CF 4/2020 - Zrušení nominace Tomáše Tožicky - procedura

Vlákno pro námitky, které se týkají procedury.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
  • Námitku proti proceduře lze podat, pokud nastaly při hlasování okolnosti, které by mohly volbu zpochybnit.
    Námitku je třeba podat bezprostředně po hlasování předsedajícímu, který dá procedurálně hlasovat o opakovaném hlasování. Všechny obdobné návrhy k danému hlasování se uplatní najednou.
  • Pokud je usnesení přijato i přes námitku správnosti, může se ten, kdo má hlasovací právo, obrátit na rozhodčí komisi stížností, a požadovat, aby se tato okolnost uvedla do zápisu.
  • Nevykazuje-li usnesení neodstranitelnou vadnost způsobenou absolutním nedostatkem působnosti nebo pravomoci, považuje se za přijaté a může vstoupit v platnost (čl. 6(1) a 6(4) St), což nebrání rozhodčí komisi ve vyslovení neplatnosti, pokud zjistí odstranitelnou vadnost, která by měla vliv na výsledek hlasování.
Jan.Bednarik
Republikový výbor
Profese: programátor, konzultant
Dal poděkování: 2708 poděkování
Dostal poděkování: 3525 poděkování

Re: Zrušení nominace Tomáše Tožicky - přezkum CF

Příspěvek od Jan.Bednarik »

Petr.Rysler píše:
11 úno 2020, 13:35
Nejdříve se řešil Ruml, nyní Tožička zde v Ústeckém kraji. Přesto, že ho většina schválila, může toto CF změnit.
Nebudu se pitvat v pro a proti, grilování pana Tožičky jsem se aktivně zúčastnil a byl jsem pro jeho nominaci.
Nejsem právník ani znalec našich předpisů, vidím zde ,že ani většina z Vás.
Proto si nechám poradit a navrhnu zrušení možnosti nominovat KF svého kandidáta do senátu.A třeba i do kraje? Že by i do parlamentu?
Ať to schvaluje CF, kdo lépe může rozhodnout?
CF delegovalo svoji pravomoc volit kandidáty na oblastní fóra a mají v tom plnou důvěru. Ale zároveň je zachována přímá demokracie a CF si ponechalo opravné prostředky v případě mimořádné potřeby zasáhnout mimořádným přezkumem. (Navíc zodpovědnost nad kandidátními listinami CF svěřilo republikovému výboru, ať CF nemusí prověřovat a řešit každého kandidáta do všech voleb.)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Bednarik za příspěvky (celkem 7):
Andrej.Ramaseuski, Jiri.Koudelka, Frantisek.Navrkal, Filip.Mezera, Martin.Morong, Dalibor.Zahora, Petr.Vileta
„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • člen RV • člen TO • člen AO • emeritní předseda XOLK (6/2018–11/2019) • bývalý místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip

Petr.Rysler
Člen KS Ústecký kraj
Profese: Restaurater
Dal poděkování: 337 poděkování
Dostal poděkování: 210 poděkování

Re: Zrušení nominace Tomáše Tožicky - přezkum CF

Příspěvek od Petr.Rysler »

