CF 4/2020 Přezkum schválení kandidátky do doplňovacích senátních voleb obvod č. 32

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci, na ostatní se obracejte jen prostřednictvím předsedajícího. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna. Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Zamčeno
Rostislav.Reha
Kontrolní komise
Profese: informatik
Dal poděkování: 5221 poděkování
Dostal poděkování: 5310 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 4/2020 Přezkum schválení kandidátky do doplňovacích senátních voleb obvod č. 32

Příspěvek od Rostislav.Reha »

Marek.Necada píše:
11 úno 2020, 18:34
Pokud bude politiku Pirátů určovat autocensura (jakože o kapitalismu se nelichotivě vyjadřovat nesmíme, protože by nás pak mohlo diskusní osazenstvo Novinek a Lidovek označit za komunisty, a co teprve kdybychom to nedejbože podobně schytali od nějakého mejnstrímového redakčního komentátora, to by byl rovnou konec světa!), tak je nakonec skoro jedno, zda ve vládě budou gumoví přizpůsobiví karieristé z ANO, nebo z Pirátů.

Ona totiž nejspíš většina našeho programu bude z průměrného českého konservativního pohledu poměrně kontroversní – kdyby to mělo být překážkou, tak z definice nemůžeme prosadit skoro nic. To pak můžeme zabalit rovnou.
My se muzeme (dokonce musime) o kapitalismu vyjadrovat kriticky ci nelichotive, ale musi to byt na zaklade dat a argumentu. Cili pls nestavej slamene panaky.
Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.

Martin.Kucera
Republikové předsednictvo
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2158 poděkování
Dostal poděkování: 22675 poděkování

Re: CF 4/2020 Přezkum schválení kandidátky do doplňovacích senátních voleb obvod č. 32

Příspěvek od Martin.Kucera »

SayMyName píše:
11 úno 2020, 18:37
ze spousta z vas si tak nejak demokracii predstavuje, svoboda "vocad pocad" pod zastitou piratskeho vedeni a usudku.
Sice je to už poněkud offtopic, nicméně tohle tvrzení bych prosil ozdrojovat aspoň několika citacemi z fóra (různých členů, když tedy "spousta z nás"), a ještě lépe veřejnými vyjádřeními nějakých našich zastupitelů.
Ale svoboda samozřejmě musí být "pocaď", protože jinak by neustále docházelo ke kolizím svobod jedněch se svobodami druhých (třeba svobody jezdit neomezenou rychlostí vs svobody přejít přes silnici).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 4):
Jiri.Snizek, Vaclav.Kubaljak, Frantisek.Navrkal, Jitka.Vondrouskova
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

jan.zavadil
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: Product Manager
Dal poděkování: 735 poděkování
Dostal poděkování: 333 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jan.zavadil »

Ahoj všem,

nehodlám vás zaplevelovat opakováním (asi nejen) svých výhrad ke kandidatuře Tomáše Tožičky za Piráty do Senátu Parlamentu České republiky, jak jsem je prezentoval v diskuzním vlákně, a na kterou tu už umístil odkaz Dan, pro přehlednost jsou uvedeny zde viewtopic.php?f=350&t=51229&start=40#p679263... a podíval bych se na ty výroky z trochu jiného úhlu a vysvětlil, proč mi tak vadí.

Předně, naše politické reprezentace zejména v posledních 15 letech vytrvale pracují na maximálním rozdělení voličstva. Rozdělení, rozhádaní lidé samozřejmě směřují velkou část své energie do těchto sporů, a věnují mnohem méně energie věcnému řešení skutečných problémů a dohledu na politiky, zda a jak plní své sliby, dané občanům a jak přispívají nebo nepřispívají blahu občanů naší země. Zkrátka klasické - divide et impera - rozděl a panuj. Mistrem v této technice jsou dnes lidé, kteří reprezentují hlavní ideové oponenty Pirátů, nehodlám je jmenovat. Tito politici reprezentují populistický, zkratkovitý a nesnášenlivý proud v české politice a na líbivě znějících ale bezobsažných gestech, vymezování a podpoře agrese si budují politickou kariéru, zcela bez ohledu na budoucnost naší země. Bude trvat dekády, než se podobného nánosu zbavíme, pokud vůbec.

Klíčovým nástrojem pro toto rozdělení společnosti jsou NÁLEPKY.
Nálepek je celá řada, migrant, sluníčkář, vítač, kavárník, eurohujer...

