Návody k systémům

Technický odbor působí v oblasti správy, údržby a vývoje technických systémů strany a jejích technických zařízení a poskytuje servis ostatním orgánům strany.

Moderátor: Odbor - technicky

Odpovědět
Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 579 poděkování
Dostal poděkování: 2948 poděkování

Re: Návody k systémům

Příspěvek od Ondra.kl »

Antonino píše:
02 úno 2020, 20:17
viz třeba týdenní "Pirátský newsletter", který je super (z dílny PO, ať mne někdo neobviňuje z předpojatosti).
Fakt? :shock: O to nemám tušení. Kde se k tomu dá dostat?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondra.kl za příspěvek:
Antonino

Martin.Kucera
Republikové předsednictvo
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2158 poděkování
Dostal poděkování: 22678 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera »

Ondra.kl píše:
02 úno 2020, 21:07
Antonino píše:
viz třeba týdenní "Pirátský newsletter", který je super (z dílny PO, ať mne někdo neobviňuje z předpojatosti).
V Nalodění si zatrhni že máš zájem o celostátní informace.
Archiv je https://nalodeni.pirati.cz/news/list/1/
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Petr.Vileta
Vedoucí administrativního odboru
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Dal poděkování: 24751 poděkování
Dostal poděkování: 20834 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta »

Martin.Kucera píše:
02 úno 2020, 21:25
Nedělal to nějaký programátor? :lol: Já vždycky šílím, když narazím na tuhle klasickou chybu, kdy se třídí podle nadpisu nebo spisové značky, ale pochopitelně to podle "datumu" je naprostý zmatek.
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Ondra.kl

Příspěvek od Ondra.kl »

Martin.Kucera píše:
Kde? Můžu jen "Sledovat Piráty !" (https://nalodeni.pirati.cz/sledovat-piraty/) ale tam mi to píše, že můj email už je zadán.

BTW bylo by fajn, kdyby archivní newslettery byly seřazeny tak, aby ty nejnovější byly nahoře.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondra.kl za příspěvek:
Petr.Vileta

Martin.Kucera
Republikové předsednictvo
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2158 poděkování
Dostal poděkování: 22678 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera »

Ondra.kl píše:
02 úno 2020, 21:39
Martin.Kucera píše:
Kde? Můžu jen "Sledovat Piráty !" (https://nalodeni.pirati.cz/sledovat-piraty/) ale tam mi to píše, že můj email už je zadán.
Zkus se přihlásit (Pirátskou identitou) a pak tě to pustí do osobního nastavení.
BTW bylo by fajn, kdyby archivní newslettery byly seřazeny tak, aby ty nejnovější byly nahoře.
Ano, už jsem to zadal jako požadavek. Dokud se to třídilo tak, aby nejnovější byly dole, ještě to ušlo, ale teď je to z nějakých záhadných důvodů naprosto zmatené.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvek:
Petr.Vileta
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Antonino
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Profese: manažer & lektor
Dal poděkování: 1031 poděkování
Dostal poděkování: 1250 poděkování

Příspěvek od Antonino »

Ondra.kl píše:
02 úno 2020, 21:07
Antonino píše:
To je přesně ono. Jsi registrovaný 10,5 roku, jsi tu aktivní a nevíš to. Neříkám, že to je tvá chyba, ale je to reálný fenomén. Já taky na základní věci přicházím různě po haluzi.
A nepomáhá tomu ani fakt, že zařazení v "Nalodění" fakt není šťastné, protože to samozřejmě staří vlci ignorují jako něco pro nováčky.
Následkem toho všeho je pak reálně i to, že o Nalodění, Newsletteru či KETech třeba neví ani předseda sdružení...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Antonino za příspěvek:
Veronika.Kovarova

Sona.Agnes.Nemeckova
Člen KS Jihočeský kraj
Profese: Sociální pracovník, poradce pro rodiče
Dal poděkování: 35 poděkování
Dostal poděkování: 118 poděkování

Příspěvek od Sona.Agnes.Nemeckova »

Jarmil píše:
01 úno 2020, 21:32
Ano, v ideálním světě by byly všude návody, hotline a všechno by fungovalo bez zádrhelu. Jenže nejsme v korporátu s neomezenými zdroji, a za cenu koloběžky dodává TO sice solidní škodovku, ale už ne Porsche. Let me explain:

Značná část nasazených technických systémů jsou open source projekty; dokumentace k nim vesměs existuje a dá se k ní dostat na pár kliků. Pokud ji chce někdo přeloženou či dostupnou odkazem přímo z wiki (což by samozřejmě bylo ideální), tak ať to udělá, na to nepotřebuje ani svolení, ani IT odbornost. "Převezmi iniciativu" je jeden ze základních pirátských principů, víme?

Ajtíci v TO se fakt nenudí, ale řeší věci, které jiní - na rozdíl od návodů - udělat obvykle nemůžou.
A pro ty, co mají pocit, že se problémy dají řešit jednoduše úkolováním: prosím, uvědomte si, že:

- velkou část práce v TO (ditto u Pirátů) vykonávají dobrovolníci
- CF sice může uložit dobrovolníkovi povinnost (stejně jako může poručit měsíci, aby zmodral), ale v obou případech to nebude fungovat
- nechybí nám lidé, kteří ví co je špatně, chybí nám ti, co to opraví
- nechybí nám lidé, co umí úkolovat ostatní, chybí nám ti, co umí úkoly převzít
- a to mimochodem nejen u Pirátů
Sorry, ale tohle je dost hnusnej alibismus.

