého KS, nebo jestli bych měl kousnout svoje osobní pocity a smířit se s tím, že budu muset vysvětlovat výroky, s jejichž formou a často i obsahem bytostně nesouhlasím. Z mojí rozpolcenosti je asi patrné, že tuhle otázku jsem si ještě nedokázal zodpovědět.

Hodně by mi pomohlo, kdyby pan Tožička napsal, jak se na své výroky zpětně dívá a jestli má nebo nemá v plánu takhle komunikovat i v budoucnu.
Ves svých vyjádřeních kdekoli se snažím varovat jakýchkoli ad personam útoků. Možná se mi to někde nepovedlo, což považuji za chybu. Nicméně zde citované tweety ani jednou neútočily na konkrétní osoby a ani na nějakou skupinu vyjmenovatelných osob. Pokud se to někoho dotklo, nebo si to vzal osobně, pak je mi to líto. Typicky se jedná o kauzu českých vojáků sloužících v zahraničních misích, především v Afganistanu. Pokud jsem mluvil o žoldácích, tak v obecném smyslu, tedy že to není jejich - tedy naše válka. Když jsem to psal, bylo jasné, že je to hrozný průšvih, který stál spousty životů a výsledek je ten, že to tam vypadá, jako před tím s tím, že je o pár desítek tisíc víc mrtvých. Nově odtajněné a zveřejněné dokumenty vlády USA ukazují, že situace je ještě horší, a od počátku provázena propagandistickou lží. Tedy, Armáda ČR se stala žoldácku armádou, která bojuje bez jakéhokoli morálního cíle v zájmech někoho jiného. A to je encyklopedická definice žoldnéřské armády.
Pokud se chceme podílet na mírových misích, a to jsem nikdy nezpochybňoval, pak musíme mít jasno v tom, jestli je to legitimní mise s jasně daným cílem. Navíc musíme hledat nové formy postupu, protože frontální válka nedává smysl a nikdy neuspěla. Na to musí být vojáci cvičeni a vyzbrojeni. A navíc musí mít možnost jasného odchodu do důchodu, který jim bude garantovat důstojný život i možnost využití jejich zkušeností ve státních službách - pokud projeví zájem. Jako občan této země prostě odmítám, abychom se podíleli ve válečných dobrodružstvích v jiných zájmech, než v zájmu ohrožených obyvatel. To se žel v případě Iráku a Afganistanu nestalo.

Pokud jde o centristickou maloburžoazii - prostě střední třídu a nižší střední třídu, tak do té spadá asi většina z nás. I když nepochybuji, že tu jsou i bohatí. Odborníci na historický fašismus ukazují, že právě z této skupiny se rekrutuje nejvíce voličů krypto- až otevřeně fašistických voličů. To neříká nic o tom, že by se to týkalo např. konkrétně mě, nebo někoho z tazatelů. Jsou to prostě statistické údaje založené na výzkumech. V USA, stejně jako u nás v případě Zemana, Babiše a ano i Okamury, je populární narativ sdílený médii, že Trumpa volí chudáci. Statistiky ukazují opak. Z nízko-příjmových skupin volili Trumpa nejméně, oporu našel ve střední třídě a u lidí s vysokými příjmy. Psal jsem o tom článek a debatoval na toto téma na ČRo. Lze dohledat.

Pokud jde o urážky názorových oponentů, tak jak jsem řekl, snažím se vyhýbat útokům na konkrétní osoby. Pokud se někomu nelíbí mé názory, vždy jsem ochoten o nich diskutovat. Místo diskuze se ale jen třicet let setkávám s označením komunista, a teď dokonce stalinista. Dokud ale bude normální vše "levicové" označovat za zločinné a kritiku čehokoli "pravicového" za stalinismus, zbavujeme se možnosti diskutovat a měnit svět k lepšímu. Co se mého chování týká, k čemuž otázka nejspíš směřuje, tak v minulosti jsem byl třeba zástupcem Světové rady církví v OSN, nebo jako expert v různých ministerských i vládních radách a komisích, a to za různých levicových i pravicových vlád a myslím, že umění jednat ovládám. Vedl jsem mnohá jednání a působil jsem i jako mediátor při vyjednávání v různých konfliktních situacích. V případě, že bych byl zvolen senátorem, byl bych myslím schopný dostát důstojnosti oné funkce.

