Zápisy ze schůzí PO

Personální odbor má na starosti zapojování dobrovolníků do činností strany, zejména práci s nováčky a dobrovolníky a koordinaci úkolů.

Moderátor: Odbor - personalni

Uživatelský avatar
Jan.Novak
Kontrolní komise
Příspěvky: 1866
Registrován: 22 čer 2010, 19:12
Profese: Politolog, Historik
Bydliště: Týn nad Vltavou
Dal poděkování: 2672 poděkování
Dostal poděkování: 2065 poděkování

Zápisy ze schůzí PO

Příspěvek od Jan.Novak »

Ahoj, zakládám tohle vlákno na zápisy ze schůzí PO.

Dávám zpětně tyto dvě schůze.
Barbora Hradečná píše: 21. 11. 2016 od 16:10 hod zápis z mumble schůze PO

Přítomní: Jan Novák, Barbora Hradečná, Michaela Krausová, Olga Richterová, Dalibor Záhora, Jakub Nepejchal

Zapisoval: Barbora Hradečná, Olga Richterová, Jan Novák
Ověřil: Jan Novák

Agenda: návrh od Olgy
1. zhodnocení výběrka - hlásí se lidi? - podle mě se budou hlásit až ke konci, jako včera když se blížil deadline u ostatních výběrek, tak se Honzovi přihlásilo dost lidí
2. způsob svolávání schůzí PO
3. zhodnocení přípravy pohovorů
4. koncepce PO (https://redmine.pirati.cz/projects/po/wiki/Koncepce_PO) - chybí cíle
5. koncepce odměňování (https://redmine.pirati.cz/issues/4400) - Olga: nechápu 0.25 hod času - na čem?
6. kontaktní formuláře pro dobrovolníky
7. Kontrola úkolů z minulé schůze - např. NDA - podpisy!


Ad 1) - sběr informací:

Bára: některé kraje budou IMHO OK - cca 4 zajištěny, z toho ve dvou mám již smluveno konkrétní datum VŘ, máme uchazeče , ještě nezaslali požadované dokumenty (IMHO budou posílat na poslední chvíli), inzerát nasdílen do fb skupin a stránek cca 280, nasdíleno na pracovní servery a weby, nasdíleno na fb stránky fakult po celé ČR, nasdíleno do fb studentských skupin např. politologické kluby (-často se vyjadřují, že nám nemohou zveřenit inzerát na fb zdi, nicméně přislíbili, že se ho pokusí šířit mezi své studenty)
Olga: vyhodnoťme, které kraje jsou kritické
Míša: článek o VŘ: ze 4tis na 27 tis. přečtení , nasdíleno cca do 150 skupin, měla dělat Bára, ale přišlo mi to důležité
Míša: placená inzerce nejspíš není třeba
Jakub: navíc by byla celkem drahá (na celou republiku)
Honza: šla by cíleně - přes naše Fcb stránky (krajské)
Bára: zatím mám přístupy na 4 krajské Fcb stránky, budu urgovat - Olomouc, Plzeň, Děčín, KV, celorepubliková stránka (jedná se o krajské stránky)
Míša: s Bárou teď máme zablokovaný Fcb kvůli masivnímu sdílení inzerátu, takže se Bára může pustit do získání oprávnění na krajské fb stránky

Ad 3) zhodnocení přípravy pohovorů

Protože Olga odchází zařadíme 2 bod pod body 3, 4 a 5. - konsensuálně schváleno.

ad 2) způsob svolávání schůzí.
Honza: Olga nevěděla, že je schůze.
Jakub: Bylo to ve skupině.
Míša: Posílat remindery lidem, kteří řeknou, že chtějí.
Jakub: Co je reminder?
Míša: SMS?
Olga: i zpráva na FB.nebo mail
Jakub: Nemám čísla na všechny.
Tobias: telefonní čísla není problém dodat, jenom si někdo musí říct!
Bára: Ty nemáš přístup do databáze, Jakube?
Jakub: Mám, ale čísla sou pochybný.
Olga: Hrozně by ocenila, kdyby se to svolávání opravdu řešilo osbníma zprávama a pdoobně.
Míša souhlasí.
Předány čísla, na koho Jakub neměl kontakt.

ad 4) koncepce PO

Olga: nebylo by dobré zformulovat stručnou vizi PO? navrhuju: "PO podporuje práci všech lidí aktivně zapojených do Pirátské strany, a to ať členů, nebo příznivců a dobrovolníků. V současnosti se PO zaměřuje především na zapojování členů do činnosti a retenci, v budoucnu se PO chce zaměřit též na neformální setkávání a různé formy školení."
Honza: koncepce má vytyčovat priority a nastiňovat, kdo spolupracuje s kým.
Jakub N.: Rád bych to více přerozdělil, ale zatím nebylo na koho delegovat, dopříště o tom popřemýšlím
Honza: rozdělení a přiřazení úkolů v Redmine
Bára: mám přiřazeno hodně úkolů a není to reálné, abych to sama udělala
Jakub: chtěl jsem, aby Bára o úkolech věděla a přiřadit úkol někomu dalšímu už může sama, jde o dlouhodobější úkoly
Bára: Nikdo mě o tom ani neinformoval.
Tobias: Jakube sorry, ale teprve o víkendu? jak dlouho funguje redmine?
Tobias: vás je pět a není na koho delegovat, to je hodně vtipný
Tobias: v AO jsme dva, a neexistuje to neudělat
Honza: Jakub se dlouho nepřihlásil do Redmine (přes půl roku)
Jakub: nevím, o co ti jde?
Honza: jde mi o to, že po ostatních chceš, aby sledovali Redmine, a sám jsi ho půl roku nezapnul. Jde mi o to, abys úkol zadával i v rozhovoru.
Tobias: a jenom si rejpnu, ja dlouho chtěl (AO) po PO retenci? sem z vás taky hodně zmatenej, čekal jsem že spolupráce bude nějak fungovat a jediný co funguje je komunikace s Honzou a s Bárou, a s Míšou
Míša: líbil mi se mi systém, že by vedoucí měl obecný přehled o fungování a Bára delegovala úkoly na osatní lidi a v případně komplexnějších úkolů svolala schůzku PO, kde by se všichni domluvili na řešení a rozdělili úkoly, vedoucí v rámci 4 hodin není schopný řešit detailní zadávání úkolů, Bára sama za sebe nemůže rozhodovat o důležitých velkých věcech bec vedoucího a PO
Tobias.Esner: souhlasím s míšou ;) výboně ;) Tak to funguje i v AO
Bára: Souhlasím s tím, že pokud se to týká náplně práce koordinátora dobrovolníků, příp. dalších obdobných úkolů, budu přerozdělovat úkoly sama, nicméně se domnívám, že dlouhodobé úkoly, které se týkají fungování celého PO by měl po diskuzi nebo úvaze přerozdělovat vedoucí PO - už jen z pojmenování funkce VEDOUCÍ !

16:47 - Olga opouští jednání, ahoj!

Tobias: a dotaz, proč nemá PO přehled o placených funkcích? viz úkol od RP. https://redmine.pirati.cz/issues/4400
Jakub: přehled má - .............??? Zde si nejsem 100% jistá formulací, pže jsem to plně nestihla, prosím případně Jakuba o doplnění jeho formulace, díky Bára// Jakub říkal něco ve smyslu, že má. Jak píše Bára, což je ovšem v rozporu s výše uvedeným odkazem na redmine.
ad 5)
K vykazování času v redmine
Honza: Proč si Jakub vykazuje za přečtení dvou řádků 0,25h?
Jakub: Někdy to trvá déle, než se v tom člověk zorientuje, nepochopil jsem ihned zadání- úvaha
Tobias: taky mi nějaký ukony trvají dýl než obvykle, ale tak aspon napíšu za co ta doba je a i sem si pak schopen vzpomenout proč to bylo deset misto 2
Míša: je náročné vykazovat časově drobné úkoly, nejedná se často jen o čas strávený samotnou činností, ale i vytržení z činnosti a dohledáváním informací
Jakub: pokusí se pro příště lépe čas vykázat, rozdělit.
Honza stejně nepochopil jak se z dvou vět a jednovětný odpovědi stalo 15 minut.

ad6)
Honza: Bylo by dobré tam mít i další položky, s čím by mohl dobrovolník pomoci, co umí, a pod a couchsurfing
Míša: Dobrý nápad
Dalibor: Je někde možné vidět dotazník?
Míša: Máme jen pracovní verzi zatím, ale bude to možné předat, podobný pražskému, ale je to uzpůsobeno celorepublikovému záměru, pracujeme i na pirátské mapě
Dalibor:Pražský je někde vidět?
Míša: doplním odkaz- Bára
Tobias: Nevím že nějaký dotazník existuje
Míša: Je to je doplněk, není to oficiálně zatím, pracujeme na tom, aby byl vůbec hotový, takže se k tobě nedostal, ale pokud máš podepsaný NDA tak je možné
Tobias: Nevím s kým to píšete, ale Standa Štipl ho píše taky, jdu volat Standovi
Míša: Jde i vytisknout, má příjemné rozhraní
Dalibor: Ok, vyzkouším, když tak se ozvu
Honza: Bylo by dobrý někam zaznamenat, protože je to dobrý nápad, při kontaktní kampani lze dát i papírový, protože spousta lidí si potom už nevzpomenou, že mají vyplnit e-verzi
Jakub: Myslím, že to bude dobrý. Díky.
Tobias: Kapounek to dělat nemůže , nemá vyplněno NDA
Míša: Má pouze sloužit krajským sdružením, že se někdo přihlásil a měli to zautomatizované, a není to ještě hotové - potom spolupráce s AO
Honza: Chtělo by si to sednout a sladit to
Míša: Každopádně budu ráda, když si pak sedneme a sladíme to, ještě byla rozpracována jedna uživatelsky příjemnější verze, na které pracoval ROj
Tobias: Existuje jen jedna databáze, která páruje i zaplacené příspěvky - ppeo
Míša: Já vám to když tak přepošlu aby jste se na to podívali
Honza: My už to máme tak se na to potom podíváme a sladíme ten text aby byl jeden pro všechny verze
Míša: Z dotazníku, který teď máme lze vygenerovat tabulku
Tobias: Chtělo by to společnou schůzku s PO a AO
Míša: Jak už jsem říkala, slouží to pouze k administraci
Jakub: Ok, mám úkol spojit se s vedoucím AO, ideálně aby k tomu byl i Standa Š.
Míša: už se budu muset rozloučit ale mohu poslouchat na půl ucha

Kontrola plnění úkolů z minulé schůze v Praze:
Jakub: připomínkovat znění zadání výběrka
Honza:to jsme udělali ihned
Bára: viz
Jakub: retenci provádíš koukám...
Honza: První vlna, jsme někde v půlce, zatím se mi ozval jen jeden člověk že už nechce být členem, a Jakube měl si peníze od člena abys za něj zaplatil členský přís. z února.
Jakub: to už jsem s ním vyřešil
Míša: úkol pro mě - pracovala jsem na Pir. dotazníku, sdílela jsem inzerát i když to nebyl můj úkol, ale úkol pro Báru, ale přišlo mi to důležité

Tobias: Jakube, jak je plánováný školení nových lidí?
Jakub: No, to jsme ještě nenaplánovali.
Honza: Tys nad tím ještě nepřemýšlel Jakube?
Tobias: Budu mít málo času na zaučování 15 ledna mi končí kontrakt.
Jakub: To teď nevyřešíme. Mám málo času, musíme k dalšímu bodu.
Honza: Jakube prosím bude na tebe čekat Míša S. abys jí přidělil nějaký úkol, protože se chce zapojit
Honza: Musíme taky připravit na co se budeme uchazečů na VŘ ptát, třeba jak je budeme zkoušet z tech. systémů, musíme si udělat harmonogram kdo kdy kde
Jakub: Musí se naučit se systémy pracovat, já bych to zas tak nehrotil
Honza: Ale ten systém musí být za PO jednotný! Nemůžeme to v každé komisi vymýšlet jinak, max. to může být mírně odlišné pro jed. kraje, např. pracovat v redmine
Tobias: To nejde protože nemají registarci na pireted ID, aby se mohli přihlásit d redminu ;)
Honza: Musí se umět alespoň zorientovat
Jakub: Můžeš to do příště přirpavit?
Honza: Co má s tebou dělat, připravím.

