1/2020 Hlasování o jednání MF

Fórum pro diskusi a hlasování místního předsednictva, kde se mimo jiné vyhlašují tajná hlasování o přijímání členů.

Moderátoři: KoKS Moravskoslezský kraj, PMS Karvinsko

Pravidla fóra
  • Na tomto fóru se vyhlašují závazná hlasování místního předsednictva. Hlasovat může pouze místní předsednictvo, posílat příspěvky do tohoto fóra také krajské a republikové předsednictvo.
  • Do tohoto fóra vidí členové místního sdružení a jeho registrovaní příznivci (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
  • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.
Uživatelský avatar
Daniel.Galuszka
Mediální odbor
Příspěvky: 702
Registrován: 30 lis 2017, 19:52
Profese: social media team
Dal poděkování: 434 poděkování
Dostal poděkování: 790 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: 1/2020 Hlasování o jednání MF

Příspěvek od Daniel.Galuszka »

Martin.Redr píše: 23 led 2020, 17:05 Ano, jsem v podstatě pro.
- supr, díky. Poprosím @Jakub.Dedek o procesní radu - můžu teďka poslat členům MS zprávu o tom, že bylo zahájeno jednání? Jaké jsou lhůty?
Martin.Redr píše: 23 led 2020, 17:05 Mám jen pár připomínek: píšeš o jednání MF, aby se každý mohl zapojit, ale v reálu jsi již chtěl spustit hlasování. Prostě jediná připomínka byla od Kuby, aby se zařadilo Ukliďme Česko, pokud jsem to správně pochopil. A pak chtěl Honza něco k ŽP, ale již nenapsal něco konkrétního... OK.
- No, ano. Chtěl jsem zahájit hlasování, protože to vlákno tam viselo už 4 týdny, o jeho založení jsem hromadnou zprávou informoval všechny členy MS a byly tam reakce ať už formu "líbísků" či komentářů. V podstatě jediná věc, která neproběhla (a tady si sypu popel na hlavu), byl členský podnět/hlasování PMS o vzniku jednání, takže ono vlákno bylo pouze nezávaznou rozpravou - to nás dostalo k této peripetii s hlasováním o transformaci toho nezávazného vlákna v oficiální jednání MF.
Martin.Redr píše: 23 led 2020, 17:05 A hlavně bych chtěl požádat, aby před zahájením hlasování byl upraven text, o kterém se bude hlasovat se všemi připomínkami, které zazní. Tzn. včetně mých návrhů, se kterými nemá někdo problém. Takže i ten samotný plán by měl být v nějakém needitovatelném dokumentu...
- To zcela určitě. Tím, že de facto oficiální jednání MF začíná až teď, stoprocentně se upraví délka jednání (nevím, jestli jsou nějaké oficiální lhůty, to sem snad kdyžtak nahodí Kuba Dedek - pokud nejsou, 2 týdny by měly imho bohatě stačit). Já se tomu vláknu budu dost intenzivně věnovat a budu zapracovávat všechny připomínky. Hlasovatelné varianty usnesení budou vznikat jenom v případě, že se nenajde v určitých formulacích konsens.

OFFTOPICDík moc, že jsme si to tady takhle vyjasnili. Mrzelo by mě, kdyby tady kvůli tomu vznikla nějaká zlá krev. Z mého pohledu šlo jen o chybějící krok v procesu jednání, ale chybami se člověk učí. Taky mě trošku mrzí, že se za celou dobu ani na chatu ani na fóru nevyjádřila Eliška. Musíme operativní aktivitu na fóru alespoň v rámci PMS zvýšit. Tak to alespoň cítím já.
Uživatelský avatar
Daniel.Galuszka
Mediální odbor
Příspěvky: 702
Registrován: 30 lis 2017, 19:52
Profese: social media team
Dal poděkování: 434 poděkování
Dostal poděkování: 790 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: 1/2020 Hlasování o jednání MF

Příspěvek od Daniel.Galuszka »

Jelikož návrh získal potřebný počet hlasů (3 z 5), ad hoc zahajuji jednání o schválení programového dokumentu Místního sdružení Karvinsko formou usnesení (dle § 1 JdŘ CF, kdy se JdŘ použije obdobně pro činnost MS pokud MS nemá vlastní JdŘ). Jako navrhovatel nemůžu jednání předsedat a stanovy v takovém případě určují za předsedajícího předsedu MS, avšak Alena již členům PMS doručila svou rezignaci, proto navrhuju v souladu s JdŘ místopředsedu @Jakub.Vontroba, leda by někdo vznesl námitku.
§ 2 Předsedající
(1) Předsedající řídí s přihlédnutím ke všeobecné shodě přítomných jednání celostátního (v tomto případě místního) fóra, a pokud to řádné jednání vyžaduje, může pořádkovým opatřením odebrat řečníkovi slovo nebo osobu z jednání vykázat.

