KF JčK 24/2019 Čelo krajské kandidátky

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: PKS Jihočeský kraj, Krajsti predsedajici, KoKS Jihočeský kraj, Administrativa-KS Jihočeský kraj

Zamčeno
Uživatelský avatar
Dan.Lestina
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2674
Registrován: 01 zář 2013, 22:18
Profese: aspirující přírodovědec
Dal poděkování: 3686 poděkování
Dostal poděkování: 3788 poděkování

Re: KF JčK 24/2019 Čelo krajské kandidátky

Příspěvek od Dan.Lestina »

HolzerFilip píše: 31 led 2020, 14:35
Veronika.Kovarova píše: 31 led 2020, 14:31 Řeč napiš do Tvého vlákna: viewtopic.php?f=408&p=672176#p672176
Díky, během víkendu to tam dám :)
Ono je to tady a teď asi jedno, protože případné formální nedostatky za vás snad někdo doplní, ale jestli si to jako cvičíme tak, jak to má být správně dle JdŘ CF, je potřeba všechny náležitosti doručit sem do tohoto vlákna, vyplývá to z paragr. 19 a 20 https://wiki.pirati.cz/rules/jdr#rozprava2

Zuzka je aktivní a vstřícný předsedající, že dokonce za nás sem doručuje nominace, ale to je její libovůle. Stejně je to s kandidátskými řečmi. Počítá se, co je zde. Pokud chcete mít jistotu, že to předsedající najde, dejte sem odkaz (nebo klidně plné znění) sami.
V tomto počtu kandidátů to ještě jakž takž stíhat jde, ale kdyby nás bylo jednou tolik, opravdu nemůžeme po předsedajícím chtít, aby to za nás dohledával po všech čertech, kam si kdo řeč napíše nebo kde má profil.

Mimochodem, stejně je to s profilem na webu pirátů, máte ho všichni? Nevidím ani na lide.pirati.cz ani na wiki.pirati.cz.
@HolzerFilip, @Edvard.Sequens, @traja , využijte nabízené pomoci od Zuzky nebo Pepy :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dan.Lestina za příspěvky (celkem 3):
Veronika.Kovarova, Josef.Spak, traja

Nerad se hlásím k nějakým proudům, ale i proto rozhodně podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Zuzana.Kudlackova
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 655
Registrován: 12 říj 2016, 17:18
Profese: Chůva
Dal poděkování: 879 poděkování
Dostal poděkování: 596 poděkování

Re: KF JčK 24/2019 Čelo krajské kandidátky

Příspěvek od Zuzana.Kudlackova »

Souhrn pro nominaty, aby každý věděl, co komu chybí doplnit. Zároveň žádám všechyn kandidáty, aby si aktualizovali své profily.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zuzana.Kudlackova za příspěvek:
Jan.Novak
Zuzana Kudláčková- MS Českobudějovicko
"Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne."
Uživatelský avatar
Veronika.Kovarova
Předseda/předsedkyně krajského sdružení
Příspěvky: 203
Registrován: 20 črc 2018, 12:43
Profese: architekt, grafik
Bydliště: Volyně
Dal poděkování: 336 poděkování
Dostal poděkování: 269 poděkování

Re: KF JčK 24/2019 Čelo krajské kandidátky

Příspěvek od Veronika.Kovarova »

Vaclav.Klecanda píše: 31 led 2020, 15:47 Ahoj, mel bych na kandidaty otazky:
1) Pro celo kandidatky je vysoka pravdepodobnost, ze se kandidati stanou zastupitely. Kolik ze sveho osobniho casu, teto neuvolnene funkci hodlas venovat (hod/tyden)?
2) V pripade nadstandardniho volebniho uspechu je mozne, ze budes v uvolnene funkci. Pocitas s tim? Jake mas manazerske zkusenosti, ktere se s takovou fci poji?