Prošel jsem si poctivě výroky Tomáše Tožičky a našel jsem tam nové, v současném diskurzu "chybějící" nálepky jako:
Centristická maloburžoazie je prostě matkou fašismu Centristy se míní lidé kolem politického středu, včetně středo-levých a středo-pravých - to je celkem hezké touché do velké části našich voličů.
imbecilita civilních držitelů zbraní Civilních držitelů zbraní v Česku jsou stovky tisíc včetně jednoho člena mojí rodiny a já se k nim brzy přidám.
Centristé v médiích jsou ohrožením demokracie Opět dehonestace na bázi politického přesvědčení a opět z velké části do našich řad. Nebudu domýšlet, jak by kdo chtěl nebo nechtěl toto ohrožení "řešit"...
žoldáci, kteří zbytečně umírají někde v zahraničí jsou jen kanónenfutr Tentokrát flame směřující proti vojákům, kteří plní úkoly v rámci misí, na které je vyslala Česká republika. Podotýkám, že ti lidé jsou na místě také pro ochranu civilního obyvatelstva.
kapitalismus a pravicová politika jsou zločiny proti lidskosti Já jsem vždy měl za to, že Piráti se nechtějí na spektrum dívat jako na pravo-levé. Podotýkám, že i když jsem spíše umírněný levičák, dovedu i některá pravicová opatření ocenit, pokud řeší situaci a mají smysl. Zdá se, že jsem zde opět mimo.

Asi by se dalo směle pokračovat, pokud bych si dal více práce v prozkoumávání těch výroků, jel jsem jen po výrocích z poslední doby.

Postoj k NATO - od zjevného odporu, vyjadřovaného na sociálních sítích, se TT přesunul do pozice zastánce neutrality (to ovšem znamená vystoupení z NATO) a až na opakovanou otázku při grilování uvedl, že není zastáncem vstoupení, ale reformy. Ty postoje nejsou navzájem slučitelné. Nemůžeme nenávidět NATO, být neutrální a zůstat jeho součástí. Nevím, jak si to kdo představuje. Chápu ten posun prezentovaného názoru jako usnadnění si kandidatury, nevím, jak jinak chápat takový vývoj v tak krátkém čase.

Zkrátka, když se prohrabu všemi těmi nálepkami, tak mi to vychází, že by mě (a nejen mě) Tomáš považoval za centristického maloburžoazního imbecila, otce fašišmu a já bych byl fakt nerad, aby člověk s takovým uvažováním reprezentoval Piráty v Senátu Parlamentu České republiky. Jsme zvyklí, že čelíme nálepkám ze všech možných stran, nemusíme si vymýšlet další a přispívat k budování sváru a rozdělení české společnosti a nemusíme se jeden o druhém bavit v podobných souvislostech.

EDIT: úprava překlepů

Tomas.Pastircak
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: Informatik, student práv
Dal poděkování: 368 poděkování
Dostal poděkování: 1495 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas.Pastircak »

Marek.Necada píše:
11 úno 2020, 18:34
Pokud bude politiku Pirátů určovat autocensura (jakože o kapitalismu se nelichotivě vyjadřovat nesmíme, protože by nás pak mohlo diskusní osazenstvo Novinek a Lidovek označit za komunisty, a co teprve kdybychom to nedejbože podobně schytali od nějakého mejnstrímového redakčního komentátora, to by byl rovnou konec světa!), tak je nakonec skoro jedno, zda ve vládě budou gumoví přizpůsobiví karieristé z ANO, nebo z Pirátů.

Ona totiž nejspíš většina našeho programu bude z průměrného českého konservativního pohledu poměrně kontroversní – kdyby to mělo být překážkou, tak z definice nemůžeme prosadit skoro nic. To pak můžeme zabalit rovnou.
Imho jsou dost rozdilne urovne “vyjadrovat se nelichotive o kapitalismu” (zejmena konstruktivne, s tim co by se dalo zlepsit) a “Oproti kapitalismu byl Stalin byl masovy vrah amater”. Mne ten rozdil prijde celkem zrejmy, a naprosto chapu, ze velka cast Piratu takoveho cloveka pod svou vlajkou v Senatu nechce. Schopnost komunikovat temata je na pozici typu Senat skoro stejne dulezita, jako shoda na tech tematech. Jeden tweet se da nazvat novinarsky vyhajpovanym, ale ta sbirka je bohuzel celkem pestra.