Yossi
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: advokát a insolvenční správce
Dal poděkování: 585 poděkování
Dostal poděkování: 801 poděkování

Příspěvek od Yossi »

Tomas.Tozicka píše:
11 úno 2020, 21:58
Ivo.Vlasaty píše:
11 úno 2020, 16:39
Tomas.Tozicka píše:
Nejprve bych chtěl říct, že nenávist a nesnášenlivost patří k tomu, s čím musím ve svém životě pracovat. Nejsem sice žádný velký bojovník, ale vždy jsem kritizoval nespravedlnost a nepoctivost.
Jako jeden z hlavních a hlasitých obhájců tvé kandidatury bych se tě chtěl zeptat, jestli si uvědomuješ, že spousta lidí si některé tvé tweety bere osobně nebo je považuje za urážlivé vůči různým skupinám lidí. A jestli jsi ochotný se takové rétoriky nadále vyvarovat a třeba se i za některé z těch výroků omluvit těm, které urazily, aniž jsi to měl v úmyslu. Některé z těch twitterových útržků jsou prostě podané tak, že k uklidnění situace nestačí jen uvést je do kontextu, jak byly myšleny.

Velmi bych proto ocenil tvou odpověď na příspěvek, který v předcházející diskusi vložil @Jan.Hora, protože podle mě vystihl podstatu problému, který s tvými tweety je. Aby se nemusel složitě dohledávat, znovu jej cituji tady
Jan.Hora píše:
A chceme aby nás reprezentoval člověk, jehož výroky jsou evidentně formulovány jako útoky a urážky těch, kdo zastávají jiný názor? Já mám prostě představu, že senátor by měl umět podat kontroverzní názory nekonfliktní formou, ale nedokážu říct, jestli to má nebo nemá být "deal breaker" pro kandidaturu. Že nás budou prudit lidi jako pan Zahradil mi nevadí, že se nezalíbíme všem je cena za vlastní názor, kterou rád zaplatím. Ale taky nechci aby piráti v exponovaných funkcích cíleně uráželi názorové oponenty.

Příklad: Několik z nich třeba míří přímo na mě, podle toho co píše spadám do kolonky "imbecil", "centristický maloburžoust a matka OFFTOPICspíš teda asi otec fašismu" . A to jsem vzal jen ty výroky, co už tady proběhly, bůhví co bych našel kdybych zapátral důkladněji.

Otázka pro mě osobně tak zůstává tom, jestli mi otázka schopnosti komunikovat způsobem odpovídajícím roli, o kterou kandidát žádá, stojí za narušení subsidiaritu Ústeckého KS, nebo jestli bych měl kousnout svoje osobní pocity a smířit se s tím, že budu muset vysvětlovat výroky, s jejichž formou a často i obsahem bytostně nesouhlasím. Z mojí rozpolcenosti je asi patrné, že tuhle otázku jsem si ještě nedokázal zodpovědět.

Hodně by mi pomohlo, kdyby pan Tožička napsal, jak se na své výroky zpětně dívá a jestli má nebo nemá v plánu takhle komunikovat i v budoucnu.
Ves svých vyjádřeních kdekoli se snažím varovat jakýchkoli ad personam útoků. Možná se mi to někde nepovedlo, což považuji za chybu. Nicméně zde citované tweety ani jednou neútočily na konkrétní osoby a ani na nějakou skupinu vyjmenovatelných osob. Pokud se to někoho dotklo, nebo si to vzal osobně, pak je mi to líto. Typicky se jedná o kauzu českých vojáků sloužících v zahraničních misích, především v Afganistanu. Pokud jsem mluvil o žoldácích, tak v obecném smyslu, tedy že to není jejich - tedy naše válka. Když jsem to psal, bylo jasné, že je to hrozný průšvih, který stál spousty životů a výsledek je ten, že to tam vypadá, jako před tím s tím, že je o pár desítek tisíc víc mrtvých. Nově odtajněné a zveřejněné dokumenty vlády USA ukazují, že situace je ještě horší, a od počátku provázena propagandistickou lží. Tedy, Armáda ČR se stala žoldácku armádou, která bojuje bez jakéhokoli morálního cíle v zájmech někoho jiného. A to je encyklopedická definice žoldnéřské armády.
Kdybys takhle kritizoval druhou válku v zálivu, tak to (s přihmouřeným okem) chápu, ale Afghánistán? Víš, na základě čeho působí čestí vojáci v Afghánistánu? Na základě pozvání mezinárodně uznávané afghánské vlády.
Fakt jsi schopen stavět se do role odborníka na rozvojou pomoc a zároveň tvrdit, že v Afghánistánu to nyní vypadá stejně jako za vlády Talibanu? Která data k tomu používáš? (Třeba počet dívek ve školách asi bude "trošku" jiný než za Talibánu.)
Jaké odtajněné dokumenty máš na mysli a v čem konkrétně se o Afghánistánu lhalo?
Jaký frontální útok, kdy proboha byla v Afghánistánu vedena frontální válka?
Tvrzení, že česká armáda v Afghánistánu splňuje encyklopedickou definici žoldnérské armády ponechávám bez komentáře, to je fakt něco neskutečného. EDIT: ale ne, prosím o odkaz na tu encyklopedii s tou definicí a konkrétní popis, jak jsi k tomuhle dospěl, protože v citovaném postu není žádný věcný argument, kromě toho, že tobě osobne se mírová mise v Afghánistánu nelíbí.
Naposledy upravil(a) Yossi dne 11 úno 2020, 22:15, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Yossi za příspěvek:
Pavel.Moravec
We are all heroes: You and Boo and I. Hamsters and rangers everywhere! Rejoice!