Původní bod 3:
Honza: jak to bude tedy s Vysočinou? mám tam jet
Jakub: Tak pokud se k tomu hlásíš tak tam mužeš jet
Honza: Ale pokud tam mam jezdit tak ne jen za cesťák - odkud se to bude platit, pro příští rok budeme potřebovat větší rozpočet na cesťáky, myslet na to
Jakub: Možno sepsat dohodu
Tobias: Pokud nemáš peníze v rozpočtové položce tak se spoj s Vojtou Pikalem
Budeme platit cesa´táky krajům?
Jakub: Ne.
Tobias vysvětlil, že by to mělo tak být a řekl jak na to.
Jakub: Tak fajn. Kdo si z krajů požádá o proplacení cesty, tak mu to proplatíme.
Honza: příští rok je třeba víc peněz na cesťáky.
Honza: Takže se s Tobiasem spojíte a vymyslíte jak na ty cesťáky?
Jakub: Ano.
Tobias: Jak to bude pro koordinátory s telefony, už jste se nějak domlouvali
Jakub: Zatím nebyli žádní uchazeči, nebylo s kým domlouvat, až budou vybráni, domluvíme se
Tobias: Koukám že nemáte nastaveného administrátora projektu, takže já vám nastavím Jakub Nepejchal, Bára Hradečná a Bára Hrůzová, a Mikuláš F. je v tom nějak zapojen?
Honza: Je člen ale má toho dost v MO

Bára: Jak to tedy uděláme s tím delegováním úkolů?
Jakub: No, vše jsem dal Báře, ta ať se mi ozve s tím co podle ní nemá dělat a probereme to.
Honza: Jakube, to má proběhnout obráceně: Ty máš nad každým úkolem sednout se zbytkem a rozdělit to. Ne, že se ti zbytek bude ozývat co kde a jak dělat. Ty jsi vedoucí a Ty to máš s každým zvlášť probrat a podívat se na to, ne jen přiřadit vše pod Báru a ta aby Ti pak nahlásila co dělat nebude.
Jakub: To je můj systém práce, a chci to takhle.
Honza: Že to do teď nefungovalo. Asi to chce změnit.
Jakub: ty mi nemáš říkat co mám dělat
Honza: No, kdyby to fungovalo, tak nic neříkám.



Shrnutí úkolů. které vyplývají pro jednotlivé účastníky schůze:
Jakub Nepejchal:
Doladit koncepci PO dle připomínek na schůzi - viz chybí cíle, podrobněji přerozdělit, apod
Spojí se s vedoucím AO (a ideálně se Standou) ohledně dotazníku
Spojí se s Tobiasem ohledně proplácení cesťáků v rámci účasti ve výběrových komisích VŘ
Připraví dohodu na mimořádnou odměnu neplaceným členům PO, kteří pojedou do komisí mimo svůj kraj.

Barbora Hradečná:
opatří si oprávnění na zbytek fb stránek krajských sdružení (jčK a Králevohradecký má Honza)
ve středu, tj. 23.11. obvolá kraje a zjistí aktuální stav ohledně VŘ

Honza Novák:
předpřipravit otázky a úkoly k VŘ pro zástupce z PO
účast ve výběrové komisi na Vysočině - schválena odměna za ušlý čas vedoucím PO
(Sám si přidám dodělání retence v první vlně!)

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________


Věci, které se IMHO nedořešily a bude potřeba je ještě projednat:(a s konkrétním závěrem uzavřít)
Svolávání PO schůzí budeme tedy řešit formou sms? kdo bude svolávat pravidelné (kdo bude odpovědný)? Jakub? kdo bude předsedat? - zřejmě by to měl být svolavatel, který má zajistit že bude přítomen včas, určí zapisovatele, připraví stručný program schůze, atd
Stále mi přijde zmatené rozdělování úkolů, nechápu z jaké pozice bych měla já přerozdělovat úkoly vedoucímu PO?? přijde mi nefunkční systém nejdříve zadat úkoly do redmine a pak si kvůli tomu volat co jak kdo myslel nebo co kdo nemůže dělat - systém by měl být přesně obráceně, nejdříve se sejít nebo si napsat a po konzultaci rozdělit (přiřadit ) úkoly - já je můžu přerozdělovat koordinátorům, dobrovolníkům, to je jasné ale úkoly pro PO?? nerozumím, nechápu
je potřeba sejít se (mumble třeba) ještě před konáním VŘ a domluvit se, jak výběrka povedeme, na co se budeme ptát, abychom alespoň působili jednotně
zhodnotit za PO celý průběh VŘ, pojmenovat slabá místa, pokusit se pro příště zlepšit fungování - zmatečnost - IMHO bychom mohli vymyslet obecný systém konání, jak to bude probíhat v bodech, kdo co bude mít na starosti obecně (propagace, odpovídání na přihlášky a maily, vedení evidence uchazečů na jednom místě atd) - tak nějak se předpřipravit s tím, aby to bylo předatelné dalším případně


Doplněno po schůzi - ke kontrole úkolů z minulé schůze PO v Praze (zveřejněno na fb) a zkopírováno z fb: IMHO na toto by měl dohlížet předsedající, aby se schůze neukončila bez shrnutí úkolů a dalších termínů
Urgentní úkoly:
Úkol ještě dnes: Baruška Scofield, Honza Novák, Olga Richterova, Ondřej Kedrigern Profant - připomínkovat znění zadání výběrka: - SPLNĚNO IHNED
Úkol pro Baruška Scofield na zítra: nasdílet na weby, facebookové skupiny s nabídkami práce a skupiny univerzit a fakult novou verzi inzerátu - probíhá
Úkol pro Jakub Nepejchal: příprava směřování v dalším měsíci a rozdělení úkolů a zadání jich konkrétním lidem
Úkol pro Honza Novák: retence - probíhá - za splněný úkol schválena odměna za ušlý čas vedoucím PO
Úkol pro Baruška Scofield: domluvení termínu komisí s členy komisí, kontaktování aktivních lidí v krajích s žádostí o aktivní hledání zájemců - probíhá
Úkol pro Jakub Nepejchal: viz redmine #4031
Úkol pro Baruška Scofield: zajistit si vstup do databáze od Martina Kučery + přístup k mailu info@pirati.cz - vstup do databáze zajištěn, máme přístup k emailu vyberka@ který byl pro účely VŘ zřízen
Baruška Scofield: zjistit moznosti supervize a koucu - budu řešit po VŘ
Olga Richterova: zkontrolovat splneni ukolu koncepce PO
Jakub Michálek Olga Richterova a já: Celostatni Pirotaznik - zavedeni
Jakub Nepejchal Promazat Redmine, přiřadit nepřiřazené a vytvořit nové úkoly.+ se domluvit s Jan na proškolení v Redmine - a školení jsem domluven, takže další check
Elizabet Kovačeva: naucit Baru proplacet mzdy - kontaktuji po VŘ - nicméně zde si neodpoustím rýpnutí, mohu pomoci s administrací žádostí apod pro FO ale určitě odmítám určovat odměny nebo mzdy- nesouvisí to asni s mou náplní práce, za druhé to nějak asi muselo fungovat před mým příchodem do funkce a tudíž bylo by možné nějakou cestou (nežli si to tedy převezmu) stanovit a vyplatit mi odměnu alespoň za září a říjen!!!

Důležité termíny (též zkopírovano z fb):
28. LISTOPAD - schůzka PO přes mumble schůzka ke zhodnocení výsledků výběrek (kdo postupuje apod.)
29. LISTOPAD - 2. PROSINEC - termíny komisí pro výběrová řízení (vybrat termíny již nyní a domluvit se na nich s lidmi z komisí)
Barbora Hradečná píše: 28. 11.

Přítomní: Jakub Nepejchal, Bára Hradečná, Bára Hrůzová, Martin Šmída, Michaela Krausová, František Navrkal, Jan Novák, Olga Richterová

Zápis: Bára Hradečná,
Ověřil: Jan Novák

Pořad:
Stav kandidátů a komisí v krajích
Slučovaní krajů?
Společný postup ve VK


AD 1.
Viz
Lidi máme: Praha, JčK, UsK, VYs, Karlovarský, Zlínský, OlK, Plzeňský
Podklady Bára rozeslala a kontaktovala uchazeče
Pardubice, KhK, MsK, JmK bez pokrytí
Liberec, SčK - jen problémoví uchazeči
Jan Novák - žádost o zaslání dokumentů k výběrku, vyjasnění situace na konci schůzky; špatné pochopení.
Nepřihlásili se kandidáti ve všech krajích, diskuze, co teď s tím?

Je třeba zaučit lidi, aby se dostali do procesu.
Honza: šlo by zařadit lidi na celej úvazek pro dva lidi.
Jakub: V Olomouci mají dva lidi, kteří vypadají schopni.
Zlínský kraj - 2 kandidáti
Vojta - zohlednili jste změněné výběrko? Přizval se personalista
Kuba: padlo rozhodnutí, že ho nepotřebujeme
Novák: proč ho nepotřebujeme?
Bára Hra: mně se nápad na personalistu líbil
Novák: mně by se líbilo, kdyby tam byl, nemusel by hlasovat, ale v krajích kde je na výběr by bylo lepší, kdyby poradil.
Bára Hra: minimálně lidem v komisi by mohl poradit, poskytnout nový pohled na výběrko
Bára Hrůzová: Byl by placený?
Vojta: Ano,
Kuba: kolem 20 000 Kč
Honza: Nevyčerpanej rozpočet.
Vojta a Martin odchází
Bára: shrnutí předchozího
Míša: tak už nemá smysl domlouvat personalistu?
Honza: aspoň v Praze bych personalistu využil
Míša: už máme kandidáty na personalisty?
Honza: info má Kuba v mailu, s nikým nekonzultoval.
Míša: Kubo, jak to teda je s tím personalistou?
Nabídka od 14 listopadu,
Jakub: info je v odkazu dole v padu
Olča: myslím, že takto se to nemá rozhodovat
Jakub: přijde mi, že je to plýtvání penězma
Honza: mohl by nám říct, jestli to stojí za to či nikoliv, mohlo by to být plýtvání penězma kvůli tomu, že jsme jeho služeb nevyužili (tzn. vybíráme ze tří lidí a vybereme špatný lidi, tak je po půl roce vyhodíme => mnohem větší plýtvání penězi), a nikde nevidím nic o dvaceti tisících!
MÍša: 2 problémy - vybereme nekvalitní lidi, abychom pokryli kraje, nevybereme nekvalitní lidi a nebudeme mít koordinátory
Honza: Báro, máš ponětí o kandidátech?
Bára: nelze to úplně odhadnout



