Zrušení nominace Tomáše Tožicky - přezkum CF

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty

Moderátor: Predsedajici

Zamčeno

Mimořádný přezkum CF - kandidatura Tomáše Tožičky do senátu

Podporuji (jsem pro přezkum)
102
49%
Nepodporuji (jsem proti přezkumu)
98
47%
Zdržuji se
8
4%

Celkem hlasujících: 208 - Celkem hlasů: 208

Petr.Rysler
Člen KS Ústecký kraj
Profese: Restaurater
Dal poděkování: 337 poděkování
Dostal poděkování: 210 poděkování

Re: Zrušení nominace Tomáše Tožicky - přezkum CF

Příspěvek od Petr.Rysler »

Nejdříve se řešil Ruml, nyní Tožička zde v Ústeckém kraji. Přesto, že ho většina schválila, může toto CF změnit.
Nebudu se pitvat v pro a proti, grilování pana Tožičky jsem se aktivně zúčastnil a byl jsem pro jeho nominaci.
Nejsem právník ani znalec našich předpisů, vidím zde ,že ani většina z Vás.
Proto si nechám poradit a navrhnu zrušení možnosti nominovat KF svého kandidáta do senátu.A třeba i do kraje? Že by i do parlamentu?
Ať to schvaluje CF, kdo lépe může rozhodnout?

Jan.Adam
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: Manažer výzkumu a vývoje - radiofarmacie
Dal poděkování: 70 poděkování
Dostal poděkování: 186 poděkování

Příspěvek od Jan.Adam »

SayMyName píše:
11 úno 2020, 13:25
At uz cela kandidatura dopadne jakkoliv, v plne nahote si tu pirati muzete precist, ze kazdy druhy z vas nema s TT skoro problem a velka cast s nim i souzni. Takze az vas zase budou oznacovat za komunisty, zkuste se byt jen na chvilku zamyslet, jestli v tom spetka pravdy nebude, byt prenesene. V tomhle pripade totiz nejde vubec o Tozicku, ale o podstatu, kym ve skutecnosti jste.
Situace ale není tak triviální, jak ji prezentujete. Jsou tu
-lidi, kteří s ním souzní,
-lidi, kteří s ním nesouzní, ale nejsou proti tomu, aby kandidoval a případně Piráty reprezentoval,
-lidi, kteří s ním nesouzní a nepřejí si, aby kandidoval a případně Piráty reprezentoval,
-lidi, kteří na nějaké twitterové žblepty kašlou a hodnotí jej většinově podle práce, kterou za sebou nechal (tak vnímám třeba Ivanův endorsement a nemám mu ho za zlé)
- a také lidi, kteří plně respektují rozhodnutí oblastního sdružení...

Takže opatrně s tou generalizací. Ne každý, komu pan Tožička nevadí, je komunista, byť jsem si celkem jist, že jisté kruhy to budou takto prodávat (už to ostatně činí).

Já jsem osobně hlasoval pro přezkum, protože mne upřímně zajímá názor celé členské základny.

jan.zavadil
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: Product Manager
Dal poděkování: 735 poděkování
Dostal poděkování: 333 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jan.zavadil »

Petr.Rysler píše:
11 úno 2020, 13:35
...
Mluví z Vás uražená ješitnost. Bohužel být senátor znamená vyjadřovat se k celostátní politice, celostátním problémům, schvalovat zákony pro celou zemi, mluvit před celou zemí u pultíku. Já se tedy moc omlouvám, že nesouhlasím s tím, aby mě reprezentoval člověk, který se prezentuje tímhle způsobem.

Pokud by šlo o člověka na Vaši obecní úrovni, na úrovni města, kraje, netroufl bych si k tomu poznamenat ani slovo. Tohle ale ten rámec trochu přesahuje, nemyslíte?