Diky
1. Počítám s tím, že pokud se tak stane, určitě jeden celý den v týdnu, cca týden v měsíci. Mé závazky jsou home office nebo nárazové 1-2denní akce, jsem pánem svého času.
2. Při stavbě našeho domu, jsem si koordinovala veškeré řemeslníky mimo hrubou stavbu (na dřevostavbu jsem měla zkušený tým) tehdy jsem ještě nedokázala odhadnout možná rizika nedůsledné kontroly postupu práce a poučila jsem se z toho. Posledních deset let organizuji workshopy, dvakrát do roka přijede přes 40 řemeslníků a mají zajištěné vše, co potřebují. Každý rok vymýšlím, jak workshop vylepšit a posunout, takže se nabalují další a především noví lidi (ti vytrénovaní odchází na VŠ), pomocné síly a situace. Není to pravidelná akce, takže zatím praxe čistě jako event manažer. Na fakultě jsem si vymyslela, že budu vozit studenty za architekturou. Uprostřed Švýcarských Alp se nám rozbil autobus, udělala jsem krizový plán, jak všechny včas dostat na zbylé cíle zájezdu i bez autobusu, kdyby to v servise nezvládli a to bez časového skluzu. Půlka putovala Švýcarskem chvíli sama. (museli jsme se rozdělit na 4 menší skupiny, abychom se vešli do běžných dopravních prostředků) Po tom, co jsem přežila ve Švýcarsku, už zvládnu cokoliv :) Z celého zájezdu jen jeden mail nespokojenosti a to od člověka, který ho píše i učitelům po přednáškách :) a od té doby už jsme byli na třech dalších výletech za architekturou Německa a jednom v ČR. Jezdíme každý půlrok. Krizový management mě baví. Nejlepší trénink na práci s lidmi byl, myslím, provádění na zámku (4 roky Knyžvart). Aby byla prohlídka správně dlouhá, abych říkala to, co zajímá konkrétní skupinu a aby ani děti nešahali na exponáty a nikam necourali :) Myslím ale, že mojí hlavní devizou nejsou zkušenosti, ale to, že mám ráda lidi a snažím se je pochopit, diskutovat, ale dokážu se rozhodnout čí názor je ten správný. Nemusí být jen ten můj, ale když je to ten můj, pokud nesu odpovědnost, neustupuji.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Veronika.Kovarova za příspěvky (celkem 3):
Vaclav.Klecanda, Jan.Novak, Ivo.Vlasaty
Uživatelský avatar
Jusuf.Traore
Příspěvky: 246
Registrován: 27 říj 2015, 23:58
Profese: Vedoucí odboru sociálních věcí a školstv
Bydliště: Prachatice
Dal poděkování: 285 poděkování
Dostal poděkování: 307 poděkování

Re: KF JčK 24/2019 Čelo krajské kandidátky

Příspěvek od Jusuf.Traore »

Drazí čelní kandidáti,

přestože stále nevíte, kdy a jak přesně budete (z)voleni, domnívám se, že Váš počet je konečný a je dle mého správný čas poodhalit roušku Vašeho jistě nemalého potenciálu… Položím Vám 4 otázky, které, prosím, zodpovědět písemně na fóru a jednu si nechám na osobní setkání v Blatné :-).

1) Kterou konkrétní záležitost, jak a z jakého důvodu, byste chtěli změnit v rámci svého působení na kraji?
(prosím, vynechme úvahy o povolební strategii, výsledku voleb, zastupitelském klubu a spolupráci – jde mi opravdu o to, jak to vnímáte Vy sami za sebe)

2) Který současný krajský politik je pro Vás inspirativní nebo s ním jakkoli souzníte či souhlasíte a z jakého důvodu?
(budu raději za kratší odpověď, která ale bude reflektovat zpětně delší časový horizont)

3) Kde spatřujete jedinečný potenciál Jihočeského kraje
(ocením alespoň tři odpovědi bez dalšího vysvětlování)

4) Zkuste, prosím, stručně načrtnout inovativní nástroj do kampaně, který dle Vašeho názoru ještě v našich kruzích nezazněl a současně má potenciál zvýšení zájmu voličů o volby – a pokud možno o Piráty 
(není třeba vysvětlovat roli volebního štábu a KS při rozhodování o kampani – rád bych si přečetl o Vašich názorech)