AD 2.
Bára Hra - to budeme přesně vědět až po výběrkách, až se zeptáme kandidátů a podle toho uvidíme, zda lze slučovat

Míša: Je reálný aby to slučování dělal jeden člověk?
Honza: Do Března by to šlo, ale pak bude třeba v každým kraji jeden člověk.
Míša: V březnu potřebujeme lidi už zaučený a schopný. Ne zaučování.
Olga: Kompromisní řešení: teda lidi co projdou jedním kolečkem, tak pak jdou k personalsitovi
Honza: to se mi moc líbí
Bára Hra: máme i nabídku na personalistu
Míša: byl bys ochotný souhlasit s personalistou?
Bára: předávání info zatímco byl Kuba odpojen (poslat člověka po výběrku za personalistou k posouzení silných slabých stránek apod.)
Kuba: Myslím, že to není problém, pokud byste ho využili
Olga: Primární přínos vidim v tom, že řekne silný a slabý stránky a dá směr jak s tím člověkem pracovat. Je tedy třeba znát pozitiva a negativa těch lidí.
Bára Hra: mně se to líbí
Honza: personalista by seděl s vedoucím PO a dalšími lidmi a pak by jim říkal, co si o tom člověku myslí, jestli je to tak Olgo?
Olcha: Ano, přesně tak. Co mi přijde zvládnutelnější, že personalista bude sám s uchazečem a pak pošle zprávu třeba emailem o tom člověku
Míša: super, jsem ráda, že jsme se domluvili. Kubo, domluvil bys to s tím personalistou?
Jakub: Dobře, domluvím to s ním
Olcha: přesně tak, dávala bych tam jen horké koně, nemusí tam být všichni uchazeči - vždy je lepší dozvědět se včas osobnostní rysy
Olcha: je lepší mít třeba 4 personalisty po republice
Jan: Můžeme je poslat před školením v Praze k nim?
Olcha: pokud by nešlo rozhodnout, kdo je lepší, pomohl by personalista, chceme jejich psychologické profily
Honza: To by měl mít jen úzký okruh lidí k těm profilům
Olga: Přesně tak, max šest lidí. (vedení PO + RP).
Honza: tohle jsme probrali, do kdy to uděláš?
Kuba: co nejdřív, udělám to zítra a do konce týdne určitě, i ten personalista bude mít nabitý program



AD 3.
Honza: připravil jsem text, ke kterému jsem udělal nějaké poznámky v mém stylu (viz níže)
Honza: pojďme vyřešit ten text k hodnocení kandidátů, je potřeba, aby uměli používat redmine a proplatit cestǎk
Olga: Priority, vidím dva směry - hledám administrátora (organizační podpora), nebo i někoho kdo má kreativitu? Představivost?
Míša: každý uchazeč by měl zvládnout administrativní základ a dobrovolnický základ, přičemž v jedné obasti budou nejspíš silnější
Bára: spíš se přikláním k tomu, aby byl člověk kreativní a aby byl schopný si dohledat věci, které neví, dohlédnout na požadavky z inzerátu
Honza: požadavky jsou okopírované a okomentované z inzerátu
Diskuze o dodání referencí, reference by si měly vyžádat komise v krajích, aby se mohli dobře rozhodnout

Konkrétní otázky na výběrko:
Míša: Otestovat lidi, jak navrhoval Honza, ale netrvala bych na tom že to musí vyřešit na tom místě, samostatně
Honza: tak jsem to myslel, aby byl ten člověk schopen to vyřešit
Míša: Osvědčila se nám otázka jestli uchazeč ví, kdo teď vládne u nich v kraji, zda má přehled, Olga komentovala že máme vycházet z priorit, co jsou naše priority
Honza: Byl bych spíš pro administrativní zaměření
Jakub N.: Taky se přikláním k admin
Míša: Měl by být zdatný i v komunikaci s lidmi, není to jen administrátor, ale i člověk
Honza: Člověk musí umět zvednout telefon a volat, a ne jen posílat sms
Míša: Souhlasím, je důležité komunikovat s těmi lidmi, přátelský, měl by mít cit pro komunikaci
Olga: To je dobrý, jsem pro, aby se dal jako úkol napsat jednoduchý mail, jak zapojit lidi, klademe malý důraz na to, že člověk by měl být schopen nadchnout lidi, a velký na tu administrativní část
Míša: Můžeme zvážit až při pohovorech,
Jakub: organizační spíše
Míša: Takže primárně jde o to , aby člověk byl schopen rozganizovat konkrétní akci než proplatit cesťák
Honza: Asi máš pravdu, ale musí zvládnout i ty papíry okolo
Měli bychom tedy dát dohromady nějaký postup, prakticky
Jakub: záchytné by měli být ty úkoly, z toho bychom se měli odpíchnout
Míša: Jak by měl pohovor začít, tak abychom se vešli do času

Harmonogram pohovoru:
jak se má?
proč se přihlásil => nechat ho mluvit


Postup pro výběrové komise:
0) Jak se máš? :)
1) Proč ses přihlásil do tohoto výběrka? => nechat mluvit Vztah k politice obecně/znalost místních politiku
Co se Ti líbí na Pirátské straně? je něco s čím nesouhlasíš?
2) Říct něco navíc o akci, kterou připravil
3) Jak se snaží prosadit pirátský program?
4) Zjišťovací otázky podle vypsaných výhod (viz níže)
schopnost pracovat v březnu až říjnu 2017 další čas (např. i 40 hodin týdně a více)
zkušenosti s vlastním dobrovolnictvím
řidičský průkaz skupiny B
znalost angličtiny
zkušenosti s dobrovolnictvím
dobrý písemný projev.
5) Napsat zvací zprávu členům (stačí kratší kvůli omezenému času, stačí výzva) - konkrétně. Např.: Vánoční večírek.
6) Sednout si s ním za počítač a zjišťovat, jak je gramotný (Redmine, wiki apod.) - doplnit do návodu a rozeslat všem členům komise, aby podle toho mohli jet
7) Proč bychom měli vybrat zrovna vás pro tuto pozici?
8) Byli byste ochotní se zapojovat i víc do krajských aktivit?
9) Do 3 pracovních dnů vám řekneme, jak jste uspěli (poté, co vaše přihláška projde schválení RP)

Kolik času si dáme na kandidáta?

Návrh otázek na kandidáty ode mne (vzhledem k tomu, že Jan Novák nic nedodal - není pravda, viz níže):
1) Jaká 3 pirátská témata jsou pro tebe nejstěžejnější?
2) Jsi schopná/ý - ochotný dojet na schůzkui mimo kraj (Praha, Brno)? Jak často?
3) Napadá tě nejaká náborová oblast, kam Piráti dosud nemířili a bylo by možné ji využít?
4) Máš nějaké zkušenosti s fundraisingem? Jaké?
5) Otázka na rychlou reakci: Kde bys on-line propagoval Pirátské akce?
6) Kde je největší úskalí v prezentaci Pirátů? Co nám nejvíc škodí?
Co třeba zkušenosti s prací v dobrovolnické organizaci/na dobrovolnických projektech?
Zkušenosti s administrativou?

Návrh, kterej je probrat (Honza Novák):

(Pokud není v životopise): Shrnutí svých dosavadních expů.
Znalost vnitrostranických mechanismů. Bára Přib: Jen pozor aby nedocházelo k nadhodnocování kandidátů, držela bych se, co se týče vnitrostranické orientace více při zemi, protože i stávající členové mají v současné chvíli občas problém se zorientovat, obzvláště noví členové. Také se vyskytuje "šikana" od těch IT znalejších za byro přešlapy. Za mě znalost předpisů (mechanismů) přidaná hodnota, ale ne kritérium.
Praktická zkouška jestli zvládnou systémy. => Tj. fórum, vyhledávání na fóru apod (mít s sebou odpovídající výpočetní techniku a připojení k internetu)
Popis organizace Pirátské strany (u členů a lidí co budou tvrdit, že se kolem pirátů dost motaj => je třeba ukázat, že Pirátům rozumí!) - spíš bych se ptala na hlavní témata: aby to nebyl někdo, kdo všechno staví na legalizaci apod.
Kandidát by měl být schopný dohledat rozpočet kraje. (navrhuji, aby dostali kandidáti zadání předem několik dnů před pohovorem, co mají nastudovat, ať se pak můžeme odvolávat na to, že to měli nastudovat, když nebudou vědět a aby si to samostatně osahali)
- já bych jim to právě dopředu nedávala, je to jen o tom, zda se dokázalí zorientovat, nebo si s tím nějak poradit prostě) - rozumím, ale ze zkušenosti z tohoto výběrka víme, že lidi nejsou schopní dodat ani co mají a každá práce navíc je pro něj problém. Je jedno, jestli se to člověk naučí samostatně ve svém volném čase nebo jestli na to přijde sám, ať tím zbytečně nediskvalifikujeme už tak malý počet uchazečů, ale rozumím Ti, jen se bojím, že nyní nejsem v situaci, kdy si to můžeme dovolit.)
Kandidát by měl být schopný nalézt fórum kraje. (stejné jako nahoře)
Ukázat redmine a poptat se na něco.
Napadají Tě kandidáti na kandidátku do sněmovny, které by byly nakloněny Pirátům? (případně i mimo kraj). - jo to je dobrý ;-) u Báry Hradečné se nám osvědčila otázka, kdo vlastně v Tvém kraji/obci nyní vládne? (jak zjistit, jestli se ten člověk zajímá o politiku a jak podrobně)
Kandidát by se měl orientovat na wiki a v sekci FO. (za trest :D nezvládám ani já, doznávám se)
Ukázat stanovy a na něco se doptat. (vždy by to mělo být tak, že i když to ten člověk neví, měl by být schopný nabídnout řešení - kde to zjistí, koho se zeptá apod.)
Dohledat/vyhladet nějakého funkncionáře. (nerozumím? :D - řekni mi kdo je v současný době předseda MS Horní Dolní => schopnost na wiki?)

Z výše uvedených dokumentů by měly být patrné zejména zkušenosti z práce s lidmi, zodpovědnost při nakládání s penězi, schopnost práce s administrativou, práce s technickými systémy (preferujeme ty svobodné), plánování, příp. zkušenosti s dobrovolnictvím. V nabídce by měl být dostatek informací, aby komise mohla ohodnotit všechna kritéria (viz níže).

Poptáváme:
vytipování subjektů a osob vhodných ke spolupráci (lokální politická hnutí, podniky, spolky apod.) => rovnou dotazy.
oslovování vybraných vhodných kontaktů s nabídkou většího zapojení či členství => dotazování, přímo osoby.
finance: pomoc krajskému předsednictvu s přípravou krajského rozpočtu, fyzická archivace dokladů, podávání a proplácení drobných žádostí o proplacení z krajského účtu => zkušenosti? Jak pirátské, tak nepirátské, praktická otázka jak na to u Pirátů.

Výhody:
schopnost pracovat v březnu až říjnu 2017 další čas (např. i 40 hodin týdně a více)
zkušenosti s vlastním dobrovolnictvím
řidičský průkaz skupiny B
znalost angličtiny
zkušenosti s dobrovolnictvím
dobrý písemný projev.