Kdyby mi nedávno nepřišla odpověď že to jsou dobrovolníci, co to dělali dobrovolně protože za to od strany nechtějí brát peníze..tak ok...

Ano na pár kliku, ale když nevíš kam kliknout je to problém....

A k tomu, převezmi iniciativu a douc se... Ok to je jako kdyby mi zavolal klient a chtěl poradit v oblasti zdravotnického práva a já mu řekla, hele... To je pár hodin čtení zákonů, se to doučte... sorry jako
Ágnes Němečková

Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Pak proti tobě budou bojovat. Potom zvítězíš.

Móhandás Karamčand Gándhí

„Kdo jde pořád rovně, daleko nedojde.“ — Antoine de Saint-Exupéry, kniha Malý princ

Soběslav

Sona.Agnes.Nemeckova
Člen KS Jihočeský kraj
Profese: Sociální pracovník, poradce pro rodiče
Dal poděkování: 35 poděkování
Dostal poděkování: 118 poděkování

Příspěvek od Sona.Agnes.Nemeckova »

Martin.Kucera píše:
02 úno 2020, 17:16
@Jiri.Hoskovec: Promiň, ale tahle mince má bohužel dvě strany, a sice i dost tristní feedback ze strany uživatelů. Například já jsem AFAIK nikdy před touhle diskusí nepotkal stížnost, že jsou návody "nedohledatelné". Občas stížnost na zastaralost, to ano, tu jsem řešil. Ale na nedohledatelnost fakt ne.
Tj. aby něco mohlo být napraveno, potřebujeme (tím myslím AO, PO, TO) konkrétnější připomínky, co komu kde chybí nebo čemu nerozumí. Automatizovaný agregátor návodů je na https://wiki.pirati.cz/po/navody/start čili kdo má potřebu nějaký návod zpřipomínkovat, může k tomu založit podání v redmine příslušného týmu a další se mohou přidat.
Ale ty tu konkrétní připomínky máš. A pokud si je doteď neslyšel tak nevím kde je chyba, ale já za půl roku slyšela těch stesku tolik, že to hezky není. A upřímně, možná by se to fakt chtělo zamyslet nad stylem komunikace s lidmi. Doporučuji supervizi. Protože dost chápu, že za tebou lidí nejdou. Zadat podnět v redmine? Jo to jsme udělali, neodpověděl si na něj víc jak pět týdnů (ano dva byly okolo Vánoc) takže víc jak tři týdny si nám ani nenapsal jste debilové máte to blbě. A když se ti tam Pepa připomněl sjel si nás jak malé haranty a rád semnou od začátku komunikuješ taky jak s deníkem. Promiň to už se nedá jinak napsat. On to Jirka napsal dobře. Naprosto.
Ágnes Němečková

Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Pak proti tobě budou bojovat. Potom zvítězíš.

Móhandás Karamčand Gándhí

„Kdo jde pořád rovně, daleko nedojde.“ — Antoine de Saint-Exupéry, kniha Malý princ

Soběslav

Ondra.kl

Příspěvek od Ondra.kl »

Martin.Kucera píše:
02 úno 2020, 21:53
Ondra.kl píše:
02 úno 2020, 21:39
Zkus se přihlásit (Pirátskou identitou) a pak tě to pustí do osobního nastavení.
Přihlašuju se přes tlačítkoi "pirátská identita" přihlašovacími údaji k fóru. Osobní nastavení se mi ukáže, změna psč / kraje se uložila. "Sledovat Piráty !" (https://nalodeni.pirati.cz/sledovat-piraty/) stále tvrdí že můj email už je zadán.

Jarmil
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: programátor
Dal poděkování: 148 poděkování
Dostal poděkování: 493 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarmil »

Jeden konkrétní příklad: Nalodění mám na starost já; mám to v podpisu, mých příspěvků v tomto vlákně jste si zjevně všimli. Přesto mne o požadavku na úpravu, který tady diskutujete, upozornil až hádejte kdo: Martin Kučera. Nikdo jiný z diskutujících se neobtěžoval. Pokud chcete, aby se informační toky zlepšily, začněte u sebe.

(Což je mimochodem jeden z důvodů, proč je Martin nakonec v RP: že udělá ten jeden drobný krok navíc, aby se věci staly, místo aby brečel, že někdo jiný má "povinnost" )

No a abyste si udělali představu o návodech třeba u Nalodění: dostal jsem ten projekt na starost před pár měsíci; dělám na něm zadarmo, 8 hodin týdně max, z toho polovinu zabere komunikace po 7 různých kanálech. Dvě a půl stránky požadavků, za každý zpracovaný přibude tak jeden a půl nového. Jasně, klidně můžu místo programování psát návod, ale tímpádem jiné věci budou muset počkat. Je to o prioritách, je to o tom, že vám sice každý ochotně řekne, co by "se" mělo stát, ale zatím nikdo nenapsal "člověče, už tu diskuzi sleduji nějakou dobu, já vám místo keců s těmi návody pomůžu".
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jarmil za příspěvky (celkem 5):
Jan.Bednarik, Ladislav.Dvorak, Karel.Nejedlik, Antonino, Vojtech.Pikal
Opravář Nalodění, autor pirátského Pupíku etc.
----------------------------------------------------
Face your fears, live your dreams.

Odpovědět

Zpět na „Technický odbor“