Z toho, co ctu tady na foru, mi neprijde, ze by pan Tozicka byl spatny clovek, pouze mam znacne pochybosti, jestli svymi vyroky nezpusobi mimodek vic skody, nez uzitku. To si sam nejak vyhodnotim do zahajeni hlasovani.
Bojovník za méně argumentů ad hominem

David.Drobny
Místní předsednictvo
Profese: Student VŠ, Pedagogická fakulta UJEP
Dal poděkování: 101 poděkování
Dostal poděkování: 111 poděkování

Příspěvek od David.Drobny »

Ahoj všem,

zopakuji si tu to, co jsem již napsal ve vlákně o podnětu, jen nejspíš trochu víc rozsáhle.

Poprvé jsem se o TT dozvěděl přes soukromou zprávu, kde mi náš příznivec poslal odkaz z Novinek s dotazem, jak to vlastně je. Po přečtení jak článku, tak po pročtení fóra s vláknem nominace a dalších zdrojů a pramenů jsem usoudil, že spousta z těch citovaných Tweetů je reakcí na něco jiného, původní příspěvky nejsou zmíněny, nebo jsou (nejspíš) záměrně zakryty těmi, kdo článek psali. Z toho jsem usoudil, že je článek pouze nafouklá "mediální kauza", a to s cílem nás jako stranu celkově očernit. V názoru o pokusu o špinavé kampani mne poté utvrdila především jedna určitá konkurenční strana. TT má bezesporu spoustu kontroverzních výroků, ale spousta lidí se na ně podle mne dívá spíše osobně, než věcně, navíc kolikrát bez již nepřímo zmíněného kontextu.

TT je nominantem KS Ústeckého kraje. Byl jimi grilován, a počtem 26 z celkových 32 odevzdaných hlasů zvolen, a to již v prvním kole hlasování. To znamená, že se pro něj vyjádřilo přes 80% hlasujících. Nevěřím, že by ho KS volilo slepě. Grilovali ho, dali mu podporu, rozhodli se pro něj. Kandidáta znají osobně a jistě taky nejlépe, na rozdíl od někoho, kdo ho nikdy neviděl, slyšel o něm poprvé, a to třeba jenom a právě, z médií nebo od konkurenčních stran.

Jedním z důvodů existence krajských a místních sdružení je, aby se sdružovali a vybírali si své kandidáty mezi sebou, dle jejich nejlepšího úsudku. Znovu se zopakuji, znají se, vědí o sobě, čeho jsou a nejsou schopní, co umí a neumí, co dělají a nedělají, jak pracují.. a tak dále. Jsem pro to, aby si senátní kandidáty vybírali členové strany daného volebního obvodu, resp. KS, protože kandidáta znají nejlépe.

Co je mi asi nejvíc líto je to, že jsem třeba na twitteru a dalších sítích narazil na piráty, kteří se dle mého názoru ani neobtěžovali přečíst si fórum, ale hned psali o tom, že nejspíš jako členové podají podnět jako je ten, který otevřel toto jednání CF. Bez přečtení, bez ověření, bez informací. Bohužel se mi zdá, že se to vztahuje i na některé příspěvky zde na fóru. Tím mne prosím, neberte za slovo, není to pokus o to někoho očernit, nikoho ani nebudu zmiňovat, ale berte to prosím spíš jako apel na to, abychom si i my, a hlavně my, ověřovali informace.

Závěrem: Tímto se nesnažím nijak hájit názory TT, ale hájím názor a hlavně rozhodnutí KS Ústeckého kraje o jejich kandidátovi.

EDIT: Doplněno oslovení, které mi vypadlo.
EDIT2: oprava hrubky
Naposledy upravil(a) David.Drobny dne 11 úno 2020, 21:43, celkem upraveno 1 x.
David Drobný
Asistent poslance, Piráti Česká Lípa
Tel: 732 867 901, E-mail: david.drobny@pirati.cz

klivan
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Profese: lékař
Dal poděkování: 466 poděkování
Dostal poděkování: 646 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od klivan »