Požadujeme:
filosofické ztotožnění se s Pirátským programem => pár otázek na program, nijak záludných.
loajalitu k organizaci, pro kterou pracuji => jak prověřit? (to se dá jedině z životopisu a nějakým dotazováním)
zodpovědnost při nakládání s penězi => Jak prověřit? (zeptat se na dluhy a jestli někdy seděl za zpronevěru, nebo z ní byl obviněn :-D; jakože Tobias není zdopovědnej?)
dodržování bezpečnostních pravidel a mlčenlivost ohledně důvěrných informací => Jak prověřit? (stejně jako výš)
znalost kancelářských balíků a google tabulek => Praktický test? To by šlo, ne? To by šlo. Připravíme zadání. Připrav leták na akci, kterou jsi popisoval (ať využije textevý editor) a v tabulce vytvoří rozpořet té akce.
schopnost naučit se používat Pirátský redmine a Pirátské fórum a další technické systémy => nadstandardní komunikační dovednosti i po telefonu => Vzjede z hovoru jako takového.
reprezentativní a příjemné vystupování=> Vzjede z hovoru jako takového.
systematičnost, emoční stabilita a pracovitost. => ? xD


Nabídka na personalistu:
Ahoj,
Konzultoval jsem sehnání personalisty s XXX XXX (jež vlastní agenturu a personalisty půjčuje), , nastínil jsem zhruba o co jde i nějaké finanční limity – tedy on se toho neujme (cenově je výše), ale má schopné pracovníky, které nám na VŘ půjčí za rozumné peníze – cena bude o to menší, pokud bude dobře definováno zadání a hladký průběh.
Cenově „zapůjčení“ personalisty je za pár tisíc/den, záleží asi na vyjednávání (a to bych kvůli střetu zájmů neměl dělat já, byť jsem mu nějaké mantinely, aby to třeba nebylo 20.000,-Kč, dal), celkovém rozsahu, načasování atd.
Takže asi Jakub? By měl zavolat na číslo: XXX XXX XXX – telefonát očekává, bude-li to ještě tento týden, bude si i pamatovat, že jde o Piráty a VŘ, následující týden bude potřeba vše převyprávět podrobněji (to bude potřeba tak i tak, ale nyní o tom ví)

Pár postřehů:
Nikoli s ním, ale s jeho ženou (jež dlouhodobě úspěšně vede školku a školu) jsem vedl debatu na téma shánění koordinátorů před kampaní a její názor je, že pokud se přihlásí 50 lidí, tak použitelní budou 3 a z toho 2 naši nabídku jen zkoušeli.
U odměňování byla jednoznačně přesvědčena, že složka odměny motivační má přesahovat složku pevnou.

Můj postřeh – už jsem postoval, že tak jak je to nově sestaveno to má smysl – pak si dovolím doporučit, že spěchat ve výběru je kontraproduktivní, můj odhad je, že fungovat by koordinátoři mohli klidně od února/března – prostě jejich kvalita je důležitější než urychlený start jejich činnosti.

Václav Fořtík
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Novak za příspěvek:
Marek.Necada

Uživatelský avatar
Jan.Novak
Kontrolní komise
Příspěvky: 1866
Registrován: 22 čer 2010, 19:12
Profese: Politolog, Historik
Bydliště: Týn nad Vltavou
Dal poděkování: 2672 poděkování
Dostal poděkování: 2065 poděkování

Re: Zápisy ze schůzí PO

Příspěvek od Jan.Novak »

Zápis z MUMBLE schůze KoDo a PO 29.12.2016 od 19.00 do 22.00
Stream tu: https://www.twitch.tv/krtek_net

Přítomní:
Bára Hradečná
Jakub Vrzala
Pavel Zona
Eliška Holšánová
Jana Rohová
Miluš Kotišová
Daniela Bílá
Zuzana Drázdová
Petr Bajgar
Jan Novák
Michal Jokeš
Michaela Vodová
Miroslav Brož
Lukaš Nový

Nepřítomní: Michal Vít
Omluveni: Michal Vít
Svolavatel: Jan Novák
Zapisovatel: Zuzana Drazdová, Barbora Hradečná

Návrh programu (Bára)
Obecná:
* * Nastavení mumble pro všechny (mluvení při stisku tlačítka, hlasitost, pravidla, atd) - Bára
Seznámení se ostatními KoDo, kteří nebyli na školení v Prahe (krátké představení se) - Michal Jokeš, Michal Vít, Míša Vodová
Kontola plnění zadaných úkolů, viz školení a email
Řešení všech požadavků, co nefunguje, s čím má problém, kam nemá přístup, apod
Mapování situace v jednotlivých krajích (PKS, akce Piráti do hospod, Cesta kolem světa)

Pokud zbyde čas:
Vykazování času v redmine, zakládání úkolů, atd - Bára + Honza
Jak podat žádost FO o proplacení cestovních náhrad -

Požadavek z RP: Doplnit termíny lednových schůzí- akce Cesta kolem světa, tabulka here:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... b96c#gid=0
KoDo - kontrola plnění Bára

Shrnutí úkolů z dnešní schůze (co se musí dořešit):
Bára - po mumble dořešit s Miluš nastavení funkčního mikrofonu (poslech funguje)
Bára - se Zuzkou Dohnalů dořešit nahrání fotky na pirátí profil
Honza - založit úkoly plynoucí ze školení do redmine

KoDo
Jakub Vrzala:
zprovoznit piráti sim (aktivovat) + doplní číslo do tabulky koordinátoři (do 30.12.)
doplní si profil na wiki (do 30.12.)
Databáze a Mailchip - řeší s Petr Kapounek (má svoji vizi)
aktualizace wiki

Michal Jokeš:
doplní pirátí číslo do tabulky koordinátoři a upraví na PO wiki sám - do kdy nevím, stříhá video
Mailchip nestihne - doplnit
doplnit profil na wiki
dopsat TZ podle domluvy s lidmi od Pirateconu
dořešit způsob pravidelných schůzí (mumble?)

Miluš Kotišová:
zprovozní si mikrofon pro mumble hovory (společně s Bárou) ASAP
Zanesení lidí z kraje do seznamu na FB
Zanesení lidí z Pirátské databáze do listu v mailchimpu
Odeslat žádost o proplacení cestovního dokladu
Připravit si Plán akcí na další měsíc
telefonát s Lukášem Bartoněm ohledně mumble schůzí
Přístup do krajského kalendáře
přístup na krajskou fb stránku
sepsat TZ
aktualizovat wiki PKS

Míša Vodová:
aktualizovat si profil na wiki (do 2.1.)
TZ napsat a poslat do 30.12.
dořešit plán akcí (do 31.12.)


Miroslav Brož:
založení profilu na wiki (do 30.12.)
aktualizovat wiki (do 31.12.)
TZ dopsat po ukončení hlasování (do 31.12.)
mailchip na pirátskou adresu
nastavit systém pravidelných schůzí, pokud nechtějí využít mumble

Zuzka Dohnalová:
nahrát foto do profilu na wiki (společně s Bárou)
přesměrovat wiki na pirati.stredocesky (do 31.12.)
TZ dopsat po uzavření hlasování (do 31.12.)
zajistit si od Tobiase přístup do pirátské databáze (do 31.12.)
následně Zanesení lidí z Pirátské databáze do listu v mailchimpu
aktualizovat wiki kraje

Eliška Holšánová:
dopsat TZ (do 31.12.)
domyslet způsob, jak řešit pravidelné schůze v kraji, pokud nechtějí přes mumble
zkontaktovat administrátora kvůli založení krajské sekce v redmine

Jana Rohová:
aktualizace wiki - byl volební web


Daniela Bílá:
dořešit plán akcí s předsednictvem - přes mumble
aktualizace wiki
mumble schůze dořešit s Pepíkem Janů (vytvořit si způsob komunikace s Pepíkem Janů)


Krajský kalendář neexistuje - Eliška Holšánová, Jana Rohová, Miluš Kotišová - mají vytvořit?

+ Všichni plán akcí a vykázání času v Redmine do konce měsíce.

+ Poslat kontakt na odpovědnou osobu v PKS, která bude zadávat úkoly KoDo v redmine.

+ všichni zpráva o fungování kraje v rozsahu cca 2 normostran

RP:
sjednat termín krajské schůze Cesta kolem světa a vyplnit datum Cesty kolem světa do tabulky: https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... b96c#gid=0
rozeslat pozvánky - Cesta kolem světa
vytipovat v krajích propirátské osobnosti a subjekty do sněmovních voleb (VIP osobnosti?)
vytvoření volebního štábu v každém kraji
dlouhodobý úkol oživení krajských sdružení - chybí konkrétní kroky

Dlouhodobý - budovat osobní vztahy s novináři.

Bára: Spoustu koord si nejsou jisti vykazováním času v redmine. Neumí pracovat s wiki. - nutno zajistit pomoc


Co je v krajích hotovo, co se daří:
Míša Vodová - dvojitá autentizace na google, založen účet na foru, nastaven funkční alias, Zajistit si Přístupy do krajského kalendáře, na krajskou FB stránku, do databáze, do Redmine, Zanesení lidí z kraje do seznamu na FB, Zanesení lidí z Pirátské databáze do listu v mailchimpu, wiki profil, wiki kraje aktualizovana¨, vykazování v redmine, funkční mumble, kontakt s PKS
osobnosti na kandidátku: 8.1. máme velkou schůzi, budeme řešit na schůzi, výzvu k primárkám budeme řešit i v mediích (tz vydana dnes .. viz wiki kraje)

Eliška Holšánová - Zanesení lidí z kraje do seznamu na FB, Zanesení lidí z Pirátské databáze do listu v mailchimpu, profil na wiki, aktualizace wiki kraje, vykázání času v redmine

Zuzka Dohnalová - dvojitá autentizace, založen účet na foru, funkční pirátský alias, profil na pirátské wiki, Zajistit si Přístupy do krajského kalendáře, na krajskou FB stránku, do databáze, do Redmine, Zanesení lidí z kraje do seznamu na FB
osobnosti na kandidátku: mám první vlaštovku ale VIP osobnost to není

Jana Rohová - tiskovka, Zanesení lidí z kraje do seznamu na FB, Zanesení lidí z Pirátské databáze do listu v mailchimpu, profil na wiki, žádost o proplacení cestovného, vykazování času v redmine, plán akcí na další měsíc, aktualizaci wiki řeší
osobnosti na kandidátku: Máme založeno vlákno, kde máme tipy na osobnosti, pár zajímavých tipů se už objevilo, doktoři, učitelé

Míra Brož - profil na wiki s vlastní fotkou, přístup do databáze
osobnosti na kandidátku: možné kandidáty diskutujeme, máme konkrétní jména, více budeme vědět po schůzi

Jakub Vrzala - dvojitá autentizace, založen účet na foru, nastaven alias, akce naplánována, TZ poslána, Zanesení lidí z kraje do seznamu na FB, redmine řeší, Zajistit si Přístupy do krajského kalendáře, na krajskou FB stránku, do databáze, do Redmine, založen profil na wiki (nenaplněn), plán na další měsíc, funkční mumble, kontakt s PKS
osobnosti na kandidátku: řeší to Vojta, myslím že to má pod palcem, máme tady slušnou základnu, nebude problém naplnit kandidátku slušnýma lidma, nevím kolik je tady VIP osobností, budeme řešit na volebním týmu

Michal Jokeš - Zanesení lidí z kraje do seznamu na FB postupně, Profil na wiki, plán akcí na další měsíc, funkční mumble
nestíhá kvůli stříhání videa

Daniela Bílá - Zanesení lidí z kraje do seznamu na FB, tiskovka, profil na wiki, žádost o proplacení cestovného, redmine, na aktualizaci wiki pracuje (byl by dobrý nějaký mustr), funkční mumble
osobnosti na kandidátku: na schůzi smluveno, že nechceme VIP osobnosti, ale budeme oslovovat například starosty apod, na prvních příčkách chceme Piráty, konkrétně uvažujeme o Petrovi Třešňákovi z ML, ostatní jména k diskuzi

Miluš Kotišová - dvojitá autentizace na google, založen účet na foru, funkční alias, založit profil na wiki, aktualizace wiki MS, vykazování v redmine,

Všechny kraje mají svou sekci v redmine (kromě Zlína). Získání práv ke správcovstní FB - Všechni OK.