Díky všem za čas, který budete mým otázkám zde věnovat a budu se těšit na setkání do Blatné :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jusuf.Traore za příspěvky (celkem 3):
Jan.Novak, Jiri.Roubicek, Martin.Kakona
Nezáleží na tom, kdo jsme, ale jak se k sobě chováme...
HolzerFilip
Příznivec Pirátů – Jihočeský kraj
Příspěvky: 12
Registrován: 23 pro 2019, 01:39
Profese: arborista a muzikant
Bydliště: Třeboň
Dostal poděkování: 6 poděkování

Re: KF JčK 24/2019 Čelo krajské kandidátky

Příspěvek od HolzerFilip »

Vaclav.Klecanda píše: 31 led 2020, 15:47 Ahoj, mel bych na kandidaty otazky:
1) Pro celo kandidatky je vysoka pravdepodobnost, ze se kandidati stanou zastupitely. Kolik ze sveho osobniho casu, teto neuvolnene funkci hodlas venovat (hod/tyden)?
2) V pripade nadstandardniho volebniho uspechu je mozne, ze budes v uvolnene funkci. Pocitas s tim? Jake mas manazerske zkusenosti, ktere se s takovou fci poji?

Diky
Ahoj,
1. Pokud se stanu zastupitelem, jsem ochoten věnovat funkci 10-15 hod/týdně.
2. Manažerské zkušenosti: už jako student jsem se podílel na pořádání Anifestu (později Anifilmu) v Třeboni, vedu jihočeskou krajskou organizaci Zelených od r. 2015, vedu Zelené v Třeboni od r. 2018, zastupitel v Třeboni od r. 2018

Více v mém kandidátském projevu: viewtopic.php?f=408&t=50720
Uživatelský avatar
Jan.Novak
Republikový výbor
Příspěvky: 2445
Registrován: 22 čer 2010, 19:12
Profese: Politolog, Historik
Bydliště: Týn nad Vltavou
Dal poděkování: 4042 poděkování
Dostal poděkování: 2936 poděkování

Re: KF JčK 24/2019 Čelo krajské kandidátky

Příspěvek od Jan.Novak »

Jusuf.Traore píše: 01 úno 2020, 09:30 Drazí čelní kandidáti,

přestože stále nevíte, kdy a jak přesně budete (z)voleni, domnívám se, že Váš počet je konečný a je dle mého správný čas poodhalit roušku Vašeho jistě nemalého potenciálu… Položím Vám 4 otázky, které, prosím, zodpovědět písemně na fóru a jednu si nechám na osobní setkání v Blatné :-).

1) Kterou konkrétní záležitost, jak a z jakého důvodu, byste chtěli změnit v rámci svého působení na kraji?
(prosím, vynechme úvahy o povolební strategii, výsledku voleb, zastupitelském klubu a spolupráci – jde mi opravdu o to, jak to vnímáte Vy sami za sebe)

2) Který současný krajský politik je pro Vás inspirativní nebo s ním jakkoli souzníte či souhlasíte a z jakého důvodu?
(budu raději za kratší odpověď, která ale bude reflektovat zpětně delší časový horizont)

3) Kde spatřujete jedinečný potenciál Jihočeského kraje
(ocením alespoň tři odpovědi bez dalšího vysvětlování)

4) Zkuste, prosím, stručně načrtnout inovativní nástroj do kampaně, který dle Vašeho názoru ještě v našich kruzích nezazněl a současně má potenciál zvýšení zájmu voličů o volby – a pokud možno o Piráty 
(není třeba vysvětlovat roli volebního štábu a KS při rozhodování o kampani – rád bych si přečetl o Vašich názorech)

Díky všem za čas, který budete mým otázkám zde věnovat a budu se těšit na setkání do Blatné :-)
1) Tohle je těžká otázka - buď můžu napsat pár konkrétních věcí, které jsou problémem Týna, nebo odpovědět trochu obecně. V zásadě se chci soustředit na oblast nastavení systému dotací a analýzy toho systému, zároveň pak na kontrolu (mám pár ech, že úplně nefunguje). Nicméně se jedná o poměrně složitou problematiku, kde je teoreticky možné, že po té analýze řeknu "na papíře v pořádku". Není ani fér bez analýzy říct "chci to změnit". Takže jako správný kontrolor (což my myslím docela jde) chci spíše kontrolovat. Z toho pak můžeme dojít k tomu co přesně změnit a jak. Např. teď budeme v KK s Lukášem Wagnknechtem probírat systém vnitřní kontroly a auditu. TO je něco co mě opravdu zajímá, asi se budu reálně podílet na realizaci v rámci strany, takže pak z toho lze vycházet i na kraji, respektive porovnat ty modely.

