Zrušení nominace Tomáše Tožicky - přezkum CF

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty

Moderátor: Predsedajici

Zamčeno

Mimořádný přezkum CF - kandidatura Tomáše Tožičky do senátu

Podporuji (jsem pro přezkum)
102
49%
Nepodporuji (jsem proti přezkumu)
98
47%
Zdržuji se
8
4%

Celkem hlasujících: 208 - Celkem hlasů: 208

jan.zavadil
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: Product Manager
Dal poděkování: 735 poděkování
Dostal poděkování: 333 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení nominace Tomáše Tožicky - přezkum CF

Příspěvek od jan.zavadil »

Zbynek.Janoska píše:
11 úno 2020, 13:16
Spíš mi přijde, že se tady jako mnohem relevantnější bere několik statusů na fb, než jeho dlouholetá (celoživotní?) práce, kterou prokazatelně zlepšil životy stovkám, možná tisícům lidí.
Já ale nijak nezpochybňuji jeho práci pro potřebné, naopak jsem mu za to vyjádřil dík a poklonu. Takový Bill Gates už věnoval miliardy dolarů (ze svého) na boj s chudobou a do vzdělání spousty lidí a věřím, že by jako pirátský kandidát neprošel - to jen na doklad toho, že "jen" zásluhy nestačí resp. stačit by neměly.
Zbynek.Janoska píše:
Chytání padouchů na facebooku a twitteru je taková líná forma služby vlasti. Hrdinství cestou nejmenšího odporu, které ale funguje jenom na liberální straně spektra.
Nedílnou prací politika je i vyjadřování a komunikace. Pokud někdo nezvládne ustát, aby obsah a styl jeho komunikace byl předmětem zkoumání a případně kritiky, tak se obávám, že by neměl být politik. Tomáš T. touto cestou "spláchnutí kritiky do záchoda" zatím nešel a jde mu to ke cti. Věřím, že se bez toho obejdeme i my ostatní.
Zbynek.Janoska píše:
Zatímco Klausovi, Babišovi a Okamurovi jejich voliči odpustí všechno, mi řešíme, zda zrušit nominaci člověku, který tráví život veřejnou službou za to, že nemá rád kapitalismus. Takový vzkaz potenciálním politikům, že ať už budou říkat cokoli, hlavně si mají dát pozor, aby to nevzbudilo nějaké kontroverze. Ať ze zásady nepoužívají sarkasmus, ironii a hyperbolu a nikdy, za žádných okolností, neurazí ničí city.
Klausovi, Babišovi a Okamurovi voliči jsou bohužel splachovací, kvůli tomu, z jakých skupin obyvatelstva se rekrutují. Voliči Pirátů jsou zcela odlišní. Podívejte se na nějaký průzkum věku, vzdělání, ... Úplný opak.

To, co TT ve svých příspěvcích používá není sarkasmus, ironie ani hyperbola. To jsou zcela vážně míněné příspěvky. Až dosud nikdo necítil potřebu to zpochybňovat, ani autor sám se zde nijak nevyjádřil.
Zbynek.Janoska píše:
(a to, že "centrististická maloburžoazie je matkou fašismu" je mimo jiné poselství Spalovače mrtvol - budeme hejtovat Fukse, Herze, Hrušínského a Chramostovou?)
To bohužel není pravda. Seznamte se s tím, v jakých kruzích Hitler a Mussolini začínali, k jakým lidem mluvili, byli to veteráni, lidé bez práce, v horším sociálním postavení, a protože sdíleli potenciální elektorát s komunisty a pro kapitalisty nebyli tak nebezpeční, jako komunisté, tak dostali podporu od významných obchodníků a průmyslníků.