Jan.Bednarik píše:
11 úno 2020, 13:47
Petr.Rysler píše:
11 úno 2020, 13:35
Nejdříve se řešil Ruml, nyní Tožička zde v Ústeckém kraji. Přesto, že ho většina schválila, může toto CF změnit.
Nebudu se pitvat v pro a proti, grilování pana Tožičky jsem se aktivně zúčastnil a byl jsem pro jeho nominaci.
Nejsem právník ani znalec našich předpisů, vidím zde ,že ani většina z Vás.
Proto si nechám poradit a navrhnu zrušení možnosti nominovat KF svého kandidáta do senátu.A třeba i do kraje? Že by i do parlamentu?
Ať to schvaluje CF, kdo lépe může rozhodnout?
CF delegovalo svoji pravomoc volit kandidáty na oblastní fóra a mají v tom plnou důvěru. Ale zároveň je zachována přímá demokracie a CF si ponechalo opravné prostředky v případě mimořádné potřeby zasáhnout mimořádným přezkumem. (Navíc zodpovědnost nad kandidátními listinami CF svěřilo republikovému výboru, ať CF nemusí prověřovat a řešit každého kandidáta do všech voleb.)
Já to chápu, ale kdyby se diskutovalo a prověřovali veškeré výroky, snad už veškeré, tak pečlivě už před naším rozhodnutím, mohli jsme si tohle šetřit.Chtě jsem KANDIDOVAT do krajských voleb, ale jestli se někdo začne šťourat v tom, co jsem kdy řekl, tak to teda dopadnou.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Rysler za příspěvek:
Dalibor.Zahora

Vojtech.Pikal
Republikové předsednictvo
Profese: poslanec, informatik
Dal poděkování: 28708 poděkování
Dostal poděkování: 22199 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 4/2020 - Zrušení nominace Tomáše Tožicky - procedura

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Tak, věc jsem oddělil, pokusí se tady vyjádřit jako předsedající.

Rozhodnutím KF byla schválena kandidátní lisitna.
Toto bylo oznámeno RV a kandidátní listina byla předána úřadům v řádném termínu.
Až následně byl založen podnět a získal podporu.
Tím se vykonatelnost rozhodnutí pozastavuje, ale samotné rozhodnutí neruší.
RP a další orgány by tedy neměli činit nic, aby kandidaturu "více naplnili" (například spouštět kampaň, vytvářet fundraisové účty, vyjednávat podporu apod.), ale samotné podpoření přezkumu ho nenutí vzít kandidátku zpět, to by nastalo až v případě schválení mimořádného přezkumu.

Obecně na vzetí zpět je dostatek času - až do posledních dní před volbami to může zmocněnec učinit.

(Obdobně třeba v případě přezkumu schválení krajského rozpočtu, pokud je již rozpočet zaregistrován, podpora podnětu k jeho přezkumu nevede k jeho "odregistraci", ta by nastala až po schválení podnětu.)
člen RP, AO, PO, ZO, FT;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb| Tel: 776635258

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 25846 poděkování
Dostal poděkování: 12344 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 4/2020 Přezkum schválení kandidátky do doplňovacích senátních voleb obvod č. 32

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Z jednání RK k tématu:
Došlo-li k zahájení přezkumu rozhodnutí orgánu strany na základě čl. 8 odst. 5 písm. h) stanov a toto rozhodnutí již bylo alespoň zčásti vykonáno, pak nemá daný orgán po dobu průběhu řízení o přezkumu předmětného rozhodnutí povinnost činit aktivní kroky směřující k odčinění předmětného rozhodnutí a kandidáti tudíž nemusí být staženi.
Odůvodnění zpracuje zpravodaj dle diskuze na zasedání.

Hlasování:
PRO: všichni
PROTI/Zdrželi se: 0
zdroj: viewtopic.php?p=679485#p679485
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 2):
Frantisek.Navrkal, Vladimir.Vlach
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Petr.Vileta
Vedoucí administrativního odboru
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Dal poděkování: 24739 poděkování
Dostal poděkování: 20815 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 4/2020 Přezkum schválení kandidátky do doplňovacích senátních voleb obvod č. 32

Příspěvek od Petr.Vileta »

Dalibor.Zahora píše:
11 úno 2020, 22:58
Z jednání RK k tématu:
zdroj: viewtopic.php?p=679485#p679485
Tak si přečti i to odůvodnění ;) https://redmine.pirati.cz/issues/27359

Pro agenty to shrnu: Není nutné ihned stahovat již podanou kandidátku, ale pokud bude návrh přezkumu schválen, bude se to muset učinit. Podle zákona je na to zatím dost času.
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Odpovědět

Zpět na „Procedurální námitky“