Michael.Polak
Člen KS Praha
Profese: programátor, podnikatel v oboru telekomu
Dal poděkování: 2399 poděkování
Dostal poděkování: 5647 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michael.Polak »

Rostislav.Reha píše:
11 úno 2020, 21:31
@Dalibor.Zahora Ja bych Kuberu do senatu nevolil. S jeho nazory (pokud je rekl) jsem nesouhlasil
Tak nesouhlasit s něčími názory a přitom udělat vše pro to, aby je někdo mohl říkat, to je myslím krédem nás strýců fašismu (nebo co to vlastně jsme...). Jedna věc je, že reálnou politiku Jaroslav Kubera zřejmě dělal dobře, jinak by ho lidé z jeho kraje nevolili. A jeden z archetypů demokratické politiky je "tribun lidu", funkce z časů římské republiky, a tohoto "tribuna", remcajícího vůči zákazům kouření a "ekologickým nápadům", uměl Kubera hrát fakt dobře. Problém je, že zrovna řečnická nadsázka, kterou použil v tom Terezíně, asi bude patřit k těm, které jeho budoucí životopisci nebo historikové zabývající se naší dobou raději taktně přejdou mlčením.

No ale zpět k tomu Tomáši Tožičkovi.... měl bych asi zachovat ducha vážnosti tohoto diskuzního vlákna, které je velmi oficiální. Nechci šířit nenávist a ani s humorem by se to nemělo přehánět. Fakt doporučuji přečíst si jeho medailónek spíš na wiki. Aby bylo jasno... já k demokratické levici chovám jistý respekt, a jsem zvědav, jak se vlastně vyprofiluje nově vznikající strana "Budoucnost"... minimálně zde bude někdo, kdo se k tomu bude hlásit otevřeně a bude možné se do něj trefovat a zvát ho do debat, apood. Já jsem už unavený alt-right taktikou ve stylu "neomarxistou se stává ten, kdo prohlásí, že neomarxismus neexistuje".. na Pirátech mě zaujala odvaha nastolovat vlastní témata, a nenechat se zavlékat do témat nastolených někým jiným.

To, že za tak krátkou dobu došlo až na hlasování v Heliosu, to myslím svědčí o procesech fungujících uvnitř Pirátů. Možná jsou tu důležitější otázky, které přehlížíme, protože k nim nikdo nedokáže takhle efektivně přivést pozornost. Možná dokonce důležitější, než debatovat tu o tak levicovém kandidátu, že to až mlátí dveřma (což ve výsledku akorát jen ubere celorepublikově pár centristických hlasů, ale to je asi fuk), by bylo, kdybychom stejné úsilí věnovali některým reálně-levicovým bodům programu, na které se práší v zapomenutých zákoutích fóra a u kterých ani nevíme, jak by na ně reagovali naši voliči nebo veřejnost, kdy o nich vůbec přemýšleli.

A toto je skutečně asi na téhle kauze smutné a frustrující.. tedy, že nemáme pod kontrolou to, k jakým našim lidem nebo tématům se napře pozornost veřejnosti, ale že akorát reagujeme na situaci, kterou nastolí někdo jiný.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michael.Polak za příspěvek:
Sarka.Vaclavikova
604 282398 | http://twitter.com/MxChaosP | http://twitter.com/PiratiBrevnov | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | bývalý člen RV za CF | člen MS Praha 6 | neaktivní člen TO ! maloburžoazní centrista

Petr.Vileta
Vedoucí administrativního odboru
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Dal poděkování: 24739 poděkování
Dostal poděkování: 20815 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta »

Vladimir.Vlach píše:
11 úno 2020, 21:11
Věta pana Tožičky zněla úplně jinak.
Pokud věříte printscreenu tak

tozicka.jpg
A tady to máte ještě trochu jinak a přímo z místa činu https://twitter.com/Tomas_Tozicka/statu ... 7739264000
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 3):
Rostislav.Reha, Martin.Morong, Jiri.Belsan
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 25846 poděkování
Dostal poděkování: 12344 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Michael.xChaos.Polak píše:
11 úno 2020, 21:27
Teď čtu na wiki: "je ženatý se Sašou Uhlovou". To je myslím CV samo o sobě :-)

