CF 4/2020 Přezkum schválení kandidátky do doplňovacích senátních voleb obvod č. 32

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci, na ostatní se obracejte jen prostřednictvím předsedajícího. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna. Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Zamčeno
Vojtech.Pikal
Republikové předsednictvo
Profese: poslanec, informatik
Dal poděkování: 28708 poděkování
Dostal poděkování: 22199 poděkování
Kontaktovat uživatele:

CF 4/2020 Přezkum schválení kandidátky do doplňovacích senátních voleb obvod č. 32

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Zahajuji jednání celostátního fóra k mimořádnému přezkumu rozhodnutí KF ÚsK 4/2020, kterým byla v primárních volbách schválena kandidátní listina pro doplňovací senátní volby v obvodu č. 32 - Teplice.

Jednání je zahájeno na základě podání Petra Vilety jako navrhovatele a souvisejícího podnětu.

Celostátní fórum tímto naplňuje svou výlučnou pravomoc dle stanov Čl. 8 (1) h);
Čl. 8 Celostátní fórum
(5) Celostátní fórum ve výlučné působnosti
h) mimořádně přezkoumává rozhodnutí orgánu strany, pokud to skupina členů strany navrhne předsedovi do dvou týdnů od právní moci rozhodnutí; od toho okamžiku se vykonatelnost rozhodnutí pozastavuje. Celostátní fórum může do dvou týdnů od pozastavení rozhodnutí zrušit. Jinak se rozhodnutí vykoná. Pro účely tohoto ustanovení se skupinou rozumí alespoň pětina, nestanoví-li celostátní fórum ve svém jednacím řádu méně.3)
Přezkoumávané rozhodnutí KF ÚsK 4/2020 je rozhodnutím krajského fóra krajského sdružení Ústecký kraj, kterým v souladu s Volebním řádem v primárních volbách sestavilo kandidátní listinu pro předčasné (doplňovací) senátní volby v senátním obvodu č. 32 - Teplice.

V přezkoumávaných primárních volbách byl Tomáš Tožička jako nestraník zvolen na kandidátní listinu České pirátské strany. V těchto primárních voleb se zúčastnilo 32 z 59 členů krajského sdružení. Pro postup do 2. kola tak bylo třeba 17 hlasů. Tomáš Tožička získal podporu od 26 hlasujících a jako jediný kandidát tak postoupil do 2. kola a byl tedy zvolen. (Jediný další kandidát získal 7 hlasů.) Hlasování zde.
Toto rozhodnutí bylo vyhlášeno 6.2. a čtrnáctidenní lhůta pro získání podpory pro přezkum tak byla dodržena.

Jednací řád celostátního fóra v souladu s citovaným ustanovením snižuje skupinu členů potřebnou pro svolání na dvojnásobek druhé odmocniny. Seznam členů v tuto chvíli obsahuje 1039 členů. Skupinu členů pro svolání podle jednacího řádu tak tvoří 65 členů. Současně nesmí PROTI podnětu hlasovat více členů, což je v tuto chvíli také splněno.

V souladu s jednacím řádem, budeme v jednání postupovat jako při referendu(zkrácené jednání).
člen RP, AO, PO, ZO, FT;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb| Tel: 776635258

Vojtech.Pikal
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 4/2020 Přezkum schválení kandidátky do doplňovacích senátních voleb obvod č. 32

Důvod zahájení je rozebrán výše. Navrhované rozhodnutí a další možnosti hlasování jsou zveřejněny níže.
Jelikož jednáme v referendu(zkráceném jednání), další návrhy nelze zařadit. Lhůta na rozmyšlenou potrvá v souladu s jednacím řádem 2 dny, tedy do čtvrtka včetně.
Hlasování proběhne na hlasovacím systému strany helios.pirati.cz a to od pátku 14.2. 10:00 do pondělí 17.2. 22:00.
Odkaz na hlasování je zde.
Jednání probíhá jako otevřené. Dalšími činovníky jednání budou Martin Kučera, který mě bude v předsedání případně zastupovat a trustees, kteří budou hlídat klíče k volebnímu systému. Těmi jsou Stanislav Štipl, Lukáš Dubec, Petr Springinsfeld a Andrej Ramašeuski.
Pokud by někdo chtěl namítat mou případnou podjatost, ve věci, může.

Související procedurální diskuze byla oddělena a důsledně oddělována do samostatného vlákna.

Postavení navrhovatele má v jednání @Petr.Vileta, kterého prosím o případné úvodní slovo. V jednání dále hledáme největšího odpůrce.
K hlasování budou připojena závěrečná slova Navrhovatele a Odpůrce.