-- Zápis
1 - nastavení mumble, ověření funkčnosti
2 - jak se daří plnit úkoly:
- Jakub Vrzala - dobré až na Redmine
- Bára - možná bude třeba se na redmine podívat zvlášť s menší skupinou lidí (kodo)
--- objevil se Míra Brož ---
- představení Zuzky Drázdové - zástupkyně Honzy. - řeší technické věci
- Jakub. V. má začít používat pirátské telefoní číslo - provede
- Michal Jokeš - doplní do tabulky a upraví na PO wiki sám
- Honza: přejdeme k programu
- Bára: S Miluš zprovozní mikrofon mumble po schůzi
3 - Představení těch, co nebyli v Praze na školení dobrovolníků
- Michal Jokeš - představení
- Piráty sledoval dlouhou dobu, odkládal přidání se k nim, teď nastal čas
- Michaela Vodová - Vysočina, u Pirátů 5 let
4 - Přejdeme k úkolům - bylo jich 5, v rychlosti si projedeme, jak to šlo
založit účet na google, přístup do kalendáře atak...
Michal Jokeš stříhá video ze školení - návody
Daniela Bílá: Všechno dávno splněno, nebyl problém
Eliška Holšanová: Vše krom krajského kalendáře, který u nich v kraji neexistuje
Jakub Vrzala: nemá dodělaný profil, do dalšího dne dodělá
-- Honza: Líbí se mu profil Míši V., Jany R. a Elišky H. - inspirujte se podle toho
Jana Rohová: Vše krom krajského kalendáře, který nemáme
Michaela Vodová: Vše krom aktualizovaného profilu - na tom zapracuje
-- Míša musí na chvíli odejít, dotazy nechte na konec
Michal: Už mluvil
Miroslav Brož: Vše krom profilu na pirátské wiki, ten dodělá do zítra
Miluš Kotišová: nemají krajský kalendář. Asi založí.
Zuzka Dohnalová: Nejde nahrát fotka, jinak dobré. Veme - dořešíme
5 - Úkoly - další várka, ještě nemusí mít všechny: tiskovka k akci, odeslat Věrce, Fb, mailchimp, profil na wiki, odeslat žádost o proplacení cestovního dokladu, aktualizovat wiki, vykázat čas strávený na školení v redminu a pár dalších - úkoly do 31. 12.

Připravit Tiskovou zprávu k akci, kterou pořádáte a odeslání ke kontrole Věrce Marušiakové - do 31.12.
Zanesení lidí z kraje do seznamu na FB - do 31.12.
Zanesení lidí z Pirátské databáze do listu v mailchimpu - do 31.12.
Založit si profil na wiki s vlastní fotkou - do 31.12.
Odeslat žádost o proplacení cestovního dokladu (postup můžeme probrat po mumble) - do 31.12.
Připravit si Plán akcí na další měsíc - do 31.12.
- aktualizovat wiki kraje (aspon PKS a MSka)
Vykázání času stráveného na školení do příslušeného úkolu v Redmine (schválně jak se s tím kdo poperete ;-) - do 31.12.

Michaela Vodová - TZ vydame 2.1, psat budu zitra a poslu, fb jo, mailchimp list jo, wiki profil jo, cestak se me netyka, plan budu resit zitra, wiki kraje aktualizovana, redmine vykazu asi zitra nejpozdeji pozitri.
Zuzka Dohnalová: zprávu začne psát zítra, čeká na konec hlasování, akce v Mladé Boleslavy, Fb: průběžně - hotovo, databáze bude řešit s Tobiasem, má tabulku s členy - co nejdřív, bojuje s vykazováním do RedMine
-- tyhle úkoly ještě nejsou v Redminu, budou
- najdi úkol 4545 v PO,
Postup: RedMine - Přihlásit - Projekty - Personální Odbor (žlutá hvězdička) - Všechny úkoly - Školení koordinátorů a krajských předsednictev - Hodiny - přidat čas (úplně dolů) - dvě data - na každé 8 hodin
Zuzka pokračování: mailchip - začne až bude databáze - snad zítra, wiki kraje aktualizovat, teď to přesměruje na pirati.stredocesky ne na wiki, jeste se k tomu nedostala, bude dělat zítra, je nutné řešit včas
-- Míra se ptá jak funguje pir wiki
Míra Brož: (nebyl na školení) přístup do databáze má, pro ústecký kraj není úplně úplná. Začal organizovat první akci - bude to krajská schůze 14. 1. v Ústí nad Labem. Začal obvolávat členy, obvolá všehcny, bude je zvát, vysvětlí koncept: začne odpoledne schůze - potom bude recepce a koncert. Tiskovou zprávu ještě nemá, čeká na uzavření hlasování. Profil s fotkou na wiki má. Vykázal si tři hodiny v neděli odpoledne, cestovní doklad proplatit nechce. Wiki ještě aktualizovaná není. Ale stihne to. Určitě. Jediná naplánovaná akce je schůze, kde se bude plánovat co dál. Chtěl by to udělat i pro liberecký kraj. Musí udělat mailchip znovu na pirátskou adresu.
Milus Kotišová: Chybi mi 3-4 věci. Mám na ně vyhrazeny zitrek a sobotu. Hlavně kontakty:/ Zanesení lidí z kraje do seznamu na FB .
Zanesení lidí z Pirátské databáze do listu v mailchimpu
Odeslat žádost o proplacení cestovního dokladu
Připravit si Plán akcí na další měsíc - tak polovina plánu // / Ještě nad rámec už dokončuji klastrování měst podle podpory.
Michal Jokeš: Tiskovou zprávu - zeptá se lidí od pirateconu, jestli jo nebo ne. Na fb přidává postupně. Udělá to pořádně. Mailchip nestihne, kvůli videí. Profil na wiki má, ale ještě není dokonalý. Žádost o proplacení nepotřebuje. Plán akcí je a doufá, že zjistí zájem na první schůzi v lednu. Na videích už strávil asi deset hodin. Redmine snad zvládne. Pak to vloží všechno najednou.
Jakub Vrzala: Akce - naplánová, je lokace je vše, tiskovka je poslaná. Bylo by dobré, kdyby nám někdo dával podklady k tomu - třeba fotky. Databáze a Mailchip - Petr Kapounek napsal svojí variantu celé té věci. Nějakou databázi máme. Na další schůzi tu otázku otevřeme a budeme řešit co použijeme na newsletter a tak. Redmine řeší. Cesťák musí být přes stránky FO. Tam je odkaz na formulář, co je třeba udělat. Dát do RedMInu do podatelny FO. Fb vyřešený, lidi tam jsou.
--Bára - návod s tím jak se podává žádost o proplacení bude ještě třeba, na školení to bylo letem světem
Eliška Holšanová: Tiskovku napíše teď, seznam na FB má, postupně přidává do přátel. Seznam v Mailchipu má, profil na wiki taky. Plán akcí - lednová schůze zatím nic víc. Wiki kraje - zkontrolovaná, že je ok, ale ještě je to třeba upravit, přidat tiskovku a tak. Neví, co víc.
--Honza - např některé kraje měli jiné stránky na volby než wiki. Je tam velký skok. Je třeba přendat věci z volebního webu na wiki.
Eliška Holšánová pokračování: Na redmine dodala, neví, jestli je to v pořádku. Honza kontroluje - v pořádku.
Jana Rohová: Tiskovka - připravila report k akci, co už proběhla v listopadu. Teď se chystá na tiskovky k lednovým akcím, co proběhnou. Fb je, Mailchip je, Wiki profil je. Žádost o proplacení udělala. Plán: 8. 1. Krajská schůze. 15. 1. sezení v Písku. Jsou v kalendáři. Tiskovky budou. Pracuje na aktualizaci wiki - byl volební web. Redmine asi v pohodě.
--Honza: Eliško, můžeš si tam vypsat i cestu
Daniela Bílá: Tiskovka je napsaná - k akci na 5. 1. Piráti do Hospod ve Varech. Fb je, Mailchimp ještě není. Wiki je dávno. Cesťák odeslán. Plán akcí bude řešit s předsednictvem přes mumble. Na aktualizaci wiki kraje zkouší pracovat - byl by dobrý nějaký mustr. Redmine je hotový.
--Honza: třeba Praha, Vysočina - prostě projít ostatní
--Jakub V: Nebo třeba Olomouc


6 - Mumble s předsednictvem - byl?, jak proběhl? co se podařilo a tak. Bylo by dobré, aby byly nějak pravidelné. Plán předsednictva je, že si každý měsíc nějaké úkoly vymyslí. Ty se pak proberou s vedením kraje a tak.

Daniela Bílá: Snažila se svolávat přes Doodle, nevyšlo to. Prý to domluví Pepík a proběhne zítra. Problém je s časem. Pepík nemá čas
Eliška Holšánová: Problém. Mumble nepoužívají, scházejí se v hospodě. Nemá to moc odezvu. Nechce si tam udělat zlé vztahy. Hledá cestu jak motivovat přirozeně.
-- Honza: je třeba domluvit systém úkolů, aby mohly být vykazovány
Jakub Vrzala: Petr Kapounek není příznivec mumble. Miloš a Vojta fungují. Všichni se scházení tak dvakrát, třikrát do měsíce. Mumble nneí nutný. Komunikace funguje jak má. Pozn: zápisy v padu nejsou ideální, možná dávat na wiki nebo rovnou na forum
Jana Rohová: V JčK mumble problém - volají, píší, chatují. Připravují plán schůze i rozpočet. Řeší e přes forum a zprávy.
Michal Jokeš: Domlouvá přes Fb, jak se domluví.
Milus Kotisova: Ještě mě čeká navazující telefonát na mail, co jsem posílala Lukášovi B. Zítra dotáhnu (teď jsem ještě na dovolené).
Miroslav Brož: Mumble nevyužili. Telefonují si. Líbily by se mu pravidelné schůzky. Nejméně jedna kraská schůze za měsíc. Kočovná. Nějak to zkombinovat.
Zuzana Dohnalová: Zítra mají mumble schůzi, budou řešit lednovou schůzi v Mladé Boleslavi. Komunikují přes soukromou skupinu na Fb. Není problém.
MV - jo, dvakrat, zapis bude na foru v zapisech, domluveni jsme cca po 14 dnech, ci dle potreby.


6 - Získání práv ke správcovstní FB - Všechno OK

-- Jana - Už něko informoval předsednictva, že mají zadávat úkoly? Honza je obvolá.

