Zrušení nominace Tomáše Tožicky - přezkum CF

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty

Moderátor: Predsedajici

Zamčeno

Mimořádný přezkum CF - kandidatura Tomáše Tožičky do senátu

Podporuji (jsem pro přezkum)
102
49%
Nepodporuji (jsem proti přezkumu)
98
47%
Zdržuji se
8
4%
 
Celkem hlasujících: 208 - Celkem hlasů: 208

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 29640
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 25953 poděkování
Dostal poděkování: 21688 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Zrušení nominace Tomáše Tožicky - přezkum CF

Příspěvek od Petr.Vileta »

Dlouho jsem váhal, ale stále přibývá dalších výroků Tomáše Tožičky, které mi vadí a které mohou poškodit naši dlouhodobou snahu oprostit se od nálepky "komunistů v černém".

Navrhuji usnesení:
Celostátní fórum v celostátním přezkumu ruší rozhodnutí Krajského fóra Ústeckého kraje a ruší nominaci Tomáše Tožičky v doplňovacích volbách do senátu ve volebním obvodu č. 32 Teplice.

Zdůvodnění:
Pan Tožička zastává ultralevicové postoje, o vojácích Armády ČR se vyjadřuje jako o žoldácích, občas zaměňuje kolonialismus a kapitalismus, o kapitalismu se vyjadřuje jako o "zločinu proti lidskosti" a má další "povedené" výroky
Tožička na Twitteru píše:Kdyby demokratické volby měli něco změnit, tak je kapitalisté prostě zruší. Kapitalismus a demokracie jsou prostě nekompatibilní.
Tožička na Twitteru píše:No co si myslite je celkem jedno. Neznalost neomlouva. Kapitalismus povrazdil nasobne vic lidi nez stalinismus. Navic Hitler je samozrejme vytvor kapitalistu. Proto take napr. evidenci v koncentracich zajistovalo IBM.
Jeden člen Pirátů dokonce uvažují o zrušení své kandidatury do všech veřejných funkcí, pokud bude pan Tožička kandidovat za Piráty.

Osobně se domnívám, že pan Tožička je názorově tak vlevo, že nám to může pouze uškodit. Navíc je prý, podle jeho vlastní manželky, "provokatér a neřízená střela".
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Uživatelský avatar
Jan.Hora
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 1895
Registrován: 19 led 2016, 15:51
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2943 poděkování
Dostal poděkování: 3712 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení nominace Tomáše Tožicky - přezkum CF

Příspěvek od Jan.Hora »

Vlákno se související anketou (ať je to na jednom místě): viewtopic.php?f=637&t=51190
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hora za příspěvky (celkem 6):
Ivo.Vlasaty, Jan.Licka, Petr.Vileta, Jan.Zavadil, Frantisek.Dosedel, Jakub.Dedek
PKS Praha
MS Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido

Ivan.Bartos
Předseda strany
Příspěvky: 9971
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4147 poděkování
Dostal poděkování: 16202 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení nominace Tomáše Tožicky - přezkum CF

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Dobrý den všem. Toto jsem již psal do “ankety” Jindry Bártka.
... abych se k tomu také vyjádřil. 27.1. mi napsal Tomáš Tozička SMS se žádosti o schůzku k tématu doplňujících voleb.

Po schůzce spolu s Lukášem Wagenknechtem a Petrem Fojtikem a Tomášem Tožičkou jsme informovali KS Severoceský kraj, že má zájem žádat o nominaci a že je to na kvap... toto je standardní proces. Stejně se setkáváme s dalšími lidmi a do krajů toto následně komunikujeme.

