Nové politické strany a hnutí v ČR

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Ales.Jakl
Předseda místního sdružení
Profese: řidič kamionu
Dal poděkování: 2105 poděkování
Dostal poděkování: 2305 poděkování

Nové politické strany a hnutí v ČR

Příspěvek od Ales.Jakl »

Hola, hola, pozor, pohov!

Hlásím nové nepřátelské plavidlo na levoboku! Budoucnost….

Filip Hausknecht a Vendula Couvreur

https://www.lidovky.cz/domov/zavreme-uh ... domov_mber

https://a2larm.cz/2020/01/nove-politick ... zitelnost/

Pozitivní scénář: vyluxují zbytky voličů ČSSD, KSČM, Zelených a odlákají část oveček Agrofertu, dostanou se do Sněmovny a vznikne nový, hratelný potenciální koaliční partner.

Negativní scénář: odlákají část voličů Pirátů a zůstanou pod čárou

Indiferentní: beze stopy zaniknou...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ales.Jakl za příspěvky (celkem 6):
B_Pat, Lukas.Dolezal, Dalibor.Zahora, Michaela.Vodova, Robert.Magni, Karel.Nejedlik
Předseda MS Tachovsko

Hodiny, zastavte svůj tok, a vodo, přestaň kapat, neboť tak krásná chvíle nemůže dlouho trvat!

Všichni na svých místech. Vše je možné.

Aggro control combo

Lukas.Dolezal
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: Politolog, student
Dal poděkování: 930 poděkování
Dostal poděkování: 537 poděkování

Re: Nové politické strany a hnutí v ČR

Příspěvek od Lukas.Dolezal »

framtid.png
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Dolezal za příspěvek:
Ales.Jakl

David.Novak
Člen KS Olomoucký kraj
Profese: Analytik
Dal poděkování: 148 poděkování
Dostal poděkování: 347 poděkování

Příspěvek od David.Novak »

Negativní scénář: Stanou se vládnoucí stranou a zažijeme pravý nefalšovaný neomarxismus.
Pirát od září 2018, MS Olomouc, odborná komise pro architekturu (etc.), KMČ Povel.

"Yes, we are all individuals!" (Life of Brian)

Lukas.Dolezal

Zelené strany

Říkám si, jestli oznámení strany Budoucnost přišlo náhodou v době sjezdu Strany zelených. Filip Hausknecht, bývalý člen Zelených kandidoval v roce 2018 na Praze 3.

hausknecht.jpeg

Budoucnost mi připomíná Změnu nebo LES. Odštěpené strany od Zelených, které na celostátní OFFTOPIC(Změna se nicméně dostala do zastupitelstva Liberce v roce 2018) úrovni zapadly či situaci v Brně, kdy se v komunálních volbách 2018 pomlátili Zelení OFFTOPIC(4,52 %) a Žít Brno OFFTOPIC(4,09 %). Mimochodem, bývalý náměstek brněnského primátora Matěj Hollan z Žít Brno stál za vznikem LESu.
Praha 11.9.2013. Liberálně ekologická strana (LES) bývalého předsedy zelených Martina Bursíka se letošních sněmovních voleb nakonec nezúčastní. V zaslaném prohlášení uvedla, že nechce rozmělňovat hlasy voličů pravého středu. Její zástupce Matěj Hollan řekl, že by strana nestihla dostatečně připravit kampaň tak, aby jí to zajistilo vstup do Poslanecké sněmovny.

Zdroj: Bursíkův LES nakonec do voleb nepůjde, nechce rozmělňovat voliče
Otec Matěje Hollana, Jan Hollan je členem doteď - https://stranales.cz/?team=jan-hollan-c ... nictva-les. Oba dva byli členy Strany zelených.