Dále čtu: "V lednu 2017 se stal členem expertního týmu Zelených pro předvolební období"... kde jim radil, jak se nechat porazit od Pirátů? Zjevně neúspěšně :-)

Vzhledem k tomu, že Tomáš kandidoval v ještě větším množství voleb a za více různých stran a hnutí, než já (a to je už co říct!), tak se domnívám, že je ve skutečnosti trojským koněm Zelených, kteří dospěli k závěru, že nejefektivnějším způsobem jak porazit Piráty, je zmanipulovat je k tomu, aby někam nominovali Tožičku :-)
xChaosi, ty ses zas probudil po čase do reality. Kolik myslíš, že k nám přešlo politiků od Zelených, i od ANO, tak ODS.
Není jich zas tak málo - teď se bude také hlasovat o Pitkovi do Senátu, taky (ex Zelený), nehledě na to, že Tožička je od pryč Zelených daleko víc let, než ti co k Pirátům bez skurpulí přeběhli hned po vstupu do Sněmovny. Sorry, ale v tomhle si zcela mimo...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 4):
Rostislav.Reha, Michaela.Skokanova, Dan.Lestina, Sarka.Vaclavikova
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Ivan.Bartos
Předseda strany
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Dal poděkování: 4119 poděkování
Dostal poděkování: 15913 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan.Bartos »

:ugeek: To “Yossi”. Nechcu kazit zábavu, ale že už jsem četl asi 20 tvých/vašich příspěvku ve 3 různých vláknech a několikrát Tomáš Tozicka odpovídal. Nemyslím si, že debata zde ve vlákně je o živení tvého/vašeho ega a pocitu "psali o mne na novinkách" či soukromá diskuse regP s kandidátem. Názor jsi/jste sdělil a vaši soukromou dišputaci bych doporučil do emailu, privátního chatu nebo odkazovaného vlákna v začátku této diskuse. Já bych preferoval, kdyby zde Tomáš Tožička svoji pozici diskutoval spíše se členy, kteří o tom ve finále budou rozhodovat. Myslím, že by to bylo přínosnější.

To XChaos: napsal jsem ti to nejdřív do SMS, ale tvoje reference na manželku kandidáta a ironická poznámka je dle mého názoru vyloženě ubohá, což mne u zakládajícího člena poměrně zaráží a mrzí. Bych čekal, že jak stárneme, tak se kultura a úroveň diskuse bude zvyšovat...
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz

Antonino
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Profese: manažer & lektor
Dal poděkování: 1025 poděkování
Dostal poděkování: 1249 poděkování

Příspěvek od Antonino »

OFFTOPICTomáš Tožička je hodně nalevo ode mně, ale co jsem si v posledních dnech přečetl o jeho životě, tak mi to připadne zajímavé, inspirativní a respektu hodné. Každopádně má svoji víru poctivě odžitou a odpracovanou a není to nějaký kavárenský marxista, co káže vodu a pije víno. Chápu důvody některých postojů Tomáš Tožička, byť třeba nesdílím některé jeho výroky.
Osobně je mi to Tomáš Tožička obrazně řečeno ukradený, nemám důvod ho hájit či odmítat; před pár dny jsem nevěděl, že existuje.
Ivan Bartoš je mi vyloženě sympatický a považuji ho za výborného leadera (a v tomto těžkém jobu má můj respekt).

Jen pár otázek:
  • Tomáš Tožička má ideovou podporu části členů a velkou podporu z kraje. Je demokratické nenechat skupinu lidí si zvolit, koho chtějí, a převálcovat je většinou? OFFTOPIC(ne, skutečná demokracie opravdu není jen o té většině, ale i o respektování vůle a práv menšiny.
  • Je lepší obecně vybírat kandidáty průměrné, aby co nejvíce ladili všem, nebo vyprofilované autentické osobnosti, byť třeba v něčem vyhraněné?
  • Nemají/neměli náhodou rámcově podobné (nebo podobně kontroverzní) názory i někteří vysoce postavení členové strany. Není to vše tak trochu pokrytecké?
  • Není teď ta správná chvíle vymezit názorové a hodnotové pirátské jádro, které je absolutně nepřekročitelné? A vše ostatní je možné? Pak bude elementární objektivní kriterium, jestli ten či onen je či není přijatelný. Bylo by to užitečné pro členy, příznivce i kandidáty. Dosavadní diskuse většiny aktérů je spíše o poměřování výroků s kandidáta s vlastními hodnotami.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Antonino za příspěvky (celkem 6):
Dalibor.Zahora, Martin.Smida, Vladimir.Vlach, Vit.Jurasek, Sarka.Vaclavikova, Ivo.Vlasaty

Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“