Naštěstí nikoho nenapadlo tvrdit, že komunistická totalita pochází také z lůna "centristické maloburžoazie", to už by ústa pálila i případného mluvčího, který by nás o tom chtěl přesvědčit :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi jan.zavadil za příspěvek:
Yossi

Vojtech.Pikal
Republikové předsednictvo
Profese: poslanec, informatik
Dal poděkování: 28718 poděkování
Dostal poděkování: 22223 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Oznámení moderátora:
Jednání jsem svolal - viewtopic.php?f=477&t=51238
Zatím tam prosím nevstupujte, během dalších hodin to procesně dokončím, rozešlu apod.
Stejně tak odsud potom rozdělím procesní diskuzi.
člen RP, AO, PO, ZO, FT;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb| Tel: 776635258

Yossi
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: advokát a insolvenční správce
Dal poděkování: 593 poděkování
Dostal poděkování: 809 poděkování

Příspěvek od Yossi »

Tomas.Tozicka píše:
11 úno 2020, 14:00
Ahoj všichni,

formální struktury jsou od toho, aby usnadňovaly demokracii, a ty pirátské se mi líbí. Takže nemám nic ani proti přezkumu, ostatní je na rozhodčí komisi. Za sebe bych považoval férovější, kdyby se tak stalo před registrací. Nicméně se k tomu musím (snad už naposledy) vyjádřit.

Nejprve bych chtěl říct, že nenávist a nesnášenlivost patří k tomu, s čím musím ve svém životě pracovat. Nejsem sice žádný velký bojovník, ale vždy jsem kritizoval nespravedlnost a nepoctivost. Za komunistů mi to vyneslo odměnu v podobě dělnických profesí, což nemyslím ironicky, protože to byla velmi dobrá zkušenost. Po revoluci jsem se chtěl věnovat sociální práci, protože jsem díky sledování západoněmecké televize věděl, že žádný ráj na zemi nepřijde a je třeba pracovat na zachování soudržné společnosti. Proto jsem také vystudoval teologii, protože církevní sociální i rozvojové služby patří k tomu progresivnímu, čím bychom se ze Západu měli inspirovat.

Když jsem kritizoval to, co se dělo v devadesátých letech, často jsem si vysloužil nálepku komunisty. Velmi často od lidí kteří byli až do listopadu loajální k režimu, nebo dokonce členové KSČ. Podobně to měli další lidé, kteří se mnohem statečněji než já stavěli proti bývalému režimu, ale když oprávněně a s jasnými argumenty kritizovali stávající pořádky, byli smeteni a špiněni. Nekritizovatelnost systémových problémů přetrvává dodnes a je kořenem toho, proč nám žádné dílčí kosmetické změny nepomáhají. Jako příklad uvedu korupci, kterou se snažíme řešit stále novými úpravami, ale dokud tady budou daňové ráje, přes které je možné vyvádět ze země nezdaněné zisky, prát špinavé peníze a anonymně obrovskými sumami korumpovat kohokoli, nic nám nepomůže.

Za Piráty jsem už kandidoval, vždy mi to bylo nabídnuto a já souhlasil, že se budu o kandidaturu ucházet. Vždy jsem byl přijat s jasným mandátem. Smršť, která se na mě snesla při letošní kandidatuře, je samozřejmě dána tím, že v těch předchozích Piráti nepředstavovali tak velké nebezpečí pro stávající strany. Ta sprška naprosto nesmyslné osobně cílené nenávisti, zasahuje mě a mou rodinu stejně, ne-li více, jako PIráty. Na druhé straně musím ocenit, že mně i rodině mnoho lidí nabízí podporu jak osobně, tak v případné kampaně, čehož si vážím.

Je samozřejmě na členské základně, jestli bude mou kandidaturu posuzovat na základě mé práce, z diskuze vytržených útržků, článků na Novinkách, nebo dalších strategických a ideových východisek. Hlasování ukáže. Takže nakonec ještě jeden příběh, který mě napadl už během grilování v Ústí nad Labem.