“Oproti kapitalismu byl Stalin masovy vrah amater”, tak napsal TT na Twitter.
Ta věta nedává moc smysl ani logiku, srovnává se systém s historickou personou.
Není jasné komu je určena, v jakém kontextu byla použita? "Slaměným panákem" je "kapitalismus", nebo "Stalin", nebo spíše "stalinismus"?
Kapitalismus je označen za vraha, větší než byl Stalin ???....tento výrok je značně zkreslený, zjednodušený, dotyčný by ho měl podpořit fakty, nebo zdroji, odkud čerpal.
Výrok lze považovat za argumentační faul, tzv "slaměný panák,"
https://bezfaulu.net/argumentacni-fauly ... eny-panak/
"Mluvčí vytvoří vlastní zkreslenou, přehnanou, či špatně vyloženou verzi oponentova argumentu (či postoje) a následně proti ní sám argumentuje.
Této upravené verzi argumentu se říká právě slaměný panák. Jde o metaforu postavení svého vlastního nepřítele v podobě právě slaměného panáka. Ten se samozřejmě může jen těžko bránit a je postaven právě tak, aby bylo snadné ho rozbít. Stejně o proti skutečnému slaměnému panákovi i proti tomu argumentačnímu je velice jednoduché bojovat." konec citátu
........Stalin, krvavý diktátor, má na svědomí životy lidí, právě ve jménu zničení kapitalismu a nastolení nového řádu. Jeho politika si vyžádala kolem 11 milionů obětí.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Josif_Vis ... %8D_Stalin

Termín kapitalismus do jisté míry pejorativním označením nedostatků západního světa, používán byl ve velké míře především levicově smýšlejícími silami v době studené války. Nechci se dopouštět stejného zjednodušování, ale s kapitalismem jsou spojeny nejen negativa, ale i ohromné zrychlení bohatnutí společnosti. Jak popsal již Adam Smith ve svém díle Bohatství národů. ;) Pravdou je , že Twitter není medium na hlubokomyslné a filosofické úvahy ;)
„Náš problém není v tom, že toho víme málo. Náš problém je, že mnoho z toho, co víme, není pravda.”
Will Rogers

jan.zavadil
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: Product Manager
Dal poděkování: 735 poděkování
Dostal poděkování: 333 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jan.zavadil »

David.Drobny píše:
11 úno 2020, 20:26
...jsem usoudil, že spousta z těch citovaných Tweetů je reakcí na něco jiného, původní příspěvky nejsou zmíněny, nebo jsou (nejspíš) záměrně zakryty těmi, kdo článek psali. Z toho jsem usoudil, že je článek pouze nafouklá "mediální kauza", a to z cílem nás jako stranu celkově očernit. V názoru o pokusu o špinavé kampani mne poté utvrdila především jedna určitá konkurenční strana. TT má bezesporu spoustu kontroverzních výroků, ale spousta lidí se na ně podle mne dívá spíše osobně, než věcně, navíc kolikrát bez již nepřímo zmíněného kontextu...

Co je mi asi nejvíc líto je to, že jsem třeba na twitteru a dalších sítích narazil na piráty, kteří se dle mého názoru ani neobtěžovali přečíst si fórum, ale hned psali o tom, že nejspíš jako členové podají podnět jako je ten, který otevřel toto jednání CF. Bez přečtení, bez ověření, bez informací. Bohužel se mi zdá, že se to vztahuje i na některé příspěvky zde na fóru. Tím mne prosím, neberte za slovo, není to pokus o to někoho očernit, nikoho ani nebudu zmiňovat, ale berte to prosím spíš jako apel na to, abychom si i my, a hlavně my, ověřovali informace.

Závěrem: Tímto se nesnažím nijak hájit názory TT, ale hájím názor a hlavně rozhodnutí KS Ústeckého kraje o jejich kandidátovi.
Já se moc omlouvám, ale na to musím reagovat. Já jsem, jakmile jsem narazil na sociálkách na ten článek o výrocích TT, šel na Twitter a věnoval jsem několik desítek minut procházením těch tweetů, odpovědí, reakcí, včetně reakce TT resp. toho, co k tomu napsali všichni přede mnou, abych třeba lépe pochopil kontext, a až posléze jsem vyjádřil svůj názor na ty výroky, které jsou podle mně za hranicí pirátské politiky a uvažování. Snažil jsem se, moc jsem se snažil to vnímat v souvislostech, do poslední chvíle jsem DOUFAL, že to je špatná interpretace, ale ať se na to dívám zleva nebo zprava, tak mi z toho opravdu není nejlépe.

Pokud některému z výroků, které jsou kritizovány, na kterých je dokladováno, chybí kontext, který by ty výroky uváděl do jiného, normálního světla, tak sem s tím s tím kontextem. Třeba jsme já i mnozí jiní něco přehlédli.

Dokud ale neuvidím toho Godota, ten chybějící kontext, který tomu má dávat nějaké oprávnění, nějakou logiku, tak nechápu, jak může někdo šmahem spláchnout námitky s poukazem na chybějící kontext, neinformovanost, neověřování, nečtení, kampaň konkurence a kdo ví co ještě.