Na to, že může být problém s některými jeho reakcemi na Twitteru, mne upozornil až po Petr, nicméně vzhledem k dynamice sociálních sítí a jaksi tomu, že lidi nesoudíme (tyjo já furt doufám že nemluvím je za sebe), podle toho, že někomu nešťastně odpověděli ve vyhajpovany diskusi, jsem nepředpokládal, že toto je třeba vyhodnocovat ve smyslu “celý to zastavit” (a je to špatná výchozí pozice, nic si nenalhavam). Nicméně rozhodnutí je již na rozhodnutí KS. Stejně jako to řešíme všude a vždy a nevšiml jsem, že by směrem k “centrále” byla kdy patrna jakákoliv servilita nominujicích KS. (Srozumitelneji: že by kraje, u nichž jsou senátní obvody, nakonec vše neudělaly po svém).

Na první dotaz, který jsem obdržel z magazínu Echo, jsem odpověděl takto a není v tom nic, co bych si přimyslel.

“Dobrý den. Tomáš Tožička obdržel nominaci Pirátů z Ústeckého kraje pro mimořádné doplňující senátní volby na Teplicku v primární otevřené volbě. Ostatně tuto nominaci získal už jednou před dvěma lety v Chomutově, kdy se nakonec kandidatury do Senátu vzdal ve prospěch pana Rabase, který měl větší šance na úspěch.

Tomáš Tožička je humanista, člověk vysokých morálních kvalit, za kterým je reálná práce v řadě oblastí a konkrétních projektů v pomoci lidem v nouzi, a to jak v České republice, tak například na projektech v Africe.

Vybudoval komunitní centrum Otevřený svět v Litvínově, azylový dům pro ženy a matky v tísni a centrum mezinárodního setkávání v Mostě a podílel se na řadě dalších projektů.

V zahraničí vedl elektrifikaci školy, kliniky a komunitního centra v Zambii, střední školy v Angole a devíti dalších škol v Bangladéši. Dva roky působil jako člen Ekumenického týmu Světové rady církví pod OSN v New Yorku. V době našeho předsednictví EU působil pod Ministerstvem zahraničních věcí v radě pro elektrifikaci chudých zemí, což iniciovalo evropský program Energy for All. Založil první Fair Trade velkoobchod ve východní Evropě Fair & Bio.

Stál u zrodu debaty o participativním rozpočtu v ČR.

Tomáš Tožička byl ředitelem dvou středisek diakonie Českobratrské církve evangelické, ředitelem diakonie Československé církve husitské a ředitelem Institutu dokumentárního filmu.

V prezidentské kampani byl v úzkém týmu nedávno zesnulé Táni Fišerové. Byl aktivním politikem v komunální politice za historické US DEU. Jeho rodinu negativně zasáhly všechny režimy, které se v Československu vystřídaly a sám mohl studovat vysokou školu až po revoluci.

Odmítám nálepkování a cílenou bulvarizaci Tomáše Tožičky na základě z kontextu vytržených informací či tweetů, ve kterých pro limit 240 znaků člověk musí odpověď na komplexní otázky redukovat do několika vět, kterou jsem již při jeho žádosti o nominaci zaznamenal.

Tomáš Tožička je schopen si svou celoživotní cestu a práci i své názory obhájit a své kvality prokázat v demokratické diskusi jak svým případným kritikům, tak i lidem v senátním obvodu, kde se bude o jejich důvěru ucházet.

Témata regionálního rozvoje a koheze, kterými se kandidát Tomáš Tožička celoživotně aktivně zabývá, nejsou doménou pouze Severočeského kraje, ze kterého nominaci obdržel, ale mají celonárodní a celospolečenský přesah.”

V celé debatě (a je to debata Pirátů, nikoliv Pirátů a okolí v tuto chvíli) je zcela v pořádku řešit ideové, programové nebo čistě pragmatické i osobní důvody (ať už zda někdo nemůže překousnout nějaký výrok a tento se ho dotkl, nebo, že mu je nepříjemné odpovídat v sociální bublině on-line či offline na dotazy). A tyto nechť klidně zaznívají.