Niki Lauda měl v roce 1976 opět našlápnuto na vítězství v mistrovství světa Formule 1. Na trati Nürburgring měl však těžkou nehodu, z níž vyvázl s těžkými popáleninami a poškozenými plícemi. S nezměrnou vůlí se však už po 42 dnech posadil znovu do svého Ferrari a pokusil se o obhajobu titulu. Před poslední Velkou cenou cenou v Japonsku byl opět na prvním místě. Ale na dráze Fuji hustě pršelo a Niki požadoval zrušení závodu pro velké riziko a ohrožení jezdců. To se nestalo a Niki Lauda nakonec závod vzdal, protože mu riziko přišlo příliš velké. K žádné nehodě však nedošlo a mistrovství světa vyhrál James Hunt o jeden bod…
Stačí prostě chvilka obav a veškerá minulá odvaha a odhodlání jsou k ničemu. Rozhodnout se musí každý sám.
Můžu se zeptat, proč do toho neustále musíte tahat svou rodinu? Přijde mi to dost nemístné. Tady na fóru ani během grilování Vaši rodinu nikdo nevytahoval, naopak, jste ji to do toho opakovaně tahal sám.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Yossi za příspěvek:
Jakub.Dedek
We are all heroes: You and Boo and I. Hamsters and rangers everywhere! Rejoice!

Tomas.Vich
Člen KS Praha
Profese: architekt
Dal poděkování: 126 poděkování
Dostal poděkování: 187 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas.Vich »

Já hlasoval proti přezkumu, mně se líbí, že jsou mezi piráty levičáci i pravičáci a že se bavíme o konkrétních věcech, ne o pravolevosti. Tožička má za sebou pěkný kus práce a toho si vážím.
Tomáš

Ivo.Vlasaty
Republikový výbor
Dal poděkování: 7416 poděkování
Dostal poděkování: 3097 poděkování

Příspěvek od Ivo.Vlasaty »

Jenda píše:
11 úno 2020, 13:27
Vit.Jurasek píše:
11 úno 2020, 13:07
Jenda píše:
11 úno 2020, 12:42
budeme mít člověka, který tvrdí, že volby jsou k ničemu,
Dovolil bych si tvrdit, že TT tvrdí přesný opak
OFFTOPICObrázek
Takový to, když na výzvu k diskusi k věci ignoruješ a jenom svoje posty přesuneš z FB na fórum.

Nemám důvod vidět v tom cokoliv jiného, než sarkastický bonmot vztažený k britským volbám (viděli jste třeba analýzu toho, jak média stranila kterým stranám? víte něco o mediální scéně v UK, znáte třeba jméno Rupert Murdoch?)
Naposledy upravil(a) Ivo.Vlasaty dne 11 úno 2020, 14:28, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vlasaty za příspěvek:
Dalibor.Zahora
Ivo Vlasatý
ivojr@seznam.cz
člen RV
člen MS Českobudějovicko, host v MS Praha 4
792446700

Ivo.Vlasaty
Republikový výbor
Dal poděkování: 7416 poděkování
Dostal poděkování: 3097 poděkování

Příspěvek od Ivo.Vlasaty »

Tomas.Tozicka píše:
Nejprve bych chtěl říct, že nenávist a nesnášenlivost patří k tomu, s čím musím ve svém životě pracovat. Nejsem sice žádný velký bojovník, ale vždy jsem kritizoval nespravedlnost a nepoctivost.
Jako jeden z hlavních a hlasitých obhájců tvé kandidatury bych se tě chtěl zeptat, jestli si uvědomuješ, že spousta lidí si některé tvé tweety bere osobně nebo je považuje za urážlivé vůči různým skupinám lidí. A jestli jsi ochotný se takové rétoriky nadále vyvarovat a třeba se i za některé z těch výroků omluvit těm, které urazily, aniž jsi to měl v úmyslu.