Marně si lámu hlavou nad tím, jaký kontext by mohl speciálně některé ty výroky legitimizovat. Jaký kontext ospravedlňuje dehonestování lidí pro jejich legální, legitimní a zcela neagresivní politický postoj.
Když na jednu vteřinu připustím, jen teoreticky pro účel této diskuze, že takový ospravedlňující kontext existuje, tak pořád netuším, proč tedy s někým nediskutovat o názorech s pomocí argumentů a nálepkovat lidi jako imbecily a otce/matky fašismu. I kdyby ten zázračný kontext existoval, tak já nevím, má senátor vést diskuzi tímto způsobem?
Tito uživatelé poděkovali autorovi jan.zavadil za příspěvky (celkem 9):
Petr.Lysek, Rostislav.Reha, Petr.Vileta, Jakub.Dedek, Martin.Morong, Petr.Daubner, Jan.Bednarik, Jiri.Koudelka, Veronika.Kovarova

Vladimir.Vlach
Předseda krajského sdružení
Profese: IT technik
Dal poděkování: 486 poděkování
Dostal poděkování: 282 poděkování

Příspěvek od Vladimir.Vlach »

klivan píše:
11 úno 2020, 20:55
“Oproti kapitalismu byl Stalin masovy vrah amater”, tak napsal TT na Twitter.
Ta věta nedává moc smysl ani logiku, srovnává se systém s historickou personou.
Není jasné komu je určena, v jakém kontextu byla použita?...
Věta pana Tožičky zněla úplně jinak. To, že váš paskvil smysl nedává je pravda. 😉
A pokud si nejste schopen najít kontext původního výroku, tak tady nelze bohužel vést jakoukoliv věcnou diskusi.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vladimir.Vlach za příspěvek:
Dalibor.Zahora

David.Drobny
Místní předsednictvo
Profese: Student VŠ, Pedagogická fakulta UJEP
Dal poděkování: 101 poděkování
Dostal poděkování: 111 poděkování

Příspěvek od David.Drobny »

Jenda píše:
11 úno 2020, 20:59
David.Drobny píše:
...jsem usoudil, že spousta z těch citovaných Tweetů je reakcí na něco jiného, původní příspěvky nejsou zmíněny, nebo jsou (nejspíš) záměrně zakryty těmi, kdo článek psali. Z toho jsem usoudil, že je článek pouze nafouklá "mediální kauza", a to z cílem nás jako stranu celkově očernit. V názoru o pokusu o špinavé kampani mne poté utvrdila především jedna určitá konkurenční strana. TT má bezesporu spoustu kontroverzních výroků, ale spousta lidí se na ně podle mne dívá spíše osobně, než věcně, navíc kolikrát bez již nepřímo zmíněného kontextu...

Já se moc omlouvám, ale na to musím reagovat. Já jsem, jakmile jsem narazil na sociálkách na ten článek o výrocích TT, šel na Twitter a věnoval jsem několik desítek minut procházením těch tweetů, odpovědí, reakcí, včetně reakce TT resp. toho, co k tomu napsali všichni přede mnou, abych třeba lépe pochopil kontext, a až posléze jsem vyjádřil svůj názor na ty výroky, které jsou podle mně za hranicí pirátské politiky a uvažování. Snažil jsem se, moc jsem se snažil to vnímat v souvislostech, do poslední chvíle jsem DOUFAL, že to je špatná interpretace, ale ať se na to dívám zleva nebo zprava, tak mi z toho opravdu není nejlépe.

Pokud některému z výroků, které jsou kritizovány, na kterých je dokladováno, chybí kontext, který by ty výroky uváděl do jiného, normálního světla, tak sem s tím s tím kontextem. Třeba jsme já i mnozí jiní něco přehlédli.

Dokud ale neuvidím toho Godota, ten chybějící kontext, který tomu má dávat nějaké oprávnění, nějakou logiku, tak nechápu, jak může někdo šmahem spláchnout námitky s poukazem na chybějící kontext, neinformovanost, neověřování, nečtení, kampaň konkurence a kdo ví co ještě.