Nelíbí se mi však rozměr, kdy se slušnému člověku, jehož cesty se s náma již mnohokrát protkly a o jehož osobnostní integritě nemám pochyb, nasazuje psí hlava. Kdy se (a když tak činí jiní nám, tak se ozveme...) redukuje obraz člověka do nějaké škatulky. To se děje teď a musím říci, že mne osobně zkratkovitost některých diskutérů dost zaráží. Což se v kampani i od politických oponentů a některých novinářů dít bude a už se to děje a i o tom jen třeba se na rovinu bavit.

V souladu s harmonogramem byla zástupci KS Severní Čechy včera podána kandidátní listina se všemi náležitostmi.

Tomáš Tozicka prošel grilovánim. Na dotazy odpovídal v několika vláknech. Již za nás historicky kandidoval. V Senátu se chce věnovat tématu nerovnosti v regionech, exekucim, malému a střednímu podnikání, problematice bydlení, schématům odlivu peněz z ČR a oblasti životního prostředí.
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz

Uživatelský avatar
Ivo.Vlasaty
Republikový výbor
Příspěvky: 2047
Registrován: 31 led 2012, 09:15
Bydliště: České Budějovice/Praha 4
Dal poděkování: 7729 poděkování
Dostal poděkování: 3295 poděkování

Re: Zrušení nominace Tomáše Tožicky - přezkum CF

Příspěvek od Ivo.Vlasaty »

Respektuju tvoje právo tenhle přezkum vyvolat, byť mě teda úplně netěší další mediální pozornost, kterou nám to opět zajistí, a doufám, že podnět na přezkum neuspěje. Kdyby takhle někdo vyvolal přezkum proti "vězeňskému autobusu" v kampani 2017, hádám, že teď ve Sněmovně nejsme.

Chtěl bych připomenout, že rozhodnutí KF ÚsK bylo poměrně přesvědčivé: 26 z 32 hlasujících Tožičku podpořilo, takže tohle je docela významný zásah do subsidiarity. Z druhé strany to hádám znamená, že ani tomu Pitkovi na podzim na lounsku podporu nedáme, i kdybychom ji měli zružit z pozice CF?

P.S.: V kauze Ruml jsem v RV hlasoval PROTI vyškrtnutí, a zároveň pro možnost CF rozhodnout. V hlasování CF jsem hlasoval proti vyškrtnutí. V tomto případě budu jako člen CF hlasovat stejně, a učiním tak s čistým svědomím.
Naposledy upravil(a) Ivo.Vlasaty dne 11 úno 2020, 10:03, celkem upraveno 1 x.
Ivo Vlasatý
ivojr@seznam.cz
člen RV
člen MS Českobudějovicko, host v MS Praha 4
792446700

Uživatelský avatar
Jan.Posvar
Poslanec Parlamentu ČR
Příspěvky: 942
Registrován: 11 čer 2010, 11:33
Profese: Poslanec
Bydliště: Havlíčkův Brod
Dal poděkování: 1160 poděkování
Dostal poděkování: 1178 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení nominace Tomáše Tožicky - přezkum CF

Příspěvek od Jan.Posvar »

Ahoj, podporuji přezkum, ale rozhodně ne kvůli obsahu příspěvků na Twitteru. Média si na tom smlsla, což nelze podceňovat a budu rád, když bude možnost vysvětlit, co se to děje a CFko bude mít možnost zhodnotit rizika s tím spojená, zda nám to za to stojí.