Redmine: Vykazování času - dělání nad rámec koordinátora - je to možné vykazovat do Redmine, ale je to třeba vyřešit s Honzou

7 - Zpráva o kraji a jeho fungování
- Každý napište zvlášť podle sebe
- rozsah - 2-3 normostrany
Honza: stihnout do 10.
založí úkoly v redmine, jak to budete dělat v krajích je na PKS
na konci schůze založím úkol, kde si vykážete čas, nemusíte řešit přesný datum
když dostanete úkol z předsednictva, tak by ten úkol mělo založit PKS, neměli byste základat vy
Jana: co dělat když ty úkoly nebudou zadávat PKS?
Honza: budeš muset brečet v RP a když ani tam, tak budu muset urgovat já
prosím všechny KoDo, zašlete~ mi kontakt per email na kontaktní osoby z PKS ohledně zadávání úkolů, já to s nimi pořeším
každý kraj měl mít na redmine svoji sekci, je nějaký kraj který to nemá?
Eliška: Zlín to nemá
Hozna: když napíšeš přímo nějakému administrátoru, tak to bude jednodušší
všichni ostatní to mají

Jak jsou na tom PKS - jmenování osobností:
Míra: Diskutujeme možné osobnosti, je to napojené na tu schůzi, která proběhne, bavíme se o konkrétních jménech

Míša: 8.1. máme velkou schůzi, budeme řešit na schůzi, výzvu k primárkám budeme řešit i v mediích (tz vydana dnes .. viz wiki kraje)

Zuzka: mám první vlaštovku, známá osobnost to není

Honza: známá osobnost alespoň v půlce kraje třeba

Jakub: řeší to Vojta, myslím že to má pod palcem, máme tady slušnou základnu, nebude problém naplnit kandidátku slušnýma lidma, nevím kolik je tady VIP osobností, budeme řešit na volebním týmu

Jana: Máme založeno vlákno, kde máme tipy na osobnosti, pár zajímavých tipů se už objevilo, doktoři, učitelé

Daniela: já potřebuji, abys Honzo vysvětlil Pepíkovi Janů to ohledně osobností

Jakub: jak máme psát tiskovku Piráti do hospod, tak bychom měli udržet jednu centrální - republikově, a pak udělat krajské mutace, hlavní měli schválit v MO, svojí jsem posílal Báře

Honza: Ostatní vy jste psali tiskovku na kterou akci?

Ono by to chtělo, abych si zavolal s MO abychom měli nějaký podklad (postup) , aby nám to neshodili z důvodů, které uváděl Jakub ( abychom neposílali každý nesmysl)

Jakub: Neměli jsme podklady k akci, proto šlo celé dolů

Honza: Když by se nadále dělala tiskovka, bylo by dobré zkonzultovat s krajem a s MO, abychom posílaly věci relevantní, chce to osobní styky s novináři, a budovat ten vztah

Jakub: Je třeba s novináři zkusit jednat o tom, proč nám třeba nějaký článek vymazali atd
je důležité , zda se jedná o placené novináře, chce je to lehce směřovat aby to vypadalo jako třeba u té ODS

Daniela: kluci v KvK to mají s novináři už vychytané, sami přicházeli za námi

Honza: k tiskovám to chce nějaký feedback, jestli to má smysl nebo nemá

Volná Diskuze k nastavení mumble
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Novak za příspěvky (celkem 2):
Vojtech.Pikal, Petr.Bajgar

Uživatelský avatar
Jan.Novak
Kontrolní komise
Příspěvky: 1866
Registrován: 22 čer 2010, 19:12
Profese: Politolog, Historik
Bydliště: Týn nad Vltavou
Dal poděkování: 2672 poděkování
Dostal poděkování: 2065 poděkování

Re: Zápisy ze schůzí PO

Příspěvek od Jan.Novak »

Zápis z MUMBLE schůze KoDo a PO 17.1.2017 od 16.00


Přítomní: Honza Novák, Eliška Holšánová, Jana Rohová, Michaela Vodová, Michal Jokeš, Miluš Kotišová, Miroslav Brož, Pavel Zona, Zuzana Drázdová, Zuzana Dohnalová, Daniela Bílá
Hosté:
FO: Jaromír Beránek
ZO: Mikuláš Peksa
RP: Martin Šmída

Nepřítomní:

Omluveni: Michal Vít
Svolavatel: Jan Novák
Zapisovatel: Bára Hradečná, Míra Brož, Michal Jokeš, Pavel Zona


Hosté:
Mirek Beránek, vedoucí FO s kterým probereme některé věci v proplácení a podobně.
Vítek Šimral, koordinátor projektu Piráti do hospod. S ním probereme co je třeba pro rozšíření kampaně a její další chod a zapojení krajských koordinátorů. Vy si zatím kampaň prosím řádně prostudujte.
Miki Peksa, vedoucí ZO - informace o výjezdech do zahraničí a pomoci s kampaní spřáteleným stranám.

Program:
Obecná:
Nastavení mumble pro všechny, kteří ještě nemají nastaveno správně (mluvení při stisku tlačítka, hlasitost)
Pravidla, stanovení zapisovatele, apod - Honza

Úvodní slovo - Honza
Záležitosti ohledně FO - Mirek Beránek
Piráti do hospod - Co jak, kdy pomocí koho atd, jednoduše představení - Vítek Šimral
Velké lednové tažení proti vojenské rozvědce - co se od nás očekává - Bára
Zahraniční odbor a zapojení do mezinárodního dění - Miki Peksa
Služební postup, posloupnost. - Honza
Vykazování v redmine, úkoly a úkolování a odměnování. - Honza
Jak se daří plnit úkoly, jak se vám daří v krajích, příp. co nefunguje, s čím potřebujete pomoci, poradit, v čem vám není dobře - Bára
Volební štáb - https://docs.google.com/presentation/d/ ... c6858_0_39
Zprávy o fungování krajů - zajímavé pointy
Plán akcí na další měsíc

Požadavek MO:
Připravit plán akcí na další měsíce - cca do června (vzhledem k dlouhodobému plánování PR)
Zajímavé akce v kraji, zajímavé aktivity, aktivisté
Připravit si témata, která hýbou vaším krajem


Shrnutí úkolů (kdo, co, do kdy):


1. Úvodní slovo - Honza Novák - poděkování za práci, motivační řeč, kterou koordinátoři dělají.

2. FO - Mirek beránek
proces: dvě kategorie - DPČ, DPP X OSVČ (IČO - jednodušší řešení)

Pracovní smlouva - dlouhodbý rámec, je tam nastavena paušalní odměna (hodinovka), je třeba mít na konci výkaz práce v redmine, vykazovat aspoň jednou týdně, nebát se poradit se s ostatními a vykázat si čas. Výkaz práce, nyní se to řeší v redmine (teoreticky je možné zpětně měnit), snaha o zpracování na návodu na exportování výkazu práce, aby šly nahrát a byly zafixované, tedy bezpečnostní opatření pro vzájemnou ochranu. Do konce ledna nějak zavedeme.

IČO - za každý měsíc se musí vystavit faktura. Spatnost by měla být standardně 14 dnů.

Dotaz k faktuře: Je mustr, nebo si máme vymyslet sami? - Fakturu si můžeš vymyslet sám (IČO a DIČ), desing a a vše okolo je čistě na tobě. Netrvá se na jednotné formě.
Jakej formát? Jenom hodiny? A co odměna? Jak se dospěje k částce? => Měla by tam být jen jedna částka, a přílohou faktury by měl být výkaz práce, nejsnažší připojit jako pdf k faktuře, jak se přesně k výpočtu. => udělat si z cílové částky hodinovku (tedy základ + odměny).

Máme dělat další výkaz práce? => Ne, data se exportují z redmine (udělá se návod jak na to).

Co práce v prosinci? => bude dána do lednové odměny, fakturovat do ledna, i do práce za leden.

Rozpočty a faktury => krajský rozpočet, kotnrola zda-li příjmy jsou vpořádku a jak to fyzicky udělat (má číslovat položky, nebo očísluje Mirek). Dotazy na Vojty Pikala.

Loňský rozpočet skončil 15. ledna a nejde z něj platit? => Chápeš to naprosto správně. Co se platí z letoška platí se zatím z provizoria.

Faktury z letoška budou proplaceny!

¨Je potřeba na schůzi v sobotu nějaké podklady, aby jsme mohli řešit rozpočet, Míra je zašle.\

NEŘEŠIT Lukáše Nového, je to odpovědnost vedoucích odborů. Ne koordinátorů.



2 Vít Šimral - představení akce Piráti do hospod, asistent senátora Michálka
sociologický průzkum, jedná se o rozšíření programových témat, stránka má pouze 96 liků, potřeba to vylepšit - aby se registrovali ti, kteří budou zjišťovat (průzkumníci), jak moc lidé znají Piráty, co by je přesvědčilo k volbě Pirátů, jaké jsou programové otázky
sociologický průzkum chudého muže
máme spoustu dobrovolníků, kteří by pro nás rádi něco udělali, ale potřebují být koordinováni
zatím se přihlásilo 98 jmen, zatím ale proběhlo jen 10 rozhovorů
úkol pro KoDo: pomoci šířit do krajů, aby se konečně mohli příznivci Pirátů do něčeho zapojit
Miluš: Mohli bychom dostávat ukázky některých zpráv? V PLK dost mrtvo, abychom viděli, co zatím funguje
Vítek: Nasdílím vám přes google složku , pokud by to nešlo dám to na gmail, instrukce zašleme s Olgou během příštího týdne
Honza: Není to o tom, udělat akci na fb a zajít s lidmi do hospody, ale jde o to aktivizovat lidi, aby se potkávali s ostatními lidmi, provedli s nimi rozhovor a výsledky poslali
Vítek: budu posílat feedback
Miluš: Je stanoven nějaký dolní prah?
Vítek: Ne, není. Nejedná se o kvantitativní průzkum. Dá se to vytěžit i od prvního rozhovoru, každý rozhovor už je cenný. Budu to konzultovat s antropoložkou.
Honza: Zapojit do toho nejvíce členů a příznivců, pomůže to aktivovat celou členskou základnu.
ZD: Toto téma je pro mě aktuální. Mám hodně dobrovolníků, kteří se mi teď hlásí (šikovné oslovení emailem a poznámkou), je to opravdu hodně tak jednoduché že řeknu dobrovolníkům tady máte dotazník a běžte? Udělala bych i papírovou verzi. Nejrychlejší a nejefektivnější forma propagace.
Vítek: Ano tak jednoduché to je. Můžeš se podívat na stránku a zkusit si vyplnit dotazník a můžeš si udělat nějakou šablonu, pokud zhodnotíš, že je to lepší.
Honza: Společná schůzka se mnou, s Vítkem, se Zuzkou + pokud bude chtít někdo další zapsat se do zápisu:
Jana Rohová
Miluš Kotišová
Míša Vodová
Michal J.: Papírová forma lepší. Ta představa že si to budu pamatovat a pak to někam zapíšu, je pro mě nereálná a ztrácelo by to na vypovídající hodnotě.
Míša V.: Na disku "Piráti do hospod" všechny informace jsou, což je super.

