Markéta Šimková

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: Koordinatori, Odbor - personalni, PKS Vysocina

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Zamčeno
Marketa.Simkova
Člen KS Vysočina
Profese: učitelka
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 31 poděkování

Markéta Šimková

Příspěvek od Marketa.Simkova »

Zdravím,
jmenuji se Markéta Šimková. Narodila jsem se v Brně do rodiny, kde většina členu jsou výtvarníci.Před 35 lety jsem se vdala na Vysočinu do malé obce Křídla. Jsem matkou 4 dnes již dospělých dcer. Na MD jsem vystudovala Pedagogickou fakultu MU v Brně, obor speciální pedagogika - logopedie- surdopedie. Postupně jsem vzdělání doplnila studiem manegmentu na Filozofické fakultě a ITC na Mendelově un. v Brně.Již 19 let pracuji jako ředitelka ZŠ a MŠ. Několik let jsem pracovala jako externí klinický logoped ve zdravotnictví ( než začalo vadit, že mám jen malý úvazek a větší jsem nedokázala skloubit s prací ve škole). Jsem členkou občanského sdružení Lysina Lenina a patřím mezi organizátory multižánrového festivalu Křídla. Podílím se také na organizaci festivalu Otevřeno Jimramov. Ve volných chvílích relaxuji u různých výtvarných činností a šití. Své výrobky prodávám na Fléru.
Co mohu nabídnout - svůj čas, znalosti v oboru školství, speciální pedagogiky, logopedie.
Politika a já ? Několik let jsem byla obecní zastupitelkou. K volbám chodím pravidelně, "protože jako ředitelka musím jít příkladem, ale koho volit bylo vždy velké dilema".Sváťa Karásek (ano,jsem praktikující evangelík) mi jednou řekl: "Dávej pozor v politice zůstane málokdo čistej a s nohama na zemi". No a u Pirátů jsem našla lidi, kteří jsou s nohama na zemi. Asi tak s pozdravem Markéta

Jan.Brizdala
Krajské předsednictvo
Profese: učitel SŠ
Dal poděkování: 342 poděkování
Dostal poděkování: 400 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Markéta Šimková

Příspěvek od Jan.Brizdala »

Děkuji Markétě za představení. Doplním, co nezmínila, ale většina z vás to ví - velmi aktivně spolupracuje v rámci KPT za oblast školství, účastní se osobně jak pravidelných jednání KPT, tak i připomínkuje připravované dokumenty a přichází s vlastními podněty. :-) Za mě určitě super!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Brizdala za příspěvky (celkem 3):
Roman.Pasek, Eva.Novakova, Milan.Dadourek
Jan Břížďala
1. místopředseda KS Vysočina, člen MS Třebíč
Třebíč: místopředseda komise pro rozvoj města, člen majetkové komise
Profil na wiki.pirati.cz

Michaela.Vodova
Koordinátor krajského sdružení
Profese: osvč
Dal poděkování: 4307 poděkování
Dostal poděkování: 5591 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michaela.Vodova »

Ahoj Markéto,

děkuji ti za registraci na fóru a tvé představení zde. :)

Jelikož jsou změny v registracích a systémech, pokusím se tě zde navést k registraci a ověření tvé identity, abys mohla být před přijetím registrovaná příznivkyně a případně se hlásit v primárkách jako kandidátka. Také to pak znamená, že můžeš psát do diskuzních a jednacích vláken na fóru, kam veřejnost, neregistrovaní psát nemohou. Např. zde viewforum.php?f=416 kde probíhají veškerá jednání Krajského sdružení Vysočina. Nebo zde viewforum.php?f=899 , kde diskutujeme vše k volbám.

Dalším tvým krokem bude přihlášení se do aplikace https://lide.pirati.cz/prihlaseni/, k přihlášení použiješ jméno a heslo stejné jako na fóru. Tyto přihlašovací údaje tě budou provázet všemi pirátskými systémy jako jedna pirátská identita http://auth.pirati.cz/. Znamená to, že se do systémů Pirátů nebudeš registrovat znovu, vždy použiješ k přihlášení se svou pirátskou identitu. V aplikaci pirátská identita (auth.pirati.cz) si zkontroluj své údaje, případně je můžeš dovyplnit. Pokud bys potřebovala cokoli, napiš mi.

V lide.pirati.cz požádej o ověření identity předsednictvo kraje. Uděláš to klikem na stránce https://lide.pirati.cz/dashboard/ na ověření identity. Ve chvíli, kdy to uděláš, bude na výběr oblastní sdružení, kam žádáš o registrované příznivectví - např. Vysočina, Jihlavsko. Vyber si skupinu. Potvrď. Zapamatuj si svůj ověřovací kód, který předložíš osobně s OP některému z pěti členů předsednictva kraje. @Blanka.Lednicka @Jan.Brizdala @Roman.Pasek @Eva.Novakova @Jan.Posvar Je to možné např. 9.2. na schůzi, kam tě tímto zvu. Zde odkaz na informace ke schůzi: viewtopic.php?f=870&t=50717

Tu samou skupinu, kterou jsi si vybrala v lide.pirati.cz si poté vyber tady na fóru: ucp.php?i=167 a požádej o vstup do ní. Vybereš si skupinu, klikem vpravo, a úplně dole "vstoupit do vybrané" - tím požádáš o vstup do skupiny RegP .... (pro tebe asi Vysočina). Vyber si stejnou skupinu, kterou máš na lide.pirati.cz. Je to důležité. Díky. :) Až tě předsednictvo (PKS) ověří, náš administrativní odbor tě manuálně přidá mězi registrované příznivce tebou vybraného oblastního sdružení.

V aplikaci lide.pirati.cz si také vyplň svůj osobní profil vč. profilové fotky. Je to jedna z podmínek tvé případné kandidatury za Piráty ve volbách.

To by k systémům strany bylo zatím vše, ať toho není pro začátek moc.
Pokud bys měla nějaké problémy, napiš mi, zavolej, pokusím se pomoci, případně to uděláme spolu, třeba před setkáním KPT.

A dále bych ti doporučila přečíst si stanovy Pirátů a doporučení PKS k přijímání členů, kde je postup přijetí. Přijímání je striktně individuální proces, ale i přesto k němu máme obecný standardizovaný postup hlavně z toho důvodu, aby to bylo pro lidi komfortní a měli informace a možnost se ptát či ohrazovat proti nestandardu.

Další informace o Pirátech a procesu přijetí získáš zde: https://wiki.pirati.cz/regiony/vysocina ... a_vysocine

No a teď je to již na předsednistvu a ostatních členech, pokud ti chtějí klást otázky, směle do toho .. a těším se na spolupráci s tebou, která již probíhá na úrovni tvého zapojení v krajském programovém týmu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Vodova za příspěvky (celkem 2):
Eva.Novakova, Hana.Hajnova
Michaela Vodová,
Koordinátorka KS Vysočina
tel. 6O2 276 233, michaela.vodova(a)pirati.cz, můj profil

KS Vysočina: wiki kraje, web kraje , web JiPiCe
nejrychlejší způsob jak mne kontaktovat je zavolat, dále sleduji email a Zulip
pracovní doba: 10-14 (+nonstop na telefonu a naplánované aktivity v kalendáři Vysočiny v odpoledních hodinách + naplánované víkendy)

Michaela.Vodova
Kontaktovat uživatele:

Ahoj,

proces tvého ověření a zařazení mezi registrované příznivce proběhl v pořádku a jsi nyní regp Vysočiny. Sama si to můžeš ověřit v lide.pirati.cz a zde na fóru ve svém profilu.

Máš k procesu registrace nějaký podnět?

Jelikož ti prozatím nikdo otázku nepoložil, vyber si z dokumentu "doporučení PKS k přijímání členů"
https://drive.google.com/file/d/16HJz6H ... sp=sharing
aspoň tři otázky, které tě zaujmou a napiš nám tady na ně odpovědi. :)
Michaela Vodová,

pracovní doba: 10-14 (+nonstop na telefonu a naplánované aktivity v kalendáři Vysočiny v odpoledních hodinách + naplánované víkendy)

Marketa.Simkova
Člen KS Vysočina
Profese: učitelka
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 31 poděkování

Příspěvek od Marketa.Simkova »

Ahoj, všichni - jdu na ty otázky a odpovědi:
Členství ČR v EU
Už Jiří z Poděbrad se snažil v roce 1462 jako první vytvořit seskupení států podobné dnešní Evropské unii, tato mírová organizace měla upevnit mír, princip národní svrchovanosti států, řešení sporů před mezinárodním soudním tribunálem. Tato převratná myšlenka předběhla svoji dobu a nenašla pochopení a podporu. Já jsem fanda krále Jiříka i EU.
Co si myslím o migraci
Migrace znamená přesouvat,( předpokládám, že se neptáte na můj názor na migraci ptáků a zvířat - to nemá cenu komentovat)ale o migraci, pohyb lidí.Protože netrpím xenofóbií nemám s cizinci , kteří hledají lepší či bezpečnější život problém. Setkala jsem se s křesťany ze Sýrie, kteří jako jedni z mála u nás zůstali, ale pro většinu těchto běženců nejsme cílovou zemí. Sama jsem dcerou člověka, který přišel v roce 1964 do ČSSR za lepším životem( v roce 1969 pokračoval ovšem dále do Švýcarska). Chápu , že mnoho lidí hledá zabezpečení pro svou rodinu ( v Novém Městě na M. máme 3 rodiny z Barny a jejich příběhy útěku jsou velmi tragické), ale také si uvědomuji, že velký příval migrantů přináší i mnoho problémů.
Můj postoj k inkluzivnímu vzdělávání
Tak to by bylo na několik stránek. Jako speciální pedagog jsem se snažila v naší málotřídce vždy najít cestu, která bude nejlepší pro dítě, žáčka. Již před 19 lety jsem se snažila o integraci dětí s lehkou MR do běžné třídy. Zažádala jsem o pokusné ověřování , psala jsem o tom zprávy účastnila se jednání na MŠMT. Tehdy šlo o 2 chlapce v pěstounské péči, kteří bydleli v naší obci.V rámci ověřování jsme dělali vše co nyní zabezpečí podpůrná opatření, měli jsme i pedagogického asistenta. Nedostali jsme na to ani korunu a to co jsme měli byla chuť, dobrá vůle, super pěstouni a výborná paní učitelka v důchodu. Můžu s radostí konstatovat, že tito dnes již dospělí mladí muži jsou ve svém životě úspěšní. Další žákyně byla dívka s těžkou sluchovou vadou, která jako jedna z mála ( s tímto postižením) prošla běžnou školou (aktuálně 9. ročník ). Zde jsme již finanční prostředky i asistenta dostali, ale bylo zrušeno specializované SPC v Ivančicích a tím skončila i odborná pomoc, holt poraď si sám peníze jste dostali. Na druhé straně jsou, ale i děti, které v naší málotřídce integrovat prostě nemůžeme, protože není v našich silách jim zajistit kvalitní péči. Rodiče ovšem argumentovali, že v rámci inkluze jsme povinni toto zajistit. Musím říct, že jednání s nimi bylo dlouhé a velmi nepříjemné. Tím chci říct, že z inkluze mám velmi rozporuplné pocity a můj názor je, že i dobrá věc se dá zmršit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marketa.Simkova za příspěvky (celkem 6):
Milan.Dadourek, Eva.Novakova, Roman.Pasek, Blanka.Lednicka, Jiri.Wiche, Jan.Brizdala

Michaela.Vodova
Kontaktovat uživatele:

Ahoj,
děkuji za odpovědi,

PKS jsem oslovila se žádostí, aby se tvým přijetím začali aktivně zabývat, protože jsi s námi v aktivním spojení již přes rok prací v KPT.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Vodova za příspěvek:
Eva.Novakova
Michaela Vodová,

Michaela.Vodova
Kontaktovat uživatele:

Ahoj, byla jsi přijata na včerejším online jednání PKS. Odkaz na zápis z hlasování dodám později a posílám ti email s návodem, jak zaplatit členský příspěvek.
Marketa.Simkova
Michaela Vodová,

Michaela.Vodova
Kontaktovat uživatele:

Ahoj, členský příspěvek zaplacen, děkujeme.

Odeslala jsem všechny údaje AO, po formálním přijetí ti přijde uvítací email s informacemi, změní se ti přihlašovací jméno!
Kdybys měla jakýkoliv problém, napiš, volej, jsem tu pro tebe.

Vítám tě mezi námi a těším se na spolupráci :)
Ondrej.Tuma
Michaela Vodová,

Michaela.Vodova
Kontaktovat uživatele:

Omlouvám se, vlivem okolností se formální přijetí pozdrželo, myslím, že během dneška ti přijde informace o formálním přijetí emailem od administrativního odboru.
Michaela Vodová,

Michaela.Vodova
Kontaktovat uživatele:

jsi členkou! oficiálně!, vítám tě a děkuji za trpělivost, zde zamykám..
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Vodova za příspěvky (celkem 4):
Ondrej.Tuma, Eva.Novakova, Jiri.Wiche, Hana.Hajnova
Michaela Vodová,

Zamčeno

Zpět na „Zájemci o členství Vysočina“