Jediný protikandidát údajně prezentoval zase názory na hranici ultrakonzervativismu, je to tak? Chápu, že to bylo nesnadné rozhodování.
Tito uživatelé poděkovali autorovi jan.zavadil za příspěvky (celkem 4):
Petr.Daubner, Jiri.Koudelka, klivan, Petr.Vileta

Martin.Kucera
Republikové předsednictvo
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2158 poděkování
Dostal poděkování: 22664 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera »

Yossi píše:
11 úno 2020, 13:31
Zajímalo by mě, kolikrát se musí člověk ojediněle vyjádřit proti libdem a legitimitě politické soutěže, aby to už nebylo ojediněle. *thinking emoji*
Když řeknu, že podle mého názoru dokud nebudou podmínky narovnány tak, aby politická soutěž byla v maximální možné míře soutěží idejí a nikoli peněz, tak je to s její legitimitou dost na vodě, jakou nálepku od tebe dostanu?
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Yossi
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: advokát a insolvenční správce
Dal poděkování: 585 poděkování
Dostal poděkování: 801 poděkování

Příspěvek od Yossi »

Martin.Kucera píše:
11 úno 2020, 13:45
Yossi píše:
Zajímalo by mě, kolikrát se musí člověk ojediněle vyjádřit proti libdem a legitimitě politické soutěže, aby to už nebylo ojediněle. *thinking emoji*
Když řeknu, že podle mého názoru dokud nebudou podmínky narovnány tak, aby politická soutěž byla v maximální možné míře soutěží idejí a nikoli peněz, tak je to s její legitimitou dost na vodě, jakou nálepku od tebe dostanu?
Nerozdávám nálepky, jen hluboké zhodnocení prosazované ideologie. :P Takže za jeden post žádnou. Až budeš hystericky a vulgárně delegitimizovat celou pravou a středovou část politického spektra, tak tě po zásluze označím za komunistu.
We are all heroes: You and Boo and I. Hamsters and rangers everywhere! Rejoice!

Petr.Rysler
Člen KS Ústecký kraj
Profese: Restaurater
Dal poděkování: 337 poděkování
Dostal poděkování: 210 poděkování

Příspěvek od Petr.Rysler »

Jenda píše:
11 úno 2020, 13:43
Petr.Rysler píše:
11 úno 2020, 13:35
...
Mluví z Vás uražená ješitnost. Bohužel být senátor znamená vyjadřovat se k celostátní politice, celostátním problémům, schvalovat zákony pro celou zemi, mluvit před celou zemí u pultíku. Já se tedy moc omlouvám, že nesouhlasím s tím, aby mě reprezentoval člověk, který se prezentuje tímhle způsobem.

Pokud by šlo o člověka na Vaši obecní úrovni, na úrovni města, kraje, netroufl bych si k tomu poznamenat ani slovo. Tohle ale ten rámec trochu přesahuje, nemyslíte?

Jediný protikandidát údajně prezentoval zase názory na hranici ultrakonzervativismu, je to tak? Chápu, že to bylo nesnadné rozhodování.
Ne, to není uražená ješitnost.To je jen snaha nechat rozhodování na CF a neďělat něco zbytečně. ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Rysler za příspěvek:
Dalibor.Zahora

Jan.Hora
Krajské předsednictvo
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Dal poděkování: 2358 poděkování
Dostal poděkování: 2886 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan.Hora »

Bell píše:
11 úno 2020, 13:04
Osobnost přeci lze být i bez extrémních názorů. ;)

Nezaměňujete kontroverzní výroky za extrémní názory? Myslím, že trošku jo.
A mohla bych poprosit o nějaký příklad politické osobnosti – pro jistotu napíšu vnímané jako přínosné – která předtím, než se jí stala, nepronesla žádné kontroverzní výroky?
Pokud je pronášela poté, už se jí jen tleská.

Edit, něco jsem udělala blbě a nemám to jako odpověď Martinu Morongovi, což byl záměr. Sorry, skoro sem nepíšu.
A chceme aby nás reprezentoval člověk, jehož výroky jsou evidentně formulovány jako útoky a urážky těch, kdo zastávají jiný názor? Já mám prostě představu, že senátor by měl umět podat kontroverzní názory nekonfliktní formou, ale nedokážu říct, jestli to má nebo nemá být "deal breaker" pro kandidaturu. Že nás budou prudit lidi jako pan Zahradil mi nevadí, že se nezalíbíme všem je cena za vlastní názor, kterou rád zaplatím. Ale taky nechci aby piráti v exponovaných funkcích cíleně uráželi názorové oponenty.

Příklad: Několik z nich třeba míří přímo na mě, podle toho co píše spadám do kolonky "imbecil", "centristický maloburžoust a matka OFFTOPICspíš teda asi otec fašismu" . A to jsem vzal jen ty výroky, co už tady proběhly, bůhví co bych našel kdybych zapátral důkladněji.

Otázka pro mě osobně tak zůstává tom, jestli mi otázka schopnosti komunikovat způsobem odpovídajícím roli, o kterou kandidát žádá, stojí za narušení subsidiaritu Ústeckého KS, nebo jestli bych měl kousnout svoje osobní pocity a smířit se s tím, že budu muset vysvětlovat výroky, s jejichž formou a často i obsahem bytostně nesouhlasím. Z mojí rozpolcenosti je asi patrné, že tuhle otázku jsem si ještě nedokázal zodpovědět.

Hodně by mi pomohlo, kdyby pan Tožička napsal, jak se na své výroky zpětně dívá a jestli má nebo nemá v plánu takhle komunikovat i v budoucnu.
PKS Praha
MS Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido

Tomas.Tozicka
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Profese: vedoucí rozvojových projektů
Dal poděkování: 5 poděkování
Dostal poděkování: 290 poděkování

Příspěvek od Tomas.Tozicka »

Ahoj všichni,

formální struktury jsou od toho, aby usnadňovaly demokracii, a ty pirátské se mi líbí. Takže nemám nic ani proti přezkumu, ostatní je na rozhodčí komisi. Za sebe bych považoval férovější, kdyby se tak stalo před registrací. Nicméně se k tomu musím (snad už naposledy) vyjádřit.

Nejprve bych chtěl říct, že nenávist a nesnášenlivost patří k tomu, s čím musím ve svém životě pracovat. Nejsem sice žádný velký bojovník, ale vždy jsem kritizoval nespravedlnost a nepoctivost. Za komunistů mi to vyneslo odměnu v podobě dělnických profesí, což nemyslím ironicky, protože to byla velmi dobrá zkušenost. Po revoluci jsem se chtěl věnovat sociální práci, protože jsem díky sledování západoněmecké televize věděl, že žádný ráj na zemi nepřijde a je třeba pracovat na zachování soudržné společnosti. Proto jsem také vystudoval teologii, protože církevní sociální i rozvojové služby patří k tomu progresivnímu, čím bychom se ze Západu měli inspirovat.

Když jsem kritizoval to, co se dělo v devadesátých letech, často jsem si vysloužil nálepku komunisty. Velmi často od lidí kteří byli až do listopadu loajální k režimu, nebo dokonce členové KSČ. Podobně to měli další lidé, kteří se mnohem statečněji než já stavěli proti bývalému režimu, ale když oprávněně a s jasnými argumenty kritizovali stávající pořádky, byli smeteni a špiněni. Nekritizovatelnost systémových problémů přetrvává dodnes a je kořenem toho, proč nám žádné dílčí kosmetické změny nepomáhají. Jako příklad uvedu korupci, kterou se snažíme řešit stále novými úpravami, ale dokud tady budou daňové ráje, přes které je možné vyvádět ze země nezdaněné zisky, prát špinavé peníze a anonymně obrovskými sumami korumpovat kohokoli, nic nám nepomůže.

Za Piráty jsem už kandidoval, vždy mi to bylo nabídnuto a já souhlasil, že se budu o kandidaturu ucházet. Vždy jsem byl přijat s jasným mandátem. Smršť, která se na mě snesla při letošní kandidatuře, je samozřejmě dána tím, že v těch předchozích Piráti nepředstavovali tak velké nebezpečí pro stávající strany. Ta sprška naprosto nesmyslné osobně cílené nenávisti, zasahuje mě a mou rodinu stejně, ne-li více, jako PIráty. Na druhé straně musím ocenit, že mně i rodině mnoho lidí nabízí podporu jak osobně, tak v případné kampaně, čehož si vážím.

Je samozřejmě na členské základně, jestli bude mou kandidaturu posuzovat na základě mé práce, z diskuze vytržených útržků, článků na Novinkách, nebo dalších strategických a ideových východisek. Hlasování ukáže. Takže nakonec ještě jeden příběh, který mě napadl už během grilování v Ústí nad Labem.

Niki Lauda měl v roce 1976 opět našlápnuto na vítězství v mistrovství světa Formule 1. Na trati Nürburgring měl však těžkou nehodu, z níž vyvázl s těžkými popáleninami a poškozenými plícemi. S nezměrnou vůlí se však už po 42 dnech posadil znovu do svého Ferrari a pokusil se o obhajobu titulu. Před poslední Velkou cenou cenou v Japonsku byl opět na prvním místě. Ale na dráze Fuji hustě pršelo a Niki požadoval zrušení závodu pro velké riziko a ohrožení jezdců. To se nestalo a Niki Lauda nakonec závod vzdal, protože mu riziko přišlo příliš velké. K žádné nehodě však nedošlo a mistrovství světa vyhrál James Hunt o jeden bod…
Stačí prostě chvilka obav a veškerá minulá odvaha a odhodlání jsou k ničemu. Rozhodnout se musí každý sám.

Martin.Kucera
Republikové předsednictvo
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2158 poděkování
Dostal poděkování: 22664 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera »

Yossi píše:
11 úno 2020, 13:49
Martin.Kucera píše:
Yossi píše:
Nerozdávám nálepky, jen hluboké zhodnocení prosazované ideologie. :P Takže za jeden post žádnou. Až budeš hystericky a vulgárně delegitimizovat celou pravou a středovou část politického spektra, tak tě po zásluze označím za komunistu.
A proč zrovna komunistu? V tvém pojetí už nalevo od středu nikdo jiný není?
BTW, i ten pohled na střed má každý trochu jiný - před pár lety jsem se setkal i s názorem, že i ODS by ještě patřila do levé části spektra a že skutečně pravicovou politiku u nás žádná strana neprosazuje.
(A z jiné strany - IMHO leckdo vnímá jako součást pravicové politiky i postoj "každý ať se postará sám o sebe a kdo to nedokáže, ať třeba chcípne hladem nebo zimou" - doufám že i ty uznáš, že prosazování takového postoje by bylo zločinem proti lidskosti.)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 3):
Miloslava.Karfilatova, Dalibor.Zahora, Vojtech.Pikal
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Yossi
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: advokát a insolvenční správce
Dal poděkování: 585 poděkování
Dostal poděkování: 801 poděkování

Příspěvek od Yossi »

Martin.Kucera píše:
11 úno 2020, 14:04
Yossi píše:
11 úno 2020, 13:49
Martin.Kucera píše:

A proč zrovna komunistu? V tvém pojetí už nalevo od středu nikdo jiný není?
BTW, i ten pohled na střed má každý trochu jiný - před pár lety jsem se setkal i s názorem, že i ODS by ještě patřila do levé části spektra a že skutečně pravicovou politiku u nás žádná strana neprosazuje.
(A z jiné strany - IMHO leckdo vnímá jako součást pravicové politiky i postoj "každý ať se postará sám o sebe a kdo to nedokáže, ať třeba chcípne hladem nebo zimou" - doufám že i ty uznáš, že prosazování takového postoje by bylo zločinem proti lidskosti.)
Nalevo od středu je samozřejmě velké množství legitimních ideových směrů a politik, komunismus začíná v bodě, kde člověk odmítá legitimitu pravé a středové části spektra, nerespektuje LZPS, dehumanizuje své názorové a politické odpůrce, relativizuje zločiny komunismu oproti "zločinům pravice a maloburžoazie". (Závorku jsi už jednou psal, já ale nikde netvrdím, že všechny pravicové nápady jsou legitimní, ale en bloc odmítnutí pravice a ještě i středu, je prostě projev nesnášenlivé komunistické ideologie přesně ve stylu roku 1948. Stejně, jako by bylo nelegitimní en bloc odmítnutí levicových směrů ve stylu kinderancapu nebo Trikolory.)
We are all heroes: You and Boo and I. Hamsters and rangers everywhere! Rejoice!

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Uzamčené členské podněty“