§ 7 Zahájení jednání
Předsedající zahájí jednání jen z předepsaného důvodu. Při zahájení jednání

a) oznámí důvod zahájení jednání, zveřejní projednávané rozhodnutí a vyhlásí lhůtu pro návrhy rozhodnutí, pokud jsou další návrhy rozhodnutí přijatelné,
b) vyhlásí datum, čas, místo, způsob jednání a rozhodujícího hlasování,
c) případně oznámí, že jednání je zahájeno jako uzavřené,
d) jmenuje další činovníky jednání z řad přítomných, pokud to jednání vyžaduje.
Pro snadnější orientaci a proces navrhuju, aby předsedající v daném vlákně:
  • Oznámil zahájení jednání na základě hlasování PMS, vyhlásil lhůtu na návrhy na 14 dní dle § 16 ods. 2 JdŘ
  • Vyhlásil začátek jednání na den převzetí předsedání jednání. To určil na internetovém fóru a hlasování vyhlásil po době na rozmyšlenou v délce 48 hodin po skončení návrhů. Samotné hlasování pak rovněž v délce 48 hodin (celková doba rozpravy tedy 16 dní, celkově pak jednání od začátku do konce dohromady 18 dní).
  • Prohlásil jednání jako otevřené s připomenutím práv RegP. (mají hlas poradní explicitně uvedený v příspěvku v daném jednání viz § 3 JdŘ).
  • Formou hromadné zprávy informoval členy MF o zahájení a smyslu jednání a lhůtách.
  • Před zahájením hlasování opět informoval hromadnou zprávou členy MF o této skutečnosti. Po skončení hlasování aby vyhlásil výsledek v daném jednání, jednání oficiálně ukončil a vlákno uzamknul.
Pro případné dotazy, návrhy, námitky jsem dostupný na všech komunikačních kanálech.
Uživatelský avatar
Jakub.Vontroba
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 218
Registrován: 21 čer 2018, 10:18
Profese: Vysokoškolský vyučující
Dal poděkování: 196 poděkování
Dostal poděkování: 273 poděkování

Re: 1/2020 Hlasování o jednání MF

Příspěvek od Jakub.Vontroba »

Daniel.Galuszka píše: 27 led 2020, 14:10 Jelikož návrh získal potřebný počet hlasů (3 z 5), ad hoc zahajuji jednání o schválení programového dokumentu Místního sdružení Karvinsko formou usnesení (dle § 1 JdŘ CF, kdy se JdŘ použije obdobně pro činnost MS pokud MS nemá vlastní JdŘ). Jako navrhovatel nemůžu jednání předsedat a stanovy v takovém případě určují za předsedajícího předsedu MS, avšak Alena již členům PMS doručila svou rezignaci, proto navrhuju v souladu s JdŘ místopředsedu @Jakub.Vontroba, leda by někdo vznesl námitku.
§ 2 Předsedající
(1) Předsedající řídí s přihlédnutím ke všeobecné shodě přítomných jednání celostátního (v tomto případě místního) fóra, a pokud to řádné jednání vyžaduje, může pořádkovým opatřením odebrat řečníkovi slovo nebo osobu z jednání vykázat.

§ 7 Zahájení jednání
Předsedající zahájí jednání jen z předepsaného důvodu. Při zahájení jednání

a) oznámí důvod zahájení jednání, zveřejní projednávané rozhodnutí a vyhlásí lhůtu pro návrhy rozhodnutí, pokud jsou další návrhy rozhodnutí přijatelné,
b) vyhlásí datum, čas, místo, způsob jednání a rozhodujícího hlasování,
c) případně oznámí, že jednání je zahájeno jako uzavřené,
d) jmenuje další činovníky jednání z řad přítomných, pokud to jednání vyžaduje.
Pro snadnější orientaci a proces navrhuju, aby předsedající v daném vlákně:
  • Oznámil zahájení jednání na základě hlasování PMS, vyhlásil lhůtu na návrhy na 14 dní dle § 16 ods. 2 JdŘ
  • Vyhlásil začátek jednání na den převzetí předsedání jednání. To určil na internetovém fóru a hlasování vyhlásil po době na rozmyšlenou v délce 48 hodin po skončení návrhů. Samotné hlasování pak rovněž v délce 48 hodin (celková doba rozpravy tedy 16 dní, celkově pak jednání od začátku do konce dohromady 18 dní).
  • Prohlásil jednání jako otevřené s připomenutím práv RegP. (mají hlas poradní explicitně uvedený v příspěvku v daném jednání viz § 3 JdŘ).
  • Formou hromadné zprávy informoval členy MF o zahájení a smyslu jednání a lhůtách.
  • Před zahájením hlasování opět informoval hromadnou zprávou členy MF o této skutečnosti. Po skončení hlasování aby vyhlásil výsledek v daném jednání, jednání oficiálně ukončil a vlákno uzamknul.
Pro případné dotazy, návrhy, námitky jsem dostupný na všech komunikačních kanálech.
Přijímám :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Vontroba za příspěvek:
Daniel.Galuszka

We are all broken - that´s how the light gets in.

Předseda MS Ostravsko a místopředseda KS MSK.

Odpovědět

Zpět na „Místní předsednictvo Karvinsko“