@Petr.Vileta: vyhrožování rušením kandidatur sis fakt mohl odpustit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Posvar za příspěvky (celkem 4):
Aneta.Heidlova, Jiri.Wiche, Michal.Soltys, Stepan.Tracik
poslanec, člen zemědělského a kontrolního výboru
místopředseda KS Vysočina
posvar.cz, YouTube kanál

Uživatelský avatar
Agnes.Nemeckova
Předseda místního sdružení
Příspěvky: 84
Registrován: 22 úno 2019, 09:55
Profese: Poradce pro rodiče, manažer v NNO
Bydliště: Soběslav
Dal poděkování: 35 poděkování
Dostal poděkování: 131 poděkování

Re: Zrušení nominace Tomáše Tožicky - přezkum CF

Příspěvek od Agnes.Nemeckova »

Ivan.Bartos píše:
11 úno 2020, 09:54
Dobrý den všem. Toto jsem již psal do “ankety” Jindry Bártka.
... abych se k tomu také vyjádřil. 27.1. mi napsal Tomáš Tozička SMS se žádosti o schůzku k tématu doplňujících voleb.

Po schůzce spolu s Lukášem Wagenknechtem a Petrem Fojtikem a Tomášem Tožičkou jsme informovali KS Severoceský kraj, že má zájem žádat o nominaci a že je to na kvap... toto je standardní proces. Stejně se setkáváme s dalšími lidmi a do krajů toto následně komunikujeme.

Na to, že může být problém s některými jeho reakcemi na Twitteru, mne upozornil až po Petr, nicméně vzhledem k dynamice sociálních sítí a jaksi tomu, že lidi nesoudíme (tyjo já furt doufám že nemluvím je za sebe), podle toho, že někomu nešťastně odpověděli ve vyhajpovany diskusi, jsem nepředpokládal, že toto je třeba vyhodnocovat ve smyslu “celý to zastavit” (a je to špatná výchozí pozice, nic si nenalhavam). Nicméně rozhodnutí je již na rozhodnutí KS. Stejně jako to řešíme všude a vždy a nevšiml jsem, že by směrem k “centrále” byla kdy patrna jakákoliv servilita nominujicích KS. (Srozumitelneji: že by kraje, u nichž jsou senátní obvody, nakonec vše neudělaly po svém).

Na první dotaz, který jsem obdržel z magazínu Echo, jsem odpověděl takto a není v tom nic, co bych si přimyslel.

“Dobrý den. Tomáš Tožička obdržel nominaci Pirátů z Ústeckého kraje pro mimořádné doplňující senátní volby na Teplicku v primární otevřené volbě. Ostatně tuto nominaci získal už jednou před dvěma lety v Chomutově, kdy se nakonec kandidatury do Senátu vzdal ve prospěch pana Rabase, který měl větší šance na úspěch.

Tomáš Tožička je humanista, člověk vysokých morálních kvalit, za kterým je reálná práce v řadě oblastí a konkrétních projektů v pomoci lidem v nouzi, a to jak v České republice, tak například na projektech v Africe.

Vybudoval komunitní centrum Otevřený svět v Litvínově, azylový dům pro ženy a matky v tísni a centrum mezinárodního setkávání v Mostě a podílel se na řadě dalších projektů.

V zahraničí vedl elektrifikaci školy, kliniky a komunitního centra v Zambii, střední školy v Angole a devíti dalších škol v Bangladéši. Dva roky působil jako člen Ekumenického týmu Světové rady církví pod OSN v New Yorku. V době našeho předsednictví EU působil pod Ministerstvem zahraničních věcí v radě pro elektrifikaci chudých zemí, což iniciovalo evropský program Energy for All. Založil první Fair Trade velkoobchod ve východní Evropě Fair & Bio.

Stál u zrodu debaty o participativním rozpočtu v ČR.

Tomáš Tožička byl ředitelem dvou středisek diakonie Českobratrské církve evangelické, ředitelem diakonie Československé církve husitské a ředitelem Institutu dokumentárního filmu.

V prezidentské kampani byl v úzkém týmu nedávno zesnulé Táni Fišerové. Byl aktivním politikem v komunální politice za historické US DEU. Jeho rodinu negativně zasáhly všechny režimy, které se v Československu vystřídaly a sám mohl studovat vysokou školu až po revoluci.