3 Velké lednové tažení - Bára
Piráti se zapojili do boje proto novelel zákona o vojenském zpravodajsktví - Rozvědka dostane další pravomoc zasahovat do soukromí občanů - šmírovat plošně počítače. Chceme, aby ta novela zákona neprošla - aby se rozšiřovaly pravomoci. Chystajjí se větší akce v Praze a chceme zapojit i krajské koordinátory. Asi není třeba dělat akci v každém kraji. Spíš kdyby vás napadl někdo, kdo k tomu má co říct - třeba nějaký odborník, tak by to bylo super. A hlavně chceme, aby lidi z krajů přijeli do Prahy to podpořit. Je důležité, aby tu bylo hodně lidí.
Taky by bylo dobré to cpát do médiií - Ivan Bartoš nemá problém někde vystoupit, debatovat. Zuzka Dohnalová má kontakty v médiíích. Míra Brož může zajistit otisknutí článku, když ho někdo napíše - Bára: Od toho máme psavkyn+. Honza: Toto řeší Bára, komunikovat to s ní, ta posbírá podněty a tak. Ozvěte se jí.
Míra: Je stanované datum? Bára: Není, dá nám vědět, až bude jasné.
Míra: Pomoc s administrativou ohledně demonstrace. Nabízí se jako pomocník na vymýšlení taktiky demonstrace - odkud kam půjde a tak.
Bára: Ještě se řeší, jak to přesně bude probíhat. Neví jak to přesně bude, nic konkrétního. .. Ví něco Honza?
Honza: Neví. Uháněj Ivana.
Michal Jokeš: Uvítá pomoc od Mirka.
Bára: Velký úkol pro Michala - organizace akce v Praze
Honza: Asi se t nehodí přímo na Michala, ten se bude koukat a učit. Asi.
Míra: Demonstrace v lednu je špatný nápad - počasí.
Bára: No právě. Nějaký stánek bude možná lepší.
Honza: Už asi není třeba víc řešit zde. Jdeme dál.

4 Zahraniční Odbor - Miki Peksa

Začátek kampaně - ihned, konec na začátku února (volba probíhá 5.2.).
- ubytování, jídlo, cestu řešíme my, standard skromný

Obecný přehled Flagshupu: https://www.pirati.cz/zo/flagship/cesty/start (není aktuální)

Mikuláš Peksa - vedoucí ZO
Honza: možné výjezdy kampaňovat - benefit.
Mikuláš: No nevím jestli úplně benefit
Myšlenka: někam poslat koordinátory, aby viděli jak funguje kampaň. Např: momentálně kampaň v Grazu. Chceme, aby tam uspěli a zabodovali.
Můžeme proplatit cestu a chtít po místních, aby nás ubytovali a pohostili. ALE není to jen výlet.
Bára: Jak musí být ten člověk jazykově vybaven.
Mikuláš: Ideálně němčina, stačí angličtina. Činnosti: např. polepovat plakáty na desky, vyvěsit, udržovat. Nebudou se po vás chtít rozsáhlé diskuze na stánku apod.
Bára: Německy nemluví, ale byla pomáhat v Německu: byli na stánky a řešili polepy - měli s sebou německého piráta, se kterým se dorozumněli.
Mikuláš: Domluvíš se v angličtině, dostaneš anglicky mluvícího průvodce.
Honza: Od kdy do kdy a po kolika posílat do Grazu.
Mikuláš: Volba je 5. února, takže to nejdřív. Ale je třeba domluvit ubytování a tak.
Honza: Pokud bude mít někdo zájem, tak je ozvěte Honzovi i Mikimu
Zuzka Dohnalová: U nás by asi měli zájem. Má se obrátit na vás nabo přes mě.
Mikuláš: Přímo na nás. Ale dejte echo, pokud to nebude někdo vhodný. Nechceme se prezentovat jako banda buranů.
Bára: Nekonfliktní osoba, co zvládne pár nocí ve spacák.
Míša: Do kdy je deadline.
Mikuláš: Těžko říct. Zbytek ledna.
Michal Jokeš: Je k tomu někde shrnutá informace?
Honza: Je třeba, aby filtr proběhl předem. Je lepší si ty lidi spíše vytipovat.
Zuzka Dohn.: Název akce?
Mikuláš: Žádný není.
Honza: Bylo by dobré, aby se tam lidi nějak vystřídali.
Eliška: Co Piráti proplatí?
Mikuláš: Piráti proplatí cestu. Ubytování zařídí místní. Kdyby ne, tak to nějak proplatíme. Cesta vlakem, levnější ubytování atp.
Bára: .. opakuje, co už bylo řečeno několikrát...
Honza: Piráti si na vás udělají čas, provedou vás městem. Dobrá zkušenost.
Míša V.: Shrnutí...
Míra: Řekneš to na krajské schůzi?
Mikuláš: Ano... Bylo by fajn mít kráské video, kde čeští Piráti řeknou Ahoj, přejeme vám hodně štěstí ve volbách. třeba nějaký zastpitel. Aby bylo vidět, že Piráti jsou i v jiných zemích.
Hodili by se dva tři lidi, kteří by to vytvořili. Angličtina, nebo ideálně němčina.
Mikuláš: Dlaší program: Existuje Flagship. Vytváří se program, co se bude dít.
Bára: Máme videotým. Můžeme zjistit, kdo mluví německy. Lidi z Mariánek mají asi hodně práce. Možná by byl lepší někdo jiný.
Honza: Řeknem koordinátorům, kde to má smysl.
Míra: Třeba titulky. Nebo zdravice z krajských schůzí.
Mikuláš, to by bylo super. Flagship není aktuální. Bude uhánět, aby byl

5 Flexibilita a služební postup
Honza Novák: znovu děkuje za naši práci
Honza: ohledně vykazovaných hodin - v případě, že se blížíme překročení limitu hodin (80), ozvat se Honzovi ... je možno proplatit přesčasy, které odpracujeme nad tento limit
Honza: stížnosti , problémy - dodržovat služební postup - zkusit si promluvit s Honzou , nebo konzultovat s Bárou. Nadřízeným orgánem Honzy je RV , řeší to tam Martin Šmída
Honza: snažit se co nejméně zatěžovat Ivana Bartoše(záložní člověk vojta pikal)
Honza: emaily posílat jen osobám, kterých se týkají , vyvarovat se hromadných mailů
Bára: vpřípadě že věc nepůjde komunikovat s Honzou, je možné obrátit se na Báru , to je nejlepší a nejsnadnější varianta
Michal: prosí o to, aby důležité úkoly byly posílány mailem, ne jen na facebookovou skupinu KODO, kde se snadno přehlédnou
Honza: apeluje na naši flexibilitu - zátež se bude stupňovat s blížícími se volbami
Bára: všechny zásadní úkoly jsou v redminu, skupina KODO se používá na rychlé úkoly
Honza: žádá, abychom si pravidelně kontrolovali facebook

6: Redmine
Honza: důležitost reportování v redmine, nebát se zapisovat vzájemnou komunikaci, nebát se zeptat se na to, čemu nerozumíme
Honza: navzájem bychom si měli pomáhat, poradit
Honza: skoro s každým už o tom mluvil, ještě je třeba domluvit se s Mírou
Honza: odměny - slouží k motivaci, lze jimi odměňovat náročné úkoly, úkoly navíc
Honza: odměny může navrhovat i krajské předsednictvo , odměňování by mělo být spravedlivé, odměny bude honza konzultovat i s bárou
Bára: k vykazování - v případě, že si nejsme jistí, jestli nějaká věc jde vykázat, tak je to možné konzultovat s Bárou a Honzou
Honza: neměli bychom se snažit vykazovat přesně 80 hodin, vykazování by mělo být odpovídající
Michal: prosí Báru i Honzu, aby nás v redmine přiřazovali k jednotlivým úkolům , nemůžeme je potom zmeškat, hned se nám ukážou
Honza:Prosím všechny přiřadit k žádosti o proplacení, jinak potřebuji poslat i odkaz na žádost o proplacení, jinak to já nevidím, že jste si nějakou žádost podali, automaticky mi to nechodí


Zapisuje Michal - Bára - Potřebujeme feedback od koordinátorů, jak se daří plnit úkoly? Rozumíte všemu? Nejsou problémy a šumy? Nějaké problémy? Je možné řešit individuálně.
Eliška - Drhne redmine, PKS málo reaguje,
Bára - Něco by mohla Eliška zadávat sama
Honza - Už jsme se o tom bavili, může si zadávat sama. A snad budou nový aktivnější zástupci
Eliška - Vymýšlíme akce, fireshow na náměstí, chystáme vyosení, někteří jsou i milí a aktivní jako Denis
Honza - Denis je fajn, jen by neměl čůrat na kostely a dávat to na FB.

Jana - PKS chce obecnější úkoly aby si do nich vykazovala a nakonec jsme si je i sama udělala (neumí to a nemají na to čas). Dělí se to na aktivvní a neaktivní. Krajskou schůzi budeme mít snad jednou za 2 měsíce, volební štáb každý měsíc.
Honza - dám mu za uši a naučím ho to (Simona K.)
Bára - časem to budou muset umět všichni

Eliška - vyosení ve zlíně, potřebuju domluvit Ivana
Honza - napiš mu , ale nepřetěžujte ho, nemůže být všude
Daniela - většina ldií to neumí, jen předseda a místopředseda, nemají na to čas a nechce se jim to dělat, chtěji po mě abych to dělala sama, nemají čas se se mnou domluvit.
Bára - v karlovarským jsou hodně zasekaní, přenášej to na čtvrtky
Daniela - ve čtvrtky je jen Pepa
Bára - Pepa stačí, ostatně dalším to lze pak předat hotové
Honza - neměli byste si to zadávat sami, hateři vám to vyčtou, budou to potřebovat na kampaň,pokud byli zvoleni, měli by to umět, redmine hodně pomáhá a dřív tím líp

Miluš - jsme úkolování PO a jimi, my nemůžeme úkolovat je aby nám to dělali, měl by to dělat někdo z hora
Honza - pracuju na tom, s většinou jsme mluvil, možná ne s Domčou z sčk a Petrem Třešňákem (KvK), většina se tváří, že to berou
Bára - vědí o tom už od výběrek
Honza - je to úkol na mě, budu jim to říkat z titulu vedoucího PO, obracejte se na mě
Zuzka - zadávám si sama, respektive musím jím říct ať mi to založí a není to problém
Honza - máte velká práva, stačí aby vám tam pak dali "souhlasím"
Bárra - dbá se na to z centra (z Prahy), stejně se jednou budou muset naučit se to

Zuzka - v sčk se řešej schůze, budou každý měsíc ýjezdové, máme je domluvené až do června, pronikáme do vyosení, jsme v pohodě, máe vše naplánované, komunikujeme dobře, komunikace je skvělá a celodení a já jsem asi aktivní, ptám se, jsem aktivní, bdnes jsem byla cwelý den s dobrovolníkama a nevím jak to vykazovat
Bára - vykaž všechno, s limitem deně 8 hodin, když uvidíš, že to překročíš ozvi se Honzovi
Zuzka - bylo to asi 5, zapojím je do pirátů do hospod

Zuzka odchází

Míša Vodová: vše bez problémů
Míša: reflexe krajské schůze: na schůzi nepřijeli členové předsednictva, byli nemocní. přišli ale zájemci o členství, dobrovolníci. v úterý proběhne ustanovující schůze v Havlíčkově Brodě
Bára: kladné hodnocení schůze od Ivana Bartoše. byla tam prý skvělá atmosféra
Míša: celkově velmi pozitivní pocit ze schůze
Bára: dobrovolníky zkusit zapojit do Piráti do hospod

Michal Jokeš

Michal: V Praze je hodně akcí, hodně práce, je to náročné
Bára: s Honzou je možné diskutovat výši úvazku
Honza: už to diskutujeme, je možné zýšení úvazku od února, finanční náklady by nesla pražská organizace