Vznik strany Budoucnost může být i tlakem na Stranu zelených, aby už neopakovala experiment ve volbách do Evropského parlamentu 2019, kdy šla do voleb společně se STAN a TOP 09. Propagátor tohoto spojení, bývalý předseda Zelených a bývalý starosta Prahy 4 Petr Štěpánek ve volbě předsednictva o víkendu v Ústí nad Labem propadl.

Pro fajnšmekry a pamětníky - mezi roky 2006 a 2017 existovalo politické hnutí Zelení a doteď existuje Demokratická strana zelených, další odštěpek od Zelených a velmi bizarní uskupení kombinující zelenou politiku s euroskepticismem, v loňských volbách do EP dosáhli na 0,60 %. Tuto stranu v EP volbách roce 2009 sponzoroval Jaromír Soukup OFFTOPIC? :shock: !.
12. 5. 2009. Díky štědré ruce milionového sponzora teď poslankyně Olga Zubová visí na billboardech, kam se podíváš. Skoro to vypadá, jako by její Demokratická strana zelených, nedávno založené uskupení, patřila mezi nejsilnější politické hráče. Jak je to možné? Poslankyně, která přispěla k pádu Topolánkovy vlády, těží z toho, že novou stranu podporuje Jaromír Soukup, majitel jedné z největších mediálních agentur v zemi Médea a bývalý náměstek ministryně školství Dany Kuchtové.

Zdroj: Zubová visí všude. Díky milionům od muže, který „nerozdýchal“ Bursíka
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Dolezal za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Antonino

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 25846 poděkování
Dostal poděkování: 12344 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Ono existuje i Klíčové hnutí http://www.klicovehnuti.cz/cs, to byla taky takový odštěpek, jestli se nepletu, když už to tu rozebíráš...

Jinak ale přirovnávat Budoucnost k neúspěšným odpadlíkům od Zelených může být podle mě chyba.
Sešli se zde dvě entity - zelení ze Zelené revize a Idealisté z ČSSD. Vzhledem k jasnému programu - stručně řečeno radikální levice - mají možná šanci prorazit a nechat za sebou Zelené. Odpadlo jim věčné dohadování s pravicovou částí Zelených. Rozhodující pro mě podle mě bude, jak se jim podaří oslovit a zaháčkovat venkov, tedy uchytit se i jinde než v krajských městech.

První chybu podle udělali v tomto smyslu v tom, že nemají otevřenou platformu (forum), jako to měli piráti. Tím to dost brzdí a centralizují si informace.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 2):
Vit.Jurasek, Ondrej.Profant
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Vit.Jurasek
Profese: Programátor
Dal poděkování: 6083 poděkování
Dostal poděkování: 1761 poděkování

Re: Zelené strany

Příspěvek od Vit.Jurasek »

Lukas.Dolezal píše:
29 led 2020, 13:40
Říkám si, jestli oznámení strany Budoucnost přišlo náhodou v době sjezdu Strany zelených.
Budoucnost mi připomíná Změnu nebo LES. Odštěpené strany od Zelených
Můj odhad je, že Berg se svojí akcí "takhle to dál nejde" dovedl Zelené do faktického rozdělení na dvě strany - přesvědčil zelenorudou část aby si založila svoji stranu a zmírnil tak napětí z tahu doleva. Sám jsem zvědavý jestli ti kdo zůstali budou akceschopní a životaschopní a kde budou stát sami za sebe na politické mapě.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vit.Jurasek za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Lukas.Dolezal

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 25846 poděkování
Dostal poděkování: 12344 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Netuším jestli Berg někoho přemlouval, spíš myslím že nemusel - to že něco vznikne se šuškalo už asi rok. Já s nimi probíral stanovy v listopadu a už tehdy plánovali, že někdy na jaře to zveřejní.
Spíš si myslím, že to byla autentická reakce na celkový vývoj, jak u Zelených (EP a spojení s TOP09) a klesající preference i obsah politiky u ČSSD po odchodu Sobotky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 2):
Lukas.Dolezal, Ondrej.Profant
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Vit.Jurasek
Profese: Programátor
Dal poděkování: 6083 poděkování
Dostal poděkování: 1761 poděkování