Marně si lámu hlavou nad tím, jaký kontext by mohl speciálně některé ty výroky legitimizovat. Jaký kontext ospravedlňuje dehonestování lidí pro jejich legální, legitimní a zcela neagresivní politický postoj.
Když na jednu vteřinu připustím, jen teoreticky pro účel této diskuze, že takový ospravedlňující kontext existuje, tak pořád netuším, proč tedy s někým nediskutovat o názorech s pomocí argumentů a nálepkovat lidi jako imbecily a otce/matky fašismu. I kdyby ten zázračný kontext existoval, tak já nevím, má senátor vést diskuzi tímto způsobem?
Čekal jsem, že právě ty na mne zareaguješ.

Kontext myslím, jak už píšu, v návaznosti na články, kde mi to prostě chybí k tomu, abych mohl článek považovat za objektivní. Pravda je, že jsem tu větu mohl napsat lépe. Ale jak říkám, kontext myslím v návaznosti na články, které byly napsány.

A znovu sem přidám můj závěr, aby to všem bylo jasné:
David.Drobny píše:
David Drobný
Asistent poslance, Piráti Česká Lípa
Tel: 732 867 901, E-mail: david.drobny@pirati.cz

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 25848 poděkování
Dostal poděkování: 12351 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Rostislav.Reha píše:
11 úno 2020, 18:20
Ja jsem taky Tomase Tozicku predtim nijak zvlast neznal. Kazdopadne z jeho tweetu jsem nabyl dojmu, ze je to clovek, ktery rad postuje zkratkovite zavery, hlavne s durazem na to vyprovokovat co nejvetsi reakci, nezavisle na tom ceho se to tyka - a kdyz si predstavim, ze ruzne hoaxy (kterym neustale celime) by najednou uz nebyly hoaxy, ale presne citace se stejnym dopadem, tak to neni nic prijemneho. Takovy typ cloveka (obcas se tomu rika "nerizena strela") v senatu za Piraty proste nechci.OFFTOPIC Senat je soubor skladajici se z jednotlivych individualit a kandidati do nej by meli byt citelni a stabilni ve svych postojich a vyjadrenich, protoze v podstate neni rozumna sila jak je nejak korigovat. Mozna je to hodny a mily clovek a kdybych ho poznal, mel bych ho rad (je to docela pravdepodobne) - ale je spousta lidi, ktere mam rad a nikdy bych je do Senatu nepustil, do senatu chci cloveka, u ktereho vim, ze na jeho usudek a reakce muzu vsadit povest Piratu.
Hele, co byl Kubera? Kdo si vzpomene na jeho projev v Terezíně?
https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/ja ... 211536_ako

Bylo kvůli tomu nějaké halo? Zase tak velké ne, že. Křičeli tolik ti samí, co teď jedou jak nepřijatelný je Tožička. Většinou ne.
Další dobrý důkaz vychýlenosti. Tady se totiž už třicet let kritizuje jen něco a někdo.

Devíza Pirátů od začátku byla, že dokázali jít proti proudu a že nepodléhali téhle objednávce. Jako vážně se tu necháme mistrovat tou českou pravicí, která má hlavě tolik žluklého másla, že to smrdí až podpalubí?

A krom toho, já chci s Senátu někoho kdo umí vyprávět historky o Niky Laudovi - v tom by mohl na Kuberu navázat z té lepší stránky.
Příspěvek od Tomas.Tozicka » 11 úno 2020 15:00
viewtopic.php?p=679332#p679332
...
Niki Lauda měl v roce 1976 opět našlápnuto na vítězství v mistrovství světa Formule 1. Na trati Nürburgring měl však těžkou nehodu, z níž vyvázl s těžkými popáleninami a poškozenými plícemi. S nezměrnou vůlí se však už po 42 dnech posadil znovu do svého Ferrari a pokusil se o obhajobu titulu. Před poslední Velkou cenou cenou v Japonsku byl opět na prvním místě. Ale na dráze Fuji hustě pršelo a Niki požadoval zrušení závodu pro velké riziko a ohrožení jezdců. To se nestalo a Niki Lauda nakonec závod vzdal, protože mu riziko přišlo příliš velké. K žádné nehodě však nedošlo a mistrovství světa vyhrál James Hunt o jeden bod…
Stačí prostě chvilka obav a veškerá minulá odvaha a odhodlání jsou k ničemu. Rozhodnout se musí každý sám.
Oznámení moderátora:
Následná diskuze o exsenátoru Kuberovi oddělena sem: viewtopic.php?f=75&t=51250
Naposledy upravil(a) Vojtech.Pikal dne 11 úno 2020, 22:30, celkem upraveno 1 x.
Důvod: moderace
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 2):
David.Drobny, Sarka.Vaclavikova
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“