Prosím, aby byla v jednání respektována pravidla jednání na celostátním fóru a internetovém fóru.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 5):
Jan.Bednarik, Petr.Vileta, Jiri.Snizek, Miloslava.Karfilatova, Jitka.Vondrouskova
člen RP, AO, PO, ZO, FT;

Vojtech.Pikal
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 4/2020 Přezkum schválení kandidátky do doplňovacích senátních voleb obvod č. 32

Návrhy usnesení a hlasovací možnosti
Návrh usnesení A píše:Celostátní fórum ruší rozhodnutí krajského fóra Ústeckého krajského sdružení KF ÚsK 4/2020, kterým v primárních volbách sestavilo a schválilo kandidátní listinu do doplňovacích senátních voleb v obvodu č. 32 - Teplice.
Možnost B píše:Ukončení projednávání bez přijetí usnesení.
OFFTOPICMožnost odročení republikovému výboru nelze zařadit, jelikož se jedná o výlučnou pravomoc a tu nelze delegovat na jiný orgán.
Možnost odročení na řádné jednání nelze zařadit, jelikož na mimořádný přezkum je ze stanov 14 dní a v následném řádném jednání by to nebylo lze projednat.
viz
Alternativní návrh nezískal do zahájení dostatečnou podporu, a není tedy možno ho zařadit do závěrečného hlasování.

Závěrečná slova
Závěrečné slovo Navrhovatele (Petr Vileta): viewtopic.php?p=680231#p680231
Závěrečné slovo největšího Odpůrce návrhu (Jiří Rezek): viewtopic.php?p=680265#p680265
Závěrečné slovo Odvolávaného (Tomáš Tožička): viewtopic.php?p=680267#p680267
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 7):
Frantisek.Navrkal, Ivo.Vlasaty, Filip.Mezera, Jan.Bednarik, Katerina.Stojanova, Petr.Vileta, Jitka.Vondrouskova
člen RP, AO, PO, ZO, FT;

Petr.Vileta
Vedoucí administrativního odboru
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Dal poděkování: 24739 poděkování
Dostal poděkování: 20815 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta »

Pokusím se být co nejstručnější.

Vážím si dosavadní práce pana Tožičky, ale jeho názory, publikované na Twitteru i na Aktualne.cz považuji za extrémně levicové a mnohé z nich za vysloveně urážlivé vůči části našich voličů.

"Kapitalismus je zločin proti lidskosti." je tvrzení, názor, ale nemohu ho sdílet. Dovolím si parafrázovat Churchilla "Kapitalismus je nejhorší společenský systém, ale nikdo dosud nenalezl lepší." a raději smajlíka ;)

"Centristé v médiích jsou ohrožením demokracie." je tvrzení, názor, ale nemohu ho sdílet. Považuji za urážlivé vůči všem, kdo se cítí středově.

"Centristická maloburžoazie je prostě matkou fašizmu. Oni prostě tak dlouho spí na svém ušmoulaném statutu-quo, že nejsou schopni poznat, kdy už jsou úplně v hajzlu." je tvrzení, není to názor, to je vysloveně urážlivé. Jsem centristický malobužoust (od 34 let živnostník), ale nejsem matkou fašizmu a cítím se tímto tvrzením uražen.

Ivan Bartoš opakovaně, a zdá se úspěšně, přesvědčuje veřejnost, že nejsme "komunisté v černém", že jsme středová strana. Načež do Senátu pošleme člověka s ultralevicovými názory? #soryjako Neprošel umírněný pravicově orientovaný Jan Ruml. Neprošel náš vlastní člen Roman Kučera, pro svoji nektritickou náklonost k Rusku. Tím spíše by neměl projít člověk s ultralevicovým smýšlením, který se navíc neumí mírnit. Hlasy 26 členů ústeckého krajského sdružení jsou pěkné, ale je to názor "sociální bubliny" z chudého kraje s mnoha problémy. Jenže senátor není zástupce obce ani kraje, je to zástupce celého státu a proto považuji za nutné, aby se k osobnosti pana Tožičky vyjádřilo Celostátní fórum.
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Ivo.Vlasaty
Republikový výbor
Dal poděkování: 7416 poděkování
Dostal poděkování: 3096 poděkování

Příspěvek od Ivo.Vlasaty »