Velmi bych proto ocenil tvou odpověď na příspěvek, který sem vložil @Jan.Hora, protože podle mě vystihl podstatu problému, který s tvými tweety je. Aby se nemusel složitě dohledávat, znovu jej cituji tady v OFFTOPIC[quote=Jan.Hora post_id=679331 time=1581426018 user_id=10418]A chceme aby nás reprezentoval člověk, jehož výroky jsou evidentně formulovány jako útoky a urážky těch, kdo zastávají jiný názor? Já mám prostě představu, že senátor by měl umět podat kontroverzní názory nekonfliktní formou, ale nedokážu říct, jestli to má nebo nemá být "deal breaker" pro kandidaturu. Že nás budou prudit lidi jako pan Zahradil mi nevadí, že se nezalíbíme všem je cena za vlastní názor, kterou rád zaplatím. Ale taky nechci aby piráti v exponovaných funkcích cíleně uráželi názorové oponenty.

Příklad: Několik z nich třeba míří přímo na mě, podle toho co píše spadám do kolonky "imbecil", "centristický maloburžoust a matka OFFTOPICspíš teda asi otec fašismu" . A to jsem vzal jen ty výroky, co už tady proběhly, bůhví co bych našel kdybych zapátral důkladněji.

Otázka pro mě osobně tak zůstává tom, jestli mi otázka schopnosti komunikovat způsobem odpovídajícím roli, o kterou kandidát žádá, stojí za narušení subsidiaritu Ústeckého KS, nebo jestli bych měl kousnout svoje osobní pocity a smířit se s tím, že budu muset vysvětlovat výroky, s jejichž formou a často i obsahem bytostně nesouhlasím. Z mojí rozpolcenosti je asi patrné, že tuhle otázku jsem si ještě nedokázal zodpovědět.

Hodně by mi pomohlo, kdyby pan Tožička napsal, jak se na své výroky zpětně dívá a jestli má nebo nemá v plánu takhle komunikovat i v budoucnu.
[/quote]
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vlasaty za příspěvky (celkem 9):
Jan.Hora, Frantisek.Dosedel, Petr.Lysek, Dan.Lestina, Martin.Morong, Michal.Macek, Vojtech.Pikal, jan.zavadil, Michal.Soltys
Ivo Vlasatý
ivojr@seznam.cz
člen RV
člen MS Českobudějovicko, host v MS Praha 4
792446700

Martin.Kucera
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2158 poděkování
Dostal poděkování: 22675 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera »

Yossi píše:
11 úno 2020, 14:12
Nalevo od středu je samozřejmě velké množství legitimních ideových směrů a politik, komunismus začíná v bodě, kde člověk odmítá legitimitu pravé a středové části spektra, nerespektuje LZPS, dehumanizuje své názorové a politické odpůrce, relativizuje zločiny komunismu oproti "zločinům pravice a maloburžoazie".
Libovolný ze směrů komunismu? Nebo jen ten marxleninský a jemu příbuzné?
A jaká formulace poukazující na to, že existovaly a existují i "zločiny pravice a kapitalismu" (nebudeme se, doufám, tvářit, že žádné nebyly a nejsou) by podle tebe byla akceptovatelná a nerelativizující zločiny komunistických režimů?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 3):
Michaela.Skokanova, Dalibor.Zahora, Vojtech.Pikal
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Yossi
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: advokát a insolvenční správce
Dal poděkování: 593 poděkování
Dostal poděkování: 809 poděkování

Příspěvek od Yossi »

Martin.Kucera píše:
11 úno 2020, 14:32
Yossi píše:
Nalevo od středu je samozřejmě velké množství legitimních ideových směrů a politik, komunismus začíná v bodě, kde člověk odmítá legitimitu pravé a středové části spektra, nerespektuje LZPS, dehumanizuje své názorové a politické odpůrce, relativizuje zločiny komunismu oproti "zločinům pravice a maloburžoazie".
A jaká formulace poukazující na to, že existovaly a existují i "zločiny pravice a kapitalismu" (nebudeme se, doufám, tvářit, že žádné nebyly a nejsou) by podle tebe byla akceptovatelná a nerelativizující zločiny komunistických režimů?
Všechny formy komunismu.