Miluš Kotisová

Miluš: vnímá svoji pozici jako křehkou, tím jak je jedinná placená v Plzni, snaží se o aktivizaci členů a příznivců, snaží se o propagaci Pirátů na univerzitě, spíš než by to organizovala ve spolupráci s členy, dělá to Miluš sama,
Miluš: takže Lukáš se necítí komfortně, protože by o tom měl mluvit, ale není přímo zapojen
Miluš: má pocit, že všechna komunikace jde teď přes nás... je to tak, že iniciativa jde přes nás, program komunikujeme my, členy se snažíme aktivizovat. spíš by to asi měli dělat i krajští předsedové, místopředsedové,
Miluš: struktury schůzí

Miroslav Brož: připravujeme schůzi; Piríti v kraji jsou docela rozhádaní, v osobní rovině.
Jan Novák: vytipuj 2-3 lidi, s kterými má smysl promluvit.
Brož: měli jsme 37 kandidátů a na schůze chodilo až 40 lidí. Tyto lidi se snažím oslovovat a navázat komunikaci. V Ústí není založeno MS, jstou tam ty špatné vztahy. Dostávám ultimativní požadavky, že nemám určité příznivce brát zpátky. Tohle musím řešit.
Nebo požadavky, že na schůzi nesmí přijít ten a ten, jinak nepřijde (Bára) Musím je usmiřovat, postupně se s nima scházím. Schůzi máme ve 3 blocích: 1) stranické věci, rozpočet, primární volby, zájemci o členství, 2) SWOT analýza a diskuze o vizi kampaně (měl by dorazit Ivan Bartoš), 3) psolečenská zábava a živá hudba. Chceme lidi přitáhnout i na tohle. Zvu bývalé, současné... / Piráti budou kandidovat sami, nato jsem napsal tiskovku. PIráti do hospod by se neujalo. Pozval jsem na schůzi i Piráty z Drážďan a Lipska. Ozvali se, ale ještě nepotvrdili.
Někteří členové už jen s místem setkání v hospodě Praha mají problém, chci to místo změnit. Výjezdní schůzi vŽatci, potom v Exilu.

Jan Novák: Kdy je schůze?
Brož: teď v sobotu 15:30 - 17:00 a od 19:00 zábava
Jan Novák: Teď Pavel. Pak si Pavle ještě zavoláme.
Pavel Zona: v Olomouckém kraji jde všechno dobře. Redmine ok. Minulý týden 2 schůze, setkali jsme se s Guisepem? Víc k tomu nemám.
Jan NOvák: Číslo na Tebe je v kolonce koordinátoři? Nebo mi ho prosím tě pošli teď.

Bára: Přetahujeme. Přejdeme na požadavek od MO. Poslední věc. Plánují dlouhodobě PR akci a zveřejňování. Připravte prosím plán akcí na další měsíce. Druhá věc, potřebovali by vědět o zajímavých akcích u vás v krajích, do kterých by se Piráti mohli zapojit - nebo aktivisté. Třetí: jaká témata u vás v kraji hýbou krajem? Věci třeba kontroverzní...
Jan Novák: to, co jsme nestihli, přijde v mailu. Dáme si pad a uděláme tam shrnutí.
Bára: jen pro nás dva, věci, které by neměly zapadnout.
Jan: Tak jsem to myslel.
Jan: Díky...

Mumble ukončen v 19 hod


Omlouvám se, vypadl mi net. Míša Vodová Vyřídiladiky jako dost mě to štve, u toho posledního jsem chtěla být.. už končíme. o nic nepřicházíš ok, chci pak zpětnou vazbu na zpravu o kraji, ať vím zda to pustit z hlavy či je potřeba doplnit prosím - zprávy z kraje se nestačily pobrat, na příště

Body, které jsme nestihli probrat (zařadit na příští mumble, případně pořešit ad hoc):

Volební štáb - https://docs.google.com/presentation/d/ ... c6858_0_39
Zprávy o fungování krajů - zajímavé pointy
Plán akcí na další měsíc
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Novak za příspěvek:
Martin.Smida

Adela.Hradilova
Koordinátor krajského sdružení
Příspěvky: 45
Registrován: 10 bře 2019, 14:36
Profese: asistentka PO
Dal poděkování: 9 poděkování
Dostal poděkování: 28 poděkování

Re: Zápisy ze schůzí PO

Příspěvek od Adela.Hradilova »

Ahoj,
tímto obnovujeme vlákno pro zápisy ze schůzí PO. Jedná se o schůze úzkého týmu PO, tj. vedoucí PO Jana Koláříková, zástupkyně vedoucí PO Marcela Šroubková a asistentka PO Adéla Hradilová.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adela.Hradilova za příspěvky (celkem 2):
Jan.Novak, Jiri.Snizek

Adela.Hradilova
Koordinátor krajského sdružení
Příspěvky: 45
Registrován: 10 bře 2019, 14:36
Profese: asistentka PO
Dal poděkování: 9 poděkování
Dostal poděkování: 28 poděkování

Re: Zápisy ze schůzí PO

Příspěvek od Adela.Hradilova »

Zápis z úvodního setkání PO 6. 1. 2020:

1. Rozdělení agendy:
- Marcela - Dlouhodobé úkoly - příprava pirátské letní rekreace, revize vzdělávacích materiálů, tvorba manuálu pro nováčky, zpracování manuálu a úvodních informací pro nové KoKS
- Úkoly na leden - příprava školení DFW, vedení Jitsi PO
- Adéla - Dlouhodobé úkoly - příprava a zpracování smluv, vizitky, zápisy z Jitsi PO, newsletter, mapa zastupitelů
- Úkoly na leden - zpracování dodatků pro KoKS, zpracování metrik, odeslání dodatků pro I. D.
2. Instrukce k tvorbě smluv a vizitek

Adela.Hradilova
Koordinátor krajského sdružení
Příspěvky: 45
Registrován: 10 bře 2019, 14:36
Profese: asistentka PO
Dal poděkování: 9 poděkování
Dostal poděkování: 28 poděkování

Re: Zápisy ze schůzí PO

Příspěvek od Adela.Hradilova »

Zápis ze setkání PO 20. 1. 2020:

1. Kontrola zadaných úkolů:
- Marcela - školení - došlo k rozdělení témat, program bude potvrzen
- Marcela - Jitsi - bude administrativní okénko s L. S. na novinky v Piroplácení
- Marcela - letní rekreace - domluven termín pro pracovní skupinu na Jitsi, došlo ke sběru dat, Adéla bude hospodář
- Marcela - návod pro KoKS - hotovo, stav - připomínkování
- Adéla - vizitky předáno do výroby
- Adéla - smlouvy - MO hotovo, KoDo v procesu
- Adéla - dodatek pro I. D. - odeslán
- Adéla - metriky - kontrola úplnosti dat
- Adéla - pověřena zadáváním zápisů na fórum

Adela.Hradilova
Koordinátor krajského sdružení
Příspěvky: 45
Registrován: 10 bře 2019, 14:36
Profese: asistentka PO
Dal poděkování: 9 poděkování
Dostal poděkování: 28 poděkování

Re: Zápisy ze schůzí PO

Příspěvek od Adela.Hradilova »

Zápis ze setkání PO 27. 1. 2020:

1. Kontrola zadaných úkolů:
- Adéla - vizitky - zadány do výroby
- Adéla - smlouvy - průběžné vypracování
- Adéla - metriky - tabulka se doplňuje, zpracování - pátek 7. 2. 2020
- Marcela - probíhá úprava dokumentu "Vítej u Pirátů" - zastaralý
- Marcela - Jitsi - proběhlo administrativní Jitsi
- Marcela - Tábor - organizace probíhá, čeká se na potvrzení místa (následující úterý, tj. dnes)

2. Přidělení nových úkolů:
- Adéla - aktualizace tabulky dodavatelů (IČO)
- Marcela - náplň příštího Jitsi - rozdělení si témat školení se Slováky, zadání zpracování procesů - návody, cesťáky
- Marcela - Nalodění - zapojí se do pracovní skupiny
- Marcela - dokument pro nové KoDo - probíhá zpracování videa z minulého týdne
- Marcea - zaslání pondělního souhrnu
- Adéla - přidat zápisy z Jitsi PO na fórum

Adela.Hradilova
Koordinátor krajského sdružení
Příspěvky: 45
Registrován: 10 bře 2019, 14:36
Profese: asistentka PO
Dal poděkování: 9 poděkování
Dostal poděkování: 28 poděkování

Re: Zápisy ze schůzí PO

Příspěvek od Adela.Hradilova »

Zápis ze setkání PO 10. 2. 2020:

1. Kontrola zadaných úkolů:
- Adéla - LARP - ujasnění požadavků
- Adéla - redmine - probíhá vykazování
- Adéla - zpracování metrik - hotovo
- Adéla - NDA - k podpisu ve skříni
- Marcel - víkendové školení - hotovo
- Marcel - tábor - probíhá (řeší se smlouvy)
- Marcel - materiály - úprava webu a návodu - hotovo
- Marcel - návod KoDo - půjde mail s Doodlem (v souhrnu s deadlinem)

2. Přidělených úkolů:
- Adéla - v pátek schůzka k předání informací k DPP a newsletterům
- Marcel - povede Jitsi po následující schůzce + souhrn

Adela.Hradilova
Koordinátor krajského sdružení
Příspěvky: 45
Registrován: 10 bře 2019, 14:36
Profese: asistentka PO
Dal poděkování: 9 poděkování
Dostal poděkování: 28 poděkování

Re: Zápisy ze schůzí PO

Příspěvek od Adela.Hradilova »

Zápis ze setkání PO 17. 2. 2020:

1. Kontrola zadaných úkolů:
- Adéla - LARP - další specifikace
- Adéla - Newsletter – zadáno, probíhá
- Adéla - zveřejňování zápisů - probíhá
- Adéla - dodatky KoDo - probíhá
- Marcel - návody – probíhá, ale neozvali se všichni KoDo
- Marcel – tábor - sepíše informační mail
- Marcel - Revize vzdělávacích materiálů – probíhá
- Marcel - Kodo setkání – 3. 3.

2. Přidělení úkolů:
- Marcel - zpětná vazba spolupráce KoDo
- Marcel - tábor - rozhodnutí termínu – schůzka 11. 3., v PiCe
- Adéla - POZP - vyřídit
- Marcel - Jitsi - příští týden

Adela.Hradilova
Koordinátor krajského sdružení
Příspěvky: 45
Registrován: 10 bře 2019, 14:36
Profese: asistentka PO
Dal poděkování: 9 poděkování
Dostal poděkování: 28 poděkování

Re: Zápisy ze schůzí PO

Příspěvek od Adela.Hradilova »

Zápis ze setkání PO 24. 2. 2020:

1. Kontrola zadaných úkolů:
- Adéla - LARP - proběhlo (hotovo, účty zadány do piroplácení)
- Adéla - vizitky - vyzvednuto od výrobce, probíhá předávání, faktura zadána do piroplácení
- Adéla - NDA Brno - domluveno předání
- Marcel - tábor - spolupráce a postupné předávání L. Kašpárkové
- Marcel - manuál kodo - revize zaslaných kapitol a příprava na setkání 3. 3. vč. organizace
- Marcel - práce s návody - spolupráce s V. pikalem na návodu pro návod - odkaz na zápis (https://docs.google.com/document/d/1DS_ ... FEquhPNQW0)
- Marcel - cesta nováčka - návrh kroků posláno na vedoucí po a autora k revizím
- Marcel - aktualizace návodů na wiki

Odpovědět

Zpět na „Personální odbor“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host