Tomas.Tozicka píše:
11 úno 2020, 14:00
Nejprve bych chtěl říct, že nenávist a nesnášenlivost patří k tomu, s čím musím ve svém životě pracovat. Nejsem sice žádný velký bojovník, ale vždy jsem kritizoval nespravedlnost a nepoctivost.
Jako jeden z hlavních a hlasitých obhájců tvé kandidatury bych se tě chtěl zeptat, jestli si uvědomuješ, že spousta lidí si některé tvé tweety bere osobně nebo je považuje za urážlivé vůči různým skupinám lidí. A jestli jsi ochotný se takové rétoriky nadále vyvarovat a třeba se i za některé z těch výroků omluvit těm, které urazily, aniž jsi to měl v úmyslu. Některé z těch twitterových útržků jsou prostě podané tak, že k uklidnění situace nestačí jen uvést je do kontextu, jak byly myšleny.

Velmi bych proto ocenil tvou odpověď na příspěvek, který v předcházející diskusi vložil @Jan.Hora, protože podle mě vystihl podstatu problému, který s tvými tweety je. Aby se nemusel složitě dohledávat, znovu jej cituji tady
Jan.Hora píše:
11 úno 2020, 14:00
A chceme aby nás reprezentoval člověk, jehož výroky jsou evidentně formulovány jako útoky a urážky těch, kdo zastávají jiný názor? Já mám prostě představu, že senátor by měl umět podat kontroverzní názory nekonfliktní formou, ale nedokážu říct, jestli to má nebo nemá být "deal breaker" pro kandidaturu. Že nás budou prudit lidi jako pan Zahradil mi nevadí, že se nezalíbíme všem je cena za vlastní názor, kterou rád zaplatím. Ale taky nechci aby piráti v exponovaných funkcích cíleně uráželi názorové oponenty.

Příklad: Několik z nich třeba míří přímo na mě, podle toho co píše spadám do kolonky "imbecil", "centristický maloburžoust a matka OFFTOPICspíš teda asi otec fašismu" . A to jsem vzal jen ty výroky, co už tady proběhly, bůhví co bych našel kdybych zapátral důkladněji.

Otázka pro mě osobně tak zůstává tom, jestli mi otázka schopnosti komunikovat způsobem odpovídajícím roli, o kterou kandidát žádá, stojí za narušení subsidiaritu Ústeckého KS, nebo jestli bych měl kousnout svoje osobní pocity a smířit se s tím, že budu muset vysvětlovat výroky, s jejichž formou a často i obsahem bytostně nesouhlasím. Z mojí rozpolcenosti je asi patrné, že tuhle otázku jsem si ještě nedokázal zodpovědět.

Hodně by mi pomohlo, kdyby pan Tožička napsal, jak se na své výroky zpětně dívá a jestli má nebo nemá v plánu takhle komunikovat i v budoucnu.
Ivo Vlasatý
ivojr@seznam.cz
člen RV
člen MS Českobudějovicko, host v MS Praha 4
792446700

Roman.Kucera
Místní předsednictvo
Profese: IT
Dal poděkování: 9661 poděkování
Dostal poděkování: 17421 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman.Kucera »

Petr.Vileta píše:
11 úno 2020, 16:35
Neprošel náš vlastní člen Roman Kučera, pro svoji nektritickou náklonost k Rusku.
Musím se jen ohradit proti tomuto zcela off topic blábolu našeho vedoucího AO. Není na něm ani jedno písmeno pravdivé a jedná se o pomluvu, bohužel namířenou proti mě, který ani nekandiduje, ani s tímto jednáním nechtěl mít nic společného. Nechápu, proč to sem vedoucí AO vůbec píše a znehodnocuje tím jednání CF.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 6):
Stanislav.Stipl, Frantisek.Navrkal, Ivo.Vasicek, Dalibor.Zahora, Jitka.Vondrouskova, Radek.Simkanic
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!

Petr.Vileta
Vedoucí administrativního odboru
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Dal poděkování: 24739 poděkování
Dostal poděkování: 20815 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta »

Roman.Kucera píše:
11 úno 2020, 16:52
Petr.Vileta píše:
11 úno 2020, 16:35
Neprošel náš vlastní člen Roman Kučera, pro svoji nektritickou náklonost k Rusku.
Musím se jen ohradit proti tomuto zcela off topic blábolu našeho vedoucího AO. Není na něm ani jedno písmeno pravdivé a jedná se o pomluvu, bohužel namířenou proti mě, který ani nekandiduje, ani s tímto jednáním nechtěl mít nic společného. Nechápu, proč to sem vedoucí AO vůbec píše a znehodnocuje tím jednání CF.
Omlouvám se, nebylo to kvůli Rusku, ale kvůli nejasným příjmům. ;)
viewtopic.php?f=248&t=41567&p=563716#p563716
Pravda je, že jsi odstoupil sám.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 2):
Frantisek.Navrkal, Viktor.Derka
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Ivan.Bartos
Předseda strany
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Dal poděkování: 4119 poděkování
Dostal poděkování: 15913 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Dobrý den všem. Toto jsem již psal do “ankety” Jindry Bártka i do samotného podnětu. Zkopíruji tedy text i sem, neboť i podle počtu hlasů je vidět, že postupně do diskuse a hlasování přibývají další lidé. Popisuje to celé flow postupu při nominaci k těmto mimořádným volbám (opět je třeba zdůraznit, že se nejedná o standardní termín voleb, ale o doplňující volby, které proběhnou za několik týdnů, což často zapadlo a z reakcí některých lidí jsem nabyl dojmu, že to nemusí každý v tuto chvíli vědět) a obsahuje moji reakci pro magazín Echo, kterou s dovolením nebudu přefrázovávat, neboť je stále stejná, včetně toho, že je Tomáš Tožička schopen své postoje, ale i třeba útržky komunikace - tweety v diskusích vysvětlit a komentovat (což se děje i zde na fóru).
27.1. mi napsal Tomáš Tozička SMS se žádosti o schůzku k tématu doplňujících voleb.

Po schůzce spolu s Lukášem Wagenknechtem a Petrem Fojtikem a Tomášem Tožičkou jsme informovali KS Severoceský kraj, že má zájem žádat o nominaci a že je to na kvap... toto je standardní proces. Stejně se setkáváme s dalšími lidmi a do krajů toto následně komunikujeme.

Na to, že může být problém s některými jeho reakcemi na Twitteru, mne upozornil až po Petr, nicméně vzhledem k dynamice sociálních sítí a jaksi tomu, že lidi nesoudíme (tyjo já furt doufám, že nemluvím je za sebe), podle toho, že někomu nešťastně odpověděli ve vyhajpovany diskusi, jsem nepředpokládal, že toto je třeba vyhodnocovat ve smyslu “celý to zastavit” (a je to špatná výchozí pozice, nic si nenalhavam). Nicméně rozhodnutí je již na rozhodnutí KS. Stejně jako to řešíme všude a vždy a nevšiml jsem, že by směrem k “centrále” byla kdy patrna jakákoliv servilita nominujicích KS. (Srozumitelneji: že by kraje, u nichž jsou senátní obvody, nakonec vše neudělaly po svém).

Na první dotaz, který jsem obdržel z magazínu Echo, jsem odpověděl takto a není v tom nic, co bych si přimyslel.

--

“Dobrý den. Tomáš Tožička obdržel nominaci Pirátů z Ústeckého kraje pro mimořádné doplňující senátní volby na Teplicku v primární otevřené volbě. Ostatně tuto nominaci získal už jednou před dvěma lety v Chomutově, kdy se nakonec kandidatury do Senátu vzdal ve prospěch pana Rabase, který měl větší šance na úspěch.

Tomáš Tožička je humanista, člověk vysokých morálních kvalit, za kterým je reálná práce v řadě oblastí a konkrétních projektů v pomoci lidem v nouzi, a to jak v České republice, tak například na projektech v Africe.

Vybudoval komunitní centrum Otevřený svět v Litvínově, azylový dům pro ženy a matky v tísni a centrum mezinárodního setkávání v Mostě a podílel se na řadě dalších projektů.

V zahraničí vedl elektrifikaci školy, kliniky a komunitního centra v Zambii, střední školy v Angole a devíti dalších škol v Bangladéši. Dva roky působil jako člen Ekumenického týmu Světové rady církví pod OSN v New Yorku. V době našeho předsednictví EU působil pod Ministerstvem zahraničních věcí v radě pro elektrifikaci chudých zemí, což iniciovalo evropský program Energy for All. Založil první Fair Trade velkoobchod ve východní Evropě Fair & Bio.

Stál u zrodu debaty o participativním rozpočtu v ČR.

Tomáš Tožička byl ředitelem dvou středisek diakonie Českobratrské církve evangelické, ředitelem diakonie Československé církve husitské a ředitelem Institutu dokumentárního filmu.

V prezidentské kampani byl v úzkém týmu nedávno zesnulé Táni Fišerové. Byl aktivním politikem v komunální politice za historické US DEU. Jeho rodinu negativně zasáhly všechny režimy, které se v Československu vystřídaly a sám mohl studovat vysokou školu až po revoluci.

Odmítám nálepkování a cílenou bulvarizaci Tomáše Tožičky na základě z kontextu vytržených informací či tweetů, ve kterých pro limit 240 znaků člověk musí odpověď na komplexní otázky redukovat do několika vět, kterou jsem již při jeho žádosti o nominaci zaznamenal.

Tomáš Tožička je schopen si svou celoživotní cestu a práci i své názory obhájit a své kvality prokázat v demokratické diskusi jak svým případným kritikům, tak i lidem v senátním obvodu, kde se bude o jejich důvěru ucházet.

Témata regionálního rozvoje a koheze, kterými se kandidát Tomáš Tožička celoživotně aktivně zabývá, nejsou doménou pouze Severočeského kraje, ze kterého nominaci obdržel, ale mají celonárodní a celospolečenský přesah.”

--

V celé debatě (a je to debata Pirátů, nikoliv Pirátů a okolí v tuto chvíli) je zcela v pořádku řešit ideové, programové nebo čistě pragmatické i osobní důvody (ať už zda někdo nemůže překousnout nějaký výrok a tento se ho dotkl, nebo, že mu je nepříjemné odpovídat v sociální bublině on-line či offline na dotazy). A tyto nechť klidně zaznívají.

Nelíbí se mi však rozměr, kdy se slušnému člověku, jehož cesty se s náma již mnohokrát protkly a o jehož osobnostní integritě nemám pochyb, nasazuje psí hlava. Kdy se (a když tak činí jiní nám, tak se ozveme...) redukuje obraz člověka do nějaké škatulky. To se děje teď a musím říci, že mne osobně zkratkovitost některých diskutérů dost zaráží. Což se v kampani i od politických oponentů a některých novinářů dít bude a už se to děje a i o tom jen třeba se na rovinu bavit.

V souladu s harmonogramem byla zástupci KS Severní Čechy včera podána kandidátní listina se všemi náležitostmi.

Tomáš Tozicka prošel grilovánim. Na dotazy odpovídal v několika vláknech. Již za nás historicky kandidoval. V Senátu se chce věnovat tématu nerovnosti v regionech, exekucim, malému a střednímu podnikání, problematice bydlení, schématům odlivu peněz z ČR a oblasti životního prostředí."
Děj se vůle celostátního fora...
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz

Jiri.Rezek
Republikový výbor
Profese: výzkumný pracovník
Dal poděkování: 1332 poděkování
Dostal poděkování: 2183 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiri.Rezek »

Hele, já se přiznám, že jsem pana Tožičku neznal - nevěděl jsem o jeho existenci až doposud. Nemám určitě kapacitu nyní nastudovat celý jeho profesní život. Tím spíše bych nerad potápěl jeho kandidaturu na základě nějakých tweetů. Četl jsem je, jsou hodně nahraně, ale spíš proto, že do twitteru se nemůžeš vykecávat, a tak některý vyjádření bez dalšího vysvětlení můžou vypadat všelijak. Pan Tožička jde prostě nahranu, provokuje:) Samozřejmě, že pravičáci budou kvičet, že jsme neomarxisti. Jako ostatní kvičí že jsme smažky. A dřív jsme byli "ti, co chtějí stahovat hudbu zadarmo". Prostě je třeba přinášet nový myšlenky a tázat se, jestli je současný stav dokonalý. Takže jsem PRO zachování jeho kandidatury. OFFTOPICBtw. já si myslím, že kapitalismus není poslední fáze vývoje naší civilizace ;) Už jenom proto, že ve svojí surové formě stejně nikde neexistuje ;)
člen RV, tel.: 72tri 175 03devet

Vojtech.Pikal
Kontaktovat uživatele:

Tak, rozprava byla zahájena, za což děkuji a doufám že udržíme dobrou úroveň.

Doplním pár procesních věcí:
1) Trustees jsou: Stanislav Štipl, Lukáš Dubec, Petr Springinsfeld a Andrej Ramašeuski
2) Hlasování je připraveno zde: https://helios.pirati.cz/helios/electio ... 21f46/view
3) Termín po kterém budu shromažďovat závěrečná slova je čtvrtek 13.2. 12:00. To je termín, ve kterém vyzvu ty, kteří budou mít nárok na závěrečné slovo odkázané v hlasování.
4) Pokud by nikdo nebyl proti, považoval bych @Tomas.Tozicka v tomto jednání za "Odvolávaného". (Aby měl nárok na závěrečné slovo.)
člen RP, AO, PO, ZO, FT;

Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“