Jde o kontext. Když budu normálně racionálně a věcně psát o problémech současného systému nebo pravicových vlád (zločin je fakt nevhodné paprávní označení), tak nejde o nic špatného. Když na otázku "je komunismus zavrženíhodná ideologie?" nebo "co si myslíte o minulém režimu?", odpovím "ale současný systém vraždí lidi!!", tak jde o typické relativizování zločinů komunismu.
We are all heroes: You and Boo and I. Hamsters and rangers everywhere! Rejoice!

Filip.Mezera
Krajské předsednictvo
Profese: Datový analytik
Dal poděkování: 363 poděkování
Dostal poděkování: 205 poděkování

Příspěvek od Filip.Mezera »

Tomas.Tozicka píše:
Stačí prostě chvilka obav a veškerá minulá odvaha a odhodlání jsou k ničemu. Rozhodnout se musí každý sám.
Ahoj Tomáši. Moc díky za vyjádření, vážím si toho. Stejně tak si vážím tvé práce a už vůbec nechci zpochybňovat tvé zkušenosti. To, s čím mám problém, je tvá schopnost hloubit příkopy. Přečetl jsem toho za posledních několik dní od tebe fakt hodně. Vím, že sociální sítě jsou na komunikaci hrozně těžké médium, protože podporují kontroverzi a zkratkovitost. Jako zástupce občanů je dobré být nekompromisní v činech, nenechat se uplatit, a tam ti věřím jako málokomu, že to bys zvládnul.
Na druhou stranu je potřeba být uměřený ve slovech. Většina občanů chce, aby to tu dobře fungovalo. Dokonce i ti nemastní neslaní centristé. Také z nich se nakonec rekrutuje část lidí bojujících proti totalitám. A já bych nerad přišel o spojence (se kterým se navíc identifikujeme, když říkáme, že jsme středovou stranou) jen proto, že je jednoduché je rychle odsoudit.
Naposledy upravil(a) Filip.Mezera dne 11 úno 2020, 14:53, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Filip.Mezera za příspěvky (celkem 6):
Jan.Hora, Ivo.Vlasaty, Andrej.Ramaseuski, Frantisek.Navrkal, jan.zavadil, Jan.Hrubes
"No to už dál nejde," vydralo se z dědy Janečka. "To přece je zvrhlost! Vidíš, to mají z toho, že řežou všechno možné z kostí! Nám taková nestydatost jakživa na mysl nepřišla, protože z pazourku by to ani nešlo udělat - Tam to vede! To jsou ty jejich vynálezy! Pořád budou něco vymýšlet, pořád budou něco nového zavádět, až všechno zhuntují a zničí - A já říkám," zvolal pračlověk Janeček v prorockém osvícení, "že dlouho to už trvat nebude!" Karel Čapek, Kniha apokryfů

Martin.Kucera
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2158 poděkování
Dostal poděkování: 22675 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera »

Yossi píše:
11 úno 2020, 14:36
Martin.Kucera píše:
11 úno 2020, 14:32
Yossi píše:
Všechny formy komunismu.
Přemýšlím, zda mi stojíš za to, abych věnoval čas základnímu studiu o všech směrech komunismu, které kdy existovaly (ale dost pochybuju, že ty je nastudované máš).
Jde o kontext. Když budu normálně racionálně a věcně psát o problémech současného systému nebo pravicových vlád (zločin je fakt nevhodné paprávní označení), tak nejde o nic špatného.
Hele, pokud je legitimní psát o zločinech komunistického režimu, pak je i legitimní psát o zločinech současných systémů (označovat je za "problémy" je zase relativizace v opačném gardu).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 4):
Michaela.Skokanova, Miloslava.Karfilatova, Dalibor.Zahora, Vojtech.Pikal
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Uzamčené členské podněty“