Příspěvek od Vit.Jurasek »

Dalibor.Zahora píše:
29 led 2020, 15:21
Netuším jestli Berg někoho přemlouval, spíš myslím že nemusel - to že něco vznikne se šuškalo už asi rok. Já s nimi probíral stanovy v listopadu a už tehdy plánovali, že někdy na jaře to zveřejní.
Spíš si myslím, že to byla autentická reakce na celkový vývoj, jak u Zelených (EP a spojení s TOP09) a klesající preference i obsah politiky u ČSSD po odchodu Sobotky.
Z mé strany jsou to naprosto čistokrevné spekulace, takže pokud máš info od zdroje, bude určitě validnější. Jen mi přišlo, že Berg by mohl mít schopnosti a ochotu ten chaos oběhat a domluvit nějaké řešení se kterým by souhlasily všechny strany. Že se něco stane bylo naprosto jasné, protože alternativa by byla že se zelení prohádají do zapomnění.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vit.Jurasek za příspěvek:
Dalibor.Zahora

Lukas.Dolezal

Dalibor.Zahora píše:
29 led 2020, 14:59
Ono existuje i Klíčové hnutí http://www.klicovehnuti.cz/cs, to byla taky takový odštěpek, jestli se nepletu, když už to tu rozebíráš...
Kromě Táni Fisherové si nevybavuju žádnou výraznou osobnost. V roce 2006 kandidovala do Senátu za to "politické hnutí Zelení", který zmiňuju.
Ke konci svého poslaneckého mandátu v polovině roku 2006 došla Táňa Fischerová společně se svými tehdejšími asistentkami a spolupracovnicemi ve sněmovně Bárou Seifertovou a Monikou Šatavovou k poznání, že současný systém je nefunkční a dříve nebo později zkolabuje a že je naléhavě třeba začít vytvářet něco nového, co přinese naději.

Zdroj: http://www.klicovehnuti.cz/cs/klicove-hnuti/historie
Dalibor.Zahora píše:
29 led 2020, 14:59
Jinak ale přirovnávat Budoucnost k neúspěšným odpadlíkům od Zelených může být podle mě chyba.
Sešli se zde dvě entity - zelení ze Zelené revize a Idealisté z ČSSD. Vzhledem k jasnému programu - stručně řečeno radikální levice - mají možná šanci prorazit a nechat za sebou Zelené. Odpadlo jim věčné dohadování s pravicovou částí Zelených. Rozhodující pro mě podle mě.
Já jsem to myslel v kontextu toho, že se vytvoří další strana z něčeho, co samo o sobě bude mít problém překonat 5 % - navíc ze strany, která letos oslavila 30 let existence a i v současné době disponuje větší členskou základnou než Piráti. Souhlasím s Tebou, že Budoucnost je rozhodně více doleva než LES nebo Změna.

Díky za upřesnění. Nevěděl jsem, že Vendula Couvreur je z Idealistů. Každopádně se prolnutí Budoucnosti a Idealistů může očekávat i v Brně, kde jsou lidi z Idealistů v Otevřeném Brně OFFTOPIC(+ lidi z Žít Brno, Zelených a nezávislí aktivisté). Navíc Žít Brno je ve stavu (klinické) smrti.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Dolezal za příspěvek:
Dalibor.Zahora

Dan.Lestina
Republikový výbor
Profese: aspirující přírodovědec
Dal poděkování: 2222 poděkování
Dostal poděkování: 1955 poděkování

Příspěvek od Dan.Lestina »

a jak se má to hnutí Zelení, ví někdo?
(pamatujete, jaká byla politická příslušnost pětky naší kandidátky v eurovolbách 2014?)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dan.Lestina za příspěvek:
Lukas.Dolezal
OFFTOPICObrázek(Kemel)

Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“