2) Mě inspirují Piráti, ty tam nesedí. (Nicméně samozřejmě tam jsou zajímavé osobnosti, od kterých se de inspirovat. Ať je Kuba jaký chce, je výborný rétor, umí skvěle nastolit témata. Zahradník taky vůbec není nezajímavá postava, sedí tam lidi jako Švec, Fišer...). Rozhodně tam není nikdo z koho "bych si sedl na prdel". U Pirátů se IMHO potkávám s "těžšíma" váhama, od kterých se mohu naučit výrazně více.

3) Turistika (rybníky, památky, příroda), geografická poloha, inovace (!).

4) Upřímně řečeno, bych pořád neinovoval. Spíš bych doladil k "dokonalosti" to co již reálně máme, známe a používáme - rozdávání listů, reálnou politickou práci (!), lavičky, "petcha-kutcha night" předvolební akce, a podobně. Pořád jsme personálně slabí a sotva stíháme udělat to co již známe. Samozřejmě, pokud se něco nového objeví určitě to nechci torpédovat.

Žádám předsedající @Zuzana.Kudlackova , aby proceduruální záležitosti oddělila do vedlejšího vlákna. Myslím, že tu všichni chceme číst věcnou diskuzi kandidátů na čelo, ne byrokratické férovky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Novak za příspěvky (celkem 2):
Jusuf.Traore, Josef.Spak

Člen RV za JčK
Předseda kontrolního výboru zastupitelstva Jihočeského kraje
Zastupitel města Týn nad Vltavou

Uživatelský avatar
Zuzana.Kudlackova
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 655
Registrován: 12 říj 2016, 17:18
Profese: Chůva
Dal poděkování: 879 poděkování
Dostal poděkování: 596 poděkování

Re: KF JčK 24/2019 Čelo krajské kandidátky

Příspěvek od Zuzana.Kudlackova »

Hlasování o návrhu Josefa Špaka bylo ukončeno a návrh na prodloužení doby na rozmyšlenou do 11. 2. 2020 byl přijat. Postup hlasování příslušným způsobem upravím a zveřejním během zítřka.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zuzana.Kudlackova za příspěvek:
Josef.Spak
Zuzana Kudláčková- MS Českobudějovicko
"Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne."
Edvard.Sequens
Příznivec Pirátů – Jihočeský kraj
Příspěvky: 26
Registrován: 18 srp 2018, 11:00
Profese: energetický konzultant
Dal poděkování: 18 poděkování
Dostal poděkování: 18 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF JčK 24/2019 Čelo krajské kandidátky

Příspěvek od Edvard.Sequens »

Dan.Lestina píše: 31 led 2020, 18:51
Mimochodem, stejně je to s profilem na webu pirátů, máte ho všichni? Nevidím ani na lide.pirati.cz ani na wiki.pirati.cz.
@HolzerFilip, @Edvard.Sequens, @traja , využijte nabízené pomoci od Zuzky nebo Pepy :)
Ahoj,

profil už nějaký čas mám:
https://lide.pirati.cz/personProfile/591/

Kandidátskou řeč přidám. Pěkný večer
Eda
Tito uživatelé poděkovali autorovi Edvard.Sequens za příspěvek:
Dan.Lestina
Dum spiro, spero.
Uživatelský avatar
Josef.Spak
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 1106
Registrován: 24 zář 2017, 23:50
Profese: Programátor
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 1833 poděkování
Dostal poděkování: 1111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF JčK 24/2019 Čelo krajské kandidátky

Příspěvek od Josef.Spak »

Myslel jsem si, že v pirátské straně ten výraz má specifický význam, ale budiž.

Ptám tebe a Veroniky též jako kandidátů, a Veronika taky kandiduje. Mě totiž velmi zajímá, jaký má kdo přístup k férovosti nastavení procesů. Ono se to může zdát takové abstraktní a neatraktivní. Ale pokud je úlohou krajského zastupitele též kontrolovat samosprávnou část krajského úřadu, a zastupovat též lidi, kteří nejsou jejich voliči, není to zas tak daleko od tématu.

Takže mě by třeba zajímalo, co bys chtěl na krajském úřadě zjednodušit tak, aby např:
a. úředníci mohli dělat jinou smysluplnější práci,
b. dělat míň práce a být v lepší náladě, což se při komunikaci s klienty podepíše na hodnocení kraje ze strany voličů
c. tam vůbec nemuseli být a ušetřilo se

Pokud se to týká státní správy, kraj má zákonodárnou iniciativu, takže se s tím něco dělat dá, byť nepřímo a s prodlevou.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Spak za příspěvky (celkem 2):
Vaclav.Klecanda, Jan.Novak
Uživatelský avatar
Jan.Novak
Republikový výbor
Příspěvky: 2445
Registrován: 22 čer 2010, 19:12
Profese: Politolog, Historik
Bydliště: Týn nad Vltavou
Dal poděkování: 4042 poděkování
Dostal poděkování: 2936 poděkování

Re: KF JčK 24/2019 Čelo krajské kandidátky

Příspěvek od Jan.Novak »

Josef.Spak píše: 03 úno 2020, 10:17 Myslel jsem si, že v pirátské straně ten výraz má specifický význam, ale budiž.

Ptám tebe a Veroniky též jako kandidátů, a Veronika taky kandiduje. Mě totiž velmi zajímá, jaký má kdo přístup k férovosti nastavení procesů. Ono se to může zdát takové abstraktní a neatraktivní. Ale pokud je úlohou krajského zastupitele též kontrolovat samosprávnou část krajského úřadu, a zastupovat též lidi, kteří nejsou jejich voliči, není to zas tak daleko od tématu.

Takže mě by třeba zajímalo, co bys chtěl na krajském úřadě zjednodušit tak, aby např:
a. úředníci mohli dělat jinou smysluplnější práci,
b. dělat míň práce a být v lepší náladě, což se při komunikaci s klienty podepíše na hodnocení kraje ze strany voličů
c. tam vůbec nemuseli být a ušetřilo se

Pokud se to týká státní správy, kraj má zákonodárnou iniciativu, takže se s tím něco dělat dá, byť nepřímo a s prodlevou.
Tak to co tu předvádíte ho docela naplňuje. :)

V zásadě odpovím jako Jusufovi - analýza. Já opravdu nevím jak moc mají práce jednotliví úředníci. Předpokládám, že je to jako všude - někdo dělá málo, někdo normálně a někdo hodně. Ideální případ je ten, že Ti co dělají málo dostávají adekvátně málo peněz (tzn. bez osobka), nebo se jich úřad zbaví. Celá Tvá otázka je o znalosti krajského úřadu, poměrně dobré znalosti, ideálně z pozice koaličního zastupitele, který má čas se věnovat chodu úřadu jako takového.
Ještě podtrhnu, že krajsští úředníci nepřichází příliš do styku s běžným občanem - to se děje na obcích (typicky trojkové obce), viz prohlídka úřadu. Obecně ale máme mít adekvátní odměny za práci, která člověka nesedře z kůže, aby byl ve vnitřní pohodě a svůj díl práce dělal dobře, zodpovědně a bez zbytečné chybovosti. Myslím, že pár lidí, tam opravdu bude ranku "nemusí tu být a ušetří se", ale předpokládám, že většina lidí na kraji pracuje.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Novak za příspěvky (celkem 2):
Zbynek.Konvicka, Ivo.Vlasaty

Člen RV za JčK
Předseda kontrolního výboru zastupitelstva Jihočeského kraje
Zastupitel města Týn nad Vltavou

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Jihočeský kraj“