Odmítám nálepkování a cílenou bulvarizaci Tomáše Tožičky na základě z kontextu vytržených informací či tweetů, ve kterých pro limit 240 znaků člověk musí odpověď na komplexní otázky redukovat do několika vět, kterou jsem již při jeho žádosti o nominaci zaznamenal.

Tomáš Tožička je schopen si svou celoživotní cestu a práci i své názory obhájit a své kvality prokázat v demokratické diskusi jak svým případným kritikům, tak i lidem v senátním obvodu, kde se bude o jejich důvěru ucházet.

Témata regionálního rozvoje a koheze, kterými se kandidát Tomáš Tožička celoživotně aktivně zabývá, nejsou doménou pouze Severočeského kraje, ze kterého nominaci obdržel, ale mají celonárodní a celospolečenský přesah.”

V celé debatě (a je to debata Pirátů, nikoliv Pirátů a okolí v tuto chvíli) je zcela v pořádku řešit ideové, programové nebo čistě pragmatické i osobní důvody (ať už zda někdo nemůže překousnout nějaký výrok a tento se ho dotkl, nebo, že mu je nepříjemné odpovídat v sociální bublině on-line či offline na dotazy). A tyto nechť klidně zaznívají.

Nelíbí se mi však rozměr, kdy se slušnému člověku, jehož cesty se s náma již mnohokrát protkly a o jehož osobnostní integritě nemám pochyb, nasazuje psí hlava. Kdy se (a když tak činí jiní nám, tak se ozveme...) redukuje obraz člověka do nějaké škatulky. To se děje teď a musím říci, že mne osobně zkratkovitost některých diskutérů dost zaráží. Což se v kampani i od politických oponentů a některých novinářů dít bude a už se to děje a i o tom jen třeba se na rovinu bavit.

V souladu s harmonogramem byla zástupci KS Severní Čechy včera podána kandidátní listina se všemi náležitostmi.

Tomáš Tozicka prošel grilovánim. Na dotazy odpovídal v několika vláknech. Již za nás historicky kandidoval. V Senátu se chce věnovat tématu nerovnosti v regionech, exekucim, malému a střednímu podnikání, problematice bydlení, schématům odlivu peněz z ČR a oblasti životního prostředí.
Ivane... Díky ❤️🖤
Ágnes Němečková
Místopředsedkyně MS Soběslav


Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Pak proti tobě budou bojovat. Potom zvítězíš.

Móhandás Karamčand Gándhí

„Kdo jde pořád rovně, daleko nedojde.“ — Antoine de Saint-Exupéry, kniha Malý princ

Soběslav

Uživatelský avatar
Georgia.Hejdukova
Krajská rozhodčí komise
Příspěvky: 499
Registrován: 25 čer 2017, 17:02
Profese: studentka, novinářka, analytička
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 522 poděkování
Dostal poděkování: 1059 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení nominace Tomáše Tožicky - přezkum CF

Příspěvek od Georgia.Hejdukova »

Velevážené CF,

Přezkum principiálně nepodporuji. Myslím si, že kandidatury do Senátu ČR by měli patřit do kompetence kraje. Přezkum by nejprve měl proběhnout přes RV a i to by mělo být činěno pouze z vážných důvodů.

Tento člověk je spolehlivý, již za nás kandidoval a fakt nehodlám někoho odvolávat kvůli pár tweetům. To bychom za chvíli na kandidátce neměli nikoho.

EDIT: Gramatika
Naposledy upravil(a) Georgia.Hejdukova dne 11 úno 2020, 10:10, celkem upraveno 2 x.
místopředsedkyně Krajské rozhodčí komise Praha
Členka MRT Lidská práva a KET Transparentnost a legislativa Praha
Sekretářka týmu Duševní zdraví
Asistentka kampaně do obvodu č.30 Senátu ČR

Helios Trustee, předsedající CF a KF Praha
+420 775 864 103 / georgia.hejdukova@pirati.cz

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Republikový výbor
Příspěvky: 10987
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 28125 poděkování
Dostal poděkování: 13638 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení nominace Tomáše Tožicky - přezkum CF

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

V úvodu členského podnětu chybí jedna docela podstatná informace - a to časová.

Když to nevěděl před pár hodinami ani sám zakladatel podnětu Vileta, kolik další lidí to ještě netuší?

Volby na Teplicku jsou mimo termín a budou se budou konat 27. a 28. března.
Včera byl poslední termín pro zaregistrování kandidátů, Tožička je zaregistrován.

Tedy kampaň je již tak dost krátká, jestli si ale myslíte, že je lepší nenasadit žádného kandidáta, tož vaše volba.
Naposledy upravil(a) Dalibor.Zahora dne 11 úno 2020, 10:17, celkem upraveno 2 x.
pirátský migrant, zakládající člen a taky Emil Havran více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Uživatelský avatar
Katerina.Stojanova
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 468
Registrován: 29 říj 2017, 11:54
Profese: studentka práv
Dal poděkování: 437 poděkování
Dostal poděkování: 1143 poděkování

Re: Zrušení nominace Tomáše Tožicky - přezkum CF

Příspěvek od Katerina.Stojanova »

Naprosto respektuji svaté právo CF vyvolat přezkum, ale troufám si říct, že vyjadřuji názor většiny Ústeckého kraje, pokud konstatuji, že za Tomášem Tožičkou stojíme.

Ústecký kraj je nejpostiženější oblastí republiky, která se dlouhodobě potýká s řadou patologických jevů - rostou tu vyloučené lokality, bují tu obchod s chudobou, počet exekucí na osobu je enormní.

Tomáše Tožičku jsme poznali jako člověka, který před těmito problémy nezavírá oči, který je odhodlaný svou potenciální senátorskou pozici využít ke snaze zlepšit život lidem, kteří se nenarodili do zlaté kolébky.

Jsem si naprosto vědoma toho, že řada jeho výroků je kontroverzních a může být interpretována způsoby, které by snad vyvolávaly dojem, že zpochybňuje demokratický řád. Nemyslím si ale, že takovýto způsob výkladu je správný. Seznali jsme, že upřednostníme činy před slovy a ty za morální hodnoty Tomáše Tožičky hovoří jasně.

Mám pocit, že řada z nás se nechala svézt na vlně ODS a TOP09, které teď z kontextu vytržených výroků Tomáše Tožičky těží a snaží se z nich vydovolovat maximum pro to, aby konečně získali legitimitu pro jejich oblíbené "Piráti jsou neomarxisti". Pevně doufám, že ještě stále jsme věrni vnitřním hodnotám a ideálům víc, než líbivému PR za cenu nic neříkajících a vždy konsenzuálních kandidátů.
Kateřina Stojanová
-
Místopředsedkyně krajského sdružení Ústeckého kraje
Předsedkyně místního sdružení Litoměřicko
Zastupitelka Ústeckého kraje

Uživatelský avatar
Radek.Holomcik
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 558
Registrován: 07 srp 2014, 16:47
Profese: textař
Dal poděkování: 344 poděkování
Dostal poděkování: 1305 poděkování

Re: Zrušení nominace Tomáše Tožicky - přezkum CF

Příspěvek od Radek.Holomcik »

Petr.Vileta píše:
11 úno 2020, 09:32

Jeden člen Pirátů dokonce uvažují o zrušení své kandidatury do všech veřejných funkcí, pokud bude pan Tožička kandidovat za Piráty.
Petře promiň, ale pokud se k tomu dotyčný nepřihlásí, tak je to tak trošku bulvarizace debaty a považuju to za dost nešťastné...
Radek Holomčík
místopředseda Pirátské strany
Poslanec PSP ČR
tel.: 728 034 460, mail: radek.holomcik@pirati.cz

"Politikům se nevěří, politikové se kontrolují." Karel Kryl

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Uzamčené členské podněty“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů